לדלג לתוכן

פוקימון הסרט: אני בוחר בך!

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
פוקימון הסרט: אני בוחר בך!
Pokémon the Movie: I Choose You!
כרזת הסרט ביפנית
כרזת הסרט ביפנית
מבוסס על פוקימון
בימוי קוניהיקו יויאמה עריכת הנתון בוויקינתונים
הופק בידי סטושי שימואירה
סוסומו מאטסויאמה
אטסושי צ'יקו
הידנאגה קאטאקאמי
תסריט אטסוירו טומיוקה
עריכה טושיו הנמי
מדבבים בעברית דניאל מגון
מאיה מיטלפונקט
עדי בר לב
קובי ליקורמן
אגם שצברג
יהויכין פרידלנדר
טליה ברקאי
דן שצברג
מאיה בר שלום
גילן שחף
דור סרוגו
מיה אלון
עמי מנדלמן
גדי לוי
מוזיקה שינג'י מיאזאקי עריכת הנתון בוויקינתונים
צילום איה אושימה
מדינה יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
חברת הפקה OLM עריכת הנתון בוויקינתונים
חברה מפיצה טוהו
שיטת הפצה וידאו על פי דרישה עריכת הנתון בוויקינתונים
הקרנת בכורה 15 ביולי 2017 (יפן)
משך הקרנה 96 דק' עריכת הנתון בוויקינתונים
שפת הסרט יפנית עריכת הנתון בוויקינתונים
סוגה סרט ילדים, סרט הרפתקאות עריכת הנתון בוויקינתונים
הכנסות באתר מוג'ו pokemonichooseyou
סרט קודם פוקימון: וולקניון והפלא המכני
סרט הבא פוקימון הסרט: הכוח של כולנו
דף הסרט ב־IMDb
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

פוקימון הסרט: אני בוחר בך! (יצא לאור במקור ביפן כ-"מפלצות כיס הסרט: אני בוחר בך!" 劇場版 ポケットモンスター キミにきめた!) הוא הסרט ה-20 בסדרת סרטי פוקימון. זהו הסרט הראשון שפורסם תחת הכותרת "מפלצות כיס - הזמן החלופי" ביפן.

הסרט עלה לאקרנים ב-15 ביולי 2017 ביפן. הדיבוב האנגלי לסרט הופק על ידי החברה "The Pokemon Company". בארצות הברית, הסרט עלה לקולנוע בהקרנה זמנית ב-5 בנובמבר 2017 בשתי השפות, ביפנית ובאנגלית, בנוסף, הסרט שודר בארצות הברית בדיבוב לאנגלית בערוץ דיסני XD ב-25 בנובמבר 2017 ובממלכה המאוחדת בערוץ "CITV" ב-8 בדצמבר באותה שנה, הסרט שודר בטלוויזיה בערוץ הילדים ב-2018 בדיבוב לעברית.

אש קאטצ'ם קם מאוחר בבוקר לאחר ששבר את השעון המעורר מתוך שינה. הוא הגיע למעבדה של פרופסור אוק, אולם גילה ששלושת הפוקימונים ההתחלתיים, בלבזאור, סקווירטל וצ'רמנדר, נלקחו בידי מאמנים שהגיעו בזמן. אולם, אוק סיפר לו שיש לו עוד פוקימון אחד, פוקימון חשמלי בשם פיקאצ'ו. למרות עקשנותו של פיקאצ'ו וסירובו להיכנס לפוכדור, החליט אש לקחת את פיקאצ'ו ויצא איתו למסע.

מחוץ לעיר פאלט, אש ניסה לתפוס פידג'י, אך פיקאצ'ו סירב להילחם, אש ניסה לזרוק עליו אבן, אולם זה פגע בספירו במקום אשר חשב שפיקאצ'ו זרק עליו. לאחר שלהקת ספירו רדפה אחרי אש הפצוע והעייף, אמר אש לפיקאצ'ו לחזור לפוכדור ופיקאצ'ו סירב. במקום זאת, פיקאצ'ו הבריח את הספירואים במכת ברק והגן על אש. כאשר הסערה חלפה, הו-או עף מעבר לשמיים להפיל נוצה אשר נקראת נוצת הקשת. אש ופיקאצ'ו החליטו ללכת למצוא את הפוקימון האגדי.

