שיחת משתמש:MathKnight/ארכיון 12

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

הנכבה בוויקי באנגלית[עריכת קוד מקור]

נסיון נוסף של משתמש ישראלי לתקן את ההטיה הברורה הקימת בוויקיפדיה האנגלית במאמר על ה Nakba נכשל.

המאמר מתוחזק רק על ידי פלסטינאים ותומכיהם, כל נסיון להציג את הנאמר בו (שהציונות תכננה, במשך שנים רבות, טרנספר לערבים) מוביל לכך שאינופרמציה נמחקת, כל נסיונות הפשרה נדחים ובסופו של דבר משתמשים נחסמים מלעבוד בערך זה.

נסיון להציג את התאוריה הפלסטינאית כאחד ה POV ונסיון ליצור מאמר NPOV עח ידי הצגת התמונה במלואה (ודעות אחרות איך מה גרם לעזיבה: למשל שאנשים פשוט ברחו מאזור מלחמה) גם הוא נכשל. המאמר הוא דוגמא בוטה איך במשך שנים וויקיפדיה לא מצליחה לממש את המדיניות הבסיסית ביותר שלה: NPOV

זה אינו הערך הבעיתי היחיד

יש ערכים רבים שבעברית מספרים סיפור אחד ובאנגלית הם שונים לגמרי

למשל טבח חברון ומלחמת העצמאות וחאז אמין אל חוסייני

אין לי זמן ממש לקרוא את כל הערך, אנא צרף לי קישורים לגרסאות הרלוונטיות ואת שמה של הגרסה הנייטרלית האחרונה. מאחר שאני אהיה עסוק למדי בשבוע הקרוב, אני מציע שתפנה בנושא זה למשתמש Jayjg שפעיל מאוד בויקיפדיה ומניסיון אישי הוא הוגן מאוד ומעלה בנוגע לערכי הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ואין ספק שהוא האיש הנכון להילחם בהטיה אנטי-ישראלית שקרית מצד פלסטינים. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:00, 12 פברואר 2006 (UTC)
אם אין לך זמן לנושא חשוב כל כך אז תודה. הגרסא האחרונה שהיתה NPOV היא לפני כשנתיים. אם תרצה להשקיע בכך תצטרך הרבה זמן. אם אתה חושב ש JAYJG יפתור את הבעיה אתה טועה טעות מרה. יש בוויקי באנגלית השתלטות של אנטישמים פשוט תסתכל על הערכים בנושא ישראל והסכסוך הישראלי פלסטינאי. פוליטכנית 13:26, 12 פברואר 2006 (UTC)
אולי אני אטפל בזה מאוחר יותר. אני די לא פעיל בויקי-האנגלית ולקרוא אחורה את כל הגרסאות המאמר דורש יותר זמן שאין לי. אני מציע שתפני או ל Jayjg או למשתמש Humus Sapiens, שלהם יש רקורד מוכח במלחמה באנטישמים. גם משתמש Slim Virgin יוכל לעזור. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:29, 12 פברואר 2006 (UTC)
צחקת אותי. הם אינם הפתרון תסתכל איך נראים שם הערכים כיום.
הגישה הזו לא תקדם אותך לשום מקום. המלצתי לך על משתמשים שמניסיון אישי אפשר לסמוך עליכם בנוגע לעניין הישראלי ולמניעת הסתה אנטישמית בויקיפדיה. נסי לפני שתפסלי. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:25, 12 פברואר 2006 (U


תודה עבור העצות. ניסיתי גם ניסיתי. יש בעיה גדולה של POV בוויקיפדיה באנגלית. הגישה שלך של לקוות שמשתמשים מסוימים שם "יפתרו את הבעיה" היא תמימה. יש שתי אפשרויות 1. שהמצב שם ימשך 2. שקבוצה של משתמשים בוויקיפדיה העברית יבינו שמה שחושב הוא שגם באנגלית יהיו ערכים מדויקים ויקדישו את הזמן לכך.

בכל מקרה תודה עבור העצות. לפניך מישהו יעץ לי לשים הודעה בככר העיר. שמתי ועד היום איש לא הגיב. מעניין עם מישהו בקהילה של וויקיפדיה בעברית אכפת לו מהנעשה בוויקיפדיה באנגלית (כולל בערכים שיש עליהם תג שהם הועברו משת"פ עם הוויקיפדיה העברית אבל התוכן הוא לחלוטין מוטעה ומוטה)

פוליטכנית 15:34, 13 פברואר 2006 (UTC)


צחקת אותי. הם אינם הפתרון תסתכל איך נראים שם הערכים כיום.

כן פניתי. מהם לא יבוא הפתרון.[עריכת קוד מקור]

קיבלתי תשובות גם ממספר גולשים בוויקיפדיה בעברית.

כולם אומרים אותו דבר: וויקיפדיה באנגלית מוטה נגד ישראל אבל אין להם כח להאבק.


