ויקיפדיה:ספר אורחים/ארכיונים/ארכיון 30

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

דף זה הוא דף ארכיון של דיון או הצבעה שהסתיימו. את המשך הדיון יש לקיים בדף השיחה של הערך או הנושא הנידון. אין לערוך דף זה.

לראש הדף
לתחתית הדף


אין ערך של בתאני מוטה![עריכת קוד מקור]

שלום! אני "אורחת" בויקיפדיה... אני מאוד אוהבת להשתמש בויקיפדיה מפני שיש פה את כל הדברים שאני צריכה וקל יותר לעשות עבודות ושיעורי בית או סתם לקרוא על מפורסמים ולהרחיב את הידע... אבל רציתי להגיד לכם שאין ערך על בתאני מוטה! אם אתם לא יודעים מי זאת אז זאת נערה בת 19 מקליפורניה שבארצות הברית ומגיל 16 היא מתפעלת ערוץ יוטיוב לבד!!! יש לה יותר ממליון רשומים, היא נלחמת נגד הבריונות בתור אחת שחוותה את זה ובשנה האחרונה היא גם השתתפה ברוקדים עם כוכבים בארה"ב ואפילו הוציאה שיר! היא השיקה בושם, קולקציות בגדים משלה בחנות משלה שיש לה כמה סניפים גדולים בעולם, היא זכתה בפרס מיוטיוב והיא היוטיוברית הכי מוכרת בעולם!!! אולי היא לא מוערכת מדי בישראל וחבל כי היא באמת מדהימה,יפה,מוכשרת ובקיצור-מושלמת! אולי אם יהיה ערך עליה אז אנשים אולי יותר יהיו מודעים עליה ממני אנונימית ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

כל הכבוד לה, ויש עליה ערך באנגלית en:Bethany Mota.
אני לא בטוח במידת נחיצותו של ערך עליה, מי שמעוניין להכיר אותה יכול למצוא את הסרטונים שלה ומידע נוסף ברשת.
יש עוד הרבה אישים מפורסמים שטרם נכתב עליהם ערך בעברית. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:56, 7 בינואר 2015 (IST)
אני חושב שיש יוטיובר יותר מפורסם, פיוטיפאי או משהו כזה. 14:15, 20 במאי 2015 (IDT)


  • בתגובה לאדם שכתב הודעה זו*

עורכי ויקיפדיה לא יכולים להוסיף עכשיו ערך לכל דבר, בגלל זה אפשר להוסיף ערך בעצמך, וכך להבא אנשים שיחפשו את בתאני מוטה גם ימצאו אותה. הגיע הזמן שנפסיק לבקש מאחרים לעשות בשבילנו. הרי את מכירה אותה, תוכלי לעתוב עליה ערך בעצמך, ואולי זה יצא יותר טוב ומושקע מפשוט שכמה אנשים יצטרכו ללמוד עליה בכוח עכשיו כדי שיהיה קיים ערך כזה. כם אנחנו יכולים לנסות בעצמנו, לא? זו אחת המטרות של ויקיפדיה. תודה, והמשך לילה שקט

ריענון דף ראשי 05.01.15[עריכת קוד מקור]

השעה 17:20, והדף הראשי עדיין מתייחס ל-04.01.15. ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

כבר לא רלוונטי. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:25, 7 בינואר 2015 (IST)

קורט ראסל, עדכון, עריכה[עריכת קוד מקור]

אני רוצה לעדכן לגבי פרט שהוא נכון. רשמתם שקורט ראסל שיחק בסרט ג'אנגו ללא מעצורים ולפי מה שבדקתי הוא שיחק שם בסרט

Kurt Russell was cast instead[20] but also later left the role.[21] When Kurt Russell dropped out, the role of Ace Woody was not recast; instead the character was merged with Walton Goggins' character, Billy Crash.
תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בינואר 2015 (IST)

רציתי להגיד לכם שלא ערכתם את הספר פרקי דרבי אליעזר כמו שצריך ראיתי את הספר פרקי דרבי אליעזר המקורי ולא מוזכר שם אדם בשם כידייה ונאמר שם בן בנו של דן אם תסתכלו על הספר המקורי תראו שיש לכם כמה טעויות

תודה. ההערות יבדקו. Nachum - שיחה 14:08, 8 בינואר 2015 (IST)
לא מצאתי בערך "כידייה" או "דן". ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:15, 8 בינואר 2015 (IST)
אלמוני נכבד, ויקיפדיה אינה עורכת ספרים. בוודאי התבלבלת בין ויקיטקסט לויקיפדיה. ולגופו של עניין, השם 'בידייה' מופיע בחלק מכתבי היד של פרקי דרבי אליעזר וכנראה שבויקיטקסט השתמשו במהדורת היגר ולא בדפוסים הרגילים. בכל מקרה, לא קיים 'פרקי דרבי אליעזר המקורי'. 85.250.82.47 19:55, 2 בפברואר 2015 (IST)

ערך לא מובן לי[עריכת קוד מקור]

איך יכול להיות עומק הכנרת בין 25-43 מ' כאשר ההבדל בגובה פני הים הוא סה"כ 5מ'

הנתונים לא תואמים את אלה שבערך. לא הבנתי מה הקשר בין גובה פני הים ובין העומק, הרי העומק תלוי במרחק פני הים מהקרקעית והקרקעית אינה מישור. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 20:04, 12 בינואר 2015 (IST)

בעצמך כתבת - הקרקעית אינה מישור, ולכן העומק משתנה בהתאם למיקום בו אתה מודד, כאשר נקודת העומק המירבית נמצאת ב -256 (לדוגמה אם אעמוד בתוך המים כשהמים מגיעים לי לבטן ואמדוד - העומק יהיה כ-1 מ'). כמובן שגם ההבדל במפלס (שנע בין -208 ל-214) משפיע על העומק אך זה הבדל קטן יחסית.

נכון. אם הקרקעית בנקודה מסוימת היא 256- והמים מעליה בגובה 213- אזי העומק 43. איפה פה הבעיה? ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:18, 1 במרץ 2015 (IST)

יו ג'קמן , עדכון, עדכון[עריכת קוד מקור]

יו ג'קמן לא שיחק בלילה מוטרף במוזיאון כפי שצוין

Hugh Jackman as himself, an actor on the West End who was playing King Arthur at the time. כך הוויקי האנגלית. Nachum - שיחה 17:34, 16 בינואר 2015 (IST)

תאימות ל-KIWIX[עריכת קוד מקור]

שלום, אני משתמש ב-KIWIX. תוכנת הויקיפדיה הלא מקוונת. מאוד ממליץ. ישנה בעייה באינדקס של תיבת החיפוש, ומסתמא זה נובע מבעייה במקור האינדקס של הויקיפדיה המקוונת. ישנם הרבה ערכים שיש להם דף פירשונים. משום מה, דף הפירשונים לא בא בצורה נכונה בתיבת החיפוש. ישנם ערכים שברירת המחדל שלהם תפנה לדף הפירשונים. אבל ישנם ערכים שערך ברירת המחדל יפנה לערך פרטי כלשהו, ושם תהיה הפניה לדף הפירשונים. אז:

1. למה כברירת מחדל אין עדיפות תמיד לדף הפירשונים?
2. האם אפשר לציין באינדקס/בתיבת החיפוש את דף הפירשונים? למשל: אם נחפש את הערך "נקודה חמה" בתיבת החיפוש, יוצגו בתוצאות החיפוש: נקודה חמה (פירשונים), נקודה חמה (גאולוגיה), נקודה חמה (אינטרנט).
3. האם ניתן לעשות שתמיד תמיד יהיה דף/ערך הפירשונים קודם באינדקס/בתוצאות החיפוש? שיופיע ראשון לכל שאר הערכים שנכללים תחתיו?
לפי הסדר: (שאלה לא ממוספרת): יש מילים (או "משמעויות") בהן לערך אחד יש עדיפות, ומשמעויות אחרות בהן אין. לדוגמה, מי שמחפש אדיסון, רוצה לקרוא על תומס אלווה אדיסון ברוב המכריע של המקרים, אבל בכל זאת יתכן המטרה היא קולנוע אדיסון. במקרה כזה, דף הפירושונים ייקרא אדיסון. לעומת זאת, לגבי אבקסיס אין עדיפות כה מכרעת לאחת המשמעויות, ולכן אבקסיס היא הפניה לאבוקסיס שהוא דף פירושונים.
  1. אין "עדיפות" משום שהאפשרויות השונות מופיעות בהצעות לחיפוש לפי מיון אלפביתי. כש יש יותר מ-10 ערכים שונים שתואמים את התחילית שהזנת, המערכת בוחרת עשרה מהם לפי קריטריון כלשהו (כנראה סטטיסטיקת צפייה או סטטיסטיקת חיפוש), ועשרה אלו מופיעים במיון אלפביתי. (מה שכתבתי לא מדויק ב-100% - אם חלק מהשמות הם הפניות, שמות אלו יופיעו מתחת לשמות שהם דפים ממש, כך שבעצם מדובר כאן בשתי רשימות שכל אחת מהן ממוינת אלפביתיות)
  2. השם שמופיע בחיפוש הוא שם הדף עצמו, בלי קישוטים. יתכן שבעתיד המנגנון ישתכלל כך שהפניות ודפי פירושונים יהיו מסומנים בצורה שונה, אבל זה דורש פיתוח: אפשר לבקש תכונה כזו במקום שמשמש לתקשורת בין המפתחים של התוכנה והמשתמשים: Phabricator:.
  3. ראה (1).
מערכת KIWIX לא מוכרת לי, אבל יש לי ספק רב אם אינדקס החיפוש אכן מגיע מהגרסה המקוונת: יותר סביר שאחרי שמתקינים בסיס נתונים שנחקח מהמקוונת, KIWIX בונה בעצמו את אינדקס החיפוש (למיטב ידיעתי, האינדקס עצמו אינו חלק מבסיס הנתונים ש-KIWIX משתמש בו.
קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
מבקש להעביר את הבקשה לגורמים הרלוונטים. תודה.

