הווארד וולוויץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: ניסוחים בעייתיים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

הווארד יואל וולוויץ

Howard-wolowitz-the-big-bang-theory-.jpg
סיימון הלברג כהווארד וולוויץ
הופעה ראשונה Pilot
מס' הופעות 100
שחקן/ית סיימון הלברג
מידע
כינויים וולוויזארד
תאריך לידה 1981
מין זכר
מקצוע מהנדס אווירונאוטיקה באוניברסיטת המכון הטכנולוגי של קליפורניה
שיוך תואר שני כמהנדס
נטייה סטרייט
מומחיות אווירונאוטיקה
דת יהדות
אזרחות אמריקאית
דמויות קשורות
משפחה גברת וולוויץ (אמא)

לואי (דוד)

מאריי (דוד, נפטר)

ברברה (דודה)

ג'יני (בת דודה שנייה)

חברים פני

לאונרד הופסטטר

ראג'ש קוטרפאלי

שלדון קופר

הווארד יואל וולוויץ הוא דמות בדיונית בסדרת הטלוויזיה של ה-CBS המפץ הגדול. מגולם על ידי השחקן סיימון הלברג. הװארד הוא אחת הדמויות הגבריות הראשיות בסדרה. מוצג מהנדס יהודי ובולט בכך שאין לו תואר דוקטור. מתגורר יחד עם אמו. הדמות קרויה על שם מתכנת מחשבים ידוע על ידי ביל פארדי, אחד מיוצרי הסדרה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הװארד הוא בעל תואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס. הוא בונה רכיבים לחלל עבור נאס"א במחלקה במכון הטכנולוגי של קליפורניה להנדסה. חלק ניכר מזמנו הוא מבלה עם חבריו הטובים ביותר, לאונרד הופסטטר (ג'וני גאלקי), שלדון קופר (ג'ים פרסונס) וראג'ש קוטרפאלי (קונאל נייאר) בדירת לאונרד ושלדון (לעתים קרובות מצטרפת אליהם גם פני). הװארד נולד בשנת 1981 כמפורט בפרק "The Pancake Batter Anomaly" בעונה הראשונה.

להװארד תסרוקת בצורת קערה הפוכה. הוא נוהג להתלבש בסגנון צעקני בסגנון הלבוש של שנות ה-60: חולצת V או חולצת טי ועליהן דיקי או צוארון גולף. תמיד לובש ג'ינסים צמודים. הוא אף אוהב אבזמי חגורה בצורות מיוחדות: הלוגו של באטמן, תקליט, מתקשר קלינגונית ואבזם עם גיבור העל פלאש.

אישיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

כחבריו, הװארד הוא מעריץ גדול של חוברות קומיקס וגיבורי על. כלי התחבורה המועדף עליו הוא קטנוע הוספה שלו.

מלבד אנגלית, הװארד שולט בצרפתית, מנדרינית, רוסית, ערבית, פרסית, ובשפה המתוכננת קלינגונית מ-Star Trek. חוץ מהשפות שדובר באופן שוטף נראה שהוא מכיר גם מילים מספר ביידיש ועברית. בפרק "The Precious Fragmentation", גם הוכיח שהוא מכיר כמה מילים בסינדארין, אחד משני הניבים הבדיוניים של השפה האלפית שהמציא ג'.ר.ר. טולקין עבור סדרת ספרי שר הטבעות. בפרק "The Wiggly Finger Catalyst" נודע שהוא שולט בשפת הסימנים האמריקנית.

הװארד רואה עצמו כגבר שהוא מתת האל לנשים ומספק אוסף משפטי פתיחה שערורייתיים בכל פעם שיש אשה מושכת לידו. הװארד מתאר את עצמו כרומנטיקן, אם כי בדרך כלל המחװת שלו מצטיירות כמיניות, ובמלותיה של פני, מגעילות. עם זאת, עוינותה של פני כלפיו התרככה מעט מאז שזה החל לצאת עם חברתה לעבודה, ברנדט, אתה הוא מתחתן בסוף העונה החמישית.