לשם כך באתי לפה כי רק בקבוצה של עורכים שיודעים איך לעבוד בוויקפדיה נוכל לתרגם מאמרים מעברית לאנגלית ולדאוג שהם ישארו NPOV

פוליטכנית 07:29, 15 פברואר 2006 (UTC)

גוש שלום[עריכת קוד מקור]

לטענות מהסוג שהוספת יש להוסיף קישור שמוכיח אותן, עדיף לאתר התנועה. טרול רפאים 22:03, 12 פברואר 2006 (UTC)

גלוש לעמוד הראשי באתר בעברית ותמצא הוכחה. הם מתגאים בכך ולא מסתירים זאת. הסיבה שלא הוספתי קישור היא שמדובר בעמוד שמתעדכן בתכיפות. אם אתה רוצה, אני יכול לצרף צילום מסך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 22:05, 12 פברואר 2006 (UTC)
העמוד הראשון שלהם עובר למקום אחר, בכל מקרה, מבחינתי אתה יכול לשמור תצלום מסך, בתנאי כמובן שיראו את הכתובת שלהם... בשום פנים ואופן אין להשאיר את המידע ללא עדות. טרול רפאים 22:13, 12 פברואר 2006 (UTC)
יש ברשותי תצלום מסך, להעלות אותו ולהוסיף למאמר או לא? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 22:15, 12 פברואר 2006 (UTC)
מצאתי פתרון, קישרתי לדף המטמון בגוגל של האתר שלהם. זה הקישור. בכל מקרה, שמרתי על צילום מסך על ההארד-דיסק לגיבוי. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 22:20, 12 פברואר 2006 (UTC)

משפט ההתכנסות המונוטונית/הנשלטת/הלמה של פטו[עריכת קוד מקור]

אני פונה אלייך כי אתה זה שכתב את הערכים הבולטים בתחום של מידת לבג בויקיפדיה העברית. יש סיבה מיוחדת שבגללה לא כתבת ערכים על המשפטים הללו? למיטב הבנתי הם לב ליבו של כל קורס בסיסי שעוסק במידת לבג (אם תרצה אנסה לכתוב אותם בעצמי). גדי אלכסנדרוביץ' 15:46, 17 פברואר 2006 (UTC)

אין סיבה מיוחדת לכך, פשוט בשלב שכתבתי את הערכים על תורת המידה התעסקתי יותר ברעיון ובמושגים המהותיים של תורה זו (מהי מידה, מהו אינטגרל לבג ומהו הרעיון שמאחוריו) ופחות בפרטים הטכניים (מתי מתכנס וכו'). מכיוון שיש לי 2 מבחנים בשבוע הקרוב, לא יהיה לי כל כך זמן לכתוב את הערכים הללו בזמן זה, אבל אם תחליט לכתוב אותם, תשאיר לי הודעה כאן ואני אעבור עליהם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:51, 17 פברואר 2006 (UTC)

דעתך האובייקטיבית בנושא קישור שאולי אינו ראוי[עריכת קוד מקור]

אהלן,
מר אלון האס הוא מנהל "מכון עכשיו", מכון המטפל גם בלקויות למידה. הוא גם רשום כמשתמש בויקיפדיה. משתמש:אלון האס. אותו אלון האס הוסיף לערך הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות קישור אל אתר הבית של המכון שאותו הוא מנהל וממנו הוא מתפרנס. לכאורה, יש כאן הפרה של הכללים הנוגעים לקישורים חיצוניים בויקיפדיה. אולם, מכיוון שאלון גם השקיע מזמנו ותרם רבות לערך הפרעת קשב ריכוז והיפראקטיביות ומכיוון שהערך הזה חשוב לי וחשוב שיתרמו לו, אני חושש שאני לא אובייקטיבי וקשה לי לקבל בעצמי החלטה להוריד את הקישור שהוא הוסיף.
אני מבקש שתציץ בעצמך בערך ותחליט האם לדעתך הקישור ראוי להשאר בערך, או שיש להסירו.
תודה רבה, אוהד ל 00:41, 18 פברואר 2006 (UTC)

ועוד דבר קטן, במידה ואתה מחליט להוריד את הקישור. בבקשה הסבר לו את הנימוקים בצורה מכובדת. אחרי הכל הוא תרם ידע מקצועי לויקי.
שוב תודה רבה, אוהד ל 04:15, 18 פברואר 2006 (UTC)

אין לי ידע בנושא ליקויי למידה, אני מציע שתפנה אל דורית או משתמשים שעוסקים בסןציולוגיה, פסיכולוגיה או חינוך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 10:34, 18 פברואר 2006 (UTC)
תודה בכל אופן, ביי אוהד ל 20:55, 18 פברואר 2006 (UTC)

מכסחי המיתוסים[עריכת קוד מקור]

אני מתרגם ערך זה לעברית ואני צריך עזרה בהכנת טבלה לערך. אודה אם תוכל לעזור לי. Mranderson 05:55, 20 פברואר 2006 (UTC)

אני מצטער מאוד, אבל רק עכשיו שמתי לב להודעה שלך, היא נבלעה בין שאר ההודעות ו-2 המבחנים שהיו לי באותו זמן. אני אשיב בדף המשתמש שלך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:42, 3 מרץ 2006 (UTC)

סימון דיראק[עריכת קוד מקור]

אלמוני הוסיף שם צמודים באחת הנוסחאות, לדעתי הם מיותרים אבל אני לא יכול כרגע לבדוק בזהירות, אודה לך אם תוודא. תודה, odedeeשיחה‏ 10:10, 20 פברואר 2006 (UTC)

הצמודים בנוסחה מיותרים, כי המקדם נמצא מחוץ לברה. השורה השנייה מבהירה זאת. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 10:58, 20 פברואר 2006 (UTC)

מלחמה בהשחתות, תחזוקה וניקיון[עריכת קוד מקור]

Flail01.png

ספרוט ימי בהוואי[עריכת קוד מקור]

השחתה שצריך למחוק... תודה! אביעד המקורי 11:45, 21 פברואר 2006 (UTC)

השטח נוקה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 11:50, 21 פברואר 2006 (UTC)

192.114.67.113[עריכת קוד מקור]

היי, האנונימי הנ"ל נחסם כבר 4 פעמים בעבר הלא רחוק והוא לא מפסיק להשחית, לטיפולך. תודה Black widow spider 12:09, 21 פברואר 2006 (UTC)

המטרד טופל. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:27, 21 פברואר 2006 (UTC)
גרציה Black widow spider 12:28, 21 פברואר 2006 (UTC)
עלא דבר. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:32, 21 פברואר 2006 (UTC)

בקשה למחיקה[עריכת קוד מקור]

מפעיל יקר שלום!

