הבדלים בין גרסאות בדף "לייפציג"

קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
נוספו 152 בתים ,  לפני שנה
בפרק על היהודים בפסקה על ש"י עגנון הוספתי: כמו כן תאר שעבר בבית הנתיבות של לייפציג בדרכו מברלין לגרימה, בספרו "עד הנה" (פרק שני).
(←‏ראו גם: עריכה בעיר לייפציג לפי הסטטיסטיקה הרשמית היה שיעור אבטלה של כ- 7% ולא 14 כפי שנרשם - https://statistik.leipzig.de/statcity/table.aspx?cat=7&rub=3)
(בפרק על היהודים בפסקה על ש"י עגנון הוספתי: כמו כן תאר שעבר בבית הנתיבות של לייפציג בדרכו מברלין לגרימה, בספרו "עד הנה" (פרק שני).)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה חזותית
בעיר זו חי והתנצר עם משפחתו, המלחין הנודע [[פליקס מנדלסון]] (שינה את שמו לברטולדי) נכדו של [[משה מנדלסון]]. נחשב צאצא יהודי בעיני הגרמנים והיהודים, ודיוקנו מתנוססת במוזיאון היהודי במקום של כבוד.
 
[[שמואל יוסף עגנון]] תיאר את חוויותיו במהלך שהותו בלייפציג בתקופת [[מלחמת העולם הראשונה]] ברומן [[בחנותו של מר לובלין]]. כמו כן תאר שעבר בבית הנתיבות של לייפציג בדרכו מברלין לגרימה, בספרו "עד הנה" (פרק שני).
 
עם עליית הנאצים לשלטון חלה הידרדרות חריפה ביחס ליהודים.{{הערה|1=[http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=16336 זאב בוקסבוים - עדות שואה של נער מלייפציג] - [[המרכז לטכנולוגיה חינוכית|אתר מט"ח]]}}
משתמש אלמוני

תפריט ניווט