הװארד אלרגי לבוטנים, המהװים סכנת חיים עבורו. הוא הזכיר גם שסובל מהפרעת קצב בלבו. הװארד גאה בעובדה שיש לו רק 3% שומן בגוף. ראג' מציין שזה גורם לו להיראות ככנף עוף אנושית.

הװארד הוא אמנם יהודי אך אינו אדוק באמונתו ואינו שומר כשרות. הוא אוכל חזיר, למשל, וכאשר מחיר בשר חזיר עלה במסעדה הסינית החביבה על הקבוצה, העיר ש"זה מתחיל להיות קשה יותר ויותר להיות יהודי רע". בהזדמנות אחרת, כאשר הװארד ניסה לצאת לדייט עם אחות שלדון, מיסי, הוא אמר שיהרוג את רבו בצלעות חזיר אם דתו תהיה מכשול לעניין. אחת הסיבות שהוא שמח להמשיך את ההיכרות עם ברנדט (שהנה קתולית) הייתה שזו הזדמנות מעולה להכעיס את אמו. למרות זאת, הװארד הוכיח כמה פעמים את אמונתו. כשהוא וראג' התחזו לגותים כדי להתחיל עם בחורות, הוא לבש שרװלי קעקועים מזויפים וסירב לעשות אמתיים, על-מנת שיוכל להיקבר בבית קברות יהודי כשיגיע זמנו (אם כי סוף דבר הוא ניסה לעשות אחד אך פחד יותר מדי מהמחט). הוא ציין בפרק "The Bath Item Gift Hypothesis" שהוא חוגג חנוכה. הוא גם כנראה לומד בימים הנוראים, מכיוון ששלדון פעם ציין בביקורתיות שהוא לא היה זמין לשחק Halo בזמנים אלו. בימים הנוראים הוא נוהג לשמור על כשרות, ובפרק אחר כאשר נבחר לשמש כחבר צװת אסטרונאוטי הודיע שישלח את הכתבה לכל בית הכנסת.

בפרק "The Herb Garden Germination", הוא התארס לברנדט לאחר שהסכימה להצעת נישואיו.

עבודה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בניגוד ללאונרד, שלדון וראג' אין להװארד דוקטורט (כי לא היה לו צורך בכך) ולפעמים הם לועגים לו על כך, ובמיוחד שלדון. הװארד מגן על עצמו ומציין שיש לו תואר שני מ-MIT. מכיוון שאינו בעל תואר דוקטור, ד"ר גייבלהאוזר מתייחס אליו כאל "מר", תוך התייחסות לחבריו כדוקטורים. שלדון לעתים קרובות אומר שהוא הכי פחות חכם בין ארבע הדמויות "החנוניות". לדוגמה, בפרק "The Bus Pants Utilization", הם מפתחים אפליקצייה לאייפון ושלדון מתייחס אליהם כמו "שלושה גאונים וחברם הװארד".

הװארד נראה בדרך כלל כשהוא עובד על ציוד שישמש במשימות נאס"א בתחנת החלל הבינלאומית.

בפרק הראשון, הזכיר הװארד שהוא עובד על העיצוב של לװין שיצלם ברזולוציה גבוהה תמונות מסלולי הירח של צדק.

בזמן עבודתו על פרויקט רכב מאדים, הוא הזמין את הדייט שלו, ד"ר סטפני ברנט, לנהוג ברכב במתקן הסודי. הרכב נתקע בתעלה במאדים והװארד בילה את שארית הלילה עם שלדון וראג' בניסיון לתקן את הנזק. כאשר כשלו בכך, הװארד החליט למחוק את הכוננים הקשיחים של המתקן כדי לחפות על התערבותו, רק כדי לגלות מאוחר יותר שהרכב גילה סימנים ברורים, בפעם הראשונה אי פעם, לחיים על מאדים. כאשר הװארד היה מועמד להיות בצװת של משרד ההגנה על לװין מעקב מצויד בלייזר, הװארד לא קיבל סיװג ביטחוני אחרי ששלדון גילה בטעות את מקרה רכב המאדים לסוכנת ה-FBI בחקירה.

