שיחת משתמש:Ruven.b

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Ruven.b.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, • צִבְיָהשיחה • י' בתמוז ה'תשע"ז 10:31, 4 ביולי 2017 (IDT)

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! משמח מאד. אני מודה מאד לאלי גודין על היוזמה, לאילילה על ההחלטה, ולTZivyA על ההרשאה, (וגם לביקורת שנתן את הסכמתו). הערכת התרומות לטובה מעניקה תמריץ מחמם את הלב. ההרשאה מחייבת ואשתדל לתרום בצורה איכותית לטובת כולם. Ruven.b - שיחה 14:37, 4 ביולי 2017 (IDT)
שלום Ruven.b, ברכות חמות לרגל הצטרפותך למועדון בדוקי עריכות אוטומטיות! מוטיאל - שיחה 14:53, 6 ביולי 2017 (IDT)

תודה מוטיאל. Ruven.b - שיחה 22:45, 6 ביולי 2017 (IDT)

מזל טוב! והמשך עריכות טובות! בברכה אמא של גולן - שיחה 18:14, 9 ביולי 2017 (IDT)
תודה אמא של גולן. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • ט"ז בתמוז ה'תשע"ז 22:33, 9 ביולי 2017 (IDT)
רק עכשיו קיבלת?‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ה באב ה'תשע"ז 18:07, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

נהנתי[עריכת קוד מקור]

תשמע, יש לך כישרון. יפה מאוד Mr. Brinks - שיחה - אומרים תודה! 22:49, 6 ביולי 2017 (IDT)

הסמקה תודה BRINKS, שימחת אותי Ruven.b - שיחה 23:06, 6 ביולי 2017 (IDT)

קטגוריות שימושיות בערכים ביוגרפיים[עריכת קוד מקור]

שלום עליך Ruven.b.

ברצוני להודות לך על תרומותיך החשובות למיזם. ובהזדמנות זו ברצוני להסב לתשומת ליבך כמה קטגוריות שימושיות במקרה של ערכים של אישים. ובוודאי לחלקן אתה מודע כבר היטב לכן אנא קבל התנצלותי אם התפרצתי לדלת פתוחה.

יש לנו קטגוריות שמציגות את הזיקה והזהות לארץ ישראל באמצעות לידה או עלייה. והמתודה שלהן היא כזו:
אישים שנולדו בארץ ישראל לפני העלייה הראשונה משוייכים לקטגוריה:אנשי היישוב הוותיק ילידי ארץ ישראל.
אישים שנולדו מתחילת העלייה הראשונה ועד קום המדינה משוייכים ל-קטגוריה:אנשי היישוב ילידי הארץ.
אישים שעלו לארץ ישראל לפני העלייה הראשונה משוייכים ל-קטגוריה:אנשי עליות קודמות.
אישים שעלו בעליות שלפני קום המדינה משוייכים לפני שנת העלייה - לזו המתאימה. ניתן לראות את השנים בפתיח של כל קטגוריה.
אישים שעלו לאחר קום המדינה תוכל לראות את הקטגוריות המתאימות כאן ב-קטגוריה:עולים.
ויש לנו אפילו את קטגוריה:ניסיונות עלייה לארץ ישראל
יש לנו גם קטגוריות לפי מקום קבורה. במיוחד עבור אלה שנקברו בבתי קברות וותיקים בצפת בחיפה בטבריה בירושלים וחברון.

