שיחת תבנית:עץ שושלת חב"ד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

השמטת את[עריכת קוד מקור]

המהרי"ל (קאפוסט) בן הצמח צדק. ואת בניו. --ריהטא - שיחה 12:55, 12 בפברואר 2018 (IST)

עוד דבר:
בדור המהר"ש מופיעה השורה: האדמו"ר מהר"ש -- אדמו"ר לחסידי חב"ד-אוורוטש -- אדמו"ר לחסידי חב"ד-ליאדי -- אדמו"ר לחסידי חב"ד - ניעז'ין.
כמובן שגם זה מוטה, בלי קשר למספר החסידים, הכיתוב אמור להיות אחיד אצל כולם, ואם נצמדים לתבנית הנ"ל, לכתוב גם אצל מהר"ש "אדמו"ר לחסידי חב"ד-ליובאוויטש". (לדעתי זה ארוך מדי וצ"ל: אדמו"ר בליובאוויטש -- אדמו"ר באוורוטש -- אדמו"ר בנייז'ין ואדמו"ר בליאדי). ביקורת - שיחה 14:36, 12 בפברואר 2018 (IST)
ריהטא, וביקורת, לא ראיתי מה שכתבתם מרוב עומס עבודה, אני מצטער ומתנצל. פעם הבאה אנא ואנא תייגו אותי. לאחר שאעיין אגיב. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 10:46, 23 במרץ 2018 (IDT)
על ראשון ראשון. ריהטא הוספתי את המהר"יל. את ילדיו אני לא יכול להוסיף, מפני שהם לא מופיעים בערך. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 11:03, 23 במרץ 2018 (IDT)
ביקורת שלום, ראיתי את הדבר המוטה שהתכוונת, קודם כל גילוי נאות אני לא חסיד חב"ד והכל נעשה בתום לב (כולל הירוקים). לעינייננו, אני חושב שכדאי לכתוב ליד כל אחד את הכינוי שלו ואת החסידות שלו אני אוריד את המילה כינוי.

כך זה יראה אם נראה לך אני אשנה.

רבי
שמואל שניאורסון
"האדמו"ר מהר"ש"
אדמו"ר לחסידי חב"ד-ליובאוויטש
 
רבי
יוסף יצחק שניאורסון מאוורוטש
אדמו"ר לחסידי חב"ד-אוורוטש
 


הבעיה היא שלרב יוסף יצחק אין כינוי (בערך- משם אני ניזון) והבעיה היותר גדולה שנראה לי שחב"ד לובביץ' התחיל מהרב שמואל שניאורסון (המהר"ש) כי לפני כן היה רק אדמו"ר אחד. ובערך שלו כתוב: "היה האדמו"ר הרביעי בשושלת אדמו"רי חסידות חב"ד-ליובאוויטש" זה לא נכון, הוא היה האדמור הרביעי בחסידות חב"ד (לא לובביץ') הוא היה הראשון בשושלת חב"ד לובביץ'. אז מי צודק אני ? או מה שכתוב בערך? רק לאחר שאדע את הפרטים לאשורם אוכל לעשות תבנית אמינה. (עיין לעיל ריהטא אמר לי תרשום את בניו של המהרי"ל אבל בערך הם לא כתובים) לכן השיטה הטובה היא. "תתקנו את הערכים - ואז נוכל לשנות את התבניות" לבינתיים תראה האם הדוגמה שעשיתי נראית לך ארוכה מדי. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 11:25, 23 במרץ 2018 (IDT)

(הרבי השני עבר לליובאוויטש ומאז זה נקרא חב"ד ליובאוויטש. בדור הרביעי חל פיצול והבן שהמשיך את חב"ד ליובאוויטש היחיד שנשאר בליובאוויטש וכל האחים הסכימו (בעקבות צוואה מהאבא רבי מנחם מנדל הצמח צדק וגם לאחר דיון תורה שכך נפסק כמו בצוואה) שהוא ממשיך את השושלת הרשמית בליובאוויטש ועזבו את העיירה ופתחו חצרות מקבילות, כפי שמופיע בערך חסידות חב"ד [בחסידות חב"ד#רשימת אדמו"רי חב"ד (ומופיע למשל מקור בהערה מספר 24 שם) ובחסידות חב"ד#הדור הרביעי והחמישי ובאריכות בדיונים של הערך חסידות חב"ד ועוד מקומות כאן בויקי]). לפועל הוספתי לכל החצרות התואר שלהם באם היה תואר, באם לא היה תואר - כתבתי רק "אדמו"ר". ובכל חצר כתבתי שם החצר. הכל בצורה אחידה. ולכל חצר צבע שונה. כמפורט בפיסקאות דלהלן. אבגד - שיחה 21:41, 26 באוקטובר 2018 (IDT)

