שיחת משתמש:Bakbik1234

תוכן הדף אינו נתמך בשפות אחרות.
מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


עמותת רקפת[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Bakbik1234,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "עמותת רקפת" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Bakbik1234/‏עמותת רקפת". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! גילגמש שיחה 15:40, 23 בספטמבר 2021 (IDT)תגובה[תגובה]

Wikipedia Library owl.svg

שלום Bakbik1234!

לפי ההתרשמות מעריכותיך, נראה שיש לך ידע מקיף במטאל. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף עשויה להעלות את הרמה בתחום זה.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בדף תבנית:בעלי ידע/מטאל ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבמטאל. אם יש עוד תחומים שנראה לך שתוכל לתרום בהם, אתה מוזמן כמובן לשבץ את שמך גם בהם. תוכל לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם אתה רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווה זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, GHA - שיחה 21:51, 19 בפברואר 2022 (IST)תגובה[תגובה]

למה התכוונת[עריכת קוד מקור]

בעריכה הזו? • חיים 7שיחה • 23:46, 4 ביולי 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

רצח/ירי המוני[עריכת קוד מקור]

הי Bakbik1234,

הסרתי את הקטגוריה רצח/ירי המוני משני ערכים בהם היה מדובר ברצח במשפחה. אמנם לכאורה מדובר במקרים עם ארבעה קרבנות רצח ועל כן הם כביכול מתאימים להגדרה הפורמלית, אבל מדובר במקרים שונים במהותם. בברכה, Kershatz - שיחה 23:26, 10 ביולי 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

רצח במשפחה נחשב לרצח המוני, אלא אם מדובר ברצח של פחות מ-4 או 3 (הגדרה משתנה) בני משפחה.
מהויקיפדיה האנגלית:
Mass murderers may fall into any of a number of categories, including killers of family, of coworkers, of students, and of random strangers. Their motives for murder vary. A notable motivation for mass murder is revenge, but other motivations are possible, including the need for attention or fame.
ומהקהילה המקוונת הגדולה ביותר המוקדשת לרוצחים המוניים (מעל ל-100,000 רשומים):
A mass killer is defined as one person who kills 3 or more individuals arbitrarily in a contained population at a single point in time. This includes mass shooters, bombers, terrorists, and family annihilators.
אשמח לשמוע מה מה דעתך לאחר קריאת המידע הזה. Bakbik1234 - שיחה 01:13, 11 ביולי 2022 (IDT)תגובה[תגובה]
קראתי ועדיין נראה לי שהמושגים בעברית ובאנגלית לא לגמרי חופפים וכמו אבי דוידוביץ המושג "רצח רבים או "רצח מרובה קורבנות " (Multiple Victims Murder) עדיף אבל הוא גם מתייחס לשני המקרים הנ"ל כרצח רבים ולכן אני מקבלת את עמדתך. Kershatz - שיחה 15:22, 11 ביולי 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

אין לבצע העברה ואין לשנות שמות של ערכים ללא דיון. גילגמש שיחה 19:21, 16 ביולי 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

טיפים לניטור מוצלח[עריכת קוד מקור]

Wikimedia Deutschland icon explore.svg
שלום Bakbik1234,

תודה על תרומתך לוויקיפדיה בתחום הניטור, ברצוני להציע לך מספר כלים שימושיים שיכולים להיות לך לעזר, ומספר הנחיות כלליות לניטור:

גאדג'טים אלו יוסיפו לדף השוואת הגרסאות קישוריות להנחת הודעות בדף השיחה של העורך (רשום או אלמוני) שאת עריכתו בוחנים, וקישוריות להוספת בקשות לדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים.

כללים לניטור יעיל ומאבק בהשחתות

כל הדברים להלן נכתבים כעצות שנצברו מניסיונם של מנטרים אחרים, הם לא פקודות או כללים מחייבים. הכלל הראשון אותו יש לזכור בעריכה בוויקיפדיה ובניטור הוא השמעות לשכל הישר.

