שיחת ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ביתא ישראל/תחרות הכתיבה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

כאן ניתן לבקש עזרה באיתור מקורות לכתיבת ערכים - ספרים, מאמרים, תמונות וכן הלאה. כאן גם ניתן לפנות למארגני התחרות בכל שאלה ועניין.

להוספת פנייה חדשה, לחצו כאן.

אזמרי[עריכת קוד מקור]

מה זה "אזמרי"? זה בעברית? אני-ואתה שיחה 16:50, 27 באפריל 2011 (IDT)

אזמרי (אנ') הוא זמר/ת נודד/ת שבא לעשות שמח. השורש ז.מ.ר. משותף לעברית ולגעז, ממנה התפתחה האמהרית. אזמרַי, עם מקף באות ר', פירושו בעברית יובל, אך לא מצאתי מילה עברית דומה מאותו השורש. ליאור ޖޭ • כ"ד בניסן ה'תשע"א • 18:41, 27 באפריל 2011 (IDT)
זה משהו שאנשים מבינים? ומה הקשר בין זמר נודד לתחרות הכתיבה? אני-ואתה שיחה 19:19, 27 באפריל 2011 (IDT)
התחרות עוסקת גם במורשת ביתא ישראל וגם בתרבות אתיופיה, לרבות מוסיקה אתיופית. בסך הכל חיפשנו שם קצר וקליט לתחרות, והשמות פיזיוויקי ווִיקִרְעטשְׁמֶע כבר היו תפוסים (: ליאור ޖޭ • כ"ד בניסן ה'תשע"א • 21:18, 27 באפריל 2011 (IDT)

פניה בספר האורחים[עריכת קוד מקור]

ראו ויקיפדיה:ספר אורחים#תחרות כתיבה - ביתא ישראל. יוסישיחה 20:01, 27 באפריל 2011 (IDT)

טופל, תודה רבה. ליאור ޖޭ • כ"ד בניסן ה'תשע"א • 21:18, 27 באפריל 2011 (IDT)

בקצב הזה שממשלת ישראל לא עושה כלום, עוד רגע יהיה לנו גם מורשת של כל המסתננים לישראל... (האמיתיים, לא ביתא ישראל שהם אחים שלנו!)-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שאלה[עריכת קוד מקור]

שלום,

יש לי מידע להוסיף למספר ערכים ,אך רוב המידע שיש שלי זהו מידע שעבר מפה לאוזן ומסיפורים של אימי.אשר בוודאות בתרבות האתיופית ידועים כנכונים. האם יש אפשרות להוסיף סוג כזה של מידע גם אין לי מקור רישומי? תודה אבקילש אבקילש (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

שלום אבקילש וברוכה הבאה לוויקיפדיה,
שאלתך יפה וחשובה. רוב הידע על מורשת ביתא ישראל הועבר מפה לאוזן ורק לאחרונה מתפרסמים ספרים בנושא, המבוססים ברובם על ריאיונות עם אנשים הבקיאים במורשת העדה. לכן מומלץ לך לקיים ראיון עומק עם המקור לידיעותיך ולפרסם את תוכן הראיון באתר מתאים. אתר אגודה ישראלית למען יהודי אתיופיה, אתיופים ברשת או קבוצת Y.E.S. הם אתרים אמינים העשויים להתעניין בפרסום הראיון, ממנו תוכלי לצטט לערכים שתכתבי בוויקיפדיה.
לחילופין, אם את מוכנה לפרסם את הריאיון תחת רישיון ייחוס-שיתוף זהה, תוכלי להעלות את הקלטת הראיון ישירות לאתר ויקישיתוף או את תמליל הראיון לאתר ויקיטקסט. כך יוכלו גם כותבים אחרים בוויקיפדיה להיעזר בו ואף לתרגם אותו לשפות אחרות.
אפשרות שלישית העומדת לרשותך היא לכתוב כאן מה המידע שהגיע לאוזנייך, ואנו ננסה לאתר עבורך ספרים ומקורות כתובים אחרים העוסקים באותם נושאים.
בהצלחה! אזמרי לשירותך (: 14:44, 1 במאי 2011 (IDT)
באותו עניין, שימו לב למידע רב שפורסם בפורום (שאינו מהווה מקור מוסמך באופן רגיל עבור ויקיפדיה), כמו גם מקורות שונים עליהם הוא מתבסס: http://www.beteisrael.co.il/forum/forum_posts.asp?TID=202 - אני מקווה שזה יועיל למישהו/י שעוסק בכתיבה... ALC • ז' באייר ה'תשע"א • 08:11, 11 במאי 2011 (IDT)

פאסיל גאבי[עריכת קוד מקור]

היי, כתבתם שיש לכם חומר נוסף לפי בקשה. מה יש על הנדון? ‏Ori‏ • PTT‏ 00:36, 2 במאי 2011 (IDT)

אהלן,
תודה על פנייתך. נוכל לשלוח לך עותק אלקטרוני של הפרק הרלוונטי בספר של קווירין, אם תשלח לנו את כתובתך. ספרו של מונרו-האי, המכיל מידע רב ערך על פאסיל גאבי, לא מצוי ברשותנו כרגע, אך נוכל לרכוש אותו לרגל התחרות. דף זה מכיל מידע נוסף על המתחם, ותמונות חופשיות שלו ניתן למצוא בפליקר (למשל כאן וכאן). מקווים שעזרנו. בהצלחה! אזמרי לשירותך (: 09:20, 2 במאי 2011 (IDT)
תודה. שלחתי את המייל. בנוסף, אולי תוכלו לעזור לי למצוא את הזכויות של המפה שנמצאת כאן: ስዕል:FasilGibiPlan.jpg. במידה וזה ניתן להעלאה אצלנו, אני אודה גם על תרגום. זה בלי קשר לתחרות. הערך זקוק למפה. הרבה תודה, ‏Ori‏ • PTT‏ 16:13, 2 במאי 2011 (IDT)

איך משתתפים[עריכת קוד מקור]

חלק 1
חלק 2

כבר לא מוסבר בדף התחרות איך משתתפים. מדוע? תומר - שיחה 14:41, 2 במאי 2011 (IDT)

