שיחה:אונס קבוצתי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
WIKI AND ACADEMIA.PNG

ערך זה נכתב או הורחב משמעותית בקורס "סוגיות באלימות מינית" במסגרת מיזם עבודות ויקידמיות באוניברסיטת בן-גוריון -

הערות[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אני מציע לשנות את הטקסט על מנת להתאימו לערך אנציקלופדי. להלן:

תקציר (ללא כותרת בדף עצמו)[עריכת קוד מקור]

אונס קבוצתי הוא ביצוע אקט מיני תוך כדי כפייה, בניגוד לרצונו של הקורבן, על ידי קבוצת אנשים. בדומה לדוגמאות אחרות של אונס, גם הוא נוגע לאלימות כלפי אחר יותר מאשר למיניות.

הגדרות[עריכת קוד מקור]

  • לפי לשון החוק (ולצטט)
  • לפי הגדרות שונות בסיפרות. אם יש שונות בהגדרות, לדון ולתאר.

מאפיינים[עריכת קוד מקור]

  • דינמיקה של אונס קבוצתי,
  • מניעים
  • תפקידים בקבוצה.

אונס קבוצתי כפשע שנאה[עריכת קוד מקור]

אונס קבוצתי על ידי חיילים במלחמות הוא לצערנו דבר קיים, ויש עליו גם חומר. לחפש ולהרחיב. (לפני הכל לכתוב כמה מילים על פשע שנאה, ההגדרות וכו'. יש ערך בוויקיפדיה).

השלכות על הקרבנות[עריכת קוד מקור]

לפרט.

בתרבות[עריכת קוד מקור]

האם יש סרטים או ספרים שדנים בתופעה, וכיצד.

עד כאן הצעתי. להחלטתך ושימושך. בברכה, דני. Danny-wשיחה 11:53, 9 בפברואר 2016 (IST)

הערות נוספות[עריכת קוד מקור]

סיימתי לערוך את הדף שנכתב על ידי משתמש:Zoharkos באופן כל כך מקיף, ממוסמך ומפורט. נראה שרוב הפרקים שהוצעו כאן נרשמו בדף, מלבד עניין ההשלכות על הקורבנות. אגב, אני חייבת לציין שהיה לי לא פשוט רגשית לקרוא ולערוך את הערך הזה Face-sad.svg... בברכה, Ravit - שיחה 15:52, 9 באפריל 2016 (IDT)
רוית תודה לך על הטיפול בערך. יש בעיה בשמות החוקרים המצוטטים בערך ובחלק גם במקורות, למשל כתוב בערך פידלר (fiddler), אין שם פרטי, ורק מי שמתמצא בתחום יודע למי הכוונה, אבל הערך מיועד לקהל הרחב לכן יש להשלים את המידע, כנ"ל הערה 8 Allen & Levine, 1968; 1969; 1971, לא ברור בכלל מהו המקור, הביבליוגרפיה היא חלקית מאד. ראיתי שכותב הערך משתמש:Zoharkos לא פעיל, האם תוכלי להשלים? תודה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 07:37, 11 באפריל 2016 (IDT)
אכן יש בעיה, אבל רק במספר מחקרים, מרבית הביבליוגרפיה תקינה לדעתי. דווקא שמות פרטיים לרוב אין בעיה למצוא, אבל בלי שנה הקשיתי למצוא את המחקר הספציפי... מצאתי והשלמתי את הרפרנס במספר מקרים בהם צוינה שנה. שאר החוקרים מצוטטים בעיקר בתוך מאמרה של שניידר שמובא בהערות השוליים (חבל שגם אצלה אין רפרנס), זה לא אידיאלי אבל זה מה שיש כרגע אם כותב הערך לא פעיל כאן יותר... (אישית אני לא מכירה מספיק לעומק את התחום עד כדי התמצאות במחקרים ספציפיים של חוקרים). Ravit - שיחה 14:26, 11 באפריל 2016 (IDT)

חשיבות אנציקלופדית של מקרי אונס קבוצתי[עריכת קוד מקור]

כיום יש ערכים בוויקיפדיה רק על שלושה מקרי אונס קבוצתי שבהם מעורבים ישראלים:

הוספתי לרשימה את המקרים הבאים, ומשתמש:דגש חזק מחק אותם בטענה שהם אינם בעלי חשיבות אנציקלופדית:

לדעתי, כל אחד מהם הוא בעל חשיבות אנציקלופדית. מיותר בעיניי אפילו הצורך להסביר למה.