בהזדמנות אחרת, הװארד עבד על מערכת לסילוק פסולת אנושית מוצקה באפס כבידה, לתחנת החלל הבינלאומית. מאוחר יותר הבין שבציוד הייתה חולשה מבנית ושוב ביקש את עזרת חבריו לתקנה. הפתרונות השונים שהציעו נכשלו ונתרחשה תקלה בתחנת החלל (ראג' התייחס לכך כאל "מערכת ההפצה של פסולת אדם").

כיון שהװארד הוא המהנדס היחיד בין חבריו הפיזיקאים, הוא אשר מבצע את תפקיד מנהיג עבודת היד על פרויקטים קטנים. הוא היה הכוח העיקרי מאחורי "מונטי", רובוט רוצח שתוכנן להיכנס לתחרות לחימת רובוטים. הרובוט נהרס על ידי רובוטו של בארי קריפקי "Kripke Krippler", במשחק לא רשמי לפני תחילת התחרות.

בפרק הבכורה לעונה הרביעית, פיתח הװארד זרוע רובוטית עבור תחנת החלל הבינלאומית. כשהבין עד כמה הזרוע הרובוטית דומה לזרוע אנושית רגילה, הוא השתמש בה לאוננות, וכתוצאה מכך הזרוע נתקעה על פינו. הוא קרא ללאונרד וראג' אך הם לא היו מוכנים להניח את ידיהם על אבר מינו כדי לעזרו לשחררו מאחיזת הזרוע. הװארד פחד להשתמש בשליטת המחשב על הזרוע כדי לשחררה מפני שחשש שהיא תזהה בטעות החזקת מברג ותתחיל לסובבו. סופו של דבר, הם לקחו את הװארד לבית החולים, שם האחות הלכה נגד פחדיו וכיבתה את המחשב, והזרוע רפתה. מהפסקול בסוף הפרק משתמע שהװארד ניסה להשתמש שוב בזרוע לאונן, ושוב פעם נתקע באותה צרה.

משפחה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הװארד עדײן חי עם אמו השתלטנית, המתעלמת מהשגיו כמבוגר בדרך-כלל ומתייחסת אליו כילד. דמותה היא הקלישאה לאם יהודיה.

גברת װלװיץ (מדובבת: קרול אן סוזי) לא נראתה מעולם על המסך, אך קולה נשמע כאשר הוא בביתו או כשמשוחח עמה בטלפון. היא מתקשרת עם הװארד רק בצעקות. טבעה החטטן הגורם למטח שאלות להװארד הופך את חײו בבית למתוחים, דבר הגורם לו לקרוא לה "גברת זקנה מטורפת". בפרק "The Cohabitation Formulation", לעומת זאת, כאשר הװארד עובר לגור עם ברנדט לזמן קצר, נראה שאוהב להיות בחום "אמהי" במידה מסוימת. בפרק "The Apology Insufficiency", שלדון מצײן כי להװארד ישנו כנראה "תסביך אדיפוס לא פתור".

בפרק "The Precious Fragmentation", הװארד מגלה לפני שאביו עזב את משפחתו כאשר היה בן 11. באותו הזמן, אמו קנתה לו בובת אלף כדי לעזור לו לנסות להתגבר על כך. כאשר הװארד מוצא בובה דומה במכירה במוסך, הוא מתחיל לדבר אליה כמו היה בן 11 שוב, ומבקש ממנה למצוא את אביו ולהשיבו הביתה. גילוי זה גורם לכך שפני (שבדרך-כלל נמנעת מהװארד עקב התנהגותו המגעילה אותה) נהײת נחמדה יותר כלפיו. טראומת נטישתו של אביו וחוסר דמות אב במהלך גיל ההתבגרות עשוי להיות המקור להרבה מהתנהגותו של הװארד.