מוזר מאד. התוכל להעלות לכאן צילום מסך של דף התחרות, כדי שנוכל להבין מה אתה רואה? בתודה, אזמרי לשירותך (: 14:58, 2 במאי 2011 (IDT)
צילמתי בשני חלקים (מסיבות טכניות) וקישרתי אל התצלומים משמאל. תומר - שיחה 16:29, 2 במאי 2011 (IDT)
שוד ושבר! פתחנו קריאה דחופה בנושא בדלפק הייעוץ, בתקווה שהבעיה תיפתר במהרה. תודה על העדכון, אזמרי לשירותך (: 16:49, 2 במאי 2011 (IDT)
טוב, יש כאן משהו באמת מוזר. פתאום הלשוניות הופיעו אצלי והכל היה בסדר. שנייה אחר כך נכנסתי שוב והן שוב נעלמו! אולי עדיף לעצב את הדף בלי לשוניות, כדי למנוע בעיות כאלה. תומר - שיחה 17:36, 2 במאי 2011 (IDT)
אני לא יודע מה שכיחות התופעה אצל גולשים אחרים. האם תוכל בבקשה לנסות לנקות את זיכרון המטמון או לבדוק אם הבעיה קיימת גם מדפדפנים אחרים וממחשבים אחרים?
אם הבעיה קיימת אצל 5% מהגולשים או יותר והיא בלתי פתירה מצדנו, כדאי לדעתי לוותר על הלשוניות. ליאור ޖޭ • כ"ט בניסן ה'תשע"א • 17:55, 2 במאי 2011 (IDT)
Crazy Ivan פתר את הבעיה (: בדוק בבקשה שעכשיו מופיע אצלך דף ללא לשוניות. הלשוניות יופיעו אם תאפשר JavaScript. ליאור ޖޭ • כ"ט בניסן ה'תשע"א • 18:26, 2 במאי 2011 (IDT)
עדיין לא עובד (גם אחרי שלחצתי ctrl+f5). אני גולש דרך כרום בד"כ (בו קיימת הבעיה), ועכשיו בדקתי גם באקספלורר, ושם זה עובד (מופיע עם לשוניות). תומר - שיחה 18:33, 2 במאי 2011 (IDT)
בדקתי בכרום, בשואש ואפילו באינטרנט אקספלורר המשוקץ. בכולם זה עבד, עם לשוניות. אני באמת לא יודע איך להתקדם מכאן. ליאור ޖޭ • כ"ט בניסן ה'תשע"א • 23:24, 2 במאי 2011 (IDT)

ספאם[עריכת קוד מקור]

מי מנהל את המיזם הזה בפייסבוק? אני רוצה להבין למה צירפו את שמי (ושמות רבים אחרים) ללוגו המיזם, כאילו הפנים שלי מופיעות בו. זהו ספאם לכל דבר, ואני קובל על הפעולה הזו. לא זאת שאין לי קשר וחצי עם המיזם הזה, אני לא רואה שום סיבה לקשר ביני לבין מיזם זה במקום שאינו ויקיפדיה. כיצד מנהל המיזם ירגיש אם אקשר את שמו למיזמי שלי שאינם קשורים אליו? הסרתי את שמי באופן עצמאי, ואני דורש ששמות כולם יוסרו מהלוגו. פשוט חוצפה.

וואלה, כתוב בפייסבוק מי עשה את זה: Lior Golgher. שיתכבד ליאור ויסיר את כל התיוגים. הייתי גם מבקש ממנו להתנצל, אבל בוויקיפדיה דבר כזה מעולם לא נשמע.-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
שבוע טוב יוני,
רק עתה ראיתי שפרשת מוויקיפדיה. צר לי על ששמך נכלל ברשימת החברים שלי בפייסבוק, תיקנתי את השגיאה הזו. שיהיה לך רק טוב. ליאור ޖޭ • ד' באייר ה'תשע"א • 00:45, 8 במאי 2011 (IDT)

אין קשר לפרישתי. תגובה זו היית מקבל גם אילו הייתי פעיל כמוך, כעריכה בשבוע. השגיאה שלך הייתה צירוף שמות כל החברים שלך בוויקיפדיה לרשימה הזו מבלי לבקש מהם רשות. שגיאה זו טרם תוקנה. האם כל אחד מהם צריך באופן פרטי לפנות אליך ולקבול אל הפעולה הזו כדי שתבין שמה עשית זה פשוט לא יפה? תסיר את השמות של כולם, ואלו שיסכימו שתקשר סמליל לשמם, תוכל להוסיף באופן פרטני. עצוב שאתה לא מבין את השגיאה שלך, אולם כנראה שזה מתגמד לעומת העצב בערב זה.

בקשה להסבר על התחרות[עריכת קוד מקור]

בס"ד

עברתי כאן במקרה ורציתי להבין על מה התחרות. והאם חייבים לכתוב רק על העדה האתיופית בארץ או גם על כול נושא יהודי בעולם או על כול נושא שבעולם?

שנית רציתי לשאול איך משתתפים? אני מעוניינת להשתתך בתחרות כתיבה. אפרת.

שלום אפרת,
התחרות היא על ביתא ישראל ועל אתיופיה & אריתריאה, ניתן לכתוב על כל דבר שקשור לנושאים אלו. לפרטים על ההשתתפות ועל צעדים ראשונים ניתן לקרוא בדף התחרות אליש ޖޭ 01:43, 8 במאי 2011 (IDT)

אייך מוצאים ערך?[עריכת קוד מקור]

אם אני רוצה לכתוב ערך. איך אני אדע על איזה נושא עוד לא כתבו ואכתוב בעצמי? ואם יש ספרים שאתם ממליצים עליהם שיוכלו לעזור לי. תודה רבה! היסטוריונית צעירה

שלום וברוכה הבאה לוויקיפדיה!
קישורים המסומנים בצבע אדום (למשל: אבא מהרי או היישוב היהודי בגונדר) מובילים לערכים שטרם נכתבו. קישורים המסומנים בצבע כחול (למשל: מרד ציפורה או קס) מובילים לערכים שכבר נכתבו. גם אם מעניין אותך לכתוב על נושא שכבר קיים עליו ערך (צבע כחול), תוכלי בהחלט לשפר את הערך הקיים במסגרת התחרות.
את יכולה לבחור נושא לערך מרשימות נושאים שהצענו, או כל נושא חשוב אחר הקשור לביתא ישראל, לאתיופיה או לאריתריאה. ליד חלק מהנושאים שהצענו מפורטים ספרים ומאמרים בהם תוכלי להיעזר, ובנוסף תוכלי להיעזר בספרייה שלנו או לומר לנו על מה ברצונך לכתוב ואנו ננסה להציע ספרים ומקורות נוספים. בהצלחה! אזמרי לשירותך (: 16:51, 8 במאי 2011 (IDT)