בטעות העליתי תמונה שכבר קיימת (תמונה שמישהו אחר העלה לאתר והיא הרבה יותר טובה משלי, ולכן לתמונה שלי אין כל מקום כאן), אז אשמח אם תמחק את התמונה: תמונה:HPIM3997.JPG.

תודה! מיכאלי 14:42, 21 פברואר 2006 (UTC)

מחקתי. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:51, 21 פברואר 2006 (UTC)

דף פירושונים[עריכת קוד מקור]

שלום,

תוכל למחוק את דף הפירושונים המוזר מרי קרי?

א. שמה של המדענית היה מארי קירי או מרי קירי, אבל בטח שלא מרי קרי.

ב. לדף קוראים 'מרי קרי', אולם הוא מפנה לערכים שנקראים 'מארי'. בקיצור, זו שטות.

בברכה,

Pacman 15:03, 21 פברואר 2006 (UTC)

נמחק. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:07, 21 פברואר 2006 (UTC)
תודה. Pacman 15:08, 21 פברואר 2006 (UTC)

בית ספר למחול קרית טבעון[עריכת קוד מקור]

היי. כתבתי תגובה בהצבעה אם להשאיר את הערך "בית ספר למחול קרית טבעון". אבקש שתיקרא בעיון ותבין שכתבתי במה מיוחד בית ספר, אך מחקו את זה. ובכל מקרה, אם אתה לא יודע מה היה כתוב שמיוחד... בית הספר השם לו למטרה לפתח את תלמידיו ברמה האישית בנוסף להדגשים המקצועיים והאומנותיים. ושתדע שזה מאוד חשוב לבית הספר. תודה על הקריאה. Idotu 23:20, 24 פברואר 2006 (UTC)

בדקתי את היסטוריית דפי השיחה ולא ראיתי הסבר לכך. כרגע, אני ממליץ שלא תוסיף שבחים שונים על בית הספר בדף הערך אלא תסביר מה לדעתך מייחד אותו והופך אותו ראוי לערך באנציקלופדיה (האם הוא משפיע כמו תלמה ילין? האם יש בין בוגריו רקדנים ידועים או בעלי שם עולמי/ארצי? האם אירע בו מאורע היסטורי חשוב או מאורע חשוב בתחום התרבות?), ותעשה זאת בדפי השיחה (או של הערך, או של הצבעת המחיקה). קח בחשבון שאם מדובר בסתם חוג של המתנ"ס השכונתי, רוב הויקיפדים יחליטו שאין הוא ראוי לערך וערך ימחק. כמו כן, לא נהוג למחוק תוכן מדפי שיחה של ערך, אל תעשה זאת שנית! בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 23:30, 24 פברואר 2006 (UTC)

יפתח[עריכת קוד מקור]

האם תוכל להתייחס לשאלת אלמוני בשיחה:חיל ההנדסה הישראלי#יפת"ח? תודה, אבינעם 08:11, 22 פברואר 2006 (UTC)

ביקשתי ממנו לברר עוד פרטים. לצערי אין לי מידע בנושא. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:01, 22 פברואר 2006 (UTC)
כתבתי בדף השיחה את מה שאני יודע בנושא. אבינעם 14:20, 22 פברואר 2006 (UTC)

גילה גמליאל[עריכת קוד מקור]

ויקיפדיה היא אנציקלופדיה חופשית לכן כל אחד יכול לערוך אותה מכובדת או לא ? מי יחליט ? אני אוהב את התמונה הזאת ואני לא קראתי שיש לשים את התמונה מאתר הכנסת בשום מקום אז למה זה ?

אם ויקיפדיה היא מקום חופשי אני מצפה שתכבדו את זה ולא תתנהלו כמי ששומר על ביצת הזהב כי הויקיפדיה היא לא שלכם למרות שאתם כובתים עשרות ערכים ביום Baruchno (שיחה | תרומות | מונה) שכח/ה לחתום