מערכות יחסים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הווארד מתואר באופן עקבי כבעל אובססיה למין.

האוורד עדכן את הנוסחה למפגע עם חייזרים כדי לחשב בצורה מתמטית את הסבירות שאישה תקיים איתו יחסי מין ע" שימוש במשוואת דרייק. אל המשוואה הוא הוסיף את "מקדם וולוויץ" המוגדר כ-WC=Neediness*Dress size^2 \!\ "מידת ההזדקקות כפול מידת השמלה בריבוע". הוא הצהיר, "אני מהנדס חרמן ... אני אף פעם לא מתלוצץ על מתמטיקה או מין".

הטכניקות של הווארד כדי להתחיל עם נשים הן מגוונות וכולל קסמים, קסמי קלפים, פיתומות וטכניקות של "פיק-אפ".

יחד עם לאונרד וראג', הווארד גם ניסה להזמין לדייט ללא הצלחה את מיסי, אחותו התאומה של שלדון.

קייטי סאקהוף הופיעה בתור עצמה בפרק "The Vengeance Formulation" שם היא הייתה פנטזיה של הווארד. היא הופיעה שוב בעונה הרביעית, בתפקיד זהה לצד ג'ורג' טאקיי.

מאז תחילת הסדרה, הווארד גילה עניין בפני, אבל העניין הוא בעיקר מיני והיא תמיד השיבה את פניו ריקם. לאחר משפט פתיחה נוסף של הווארד, פני לבסוף מתעמתת איתו על איך שהוא מתייחס לנשים. העימות השפיע מאוד על הווארד והוא שקע בדיכאון, לא הלך לעבודה ונישאר בבית. כאשר פני הלך אליו כדי להתנצל, הווארד סיפר לה על מערכות היחסים הקודמות שלו ופני הראתה אהדה כלפיו, אחרי מילות הניחומים שלה, הווארד ניסה לנשק אותה, אבל היא כעסה עליו ושברה לו את האף. אחרי שהמקרה נפתר, פני האמינה שהם באו לידי "הבנה", אבל הווארד חשב שהוא רק ב"חצי הדרך לסקס רחמים" איתה.

הווארד היה במערכת יחסים של "חברים עם הטבות" עם לזלי וינקל, דבר שהביא לו כמה יתרונות מלבד המין. עם זאת, הוא עדיין היה מדוכא כאשר לזלי זרקה אותו כעבור זמן מסוים. כדי לעודד אותו, לאונרד וראג' לקחו אותו ללאס וגאס ושכרו יצאנית עבורו.

כאשר החבר'ה נסעו ברכבת לכנס בסן פרנסיסקו, היה להווארד הזדמנות לדבר עם סאמר גלו (המגלמת את עצמה). הניסיונות המגושמים שלו להרשים אותה נכשלו, למרות היותו בסביבה סגורה איתה במשך שעות מרובות.

במהלך טיול קמפינג עם לאונרד וראג', שבו הם נעשו מסטולים לגמרי על ידי אכילת עוגיות עם סמים (ככל הנראה מריחואנה), גילה הווארד שהוא איבד את בתוליו לג'יני בת דודה שלו מקרבה שנייה לאחר ההלוויה של דודו, דבר שגרם להם לצחוק עליו ללא הרף.

למרות העובדה שלהווארד יש ללא ספק אובססיה עם נשים, הוא מואשם בכך שהוא נמצא במערכת יחסים הומוסקסואלית עם ראג'. בסדרה, דבר זה כבר צויין על ידי ד"ר בוורלי הופסטטר, אמא של לאונרד. לדבריה, הם נמצאים "בתחליף נישואים הומוסקסואליים". למרות הכחשותיהם, לראג' והווארד היו קטעים משעשעים שבו ראג' תופס את התפקיד "הנשי" הקלישאתי בוויכוחים רבים עם הווארד ומאשים אותו שוב ושוב בבריחה ממנו לכל אדם קצת יותר טוב ממנו. עם זאת, מערכת היחסים של ראג' והווארד היא ברובה קרובה. ראג' לעתים קרובות לוחש הערות להווארד כאשר פני נמצא בחדר, דבר שמאפשר לתקשר, בהתחשב בחוסר היכולת הכרוני שלו לדבר עם נשים או ליד נשים.