יישר כח ובהצלחה בהמשך :) , בברכה, מי-נהר - שיחה 01:29, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

תודה מי-נהר, בהצלחה גם לך. נפגשתי בחלק מהקטגוריות שהזכרת, ואם אני מוצא רעיון לקטגוריה חדשה אני משתדל לפתוח אותה. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • ל' באב ה'תשע"ז 22:26, 21 באוגוסט 2017 (IDT)

אשמח אם תפקח עין על הנושא[עריכת קוד מקור]

בראקל. בתודה מראש ‏ .Meni yuzevich בית חב"ד לכולם כ"ה באב ה'תשע"ז 18:07, 16 באוגוסט 2017 (IDT)

כוכב איכותי![עריכת קוד מקור]

SVG Barnstar Hires.png כוכב איכותי
כל הכבוד מר מלצור - שיחה 03:31, 21 באוגוסט 2017 (IDT)

SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! מר מלצור Face-smile.svg Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • ל' באב ה'תשע"ז 22:28, 21 באוגוסט 2017 (IDT)

יצחק חן[עריכת קוד מקור]

שלום רב. ביקשתי אתמול שתיתן מספר עמוד לגבי יגדיל תורה ניסן תשמ"ד. אנא מבקש כאן שוב. נרו יאירשיחה • ל' באב ה'תשע"ז • 18:16, 22 באוגוסט 2017 (IDT)

הגיליון לא מופיע לפני, אין לי מידע על העמוד ואין כל דרישה ע"פ כללי ויקיפדיה שאם לא ייכתב עמוד יוסר המקור. מדובר בקובץ, לא בספר עב-כרס, ואם תשיג את הקובץ תדפדף בעמודים בלי פחד ותמצא את זה. הציטוט של הדברים ממקור זה נכתב בספר "אבני חן", אם בכל זאת מאד מפריע לך שאין עמוד תוכל להחליף את המקור ל"אבני חן" עמ' 70. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • א' באלול ה'תשע"ז 19:00, 22 באוגוסט 2017 (IDT)
הנה הקישור. אני דפדפתי מעט ולא מצאתי. עתה תורך לדפדף "ללא מורא" ולמצוא. אני מקווה שתמצא, כי אחרת זה יפגע באמינות של אבני חן. אבני חן עצמו ודאי אינו מקור ראוי, זה ספר הנצחה משפחתי. נרו יאירשיחה • א' באלול ה'תשע"ז • 17:11, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

שלוחי חב"ד[עריכת קוד מקור]

עושה רושם שאתה מגדיר את המושג אחרת מכפי שהיה מקובל כאן עד היום. אני מבקש שתפסיק עם זה. נרו יאירשיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ז • 23:15, 17 בספטמבר 2017 (IDT)

