נכי נאצה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
נכי נאצה
אין תמונה חופשית
אין תמונה חופשית
מוקד פעילות ישראלישראללהבות הבשן, ישראל
תקופת הפעילות 19901997 (כ־7 שנים)
סוגה הארדקור פאנק, אנרכו-פאנק
חברת תקליטים Beer City
חברים
פדריקו גומז - שירה
סנטיאגו גומז - גיטרה
עודד טל - שירה, גיטרה ובס
קרן קריאל - בס
איתי לוי - תופים
חברים לשעבר
יוני טל - בס

נכי נאצה הייתה להקת הארדקור פאנק ישראלית שפעלה במהלך שנות התשעים ונחשבת לאחת מאבות זרם האנרכו-פאנק בישראל[1].

פעילות הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

1993-1990 - שנים ראשונות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הלהקה הוקמה בדצמבר 1990 בלהבות הבשן על ידי שני זוגות אחים: פדריקו וסנטיאגו גומז, בני קיבוץ להבות הבשן, ויוני ועודד טל, בני קיבוץ דן. הארבעה, תלמידי פנימייה, נחשפו לתרבות הפאנק בשנת 1987, אך לא התנסו בפעילות מוזיקלית לפני כן.

ב-11 ביוני 1991 הוציאה הלהקה באופן לא מסחרי קלטת דמו ראשונה. הקלטת כללה 5 שירים, ביניהם גרסאות מוקדמות לכאלו שיופיעו בעתיד בהוצאותיה הרשמיות. מכיוון שבאותה העת לא היה ללהקה מתופף קבוע (חרף היותה רביעייה), עודד טל אייש את התפקיד במהלך ההקלטה. ב-20 בדצמבר של אותה שנה קיימה את הופעתה הראשונה בקניון לב המפרץ (כיום קניון סינמול) בחיפה באירוע "רוק בחניון", לצד הלהקות שירלי קיבלה 2 ופארדו פרייד (שהשתתפו קודם לכן בתקליטור האוסף החיפאי "רוק מסביב לשאון" בעריכת יורם מארק-רייך, סולן להקת קילר הלוהטת). על גבי כרזת האירוע נפלו שגיאות כתיב בשמותיהן של נכי נאצה ושירלי קיבלה 2 - המילה "נכי" הודפסה כ"ניתחי" ו"שירלי" קוצר ל"שרלי".

במאי 1992 הקליטה הלהקה בקיבוץ דן קלטת דמו שנייה (שבניגוד לקודמתה לא יצאה לאור ונחשפה 26 שנים מאוחר יותר בערוץ היוטיוב של ארכיון הפאנק בישראל[2]), ובסוף אותה שנה צורף להרכב המתופף איתי לוי, אותו הכירו חברי הלהקה במהלך טיול שנתי בן 3 ימים של כיתתו של סנטיאגו בפנימייה. עם צירופו של לוי, שבדומה לשאר חברי הלהקה הייתה זו התנסותו הראשונית בפעילות מוזיקלית, חל גם שינוי בתפקידם של יוני ועודד טל - יוני, שבאותה עת התגייס לצה"ל וניגן במקביל בלהקת הרוק המראות, עבר לנגן בגיטרה שנייה, ועודד נטש את הגיטרה הרגילה לטובת הבס ושימש לסירוגין כסולן שני בחלק מהשירים. אף על פי שגיוסו של יוני לצבא לא הפריע לפעילות הלהקה, חבריה לא קיבלו את העובדה שבניגוד אליהם הוא אינו מגדיר את עצמו סרבן גיוס ומנגן בה רק לשם ההנאה ולא לשם קידום מסריה הפוליטיים.