מי יחליט? מה, כל אחד מה"כל אחד" שיכול לערוך אותה, עם עדיפות לאלו שכבר הוכיחו שיש להם שיקול דעת טוב. זכור שגם אם ויקיפדיה פתוחה לעריכה של כולם, זה עדיין לא אומר שיש לקבל כל עריכה. בפרט, כאשר משנים משהו קיים, צריך להיות מסוגלים לנמק למה זה יותר טוב ממה שהיה קודם. הנימוק "אני אוהב את התמונה הזו" או "זו אנציקלופדיה חופשית" אינו מספיק. גדי אלכסנדרוביץ' 07:28, 25 פברואר 2006 (UTC)
גדי ענה לך יפה. אנציקלופדיה חופשית היא לא הפקרות. תמונה של גמליאל חורצת לשון אולי יפה לאלבום התמונות של החבר'ה שלה אבל לא ראויה לערך אנציקלופדי. כמו כן, אנא הספק להסתיר הודעות שקיבלת בדפי השיחה. אם תעשה זאת עוד פעם, תחסם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 11:55, 25 פברואר 2006 (UTC)
שמע, לא משנה כמה מישהו הוא קרצייה - אם לגילגמש מותר למחוק דברים מדף השיחה שלו, גם לאחרים מותר. פשוט מי שבוחר להתעלם ממה שכותבים לו בדף השיחה - שלא יתפלא אם אחר כך מתעלמים ממנו באופן כללי. גדי אלכסנדרוביץ' 12:04, 25 פברואר 2006 (UTC)
מה שהוא מחק זה בעיקר מספר אזהרות שנתנו לו. אני רואה בהסתרה כזו טעם לפגם, שבהחלט נותנת לי סיבה טובה להתייחס אליו בחשד. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:11, 25 פברואר 2006 (UTC)
אין חובה לשמור על ארכיון שיחות. גילגמש שיחה 12:13, 25 פברואר 2006 (UTC)
אם הוא היה מוחק את דף השיחה אחרי סיום הפרשה - מילא. אבל למחוק אותה באמצע השיחה - זה מטריד מאוד, בעייתי ומחשיד - ובסך הכל Bad form. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:24, 25 פברואר 2006 (UTC)
שים לב שאת האזהרה האחרונה אני מחקתי. גם אם היא היתה במקוםן (ואני לא בטוח כלל בכך), בשלב הזה היא כבר היתה מיותרת.
תקן אותי אם אני טועה, אבל נראה לי שהוא לא ביצע מלחמת עריכה על התמונה הזו בערך על גילה גמליאל. לכן אני לא מבין על מה הגיעה לו אזהרה.
באשר לתמונה, לא היא, ולא התמונה הקיימת מאתר הכנסת נראות מי יודע מה מכובדות. אם יש עדיפות לתמונה שלו מבחינת זכויות יוצרים, עדיף להשתמש בה. emanשיחה 12:15, 25 פברואר 2006 (UTC)
לזכותו - הוא לא ביצע מלחמת עריכה. מאחר שזהו משתמש שאינני מכיר והוא מרוקן את דפי השיחה שלו - חשדתי שאת העריכה הוא ביצע מסיבות לא נאותות, בייחוד מאחר שהתמונה לא מכובדת. התמונה של גמליאל מאתר הכנסת היא די מכובדת, למרות שדי מכוערת. מאחר שחשדתי - הזהרתי. האזהרה היא לא תהליך בלתי הפיך ויש בה ציון מפורש שהמשתמש יכול להסביר מדוע העריכה שביצע איננה השחתה. אם הסבריו מקבלים, אז אפשר להסיר את האזהרה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:24, 25 פברואר 2006 (UTC)
להתייחס בחשד - בוודאי. אבל לאחרונה פיתחתי אלרגיה לאזהרות "עוד פעם אחת אני חוסם אותך", ואני חושב שכדאי שכולנו נצמצם את מספרן ככל הניתן. גדי אלכסנדרוביץ' 12:20, 25 פברואר 2006 (UTC)
אזהרת החסימה באה בעקבות מחיקותיו בדף השיחה אזהרות קודמות, זה נוהג טרולי ומחשיד והיחס בהתאם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:24, 25 פברואר 2006 (UTC)

אוטובוסים[עריכת קוד מקור]

שלום שמי אלון. אבי היה חבר בקואפרטיב "המקשר" שפעל בירושלים בין 1931 ועד ל1967 אז התאחד עם אגד ולצערי כמעט ונשכח. אני אוסף תמונות של אוטובוסים (בעיקר של המקשר) מתוך כוונה לבנות אתר שאליו ניתן יהיה להוסיף חמרים רלוונטיים. אודה לך אם תוכל לשלוח תמונות או להפנות אותי למקורות.

תודה

אוהב-עמי אלון ohevami1@bezeqint.net

אג, התרשמתי מאוד ממה שראיתי בויקיפדיה, אני מקווה שאתה "מהאבירים הטובים" ותשהיה לי לעזר.

אם אתה מעוניין באוטובוסים עתיקים, אני מציע שתבקר במוזיאון הרכב ההיסטורי של אגד הנמצא בחולון. המוזיאון נמצא ליד החנייה הגדולה של חברת אגד, ממזרח לאיילון דרום ובית העלמין הישן. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 09:22, 26 פברואר 2006 (UTC)
לאביר - היתה כאן אי הבנה, אתה כתבת שברשותך תמונות של אוטובוסים ולכן פניתי אליך, בכל מקרה תודה. אלון
יש לי כמה תמונות, אבל לא הרבה. כמעט כולן לקוחות ממוזיאון הרכב ההיסטורי בחולון ומכילות אוטובוסים של אגד. מאחר שזה קצת בעייתי להעלות לכאן את כל התמונות (אולי אני יעשה זאת ואעלה אותן לויקישיתוף), זה יעזור אם תציין אם אתה מעוניין בדגם ספיציפי ותקשר לתמונה מהאינטרנט כדי שאני אראה איך הוא נראה. אני לא מומחה לאוטובוסים, ופשוט צילמתי שם תמונות. בויקיפדיה יש מומחה לאוטובוסים בשם אפי אליאן, אולי תרצה לפנות אליו. ברשותו למעלה מ-3000 תמונות של אוטובוסים והוא בטח ידע לעזור. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:19, 26 פברואר 2006 (UTC)