תבנית:עץ שושלת חב"ד[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

יצרתי היום תבנית שושלת אדמו"רי חב"ד. עבדתי עליה כ-4 שעות. את התבנית ביססתי על פי האינפורמציה שקיימת בערכי ויקיפדיה. אחד מהעורכים שינה לי את התבנית בתואנה שמיספור האדמו"רים משמש פלג מסויים בחב"ד. אני אישית לא חבדניק ולא מבין בפוליטיקה של חב"ד (גם לא רוצה להבין) אם למישהו יש בעיה בתבנית אשמח לתקן. אם לדעתכם ראוי לשחזר את התבנית למיספור האדמו"רים אשחזר. (ראו את התבנית בגירסא הקודמת לפני התיקון) אשמח לעזרתכם hagay1000, Danny-w,Polskivinnikבעלי הידע בדת קובץ על יד בקרה וייעוץ נרו יאיר. תתייגו את כל מי שאתם חושבים שמבין בזה. תודה. עט הזמיר - שיחה 01:41, 11 בפברואר 2018 (IST)

אני המשתמש ששינה, לא את התבנית אלא מספור מסוים שהודגש בתוכה שנועד להציג את רצף "שבעת הנשיאים" המיסטי של פלג ליובאוויטש בתנועת חב"ד. גם אני לא חבדניק אבל אוהד של התנועה, בוויקיפדיה אנחנו מחויבים לכתיבה נייטרלית ולכן אי אפשר להציג עץ שמתיימר להמחיש את השושלת החב"דית, אך מתעלם מאדמו"רי הפלגים השונים בחב"ד, ומדגיש ספירה שהוחלה רטרואקטיבית כדי לקבל את המספר המיסטי 7 ביחס לרבי האחרון. אני מניח שגם ריהטא יתעניין בדיון הזה, אם כי לא בטוח שיסכים אתי. ביקורת - שיחה 09:18, 11 בפברואר 2018 (IST)
אני נוטה להסכים עם ביקורת. נרו יאירשיחה • כ"ו בשבט ה'תשע"ח • 09:56, 11 בפברואר 2018 (IST)
שוב לא הבנת אותי, ואני אחזור על זה חזור והבהר גם בדף המשתמש שלי, אין לי בעיה שיהיה מיספור או שלא יהיה מיספור, אבל אם יש לך בעיה עם המיספור ויש לך הוכחה שאתה צודק והיו עוד אדמורים בחב"ד (העולמית ולא בעיר כזו או אחרת) אדרבה תוכיח, ותואיל בטובך לשנות את הערכים, ורק לאחר מכן לשנות את התבנית, משום שהתבנית היא לא הבעיה, הבעיה היא הערכים שעליה מתבססת התבנית. (למען הפרוטוקול אעתיק את הלך הדברים גם לדף השיחה שלי) עט הזמיר - שיחה 10:14, 11 בפברואר 2018 (IST)
בניגוד למה שניתן להבין מדבריך, הענין תוקן זה מכבר בערכים, ראה למשל בדף שלום דובער שניאורסון: "...היה האדמו"ר החמישי בשושלת אדמו"רי חסידות חב"ד־ליובאוויטש (בדורו התקיימו ענפים נוספים של החסידות מלבד ליובאוויטש)" כך גם בכל יתר אדמו"רי השושלת מענף זה. ביקורת - שיחה 10:36, 11 בפברואר 2018 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: אני גם נוטה להסכים עם ביקורת. בערכים אמנם יש מקום להזכיר את מיקומם בשושלת, משום שהם (או בעיקר ממשיכיהם) רואים את עצמם ככאלו, וגם זה תוך ציון שהדבר הוא לדידם. מה שאין כן בעץ שושלת, שהוא של חב"ד בכללי, שם לא כל "משתתפי" העץ יסכימו למספור. קובץ על ידשיחה ♦ 10:50, 11 בפברואר 2018 (IST)
אני לא מבין גדול בחב"ד, וגם לא קטן אבל מהערך חסידות חב"ד (כך שמו, ולא חסידות חב"ד לובביץ') ניתן להבין שזו חסידות חב"ד היחידה. אם כנים דבריכם נא לשנות את שם הערך. עט הזמיר - שיחה 11:27, 11 בפברואר 2018 (IST)
אגב שמתם לב שבעמוד הזה ישנן בעיות בתבניות?..... עט הזמיר - שיחה 11:28, 11 בפברואר 2018 (IST)
בזמנו היה לי מאבק קשה עם חסידי ליובאוויטש בויקיפדיה. הם נוטים לייחס ל"שבעת הנשיאים" את תואר "הרבי האמיתי" למרות שגם לאחרים הם קוראים אדמו"ר. וצריך להיזהר מזה בויקיפדיה הנייטראלית. אין לי (ואני לא מחפש בנרות) הוכחות, אבל כמדומני שבתקופות מסויימות לרבי "הרשמי" היה מעמד פחות חשוב מלאחרים (בשושלת קאפוסט). --ריהטא - שיחה 11:33, 11 בפברואר 2018 (IST)
ועכשיו אני רואה שהשמטת את העיקר - ר' יהודה לייב שניאורסון בן הצמח צדק ובניו! --ריהטא - שיחה 11:35, 11 בפברואר 2018 (IST)
מי שיש לו הערות על התבנית, נא לרשום בשיחת תבנית:עץ שושלת חב"ד. אעשה את השינויים בבת אחת, בכדי למנוע בעיות טכניות. בברכה עט הזמיר - שיחה 13:17, 11 בפברואר 2018 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 08:59, 23 במרץ 2018 (IDT)

