ניקולה בוגוז'ביץ'

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ניקולה בוגוז'ביץ'
Otis Dozovic NXT.jpg
דוזוביץ' באפריל 2014
לידה 21 בדצמבר 1991 (בן 27)
דולות שבמינסוטה
שם במה דוזר
ניקו בוגוז'ביץ'
אוטיס דוזוביץ'
אוטיס
משקל 150 ק"ג
גובה 1.78 מטר
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 2015 – הווה
מאמנים מאט יאדן
WWE Performance Center
ליגות WWE

ניקולה "ניקו" בוגוז'ביץ'אנגלית: Nikola "Niko" Bogojevic; נולד ב-21 בדצמבר 1991), הידוע יותר בשם הבמה שלו, אוטיס הוא מתאבק אמריקאי, המופיע בארגון ההיאבקות WWE, בתוכנית SmackDown.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בבית הספר בוגוז'ביץ' נטל חלק בהיאבקות ונחשב למתאבק מצליח. הוא היה אלוף בהיאבקות מסוג גרקו-רומן לנערים באליפות הארצית של שנת 2009. בוגוז'ביץ' זכה באליפות הארצית בהיאבקות בסגנון גרקו-רומן של המשחקים הפאן-אמריקאיים לנערים של שנת 2011 ובמדליית ארד בהיאבקות בסגנון גרקו-רומן במשחקים הפאן-אמריקאיים של שנת 2014. בשלב מסוים הוא נחשב כמועמד לנבחרת האמריקאית לאולימפיאדת לונדון ואף השקיע יותר זמן באימונים במתחם האולימיפי בקולורדו.

קריירת היאבקות מקצועית[עריכת קוד מקור | עריכה]

קריירה מוקדמת (2016-2015)[עריכת קוד מקור | עריכה]

בוגוז'ביץ' החל את קריירת ההיאבקות שלו באקדמיה של הארגון Mercury Pro Wrestling בארבאדה, קולורדו, שם התאבק תחת שם הבמה דוזר בנוסף לארגונים עצמאיים נוספים כמו Ultra Championship Wrestling-Zero ו-New Revolution Wrestling, שבו הצליח לזכות באליפות.

WWE[עריכת קוד מקור | עריכה]

NXT‏ (2018-2016)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-12 באפריל 2016 נודע שבוגוז'ביץ' הוא אחד מעשרת המגויסים החדשים להתחלת האימון שלהם במתחם האימונים, ה-Performance Center. הוא ערך את הופעת הבכורה שלו בקרב זוגות שאינו שודר לטלוויזיה ביחד עם אדריאן ג'אוד בהפסדם ל-The Authors of Pain (אקאם ורזאר). כבר באותו החודש, בוגוז'ביץ' חבר לשורות המתאבק טאקר נייט והשניים החלו להתחרות יחדיו בקרבות זוגות. השניים כונו בשם "Heavy Machinery" (או בעברית: מכונות כבדות) וערכו את הקרב הטלוויזיוני הראשון שלהם ב-19 באוקטובר במסגרת התוכנית NXT, שבו הפסידו לאוסטין אריס ורודריק סטרונג כחלק מהסיבוב הראשון בטורניר הזוגות לזכר דאסטי רודס לשנת 2016. בקרב זה בוגוז'ביץ' הוכר בשם הבמה החדש שלו, אוטיס דוזוביץ'. השניים ניצחו לראשונה ב-29 במרץ 2017 זוג בשם מייק מרשל וג'ונתן אורטגון. ב-12 ביולי דוזוביץ' ונייט איתגרו לקרב על אליפות הזוגות של NXT את אקאם ורזאר, אך השניים הפסידו ולא הצליחו לזכות בתואר הזוגות. ב-7 באפריל (בפרק ששודר בטלוויזיה ב-11 באפריל) קרב הזוגות בין הווי משינרי לבין רידיק מוס וטינו סבטלי, נקטע על ידי ה-War Raiders (רואו והנסון) שתקפו את הארבעה. ב-9 במאי הווי משינרי הפסידו ל-War Raiders. ב-23 במאי הווי משינרי הפסידו ל-The Mighty‏ (TM-61 לשעבר). ב-4 ביולי דוזוביץ' הפסיד בקרב האנדיקאפ שתיים על אחד לצמד TM61. ב-1 באוגוסט, הווי משינרי ניצחו את The Mighty בקרב זוגות. ב-26 בספטמבר, דוזוביץ' הפסיד לאלוף ה-NXT, תומאסו צ'אמפה, בקרב שאינו היה על התואר. ב-7 בנובמבר, השניים ניצחו את סטיב קאטלר וווסלי בלייק מקבוצת The Forgotten Sons. ב-26 בדצמבר, הווי משינרי כשלו בניסיונם לזכות בתואר אליפות הזוגות לאחר שהפסידו לאלופים, קייל אוריילי ורודריק סטרונג מקבוצת The Undisputed Era.