יהיה זה מן הנכון אם תסביר את המשפט שכתבת. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • כ"ז באלול ה'תשע"ז 23:25, 17 בספטמבר 2017 (IDT)
שליח חב"ד בפשטות הוא מי שנשלחו להקים בית חב"ד. לא ראשי ישיבות חב"ד, לא מזכירים, לא שאר בעלי תפקידים. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ז • 01:11, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
יוסף יצחק וילישנסקי היה אחד מה"שלוחי קודש" לישראל, כפי שנכתב כאן. יהודא קרינסקי הוא יו"ר המרכז לענייני חינוך, המוסד האחראי על שלוחי חב"ד ופעילותם. תוכל לראות אותו גם מופיע בקידמת התמונה המשותפת בכינוס השלוחים העולמי אותו הוא מארגן. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • כ"ז באלול ה'תשע"ז 01:56, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
זה בדיוק מה שכתבתי. גם "תמימים" שהולכים להניח תפילין הם במובן זה שליחים של הרבי, אבל לא לזה הכוונה. לא למניחי תפילין, לא למי שנשלחו ללמוד בכולל, לא למזכירים, לא לבעלי תפקידים מנהלתיים, לא למי שאחראים על שליחים, ואפילו אם הם מופיעים ממש בקדמת כל התמונות. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ז • 10:59, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
מי שהולך להניח תפילין עושה את זה בשליחות הרבי, אבל הוא לא יכול להיקרא אחד משלוחי חב"ד, הסמכות למנות שלוחים נמצאת בידי המרכז לענייני חינוך. התמונה הפנורמית בכינוס השלוחים העולמי היא אכן דוגמא ראויה, כי שם מקפידים שכל מי שמופיע בתמונה הוא רק מי שקרוי שליח באופן רשמי. בתמונה לא מופיעים כל העובדים של המרכז לענייני חינוך, לא המזכיר יהודה לייב גרונר וגם לא המארגנים של הכנס, רק השלוחים הרשמיים. קרינסקי נחשב לאחד משלוחי חב"ד ומי שקבע זאת זה לא אני אלא הרבי והמוסד הממונה לכך. תוכל לתייג עוד אנשים המבינים בתחום Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • כ"ז באלול ה'תשע"ז 13:06, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
אני לא חושב שהתמונה ההיא מחייבת אותנו, וזה גם לא עניין למומחים מדופלמים אלא לכל מי שמכיר באופן פשוט את המושג "שליח חב"ד". מי שאחראי על השליחים לא נחשב בשפת היומיום לשליח חב"ד, גם אם הוא נניח אחראי על כל השליחים בעולם ואף אחד מהם לא זז בלעדיו. וכמו שהרבי בכבודו ובעצמו לא היה שליח. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ז • 20:05, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
זה לא נשמע טיעון הגיוני, יש הרבה דברים שבשפת היומיום ובדעת הקהל הם קצת שונים מהעובדה הרישמית. בודאי שאדם מהרחוב יאמר ששליח הוא מי שעוזר למטיילים בנפאל, אבל זה לא המדד. כפי שאמרתי הסמכות לקבוע מי שליח ומי לא ניתנה למוסד המרכז לענייני חינוך ואם לא נתחשב בתמונה ההיא, מי קובע ועל פי מה נקבע מי שליח ומי לא? רבים יאמרו לך שגם ברל לזר הוא רב ולא שליח Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • כ"ח באלול ה'תשע"ז 22:35, 18 בספטמבר 2017 (IDT)
אני מקבל את זה שתנועת חב"ד העולמית מוסמכת לקבוע מי שלוח חב"ד ומי לא. שתי שאלות: א. מי שולט היום בגוף הממנה את השליחים (משיחיסטים או אחרים?) ומי ממנה שלוחים מצד הצד השני? ב. איפה מתפרסמת רשימה רשמית של השלוחים? סביר להניח שיש כזו, לעשות דיוקים מהתמונה זו לא עבודה בשבילנו ולא מקור טוב. ביקורת - שיחה 13:44, 19 בספטמבר 2017 (IDT)
א. הגוף הממנה הוא המרכז לענייני חינוך ובישראל צעירי אגודת חב"ד, הנהלות שניהם מזוהות לחלוטין עם הזרם המתון. למרות זאת בקרב הזרם המשיחיסטי יש רבים, בעיקר המתונים שבהם, שיוצאים לשליחות ונרשמים מטעם הארגונים הנ"ל, כי אותם מינה הרבי בעצמו להיות אחראים על כך. (דוגמא אופיינית: במודעה זו ניתן לראות למעלה- סמל צעירי אגודת חב"ד ולמטה כרזת "יחי אדוננו") קיימים משיחיסטים קיצוניים ושוליים יותר, המחרימים את הארגונים הממונים ופותחים בתי חב"ד באופן פיראטי בלי להיות רשומים באף מקום, הם כמובן גם לא משתתפים בכינוס השלוחים העולמי וכד' והם אינם מוכרים כשלוחים רשמית.

ב. באתרים של המל"ח וצא"ח, וכן באתר חב"ד אורג יש את שמות כל הבתי חב"ד ואפשר לעשות חיפוש לפי שליח או סניף, רשימה מסודרת של כל מי שנחשב שליח אולי אפשר למצוא באתר האנגלי של ה"שלוחים אופיס". אגב, בתשנ"א יצא ספר השלוחים, ובתשע"ב הוכרז על ספר נוסף כזה שיצא בשנים הקרובות. Ruven.bשיחהלָמָה מְחוֹק? • כ"ט באלול ה'תשע"ז 19:53, 19 בספטמבר 2017 (IDT)