עדכוני בסיס הנתונים ל-KIWIX[עריכת קוד מקור]

או מושג מהיכן ניתן להוריד data base עדכני של ויקיפדיה העברית/האנגלית שניתן לשימוש באמצעות ה-KIWIX? האם זה מתעדכן באופן שוטף? ביקורת - שיחה 10:34, 19 בינואר 2015 (IST)

המיקום של ה-dumps הוא [1]. למרבה הצער לא אוכל לומר לך מה משם מתאים לשימוש בקיויקס. קיפודנחש 16:51, 19 בינואר 2015 (IST)
בדוק, http://download.kiwix.org/portable/wikipedia/?C=M;O=D, הגרסא העברית מסומנת ב he

עזרה דחופה למחוק ערך שעשיתי[עריכת קוד מקור]

שלום רב,לפני כשעה כתבתי משהו שחשבתי שאני יכולה למחוק בקלות,כתבתי תוכן על החברה שלי מהלימודים,והראךתי לה וצחקנו ,זה תוכן עם מידע אישי שלה ומציין גם את יופייה.ועכשיו אינני מצליחה למחוק ,וזה מופיע בחיפוש בגוגל,אני מבקשת למחוק את התוכן (נראה לי שזה נמחק/נחסם) אבל זה עדיין מופיע בגוגל,וזה כלכך יגרום לבעיות ,בבקשה לעזור לי,אני לא מצליחה למחוק את זה

סוף מעשה במחשבה תחילה. מגוגל ייקח כמה ימים, וזה גם ייעלם. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:59, 22 בינואר 2015 (IST)

ערך / ערכים חסרים[עריכת קוד מקור]

ביקשתי למצוא אינפורמציה באשר לישוב היהודי בארץ ישראל בתקופתו של מוחמד. חיפשתי אודות ארבע נקודות, בדרום מזרח הארץ, להן נתן מוחמד הסכמתו להישאר במקומם ולשמור על דתם תמורת מס גולגולת. ארבעת הישובים האלה מוזכרים בספר: "רציפות הישוב היהודי בארץ ישראל"/ דן בהט, ישראל קידר, זאב וילנאי - 1974 והם: אילת, אדרח, ג'ברה, מקנא. בערך של אילת מוזכר הנושא לגבי אילת, ג'ברה מוזכרת כג'רבה (בערך יצירת ג'רבה) ערך ללא תוכן ואת מקנא לא מצאתי כלל. חשבתי לכתוב את העובדה הזו אבל אני לא ממש יודע את הטכניקה ובעיקר לא ברור לי אם מותר לצטט ואיך עושים זאת, כמו כן יש אי התאמה בין ג'ברה בספר לג'רבה אצלכם. לרשותכם דניאל

תודה. אם תוכל להעתיק כמה משפטים מהמקור לכאן או לדף השיחה של הערך אילת זה יעזור. Nachum - שיחה 14:16, 28 בינואר 2015 (IST)

הערך גז טבעי בישראל עלוב וחסום לעריכה. האם הוויקיפדיה נוקטת עמדה בסוגיה?[עריכת קוד מקור]

79.176.31.113 12:22, 2 בפברואר 2015 (IST)

הערך באורך סביר. הוא בהגנה מוגברת - הגנה המאפשרת רק לכותבים המוגדרים כ"בדוקי עריכות אוטומטית", לרבות מפעילי מערכת ומנטרים, לערוך את הדף. אתה מוזמן לכתוב בדף השיחה שלו תוספות. Nachum - שיחה 19:30, 2 בפברואר 2015 (IST)
התוספות של האנציק' ימחקו. אילי - שיחה 19:41, 2 בפברואר 2015 (IST)

אי אפשר למצוא מי הניצבים הנוכחיים במשטרה, אז איך נדע מי הנפל האחרון[עריכת קוד מקור]

איפה שולחים את זה ?

כאן ישנה רשימה של כל הניצבים המכהנים. אבל עדיין לא תוכל לדעת. בשביל זה עשינו צו איסור פרסום. הבנאדם אב למשפחה, ולא בטוח שעשה משהו רע. אז למה לחפור? אם יתברר שהוא עבריין, תדע מזה די מהר. באחריות. ביקורת - שיחה 20:01, 4 בפברואר 2015 (IST)

ערכים חסרים, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש שני ערכים שלא מופיעים כמו הסדרות בלש אמיתי ואימפריה הסדרה החדשה של טרנס הווארד. הבנתי גם שמתכננים עונה שנייה לשתי הסדרות. לגבי אימפריה זה מה שהצלחתי לעשות עד כה: "בתפקיד הראשי ניצב הזמר והשחקן טרנס הווארד כזמר מצליח שהשאיר מאחור את חיי העוני בשכונת מצוקה ובנה סביבו אימפריה, בקו עלילה שנושא דמיון מכוון לחייו של ג'יי זיי. לאחר שהוא מגלה שנותרו לו פחות משלוש שנים לחיות ומנסה לבחור מי מבניו יירש את מקומו. בעיצומה של הדרמה המשפחתית גם אשתו לשעבר משתחררת במפתיע מהכלא ותובעת את חלקה. במאי "פרשס" ו"המשרת" לי דניאלס עובר לראשונה למסך הקטן עם דרמה חדשה"

כאשר אתה מצטט מישהו, ראוי להזכיר את המקור. במקרה זה עיתון הארץ. הרשיתי לעצמי להוסיף מרכאות במקום למחוק את הכתוב. בברכה, אילי - שיחה 12:23, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה את הסדרות שאמרתי או מכיר אותן?

רבים ראו. הבעיה למצוא מי יכתוב את הערך. Nachum - שיחה 14:11, 5 בפברואר 2015 (IST)

יש מישהו שראה ומוכן לעזור לי לכתוב את הערכים שאמרתי?

קיים הערך בלש אמיתי. לגבי אימפריה, קיים ערך באנגלית ובשפות נוספות, ניתן לתרגם. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 21:13, 5 בפברואר 2015 (IST)

שלום רב, יש לי עוד הצעות לגבי עוד ערכים שאפשר להוסיף: וויפלאש, סלמה, בירדמן וג'ון וויק. ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

הוספתי אותם, בצירוף קישור לערך האנגלי, לדף פורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים. אתה יכול להוסיף בעצמך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 13:17, 8 בפברואר 2015 (IST)

מסע ההתרמה השנתי[עריכת קוד מקור]

מדוע האתר צריך תרומות ?[עריכת קוד מקור]

הייתי רוצה לדעת מדוע האתר צריך תרומות? הרי שלא צריך לשלם לגוגל או למנוע חיפוש כדי להימצא ברשימה. אשמח לתשובה כנה ואשמח לתרום במידה ואבין מדוע.