אבקש מהעורכים לתמוך בחשיבות (אין צורך לנמק) או להתנגד (יש צורך לנמק).

תודה, -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 14:18, 21 באוגוסט 2020 (IDT)

הופה, כלל ראשון בחשיבות אנציקלופדית: צריך להסביר למה משהו חשוב, לא למה הוא לא חשוב. בשביל שאונס יקבל ערך צריך הרבה יותר מכמה כתבות בתקשורת. דגש חזק - שיחה 14:22, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
כמו שאנחנו לא פותחים ערך על כל אונס לא קבוצתי, אין גם סיבה לפתוח ערך על כל אונס קבוצתי, אלא אם כן יש סיבה מיוחדת. מה הסיבה המיוחדת במקרים האלה (ונתעלם מהאחרון, שכרגע מוקדם מדיי לדעת)? Ronam20 - שיחה 15:00, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
הסיבה המיוחדת היא שהם לא מקרי אונס לא קבוצתי. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 15:12, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
בקיצור, אתה לא רוצה (או לא יכול) להסביר למה מקרה בודד של אונס קבוצתי זכאי לערך. איך אתה חושב להתקדם מכאן? דגש חזק - שיחה 15:55, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
אונס קבוצתי הוא פשע מזעזע, אבל ויקיפדיה אינה קטלוג של פשעים מזעזעים. קל להבין מדוע פרשת האונס בשמרת זכתה לערך - זהו פשע שהדיון בו הגיע לבית המשפט העליון ונקבעה בו הלכה חשובה. האונס הקבוצתי באילת (2020) מקומו בשלב זה בעיתון בלבד. דוד שי - שיחה 16:10, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
כמו דוד שי. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:43, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
כמו דוד שי. Danny-w - שיחה 15:22, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
אני מעוניין להפנות את תשומת הלב למאמר הבא: "מאות נשים מדווחות על אונס קבוצתי כל שנה, אך רק מעטות מתלוננות." [3] על פי הנתונים של איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בישראל, בשנת 2018 דווחו 192 מקרים של תקיפה קבוצתית, אבל רק 19 תיקים נפתחו במשטרה. למרבה הצער, כמעט אף אחד מ-192 המקרים האלה, או מ-19 התיקים שנפתחו במשטרה, לא דווחו בכלי התקשורת. בשנת 2019 דווחו שני המקרים לעיל (תקיפה קבוצתית של בת 11 בשפלה ושל בת 13 בדרום), וזה כנראה רק השפיץ של הקרחון. על פניו הם נראים במקרים חסרי חשיבות אנציקלופדית, אולי כי הם לא נדונו בבית המשפט העליון, אבל כשרואים את התמונה הקשה במלואה, מבינים שהתופעה נפוצה יותר ממה שחשבנו, ורק מקרים בודדים מדווחים בכלי התקשורת. מכאן המסקנה המתבקשת, שאם יש דיווח על אונס קבוצתי, אז הוא עובר את רף החשיבות. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 17:14, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