CAR15[עריכת קוד מקור]

אולי תדע אתה מה לעשות עם הערך, לי אין מושג... טרול רפאים 16:04, 26 פברואר 2006 (UTC)

לערוך ולתייג כקצרמר צבא. אני אטפל בזה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:06, 26 פברואר 2006 (UTC)

שיחזור[עריכת קוד מקור]

אתה לא חייב להודיע לי על שיחזור ערכים. אני סומך במאה אחוזים על שיקול דעתך, ואם אתה סבור שיש לשחזר ערך שמחקתי כי יש לו פוטנציאל אני מקבל את עמדתך. דרור 17:24, 26 פברואר 2006 (UTC)

תודה. חשבתי שמן הראוי להודיע על דבר כזה. לא מזמן היה במזנון דיון ארוך בנושא (אאל"ט הוא גם התפתח למלחמת שחזורים לא קטנה). בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:26, 26 פברואר 2006 (UTC)

תבנית:אינתיפאדת אל אקצה/קו-זמן ותבנית:אינתיפאדת אל אקצה/תימצות[עריכת קוד מקור]

שלום MathKnight, יש לך צורך בתבניות הנ"ל?. בברכה, Jobnikon 18:41, 26 פברואר 2006 (UTC)

הן הצעות שהועלו בזמן שאני, טרול רפאים ו-eman חשבנו איך לשפצר את התבנית. בסופו של דבר אמצנו גרסה מסוימת ואילו גרסאות אלה אמורות להישמר בארכיון דף השיחה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:44, 26 פברואר 2006 (UTC)
בקיצור, ניתן להציב את התוכן שלהן ע"י subst ואחר כך למחוק. טרול רפאים 18:50, 26 פברואר 2006 (UTC)
כן. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:00, 26 פברואר 2006 (UTC)
subst? Jobnikon 19:00, 26 פברואר 2006 (UTC)
כן, למשל {{subst:תבנית:אינתיפאדת אל אקצה/קו-זמן}} מפיק את התוצאה (לא הקלדתי את כל התוכן):


אינתיפאדת אל אקצה - אירועים עיקריים, מסודרים לפי רצף כרונולוגי
שנת 2000 פריצת האינתיפאדה | אירועי הר הבית | מהומות אוקטובר בקרב ערביי ישראל | הלינץ' ברמאללה | ירי על שכונת גילה בירושלים
שנת 2001 התחלת פיגועי התאבדות בישראל ופיגועי ירי בשטחים | בחירות בישראל לראשות הממשלה - אריאל שרון מנצח אהוד ברק | הטבח בדולפינריום | פיגועי ה-11 בספטמבר (ארצות הברית) | רצח רחבעם זאבי
שנת 2002 המשך פיגועי ההתאבדות כנגד ישראל | לכידת ספינת הנשק קארין איי | טבח ליל הסדר | מבצע חומת מגן | הקרב בג'נין | מבצע דרך נחושה | משה יעלון מחליף את שאול מופז כרמטכ"ל צה"ל | החלה הקמת גדר ההפרדה
שנת 2003 המשך פיגועי ההתאבדות כנגד ישראל | הבחירות לכנסת השש עשרה | מפת הדרכים | ההודנה | הפיגוע בקו 2 בירושלים | חיסול צמרת החמאס והגא"פ בחברון | טבח מסעדת מקסים | השלמת החלק הצפוני של גדר ההפרדה | ירי רקטות קסאם על שדרות
שנת 2004 ירידה בכמות פיגועי ההתאבדות נגד ישראל, הסלמה ברצועת עזה | תפיסת ילדי תופת במחסום חווארה | סיכול ממוקד של אחמד יאסין ועבד אל-עזיז רנטיסי | טבח משפחת חטואל ומשאל מתפקדי הליכוד | מבצע קשת בענן | מבצע ימי תשובה | מותו של יאסר ערפאת
שנת 2005 ירידה דרסטית בכמות פיגועי ההתאבדות נגד ישראל | אבו-מאזן נבחר לראש הרש"פ | פסגת שארם א-שייח יובל דיסקין מחליף את אבי דיכטר בשב"כ | תוכנית ההתנתקות
בתודה, טרול רפאים 19:04, 26 פברואר 2006 (UTC)
טוב לדעת, אני ויקפיד מעל לשנה ולא נתקלתי בפעולה הזו. מאיפה אתה מכיר אותה אם יורשה לי לשאול?:).
ולענייננו האם תוכל לטפל בנושא (קרי, להציב את התבניות ולמחוק אותן). בברכה, Jobnikon 19:18, 26 פברואר 2006 (UTC)
מתאמצים, מסבירים ובסוף עוד דורשים שאתה תבצע!? :-) מחקתי. טרול רפאים 19:24, 26 פברואר 2006 (UTC)

ויקיפדיה:לוח מודעות[עריכת קוד מקור]

למה הדרישה ל-subst? ולא כדאי לעדכן את תבנית:מקור תמונה במקום ליצור עוד אחת? טרול רפאים 19:20, 27 פברואר 2006 (UTC)