hagay1000, Danny-w,Polskivinnikבעלי הידע בדת קובץ על יד בקרה וייעוץ נרו יאיר ריהטא, התבנית הוטמעה בערכים ללא התנגדות ולכן ארכבתי את הדיון. אם יש לאי מי השגות על פרט זה או אחר בתבנית, אנא דונו פה. בורה בורה - שיחה 09:02, 23 במרץ 2018 (IDT)

השתלשלות הרבי מלובביץ' מהצמח צדק[עריכת קוד מקור]

ביקורת

חבל מאד שלא הוספת את השתלשלות הרבי הנוכחי מאדמו"ר הצמח צדק. נסיתי, ולא הצלחתי.

להלן ההשתלשלות:

אדמו"ר ה'צמח צדק'

בנו רבי ברוך שלום שניאורסון ("הרב"ש")

בנו רבי לוי יצחק שניאורסון

בנו רבי ברוך שניאור (זלמן) שניאורסון (גם הוא מכונה "הרב"ש")

בנו רבי לוי יצחק שניאורסון

בנו הרבי מלובביץ', רבי מנחם מענדל שניאורסון יהודישיחה • כ"ז בניסן ה'תשע"ח

אפשר להוסיף. מנסה כעת. אבגד - שיחה 08:00, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
בוצע בוצע בן אחר בן ביצעתי כעת. אבגד - שיחה 08:30, 21 באוקטובר 2018 (IDT)
עשיתי גם עיצוב בהיר וברור יותר. אבגד - שיחה 07:25, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

הוספתי את שאר החצרות ומקרא[עריכת קוד מקור]

שמתי תבנית בעבודה. עובד על זה. קאפוסט צבע אחד, ליאדי צבע שני ליאבאוויטש צבע אחד וכו'. דעתכם? וגם את הבנים. למעשה הכנסתי את כל אדמורי חב"ד מכל החצרות. אבגד - שיחה 07:26, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