המסקנה הזו לא מתבקשת, מהסיבה הבאה: דיווח בכלי תקשורת על משהו הוא מאפיין של עתון. וככל שתוכיח שאונס קבוצתי שכיח יותר, קטן הערך האנציקלופדי של רמת המקרה הבודד. דגש חזק - שיחה 17:38, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
ההיגיון שלך עובד הפוך. מקרי אונס קבוצתי שכיחים יחסית (אם כי הם קורים פחות ממקרי אונס אחרים), אבל הערך החדשותי של המקרים נמוך, ועל אחת כמה וכמה הערך האנציקלופדי. עד כאן אני מסכים איתך. הטענה שלי היא שהמקרים הבודדים שהם בעלי ערך חדשותי, לרוב יהיו גם בעלי ערך אנציקלופדי. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 17:47, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
אוקיי, אז אתה מסכים שההגעה לחדשות, כלשעצמה, אינה מאפיין אנציקלופדי. אז מה הערך האנציקלופדי של המקרים שקישרת אליהם? דגש חזק - שיחה 17:54, 21 באוגוסט 2020 (IDT)
בעד חשיבות האונס הקבוצתי באילת - הכה גלים בכל המדינה, ועורר הפגנות מחאה. נעם דובב - שיחה 01:55, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אין לנו מושג מה קרה באילת, אבל נרוץ לכתוב ערך, כי הסיפור היכה גלים. טוב שלא קוראים לנו לבצע לינץ' באנסים, אבל גם זה יגיע. דוד שי - שיחה 07:02, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
[4] //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 15:39, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
אפילו אם אין חשיבות מספקת לערך עבור כל המקרים האלו (ואגב, אני בספק בנוגע לאחד של אילת, לדעתי יש בו מקום לערך), זה ממש לא אומר שאין מקום לאזכר אותם בערך הזה. אני Symbol support vote.svg בעד האזכור. (בנוסף, אני מחזקת את הטיעונים שנאמרו לפניי. לא רואה צורך לחזור עליהם.) //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 02:17, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
בכל שנה מתרחשים אין-ספור מקרי אונס קבוצתי ברחבי העולם. אם נפתח ערך על כל אחד מהם, או אם נאזכר כל אחד מהם, נהפוך מאנציקלופדיה לארכיון לפשיעה מינית גלובלית. Ronam20 - שיחה 20:29, 22 באוגוסט 2020 (IDT)
האם לכל אחד מהם גם מלווה מחאה ספונטנית מיידית הכוללת מאות אנשים ונמשכת לאורך מספר ימים, והתייחסות מראש הממשלה ונשיא המדינה?
ואגב, אתה צודק, יש אין-ספור מקרים כאלו בכל העולם. מקווה לראות אותך בצעדת השרמוטות הבאה אחרי המגפה. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 20:55, 22 באוגוסט 2020 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