בקשת ספרות לתחרות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:ליאור#בקשת ספרות לתחרות

היי ליאור, בשיחתנו בה המלצת לי כתיבת ערכים, ומאז כתבתי כמה. ציינת כי יש באפשרותך להעביר לי מידע גם במייל? רציתי להוסיף ערך משמעותי, אם אפשר בתחום הספרות והאומנות שאני אוהבת במיוחד ליהדות אתיופיה . האם יש לך המלצות או אינפורמציה שבידך? ראיתי שהאריכו את התחרות במעט, אז בטח אמצא את הזמן לשבת על טקסט כזה. תודה מראש :) Itzuvit - שיחה 11:37, 10 במאי 2011 (IDT)

שלום שלום,
אעביר לך בשמחה ספרים ומאמרים, ובלבד שאדע איזה מהם לשלוח לך (: האם אחד הערכים ברשימת המחול והמשחק מעניין אותך? הערך החשוב מביניהם הוא מן הסתם אסקסתה ([1]). אשר לספרות, הייתי ממליץ על תעזז סנבת, ארדאת או ספר האור (מצהפא ברהן Mashafa Berhan), עליו קיימת מהדורה מוערת מאת אפרים יצחק. יש המון מה לכתוב ולתרגם על מוסיקה אתיופית, הן מסורתית והן מודרנית. בפרט, אוכל לשלוח לך את ספרה של שלמיי על תפילות ביתא ישראל. הוא לא כל כך עדכני וחלק מהשערותיה שנויות במחלוקת, אך יש בו עדיין מידע בסיסי רב. ספרי לנו מה הנושא שבחרת ושלחי לנו הודעה לכתובת התחרות (wikikayla-at-gmail.com), ואנו נשלח לך ספרים ומאמרים מתאימים בנושא.
אגב, אם זה לא מפריע לך אעביר את פתיל התכתובת הזה לדף הדיונים של התחרות, כדי שגם שאר המשתתפים יוכלו לקרוא ולהחכים. חג חירות שמח, ליאור ޖޭ • ו' באייר ה'תשע"א • 12:26, 10 במאי 2011 (IDT)
בשמחה, היה לי חשוב לפנות אליך אישית, אבל אין שום בעיה. בכל מקרה, כרגע מה שנראה לי הכי מעניין זה אסקסתה, האם בטוח אין את הערך הזה באנגלית? אני אשלח מייל מפורט בנושא . תודה רבה Itzuvit - שיחה 13:04, 10 במאי 2011 (IDT)
קיבלנו והעברנו את פנייתך ישירות לרות אשל, המומחית הארצית (אם לא העולמית) בתחום. הערב בשעה 20:00 יוקרן עליה סרט בסינמטק ת"א, אולי גם הוא יעניין אותך. ליאור ޖޭ • ו' באייר ה'תשע"א • 14:57, 10 במאי 2011 (IDT)
תודה רבה!!! Face-smile.svgItzuvit - שיחה 15:01, 10 במאי 2011 (IDT)
שוחחתי עם ד"ר אשל בתום הסרט העוסק במפעל חייה. היא הציעה לכתוב בעצמה לוויקיפדיה על אסקסתה וסגנונות מחול אחרים באתיופיה, מתוך הכרתה בחשיבות הנושא. מכיוון שהזמינו אותה לכתוב על כך מאמר לכתב העת השני בחשיבותו בעולם המחול, נראה לי שמוטב שנסייע לך לבחור נושא חלופי לערך. איך נשמע לך סיפורה של תזמורת אתיופיה (אנ')(אנ')? ליאור ޖޭ • ז' באייר ה'תשע"א • 06:52, 11 במאי 2011 (IDT)
ברור שאם היא יכולה לכתוב זה יהיה נפלא. לגבי נושא חלופי, אני בן אדם אימפולסיבי ומעניין שדווקא בדקתי את הער.לעת עתה אני אחשוב על זה. אין אולי משהו שקשור לציור או פיסול או אתר גיאוגרפי מיוחד שאתה יכול להמליץ לי עליו? תודה על תשובתך ועל כל הסיוע :)Itzuvit - שיחה 08:56, 11 במאי 2011 (IDT)
כמה מהערכים היפים בוויקיפדיה נכתבו באופן אימפולסיבי (: שלחנו לך בהודעה פרטית קישורים להורדת שני ספרים, האחד בנוגע לכלי נגינה והאחר בנוגע ליישוב היהודי בגונדר. כל נושא כלי הנגינה של ביתא ישראל לא מכוסה אצלנו ועל חלקם יש ערכים בוויקיפדיה האנגלית ((אנ'),(אנ'),(אנ'),(אנ'),(אנ'),(אנ')). כמו כן ננסה לאתר עבורך מאמרים על קדרות אצל נשות ביתא ישראל. במאה העשרים נהגו הנשים להכין פסלונים שנמכרו לתיירים, אך באופן היסטורי הן התמחו בהכנת כלי מטבח שנמכרו לגויים. הגברים התמחו בצורפות, בחרשות, באריגה ובבנייה. אזמרי לשירותך (: 09:57, 11 במאי 2011 (IDT)
נושא הקדרות של הנשים נשמע לי מעולה!!! אני אבדוק גם את מה ששלחתם לי במייל. בכל מקרה זה הכי קרץ לי אז אם תוכלו לסייע לי במידע לבטח אכתוב על זה ערך. אבדוק לגבי ערכים נוספים במייל שקיבלתי. המון תודה!!! Itzuvit - שיחה 10:04, 11 במאי 2011 (IDT)
נראה לי שגם אבחר את אחד מכלי הנגינה המעניינים, אבל זה לא מבטל, אני עדיין מעוניינת לכתוב ערך על קדרות הנשים :) האם הערכים קיימים באתגר? זאת אומרת שדרך הכתיבה של כלי הנגינה כפי שאתם רושמים אותם בעברית?Itzuvit - שיחה 10:12, 11 במאי 2011 (IDT)
התעתיק לעברית מפורט בויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/ביתא ישראל#כלי נגינה. נשתדל לספק בהקדם האפשרי מקורות בדבר העיסוק בקדרות. יום טוב! אזמרי לשירותך (: 10:17, 11 במאי 2011 (IDT)