הצבע של השלוש הראשונים השארתי ירוק. כמו בערך חסידות חב"ד ובתבנית חב"ד. אבגד - שיחה 07:37, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
צריך מקרא מה אומר כל צבע. בורה בורה - שיחה 07:39, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
אכן. עצרתי כעת אמשיך בהמשך. בגלל שזה באמצע עבודה - החזרתי למצב לפני כן והסרתי התבנית בעבודה. כשאמשיך אחזיר. אבגד - שיחה 08:18, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
חסר לי עדיין את לוי יצחק גוטרמן ועוד כמה דברים קטנים. אבגד - שיחה 01:22, 25 באוקטובר 2018 (IDT)
סיימתי עם שם הנל וגם השמות בפיסקה הבאה. לגבי הערת בורה בורה - בכל אדמו"ר ציינתי מה שם כל שולשלת, ליובאווטיש, קאפוסט וכו. כשיש תואר לאדמור אז כתבתי "אדמו"ר" (למשל "אדמו"ר המהרי"ד") וכשאין תואר אז רק כתבתי רק "אדמו"ר".
בקרוב אוסיף מקרא מסודרת. אבגד - שיחה 21:25, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
סידרתי את זה כעת באופן שזה לא יברח החוצה מצד שמאל (באמצעות הוספת דור נוסף ביניים, ושם יש שלושה שהיו בדור הרביעי וזה היה ממש גדול, כעת כשזה מעליהם אז זה ניהיה יור קטן ברור ונקי. שלושת אלו ספציפית, אחת היית אשתו של מישהו מדור מעליה והשניה בעלה היה אדמור, והשלישי נפטר לפני תקופת אדמורי הדור הרביעי [רק דודו מאוורטש פתח שנה קודם חצר] כך שהוא למעשה בדור ביניים) אבגד - שיחה 05:18, 8 בנובמבר 2018 (IST)
הוספתי מקרא מסודר הן לחצרות השונות והן לדורות האדמורים בוצע בוצע. דורות חמישי ורביעי עשיתי צבעים חזקים כדי להבליט מכיוון שזה הדורות שיש כמה חצרות. על שאר הצבעים בדורות ראשון-שלישי ושישי-שביעי אני עוד לא בטוח במאה אחוז לגבי הצבעים. (את העיצוב והמקרא שאבתי רעיונות מתוך 1, 2, 3, 4 וגם כמובן מערכות הצבעים) אבגד - שיחה 08:03, 8 בנובמבר 2018 (IST)

אשתו של הריי"צ מאוורוטש[עריכת קוד מקור]

אבגד, מדוע אינך מוסיף גם כן את אשתו של הריי"צ מאוורוטש בת אדמו"ר מטשערקאס, חתן אדמו"ר האמצעי, בדומה לרבנית רבקה, אשת אדמו"ר המהר"ש? 185.120.124.126 00:10, 26 באוקטובר 2018 (IDT)

עוד לא סיימתי. אבגד - שיחה 01:23, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
האמצעי - דבורה לאה (יעקב ישראל טברסקי) - חנה (הרייצ מאוורטש). אבגד - שיחה 01:39, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
היי. תודה על ההערה. עוד לא סיימתי. הכנסתי אותה באחד העריכות הקודמות. אבל זה בדרך. זה עבודה. ולאט לאט אני גומר את זה. (טברסקי נכנסה רק האשה כי הבעל לא נוגע לעץ זה, בהשוואה לאוורוטש למשל - הם היו מושפעים מחבד למרות שלא היו בדרך חבד אבל טברסקי זה ממש לא חבד אז לא מוזכר אלא רק בהערה) אבגד - שיחה 01:46, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
בוצע בוצע, רק שיש את הבעיה שנוצרה בעקבות זה ומופיעה בפיסקה דלהלן. אבגד - שיחה 21:23, 26 באוקטובר 2018 (IDT)

בעיה טכנית לפתור[עריכת קוד מקור]

בין הרבנית שרה לרבנית רבקה, שהם אם ובתה - יש להיות קו מחבר בין אם לבתה. הבעיה שבדרך יש קו של האחים בני מנחם מענדל וחיה מושקא. לבינתיים עשיתי כך, איני יודע אם זה פתרון טוב. בברכה.
נ.ב. כל אפשרות אחרת לא טובה מכיוון שהאחרים מפריעים. זה הצור ההכי טובה שהצלחתי איך שזה בערך כעת. אבל יוכל להיות שיש דברים טכניים שאיני יודע שיכולים לפתור זאת. אבגד - שיחה 21:13, 26 באוקטובר 2018 (IDT)
הרבנית
דבורה
לאה
טברסקי
 
 
 
 
 
הרבנית
שרה
 
הרבנית
חיה
מושקא
 
רבי
מנחם מנדל
שניאורסון

הצמח צדק
חב"ד-ליובאוויטש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבנית
חנה
 
רבי
יוסף יצחק
שניאורסון
מאוורוטש

צ'רנוביל-
אוורוטש
 
הרבנית
רבקה
שניאורסון
אשתו השניה
 
רבי
שמואל
שניאורסון

אדמו"ר המהר"ש
חב"ד-ליובאוויטש
 
 
רבי
ישראל נח
שניאורסון

חב"ד-ניעז'ין
 
 
 
 
 
 


