עמיאל שטרנברג

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הרב עמיאל שטרנברג
הרב עמיאל שטרנברג יחד עם הרב יורם מושקוביץ.jpg
הרב עמיאל שטרנברג עם הרב יורם מושקוביץ ר"מ בישיבת מעלה אליהו ובישיבת מרכז הרב
לידה 1 ביוני 1948 (בן 73)
כ"ג באייר ה'תש"ח
כפר פינס, ישראל
מדינה ישראלישראל  ישראל
מקום פעילות ירושלים
תחומי עיסוק תלמוד, תנ"ך, אמונה
תפקידים נוספים ראש כולל חזון אלחנן
רבותיו הרב צבי יהודה הכהן קוק, הרב אברהם אלקנה שפירא, הרב צבי טאו
בת זוג אסתר שטרנברג

הרב עמיאל שטרנברג (מכונה בפי תלמידיו "רֶבּ עמי"; נולד ב-1 ביוני 1948, כ"ג באייר ה'תש"ח) הוא ראש ישיבת הר המור וראש כולל חזון אלחנן בעיר דוד.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בכפר פינס, לרבקה ולרב משה שטרנברג, שהיה רב היישוב. למד בישיבת נתיב מאיר ולאחריה המשיך את לימודיו בישיבת מרכז הרב, שם למד אצל הרב מרדכי פרום ואצל הרב אברהם שפירא. כמו כן היה מתלמידיו של הרב צבי יהודה הכהן קוק, ושל הרב צבי ישראל טאו.

בגיל 23 מונה לר"מ בישיבת מרכז הרב על ידי הרב צבי יהודה הכהן קוק[1]. במשך השנים כיהן גם כר"מ בישיבת אור עציון ובישיבת עטרת כהנים, וכראש הכולל ביישוב עצמונה. לאחר מכן הקים הרב שטרנברג את כולל "חזון אלחנן" בעיר דוד. בהדרכתו ובהנהגתו עוברים תלמידי הכולל על חלקים נבחרים מהש"ס בעיון.

מאז היווסדה של ישיבת הר המור בשנת ה'תשנ"ח 1997, משמש הרב עמיאל שטרנברג, יחד עם אחיו התאום, הרב מרדכי שטרנברג, כראש הישיבה, בנוסף להיותו ראש הכולל "חזון אלחנן". עד לפרישה לימד במכון מרחבים בירושלים.

הרב שטרנברג הוא חתנו של הרב שלמה זלמן מן-ההר שהיה רבה של שכונת בית וגן בירושלים. רעייתו הרבנית אסתר, הקימה ספרייה בהר חומה, כתבה את הספר "מבצע שפיפון" על נפילת הרובע היהודי, ועוסקת בשירה[2]. לזוג תשעה ילדים. הם מתגוררים ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. גיסיו הם הרב חיים שטיינר, הרב יששכר גואלמן, הרב חיים מן ההר והרבנים עודד ולנסקי ויעקב לבנון, ר"מים בישיבת הר המור. בנו, הרב משה שטרנברג הוא ר"מ בהר המור.

בתו נשואה לבן של הרב יהושע שפירא, הרב שלומי שפירא.

מתלמידיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]