אפשר באמת למזג ביניהן. את הדרישה ל-subst לא אני הוספתי והיא בהחלט מיותרת. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:21, 27 פברואר 2006 (UTC)
תוכל לטפל בזה? טרול רפאים 19:40, 27 פברואר 2006 (UTC)
עיינתי בתבנית "מקור תמונה" והבנתי ששתי התבניות משלימות זו את זו. מקור תמונה מתייחסת לבירור מקום של תמונה ספציפית (ולא עובדת טוב אחרת) ואילו תבנית זו נועדה לספק הדרכה כללית למשתמש שמעלה מספר רב של תמונות. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:46, 27 פברואר 2006 (UTC)

ישראל[עריכת קוד מקור]

שים לב לעריכות הרבות של שמשתמש:שמילה עושה בטקסט שם, צריך לעבור עליהם אחרי שהוא יסיים. אני לא יודע אם אספיק לפניך מחר, אבל בכל מקרה, אנא עבור עליהן. טרול רפאים 21:05, 27 פברואר 2006 (UTC)

בסדר. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 22:06, 27 פברואר 2006 (UTC)
שוב פעם אותה בעיה... טרול רפאים 20:18, 28 פברואר 2006 (UTC)
אני שוב אטאטא אחריו. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 20:20, 28 פברואר 2006 (UTC)
אגב, ביקשתי את הסבריו לשינויים בדף השיחה, והוא פרט אותם. הגענו לפשרה על רוב הניסוחים. תעבור על הערך ותראה שזה בסדר מבחינתך. אגב, בויקיפדיה האנגלית יש תצלומים היסטוריים שאפשר לשלב בערך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 11:04, 1 מרץ 2006 (UTC)

הפיגוע במסגד אל-עסכרייה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:הפיגוע במסגד אל-עסכרייה.

חוג ס"א[עריכת קוד מקור]

שלום, הערך הזה מיותר. עוד יתחילו לכתוב כאן על השמונצים מחולון. תודה Black widow spider 16:31, 28 פברואר 2006 (UTC)

הערך הוא לא אנציקלופדי בעליל. לא רק בתוכנו (לא לכל קן בצופים מגיע ערך) אלא גם בניסוחו. מקומו הוא באתר התנועה, אך לא בויקיפדיה. מחקתי אותו והשארתי הודעה לכותב הערך (אלמוני, אגב). בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:33, 28 פברואר 2006 (UTC)

להסיט / להסית[עריכת קוד מקור]

תודה. דרור 22:59, 28 פברואר 2006 (UTC)

עלאדבר. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 23:12, 28 פברואר 2006 (UTC)

תמונה:Buss Suicide Bombing West Jerusalem3.jpg[עריכת קוד מקור]

היי מת'נייט, התמונה היא של AP ולכן היא מוגנת בזכויות יוצרים, אני מניח שיש לנו כמה תמונות משם ולכן זה לא שימוש הוגן.

עבור הערך של הטרור הפלסטיני שמשתמש בתמונה, אנא קח תמונה מאתר משרד החוץ ( www.mfa.gov.il ), מאיפה שכתוב "Photo: IDF Spokesman", זה לדעתי קביל בתור שימוש הוגן. דוגמה לתמונות כאלו: שתי הראשונות ב-[1] צהוב עולה 11:40, 1 מרץ 2006 (UTC)

בסדר, אני אחליף אותה במשהו ממשרד החוץ, למרות שאני מעדיף שיהיה אוטובוס בתמונה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 11:52, 1 מרץ 2006 (UTC)
אני מניח שיש באתר משרד הפנים תמונות של פיגועים באוטובוסים, שלא צילמו רויטרס או זום 77. בנוסף, באתר [2] יש תמונות של מגן דוד אדום שגם בהן אני מניח שאפשר להשתמש תחת שימוש הוגן. גם כאן [3] יש תמונות אבל הן לא מראות שום דבר. צהוב עולה 11:57, 1 מרץ 2006 (UTC)
בחרת תמונה טובה. צהוב עולה 12:01, 1 מרץ 2006 (UTC)
תודה. אגב, גם התמונה של הפיגוע בסבארו היא של דו"צ. צריך לכתוב מתישהו ערך על הפיגוע הזה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:06, 1 מרץ 2006 (UTC)

מעניין לעניין באותו עניין, לדעתי הגיע הזמן לפנות לדובר צה"ל בנושא לקיחת תמונות מהם. אני די משוכנע שלא אמורה להיות להם בעיה עם זה (אחרי הכל הפצת התמונות זה אינטרס שלהם). תוכל לדבר איתם? טרול רפאים 14:10, 1 מרץ 2006 (UTC)

לדעתי עדיף שדוד שי יעשה זאת, כבירוקרט של הויקיפדיה והנציג שלה. שלחתי בזמנו מכתב למז"י אבל עד היום לא קיבלתי מהם תשובה. סך הכל, אני משוכנע שאין להם בעיה עם השימוש (לראייה: הם כנראה כן מכירים את ויקיפדיה בשביל להעתיק ממנה) ודוברת צה"ל החדשה מירי רגב חכמה מספיק להבין שזה מצב win-win לכולם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:16, 1 מרץ 2006 (UTC)

ישראל[עריכת קוד מקור]

למה שחזרת את העריכה שלי? תמונת הדגל, כפי שהיא עכשיו, מפריעה לעיצוב הערך. Pacman 13:55, 1 מרץ 2006 (UTC)

בדיוק מאותה סיבה. אצלי דווקא היישור שמאלה הפריעה לעיצוב. כנראה ששנינו עובדים בהגדרות תצוגה שונות. הבעיה היא שהתבנית "מדינה" יורדת עד לתחילת החלק על ההיסטוריה. אולי כדאי לנסות ליישר את הדגל לימין? בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:57, 1 מרץ 2006 (UTC)

