לדלג לתוכן

משחקי הכס - עונה 6

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משחקי הכס
Game of Thrones
מבוסס על "שיר של אש ושל קרח"
מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין
סוגה פנטזיה
דרמה
שחקנים
פסקול Game of Thrones: Season 6 עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור ארצות הברית עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
מספר פרקים 10 עריכת הנתון בוויקינתונים
הפקה
הפצה HBO Canada עריכת הנתון בוויקינתונים
שידור
רשת שידור HBO עריכת הנתון בוויקינתונים
תקופת שידור מקורית 24 באפריל 2016 – 26 ביוני 2016 עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

העונה השישית של משחקי הכס שודרה במקור בין ה-24 באפריל 2016 ל-26 ביוני 2016. העונה כללה עשרה פרקים, כל אחד באורך של 50-60 דקות.

עד העונה החמישית הסדרה עקבה, פחות או יותר, אחרי עלילת חמשת הספרים שיצאו בסדרת "שיר של אש ושל קרח". עם זאת, לאור העיכוב ביציאת ספרי ההמשך, החל מעונה זו עלילת הסדרה ממשיכה לקו "עצמאי" יותר שפותח על ידי יוצרי הסדרה על פי רעיון כללי שהתווה מרטין, בצירוף מספר פרטי עלילה משני הספרים האחרונים "משתה לעורבים" ו"ריקוד עם דרקונים" שלא כוסו בעונה הקודמת.[1]

תקציר העלילה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

במעלה המלך ג'יימי חוזר אל סרסיי ויחד עמה זומם להפיל את שלטונו של הדרור העליון. בניסיון התקוממות כושל כנגד תומכי הדרור העליון הוא נשלח לעזור למשפחת פריי במצור על נהרן, בעוד טומן מכריז כי סרסיי תעמוד למשפט אמונה וכי לא יתקיים דו-קרב. סרסיי לא מופיעה בפני הדרור העליון ומארגנת פיצוץ בהיכל הגדול באמצעות אש פרא, שבמהלכה נהרגים מארג'רי טיירל והדרור העליון. טומן שמבחין במתרחש מתאבד בקפיצה מחלון המבצר האדום, וסרסיי מתיישבת על כס הברזל ומכריזה על עצמה כמלכת שבע הממלכות.

בחומה, סר דאבוס משכנע את מליסנדרה, כוהנתו של אדון האור, להחיות את ג'ון סנואו, שלאחר תחייתו מוציא להורג את הקושרים שהתנקשו בו ופורש ממשמר הלילה בטענה כי "מותו" פטר אותו מהשבועה. הגעתה של סאנסה אל טירת שחור טורפת את הקלפים. היא משכנעת אותו לתור אחר בעלי ברית לקראת יציאה לקרב על וינטרפל, לאחר שרמזי בולטון רוצח את אביו ואת אמו ואחיו החורגים ומשתלט על וינטרפל. סאנסה וג'ון סנואו יוצאים לקרב על המבצר בראש צבא הפראים ובתמיכתה של מליסנדרה כשבסיומו ג'ון, בסיוע ברגע האחרון של אבירי הבקעה, מביס את רמזי בולטון ולוקח אותו בשבי, בעוד סאנסה מביאה למותו בכך שהיא משסה בו את כלביו הרעבים. כהכנה לפלישת ההלכים הלבנים ג'ון סנואו מתייעץ עם אדוני הצפון ומוכתר למלך הצפון.

בערים החופשיות, אריה סטארק מאמצת את זהותה כמתנקשת נטולת פנים וראייתה שבה אליה. היא נשלחת להתנקש בשחקנית מסוימת אך מסרבת מסיבות מוסריות ומחליטה לערוק מ"חסרי הפנים". כעונש, תלמידתו של מנהיג הכת מנסה להתנקש בה, אך אריה הורגת אותה באמצעות חרבה "מחט". אריה מכריזה כי אינה רוצה להיות מתנקשת ללא פנים, ולאחר מכן מתעתדת לשוב אל מעלה המלך כאריה סטארק, ויוצאת לבקש את נקמתה בכל אלה שפגעו במשפחתה.