מצאתי אפשרות נוספת. להשים כוכבית, ואז זה יוצא כדלהלן, דעתכם? בברכה. אבגד - שיחה 03:39, 28 באוקטובר 2018 (IST)
הרבנית
דבורה
לאה
טברסקי
 
 
 
 
 
הרבנית
שרה
 
הרבנית
חיה
מושקא
 
רבי
מנחם מנדל
שניאורסון

הצמח צדק
חב"ד-ליובאוויטש
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
הרבנית
חנה
 
רבי
יוסף יצחק
שניאורסון
מאוורוטש

צ'רנוביל-
אוורוטש
 
הרבנית
רבקה
שניאורסון
אשתו השניה
 
רבי
שמואל
שניאורסון

אדמו"ר המהר"ש
חב"ד-ליובאוויטש
 
 
רבי
ישראל נח
שניאורסון

חב"ד-ניעז'ין
 
 
 
 
 
 


כרגע השאתי בפנים את האופציה השניה היא נראת יותר טוב בעיני. עדיין אשמח לשמוע דעתכם. אבגד - שיחה 06:32, 29 באוקטובר 2018 (IST)
זאב קטן, עט הזמיר דעתכם? אבגד - שיחה 04:18, 8 בנובמבר 2018 (IST)
תגידו, האם שייך לעשות לקו שיהיה לו צבע שונה. ואז זה יפתור הבעיה? אבגד - שיחה 04:18, 8 בנובמבר 2018 (IST)
היות שאי אפשר לעשות עקיפה לא מימין ולא משמאל. אבגד - שיחה 04:22, 8 בנובמבר 2018 (IST)
מבחינתי הפתרון שלך טוב. בברכה, זאב קטןשיחה • ל' בחשוון ה'תשע"ט • 09:09, 8 בנובמבר 2018 (IST)
תודה. אבגד - שיחה 09:13, 8 בנובמבר 2018 (IST)
אבגד לא הבנתי למה עשית קו מקווקוו בין אם לבתה, רק בזוג עושים קו כזה. הפיתרון לדעתי הוא קו לא מקווקוו. ✭ עט הזמיר ✭ - שיחה 13:47, 8 בנובמבר 2018 (IST)
האם הבנת את הבעיה שיש כאן? אבגד - שיחה 17:14, 8 בנובמבר 2018 (IST)
אז איך אתה מציע לפתור את הבעיה במקום? לעשות כמו האפציה הראשונה המובאת כאן? רעיון אחר? בצבע אולי - שייך לעשות צבע לקווים? אבגד - שיחה 20:07, 9 בנובמבר 2018 (IST)

שנים בהם כיהנו כאדמורים[עריכת קוד מקור]

הוספתי בתוך כל אדמו"ר השנים בהם הוא כיהן כאדמו"ר. בסגנון של תבנית זו בוצע בוצע אבגד - שיחה 00:55, 6 בנובמבר 2018 (IST)

הוספתי תמונות לכל מי שיש תמונה[עריכת קוד מקור]

דעתכם על זה? אבגד - שיחה 07:55, 6 בנובמבר 2018 (IST)

שאבתי השארה לתמונות, מהתבניות עץ הבאים: 1, 2, 3, 4, 5, 6. אבגד - שיחה 19:38, 7 בנובמבר 2018 (IST)

שתי הערות חשובות[עריכת קוד מקור]

א. אדמו"ר הזקן, אדמו"ר האמצעי ואדמו"ר הצמח צדק לא יכולים להיות בצבע ירוק כי גם שאר הזרמים רואים עצמם כהמשך ישיר. ב. לגבי ציון שנת תשנ"ד כסיום שנת נשיאותו של הרבי הנוכחי, אני חושב שזה חוטא במקצת, כי עדיין חסידי חב"ד רואים בו מנהיגם הנוכחי. 185.120.126.18 08:02, 7 בנובמבר 2018 (IST)