ב-8 בפברואר 1993 הוציאה הלהקה קלטת ספליט עם להקת פאבליק דומיין (Public Domain), עם גרסאות חדשות למרבית השירים שהופיעו בקלטות הדמו הקודמות ושחלקם יופיעו שוב בעתיד באלבום הבכורה של הלהקה (כגון "רצח עם שלם", "דת גזענית", "פוגרום על חילונים" וכן "Forever More?", שירה היחיד של הלהקה שנכתב והושר באנגלית), ושירים חדשים כמו "טוב למות בעד ארצנו", "מחנות ריכוז לצפונים", "מי אנחנו?" (שהופיע במקור בקלטת הדמו השנייה תחת השם "ימין ושמאל צועדים במחול" ועם מילים שונות) וגרסת כיסוי לשירו של אריק איינשטיין "אני ואתה", שנקראה "אני ואתה נשנה את העולם (בעזרת פעולה ישירה)" והורכבה מהבית הראשון של השיר המקורי בתוספת המשפט ששמו מופיע בכותרת בסוגריים. חלק משירי הקלטת הושמעו בגלגלצ בתוכנית "נושם כבד"[3]. לאחר מכן התארחו האחים גומז בתוכניתה של שרון קנטור "יציאת חירום" בערוץ שש, במהלכה הוקרן וידאו קליפ של השיר "הטיל של הימין" מתוך הופעה של הלהקה[4]. באותה שנה התגייס גם לוי לצבא, דבר שגרם להאטה קלה בפעילות ההרכב.

1997-1994 - תקופת השיא[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1994, לאחר שהוחתמה בלייבל הפאנק האמריקאי Beer City, הוציאה הלהקה את אלבומה הראשון "תתכחשו ליהדות". האלבום, שיצא על גבי תקליטון ויניל בלבד ומוגדר כמיני-אלבום בשל אורכו הכולל, כלל 8 שירים, ביניהם "תמכרו את המתנחלים לעבדות" שבוצע בסגנון הסקא פאנק.

ב-1995 פרש יוני טל מהלהקה, ובמקומו צורפה להרכב הנגנית קרן קריאל. לכבוד הצטרפותה ולכבוד יום הולדתה של קריאל, הוציאה הלהקה קלטת בת שני שירים ("גאוות הגליל"[5] ו"כל מטוסינו שבו בשלום" שהיה מחווה ללהקת Discharge[6][7]) שהוקלטו ב-12 בינואר 1994 בהרכבה הקודם ולא יצאו לאור עד אז. הקלטת הודפסה בשני עותקים בלבד, שאחד מהם נשלח לה. גורלו של העותק השני אינו ידוע.

ב-1997 הוציאה הלהקה את אלבומה השני "תצדיעו למשטר החדש" דרך Beer City על גבי תקליט ויניל בלבד (בדומה לאלבום "תתכחשו ליהדות"). על עטיפתו מופיע תצלומו השנוי במחלוקת של אלכס ליבק מעצרת הבחירות לכנסת השתים עשרה, שפורסם במקור בעיתון "חדשות" ומציג את בנימין נתניהו בעצרת בחירות מניף את ידו בתנועה הנראית לכאורה כהצדעה במועל יד. באלבום נכללו 15 שירים חדשים, ביניהם "מציאות חורקת", "איומי סרק", "מת על השמאל הפאשיסטי", "להרחיק נוער מהיהדות", "אני שונא חיי לילה", "סולחה עם החמאס" (שגרסת דמו שלו הוקלטה ופורסמה שנה לפני כן באלבום אוסף שיצא בארצות הברית בלבד) ו"עדיף להיות פאנקיסט ממתנחל מסריח". לשיר "מציאות חורקת" צולם ב-2009 וידאו קליפ לא רשמי בבימויו של רז דסקל, תלמיד בג'אמפקאט - בית ספר לעורכים ואנימטורים, והוא עלה לערוץ היוטיוב של דסקל "captainkef" וכעבור שלוש שנים גם לערוץ הרשמי של בית הספר[8]. בהמשך השנה, הוציאה הלהקה בלייבל Your Not Normal Records[9] קלטת ספליט משותפת עם להקת הפאנק האיטלקית Muddle, שכללה גרסאות דמו נוספות לשירים ישנים של הלהקה (ולראשונה גם לכאלו שהופיעו באלבום "תצדיעו למשטר החדש"), הקליטה סינגל שלא יצא לאור בסופו של דבר משום שהמאסטר המקורי שלו אבד ויצאה למסע הופעות מוצלח בארצות הברית עם להקת USF[1].