כמובן שוויקיפדיה אינה משלמת על פרסום, אין לה ענין לשכנע אנשים לצרוך את המידע, אלא היא זמינה ומעניקה אותו לכל דורש. זו בדיוק הסיבה שמנועי החיפוש מבינים שהאינטרס שלהם למצב את התוצאות מוויקיפדיה בראש הרשימה, ולכן לא צריך לשלם להם.
התשובה לשאלתך מופיעה בדף התרומה לוויקיפדיה בצד שמאל: המטרות לשמן נועדה התרומה: טכנולוגיה: שרתים, פס רחב, תחזוקה, פיתוח. ויקיפדיה הוא האתר מספר 5 בעולם, והוא פועל בעזרת סכומי כסף זעירים הרבה יותר מן הסכומים שהאתרים האחרים המובילים ביותר פועלים בעזרתם.”. מקווה שעזרתי, אשמח להסביר במידת הצורך. ביקורת - שיחה 22:35, 9 בפברואר 2015 (IST)
דרך קצת פשטנית: לקרן ויקימדיה כ-200 עובדים בשכר. העובדים הללו עושים שימוש במשאבים לצורך עבודתם: חומרה, מתקני עבודה ושירותים של חברות אחרות.
ניתן לקרוא את דוחות התקציב של הקרן ואת תוכנית התקציב הנוכחית.
בהערת אגב, כתבתי פה לגבי האינטרסים של מנועי החיפוש להפנות לוויקיפדיה. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 19:52, 19 בפברואר 2015 (IST)

רצון לתרום שנבלם[עריכת קוד מקור]

שלום לצוות ויקיפידיה. אני מכיר בחשיבות האתר ורוצה לתרום. כבעל כרטיס ישראכרט, אינכם מתירים לי גישה לתרום. מה עלי לעשות. בכבוד רב. עמית וייסברג. ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

שלום עמית,
מלבד בכרטיס אשראי, ניתן לתרום באמצעות שירות PayPal ואף בדרכים נוספות, דרך עמותת "ויקימדיה ישראל". תוכל ליצור קשר (רצוי טלפוני או במייל תחילה) עם המשרד בת"א להעברת התרומה. תודה מראש. Ldorfmanשיחה 18:34, 19 בפברואר 2015 (IST)

אכזבה[עריכת קוד מקור]

מיד כשראיתי את הפנייה שלכם לבקשת תרומה, תרמתי. באותו רגע. עכשיו אני רואה שיש כאן פרסומות שמסתירות את התוכן מעליב ומאכזב

אין כאן פרסומות שמסתירות את התוכן, ומעולם לא היו. הפרסומת שבראש הדף היא בתחילת התוכן, וגלילה כלפי מטה מציגה את התוכן. לא ברור מה טיב הבעיה שבה נתקלת. דוד שי - שיחה 06:52, 23 בפברואר 2015 (IST)
בנוסף, ניתן לא להציג את ההודעה בראש הדף ע"י הקשה על סימן ה-X שבקצה שלה. Ldorfmanשיחה 00:13, 24 בפברואר 2015 (IST)
לפי פרסום זה של הקרן, אפשר שמקור הפרסומת בתוכנה חיצונית. Amitayzl - שיחה 21:16, 31 במאי 2016 (IDT)

טיאה ליאוני, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שאין ערך בעברית לסדרה של טיה ליאוני שנקראת באנגלית Madam Secretary. אם מישהו ראה את הסדרה אז שינסה לכתוב את הערך בעברית. ויש טעות לגבי הגיל של השחקנית היא 49 ולא 48 כפי שנכתב.

ושכחתי לומר שהסדרה נקראת בעברית מזכירת המדינה.

Téa Leoni (* 25. Februar 1966 מזל טוב. Nachum - שיחה 15:52, 25 בפברואר 2015 (IST)
ניתן לתרגם את הערך מזכירת המדינה (סדרת טלוויזיה) מהערך האנגלי en:Madam Secretary (TV series) או ממקבילותיו בשפות אחרות. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 14:28, 1 במרץ 2015 (IST)

ערך "העיר הלבנה"[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בערך "העיר הלבנה" הושמט שמה של האדריכלית פרופ' ניצה סמוק, מי שהקימה את צוות השימור של תל אביב ואף עמדה בראשו ושזכתה בפרס "אמת" לשנת 2006 על תרומתה לקידום ושימור המבנים בארץ בכלל ובעיר הלבנה בפרט. ראו כאן: [2] ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

הוספתי משפט לערך. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:38, 3 במרץ 2015 (IST)

חיית הלילה , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש מישהו שראה את הסרט חיית הלילה ומעוניין לכתוב דף בעברית?

ניתן לבקש ערכים בפורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים או בדף שיחה של הקטגוריה הרלוונטית. ישנם מאות סרטים ללא ערך בוויקיפדיה העברית, אין טעם לבקש פה אחד אחד. ‏Uziel302שיחהאמצו ערך יתום! 16:43, 4 במרץ 2015 (IST)

פרסומת מסתירת מסך[עריכת קוד מקור]

שלום רב, לאחר מספר שבועות שלא גלשתי לויקיפדיה חיפשתי ערך כלשהו וראיתי לראשונה פרסומת של מגה לחג הפורים. שמעתי שאתם שוקלים להכניס פרסומות ואני לגמרי מבין זאת אבל הפרסומת הזו מסתירה חלק מהמסך, כך שחלק מהטקסט נמצא מתחתיה ואין דרך לצפות בו, אי אפשר להזיז את הפרסומת או לסגור את החלון שלה. אותו הדבר קורה במצב עריכה ויש איזור במסך שאין גישה אליו בגללה. מה לעשות?

פרסומת של מגה??? אתה בטוח שנכנסת ישירות ל-https://he.wikipedia.org??? והדפדפן לא עובר דרך אתר אחר? ביקורת - שיחה 20:59, 5 במרץ 2015 (IST)

אני בטוח. מה שכתבת הוא בדיוק מה שכתוב בשורת הדפדפן שלי

אין לנו פרסומות של מגה באמת וגם לא פרסומות אחרות (חוץ מהתרמות). האפשרויות הן: א) נכנסת לויקיפדיה דרך אתר אחר. בדוק בדיוק מה הכתובת. ב) יש לך תוכנה מותקנת במחשב שמציפה את הדפדפן בפרסומות. בדוק שאין לך התקנות מיותרות. ג) יתכן שאתה גולש דרך איזו רשת שבה מופיעות פרסומת באופן קבוע בלי קשר לאתרים. Corvus,(שיחה) 21:23, 5 במרץ 2015 (IST)

הסרט קזבלן[עריכת קוד מקור]

שלום כתבתם את שמות השחקנים את הרקדנים וקיפחתם את הרקדניות מדוע. אבקש לרשום את שמות הרקדניות או לשלוח אליי במייל תודה

אבי אשד aeshed1-at-walla.com
http://www.imdb.com/title/tt0071715/fullcredits?ref_=tt_ov_st_sm
המידע בא מהאתר הזה. גם בו אין את שמות הרקדניות. Nachum - שיחה 13:38, 7 במרץ 2015 (IST)

טירת הזכוכית , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, יש לי הצעה לערך חדש. ראיתי שאין את הערך טירת הזכוכית. כפי שידוע לי הספר היה רב מכר המון זמן בארה"ב ויש תכנון להפוך אותו לסרט. התחלתי לקרוא את הספר אבל לא יצא לי לסיים את כולו אם יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך בעברית זה יהיה נפלא. יום טוב

יש מישהו שקרא את הספר?

דיג, הרחבה[עריכת קוד מקור]

יש שסדרה חדשה שנקראת דיג שמשודרת בארה"ב. הנה מה שאני יודע לגבי הסדרה. פיטר (ג'ייסון אייזקס), סוכן FBI שהוצב בירושלים על מנת לחקור רצח של ארכיאולוגית צעירה, חושף במקביל קונספירציה בת אלפיים שנה. מי שמעוניין ורוצה לכתוב את הערך מוזמן.

בנוסח האנגלי של הערך על הספר We ברשימת התרגומים של הספר חסר המידע שהספר תורגם לעברית בשנת 1999[עריכת קוד מקור]

--79.181.112.4 20:12, 11 במרץ 2015 (IST)

אשקלון כבר מזמן לא תחנת קצה של הרכבת[עריכת קוד מקור]

כדאי לתקן את סעיף הרכבות בערך אשקלון - נוספו תחנות בשדרות ונתיבות והרכבת ממשיכה דרומה על קו אשקלון באר שבע ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

תוקן. תודה על ההערה. איני יודע אם ידוע לך זאת, אולם יש ביכולתך לבצע, לפחות חלק מהשינויים, גם בעצמך. נשמח אם תצטרף אלינו לכתיבת האנציקלופדיה והכנסת שיפורים בה. Ldorfmanשיחה 01:24, 13 במרץ 2015 (IST)

איפה לפרט הצעה לשיפור כללי בויקיפדיה?[עריכת קוד מקור]

יש לי רעיון לשיפור התוכנה של ויקיפדיה. ניסיתי להציע ב Phabricator אבל נראה כאילו מתעלמים מזה. איפה כדאי להציע? רן כהןשיחה 11:25, 14 במרץ 2015 (IST)

כתבת את הצעתך במקום הנכון. זהו המקום לבקשות לתיקוני תוכנה ושיפורים בה. לאור הפניות המרובות, לעיתים לוקח זמן עד שמתקבלת התייחסות כלשהי. Ldorfmanשיחה 13:30, 14 במרץ 2015 (IST)

באק אופיס[עריכת קוד מקור]

שלום.רק לציין שזהו ערך חסר - בקלות ניתן לתרגם מהערך המפורט בשפה האנגלית! תודה :)

ניתן לתרגם מהערך בשפה האנגלית.התחל במלאכה הקלה. Nachum - שיחה 14:00, 18 במרץ 2015 (IST)

היי,

לאחרונה קיבלתי את ההודעה שמודיעה לי ששם המשתמש שלי ישונה מכיוון שקיים שם משתמש נוסף כזה, למה ששם המשתמש שלי ישונה ולא של המשתמש השני בעל אותו השם?