 • בראש ובראשונה, קרא את הדף ויקיפדיה:איך לנטר ולהישאר בחיים.
 • ביטול עריכה ייעשה רק אם לא מצאת מקור אמין להוספה זו (כל שינוי נתון לשיקול דעת שלך; אם הוסף מידע שאריק איינשטיין נולד בקנדה ולא מצאת מקורות בוויקיפדיה אחרת או בחיפוש גוגל פשוט – בטל העריכה. אם הוספו טענה או מחקר שאיינשטיין שנא תפוחי עץ כי הייתה לו טראומה מתפוחי עץ ולא מצאת מקור לכך – כדאי להצמיד תבנית {{מקור}} בערך. כמובן שאם הטענה היא טענת הבל ברור, ניתן לשחזר אותה מייד).
 • כשמוצאים השחתה, יש לבדוק עריכות קודמות באותו הדף: אם נעשו שלוש השחתות ברצף בערך מסוים, ואתם מתקנים את האחרונה, התיקון שלכם "מסתיר" את ההשחתות הקודמות משאר המנטרים, שבדרך כלל יבדקו את ההיסטוריה עד העריכה האחרונה של משתמש מוכר (כלומר השחזור שלכם), ויעצרו שם.
 • אחרי סיום טיפול בהשחתה, כדאי לבדוק את שאר העריכות של אותו עורך או מאותה כתובת בתקופה האחרונה: משחיתים רבים נוהגים לבצע מספר השחתות, באותו הדף או בדפים אחרים.
 • עריכות כמו "גכהמהכקהכק" שנעשות מכתובת IP או חשבון רשום – יש להניח (מחמת חזקת החפות שעומדת לכתובת או חשבון שאין להם היסטוריית השחתות) כי הוא מבצע ניסויי עריכה ולכן יש להציב בדף שיחתו שניסויי עריכה עושים בארגז חול (תבנית {{ניסויים}} מבהירה זאת היטב).
 • עריכות כמו "הדס המלכה המהממת/המעצבנת" הן השחתה לכל דבר ועניין ויש להזהיר עליהן (תבנית {{אזהרה}} עושה את העבודה ולרוב הם לא חוזרים). אם חזרו על כך – פנה למפעילים בבקשת חסימה. בדרך כלל נהוג שאין לבקש חסימה אם המשתמש או האלמוני טרם הוזהר. כמו כן, אין טעם לבקש חסימת אלמוני בשל עריכה שנעשתה לפני זמן רב (מספר שעות). לפני בקשת חסימה של אלמוני, כדאי לבדוק את הכתובת (whois מתחתית דף התרומות)
 • כשעריכה ששחזרת מכילה חשיפת פרטים אישיים, איומים, או ביטויים גזעניים, התבטאויות נאציות וכדומה, אפשר לבקש "הסתרת גרסה".
 • אם נתקלת במשחית שמשחית ערכים מרובים, אין טעם למלא את דף השיחה שלו באזהרות. אזהרה אחת מספיקה – לאחר מכן ניתן לבקש חסימה.
 • יש להניח כוונה טובה; כשנתקלים בעריכה גרועה או מזיקה שיכלה להיות תוצאה של טעות ולא זדון, בנוסף לשחזור או ביטול הנזק, רצוי לפנות לעורך או האלמוני שביצע את הטעות בדף השיחה, ולהסביר להם איפה טעו - אין עודף של עורכים מועילים בוויקיפדיה, ועדיף לסייע לעורכים, רשומים ואלמונים כאחד, להפוך מועילים, מאשר לגרש אותם מוויקיפדיה בבושת פנים.