אני חושב שבאופן כללי יותר, חסרה בויקיפדיה העברית מדיניות ברורה בנוגע לכתיבת ערכים על מעשי פשע ועל פושעים. המצב הנוכחי, שבו קיימת נטייה ברורה ליצור ערכים חדשים על מעשי פשע ועל פושעים אך ורק כי התרחשו לאחרונה, איננו מצב אידיאלי. יוניון ג'ק - שיחה 22:56, 22 באוגוסט 2020 (IDT)

בעיתונות בקושי מסקרים מקרי פשע כמו שוד, רצח ואונס. לכן, לדעתי, כל אירוע שזכה לסיקור תקשורתי משמעותי עובר את רף החשיבות. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 09:35, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
לכל עיתון/מהדורת חדשות יש כתב לענייני פלילים ו/או משפט. והם מסקרים גם מקרי שוד, רצח ואונס - על פי שיקולי העריכה שלהם (שאינם שיקולי עריכה של אנציקלופדיה). למשל, כאשר יש צילומים של מקרה שוד - הסבירות שהוא יזכה לסיקור בטלוויזיה יעלה (לעומת מקרי שוד שלא תועדו במצלמה). יוניון ג'ק - שיחה 20:48, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
בגלל זה כתבתי סיקור תקשורתי משמעותי. לגבי צילומים, זה ידוע וברור שהם מעלים את "ערך" האירוע, כל אירוע, הן מבחינה עיתונאית והן מבחינה אנציקלופדית. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 23:02, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
בזמן שאנחנו דנים פה בחשיבות אנציקלופדית של מקרי אונס בולטים שסוקרו בהרחבה בעיתונות, מישהו כתב ערך על האונס הקבוצתי בראשון לציון, שלדעתי חשיבותו פחותה. כל עוד אין קריטריונים ברורים, נוצר מצב שבו כל מקרה שקיבל סיקור תקשורתי משמעותי הוא בעל חשיבות אנציקלופדית. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 23:11, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
מהו סיקור תקשורתי משמעותי? זו הגדרה סובייקטיבית מאוד. יוניון ג'ק - שיחה 01:56, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
אפשר להגדיר "סיקור משמעותי" באופן מדעי, ואפשר להשאיר את ההגדרה פתוחה לפרשנות. אם רוצים הגדרה מדויקת, אז אני מציע את ההגדרה הבאה. לפי הנתונים העדכניים, אתרי החדשות המובילים בישראל הם ynet, וואלה, מאקו והארץ. ההגדרה המוצעת היא: אם אירוע מסוים דווח לפחות פעמיים בשלושה מאתרי החדשות המובילים אז זה נחשב לסיקור משמעותי. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 15:56, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
השאלה איך ניתן להבחין בעזרת הגדרה זו בין חשיבות תקשורתית אקטואלית וזמנית לבין חשיבות אנציקלופדית. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 15:59, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
יש לך הגדרה מדויקת של חשיבות אנציקלופדית? קיים ויכוח עתיק על ההבדל בין ערך חדשותי של אירוע (ראוי לאזכור בחדשות) לבין ערך אנציקלופדי של אירוע (ראוי לאזכור באנציקלופדיה). במקרים של אונס קבוצתי, ההבדל כמעט ולא קיים. שים לב למספרים [5]: בשנת 2018 דווחו 192 מקרים למרכזי הסיוע לנפגעות תקיפה מינית, מתוכם רק 19 תלונות הוגשו במשטרה, ובחיפוש באינטרנט מצאתי רק דיווח על מקרה אחד בכלי התקשורת, וגם זה רק בעיתון יחיד. נתונים אלו מחזקים את ההגדרה שהצעתי: אם יש שני דיווחים או יותר בשלושה מאתרי החדשות המובילים, אז זה ייחשב לסיקור משמעותי. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 16:17, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
האמת שההסבר שלך עושה שכל, תודה על הפירוט. בנוסף, אישית, ככל שהימים עוברים אני מתנדנד בעמדתי לכיוון כן-ערך-מורחב-למקרה של אילת, למרות שיכול להיות שהמסגור האנציקלופדי יותר יהיה ערך למחאה עצמה לעומת האירוע האלים עצמו. בכל מקרה לדעתי יהיה כבר מוצדק דיו לציין בערך הזה בתור דוגמה רביעית את זה שהיה אונס קבוצתי באילת שהיה טריגר לגל מחאות. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 16:28, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