מחיקת משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום, אני לא זוכרת שנרשמתי באתר. ואני לא מוצאת אפשרות למחיקת המשתמש, כך שאני אשמח אם משתמש זה יימחק.

תודה מראש.

קישור חיצוני[עריכת קוד מקור]

היי, רציתי לדעת איך מוסיפים קישור חיצוני שמפנה לכתבה מסויימת...עברתי על כל השלבים ומשום מה כתובת אתר הכתבה מופיע בסוגריים יחד עם השם שנתתי לו. איך אני מוסיפה תמונה...אין לי משום מה את האופציה של העלה קובץ... דבר שלישי ואחרון לעת עתה...איך רואים את הדף שיצרתי...אני עושה שמירה אבל בחיפוש באינטרנט הדף לא מופיע... Oshratkuber1981 - שיחה 22:58, 24 במרץ 2015 (IST)

היי,

יצרתי דף ולא מובן לי למה לא רואים אותו באינטרנט?? מה אני עושה לא בסדר?? עם מי אפשר לדבר??

TalTal

איפה יצרת אותו, האם בויקיפדיה או במקום אחר?
אם בויקיפדיה, מה שמו של הדף? • איקס איקס - שיחה 09:20, 25 במרץ 2015 (IST)
כנראה שמדובר בדף זה. בברכה. ליש - שיחה 09:35, 25 במרץ 2015 (IST)

לוסי , הרחבה[עריכת קוד מקור]

רציתי לדעת למה אין את הערך של הסרט לוסי בעברית

[3]
אתה מוזמן לכתוב אותו: Nachum - שיחה 09:35, 31 במרץ 2015 (IDT)

שיפורון של ויקיפדיה העיברית בטלפונים חכמים[עריכת קוד מקור]

לכל ערך בויקיפדיה יש רשימה של ערכים מקבילים בשפות אחרות. בויקיפדיה העיברית, קודם כל רואים את הערך המקביל מהשפה האנגלית, ורק אז רואים את שאר הערכים. הערך מויקיפדיה האנגלית מופיע בראש. בטלפונים חכמים (גלקסי 4 במקרה שלי) אם מסתכלים על רשימת הערכים המקבילים של ערך ישראלי, הערך מויקיפדיה האנגלית לא מופיע בראש אלא יחסית למיקום של האות E בא"ב האנגלי. אולי צריך לשנות את זה. רן כהןשיחה 17:51, 4 באפריל 2015 (IDT)

ממה שבדקתי באפליקציה אנגלית מופיעה ראשונה, ואחריה יתר השפות עפ"י אלפבית ובאתר הנייד כל השפות מופיעות עפ"י סדר אלפבית. בגרסה למחשבים התרגלתי להשתמש ב"רשימת קישורי שפה מקוצרת" - כלי מאוד נוח שמציג שפות שרלוונטיות יותר לקוראים אבל נראה שהוא לא מופעל בנייד. אולי אמיר יודע האם יש כוונה לשפר את רשימת השפות שמופיעה בממשק הנייד של האתר בין אם בצורה של מיון חכם יותר או רשימה מקוצרת. ערן - שיחה 17:55, 4 באפריל 2015 (IDT)
יש לי כוונה שזה ישתפר, אבל צריך למשוך בהמון חוטים כדי שזה באמת יקרה. אני מושך, בסוף יקרה :) --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 21:52, 4 באפריל 2015 (IDT)

ריי דונובן, עדכון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שרשום רק לגבי העונה השנייה של הסדרה ריי דונובן שכבר עלתה ב - 2014, ולא לגבי העונה השלישית שאמורה לעלות ב - 2015 בקיץ הקרוב.

יש מישהו שיכול לעדכן לגבי העונה השלישית של הסדרה? שלפי מה שאני יודע נכון לעכשיו תעלה ביולי הקרוב.

נחכה ליולי. Nachum - שיחה 10:23, 15 באפריל 2015 (IDT)

יש בעיה בהערות השוליים של הערך ולבז'יך ידידיה - שיחה

בוצע תוקן הבעיה הייתה שבהערות שוליים שמופיע בהם הסימן "=", צריך להוסיף "1=", כך:{{הערה|1=תוכן ההערה}}. Arieha1995 - שיחה 13:33, 19 באפריל 2015 (IDT)

איפה אפשר למצוא הבהרת חשיבות לערך על זמר מתחיל?

אם הערך קיים אז בדף שיחתו, אם עוד לא קיים ערך על הזמר המתחיל אפשר להתחיל כאן. 13:07, 5 במאי 2015 (IDT)
תנאי הסף המקובל בוויקיפדיה העברית לזמרים הוא הוצאת דיסק בהוצאה מסחרית. יתכנו לפעמים חריגות, אבל הן מעטות ונדרשות נסיבות מיוחדות (הופעה מול קהל גדול, זכייה בתחרות זמר חשובה כמו כוכב נולד וכיוצא באלה). גילגמש שיחה 13:12, 15 במאי 2015 (IDT)

בעיה בגלילה בדף העריכה[עריכת קוד מקור]

כאשר אני עושה גלילה בדף העריכה, אני מצפה לרדת לתיבת הטקסט של העריכה, ללחוץ בתוכה, ואז שפס הכלים של תיבת הטקסט יישאר במקומו, רק הטקסט ייגלל. מה שקורה עכשיו הוא, שלפעמים פס הכלים קבוע ולפעמים זה נגלל יחד עם שאר הדף. משתמש בפיירפוקס מעודכן... לטיפולכם.

אני מתייג פה את משתמש:ערן ואת משתמש:קיפודנחש. גילגמש שיחה 13:11, 15 במאי 2015 (IDT)
אני לא מכיר בעיה כזו, ייתכן שנעשית בטעות גלילה בכל הדף במקום בתיבת העריכה. יכול להיות שהעכבר לא נמצא מעל תיבת העריכה בעת הגלילה? ערן - שיחה 15:05, 15 במאי 2015 (IDT)

הוספת ערך[עריכת קוד מקור]

לא הצלחתי להבין מדפי ההדרכה כיצד מבקשים ערך חדש. חיפשתי את הערך "מחלת קנבן" מחלה גנטית הפוגעת ביהודים אשכנזים והוא לא קיים. לדעתי נדרש ערך כזה

תודה. הצעתך תשקל. Nachum - שיחה 13:40, 17 במאי 2015 (IDT)
המחלה נדירה, אך יחסית שכיחה בקרב יהודים אשכנזים. שכיחות המחלה באוכלוסייה זו היא כ - 1:15000 לידות (כ - 1:60 נשאים). Nachum (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)
Nachum, נראה שאתה מבין על מה מדובר, תוכל לקשר לערך האנגלי? ביקורת - שיחה 14:09, 18 במאי 2015 (IDT)
Canavan disease#Prognosis
etwas gehäuft jedoch bei ashkenazisch-jüdischen Menschen und arabischen Menschen aus Saudi-Arabien. Nachum - שיחה 14:16, 18 במאי 2015 (IDT)
היא משותפת ליהודים אשכנזים ולערבים מסעודיה? נשמע כמו רעיון לספר חדש של שלמה זנד. Liad Malone - שיחה 16:24, 5 ביוני 2015 (IDT)

הכיצד מופיע הערך "אמונת השילוש" ונעדר הערך "אמונת הייחוד"?[עריכת קוד מקור]

הכיצד מופיע הערך "אמונת השילוש" ונעדר הערך "אמונת הייחוד"? ניקולאודיאון (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

קריינא דאיגרתא איהו להוי פרוונקא. ביקורת - שיחה 17:30, 25 במאי 2015 (IDT)

הצעה להוספת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום ראיתי שאין לכם ערך על משפחת קובץ ניקולה קובץ מאיר קובץ פאדור קובץ ורציתי להציע לכם הצעה להוסיפם ציירים אלו ציירו כל אחד בפרט כמה אלפי ומאות אלפי ציורים והתפרנסו מכך ניקולה קובץ התפרסם בציוריי ההקלזמרים שלו הם ידועים בציורים המעניינים שלהם והקרובים לדת היהודית בחלקם הם שיחזרו יצירות היסטוריות וכישרונם היחודי לא ייבש גם את פיקאסו אבקש שתקרו במעט עלייהם ועל ציורם כי ציורים מסתובבים ברחבי העולם ושמעתי שאפילו מוכרים אותם במכירות פומביות שווה לעשות ערכים עלייהם כי העולם צריך לדעת מיהם הציירים שציורייהם תלויים על קיר בייתם אני מאמין שהם תרמו רבות לאומנות והראו שניתן להתפרס מאומנות שנים רבום וכל ציור שונה מקודמו ומלא סיפור חיים שונה ותפיסת עין שונה על העולם ומחוצה לו

אני ממליצה לקרוא את הדף ויקיפדיה:עקרונות וקווים מנחים ליצירת ערכי אישים/ציירים ופסלים כדי לבדוק אם האמנים שהצעת עומדים בקריטריונים שבדף. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:18, 5 ביוני 2015 (IDT)

האימפריה הסאסאנית[עריכת קוד מקור]

דיווחתי על טעות בתרגום שמם של מלכים שמופיעים בגרסה העברית בשם "שבור". כמקור הבאתי את הערך באנגלית שם מופיע השם" "Shapur". התשובה הייתה שהערך האנגלי לא מחייב. רציתי לדעת מה לגבי הערך בפרסית שמשם תורגם הערך לאנגלית. יש לציין ששמות של מלכים מאוד נפוצים אצל אירנים ובינהם "שאהפור". תודה.