על אף תשומת הלב הרבה שעוררו השירים, החליטו חברי הלהקה לפרק את החבילה עם תום סיבוב ההופעות (האחרונה מביניהן התקיימה בשיקגו[10]). פדריקו המשיך את הקו האנרכיסטי המובהק של נכי נאצה בלהקות דיר יאסין (שהייתה בסגנון הפאוור ויולנס) וסמרטוט כחול לבן. סנטיאגו, שהיה חבר באותה עת בלהקת USF, מיקד את פעילותו בלהקה ובהמשך הצטרף ללהקות נוספות כגון Sleep Furious (שבניגוד לשאר הלהקות המקושרות לחבריה של נכי נאצה לא הייתה בעלת אג'נדה פוליטית) ומחלקת חניקות שוטרים. עודד טל וקרן קריאל פרשו מקריירה מוזיקלית, כאשר קריאל העתיקה את מקום מגוריה לארצות הברית. בדצמבר 1997, איתי לוי העתיק את מגוריו לקליפורניה והחל לפעול יחד עם גרג וילקנסון כצמד הגריינדקור Lana Dagales.

פרויקטים נוספים לאחר הפירוק[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-1999 נכללו קטעי וידאו של נכי נאצה (כולל הראיון ב"יציאת חירום") בשתי קלטות הווידאו של הסדרה המחתרתית "עשבי פרא", הכוללת תיעוד מהופעות של להקות מסצנת הפאנק בישראל במהלך שנות התשעים.

ב-2002 ראה אור בלייבל "Malinke Records" התקליטון "קרתגו כחול לבן", שכלל 6 שירים של הלהקה שהוקלטו ב-1997 לאחר צאת האלבום "תצדיעו למשטר החדש" אך לא ראו אור, ביניהם "גיליוטינה לאוליגרכיה הישראלית", "מחזה מחריד" ו"עכשיו אני אמור לעצור" - שיר אישי ונאיבי של פדריקו גומז אודות כך שהגשים את מטרתו - להקים להקה ולהצליח, ועל כך שלמרות הפירוק הוא עדיין ממשיך לפעול במקומות אחרים. באותה שנה הוציא הלייבל בושת רקורדס את האלבום "תצדיעו למשטר החדש" על גבי דיסק והודיע על הוצאת אלבום אוסף עתידי ללהקה שיכלול את כל החומרים המוקלטים שלה, אך הפרויקט לא יצא לפועל בסופו של דבר ולא ידוע אילו חומרים היו אמורים להיכלל בו.

באוגוסט 2022, 25 שנים לאחר פירוק הלהקה ולאחר 20 שנים שבמהלכן המוזיקה של נכי נאצה הייתה זמינה ברובה באופן פיראטי (בעיקר דרך בלוגים המציעים הורדות חינמיות של אלבומי פאנק שהומרו באופן עצמאי מפורמט פיזי לדיגיטלי), יצא ללהקה דרך הלייבל הישראלי "תקליטים חולים" תקליט האוסף "משום מקום אל תוך כלום: הקלטות 1997-1994", המכיל את האלבומים "תתכחשו ליהדות", "תצדיעו למשטר החדש" ו"קרתגו כחול לבן" בשלמותם וכן גרסה שמעולם לא פורסמה קודם לכן לשיר "טוב למות בעד ארצנו", שהוקלטה עבור האלבום "תתכחשו ליהדות" וירדה בעריכה ברגע האחרון. האוסף הודפס ב-300 עותקים בלבד, כאשר 150 מתוכם במהדורה מיוחדת הכוללת ויניל שקוף ו-150 הנותרים במהדורה רגילה הכוללת ויניל שחור.