אבגד, שים לב להערתי זו. 185.120.126.18 08:04, 7 בנובמבר 2018 (IST)
תודה על ההערות. לגבי 1: ראה המקור והפירוט כאן בהערה שמופיעה בתוך התבנית, ההערה מדברת על זה (ולקוחה מתוך הערך חסידות חב"ד) לכן כך זה מופיע כאן כך כמו בערך חסידות חבד ובשאר המקמות בויקיפדיה כפי שפירטיתי לעיל כאן בדף השיחה (מהדור השני זה כבר היה ליובאוויטש וכך בדור השלישי, ברביעי כשזה התפצל - אחד רק המשיך את הרשמי ליובאוויטש והשאר פתחו חצרות חדשות), ואוסיף על זה כאן עוד: החצרות האחרות שנפתחו במקביל לחצר הרשמית ליובאוויטש, אחד נפתח לאחר שנתיים ןאחד לאחר שלוש שנים לאחר פטירת הצמח צדק ועברו למקומות אחרים ובסגנון שונה, אחד פתח עוד בחיי אביו בסגנון לא חבד"י בכלל ואחד פתח במקביל למהר״ש אבל במקום אחר ובסגנון שונה וכפי שקיבל את פסק הדין תורה וצוואת אביו כדלעיל. לגבי 2: בויקיפדיה הולכים לפי החיים כנהוג תמיד. בדיוק כמו בערך חסידות חב"ד ובכל המקומות שכך מתייחסים לזה.
נ.ב. אבל מה שכן, לא רשמתי לכל אדמו"ר איזה דור הוא כדי לא להיכנס לבעיות כפי שדנו לעיל, אבל אולי בהמשך אני יעשה משהו שיפתור שיראו הדורות המשך ישיר אחד אחרי השני, ואכניס לבפנים שיהיה לכולם הדור שלהם ולכל אחד יהיה רשום איזה דור (וחוץ מזה כבר כעת רואים שזה המשך ישיר לבעל התניא). אבגד - שיחה 08:10, 7 בנובמבר 2018 (IST)
בוצע בוצע הוספתי מקרא מסודר הן לחצרות השונות והן לדורות האדמורים וכך זרואים שהדורות הם ישיר אחד אחרי השני. אבגד - שיחה 08:04, 8 בנובמבר 2018 (IST)

הסתרה[עריכת קוד מקור]

האם כדאי לעשות שזה יהיה מוסתר או פתוח? אני מדבר על הסתרה כמו בתבנית. הדגמה. דעתכם? אבגד - שיחה 08:54, 7 בנובמבר 2018 (IST)