ראשית, תודה. שנית, לגבי כלי הנגינה, בטקסט ששלחת לי מדובר בכמה שורות בודדות על מספר בודד של כלים, שאפשר בקלות להכניס תחת מוזיקה באתיופיה, והם אכן קיימים כך בערך באנגלית שנמצא בעריכה על ידי משתתפת אחרת באתגר. כך שהוא פחות נראה לי ריאלי כרגע היות ומשנתי היא לא לפתוח קצרמרים בויקיפדיה. ממתינה למידע מכם ואם יש רעיונות בהמשך. :)Itzuvit - שיחה 10:50, 11 במאי 2011 (IDT)

שלחנו לך קישור להורדת ספרה של שלמיי על שירת הקודש של ביתא ישראל. בין היתר יש בו מידע על ההקשר בו השתמשו בכלי הנגינה המתוארים במאמר ששלחנו לך ובוויקיפדיה.
לחילופין, ממאמר זה אפשר לרקוח ערך יפהפה על ועידת רמלה - אירוע חשוב ונשכח בתולדות עם ישראל.
לחילופין, תוכלי לחבר ערך על פרויקט "רקמה" בקרית גת של תנועת אחותי (פרטים בגוגל) או על אלמז פנטה.
לחילופין, אם אינך מוצאת נושא אחר הקולע לטעמך בדף התחרות, בדף המיזם או בין טיוטותיו, אולי תרצי לכתוב על הסדר האידיר ([2]) הנהוג בקרב הנוצרים באתיופיה, ועשוי לסייע בהתמודדות עם מחלת האיידס ומצוקות אחרות.
בהצלחה (: אזמרי לשירותך (: 12:09, 11 במאי 2011 (IDT)
תודות רבות! הוספתי את הערך קדרות ביתא ישראל. זה עדיין בעריכה, אבל כפי שניתן לראות הוא כבר די מוכן. אשמח אם תוכלו להוסיפו לאתגר. כי לא ראיתי שהוא מופיע. היתה קריאה מהנה ומעשירה במאמרים וכתיבה מהנה מאוד . בהצלחה בהמשך הפרויקט. Itzuvitשיחההצטרפו למיזם המקורי! 14:00, 16 במאי 2011 (IDT)
יישר כח! אנחנו מאושרים למראה הערכים הנפלאים הנכתבים במסגרת התחרות, כמו קדרות ביתא ישראל, פאסיל גאבי, מוזיקה אתיופית ואברם פטרוביץ' חניבעל. בהמשך השבוע נפרסם עדכון מחצית על מצב התחרות, אך כבר עתה ניתן לקבוע בבטחה שכל הפרסים בתחרות יוענקו לכותבים שהרוויחו זאת בעמל וביושר (:
שלחנו לך בהודעה פרטית אנשי קשר העשויים לסייע לך בהשבחת הערך היפה והמקצועי שחיברת, שאין עוד כדוגמתו בכל מהדורות ויקיפדיה. את מוזמנת כתמיד לחבר ערכים נוספים במסגרת התחרות, ולהזמין גם את חברייך להצטרף למאמץ. אזמרי לשירותך (: 16:49, 16 במאי 2011 (IDT)
תודות!!! הגבתי למייל. בהצלחה בהמשך התחרות והמיזם. אולי אספיק להכין עוד ערך, קודם אסיים את זה לגמרי. :) Itzuvitשיחההצטרפו למיזם המקורי! 19:42, 16 במאי 2011 (IDT)

תמונות לערך חדש[עריכת קוד מקור]

שלום אני כותבת כרגע ערך חדש, שירת הקודש של ביתא ישראל, והייתי רוצה שיופיעו בו תמונות רלוונטיות. חיפשתי בערכים קרובים ומקבילים אך לא מצאתי דבר. האם תוכלו להציע לי תמונות כאלו - טקס של שירת קודש, קס השר תפילה, נוסח כתוב של תפילה מהרפרטואר.... תודה Dalila - שיחה 19:04, 24 במאי 2011 (IDT)

יישר כח! כאן תוכלי למצוא שלוש תפילות שהוקלדו לוויקיטקסט עד כה. יש ברשותנו כמה צילומים של ספרי תפילה, חלקם מודפסים וחלקם כתובים ידנית, שנשתדל להעלות למענך לוויקיפדיה בימים הקרובים. תמונות נוספות של התפילה עצמה תוכלי לבקש מהצלם בני וודו, מהחוקר אבג'ה מדהני או מבית התפוצות. נוכל לשלוח לך פרטי התקשרות בהודעה פרטית אם תרצי. אזמרי לשירותך (: 00:31, 25 במאי 2011 (IDT)
אשמח מאד לקבל את התמונות ואת פרטי ההתקשרות. תודה Dalila - שיחה 12:57, 25 במאי 2011 (IDT)
שלחנו מה שיש לנו. בהצלחה! ליאור ޖޭ • כ"ב באייר ה'תשע"א • 17:20, 25 במאי 2011 (IDT)
תודה. קיבלתי את הפרטים. מחקה לעדכון מכם בנוגע להעלאת צילומי ספרי התפילה :) Dalila - שיחה 17:55, 25 במאי 2011 (IDT)

עלונים לבית שמש[עריכת קוד מקור]

אשמח לחלק עלונים לקהילת עולי אתיופיה בבית שמש, אליה אני קשור. נא צרו איתי קשר למשלוח העלונים. תודה, ‏עמיחישיחה 10:53, 27 במאי 2011 (IDT)

תודה רבה עמיחי, שלחנו לך הודעה בנושא בפייסבוק. אזמרי לשירותך (: 17:59, 27 במאי 2011 (IDT)

דרושים מתנדבים[עריכת קוד מקור]