כן, ראינו שדיווחת. זה בטיפול. אין צורך להודיע פעם נוספת. גילגמש שיחה 21:49, 10 ביוני 2015 (IDT)

בעיה בהדפסת ספר PDF[עריכת קוד מקור]

שלום, האם הדפסת ספר PDF תקינה? ניסיתי מספר פעמים ולא צלח..

בברכה יזהר

אולי משתמש:Amire80 יתעניין בדיווח זה. גילגמש שיחה 21:30, 18 באוגוסט 2015 (IDT)
הדפסה במדפסת שלך אמורה לעבוד (נדמה לי), הזמנת הדפסה מחברה שפעם עשתה את זה לא אמורה לעבוד. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 23:29, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

באם מצאתי ערך חסר שיש לי מידע עליו ואני רוצה להוסיף כויקיגמד או ליצור קשר עם ויקפד או ויקיגמד שיעדכנו את הערך, איך אני עושה את זה? יגאל

לחץ על הקישור האדום לערך זה, וייפתח לך דף שבו תוכל לכתוב את הערך ולשמור אותו. נסה זאת! דוד שי - שיחה 20:35, 14 ביוני 2015 (IDT)

מפה שגויה[עריכת קוד מקור]

שלום רב מדובר בערך "קוסטה ריקה" COSTA RICA ובמפה שגויה המופיעה בעמודת הנתונים הכלליים בצידו השמאלי של הדף. שימו לב שבמפה של מרכז אמריקה, הקטע המושחר שאמור לייצג את מיקומה של קוסטה ריקה בין מדינות מרכז אמריקה איננו מציין את מיקומה של קוסטה ריקה. הקטע המושחר מציין את מיקומה של הונדורס וזאת כמובן טעות קשה. מאיר

תודה מאיר. בשלב ראשון הסרתי את המפה השגויה ואנו נתקן את הבעיה. בורה בורה - שיחה 08:22, 22 ביוני 2015 (IDT)

הצעה לערך חדש[עריכת קוד מקור]

שלום רב! איני בקיא כ"כ ברזי עריכה ומחשב וחיבור האינטרנט שלי הינו מקומי{של הקיבוץ בו אני גר} רציתי לעניין אתכם ולהציע לערוך ערך חדש שהינו התרגום החדש לצ'קלקה. באקדמיה ללשון העברית כבר הציעו את המלה צפרור! אך זה רק למכוניות שהצ'קלקה שלהם צופרת. פניתי לאקדמיה והצעתי להם תחליף והם בודקים את הצעתי באופן כללי,ובפרט לגבי צ'קלקות שאינן צופרות. לכן הערך אינו צ'קלקה אלא: סיבובור!! יש סיבוב ויש אור וזו הנורה הדןלקת בתוך הפנס של מכונית בטחון והסיבובור אינו צופר!! אשמח אם תערכו זאת ותשלחו לי משוב. און קרני קיבוץ מפלסים 0585300464 ok1-at-mefalsim.org.il

בשלב זה "סיבובור" הוא רק בגדר הצעה (נאה), וכידוע גם כאשר הצעה כזו מאושרת באקדמיה חולף זמן עד שהיא מוטמעת בציבור. לפיכך אין מקום להביא הצעה זו בוויקיפדיה, אבל את הערך צ'קלקה כדאי לכתוב, ובבוא העת לשנות את שמו. דוד שי - שיחה 05:46, 29 ביוני 2015 (IDT)
הצ'קלקה, המכונה גם "קוז'אק", היא פנס מסתובב, לכן אין צורך בערך חדש, רק בפרק נוסף בערך "פנס". בברכה. ליש - שיחה 07:21, 29 ביוני 2015 (IDT)
למה? יש ערך יפה בויקי אנגלית על Emergency vehicle lighting ואפשר לתרגם
סיבובור
סיבובור
יורם שורק - שיחה 00:39, 3 ביולי 2015 (IDT)
אני בעד פתיחת ערך חדש. יש לזכור כי לגבי פנס וצ'קלקה המהות והייעוד שונים. לגבי "סיבובור", אהבתי, אלא שיש לזכור שכיום ישנן גם צ'קלקות שאינן מסתובבות...

תודה ומסירת ד"ש[עריכת קוד מקור]

אני רוצה להודות לויקיפדיה על עבודה הנפלאה בסיכומים ולמסור ד"ש לכיתה ח3 מחטיבת הביניים רוגוזין - עלו והצליחו.

שכר מינימום לנכים של הביטוח לאומי[עריכת קוד מקור]

אני בני גרינשטיין מבקש שתתנו את הדעת גם לגבי נכים שחיים מקצבת נכות של 2.400 ש"ח ואינם מסוגלים לסיים שבוע אחד עם הכנסה זו כשליש מסכום זה הולך לתרופות. כול חיי שילמתי מיסים עד שחליתי וכיום אני חי עם הבושה הגדולה ביותר של אין כסף.. אז בבקשה עזרו לנו הנכים לחיות בכבוד. בני **** אימייל **** תודה והמשך יום נעים...

אני סבור שהמשלה נתנה את הדעת לכך, אולי מאוחר מדי בשבילך, בהנהיגה ביטוח פנסיוני חובה, כך שאדם עובד שהפך לנכה יחיה לא רק מקצבת הנכות של המוסד לביטוח לאומי, אלא גם (ואולי בעיקר) מפנסיית נכות של המבטח הפנסיוני שאצלו היה מבוטח. גם בפתרון הזה יש בעיות, אבל הוא צעד חשוב קדימה.
לעניין הגדלת קצבאות הביטוח הלאומי: המוסד לביטוח לאומי נמצא בגירעון אקטוארי כבר עכשיו. הגדלת הקצבאות, ואפילו שמירה על רמתן הנוכחית, מחייבת להצביע על מקור למימון ההעלאה. דוד שי - שיחה 06:25, 20 ביולי 2015 (IDT)

לאונרדו דיקפריו, תמונה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רציתי לדעת למה אין תמונה עדכנית של לאונרדו דיקפריו.

בוויקי האנגלית יש תמונה מ2013. Nachum - שיחה 10:14, 23 ביולי 2015 (IDT)

מגזין בוסתן[עריכת קוד מקור]

בס"ד מדוע אינני מוצאת ערך זה בויקפדיה? מדובר במגזין בריאות מקצועי, המופץ בעשרות אלפי עותקים, כולל מנויים, נקודות מכירה בבתי טבע ועוד. למעלה מששים דפי כרומו, כולל: פאנל מומחים, מתכוני בריאות, טיפים, כתבות יישומיות, ועוד ועוד. ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

כי פרסומים מסוג זה אמורים לחפש בגוגל ולא באנציקלופדיה. נסי בדף הזה: "מופעים של מגזין בוסתן במנוע החיפוש גוגל". ביקורת - שיחה 16:38, 2 באוגוסט 2015 (IDT)

העתקת מידע מויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום

רציתי לדעת אם אפשר להעתיק מידע (לפורומים או לכתבות למשל) ואם אפשר להעתיק מילה במילה מידע תודה

מותר, אך חייבים לציין שהמקור הוא וויקי. Nachum - שיחה 14:48, 4 באוגוסט 2015 (IDT)

לא מצליחה להעלות תמונות לטיוטה שלי[עריכת קוד מקור]

לחברי ויקיפדיה שלום רב, אשמח לקבל את עזרתכם בהעלאת תמונות לדף הטיוטה שלי שנקרא :מירי ישראלי ולסיים את תהליך העברת הדף לאתר שלכם. תודה אנא כתבי לי מספר טלפון שאוכל לשאול חבר לעזרה. בברכה מירי ישראלי אומנות ירוקה

להבנתי נוצר קשר עם Assayas.