עמדתה הפוליטית, התגובות אליה, סגנונה המוזיקלי וחשיבותה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שיוך היסטורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

נכי נאצה השתייכה לגל הראשון של להקות האנרכו פאנק בישראל שפעל בשנות התשעים ונחשבת בעיני רבים לסנונית הראשונה שקמה מתוכו. להקות בולטות נוספות שפעלו והופיעו לצדה כללו בין השאר את סרטן השד הירושלמית, קוקו בלוף והיתושים מגני תקווה, מפגרת מיהוד ונ"מ ואף הרכבים כגון Stena Sracha‏, Ausweis ו-Epidemi-A, שחבריה עלו ארצה מברית המועצות והרכיבו קהילה קטנה ונפרדת בתוך הסצנה. מייסדיה של נכי נאצה, האחים פדריקו וסנטיאגו גומז, נחשבים בין השאר גם לאבות המייסדים של סצנת הפאנק בארץ. למרות שבפועל היא אינה להקת הפאנק הראשונה בישראל, ועל אף שקדמו לה מספר הרכבים שהזדהו באופן מפורש עם סצנת הפאנק או שיצירתם הייתה ברוח דומה מבחינה מוזיקלית (כגון השפן הנכון, קילר הלוהטת, חולרע וכן רמי פורטיס ומשינה בתחילת דרכם), מרביתם לא זכו לתשומת לב רבה, פעלו לתקופות קצרות או שינו כיוון מוזיקלי לאחר מכן, ונמנעו כליל מעיסוק בעניינים פוליטיים או אימצו בהמשך אידאולוגיות הנוטות יותר לצד הימני במפה הפוליטית.

הגדרות מוזיקליות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מבחינה טקסטואלית, רוב מילות שירי הלהקה בעלות מבנה של בית-פזמון. מבחינה מוזיקלית, היא מסווגת כלהקת אנרכו-פאנק ביחס לנושאים בהם עסקה, והסגנון שלה נוטה לכיוון ההארדקור פאנק. כיאה ליצירות בז'אנר הפאנק על שלל תת-סוגיו (ובמיוחד בתת-סוג זה), השירים היו קצרים מאוד (לרוב פחות משתי דקות, וישנם אף כאלו שאורכים חצי דקה בלבד) ובעלי קצב מהיר וצלילים כבדים.

שירתו של גומז (שהיה הסולן הראשי של הלהקה) התאפיינה בקול צרוד וזעקני ונימה אגרסיבית, בעוד שירתו של עודד טל (ששימש לסירוגין כסולן שני) הייתה חלקה ונקייה יותר. למעט "תמכרו את המתנחלים לעבדות", "תפתחו את דימונה, לא את הכור" (מתוך קלטת הספליט עם פאבליק דומיין), "הטיל של הימין" (בגרסה השנייה שמופיעה בדמו משנת 1992) ו"עדיף להיות פאנקיסט ממתנחל מסריח" (בגרסת האלבום "תצדיעו למשטר החדש"), באף אחד משירי הלהקה אין שירת קולות רקע. השיר "Forever More?" הוא השיר היחיד של נכי נאצה שנכתב באנגלית, והשיר "אני ואתה נשנה את העולם (בעזרת פעולה ישירה)" הוא היחיד ברפרטואר שלה שנחשב לגרסת כיסוי (אם כי בניגוד לביצוע המקורי, בגרסתה של הלהקה המילים עברו שינוי).

נושאים ותוכן השירים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שירי הלהקה מבטאים עמדות שמאלניות רדיקליות, אנטי-דתיות, אנטי-ציוניות, אנטי-פאשיסטיות ואנטי-ממסדיות, ומותחים ביקורת כלפי פעילות צה"ל בשטחים הכבושים ובהתנחלויות. נושאים נוספים בהם עסקה הלהקה: התמכרות לסמים ואלכוהול, אדישות לחיי מצוקה, תמיכה בזכויות האדם וביקורת על תרבות הצריכה. בהופעותיה, החזיקו חברי הלהקה את דגל ישראל תוך כדי שכיבה על גדר תיל, על מנת להעביר למאמינים שארץ ישראל היא ארץ המובטחת את המסר שיפעלו בעד חברה שוויונית ולא כובשת, נקייה מגזענות ושנאה. בצד האחורי של עטיפת המיני-אלבום "תתכחשו ליהדות" הופיע ציור של אקדח שלקנהו מחוברת מנורת בית המקדש, שהפך בהמשך לסמליל הלהקה.

