פורטל:טלוויזיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב, לעדכן ולעצב פורטל זה. ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל טעויות, חסר סדר הגיוני, אין בו הפרדה בין עיקר וטפל, עיצובו לקוי והוא אינו מייצג היטב את התחום בוויקיפדיה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

P Television.png

טלוויזיה היא טכנולוגיה לשידור וקליטה של תמונות וצלילים, המבוססת על משדר טלוויזיה המשדר אותות רדיו הנושאים מידע חזותי וקולי, ועל ומקלט טלוויזיה הקולט את האותות, מפענחם ומציגם בפני הצופה.

השם "טלוויזיה" הוא צירוף המילה היוונית Τηλε = רחוק והמילה הלטינית Vision = ראייה, וביחד "לראות למרחוק". ביכולותיה אלה, ובאפשרה לשתף ציבור צופים רחב במדינות המודרניות בסרטים, במאורעות בזמן התרחשותם, ובתוכניות שונות, שימשה הטלוויזיה גורם מרכזי במהפכה התרבותית העולמית במאה העשרים. הטלוויזיה משמשת גם ככלי פוליטי, ולדוגמה השפיעה רבות על בהחדרת השפה האנגלית והתרבות האמריקאית אל שאר העולם, ונחשבת גם כמבשרת הגלובליזציה.אסי דיין כראובן דגן. למטה: צוות שחקני העונה הראשונה של "בטיפול".

בְטיפול היא סדרת דרמה ישראלית זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה, ששודרה לראשונה בערוץ הוט 3 ב-28 באוגוסט 2005. הסדרה, שנוצרה בידי חגי לוי, עוקבת אחר הטיפולים הפסיכולוגיים השבועיים שעורך למטופליו פסיכולוג קליני בשם ראובן דגן, שמגולם על ידי אסי דיין. במקביל מציגה העלילה אירועים מחייו הפרטיים של דגן. הסדרה שודרה חמישה ימים בשבוע (א'-ה') בערוץ הוט 3, כאשר שידור עונתה הראשונה החל כאמור ב-2005 ושידור עונתה השנייה ב-2008. בעקבות הצלחה ביקורתית גדולה לה זכתה "בטיפול" נוצרה על ידי רשת HBO גרסה אמריקאית לסדרה, שעלתה לשידור כשנתיים לאחר הסדרה המקורית. הסדרה זכתה לתיאור "מופת טלוויזיוני", ואנשי מקצוע הצהירו עליה כבעלת השפעה על תחום הפסיכולוגיה.


דגל הגאווה עם סרט אבלות שחור. דגל זה נפוץ לאחר האירוע כסמל לאבלה של הקהילה

הרצח בברנוער היה פיגוע ירי שהתרחש ב-1 באוגוסט 2009, בבית אגודת הלהט"ב בתל אביב, בעת פעילות "בר נוער". בפיגוע נרצחו שניים ונפצעו רבים. למרות שרוב בני הנוער ששהו במקום טרם גילו לאיש על נטייתם המינית השונה, ולא יצאו מהארון, צילמה אותם התקשורת כשהם פצועים ועולים לאמבולנסים וכן בהגיעם לבית החולים. בני הנוער הפצועים, שחבריהם נרצחו, נדרשו להתמודד במקביל לפציעה גם עם חרדה מתגובת הוריהם וחבריהם לכיתה שלא ידעו על שונותם. חששם של חלק מהנערים היה מוצדק לאור תגובה קשה של מיעוט קטן מההורים ובני המשפחות שסירבו להגיע בשלב הראשוני לסעוד את מיטת בנם. חמישה חודשים לאחר ליל הרצח, בדצמבר 2009, התנצלה חברת החדשות של ערוץ 2 באופן רשמי על עגמת הנפש שנגרמה בשל צילום תמונות הנערים הפצועים ללא אישור.


Betacam SP camera.jpg
מצלמת וידאו המשתמשת בטכנולוגיה אלקטרונית להקלטת תמונות נעות


Article.gif

בבילון 5 - בטיפול - האוס (סדרת טלוויזיה) - מיסטר בין - עמוק באדמה - הסופרנוס


טכנולוגיה: PVR - Windows Media Center Edition - GB-PVR - LCD - HDTV - PAL - SageTV - אנטי מחיקון - שק"ק - שלם וצפה - תותח אלקטרונים
תוכן: תוכנית טלוויזיה - עונה - פיילוט - ספין-אוף - קליף האנגר
תרבות הטלוויזיה: תקשורת המונים - מדרוג - פריים טיים - פרס אמי - עימות בחירות - הפסקת פרסומות

מושגים נוספים


ראו גם: שנים בטלוויזיה


שנות החמישים: לוסי אהובתי · המופע של אד סאליבאן · בוננזה · אזור הדימדומים
שנות השישים: הקרקס המעופף של מונטי פייתון · מסע בין כוכבים · משפחת קדמוני · משפחת סילוני · האסיר · מנהרת הזמן · משימה בלתי אפשרית · 60 דקות
שנות השבעים: רחוב סומסום · סאטרדיי נייט לייב · המלון של פולטי · ספינת האהבה · שלושה בדירה אחת · הכול נשאר במשפחה
שנות השמונים: צוות לעניין · שושלת · מקגיוור · נשואים פלוס · משפחת קוסבי · אלף · אופרה וינפרי · תהילה · היפים והאמיצים · חופשי על הבר
שנות התשעים: טווין פיקס · משפחת סימפסון · סיינפלד · בוורלי הילס 90210 · בבילון 5 · חברים · תהרוג אותי וזהו
העשור הראשון של המאה ה-21: סאות' פארק · הבית הלבן · סקס והעיר הגדולה · 24 · אבודים · בובספוג מכנסמרובע · הסופרנוס · עמוק באדמה · מד מן
העשור השני של המאה ה-21: אימפריית הפשע · The Voice · הומלנד · משחקי הכס


ערוצי טלוויזיה מישראל


ערוצי טלוויזיה בעולם

P Cinema.png
P Azulai.png
P art.png
P satellite dish.svg
P Photography.png
P Mickey.png
פורטל קולנוע פורטל קולנוע ישראלי פורטל אמנות פורטל תקשורת פורטל צילום פורטל דיסני


Exquisite-kwrite.png

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:

מהו פורטל? - רשימת כל קטגוריות המשנה והערכים