כתיבת ערך על חזאית חדשות[עריכת קוד מקור]

שלום לכם אני רוצה לעשות ערך חדש על חזאית חדשות שקוראים לה: "אילנית אדלר" היא חזאית חדשות בערוץ 2 אני אכתוב קצת עליה ומישהו אחר ימשיך את זה שימו לב!: רק למי שיודע עליה ואם אין אף אחד שיודע אז אפשר להסתכל באינטרנט מי שיכול לעשות את זה שיכתוב לי את השם המלא שלו שאני אדע מי עשה את זה תודה

כתוב. אך תהיה מוכן להתנגדות לערך. Nachum - שיחה 11:12, 10 באוגוסט 2015 (IDT)
אני סבור שאילנית אדלר ראויה לערך בקטגוריה:חזאים, מאחר שהיא במשך 10 שנים חזאית בערוץ 2 במהדורת החדשות הכי נצפית בישראל. אגסי - שיחה 16:34, 15 באוגוסט 2015 (IDT)
ולמרות זה ראוי שתפנה גם לדיונים בהם הייתה התנגדות כמו במקרה של טל שמאי, שבסוף לא נמחק מטעמי נימוס. ביקורת - שיחה 01:29, 16 באוגוסט 2015 (IDT)
צודק, כדאי ליידע אותו גם שבעבר היו שחלקו גם על החשיבות בשיחה:דני רופ ובשיחה:יפעת עמיאל, ויכול להיות שגם אילנית אדלר תחטוף תבנית חשיבות ואולי גם הצבעת מחיקה. (אתה מוזמן להסביר לו את המשמעות של זה). אגסי - שיחה 19:09, 17 באוגוסט 2015 (IDT)
לא צריך להפחיד אותו. אם היא אכן מגישה את פינת מזג האוויר במשך עשר שנים, נראה שזה מספיק. גילגמש שיחה 19:28, 17 באוגוסט 2015 (IDT)

דירות חדשות בסכנה גדולה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש שתצרו איתי קשר ב-יש שתי בניינין שהדיירים חיים בסכנה ואני מוכן להעלות את זה בשידור יש לי סרטים תמונות ותוכניות ומיכתבים מחכה לתשובה

לא הגעת למקום הנכון. נסה באחד מכלי התקשורת. גילגמש שיחה 21:29, 18 באוגוסט 2015 (IDT)

שם משתמש בשימוש לא ברור[עריכת קוד מקור]

שלום,

נרשמתי בעבר לאתר תחת שם המשתמש dhyan, ניסתי עכשיו להתחבר אליו אבל מאחר ולא זכרתי את הססימה ניסיתי לאפס אותה. בקצרה הגעתי לעמוד הזה

מיוחד:חשבון משתמש מאוחד/Dhyan

ובו רשום כי המשתמש ביצע 176 עריכות, בויקיפדיה בצרפתית. זה בוודאות לא אני.

מה לעשות?

כנראה שהעבירו את חשבונך לאדם אחר כי לא ערכת על פי עזרה:חשבון משתמש מאוחד‎. אני מציע שתבחר שם משתמש חדש. גילגמש שיחה 09:57, 21 באוגוסט 2015 (IDT)
אכן, שם המשתמש שלך הועבר לשם DhyanGuy. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 10:11, 21 באוגוסט 2015 (IDT)

אתר מצוין[עריכת קוד מקור]

זהו אתר לימודי מרתק על כל ההיסטוריה של העם היהודי ודברים לימודיים אחרים האתר הזה מתאים גם לילדים שצריכים ללמוד למבחן הוא להתכונן לטיול לימודי. כל הכבוד לכם ―אנונימי לא חתםמש:אנונימי 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

ערך: פגיעות טקסיות[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה, מקווה שהגעתי לדף הנכון, קצת הסתבכתי עם ערכים מבוקשים וכן הלאה. מדובר בצורך בוער. מאז פרשיית הפדופיליה בנחלאות, עברה הרשת לשכונות חרדיות אחרות בירושלים: רמות, סנהדריה, רמת שלמה ואולי עוד. הכת משתמשת ברשת של פדופילים כדי להטמיע בילדים שטיפות מוח ודיסוסיאציה, למטרותיהם. הילדים עוברים דברים מזוויעים במשך שנים ארוכות, בתכיפות של מס' פעמים בשבוע. הציבור החרדי, שכל כך מוגן ותמים, מכחיש. ילדים נפגעים והממסד אינו מכיר בכך. עכשיו לעניננו: אין מספיק חומר מאורגן ברשת על פגיעות טקסיות (RITUAL ABUSE)המאפיינות את הכת הפוגעת, על שטיפת המוח, על הנזק הבלתי הפיך ועל הסבל שעובר הקורבן. אני מבקשת מתוך צורך אנושי וחברתי: האם תוכלו לתרגם את הערך מאנגלית? להוסיף אסקפטים לפרשיות הנל - לפי המקורות הישראלים, קישורים חיצוניים אל מסמכים וכתבות (תמצאו הרבה ברוטר. יש שם גם מסמכים של הממשל האמריקני על פגיעות טקסיות) גם אם תכתבו שזה לא על אחריותכם, לפחות תתנו להורים קצת מידע ואפשר יהיה לעורר את מודעות הקהילה.''טקסט נטוי

אני לא בטוח שהשם הזה הוא הנכון, אבל באופן עקרוני אפשר לבקש משהו כזה. אם ימצא מתנדב שיהיה מוכן לכתוב את הערך זה כמובן מצוין. גילגמש שיחה 11:30, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה על ההתייחסות. יש כזה ערך בויקי אנגלית - https://en.wikipedia.org/wiki/Satanic_ritual_abuse הוא מדבר על התופעה כחלק מממסד דתי-שטני: התעללות טקסית-שטנית (satanic ritual abuse) המרכז לנפגעי כתות קורא לזה פגיעות טקסיות. עד כמה שהבנתי, האלימות הפיזית והמינית החוזרת היא דרך פסיכולוגית להביא לשטיפת מח והפיכת האדם לזומבי שחי חיים כפולים. ילדים שנפגעו, לא ייעזרו בטיפול סטנדרטי לנפגעי פדופיליה. הם מכורים של הכת הזו. כשהם מקבלים את האות הסודית, הם יבואו, בצורה עיוורת. באש ובמים. הפרטים של התופעה הספציפית כאן, בשכונות החרדיות בירושלים, אינם מבוססים דיים כדי להציג אותם כמידע. מה שבטוח מעבר לכל ספק, זו הטקסיות, והשימוש בפדופיליה כדי להפוך את הילדים לשפוטים של המערכת. מתארת לעצמי שאי אפשר לכתוב שהיעד הוא כנסיות בלי לעורר דובים, אז לא נכתוב. מה שכן - תוכל לעזור לי לפנות בפורום אקטיבי, מקום שסביר למצוא מי שיעזור לתרגם ולהתאים את הערך, ובנוסף אולי לסכם את המידע המפורסם על פרשיית נחלאות? תודה על עזרה לציבור שלם

העניין הוא שהכותבים בוויקיפדיה הם מתנדבים. מתנדבים מעצם טבעם עושים מה שהם רוצים. לכן, ערך כלשהו, לא חשוב באיזה נושא, יכתב רק אם מישהו ירצה לכתוב אותו. אני באופן אישי לא מעוניין לכתוב ערך על הנושא שהזכרת. אני לא מבין בזה שום דבר והנושא באופן כללי לא מאוד מעניין אותי. אפשר אולי להציע את זה לטיפול דחוף, מה שיעלה את הסיכוי שהערך יכתב, אבל זה בשום פנים ואופן לא מבטיח שזה יקרה. גילגמש שיחה 13:50, 1 בספטמבר 2015 (IDT)

ברור לי. השאלה שלי בעצם: היכן אוכל להציג את בקשתי לטיפול דחוף, ולהסביר בקצרה מדוע?

כאן. יש לזכור שדרושים מקורות לכל ערך. Nachum - שיחה 10:02, 2 בספטמבר 2015 (IDT)
צירפתי כבר את הערך לרשימת ההמתנה של תבנית הטיפול הדחוף. גילגמש שיחה 10:06, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

תודה גילגמש, הלואי שיעזור. אשתדל בנפרד לכתוב על פרשיית הפדופיליה בנחלאות. מה נקרא מקורות? קטעי עיתונות? ראיונות? פרוטוקולים של בית המשפט? רוב החומר נמצא בפורומים של הורים נפגעים, ושם גם מובאים מסמכים אם ישנם. האם יש מקום שאוכל להעלות טקסט ולהעזר בעריכה?