אפשר לנסות. אני אישית ממש לא מבין בעיצוב, טבלאות וכ'ו. Pacman 14:00, 1 מרץ 2006 (UTC)

ב-thumb במקום left רושמים right ואז התמונה "מרחפת" בצד ימין. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:01, 1 מרץ 2006 (UTC)

ניסיתי ב'תצוגה מקדימה', ואצלי לפחות העיצוב נהרס עוד יותר. חייבים את הדגל שם? אפשר לשים קמת מתחת, בפסקת ההיסטוריה, תמונה מתאימה במקום זו. Pacman 14:04, 1 מרץ 2006 (UTC)

אם היא עושה בעיות אפשר להסיר אותה. שים לב שאז חלק מפסקת ההיסטוריה (לפחות אצלי) יגלוש לצד התבנית. אבל נסה ותראה מה יוצא. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 14:06, 1 מרץ 2006 (UTC)

הסכסוך הישראלי פלסטיני[עריכת קוד מקור]

מסתבר ששמילה החליט לטפל בכל הערכים בנושא והתלבש סוף סוף על הערך הזה שבמצב עלוב. בכל זאת, כצפוי, יש מספר בעיות, אנא הסתכל על דף השיחה. טרול רפאים 20:12, 1 מרץ 2006 (UTC)

מחסום ווטש[עריכת קוד מקור]

אנא ראה מחיקה בערך זה באנגלית פוליטכנית 12:52, 2 מרץ 2006 (UTC)

להבא הביאי לינק (en:Machsom Watch), זה יהיה נוח יותר לכולם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 12:55, 2 מרץ 2006 (UTC)
מצאתי עוד מקור והחזרתי את השורה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 13:04, 2 מרץ 2006 (UTC)

חיל האוויר - דף הפניה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:חיל האוויר.

עדכון קטן: התברר שכל 5 צבאות ארה"ב מכילים חילות אוויר משמעותיים. עדכנתי את הפירושון בהתאם. DGtal 18:25, 4 מרץ 2006 (UTC)

תזכורת[עריכת קוד מקור]

במידה שהדיונים בדף השיחה שלך גולשים לדיונים מהותיים, יש להעבירם למקומות מתאימים יותר, יש פה כמה דיונים שלטעמי עונים לקריטריון הנ"ל. טרול רפאים 14:36, 3 מרץ 2006 (UTC)

העברתי 2 שיחות לדפי השיחה של כל ערך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:02, 3 מרץ 2006 (UTC)
לדעתי גם את נושאי גילה גמליאל ואוטובוסים צריך להעביר, אבל זאת החלטה שלך. טרול רפאים 16:54, 3 מרץ 2006 (UTC)
על גילה גמליאל נפתח דיון מקביל ומה שכבתי פה לא מוסיף עליו. למעשה, הוא יותר מתמקד בגישה התקיפה שנקטתי כלפי מי שהעלה את התמונה (גדי חלק עלי בנושא זה, לטעמי - החשד שלי לכוונת השחתה היה סביר, בין אם הוא התברר בסוף כמוצדק או לא). באוטובוסים, זו הייתה בקשת תמונות ולא דיון על הערך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:01, 3 מרץ 2006 (UTC)

בקשה חשובה[עריכת קוד מקור]

אני מבקש להזהיר המשתמש עוזי ו. כי הוא משמיץ אותי בדף השיחה שלי כשהוא יודע שאני חסום ואין באפשרותי להגיב. אני לא רוצה לרדת לרמה שלו (כמה שאפשר לרדת מהרמה הנמוכה שאליה הגעתי היום...), ואני חושב שחובה על אחד ממפעילי המערכת להזהיר אותו. spurs2299 16:49, 3 מרץ 2006 (UTC)

מה הוא אמר חוץ מזה שזייפת את השעה, מחקת עובדות ועשית העברה שלא כדין, שלושה דברים נכונים שניתן להוכיח? צהוב עולה 16:50, 3 מרץ 2006 (UTC)
זה לא משנה מה הוא אמר. נכון, עשיתי דברים אסורים... אבל שלא ילכלך עליי כשאני לא יכול להגיב לו!!! אני חושב שזאת ממש חוצפה. הוא מלכלך עליי גם בדף השיחה שלי וגם בדף השיחה של הערך חה"א. spurs2299 16:54, 3 מרץ 2006 (UTC)
ראשית, תפסיק לצעוק (כתיב ב-BOLD מוגדל נחשב לצעקה). שנית, מה שעשית הוא איננו בסדר ואתה חייב כאן לכולם התנצלות, בפרט לעוזי (שהשחתת את הדף השיחה שלו וקיללת אותו). כמו כן, עליך עוד לתת דין וחשבון על מעשיך בשיחה:חיל האוויר הישראלי. חסמתי אותך רק לשעתיים כדי שתירגע, כך שזה לא נכון לחלוטין שלא יכולת להגיב לחלוטין. כמו כן, מה שעוזי עשה היה תיעוד העברות שלך ולא השמצתך. לאור הדברים הללו, אתה לא במקום לבוע בתביעות מאחרים (וזה על גבול החוצפה אם לא מעבר לכך). אני מצפה שתתנצל בפניו ותיתן הסבר למה שעשית בדף השיחה של חי"א, ובלשון מנומסת. קללות והתפרצויות נוספות יגררו חסימה לתקופה ארוכה הרבה יותר. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה)

