פורטל:טלוויזיה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב, לעדכן ולעצב פורטל זה. ייתכן שהמידע המצוי בדף זה מכיל טעויות, חסר סדר הגיוני, אין בו הפרדה בין עיקר וטפל, עיצובו לקוי והוא אינו מייצג היטב את התחום בוויקיפדיה.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

P Television.png

טלוויזיה היא טכנולוגיה לשידור וקליטה של תמונות וצלילים, המבוססת על משדר טלוויזיה המשדר אותות רדיו הנושאים מידע חזותי וקולי, ועל ומקלט טלוויזיה הקולט את האותות, מפענחם ומציגם בפני הצופה.

השם "טלוויזיה" הוא צירוף המילה היוונית Τηλε = רחוק והמילה הלטינית Vision = ראייה, וביחד "לראות למרחוק". ביכולותיה אלה, ובאפשרה לשתף ציבור צופים רחב במדינות המודרניות בסרטים, במאורעות בזמן התרחשותם, ובתוכניות שונות, שימשה הטלוויזיה גורם מרכזי במהפכה התרבותית העולמית במאה העשרים. הטלוויזיה משמשת גם ככלי פוליטי, ולדוגמה השפיעה רבות על בהחדרת השפה האנגלית והתרבות האמריקאית אל שאר העולם, ונחשבת גם כמבשרת הגלובליזציה.אסי דיין כראובן דגן. למטה: צוות שחקני העונה הראשונה של "בטיפול".

בְטיפול היא סדרת דרמה ישראלית זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה, ששודרה לראשונה בערוץ הוט 3 ב-28 באוגוסט 2005. הסדרה, שנוצרה בידי חגי לוי, עוקבת אחר הטיפולים הפסיכולוגיים השבועיים שעורך למטופליו פסיכולוג קליני בשם ראובן דגן, שמגולם על ידי אסי דיין. במקביל מציגה העלילה אירועים מחייו הפרטיים של דגן. הסדרה שודרה חמישה ימים בשבוע (א'-ה') בערוץ הוט 3, כאשר שידור עונתה הראשונה החל כאמור ב-2005 ושידור עונתה השנייה ב-2008. בעקבות הצלחה ביקורתית גדולה לה זכתה "בטיפול" נוצרה על ידי רשת HBO גרסה אמריקאית לסדרה, שעלתה לשידור כשנתיים לאחר הסדרה המקורית. הסדרה זכתה לתיאור "מופת טלוויזיוני", ואנשי מקצוע הצהירו עליה כבעלת השפעה על תחום הפסיכולוגיה.


מחבט וכדורי טניס

בגרסה הבריטית של תוכנית הטלוויזיה "מי רוצה להיות מיליונר?" הוצגה לאחד המתמודדים השאלה: "תאורטית, מהו מספר החבטות הנמוך ביותר בעזרתן ניתן לנצח מערכה במשחק טניס?". האפשרויות שהוצגו בפניו היו 12, 24, 36 ו-48. על פי חישובו של המתמודד נדרשות 4 חבטות כדי לנצח משחקון ושישה משחקונים כדי לנצח מערכה, לכן התשובה היא 24 חבטות. הוא בחר בתשובה זו וזכה ב-64,000 ליש"ט. העיתון הבריטי "דיילי מירור" פרסם למחרת כי תשובתו הייתה שגויה, כיוון שאפשר לנצח את משחקוני ההגשה של היריב מבלי לחבוט בכדור, אם הוא יבצע שגיאה כפולה בכל ניסיון הגשה. לכן, התשובה הנכונה היא 12 חבטות. על אף הטעות, המתמודד שמר את כספי הפרס.


Betacam SP camera.jpg
מצלמת וידאו המשתמשת בטכנולוגיה אלקטרונית להקלטת תמונות נעותראו גם: שנים בטלוויזיה


שנות החמישים: לוסי אהובתי · המופע של אד סאליבן · בוננזה · אזור הדימדומים
שנות השישים: הקרקס המעופף של מונטי פייתון · מסע בין כוכבים · משפחת קדמוני · משפחת סילוני · האסיר · מנהרת הזמן · משימה בלתי אפשרית · 60 דקות
שנות השבעים: רחוב סומסום · סאטרדיי נייט לייב · המלון של פולטי · ספינת האהבה · שלושה בדירה אחת · הכול נשאר במשפחה
שנות השמונים: צוות לעניין · שושלת · מקגיוור · נשואים פלוס · משפחת קוסבי · אלף · אופרה וינפרי · תהילה · היפים והאמיצים · חופשי על הבר
שנות התשעים: טווין פיקס · משפחת סימפסון · סיינפלד · בוורלי הילס 90210 · בבילון 5 · חברים · תהרוג אותי וזהו
העשור הראשון של המאה ה-21: סאות' פארק · הבית הלבן · סקס והעיר הגדולה · 24 · אבודים · בובספוג מכנסמרובע · הסופרנוס · עמוק באדמה · מד מן
העשור השני של המאה ה-21: אימפריית הפשע · The Voice · הומלנד · משחקי הכס


Exquisite-kwrite.png

רוצים לעזור? הנה כמה משימות שבהן אתם יכולים לתרום:
הערכים הדרושים בתחום הטלוויזיה

עיינו גם בפורטל

P Television.png

פורטל הטלוויזיה הוא השער לתחנות, לסדרות, לתוכניות, לאנשים, ולטכנולוגיה של עולם הטלוויזיה

בעמוד זה מאוגדות הבקשות השונות לערכים הקשורים בתעשיית הטלוויזיה.

  • נא להוסיף בקשות חדשות לפי סדר הא"ב.
  • הפניה לוויקיפדיה אנגלית צריכה להעשות באמצעות תבנית {{אנ|שם הערך באנגלית}}

כללי

מושגים

ערוצי טלוויזיה

חברות הפקה

תוכניות טלוויזיה

סוגות טלוויזיוניות

קומדיות

סדרות דרמה

תוכניות אירוח

  • Y בלילה - תוכנית אירוח ששודרה בעבר בלוויין בערוץ YTV
  • מלכות השבת תוכנית אירוח בערוץ 2 בהגשת ירדנה ארזי ושחר סגל

סדרות הנפשה

שעשועונים

מדע בדיוני

חדשות

שונות

אישים

שחקנים

במאים, מפיקים, תסריטאים

כתבי ומנחי טלוויזיה

בעולם

בישראל

כתבי ערוץ 1
כתבי ושדרי ספורט
כתבי חדשות ערוץ 2

בדרנים

  • מאיר רמז - בדרן ומנחה שעשועונים שהיה מפורסם בשנות ה-80' ושנות ה-70'

דמויות בדיוניות

ראו גם

פורטל:קולנוע/ערכים מבוקשים


הערות שוליים

מצאו ערכים לשיפור בנושא טלוויזיה: לשכתובלעריכהלהשלמהקצרמריםחדשיםדורשי מקורלפישוטבלי תמונה (יש לגלול את המסך כלפי מטה)