את יכולה להירשם ולעבוד בדף טיוטה ויעזרו לך. לגבי מקורות - פורום לא נחשב למקור קביל. פרוטוקולים של בתי משפט או כתבות בעיתונות אלה מקורות טובים למדי לערך בנושא כזה. לאחר שתרשמי באפשרותך לפנות לויקיפדיה:חממה לתיאום עזרה מסודרת עם מי שנראה לך מתאים שם. גילגמש שיחה 10:15, 2 בספטמבר 2015 (IDT)

קונסרבטוריון הנרי סיל, ירושלים[עריכת קוד מקור]

בתקופת המנדאט הבריטי בארץ פעל בירושלים קונסרבטוריון נוסף על זה שיסד וניהל אמיל האוזר. המוסד היה ידוע כקונסרבטוריון סיל, כשם מייסדו-מנהלו הנרי סיל. במוסד למדו בעיקר פסנתר והוא שכן במבנה חד קומתי גדול דרומה ממבנה קולנוע אוריון, צפונה לשטח בית-הקברות ממילא. מר סיל היה קצין בצבא הבריטי והשתתף בכיבוש הארץ מידי התורכים. המוסד נעלם מן הנוף הירושלמי, ככל הנראה, בתקופת מלחמת העצמאות.84.111.39.32 04:33, 6 בספטמבר 2015 (IDT)

צריך מקור לעובדות שצוינו על ידך. Nachum - שיחה 10:15, 7 בספטמבר 2015 (IDT)

ריי דונובן, עדכון[עריכת קוד מקור]

שלום רב, העונה השלישית של ריי דונובן עלתה בתאריך 12 ביולי ,אם ניתן לעדכן את הדף זה יהיה נפלא. יום נפלא

תודה. Nachum - שיחה 14:49, 7 בספטמבר 2015 (IDT)

ג׳וני ואבירי הגליל, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, ראיתי שאין את הערך של הסדרה ג׳וני ואבירי הגליל בכיכובם של עוז זהבי, אושרי כהן ויוסף סוייד. הסדרה משודרת ביס מי שמעוניין לכתוב את הערך זה יהיה טוב שבוע טוב נ.ב יש גם כתבה על הסדרה בידיעות אחרונות במוסף 7 ימים ככה שאין בעיה עם מידע.

תודה על ההצעה. Nachum - שיחה 10:07, 14 בספטמבר 2015 (IDT)

קשר דם, הרחבה Bloodline TV series[עריכת קוד מקור]

שלום רב , יש סדרה שנקראת קשר דם שמשחקת בה סיסי ספייסק, אם יש מישהו שמעוניין לתרגם את הדף זה יהיה טוב בינתיים מה שאני יכול לספר לגבי הסדרה: דרמת מתח מבית נטפליקס ומהיוצרים שמאחורי Damages, על משפחה קרובה, שסודותיה עומדים להיחשף בעקבות חזרתו של האח שנחשב ל"כבשה השחורה" לחייהם, בכיכובם של זוכה האמי קייל צ'נדלר (אורות ליל שישי) בתפקיד הראשי, זוכת האוסקר סיסי ספייסק, סאם שפרד, לינדה קרדליני ועוד. "קשר דם" היא דרמת מתח על השדים הפנימיים ועל סודות משפחתיים מתחת לפני השטח במשפחה אמריקאית מהוגנת על רקע אזור הביצות הגועש. פרקי הפתיחה של הסדרה הוצגו בפסטיבל ברלין לתשואות הקהל והמבקרים, והמגזין הוליווד ריפורטר הכריז עליה "אגרוף מוחץ, 'קשר דם' היא דרמה מרתקת, מלוהקת באופן עילאי…מותחן מרתק".

אכן סדרה משובחת. יכול להיות שאני אתרגם את הערך, אבל זה לא יהיה בזמן הקרוב. בברכה, רחל - שיחה 17:10, 18 בספטמבר 2015 (IDT)

בעבר רשמתי ערך לספר ילדים "אבא טישו" והוא נמחק, לא ידוע לי למה. אני מעוניין להערך יעלה שוב והפעם יאושר. מדובר בספר ילדים שנמכר בכל חנויות הספרים בארץ ובאינטרנט ומנמכר בלמעלה מ1500 יחידות. תודה

בדוק את דף השיחה, יתכן ששם תמצא תשובה. אני חושב שהרף אצלנו לספרים הוא 10,000 עותקים. צריך לבדוק בדף המדיניות הרלוונטי. גילגמש שיחה 10:36, 2 באוקטובר 2015 (IDT)

הרומן, עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, הסדרה הרומן עלתה כבר לשידור יש לעדכן את הדף. יום נפלא וחג שמח.

אני צופה קבוע שלכם, קשה לי לקבל את המונח מחבלים. כשאחד או כולם היוצאים מביתם חמושים בנשק או סכין אין מטרתם שליחות צדק. מטרתם ברורה לחלוטין: לרצוח יהודים. לכן אני מצע להפסיק את השימוש בכינוי״ מחבלים״ מטרתם היא רצח ולכן יש לכנותם בכינוי ״ רוצחים״.

המחבלים הם טרוריסטים ורוצחים על רקע לאומני. להבדיל, גם עמירה הס לא מרוצה מההגדרה הזו- אתר למנויים בלבד עמירה הס, הם לא מחבלים, באתר הארץ, 17 באוקטובר 2015. אגסי - שיחה 15:27, 19 באוקטובר 2015 (IDT)

אלמנטרי , הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, צריך לציין שתהיה עונה רביעית של הסדרה אלמנטרי שתעלה ב - 5 בנובמבר. יש לעדכן את הדף. תודה רבה וערב טוב

בוצע בוצע (Sbhtkd - שיחה 21:00, 19 באוקטובר 2015 (IDT))

[4]

שיכול עיצורים + הדמות חלקית קולית תחפשו לבד מה אני המשרת שלכם[עריכת קוד מקור]

לטיפולכם

תודה, טיפלתי. Liad Malone - שיחה 00:20, 24 באוקטובר 2015 (IDT)

מקור חסר בערך "הערכה עצמית"[עריכת קוד מקור]

בערך הערכה עצמית בפרק "התפתחות" מתואר מחקר שנערך באוניברסיטת באזל אבל אין מקור ואין הפניה למקור בביבליוגראפיה.

תודה. Nachum - שיחה 09:37, 26 באוקטובר 2015 (IST)
כשמקור חסר בערך "הערכה עצמית", זה אומר שהערכה עצמית נמוכה? Hexagone59 - שיחה 22:29, 4 בנובמבר 2015 (IST)

ליאור אשכנזי, הרחבה, עריכה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רשמתם שהסרטים הבאים שליאור אשכנזי הולך לשחק בהם יהיו הצורף ועיקרון ההחלפה. אלה לא יהיו סרטים אלא סדרות יש לעדכן את הדף. שבוע טוב.

תודה. Nachum - שיחה 09:34, 26 באוקטובר 2015 (IST)

מחיקת ערך שכתבתי[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לפני מספר ימים כתבתי ערך חדש בויקיפדיה. היום כשנכנסתי לאתר ראיתי שמישהו מחק את הערך שכתבתי, ובדף השיחה לא ניתן שום הסבר לכך. לפני זמן רב תרמתי את חלקי בכתיבת הערך: "אסתר בן צור" אשר הכרתיה. הערך הזה משום מה לא נימחק. אז חלק מהערכים נימחקים וחלק נישארים. ככה זה ויקיפדיה.Adac22 - שיחה 05:20, 4 בנובמבר 2015 (IST)

יש הסבר לכל דבר, אם כתבת את הערכים כשהיית מחוברת לחשבון, היית אמורה לקבל הסבר קצר על מחיקת הערכים. מכל מקום ההסבר קיים ביומן המחיקות, על איזה ערך מדובר? ביקורת - שיחה 09:45, 4 בנובמבר 2015 (IST)

יוזף בויס[עריכת קוד מקור]

אולי מישיהו מוכן לכתוב את הערך החשוב?

אכן הערך יוזף בויס (אנ') (שמופיע ב-42 ויקיפדיות) על האמן הגרמני אכן חשוב, ונקווה שייכתב בקרוב. אגסי - שיחה 17:17, 8 בנובמבר 2015 (IST)

אתר נהדר, פשוט מצויין. אוהב את המקום הזה וכיף לערוך בו, רק איך הופכים למשתמש שלא בודקים לו את העריכות אוטומטית ויכול להטיל הגנה? לא כתוב על זה בשום מדריך ויש קצת מידע חסר במדריכים. ויקינדב (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם 00:00, 10 בינואר 2000 (IST)

שלום נדב, בודקים את העריכות של כולם, אל דאגה. אם תכתוב טוב ותתרגל לסגנון הכתיבה הנהוג כאן, תוכל גם אתה לבדוק עריכות של משתמשים חדשים אחרים ולכוון אותם. ביקורת - שיחה 21:50, 9 בנובמבר 2015 (IST)

סברי מרנן (סדרת טלוויזיה)[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שמתי לב שיותר מחצי שנה בערך זה (הערך המופיע בנושא) כתוב בצד שמאל "מספר העונות" - 3 בקרוב. עכשיו - יש עדכונים? כבר יותר מחצי שנה שזה כתוב, קצת מוזר... אני מבקש שתבדקו אם יש עדכונים ו/או תאריך לעליית העונה השלישית. תודה מראש, Ovadia2345

תודה. Nachum - שיחה 14:01, 13 בנובמבר 2015 (IST)

אלמנטרי , עריכה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב , העונה הרביעית של הסדרה אלמנטרי עלתה לשידור יש לעדכן את הדף תודה רבה

תודה לך. Nachum - שיחה 14:05, 18 בנובמבר 2015 (IST)

קיצור דרך בישראל[עריכת קוד מקור]

עמותת קיצור דרך בישראל היינה יוזמה וולונטרית הפועלת בישראל במתן פתרונות מהירים עבור תושבי חו"ל המתגוררים בישראל ומתקשים מול הרשויות השונות בדרך כלל עקב בעיות שפה התאקלמות ועוד. העמותה מלווה את הפונים בהסבר מפורט על זכיותיהם וחובותיהם ובמילוי ובהגשת טפסים עד הבאת המשאלה לפתרון לשביעות רצונם של הפונים וכל זאת ללא מטרות רווח כלל.