לאחר ששמעו שהפוקימון האגדי אנטיי קרוב, אש ועוד מספר מאמנים רצו ליער ללכוד אותו. אש מצא את אנטיי, אולם נכנס לעימות עם מאמנת פוקימונים שם וריטי ופרופסור פוקימונים צעיר ומתחיל בשם סורל. כאשר אנטיי ברח, אש ווריטי נכנסו למריבה וסורל עוזב, מספר להם שהם צריכים למצוא מקלט ומהר. כאשר חיפשו מקלט, אש ווריטי מצאו צ'רמנדר, אשר שייך למאמן נבזי בשם קרוס אשר עזב אותו בגשם.

קרוס סירב לקחת את צ'רמנדר בחזרה, קרא לו חלש, ואש ווריטי לקחו את הצ'רמנדר ויחד הם חיפשו יחד מקלט. הם הגיעו למנהרה שם סורל הופיע ועזר וצ'רמנדר להבריא. סורל ציין שהו-או נותן את נוצת הקשת ל"גיבור הקשת" אשר ראוי להילחם בו, כאשר פוקימון צל בשם מרשאדו צופה בהם. בבוקר למחרת, אש שכנע את צ'רמנדר להצטרף אליהם למסע. החבורה הלכה בעקבות נוצת הקשת, אשר הדריך אותם אל רכס הרים ענק, על מנת לפגוש את הו-או. צ'מרנדר התפתח לצ'רמיליון. קרוס חזר ואתגר את אש לקרב עם האנסינרור שלו. צ'רמיליון הפסיד בקרב, ואש נהיה עצוב.

כעוס מההפסד, אש הודה שיכול היה לנצח עם פיקאצ'ו ואחר כך הוא השתוקק לתפוס בלבזאור או סקווירטל. לבד ביער, מרשאדו הכניס את אש לשינה ונוצת הקשת הפכה להיות שחורה. אש חלם שהפוקימונים לא היו קיימים והוא היה בבית ספר רגיל עם וריטי וסורל. כאשר הבין שמשהו חסר, הוא נזכר בפיקאצ'ו והוא התעורר בפני חבריו והתנצל בפניהם ובפני פיקאצ'ו, בעקבות כך צבע הקשת של הנוצה חזר. החבורה הבינה שהם נעשים קרובים יותר כאשר הנוצה החלה לזהור כיוון להר טנסיי.

בפסגה, החבורה הגיעה למבנה דמוי קריסטל בשם הר הקשת, אולם הם הופרעו בידי קרוס אשר רצה להילחם בהו-או בעצמו, ראה את הו-או בעצמו אולם לא השיג את הנוצה. האינסינרור של קרוס נלחם נגד הצ'רמיליון של אש אשר התפתח במהרה לצ'ריזארד והביס את אינסינרור. קרוס, שסירב לקבל את ההפסד, גנב את הנוצה ושם אותה בקריסטל, אולם היא נהייתה אפלה, דבר שגרם למרשאדו, סוכן של הו-או, להפוך את הפוקימונים המקומיים למרושעים ולתקוף את אש וחבריו. המאמנים נלחמים חזרה, אך היו המומים בעקבות חומרת המצב. אש סוף סוף החזיר את פיקאצ'ו לפוכדור כאשר הפוקימונים תקפו את אש, והוא החל להיעלם כאשר מרשאדו הבין שהנוצה מתפוררת.

אש מצא את עצמו בעולם אפור, למרבה המזל, הצליח לחזור לעולמו. אש לקח את נוצת הקשת החדשה ושם אותה במבנה קריסטל. הו-או הגיע ואש אתגר אותו לקרב עם פיקאצ'ו, אולם לא נראו תוצאות. קרוס עזב בכוונות טובות וגם וריטי וסורל נפרדו מאש להגשים את חלומותיהם. ואש ופיקאצ'ו המשיכו בדרכם במסע שלהם.