ביקורת נגד הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך שנות פעילותה וגם לאחר פירוקה, יש שטענו כי הלהקה כביכול מסיתה ומעודדת לתופעות ולמסרים שהיא יוצאת נגדם, וחלק מהלהקות שהופיעו לצדה ראו בה זרה לסצנת הפאנק וטענו שחבריה עברו את גבול הטעם הטוב בפוליטיקה בכך שפרסמו עצמם בדגלים, סמלים וסטיקרים אנרכיסטיים[11]. דבר זה גרם לחיכוכים: במקרה אחד פדריקו גומז דיבר בגנות השיר "ארץ בלי מוצא" של להקת אוי! ואבוי בטענה שהפזמון "אחת שתיים שלוש, לירות לערבי בראש!" כולל מסרים ערבופוביים - דבר שגרם לסכסוך בין שתי הלהקות, ובפעם נוספת אף פרצה קטטה בין נכי נאצה לבין הלהקות קוקו בלוף והיתושים וסדרני הדשא במהלך הופעה משותפת של שלושת ההרכבים במועדון הרוקסן. עוד נטען נגד הלהקה שהיא מקדמת לכאורה מסרים ניאו נאציים בשל עטיפת האלבום "תצדיעו למשטר החדש" (שמציגה את תמונתו השנויה במחלוקת של בנימין נתניהו מניף את ידו בתנועה הנראית לכאורה כהצדעה במועל יד), התייחסות או שימוש במונחים שקשורים לנושא השואה במילותיהם של חלק מהשירים והעובדה שאם מחליפים בשמה בין האותיות יו"ד וה"א, מתקבל השם "נכה נאצי" (זאת על אף ש"נאצה" ו"נאצי" הן שתי מילים שונות במשמעותן: "נאצה" היא מילה נרדפת לשנאה ו"נאצי" הוא תואר שנגזר משמה של המפלגה הנאצית, הגם שהראשונה היא מילה עברית והשנייה שאולה מגרמנית).

חברי הלהקה לאורך השנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פדריקו גומז (מ-1990 ואילך) - הסולן הראשי בלהקה. בן קיבוץ להבות הבשן ואחיו של סנטיאגו. האחים גומז נחשבים לסנדקי סצנת הפאנק בישראל. פדריקו וסנטיאגו הקימו את הלהקה בקיבוץ בו הם גרים, וצירפו את חבריהם מקיבוץ דן, האחים יוני ועודד טל. לאחר פירוק הלהקה, פדריקו המשיך בקריירה מוזיקלית עם הלהקות דיר יאסין וסמרטוט כחול לבן שהטביעו גם הן חותם עמוק בפאנק הישראלי.
 • סנטיאגו גומז (מ-1990 ואילך) - גיטריסט הלהקה. בן קיבוץ להבות הבשן ואחיו של פדריקו. לאחר פירוק הלהקה, סנטיאגו מיקד את פעילותו בלהקת USF ולאחר שגם זו התפרקה, המשיך בקריירה מוזיקלית עם הלהקות Sleep Furious (מהרכבי האימו הראשונים בישראל), זמן פציעות, מחלקת חניקות שוטרים, וחזק ואמץ[12].
 • יוני טל (1995-1990) - באסיסט הלהקה המקורי ולאחר מכן גיטריסט שני. בן קיבוץ דן ואחיו של עודד. עם הצטרפותו של איתי לוי ללהקה ב-1992, שינה את תפקידו בלהקה לגיטריסט שני (במקום אחיו). בניגוד לשאר חברי הלהקה, יוני התגייס לצבא, לא הגדיר עצמו סרבן גיוס ולא החזיק באותן דעות פוליטיות איתן הזדהו. במקביל לחברותו בנכי נאצה, יוני ניגן בלהקת הרוק המראות, שהוציאה אלבום אחד בשנת 1994.
 • עודד טל (מ-1990 ואילך) - גיטריסט הלהקה המקורי ולאחר מכן סולן שני ובאסיסט, בן קיבוץ דן ואחיו של יוני. עם הצטרפותו של איתי לוי ללהקה ב-1992, שינה את תפקידו בלהקה לבאסיסט (במקום אחיו) וכן החל לשמש בה כסולן שני.
 • איתי לוי (1997-1992) - מתופף. הצטרף ללהקה ב-1992. ב-1997, לאחר שהלהקה התפרקה עבר לוי לגור בקליפורניה, בארצות הברית, שם פגש את המוזיקאי גרג וילקנסון והקים יחד איתו את צמד הגריינדקור Lana Dagales, שהוציא מיני-אלבום אחד ואלבום ספליט עם להקת Iron Lung ושירים שהתפזרו בין אוספים שונים.
 • קרן קריאל (1997-1995) - באסיסטית הלהקה לאחר פרישתו של יוני טל. קרן הייתה האישה היחידה בלהקה, והייתה להגדרת חבריה המעריצה הגדולה ביותר שלהם. לכבוד צירופה ולכבוד יום הולדתה, הוציאה הלהקה קלטת עם שני שירים שהקליטה בתחילת 1994 אך לא ראו אור קודם לכן. אחד משני עותקיה היחידים של הקלטת נשלח לקרן, כאשר גורלו של העותק השני לא ידוע. לאחר פירוק הלהקה, קרן העתיקה את מקום מגוריה לארצות הברית ונשארה שם, אך בהמשך חזרה לישראל. אחיה ארז קריאל עוסק גם הוא במוזיקה וחבר בלהקת לא דובים.

דיסקוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אריכי נגן, מיני-אלבומים, אוספים, קלטות ודמואים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קלטת דמו ראשונה (11 ביוני 1991, יצאה באופן לא מסחרי והופצה באופן מקומי)
 1. עוד טרנספר גאוני
 2. מלונות לעולים
 3. האם זה משפט צדק
 4. רצח עם שלם
 5. הטיל של הימין


 1. הטיל של הימין
 2. דת גזענית
 3. מלחמת העתיד
 4. תמכרו את המתנחלים לעבדות
 5. Forever More?
 6. טוב למות בעד ארצנו
 7. עוד טרנספר גאוני
 8. מחנות ריכוז לצפונים
 9. ימין ושמאל צועדים במחול
 10. פוגרום על חילונים
 11. מלונות לעולים
 12. רצח עם שלם
 13. הטיל של הימין[13]


 1. Public Domain - Nerdomat
 2. Public Domain - Wait For The Bip
 3. Public Domain - The Unforgettable
 4. Public Domain - The Dam-Dam
 5. Public Domain - Money Vampires Of Piety
 6. Public Domain - Free Violence
 7. Public Domain - Unfixed Fantazy[14]
 8. Public Domain - Sad Absurd
 9. Public Domain - Needless Needles
 10. Public Domain - Cloistral Man
 11. Public Domain - New Clear War[14]
 12. Public Domain - Ahhh
 13. Public Domain - Difficulties
 14. Public Domain - Helium Girls
 15. נכי נאצה - הטיל של הימין
 16. נכי נאצה - עוד טרנספר גאוני
 17. נכי נאצה - דת גזענית
 18. נכי נאצה - פוגרום על חילונים
 19. נכי נאצה - רצח עם שלם
 20. נכי נאצה - מחנה ריכוז לצפונים
 21. נכי נאצה - טוב למות בעד ארצנו
 22. נכי נאצה - מי אנחנו?
 23. נכי נאצה - תפתחו את דימונה, לא את הכור
 24. נכי נאצה - Forever More?
 25. נכי נאצה - מלונות לעולים
 26. נכי נאצה - אני ואתה נשנה את העולם (בעזרת פעולה ישירה)


 • תתכחשו ליהדות - אלבום ראשון (1994)
 1. דת גזענית
 2. מחסום למגפה[15]
 3. פוגרום על חילונים
 4. התבוללות עכשיו
 5. Forever More?
 6. תמכרו את המתנחלים לעבדות
 7. רצח עם שלם
 8. אחריות


 • נכי נאצה (1995, קלטת דמו שיצאה ב-2 עותקים והוקדשה לקרן קריאל לכבוד הצטרפותה ללהקה כבאסיסטית)
 1. גאוות הגליל
 2. כל מטוסינו שבו בשלום (הצדעה ל-Discharge)