עד כה הפצנו כרוזים ועלונים ברחובות, ביבנה, באשדוד, במרכז שפירא, בקרית מלאכי, באשקלון, בבאר שבע, בבת ים, ברמלה, בלוד, בראשון לציון, בפתח תקווה, בנתניה, בהרצליה, בגבעת אולגה, בכל האוניברסיטאות, בקריה האקדמית אונו, ובפאב אחד רלוונטי ביפו. מתוכננות הפצות נוספות בקרית גת, בגדרה, בבית שמש (באמצעות עמיחי), בירושלים, במזרח ראשון לציון ובהופעה של מולטו אסטטקה. אנו מחפשים מתנדבות ומתנדבים שיסייעו בהפצה בחדרה, בחיפה, בעפולה, בצפת, בפרדס חנה, בכרכור, במגדל העמק, בבאר יעקב, ביקנעם עלית, בקרית ים, בנתיבות, באופקים ובשאר היישובים שלא נזכרו לעיל. אנא הגיבו כאן או פנו אלינו בדואר אלקטרוני azmari-at-wikimedia.org.il תודה ושבת שלום, אזמרי לשירותך (: 17:59, 27 במאי 2011 (IDT)

שבוע טוב,
תודה רבה לכל הפונים והפונות אלינו בנוגע להפצה בחיפה, בחדרה, בפרדס חנה, באשדוד, בנתיבות, בירושלים ובבית שמש. אנו עדיין מחפשים מתנדבות ומתנדבים שיסייעו בהפצה בעפולה, בצפת, במגדל העמק, בבאר יעקב, ביקנעם עלית, בקרית ים, באופקים ובשאר היישובים שלא נזכרו לעיל. תבורכו משמיים, אזמרי לשירותך (: 10:24, 29 במאי 2011 (IDT)

חבל שהורדתם את השם אזמרי....... :([עריכת קוד מקור]

Dalila - שיחה 00:56, 29 במאי 2011 (IDT)

תודה על המשוב, אבל איפה הוא חסר? שבוע טוב, אזמרי לשירותך (: 11:54, 29 במאי 2011 (IDT)
האם זה רק נידמה לי? השיום אינו שונה? 'תחרות כתיבה על מורשת ביתא ישראל' - זה לא הופיע קודם כ'אזמרי....' בכתוביות ובחתימות?Dalila - שיחה 15:10, 29 במאי 2011 (IDT)
אזמרי היה ועודנו שם התחרות, המופיע גם בתבנית התחרות, בחתימתנו, בדף האירוע ובפייסבוק ועתה גם בכתובת הדואר החשמלי שלנו (הודות לעמותת ויקימדיה ישראל). עם הזמן קיבלנו כמה תהיות מאנשים היודעים מה זה אזמרי ולא הבינו מה הקשר לוויקיפדיה (ובפרט האם הם מתבקשים לשיר), לכן השמטנו את השם אזמרי מפרסומים חיצוניים המציגים את התחרות. אם התחרות תתקיים גם בעתיד, למשל לרגל 150 שנה לניסיון העלייה של אבא מהרי, יתכן שנבחר לה שם חלופי. אבל טוב לדעת שמישהו שם לב (: אזמרי לשירותך (: 15:56, 29 במאי 2011 (IDT)
 :) Dalila - שיחה 16:07, 29 במאי 2011 (IDT)

שעווה וזהב[עריכת קוד מקור]

שלום שלום, הייתי רוצה לקבל חומר בנושא... :) Dalila - שיחה 15:30, 1 ביוני 2011 (IDT)
הי, יש עוד חומר בנושא? Dalila - שיחה 15:08, 4 ביוני 2011 (IDT)

שבוע טוב דלילה,
יישר כח על הערך החשוב שחיברת! אנחנו בטוחים שצפויות לו עוד גדולות ונצורות.
מלבד הספר של לוין ששלחנו לך, הערך באנגלית על גברא חנה והמאמר של דני בודובסקי, אין ברשותנו כרגע חומר נוסף על שעווה וזהב. נשמח לרכוש את אחד הספרים הנוגעים בדבר, רק אמרי לנו איזה ספר נחוץ לך ולאן לשלוח אותו, ונשתדל שיגיע בהקדם האפשרי. עמך הסליחה על העיכוב, אזמרי לשירותך (: 17:45, 5 ביוני 2011 (IDT)
או קיי. מצאתי עוד חומר בינתיים. אני אסיים להעלות את מה שריכזתי עד עכשיו ואם נראה לאחר מכן שחסר משהו נחפש חומר נוסף. תודה Dalila - שיחה 22:19, 5 ביוני 2011 (IDT)

השוואה בין הערכים ההיסטוריים של ביתא ישראל[עריכת קוד מקור]

אני מעוניין לתקן את הסתירות בין הערכים ביתא ישראל#הממלכה היהודית, ממלכת סמין#מלחמות ודעיכה, תולדות ביתא ישראל#הישרדות: 1270–1529 ותולדות ביתא ישראל: 1270 - 1529. אם יש מישהו שבקיא בנושא אשמח לדבר איתו. החבלןאשמח לתגובות משעמם לך? סווג גלקסיות 12:28, 2 ביוני 2011 (IDT)

כל הכבוד על היוזמה! נשמח לסייע לך במלאכה ולהתייחס לשאלותיך, בין אם בדף זה או בדף השיחה של הערכים הנוגעים בדבר. אדעולם הוא הכותב הבקי ביותר בוויקיפדיה בנושאים הנדונים. אזמרי לשירותך (: 15:06, 2 ביוני 2011 (IDT)

לא חושב האמת שיש קשר של ממש בין ערכים[עריכת קוד מקור]

על אדיס והתחרות, אעפ"י שהתחרות זרקה אותי חזרה לנסיעה לשם לפני כמה שנים. ‏Ori‏ • PTT‏ 12:44, 2 ביוני 2011 (IDT)

