בן-ציון אריה לייבוש הלברשטאם

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
רבי בן ציון אריה לייבוש הלברשטאם מבאבוב
האדמו"ר רבי בן ציון אריה לייבוש (בשמאל) יחד עם רבי צבי יהודה שפירא מבלאז'וב (ימין), ורבי שמואל דוד הלברשטאם מצאנז קלויזנבורג (במרכז)

הרב בן-ציון אריה לייביש הלברשטאם (נולד בשנת ה'תשט"ו - 1955, ארצות הברית) הוא האדמו"ר הנוכחי מבאבוב.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד לאדמו"ר רבי שלמה הלברשטאם (השני) ולרבנית פריידא, בת רבי אריה לייבוש רובין, האדמו"ר מטומשוב. בשנת תשל"ה נישא לקרובת משפחתו העסא, בתו של הרב מנחם מנדל רובין, האדמו"ר ממוזשאי[1]. בני הזוג התגרשו כעבור כשנתיים. נישא בשנית לרוזה, בת ר' משה צבי ווקסמן, ולזוג נולדו 12 ילדים.

לאחר פטירת אביו האדמו"ר רבי שלמה בשנת ה'תש"ס - 2000, הוכתר על ידי אחיו האדמו"ר רבי נפתלי צבי הלברשטאם כרב הצעיר של קהילת באבוב. לאחר פטירת אחיו בה'תשס"ה - 2005, הוכתר לאדמו"ר על ידי רוב חסידי באבוב. חלק אחר של החסידים הכתירו כאדמו"ר את אחיינו רבי מרדכי דוד אונגר, חתן אחיו האדמו"ר רבי נפתלי צבי. בפסק דין שניתן בבוררות בין שני הצדדים נקבע כי חצרו של רבי בן ציון היא היחידה שיכולה להיקרא בשם "באבוב" ללא שם לוואי.

קהילותיו[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרכז חצרו בבורו פארק שבניו יורק. קהילות של חסידיו קיימות גם במונסי, לייקווד, ויליאמסבורג, לונדון, אנטווערפן ועוד. בישראל יש לחסידות קריה חסידית גדולה בעיר בת ים, בשם 'קריית באבוב'. קהילות של החסידות קיימות גם בערים בני ברק, ירושלים ביתר עילית אשדוד ואלעד בקנדה ישנם קהילות במונטריאל ובטורנטו.

דברי תורתו מופיעים מדי שבוע תחת הכותר אמרי קודש.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ סבו רבי אריה לייביש רובין, היה בן דודו של רבי יעקב ישראל רובין מסאסרגן, אביו של רבי מנדל.


הקודם:
רבי נפתלי צבי הלברשטאם
אדמו"רי באבוב הבא:
אין