למה דווקא אתרי החדשות המובילים בישראל? למה לא אתרי החדשות המובילים בעולם? למה לא להציע: סיקור משמעותי נחשב לדיווח בלפחות שלושה מהבאים: ABC News, BBC News, CNBC, CNN, France 24, MSNBC, אל-ג'זירה, אל-ערביה, הגרדיאן, הניו יורק טיימס, וול סטריט ג'ורנל, וושינגטון פוסט, טיים, סקיי ניוז, פוקס ניוז? אפשר אפילו יותר פשוט, ולא לציין במפורש אף ערוץ חדשות. לכתוב: סיקור תקשורתי משמעותי הוא דיווח על ידי לפחות שלושה אמצעי תקשורת שונים, משלוש מדינות שונות, בשלוש שפות שונות. יוניון ג'ק - שיחה 18:03, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
יוניון ג'ק, הקריטריונים שהצעתי רלוונטיים למקרי אונס קבוצתי שבהם מעורבים ישראלים, והקריטריונים שהצעת יכולים להיות רלוונטיים למקרים אחרים בעולם. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 14:17, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
ממתי יש לנו קריטריונים שונים עבור ישראלים ועבור לא ישראלים? ויקיפדיה היא ויקיפדיה העברית, לא ויקיפדיה הישראלית. יוניון ג'ק - שיחה 18:24, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
זה ויכוח סרק. ויקיפדיה העברית מסתמכת על מקורות בעברית, שמן הסתם יסקרו כל מקרה פשע משמעותי בישראל, ורק מקרים ממש בולטים שקרו מחוץ לישראל. הכוונה שלי הייתה שקריטריון לחשיבות יכול להיות סיקור משמעותי באתרי החדשות המובילים בעברית. אפשר להשתמש גם במקורות שאינם בעברית, אבל המדיניות שלנו היא לתת עדיפות למקורות בעברית, למשל אלה שבדף ויקיפדיה:מקורות מידע. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 21:35, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
זה שיש מדיניות לפיה יש להעדיף מקורות בעברית זה לא אומר שיש מדיניות לפיה יש להעדיף ערכים אודות פשעים שבוצעו על ידי ישראלים ו/או בוצעו בישראל. כי אין מדיניות כזו. יוניון ג'ק - שיחה 00:25, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
ברור שאין מדיניות כזו. זה לא מה שכתבתי. הכוונה שלי היא שאפשר להגדיר "כיסוי תקשורתי משמעותי" בכמה אופנים, זה הכל. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 21:18, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
כך או אחרת, אין שום סיבה או הצדקה לבחור הגדרה אשר בהכרח מבחינה בין מעשי פשיעה שבוצעו בישראל ו/או ע"י ישראלים, לבין כל שאר מעשי הפשיעה. יוניון ג'ק - שיחה 00:55, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
בפועל יש העדפה כזו, בגלל שמטבע הדברים בעיתונות בעברית יסקרו מקרי פשע בולטים בישראל יותר ממקרי פשע דומים בחו"ל. הדוגמה הבולטת היא רצח אורון ירדן, שיש אלפי מקרים דומים בארצות אחרות שכלל לא מדווחים בעיתונות בעברית. האם תציע לכתוב ערך על כל מקרה כזה שלא סוקר בעברית? ברור שלא. האם תציב תבנית חשיבות על הערך על רצח אורון ירדן? ברור שלא. לכן, ברגע שנקבע מדיניות למקרי רצח, אונס ושוד, הגיוני שתהיה בה העדפה לאירועים בישראל או שמעורבים בהם ישראלים, גם אם זה לא ייכתב באופן מפורש. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 08:57, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
רצח אורון ירדן זכה לסיקור גם מעבר לגבולות מדינית ישראל. למשל, בניו יורק טיימס [6] ובלה מונד [7]. יש סיקור גם בעברית, גם באנגלית וגם בצרפתית. זה עונה על הקריטריון של סיקור בשלוש מדיניות שונות בשלוש שפות שונות. יוניון ג'ק - שיחה 14:57, 28 באוגוסט 2020 (IDT)
אני לא רואה מניעה לציין את הרשימה בקטגוריה (בתוספת אזהרה כי החשיבות שנויה במחלוקת) וכשיכתב ערך - הוא ייבחן לגופו. כרגע הדיון שמתנהל פה הוא אקדמי. אמירושיחה 22:51, 24 באוגוסט 2020 (IDT)
לא לכולם יש חשיבות (אני אישית חושב שרק למה שקרה בקפריסין, בשמרת ובאילת בעלי חשיבות; לגבי השאר אני נוטה שלא). צריך שכל אחד יהיה בדין כמו כל פשע אחר ולא לתת להם מעמד "מיוחד". PRIDE! - שיחה 02:32, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