בברכה, הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 18:54, 18 בספטמבר 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

כמו כן, בעקבות הפניות שלך בבקשות חסימה בוק:במ ברצוני להדגיש כלל נוסף שעליך להקפיד עליו: אף שמשחיתים יש לא מעט, הרי הטרולים נדירים בוויקיפדיה. מאפיין מובהק של טרולים הוא נחישותם: טרולים מנסים שוב ושוב להשחית את ויקיפדיה, בעוד המשחיתים המצויים נעלמים לאחר ניסיונות מעטים. מובן מכך שמשחיתים יוכרזו כטרולים רק לאחר שקיבלו אזהרה ברורה שהתנהגותם אינה רצויה. כיוון שפעולתם של טרולים נמשכת זמן רב, סביר שתיווצר הסכמה בין ויקיפדים אחדים על עובדת היותם טרולים. בכל מקרה אין להכריז עצמאית על היותו של משתמש מסוים טרול. להכרזה כזו יש משמעות מרחיקת לכת (ראו למשל דף המשתמש של חכם חנוכה), ולכן רק הקהילה או הבירוקרטים רשאים לצאת בהחלטה כזאת. לכן כאשר אתה מבקש לחסום משתמש מסוים, הקפד לכנותו טרול אם רק ואם הוא הוכרז על ידי הבירוקרטים ככזה. בהצלחה בהמשך הניטורFace-smile.svg הארי (העיתונאי המנטר - שיחה) 18:54, 18 בספטמבר 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

מדוע מחקת את הערך הנוסף שם? תאו הארגמן - שיחה 07:39, 2 באוקטובר 2022 (IDT)תגובה[תגובה]

זה היה הדבר האחרון שהוסיפו לערך חיידקים גראם-שליליים, וכל ה"תרומות" הקודמות של הבחור שהוסיף את זה היו הבל, אז לא רציתי להסתכן. ובלי קשר, גם לא מצאתי את המידע בויקיפדיה האנגלית. Bakbik1234 - שיחה 09:55, 2 באוקטובר 2022 (IDT)תגובה[תגובה]
המידע קיים גם בויקיפדיה העברית וגם באנגלית. בכל מקרה, ההשחתות היו יומיים לפני התוספת הזו. כתובות IP נוטות לנדוד, ולכן השחתה במועד מסוים אינה מחייבת לגבי מועדים אחרים. תאו הארגמן - שיחה 12:46, 2 באוקטובר 2022 (IDT)תגובה[תגובה]
בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף שטניזם. הסיבה לכך היא: נדרש דיון בשביל לבצע שינוי זה, מכיוון שהוא שנוי במחלוקת. נא לשים לב שלפי הנהלים אין לחזור על עריכה שבוטלה, אלא יש לדון על כך בדף השיחה, או להציע חלופה בהתחשב בנימוקי הביטול. מומלץ לעבור על המדריך לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה.
בברכה, אקסינו - שיחה 16:41, 2 בנובמבר 2022 (IST)תגובה[תגובה]

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Bakbik1234,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ובנוסף, כעת יש ביכולתך לערוך דפים ברמת "הגנה מוגברת", לבדוק כמה עורכים עוקבים אחרי כל דף (דרך "מידע על הדף" בתפריט הימני, או בעזרת סקריפט מספר 33 בויקיפדיה:סקריפטים), ולראות את תוכן הדף מיוחד:דפים שאינם במעקב.

מאחר שכעת פחות מעריכותיך ינוטרו, מומלץ מאוד לקרוא את המדריכים החשובים הבאים, אם לא עשית זאת עד כה: ויקיפדיה:לשון, איכותם של מקורות.

בברכה, תאו הארגמן - שיחה 07:41, 18 בינואר 2023 (IST)תגובה[תגובה]

אני לא בדוק עריכות עדיין - אבל מצטרף. כל הכבוד! Eitanbb (דף משתמש חדש!) 💬 ✏️ 📋 19:12, 18 בינואר 2023 (IST)תגובה[תגובה]
תודה רבה! Bakbik1234 - שיחה 19:32, 18 בינואר 2023 (IST)תגובה[תגובה]