אם ברצונכם בערך על העמותה כתבו זאת כאן. Nachum - שיחה 16:02, 18 בנובמבר 2015 (IST)

תוכנת איסוף תמונות מערך מסוים בכל השפות[עריכת קוד מקור]

שלום, רוצה להציע תוכנה שתוכל למשוך את כל התמונות המופיעות בערך מסוים בכל השפות. במצב האופטימאלי יהיה קישור בתפריט הימני (אם עברית) של הערך: "ראה תמונות בערך זה בשפות אחרות". התוכנה לא תציג תמונות זהות.

זה יעזור ל:

  • מי שכותב ערך שמופיע בהרבה שפות. אנשים לרוב לא בודקים שפות שאינם מכירים, במיוחד אם הערך מופיע בהרבה שפות.
  • מי שיתעניין בערך מסוים, יקבל גישה מיידית לתמונות בערך המקביל בשפות האחרות.

השימוש בויקישיתוף אינו דומה להצעה זו, משום שלא בהכרח התמונה תופיע בקטגוריה האנגלית המתאימה. כמו-כן הופעת תמונה בערך עושה כבר סינון של התאמה לנושא. תודה Hexagone59 - שיחה 13:23, 25 בנובמבר 2015 (IST)

משתמש:ערן

יהלום מן הישמון, הרחבה[עריכת קוד מקור]

שלום רב, רציתי לדעת למה אין דף בעברית לספר יהלום מן הישמון של סמי מיכאל.

אין צורך בערך על כל ספר.

שלום רב, יש מישהו שמעוניין לכתוב את הערך של הסרט מרגלת בכיכובה של מליסה מקארתי שמועמדות לגלובוס הזהב בקטגוריית השחקנית הראשית.

מוזמנים להרחיב ולכתוב כאן: טיוטה:מרגלת (סרט), תודה ובהצלחה, בריאן - שיחה 21:26, 10 בדצמבר 2015 (IST)

תחרות פרויקט השנה באדריכלות[עריכת קוד מקור]

פרויקט השנה - תחרות בינלאומית באדריכלות - המתקיימת החל משנת 1998 על ידי כתב העת אדריכלות ישראלית והאיחוד האירופי. התחרות פתוחה לאדריכלים, מעצבי פנים, אדריכלי נוף, סטודנטים ואנשי מחקר. www.aiq.co.il

מאור זגורי וקרן פלס[עריכת קוד מקור]

שלום רב, שכחתם לציין שמאור זגורי כותב טור בידיעות אחרונות במוסף 7 ימים. וגם קרן פלס כותבת טור במוסף 7 ימים של ידיעות אחרונות.

תודה לך. זה מופיע כבר מזמן בערך של קרן פלס. הוספתי לערך של מאור זגורי שהחל לכתוב את טורו רק לפני כ-3 חודשים.. אגסי - שיחה 10:11, 24 בדצמבר 2015 (IST)

יש סדרה חדשה שנקראת שטח מת שכפי שידוע לי נכון לעכשיו אמורה לצאת עונה 2 בחודש פברואר. מי שמעוניין לתרגם את הדף לעברית זה יהיה מבורך. המשך יום טוב.

הי ויקיפדיה. עכשיו יצא ערך חדש של me אני. אני רשמתי את זה ובטעות לא הייתי בחשבון

היי עמרי בכל מקרה הערך עוד לא מתאים לקריטריונים של ערך בוויקיפדיה, העברתי אותו בינתיים לטיוטה בשם טיוטה:עמרי46/Me אני. תעיין בערכים אחרים ובדרך שבה הם בנויים ותבנה את הערך שלך על פיו ורק אז תוכל להעבירו למרחב הערכים. אתה מוזמן גם לעיין במדריכי עזרה כאן וכאן בברכה מלא כל הארץ כבודישיחה • ד' בטבת ה'תשע"ו • 20:22, 15 בדצמבר 2015 (IST)

"התארגנות הטרור היהודי" ו"נוער הגבעות"[עריכת קוד מקור]

שלום, פתחתי היום (24/12/2015) ערך חדש בשם "התארגנות הטרור היהודי", ועשיתי שינויים נדרשים בערך "נוער הגבעות", בשביל לעשות את ההבחנה הנדרשת בין נוער הגבעות הפועל מתוך אידאולגיה התיישבותית, לבין אנשי "התארגנות הטרור היהודי" התומכים בטרור ובפעילות אלימה כלפי בלתי מעורבים להשגת מטרותיהם. לצערי לא קיבלתי את העזרה המתבקשת מן המשתמשים הותיקים, והם העדיפו למחוק לי, במחי יד, את הערך שכתבתי ואת השינויים שעשיתי, במקום לשכתב, לתקן, ולהעמיד על כנו. ההתנהגות הזאת לא מקובלת עליי. זה סוג של סתימת פיות ובריונות ברשת.

אין טרור יהודי, כך קבע ח"כ סמוטריץ' [5]. לפיכך כתבת ערך על משהו בדיוני, שאין לו מקום באנציקלופדיה. דוד שי - שיחה 18:07, 24 בדצמבר 2015 (IST)
לא ראיתי מה שכתבת. יש באפשרותך לעדכן את הערך טרור יהודי בישראל בעובדות (בלי פרשנות והטייה פוליטית). אגסי - שיחה 18:11, 24 בדצמבר 2015 (IST)
המשתמש דוד שי העיר הערה לא חכמה (רק מבסס את הטענה שהעליתי). למשתמש אגסי, ביקשתי מהמשתמש הותיק שמחק לי, לעזור לעשות זאת, אך הוא לא. מה שכתבתי כתבתי כציטוט והסתמכו על המקור הזה: http://www.inn.co.il/News/News.aspx/312698
אמור להיות למישהו מהעורכים לראות את השתלשלות העריכות שלי היום, ולשחזר את זה, לא כן?!
ודאי שאפשר, אבל מה שאתה מתאר הוא טענה, אולי נכונה אבל רק טענה. באנציקלופדיה מדברים רק על עובדות ורק כשאפשר לראות את העניין בשלמותו. יש לחכות לפחות עד תום החקירה. ביקורת - שיחה 18:27, 24 בדצמבר 2015 (IST)

מבקש להוסיף ערך[עריכת קוד מקור]

ב- 3 השנים האחרונות נבנתה ונמכרת סדרת משחקי מחשב בשם לימודיסק, לגילאי שנתיים עד תשע. אומנם מעט רטרו, בעידן האפליקציות, אבל במשחק אלמנטים ייחודיים שמאפשרים לילדים לשחק, וללמוד מתוך הנאה. בנוסף המשחק תורם לפיתוח כישורים כמו עצמאות וביטחון עצמי אצל הילדים (המשחקים אישיים- הילד מקבל משוב להצלחות עם שמו הפרטי). בתיאור המשחק אפשר יהיה להכניס אלמנטים נוספים ייחודיים למשחק ולתרומתו לילדים "רגילים" וילדים עם לקויות למידה. נמכר עד כה ב- 18000 עותקים והיד נטויה.

מאת: הרב דוד מאיר דרוקמן[עריכת קוד מקור]

ב"ה

הנני להודיעכם, שלא כמו שכתוב בערך שלי בויקיפידיה:

לא הייתי מעורב כלל בבחירות האחרונות לכנסת, כך, שמה שכתבתם שפעלתי עבור מפלגת עוצמה לישראל - זה איננו נכון, ואין לו על מה לסמוך:

כך, שאודה לכם אם תמחקו שורה זו.

כבר מחקת. החזרתי את המידע, והנחתי תבנית דרישת מקור. אם לא יומצא מקור למה שהיה כתוב, נקבל כמובן את דברי כבודו ונמחק את המידע. ביקורת - שיחה 11:54, 30 בדצמבר 2015 (IST)