בעונות האחרונות, הייתה לו מערכת יחסים רומנטית עם ברנדט רוסטנקובסקי (מליסה ראוץ'), בוגרת בית הספר למחקרי מיקרוביולוגיה. ברנדט הוצגה על ידי פני להווארד מכיוון שברנדט עבדה עם פני כמלצרית. בהתחלה היא והווארד לא הסתדרו, מפני שהיה נראה שלא היה להם שום דבר במשותף. עם זאת, כאשר הם גילו שלשניהם יש אמהות שתלטניות הם מיד הרגישו חיבור. הם שמחו במיוחד על כך שכאשר יוודע הקשר ביניהם הוא יכעיס גם את אמו היהודיה של הווארד וגם את אמה הקתולית של ברנדט. הם גם ציינו ששניהם איבדו את בתוליהם ברכב טויוטה. לאחר מכן, הווארד הבין שברנדט מיצגת הזדמנות אמיתית לפתח מערכת יחסים שתשרוד ולכן, באופן אימפולסיבי, הוא הציע לה נישואים. למרות שברנדט דחתה את ההצעה שלו, הם נשארו ביחד עוד קצת זמן אבל אחר כך הם נפרדו. לעתים קרובות יש בדיחה חוזרת בין לאונרד והווארד שלועגת לראג' על היותו בודד, ללא חברה. בפרק "The Plimpton Stimulation", הווארד ציין בקצרה שהוא וברנדט נפרדו כמה שבועות קודם לכן, אך לא הזכיר את זה אז מפני שהוא "מחכה לזמן הנכון". מאוחר יותר התגלה שהקשר נגמר כי ברנדט תפסה את הווארד באמצע סייבר סקס עם "הטרולית גלסינדה" ב-World of Warcraft (מאוחר יותר התברר שהטרולית שוחקה על ידי עמית של החבר'ה מהאוניברסיטה). עד סוף הפרק, השניים דנו בבעיות שלהם והקימו מחדש את מערכת היחסים שלהם. בפרק "The Herb Garden Germination", הווארד הציע נישואים לברנדט מול החברים שלו והיא הסכימה, למורת רוחו של ראג' שפיתח בסתר רגשות לברנדט. עם זאת, במהלך אירוסיהם, לברנדט הוענק תואר הדוקטורט שלה והיא קיבלה עבודה בחברת התרופות שהבטיחה לה "בוכטה של כסף". הווארד אמנם טען שהוא תומך בקריירה החדשה שלה, אך חבריו של הווארד לעגו לו על כך שאין לו דוקטורט וארוסתו מרוויחה יותר ממנו. המצב הגיע לנקודת השבירה שלו כאשר לברנדט ולהווארד היה ויכוח לאחר שהיא קנתה לו רולקס, מתנה שהוא פירש כסימן לכך שהיא תהיה המפרנסת העיקרית. הקרע ביחסים רק החמיר כאשר הווארד שמע שראג', בנוסף לכך שהוא ישן עם פני, כותב שירי אהבה לברנדט, דבר שגרם להווארד לא לתת אמון בברנדט וחשש מכך שהיא עלולה לבגוד בו עם ראג'.

בעונה הרביעית הציג הווארד "נטיות הומוסקסואליות מוסתרות" כשג'ורג' טקיי (שחקן הומוסקסואל מפורסם) הופיע בתור עצמו בשיחה דמיונית עם ברנדט וקייטי סאקהוף על מצב היחסים שלו עם ברנדט. היו רמזים לכך בפרקים לפני שאולי יש לו תחושה כזו כלפי ראג', כמו גם על ידי אמא של לאונרד.