לפי קווירין, הקמת אנטוטו ואדיס אבבה הביאה להגירת בעלי מלאכה יהודיים מאזור באגמדיר, תהליך שהקשה על שמירת הסדר המסורתי ותרם ליצירת הקהילה הידועה כיום בישראל בכינוי פלאשמורה. לכן הרחבת הידע עליהן מועילה להבנת תולדות ביתא ישראל. מעבר לכך, התחרות בהחלט כוללת גם ערכים העוסקים בתרבות אתיופיה ואריתריאה.
יחד עם זאת, תחרות אזמרי היא התנדבותית כמובן, ולכל המשתתפים בה שמורה כתמיד הזכות לכתוב על נושאי התחרות גם בלי שתרומותיהם יישפטו. בתום התחרות נבדוק מולך איזה ערכים אתה מבקש להחשיב במסגרת התחרות ואיזה לא. המשך כתיבה נעימה, אזמרי לשירותך (: 15:25, 2 ביוני 2011 (IDT)
טוב יאלה, אז כולם. חשבתי שלכם יש בעיה עם זה. ‏Ori‏ • PTT‏ 16:29, 2 ביוני 2011 (IDT)

אדיס אבבה[עריכת קוד מקור]

לרגל, אבל בכל זאת ללא קשר לתחרות הכתיבה, יש שמונה ערכים לכתיבה על אתרים באדיס אבבה שמופיעים בקטגוריה:אדיס אבבה עם מקורות. מי שרוצה, לא הרבה עבודה ועם זאת מעניין וחשוב. ‏Ori‏ • PTT‏ 13:58, 4 ביוני 2011 (IDT)

לקחתי את הרעיון שלך :) Itzuvitשיחההצטרפו למיזם המקורי! 00:49, 9 ביוני 2011 (IDT)

תבנית האבות המודרניים, מהרי סותאל וההיסטוריונים החסרים....[עריכת קוד מקור]

הי, מתקיים דיון באשר להכתרתו של אבא מהרי כמבשר ציונות - הן לגבי הקטגוריה הכללית, והן לגבי המסגרת המצומצמת של קהילת ביתא ישראל. (ראו שיחה:מהרי סותאל. אשמח אם מי שקבע את תבנית האבות המודרניים של ביתא ישראל או מתמצא בכך, יתייחס לעניין. תודה Dalila - שיחה 19:21, 10 ביוני 2011 (IDT)

בזמנו התבנית נראת לי לי רעיון טוב, עכשיו אני בעד למחוק אותה. ולגבי אבא מהרי, אני לא רואה מה בדיוק הבעיה שהוא אבי הציונות של ביתא ישראל. אליש ޖޭ 22:07, 10 ביוני 2011 (IDT)
אליש הבעיה היא לא עם התבנית. התבנית טובה מבחינת האפקטיביות. היא מרחיבה את הדעת ומסקרנת ויוצרת איזושהי מפה היסטורית... הנימוק היחיד נגדה, שאני מעלה על דעתי, הוא שהיא מעניקה מראה ישראלי-ציוני שגור לקהילה ואישים שהאידיאולוגיה שלהם אולי לא תואמת זאת - סוג של השטחה/החמצה. בכל אופן זו החלטה גורפת.. הויכוח הוא לגבי מי נתן את התואר מבשר הציונות של הקהילה (אם כך מקובל לראותו בקהילה זה מספיק, רק צריך לנסח זאת נכון, אם זו חלוקה מחקרית אז לציין זאת), והאם נכון להכליל את מהרי בקטגוריה הכללית של מבשרי ציונות. Dalila - שיחה 22:32, 10 ביוני 2011 (IDT)
אין אף אדם או חוקר או מישהו אקדמאי אשר עשה עבודת חקר על אותו אדם. שמו של מהרי יודע בקהילה כמבשרה של הציונות הביתא ישראלית (במובן הדתי). אליש ޖޭ 22:56, 10 ביוני 2011 (IDT)
או קיי ניסחתי מחדש. מה לגבי תבנית האבות המודרניים? אם מסירים אז זה מכל הערכים הרלוונטים. Dalila - שיחה 23:21, 10 ביוני 2011 (IDT)
נעשה אליש ޖޭ 23:24, 10 ביוני 2011 (IDT)

מסילת אדיס-ג'יבוטי[עריכת קוד מקור]

מה הנוהל אם בכלל להארכה עד חצות או עד 6 בבוקר? ‏Ori‏ • PTT‏ 19:04, 12 ביוני 2011 (IDT)

לא בטוח שאזדקק, אבל אני לא מסוגל לעבוד רצוף כמו שאני רוצה, בגלל בעיית ראיה. אפשר כמובן לתת ארכה נוספת לכל המתחרים, אני חושב, אם יהיה יום השנה +אחד, זה לא אקוטי. אם לא ניתן, הערך יוגש כמו שהוא או שלא ישתתף. ‏Ori‏ • PTT‏ 19:05, 12 ביוני 2011 (IDT)
קח את הזמן ותן מנוחה לעיניך, אנחנו נמתין בסבלנות. גם מבצע שלמה נמשך יותר מיממה אחת. אם יש מתמודדים ומתמודדות נוספות המבקשים הארכה, נשקול בחיוב להאריך את התחרות לכולם. קחו בחשבון שבמקרה כזה גם צוות השיפוט יזדקק להארכה (: כתיבה מהנה, אזמרי לשירותך (: 19:13, 12 ביוני 2011 (IDT)
מעולה, אם כן. אני אדווח תאילנד ‏Ori‏ • PTT‏ 19:16, 12 ביוני 2011 (IDT)
תאילנד. אני סיימתי. תודה על הזמן פציעות. ‏Ori‏ • PTT‏ 13:58, 14 ביוני 2011 (IDT)

בדקה התשעים ואחת[עריכת קוד מקור]

שלום שלום,

בשעה 23:43 קיבלנו בתיבת הדואר החשמלי של התחרות תריסר תמונות ייצוגיות שצולמו בישראל על ידי מולוגטה סימעון. בהתרשמות ראשונית נראה שהתמונות עשויות לשרת כמה מהערכים שנכתבו במסגרת התחרות, כמו גם ערכים שייכתבו בעתיד. בהמשך ניצור קשר עם הצלם בשאיפה לקבל ממנו פרטים נוספים אודות התמונות ואישור מפורש להעלות אותן תחת רישיון חופשי. מי שמעוניינ/ת להתקשר עם הצלם כבר עתה מתבקש/ת לפנות אלינו לקבלת פרטיו. יום טוב, אזמרי לשירותך (: 11:20, 14 ביוני 2011 (IDT)