 • תצדיעו למשטר החדש - אלבום שני (1997)
 1. מציאות חורקת
 2. להרחיק נוער מהיהדות
 3. אני דפוק ונוירוטי[16]
 4. נכייס אותם
 5. פארנויה פסיכוטית
 6. משום מקום אל תוך כלום
 7. החברות קבורה פה
 8. עשה לך רב וקנה לך אקדח
 9. סולחה עם החמאס
 10. אני שונא חיי-לילה
 11. מוכרים הרואין לבני-עקיבא
 12. שליש עשור
 13. עדיף להיות פאנקיסט ממתנחל מסריח
 14. מת על השמאל הפאשיסטי
 15. איומי סרק


 • קלטת ספליט עם Muddle‏ (1997)
 1. נכי נאצה - עשה לך רב וקנה לך אקדח
 2. נכי נאצה - מציאות חורקת
 3. נכי נאצה - אחריות
 4. נכי נאצה - דת גזענית
 5. נכי נאצה - מוכרים הרואין לבני עקיבא
 6. נכי נאצה - אני שונא חיי לילה
 7. נכי נאצה - הטיל של הימין
 8. נכי נאצה - מחנות ריכוז לצפונים
 9. נכי נאצה - איומי סרק
 10. נכי נאצה - עדיף להיות פאנקיסט ממתנחל מסריח
 11. נכי נאצה - רצח עם שלם
 12. Muddle - Who?
 13. Muddle - Hate
 14. Muddle - Meat
 15. Muddle - I Can't Stand
 16. Muddle - Muddle
 17. Muddle - Alone
 18. Muddle - Cops
 19. Muddle - Senseless
 20. Muddle - Burn
 21. Muddle - Your Choice


 • קרתגו כחול לבן - מיני אלבום (2002)
 1. קרתגו כחול לבן
 2. עכשיו אני אמור לעצור
 3. חרדים עם רוטוויילרים
 4. גיליוטינה לאוליגרכיה הישראלית
 5. מחזה מחריד
 6. רצח לחיים מפשע


 • משום מקום אל תוך כלום: הקלטות 1997-1994 - אלבום אוסף (2022)
 1. מציאות חורקת
 2. להרחיק נוער מהיהדות
 3. אני דפוק ונוירוטי
 4. נכייס אותם
 5. פארנויה פסיכוטית
 6. משום מקום אל תוך כלום
 7. החברות קבורה פה
 8. עשה לך רב וקנה לך אקדח
 9. סולחה עם החמאס
 10. אני שונא חיי-לילה
 11. מוכרים הרואין לבני-עקיבא
 12. שליש עשור
 13. עדיף להיות פאנקיסט ממתנחל מסריח
 14. מת על השמאל הפאשיסטי
 15. איומי סרק
 16. קרתגו כחול לבן
 17. עכשיו אני אמור לעצור
 18. חרדים עם רוטוויילרים
 19. גיליוטינה לאוליגרכיה הישראלית
 20. מחזה מחריד
 21. רצח לחיים מפשע
 22. דת גזענית
 23. מחסום למגפה
 24. פוגרום על חילונים
 25. התבוללות עכשיו
 26. Forever More?
 27. תמכרו את המתנחלים לעבדות
 28. רצח עם שלם
 29. אחריות
 30. טוב למות בעד ארצנו