ערך מורחב – פוקימון - דמויות
דמות ביפנית באנגלית בעברית
אש קטצ'אם ריקה מאטסומוטו שרה נאטוצ'ני דניאל מגון
פיקאצ'ו איקואה אוטאני איקואה אוטאני
קייט בריסטול (קטע דיבור)
איקואה אוטאני
מאיה מיטלפונקט (קטע דיבור)
מספר אונשו אישיזוקה רודג'ר פרסונס עמי מנדלמן
דיליה קטצ'אם מאסאמי טויושימה שרה נאטוצ'ני טליה ברקאי
פרופסור אוק אונשו אישיזוקה קרטר קאת'קארט יהויכין פרידלנדר
ג'סי מגומי היאשיברה מישל נוטס מאיה בר שלום
ג'יימס שיניצ'ירו מיקי קרטר קאת'קארט גילן שחף
מיאו אינוקו אינויאמה קרטר קאת'קארט דור סרוגו
האחות ג'וי שוקו נאקאגאווה מישל נוטס עדי בר לב
וריטי שיורי סאטו סוזי מיירס עדי בר לב
סורל קאנאטה הונגו דייוויד אוליבר נלסון קובי ליקורמן
בונג'י אראטה פורוטה מייק פולוק דן שצברג
קרוס ריוטה אוסוקה בילי בוב תומפסון אגם שצברג
מרשאדו קואיצ'י יאמאדרה סימונה ברמן סימונה ברמן

הפצה בקולנוע

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הסרט עלה לאקרנים ביפן על ידי טוהו ב-15 ביולי 2017. ובארצות הברית הסרט עלה לקולנוע בהקרנה זמנית ב-5 בנובמבר באותה שנה.

הפצה בטלוויזיה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בארצות הברית, הסרט שודר בדיבוב לאנגלית בערוץ דיסני XD ב-25 בנובמבר 2017 ובממלכה המאוחדת בערוץ "CITV" ב-8 בדצמבר באותה שנה.

הסרט שודר בטלוויזיה בערוץ הילדים ב-2018 בדיבוב לעברית.

הסרט קיבל ביקורות גרועות כלפי המעריצים.[1], בעיקר בגלל חסרונם של ברוק ומיסטי לטובת שתי דמויות חדשות בשם וריטי וסורל, אפילו אחד מהם אמר: "זה כמעט כאילו שברוק ומיסטי לא היו קיימים".[2] ביקורת נוספת עלתה כאשר פיקאצ'ו דיבר בשפת בני אדם.[3][4] בנוסף בקטע הסיום הוצגו הדמויות המקוריות מהסדרה לזמן מאוד קצר, דבר אשר הכעיס את המעריצים הוותיקים.[5]

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ Hoffer, Christian (10 ביולי 2017). "New Pokemon Movie Just Erased Two Key Characters from Ash's Past". WWG. Pop Culture Media. נבדק ב-22 באוגוסט 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  2. ^ Ashcraft, Brian (10 ביולי 2017). "New Pokémon Movie Rewrites History, Ditches Brock And Misty". Kotaku. נבדק ב-22 באוגוסט 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  3. ^ Farokhmanesh, Megan (14 בנובמבר 2017). "Pikachu is talking now and it's very upsetting". The Verge. Vox Media. נבדק ב-26 בנובמבר 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  4. ^ Plagge, Kallie (7 בנובמבר 2017). "Pokemon The Movie: I Choose You Ruins Pikachu". GameSpot. CBS Interactive. נבדק ב-26 בנובמבר 2017. {{cite web}}: (עזרה)
  5. ^ Hemmings, Hannah Mylrea (11 ביולי 2017). "Brock and Misty are being written out of Pokémon, and these people's childhoods are ruined". NME. Time Inc. נבדק ב-22 באוגוסט 2017. {{cite web}}: (עזרה)