מה רואים שם? ‏Ori‏ • PTT‏ 13:58, 14 ביוני 2011 (IDT)
רק דברים טובים (: שלחנו לך בהודעה פרטית את כל התמונות והמידע עליהן המצוי ברשותנו. אזמרי לשירותך (: 14:36, 14 ביוני 2011 (IDT)

הפניות[עריכת קוד מקור]

נראה לי שיש צורך בהוספת הפניות שונות. למשל 'סאם אנה וורק' ל'שעווה וזהב'. אם תאמרו לי איך עושים זאת אעבור על רשימת הערכים והוסיף אותם. Dalila - שיחה 18:03, 14 ביוני 2011 (IDT)

רעיון טוב. ההסבר המלא מופיע בויקיפדיה:דף הפניה. לנוחותך, בשורת הכפתורים שמעל חלון העריכה, הכפתור השני משמאל למילה 'הוספה' מוסיף את תבנית ההפניה. הכפתור נראה כמו מלבן אפור ועליו חץ כחול הפונה ימינה, תוך עיקול כלפי מטה. או משהו כזה (: ליאור ޖޭ • י"ג בסיוון ה'תשע"א • 18:13, 14 ביוני 2011 (IDT)
תודה ליאור. (אתה יכול לומר לי איך אני מוצאת את הדפים הטכניים. מעולם לא הבנתי איפה מחפשים אותם, למעט את הבסיסיים.) ויש לי עוד הצעה להוסיף כמה 'הידעת?' בנושא ביתא ישראל ואתיופיה Dalila - שיחה 18:22, 14 ביוני 2011 (IDT)
כל הדפים בקטגוריה:ויקיפדיה - עזרה עשויים להיות שימושיים בשלב כזה או אחר, אבל בדרך כלל אפשר פשוט לפנות לדלפק הייעוץ ולקבל מענה אנושי מהיר.
יש הרבה חומרים מעניינים לבסס עליהם קטעי 'הידעת' אודות ביתא ישראל ואתיופיה, אך עדיין לא עשיתי זאת בעצמי. גם הציעו לנו פעם לפתוח פורטל על ביתא ישראל, ובאמת יש די והותר חומרים לכך, אך איש לא לקח זאת על עצמו עד כה. ליאור ޖޭ • י"ג בסיוון ה'תשע"א • 18:39, 14 ביוני 2011 (IDT)
אשמח לעזור. בעניין הפורטל אבדוק מה גודל המשימה והידע הטכני שהיא דורשת ואחזור אליך. Dalila - שיחה 18:48, 14 ביוני 2011 (IDT)

זקוקה לייעוץ: 1. האם ליצור הפניות מ'זמה' ו'קלוץ' לשירת הקדוש או להשאירם אדומים כדי שיורחבו בעתיד?
2. לגבי הסולמות המוזיקאליים, נראה לי נכון לציור קישור לסעיף במוזיקה אתיופית, כי החיפוש לא מעלה תוצאות יפות והערך החסר הוא לא של הסעיפים אלא של הקנת. 3. בדף הערכים של הפרוייקט קיים תחת הכותרת 'שעווה וזהב' מושג לא ברור מסלה/טרט הלחיצה על מסלה מפנה לערכים שלא קשורים בשעווה וזהב ככל הידוע לי. אוכל לקבל הבהרה Dalila - שיחה 19:12, 14 ביוני 2011 (IDT)

תשובותיי הבלתי מחייבות:
1. כן, ליצור הפניות. אם וכאשר יורחב הערך הראשי נוכל לפצל מתוכו ערכים לזמה ולקלוץ'. ככל שהצלחתי להתרשם במרוצת שנותיי בוויקיפדיה, ערכים קיימים מורחבים מהר יותר מאשר ערכים לא קיימים.
2. נשמע הגיוני.
3. דפי המיזם מאד לא עדכניים והיום אנחנו (כולל אותך) יודעים הרבה יותר מאשר כשהם נכתבו. את מוזמנת לתקן אותם כמיטב הבנתך. אם אינני טועה, טרַט הוא סיפור עממי או משל עם מוסר השכל. הקישור למסלה שגוי בעליל. ליאור ޖޭ • י"ג בסיוון ה'תשע"א • 19:22, 14 ביוני 2011 (IDT)
או קיי. יעשה. תודה. אני כבר לא יכולה להקדיש לפרוייקט הרבה זמן אבל אשמח לקבל חומר על הטרט. Dalila - שיחה 19:26, 14 ביוני 2011 (IDT)
טוב. הגשתי בקשה לפתוח פורטל: ביתא ישראל ויקיפדיה:פורטל/פתיחת פורטל חדש#פורטל ביתא ישראל :) דבר נוסף, כדאי שתצביעו בעד העניין כדי שיאושר.... Dalila - שיחה 19:26, 16 ביוני 2011 (IDT)

קטעי הידעת?[עריכת קוד מקור]

אשמח לפתוח את כתיבת קטעי הידעת בנושא ביתא ישראל. גם מוטב שיהיו כמה מוכנים לקידום נושא הפורטל. חשבתי להתחיל עם הצעה לחג הסיגד שממתין להיכתב ב[[[ויקיפדיה:הידעת?/החלפת קטעי "הידעת?"/מאגר הידעת? לחגי ישראל|במאגר חגי ישראל]]]. אני מניחה שיהיו לכותבים השונים רעיונות שונים והייתי רוצה לקדם את העניין. אז אולי נתחיל בכתיבת רשימת הצעות ואם אפשר נמצא מתנדבים לכתבם. אולי חלק מכותבי הערכים ישמחו לעשות זאת.
את ההצעות יש להעלות כאן. רצוי לפתוח פיסקה חדשה ששמה ביתא ישראל ולהציג בכותרת משנית את ההצעה הספציפית. ההצעה צריכה להיכתב בהתאם לכללי הכתיבה של מקטעי הידעת? - כאן תוכלו למצוא דוגמאות שונות - בכללי מדובר בתמצתיות, סקרנות, תמונה קטנה מייצגת.