אוספים הכוללים משירי הלהקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • Parverotti‏ (1994, קלטת) - "פוגרום על חילונים" מתוך "תתכחשו ליהדות"
 • On The Prowl‏ (1994, קלטת) - "דת גזענית" מתוך "תתכחשו ליהדות"
 • הרס ישראל השלמה (1995, תקליטון) - "מחנות ריכוז לצפונים" מתוך הספליט עם פאבליק דומיין
 • Somebody's Gonna Get It‏ (1995, תקליטור) - "דת גזענית" מתוך "תתכחשו ליהדות"
 • Innnocent Victims For Nothing‏ (1995, קלטת) - "דת גזענית" ו"רצח עם שלם" מתוך "תתכחשו ליהדות"
 • Sucky Israhelli Hardcore‏ (1996, מיקסטייפ בעריכת יותם בן חורין) - "מחנות ריכוז לצפונים" מתוך הספליט עם פאבליק דומיין
 • Kangaroobeercity - Lalala Massacre‏ (1997, תקליטור) - "להרחיק נוער מהיהדות" מתוך "תצדיעו למשטר החדש"
 • Slobodu Treba Tražiti Pod Svaku Cijenu...‏ (1997, קלטת) - "דת גזענית" ו"מחסום למגפה" מתוך "תתכחשו ליהדות"
 • All Power To The People, Not The State‏ (1998, תקליטור) - "סולחה עם החמאס" בגרסת דמו משנת 1996[17]
 • אזור אוטונומי (2002, תקליטור) - "קרתגו כחול לבן", "חרדים עם רוטוויילרים", "גיליוטינה לאוליגרכיה הישראלית", "מחזה מחריד" ו"רצח לחיים מפשע" מתוך "קרתגו כחול לבן"

וידאו[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • הטיל של הימין (1993) - וידאו קליפ מתוך הופעה, שודר בערוץ שש בתוכנית "יציאת חירום" בהנחיית שרון קנטור בה התארחו פדריקו וסנטיאגו גומז (הראיון והווידאו קליפ נכללו לאחר מכן בקלטת הווידאו "עשבי פרא")
 • The Art Of Revolution - An ABC No Rio Benefit‏ (1997, קלטת וידאו) - כוללת את הופעתה של נכי נאצה באירוע התרמה למרכז ABC No Rio בניו יורק סיטי וכן ראיון עם חברי ההרכב[18]
 • עשבי פרא (1999, קלטת וידאו) - סדרה מחתרתית בת שתי קלטות הכוללת תיעודים שונים של להקות פאנק ישראליות, ביניהן נכי נאצה
 • מציאות חורקת (2009) - וידאו קליפ לא רשמי, במאי: רז דסקל

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ 1 2 מידע על הלהקה באתר Qube
 2. ^ נכי נאצה - הקלטות בקיבוץ דן 1992 Nekhei Naatza - Kibbutz Dan sessions, סרטון באתר יוטיוב
 3. ^ סרטן השד ונכי נאצה בגלגלצ, סרטון באתר יוטיוב
 4. ^ אנרכופאנק בישראל 1993, סרטון באתר יוטיוב
 5. ^ נכי נאצה - גאוות הגליל, סרטון באתר יוטיוב
 6. ^ נכי נאצה - כל מטוסינו שבו בשלום, סרטון באתר יוטיוב
 7. ^ אין קשר בין שיר זה לשיר של להקת דיר יאסין (שפדריקו גומז היה אחד מסולניה) בעל אותו שם.
 8. ^ נכי נאצה - מציאות חורקת, סרטון באתר יוטיוב
 9. ^ אין להתבלבל עם חברת-הבת של הלייבל, הנקראת בשם הדומה You're Not Normal Records.
 10. ^ Nekhei Naatza final show in Chicago 97, סרטון באתר יוטיוב
 11. ^ האחים גומז מספרים על הלהקה (באנגלית)
 12. ^ אתר למנויים בלבד משה קוטנר, להקת "חזק ואמץ": בעד טבעונות, נגד סמים, באתר הארץ, 28 בינואר 2014
 13. ^ הקלטה נוספת של השיר בתוספת קולות רקע של עודד טל בפזמון.
 14. ^ 1 2 שגיאת הכתיב במקור.
 15. ^ ברשימת הרצועות בצד האחורי של עטיפת האלבום הכותרת הודפסה בשגיאת כתיב כ"מחסום למגפה".
 16. ^ ברשימת הרצועות בצד האחורי של עטיפת האלבום הכותרת הודפסה בשגיאת כתיב כ"אני דפוק וניורוטי".
 17. ^ Nekhei Naatza "Sulha im ha Hammas" demo version נכי נאצה- סולחה עם החמאס, סרטון באתר יוטיוב
 18. ^ Nekhei Naatza - Live tracks & interview (1997), סרטון באתר יוטיוב