בארצות הנהר, דג שחור כובש את נהרן מידי בני פריי שהחזיקו בה. הם צרים עליה בתגובה ומאיימים להרוג את אדמור טאלי שנמצא בידיהם. בריאן מטארת' מגיעה לנהרן בניסיון לשכנע את דג שחור לבוא לעזרת סאנסה, הוא מסרב. ג'יימי לאניסטר מדבר עם אדמור טאלי ומאיים עליו שירצח את בנו אם לא ייתן לו את נהרן. אדמור נכנס לנהרן ואומר לאנשיו להיכנע, דג שחור עוזר לבריאן מטארת' לברוח ונהרג בקרב מול בית פריי ובית לאניסטר.

באיי הברזל, אחיו של באילון ג'רייג'וי - יורון, חוזר מן הגלות והורג בסתר את באילון. ת'יאון גרייג'וי חוזר לפייק לאחר שברח מוינטרפל, ויחד עם אחותו יארה השניים מתכננים לתבוע את כס המלח עבור יארה ולמשול באיי הברזל. בעת שיארה תובעת את הכס, מופיע יורון גרייג'וי, שמשכנע את הלורדים באיי הברזל לבחור בו כמלך החדש, ומספר שתוכניתו להינשא לדאינריז טארגאריין ולהשתמש בדרקונים שלה כדי לכבוש את ווסטרוז. ת'יאון ויארה נמלטים עם בעלי בריתם וצי הספינות של גרייג'וי על מנת להגיע לדאינריז ראשונים ולכרות עמה ברית.

מעבר לים הצר, דאינריז טארגאריין נלקחת בשבי בידי הדות'ראקים, שמחליטים לכלוא אותה במקדש אלמנות מנהיגי הדות'ראקים, אך היא מסרבת להשלים עם גורלה ולאחר שהיא שורפת למוות את מנהיגי הדות'ראקים היא הופכת למנהיגת הדות'ראקים ויוצאת עמם בחזרה אל מירין כשהיא רכובה על דרקונה. במירין, ואריז וטיריון מנסים להשכין שלום בין אדוני העבדים ובעוד ואריז יוצא לגייס צבא, מתקפה מכיוון הים על מירין נבלמת עם בואה של דאינריז כשהיא רכובה על דרוגון הדרקון. יחד עם האחים גרייג'וי שחוברים אליה ועם ספינותיהם הרבות דרקוניה וצבא הדותראקים היא יוצאת לקרב על ווסטרוז.

מצפון לחומה, בראן סטארק, הודור ומירה מגיעים אל עץ היער הענק שבו נמצא העורב בעל שלוש העיניים, שמלמד את בראן ומראה לו חזיונות מהעבר ומלמד אותו את מקורם של ההלכים הלבנים, תולדות חיי אביו אדארד ואודות הודור בילדותו. בשלב מסוים בראן רואה את מלך הלילה בראש צבא המהלכים הלבנים, ומלך היער מבחין בו ונוגע בו, מה שמפר את ההגנה על המערה בה שכנו. ההלכים הלבנים פולשים אל המערה והורגים את העורב ואת הודור. כאן מתגלה לנו כי בראן בחזיונותיו השפיע על העבר וגרם להודור הצעיר לשמוע בראשו את המילים 'תחזיק את הדלת' (Hold the door), מילים שנחקקו בראשו, עד כי איבד את יכולתו לומר דבר מלבד אותן (לאחר גלגולים רבים הפך המשפט לשמו, הודור). בראן ומירה נמלטים בקושי ונתקלים בבנז'ן סטארק שמספר להם שננטש על ידי אנשי משמר הלילה וחייו ניצלו הודות לילדי היער. הוא מפציר בבראן להשלים הכנותיו לקראת הפיכתו לעורב בעל שלוש העיניים. בחזיונותיו בראן מגלה שג'ון סנואו אינו ממזרו של נד סטארק אלא בנם של ליאנה סטארק וראייגר טאראגריין.

שיר של אש ושל קרח מאת ג'ורג' ר. ר. מרטין
משחקי הכס עימות המלכים סופת החרבות משתה לעורבים ריקוד עם דרקונים רוחות החורף
(טרם יצא לאור)
חלום של אביב
(טרם יצא לאור)

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ Mike Fleming Jr, ‘Game Of Thrones’ David Benioff & D.B. Weiss On Shocking Season 6 Finale, Deadline, ‏2016-06-27 (באנגלית אמריקאית)