אני רואה שיש לפחות כמה תבניות של עצי משפחה מוסתרים, למשל: תבנית:עץ משפחת מוזס, תבנית:עץ שושלת באבוב, תבנית:עץ תולדות החסידות. אבגד - שיחה 19:01, 7 בנובמבר 2018 (IST)
Symbol support vote.svg בעד הסתרה בתבנית זו. בורה בורה - שיחה 08:37, 8 בנובמבר 2018 (IST)
היי בורה, תודה. האם אתה בעד גם בשאר התבניות של עצי משפחה לשים הסתרה? אבגד - שיחה 08:47, 8 בנובמבר 2018 (IST)
ממש לא! הדגשתי, "בתבנית זו". בורה בורה - שיחה 08:50, 8 בנובמבר 2018 (IST)
כתבתי לפני התנגשות עריכה: ואפשרות נוספת. אולי כדאי לשים זאת בתוך תבנית ללא הסתרה. כגון כך. אשמח לשמוע דעתך גם על זה, ואז זה יוצר שהאלו בצד שמאל שכעת בורחים החוצה מחוץ למסגרת דף הויקי - לא יברחו ואולי זה הפתרון. ובפרט כיצד שהערך כעת, באם יש תבנית. זה כלל לא בורח. ראה את הערך כעת בפנים. הדגמתי. באם הסיבך שלך היא לא מה שכתבתי. אז אשמח אם תפרט מדוע. רוצה לדעת שיקולים לכאן או לכאן. אבגד - שיחה 09:11, 8 בנובמבר 2018 (IST)
גם בתבנית ניווט זה בורח. בורה בורה - שיחה 09:30, 8 בנובמבר 2018 (IST)
ועם נעשה 85 אחוז רוחב זה יעזור? דבר שני אני מבין מתוך דבריך שהסיבה שלך זה בגלל שזב בורח. אם ככה לפי שיטתך יהיה צריך לעשות זאת בכל התבניות שציינתי כאן: שיחת תבנית:סדר הירושה לכתר הבריטי#תבניות עץ משפחה שיוצאות וחרגות מרחבי הויקי לצדדים, ולמעשה אם אתה מכליל גם את תבנית הזו כאן אז למעשה זה המון והרבה יותר תבניות. שיש להסתיר, בין שליש לחצי. אני דווקה מחפש פתרון אחר עבור זה. במקום להסתיר, לעשות משהו אחר. יש לך רעיון? אבגד - שיחה 09:39, 8 בנובמבר 2018 (IST)
בגדול, אני נגד מוחלט לכל ההסתרות בכל התבניות. סתם מקשה על הקריאה. אבל כאן זו תבנית ממש מפלצת. אין קשר לבריחה בכלל. בורה בורה - שיחה 10:39, 8 בנובמבר 2018 (IST)
אוקיי, אנסה לצמצם מבחינה עיצובית שלא יהיה מפלצת. טוב שהערת את עיני, כעת הקטנתי מ-60px גודל של תמונה ל-38px (ואת הרש"ב עשיתי 35 ואת והבברויסקער עשיתי 30 כי הם משפיעים על השורה הכי ארוכה ולכולם אין תמונה) הסרתי את כל התבניות ש שהופכים לשורות (הסיבה שעשיתי את זה עד עכשיו היה כדי שלא יהיה מחוץ למסגרת בצד שמאל אבל כעת בכל מקרה אתמול צמצמתי בפתרון אחר את הרוחב ונבנה מחדש אז אין צורך לזה. כעת השארתי רק במקומות המוכרחים וממש קצת וגם אז רק במקומות שזה לא הוף את זה לארוך וגדול). העברתי כל התמונות לחלק התחתון של האדם. כמו כן הוספתי סוגריים לשנים המופיעות כדי שיהיה נקי בעין. ועוד כמה עדכוני עיצוב כדי שיהיה יפה קטן מסודר ולא מפלצת אבגד - שיחה 18:55, 8 בנובמבר 2018 (IST)
כעת זה כבר לא מפלצת וזה בדיוק כמו הרבה עצים אחרים וירד הסיבה שבגללה רצית להסתיר. תודה על ההערות. בהחלט הרבה יותר טוב כמו שכעת. כמה דוגמאות של כאלו גדולים תבנית:המלוכה העיראקית, תבנית:עץ משפחה בית הנובר, תבנית:עץ משפחה בית טיודור, לשם הבנה מה היה לפני ומה כעת, ניתן לראות כאן מה היה קודם ובערך עצמו כעת מה היש עכשיו כיצד זה כבר לא מפלצת. אבגד - שיחה 21:32, 8 בנובמבר 2018 (IST)
ראה את הערך יצחק דובער שניאורסון. התבנית הזו פי שלושה מהערך. חלאס עם הדיונים. הסתר אותה וזהו. בורה בורה - שיחה 03:11, 20 בנובמבר 2018 (IST)
מסכים במקרה הזה. אעבור על הכל בעוד כמה דקות. אלו שהערכים הם גדולים אשאיר, ואלו שהם קטנים כגון מה שציינת - אסתיר אותם ספציפית שם. האם מקובל עליך? הסתרתי כעת בערך שציינת ספציפי שם. אעשה זאת בשאר המקומות הדומים. אבל בערך חסידות חב"ד ובערך מנחם מנדל שניאורסון וכדומה. אשאיר את זה. ובערכים הקטנים אסתיר. אגב בורה, אתה זוכר מה כתבת בתבנית סדר הירושה לכס הבריטי? שהיות שבתבנית לא רואים בנייד אז עדיף בלי תבנית. אבגד - שיחה 03:50, 20 בנובמבר 2018 (IST)
כעת עשיתי שבערכים הקטנים זה יהיה מוסתר לחתכילה, ובערכים הגדולים הכנסתי את זה לתבנית עם אופציה להסתרה. אבגד - שיחה 05:03, 20 בנובמבר 2018 (IST)

אהרן מסטרשלע ובנו, הבעל שם טוב והמגיד[עריכת קוד מקור]

לתשומת לבך, היות וזה עץ שושלת אדמו"רי חב"ד, לכן צריך להיות גם רבי אהרן מסטרשלה. 185.120.125.18 21:43, 11 בנובמבר 2018 (IST)

