ויקיפדיה:ניסוח הודעות מערכת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


Mediawiki logo sunflower.svg בדף זה ניתן לדון בניסוח של הודעות המערכת של ויקיפדיה העברית בפרט ושל תוכנת מדיה־ויקי בכלל.

הדף הזה מיועד לדיונים ולא לבקשות. כלומר, אם מצאתם באג מסוים בהודעת מערכת שניתן לתקנו ללא צורך בדיון, אנא בקשו לבצע את השינוי בדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים#בקשות עריכת דף מוגן או הודעת מערכת.

לפני פתיחת דיון חדש, אנא קִראו את הדף עזרה:הודעות מערכת.

הוספת הודעה בעת העברת דף[עריכת קוד מקור]

לאחר כמה וכמה העברות שנעשו על ידי עורכים טירונים ללא דיון, תהיתי בקול: האם יש סיבה שלא תהיה הודעה בעת העברת דף שאם מדובר בשינוי שם של ערך שיש לקיים דיון על כך עם תבנית {{שינוי שם}}?

אני מציע לערוך את דף מדיה ויקי:Movepagetext-noredirectfixer ולהוסיף לו את ההבהרה הבאה:

כדי לשנות שם של ערך, יש לקיים דיון מקדים בדף השיחה של הערך. בדיון צריכה להיות תבנית {{שינוי שם}}, ולפי תוצאות הדיון ניתן יהיה לשנות את שם הערך. למידע נוסף ראו את דף המדיניות בעניין.

דגש חזק - שיחה 11:11, 30 באוקטובר 2019 (IST)

אני חושש שזה ניסוח מעט מסורבל, אני מציע את הניסוח "כדי לשנות שם ערך, יש לקיים דיון מקדים בדף השיחה של הערך והוספת תבנית {{שינוי שם}}. רק לאחר הסכמה או חוסר התנגדות ניתן לשנות את השם בהתאם למדיניות." • חיים 7שיחה • 22:36, 23 בנובמבר 2019 (IST)
(אתה לא יכול לנצל את הרשאתך ולדחוף את הנוסח שאתה מציע רק בגלל שאתה יכול. לא אמורה להיות העדפה לדעה שלך רק בגלל שיש לך הרשאת עריכת מדיה-ויקי. אני מתנגד לניסוח שלך ולכן אין שום סיבה שהוא יופיע במרחב.)
מהניסוח שלך לא ברור היכן מציבים את התבנית. כך ברור יותר מה עושים ואיך עושים.
מה עם סימני פיסוק – נקודות, פסיקים וכיוצא באלה? דגש חזק - שיחה 22:52, 23 בנובמבר 2019 (IST)
אז ככה, ראשית הסתרתי את ההודעה (חזרה למצב קודם) עד לאחר הדיון.
שנית, אני חושש שניסוח ארוך מידי יגרום לאמ;לק, לכן על התיאור להיות תמציתי ומדוייק.
פסיקים ונקודות, על זה לא יקום ויפול דבר • חיים 7שיחה • 22:56, 23 בנובמבר 2019 (IST)
מה ארוך מדי, שני משפטים? המשפט הראשון אומר שצריך לקיים דיון; השני מסביר באיזו צורה מקיימים אותו. דגש חזק - שיחה 22:59, 23 בנובמבר 2019 (IST)
בא ננסה לנסח יחד משהו קצר יותר, "על פי מדיניות ויקיפדיה. כדי לשנות שם ערך, יש להציב את תבנית {{שינוי שם}} בדף השיחה של הערך ולקיים דיון."
מה אתה אומר על זה? • חיים 7שיחה • 23:06, 23 בנובמבר 2019 (IST)
נראה בסדר, רק כמה דברים: אחרי המילה "ויקיפדיה" יבוא פסיק (ולא נקודה); מכיוון שהמילה "שם" היא גם נפרדת וגם נסמכת וגם יכולה להתבטא בכמה ניקודים, עדיף לפשט את המשלב מעט ולכתוב "כדי לשנות שם של ערך".
שורה תחתונה – תחליף את הנקודה במילה ויקיפדיה לפסיק; תכניס גם את המילה ויקיפדיה לתוך הקישור הפנימי; תחליף את "שם ערך" ב"שם של ערך". דגש חזק - שיחה 23:43, 23 בנובמבר 2019 (IST)
"על פי מדיניות ויקיפדיה, כדי לשנות שם של ערך, יש להציב את תבנית {{שינוי שם}} בדף השיחה של הערך ולקיים דיון.". דגש חזק ככה? • חיים 7שיחה • 23:50, 23 בנובמבר 2019 (IST)
כן. דגש חזק - שיחה 23:55, 23 בנובמבר 2019 (IST)
בוצע בוצעחיים 7שיחה • 23:57, 23 בנובמבר 2019 (IST)