אף על פי שאני חושבת שהדיון על האם הפרשות האלו זכאיות לערך הוא דיון חשוב, אני רוצה להזכיר שהדיון פה הוא על ציון אותם המקרים בערך לאחר המשפט "בין מקרי האונס הקבוצתי שפורסמו בכלי התקשורת בישראל נמנים". וכאן, אני חושבת שכולם יסכימו, הרף הוא הרבה יותר נמוך. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 22:19, 25 באוגוסט 2020 (IDT)

עידוד אונס[עריכת קוד מקור]

YuvalNehemia, אפשר מקור טוב שעל פי הגישה הפמיניסטית "החברה" מעודדת אונס? הניסוח נשמע לי מוקצן, והשימוש המונח "חברה" מוכלל - אשמח לראות מה אומרים מקורות טובים שמסוגלים לייצג את הגישה הפמיניסטית. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 00:18, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

ברשותך, אני פשוט אשים אותם פה אחד אחד לפי הסדר שאני מוצאת אותם. הנה אחד של ברכה ברד מעמותת כולן: "כשאנחנו מדברות על תרבות האונס, זה בדיוק מה שאחנו מדברות עליו - שיח שמנרמל אלימות מינית ומציג אונס כעונש, שנשים שנחשבות 'שרמוטות' ראויות לו. ראוי להוקיע מי שמשתמשים בשפה כזו ומתייחסים לאלימות מינית כפעולה לגיטימית, גם אם מדובר רק בשפה - מלים בוראות מציאות, וכך מייצרים שיח שמבייש נשים ומיניות נשית, ומצדיק פגיעה בהן. זהו אקט מזעזע והעובדה שאף אחת מהתגובות לא ראתה לנכון לגנות את השיח מעידה עד כמה רחוק קו הסיום של המאבק בתרבות האונס". //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 07:25, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
עוד ראיון של ברכה מהימים האחרונים, ספציפית החל מ2:40 היא מתחילה להסביר מה היא תרבות האונס בהקשר של תלונות במשטרה (ונותנת עוד דוגמאות גם לקראת סוף הסרטון) //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 07:35, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
והנה דוגמא שגם משתמשת במילה "החברה". //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 07:38, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
הערך במצבו הנוכחי לא ראוי להיות במרחב הערכים. מכיל המון שקרים ודעות מבית המדרש של הפמיניזם הרדיקלי. משתמש חוזר - שיחה 20:52, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
YuvalNehemia, תודה רבה! אין לי אפשרות לשמוע כרגע אאודיו, והקישור השלישי הוא קריאה כללית ולא מעמיקה ואני לא חושב שאפשר להתבסס עליו ככזה שניתן לאפיין דרכו דברים. בקיצור, התבססתי רק על הציטוט הראשון (מאוד נחמד מצדך להעתיק את הציטוט לכאן Face-smile.svg) ולהבנתי לא בדיוק "החברה" אשמה אלא "שיח שמאוד נפוץ בחברה", שזה הבדל גדול ותיקנתי בהתאם. מאחר שהתבססתי רק על מקור אחד (שאת הבאת) שאני לא בטוח אם הוא מייצג, ולכן אשמח לדעתך או לדעה של אחרים כאן.
משתמש חוזר, כשקוראים משפט שמתחיל במילים "על פי הגישה הפמיניסטית", יש לצפות בהמשך המשפט יכיל "דעות מבית המדרש של הפמיניזם". אם יש לדעתך "שקרים" בערך שאינם ממוסגרים כראוי, אתה מוזמן להיות יותר ספציפי. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:00, 23 באוגוסט 2020 (IDT)
בתשובה לשאלתך, אני חושבת שהניסוח הכי מוצלח הוא זה שבערך תרבות אונס, אבל בהקשר של הערך הזה, הניסוח שכתבת טוב גם הוא. //מי אני: Yuval Talya - מה עשיתי - בואו נדבר// 22:21, 25 באוגוסט 2020 (IDT)