שלום רב, זה רק אלו מהמשפחה. אהרן סטרשלע לא היה מהמשפחה, אך צריך לחשוב אולי איך כן לעשטת זאת. דבר שני זה לא אנצילופדיה משיחסיטית פה ולא רושמים כך. אבגד - שיחה 22:53, 11 בנובמבר 2018 (IST)
אולי כמו זה. ואולי נוסיף גם את הבעל שם טוב והמגיד ממזריעטש - באם כבר מוסיפים מישהו לא מהמשפחה וכמו הקישור שציינתי שם. אבגד - שיחה 23:51, 11 בנובמבר 2018 (IST)
יש גם את בנו חיים רפאל שהמשיך את דרכו כמה שנים. לא יודע. צריך לחשוב. אבגד - שיחה 01:12, 12 בנובמבר 2018 (IST)
עשיתי עריכה זמנית (בגירסה זו ניתן לראות את החומר מלא עם ה4 המדוברים) בה הוספתי את הארבעה המוזכרים, על מנת להראות כאן בדף השיחה. הבעיה היא שאני רואה שד"ר יצחק אלפסי בספרו לא מביא את אהרן מסטרשלע כאדמור ולא את בנו. לאומת זאת את שאר האדמורים המופיעים כאן הוא מביא. וכמובן הוא מביא את המגיד ממעזריטש ואת הבעל שם טוב. אבגד - שיחה 06:44, 12 בנובמבר 2018 (IST)
אני מחפש חומר אמין לגבי זה. ובפרט לגבי בנו של הסטרשלע. אבגד - שיחה 22:07, 12 בנובמבר 2018 (IST)
באחד מגליונות "היכל הבעל שם טוב" עוסקים בזה ואני מחפש להגיע לזה. אבגד - שיחה 22:55, 13 בנובמבר 2018 (IST)
לגבי ר אהרן מסטרשלע, מופיע אצל: עמרם בלוי, בקובץ היכל הבעש"ט גיליון כ"ד עמ' קמ"ז. בקרוב אקבל את זה ואוכל לטפל בהנל. אבגד - שיחה 22:26, 14 בנובמבר 2018 (IST)

הערת אנונימי[עריכת קוד מקור]

מה זו ההשתוללות הזאת??? האינכם סבורים שיש פה הגזמה בהערות, צבעים, אנשים שוליים וכו'??? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

זה הנוהג בעצים כאלו. לא השתוללות ולא כלום. ערך מבוסס ומסודר מאוד. אם מישהו משתולל פה זה דווקא אתה. (ללא קשר למה שהאנונימי כתב: זה באמצע עבודה. כשזה יהיה מושלם זה יראה פרפקט בעזרת השם). אבגד - שיחה 18:02, 14 בנובמבר 2018 (IST)

מקורות[עריכת קוד מקור]

שאלה לעיצוב: האם כדאי לעשות ולרכז את כל המקורות בהערה אחת (ככה: מקורות[15]) או שמא כדאי לעשות שיהיה כמו שכעת בכמה הערות, כל מקור בקישור בפני עצמו (ככה: "מקורות[15][16][17][18][19][20]"). דעתכם? אבגד - שיחה 20:38, 14 בנובמבר 2018 (IST)

אני מעדיף את האופציה של הערת שוליים אחת, הנה עשיתי את זה. באם יש למישהו הערות על זה נא לרשום אבגד - שיחה 20:48, 14 בנובמבר 2018 (IST)

אחי הרבי מליובאוויטש[עריכת קוד מקור]

האם לא כדאי להוסיף לעץ את שני אחיו של הרבי, שנודעו ודי מוכרים בשושלת חב"ד? צביקהאֲנִי עוֹד כָּאן אָז בּוֹא אֱמֹר שָׁלוֹם • 18:48, 14 בינואר 2019 (IST)

יש עוד הרבה אנשים מוכרים במשםחת שניאורסון שלא נכנסו פה. למעשה רוב משפחת שניאורסון לא כאן. כאן מתמקדים רק באדמורי חב"ד עצמם. אני הולך לעשות עץ נפרד למשפחת שניאורסון שם כולם יכנסו (לכל הפחות המפורסמים, ובטח אלו שיש להם ערך בויקיפדיה) ושם זה יהיה בצורה של שמות האנשים בלבד. ללא תיאורים וכדומה. עוד לא יודע מה הכללים המדוייקם שם אבל אני כבר עובד על העץ של מה שבטוח יכנס. אבגד - שיחה 18:55, 14 בינואר 2019 (IST)
פה ניתן לראות איפה אני אוחז בזה. אבגד - שיחה 08:33, 16 בינואר 2019 (IST)

תודה[עריכת קוד מקור]

אבגד, יש"כ על התבנית, עבודה רצינית ומאירת עיניים. --שיע(שיחה) • ח' בשבט ה'תשע"ט • 23:03, 14 בינואר 2019 (IST)