אלו הההצעות שעולות לי כעת לראש:

מה דעתכם? Dalila - שיחה 20:21, 16 ביוני 2011 (IDT)

אני מאד בעד וגם יש לי כמה רעיונות נוספים לקטעי הידעת. בשבוע הקרוב אנחנו עסוקים מעל הראש בשיפוט ערכי התחרות ואחר כך אהיה עסוק בשמירה על מקום העבודה שלי, אבל בחודש הבא ארתם בשמחה למשימה. בינתיים הוספתי את דף הצעות הפורטלים לרשימת המעקב שלי... ליאור ޖޭ • ט"ו בסיוון ה'תשע"א • 22:57, 16 ביוני 2011 (IDT)
הצעתי הצעה ראשונה לקטע על הסיגד, שנועד להיכלל במאגר הידעת של חגי ישראל. אשמח אם תתייחסו לעניין. האם כדאי לפנות לכותבים של אזמרי באופן אישי ולהזמין אותם להביע את דעתם ולהציג מקטעים משלהם? Dalila - שיחה 23:25, 19 ביוני 2011 (IDT)
הקטע יפה מאד ומתאים לחג הסיגד. אני עוקב אחר הדיון בדף הידעת ובינתיים לא היה לי מה להוסיף לחילופי הדברים הענייניים אודות הקטע שחיברת. אפשר לפנות אישית לאורי, ליניב, לעיצובית וכו' בהצעה לנסח קטעים משלהם, ובלבד שהפנייה תישאר אישית ובמינון מדוד. אני מניח שגם השופטות והשופטים יוכלו להציע כמה קטעים על סמך הערכים הנבחנים בימים אלה, אחרי שישלימו את עבודתם המסורה. ליאור ޖޭ • י"ח בסיוון ה'תשע"א • 11:03, 20 ביוני 2011 (IDT)
הי ליאור, כדאי שתכתוב את ההערה שלך שם. הערכים שמקבלים יותר תשומת לב, ובעיקר תמיכה, עוברים להבנתי מהר יותר לשלב הבא. אני אפנה לכותבים שהצעת וכמובן שאעשה זאת בנימוס :) Dalila - שיחה 15:26, 20 ביוני 2011 (IDT)
אגב, באיזה יניב מדובר? Dalila - שיחה 15:42, 20 ביוני 2011 (IDT)
ביניב הזה (: ליאור ޖޭ • י"ט בסיוון ה'תשע"א • 16:04, 20 ביוני 2011 (IDT)

אה התורם האלמוני :) תודה Dalila - שיחה 16:19, 20 ביוני 2011 (IDT)

עכשיו תורנו לבקש הארכה (:[עריכת קוד מקור]

מתמודדות ומתמודדים יקרים,

הסבתם לנו אושר רב במהלך התחרות. איזו הרגשה נהדרת היא לראות ערך אחר ערך נכתב, יום אחר יום, בנושאים חיוניים ומרתקים גם יחד.

בזמנו הארכנו את התחרות על חשבון הזמן העומד לרשות השופטים, ואז גייסנו עוד ועוד שופטים נוכח ההצלחה הבלתי משוערת של התחרות. חוות הדעת הזורמות אלינו מהשופטים יסודיות מאד ויאפשרו לכם ולאחרים לשפר את הערכים שחיברתם ולהביא את הטובים שבהם לדרגת ערכים מומלצים של ממש.

אף כי מספר השופטים גדול ממספר המתמודדים בתחרות, דרוש להם ולנו זמן רב יותר כדי להשלים את חוות הדעת אודות הערכים, ולגזור מהן את התוצאות הסופיות של התחרות. מאחר והשיפוט אמור להיות מהנה ומועיל לא פחות מהכתיבה, וכדי להבטיח ששיפוט כל הערכים יהיה מוצלח כמו זה של הערכים שכבר נבחנו, החלטנו לדחות את פרסום הכרעת השופטים עד יום חמישי הבא, 30.06.2011.

נבקשכם לקבל בהבנה את הדחייה, הנעשית באמת מתוך כוונה להיטיב עם כולם. כדי להתלונן על הדחייה מבלי לעצבן את צוות השיפוט, ניתן לפנות אלינו לכתובת azmari-at-wikimedia.org.il. אנו מבטיחים להקשיב לכל ביקורת ולא להניח לה להשפיע על תוצאות השיפוט. בתודה, אזמרי לשירותך (: 19:47, 19 ביוני 2011 (IDT)

ברכות[עריכת קוד מקור]

הי. מזל טוב לנו! כל הכבוד לכם על היוזמה המבורכת והארגון והביצוע המרשימים :) Dalila - שיחה 18:47, 1 ביולי 2011 (IDT)

היי ליאור[עריכת קוד מקור]

טת ההערות לערכים תשימו לפחות גם בדף השיחה של כל ערך, כדי שזה יקפוץ ברשימת המעקב ונוכל להתייחס ולתקן. ‏Ori‏ • PTT‏ 09:36, 11 ביולי 2011 (IDT)

בקרוב ממש. אנחנו צריכים לבנות תבנית מתאימה ובה פירוט של כל אחד מהמדדים ואז נדביק לתוכה את חוות הדעת ונשלב אותה בדפי השיחה של הערכים השונים. אזמרי לשירותך (: 09:43, 11 ביולי 2011 (IDT)

פורטל: ביתא ישראל[עריכת קוד מקור]

שלום חברים, בימים אלו אני בונה את התשתית לפורטל ביתא ישראל. לאט לאט, בקצב המתאפשר לי. אתם מוזמנים לקחת חלק. אם בהוספת הקטעים המתחלפים ואם בכתיבת ושכתוב התיבות הקבועות... Dalila - שיחה 02:11, 12 ביולי 2011 (IDT)

ספרות[עריכת קוד מקור]

האם יש באיזשהו מקום רשימה המרכזת את הספרות בנושא? Dalila - שיחה 17:39, 20 ביולי 2011 (IDT)

בבקשה. אליש ޖޭ 00:12, 21 ביולי 2011 (IDT)

הערך השמונים ואחד[עריכת קוד מקור]

באיחור אופנתי, הבחנתי כעת כי הערך גדריף חובר בזמן התחרות ולמעשה יכול היה להשתתף בה. מעניין אם יש עוד ערכים (וכותבים) כמוהו שחמקו לנו מתחת למכ"מ. ליאור पॣ • ט"ו באדר ה'תשע"ב • 22:29, 8 במרץ 2012 (IST)