הרוסטר הראשי (2018-היום)[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-17 בדצמבר בתוכנית Raw, הצמד Heavy Machinery הוכרז כשניים מששת המתאבקים שיועברו מ-NXT בין המותגים הראשיים (Raw וסמאקדאון). דוזוביץ' ערך את הבכורה שלו ב-14 בינואר 2019, כשהתפרץ בזמן ראיון של אלכסה בליס ופול היימן במסגרת הפינה "רגע של בליס". לילה לאחר מכן בתוכנית סמאקדאון, דוזוביץ' נראה ביחד עם הצמד שלו, טאקר נייט, בקטע ביחד עם הניו דיי. ב-21 בינואר, השניים ערכו את קרב הבכורה שלהם ברוסטר הראשי ובו ניצחו את האסנשן (קונור וויקטור). ב-29 בינואר, Heavy Machinery התחרו בקרב הדחות זוגות מרובע אשר קבע את זהות המועמדים לאליפות הזוגות של סמאקדאון באירוע תא ההדחות; הקרב כלל את האוסוס, הבר (סזארו ושיימוס) והניו דיי (שיוצגו על ידי ביג אי וקופי קינגסטון), שבסופו של דבר האוסוס ניצחו. ב-4 בפברואר, Heavy Machinery התחרו בקרב זוגות מרובע אשר קבע את זהות המועמדים לאליפות הזוגות של Raw; הקרב כלל את הריבייבל (דאש ויילדר וסקוט דוסון), The B-Team (בו דאלאס וקורטיס אקסל) והלוצ'ה האוס פארטי (גראן מטאליק ולינסה דוראדו), שבסופו של דבר הריבייבל ניצחו. ב-4 במרץ, Heavy Machinery גברו על The B-Team, האסנשן וקורט הוקינס וזאק ריידר בקרב גאונטלט. ב-1 באפריל בתוכנית Raw, אוטיס וטאקר ניצחו את בובי רוד וצ'אד גייבל.

ב-16 באפריל, אוטיס וטאקר הועברו לתוכנית סמאקדאון כחלק מהסופרסטאר שייק-אפ. ב-18 ביוני בתוכנית סמאקדאון, Heavy Machinery ניצחו את The B-Team. באירוע סטומפינג גראונדס, שנערך ב-23 ביוני, Heavy Machinery כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של סמאקדאון לאחר שהפסידו לדניאל בריאן ורואן. ב-25 ביוני, Heavy Machinery והניו דיי (ביג אי ואקסבייר וודס) ניצחו בקרב ארבעה נגד ארבעה את דניאל בריאן, רואן, קווין אואנס וסמי זיין. ב-2 ביולי בתוכנית סמאקדאון, Heavy Machinery התחרו בקרב זוגות נגד קווין אואנס ודולף זיגלר בקרב שבו הזוג המנצח יתווסף לקרב על אליפות הזוגות של סמאקדאון באירוע חוקי אקסטרים. Heavy Machinery הם אלו שיצאו עם ידם על העליונה וכתוצאה מכך הקרב בחוקי אקסטרים הפך לקרב זוגות משולש. שבוע לאחר מכן, אוטיס ניצח בקרב משולש את דניאל בריאן ואקסבייר וודס. באירוע חוקי אקסטרים, שנערך ב-14 ביולי, Heavy Machinery כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של סמאקדאון לאחר שהפסידו בקרב הזוגות המשולש, שבסופו הניו דיי ניצחו. ב-28 באוגוסט, אוטיס וטאקר הפסידו בקרב זוגות לריבייבל. ב-17 בספטמבר, אוטיס וטאקר גברו על The B-Team. ב-30 בספטמבר בתוכנית Raw, אוטיס וטאקר כשלו בניסיונם לזכות באליפות הזוגות של Raw לאחר שהפסידו לדולף זיגלר ורוברט רוד. ב-4 באוקטובר בתוכנית הבכורה של סמאקדאון בשידור ישיר ברשת פוקס, Heavy Machinery, ברון סטרומן והמיז ניצחו בקרב ארבעה נגד ארבעה את AJ סטיילס, דולף זיגלר, רנדי אורטון ורוברט רוד. באירוע היהלום שבכתר, שנערך ב-31 באוקטובר, Heavy Machinery השתתפו בקרב זוגות מרובה משתתפים אשר קבע את "הזוג הטוב בעולם", שבסופו ה-O.C.‏ (לוק גאלוס וקארל אנדרסון) ניצחו. ב-22 בנובמבר בתוכנית סמאקדאון, Heavy Machinery והניו דיי (ביג אי ואקסבייר וודס) הפסידו בקרב ארבעה נגד ארבעה לקבוצת The Undisputed Era (אדם קול, בובי פיש, קייל אוריילי ורודריק סטרונג).

אליפויות והישגים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • הישגים במגזין ההיאבקות "Pro Wrestling Illustrated - PWI" :
    • PWI דירג אותו במקום ה-179 מתוך 500 המתאבקים הטובים ביותר לשנת 2019
    • טירון השנה (2017)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא ניקולה בוגוז'ביץ' בוויקישיתוף