16:58, 3 מרץ 2006 (UTC)

אני מתנצל בפני כלל הויקיפדים מלבד עוזי, אני יודע שמה שעשיתי הוא בכלל לא בסדר, אני חושב שהחסימה הייתה במקום וקצת הרגיעה אותי. אני עדיין עומד על שלי ואני חושב שצריך להזהיר אותו!!!
עליך להתנצל גם בפני עוזי, לו השחתת את דף השיחה. הוא פירט את עברותיך (ואינני יודע אם הוא ידע שאתה חסום) על מנת לתת שקיפות לסיבות שהובילו לנקיטת צעדים נגדך ואין במעשיו שום פגום. עוזי הוא מפעיל מערכת שקול ואין שום צורך להזהיר אותו, להפך. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 17:19, 3 מרץ 2006 (UTC)
אתה צודק... אתנצל גם בפני עוזי, ונסגור את הפרשה. :) 17:59, 3 מרץ 2006 (UTC)~

בקשה לחוות דעתך[עריכת קוד מקור]

שלום מ'תנייט,
אני מבקש שתעיף מבט ביחס ישר המוגדר כרגע כקצרמר. לדעתי, הוא אינו מהווה קצרמר, כי אין עוד מה לכתוב שם, אבל אני הייתי רוצה לקבל דעה של ויקיפד ותיק יותר (מה גם שהיו לי כבר כמה וכמה ויכוחים עם גילגמש על תווית הקצרמר). בתודה מראש, מארק ברלין 18:55, 4 מרץ 2006 (UTC)

זה לא קצרמר אבל דורש עוד עבודה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:09, 4 מרץ 2006 (UTC)
תודה. אני מתכוון לעבוד עכשיו על יחס הפוך ואשמח לשמוע את דעתך בנושא. כמו גם על ההרחבות שהכנסתי לתוך ערך עצמי ועל לכסון מטריצות. מארק ברלין 19:11, 4 מרץ 2006 (UTC)
אני אגיב לכל מאמר בדף השיחה שלו. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:15, 4 מרץ 2006 (UTC)

משפט ההעתקה הפתוחה[עריכת קוד מקור]

התחלתי לערוך, וגיליתי בתחילת ההוכחה ש"מספיק להראות שעבור כל כדור פתוח D שמרכזו נקודת האפס של X, התמונה היא קבוצה פתוחה" (כמובן), ו"לשם כך מספיק להראות ש 0 היא נקודת פנים של AD (לגבי שאר הנקודות זה נכון בגלל הזזה)". מדוע? עוזי ו. 05:10, 5 מרץ 2006 (UTC)

ראשית, ברור שמספיק לדון בכדור סביב אפס (ב.ה.כ) במקום לדון בכדור סביב x0 כלשהו (כי תמיד אפשר להזיז את הכדור כך שיהיה סביב אפס וראינו שפתיחות/מרכז של קבוצה אינווריאנטיות ביחב להזזה). מדוע מספיק לבדוק רק עבור מרכז הכדור הפתוח? כי כל שאר הנקודות שקולות לו טופולוגית, זה נכון גם מבחינת המרכז כי הכדור הוא קבוצה סיגמא-קמורה. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 05:54, 5 מרץ 2006 (UTC)

אולי לא משחית[עריכת קוד מקור]

אבל בהחלט חסר כישרון עריכה. תסתכל מה משתמש:88.154.97.20 עשה בערך על ההגנה. אולי הוא לא מתכוון להזיק, אבל העריכות שלו לא משהו, בלשון המעטה. ‏conio.h ‏• ‏שיחה‏ 16:20, 5 מרץ 2006 (UTC)

חשבתי שהתכוונת לערך על דויד אגאנסו מבית"ר באזהרה שנתת לו. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:23, 5 מרץ 2006 (UTC)
גם, אבל אם תסתכל, כל העריכות שלו הזויות. לפני מספר דקות הוא הוסיף לערך על גיידמק ש"הוא תרם לחולים" באמצע משפט... ‏conio.h ‏• ‏שיחה‏ 16:26, 5 מרץ 2006 (UTC)
הוא אכן גורם יותא נזק מאשר תועלת. אם הוא ימשיך בעריכות תמוהות, תן לא אזהרה (רצוי בצירוף הסבר) ואם הוא לא יחדול הוא בסוף יחסם. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:27, 5 מרץ 2006 (UTC)
אוקיי. ‏conio.h ‏• ‏שיחה‏ 16:29, 5 מרץ 2006 (UTC)
לדעתי יש קודם כל לתת להם תבנית:סגנון, לפני שמזהירים. צהוב עולה 16:34, 5 מרץ 2006 (UTC)
אולי כדאי, אבל הוא גם מתחיל לרשום שטויות כך שהשתכנעתי שזה מקרה אבוד. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 16:38, 5 מרץ 2006 (UTC)

הטבלה של תיבות המשתמשים[עריכת קוד מקור]

העתקתי ממך את הטבלה הנחמדה של תיבות משתמש, ועשיתי ממנה תבנית, מקווה שזה בסדר (כתבתי קרדיט בדף השיחה של התבנית). yellowblood 14:46, 6 מרץ 2006 (UTC)

הקרדיט לא מגיע לי. העתקתי אותה מהדף של משתמש:Roeeyaron. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 18:27, 6 מרץ 2006 (UTC)
טוב, תודה yellowblood 18:31, 6 מרץ 2006 (UTC)