שיחת ויקיפדיה:איך ליצור דף חדש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

גיא שפית

גיא נולד ב-17 לפברואר 2005 (13), לאם בשם לילך ולאב בשם רועי. גיא משחק בקבוצת הכדורגל ״מ.ס דרום השרון״ ומככב כמספר 7 בקבוצתו. גיא שיחק שנתיים בקבוצת ״הפועל הוד השרון״ ושנה בקבוצת ״הפועל כפר סבא״.

יצירת ערכים חדשים

שאלה של תורם. אני מנסה לכתוב ערכים חדשים לגמרי - ערכים שאין אפילו הפניה אליהם מדפים אחרים. איך אני אמור לעשות את זה? כרגע אני פשוט שמתי הפניה לשם החדש בדף קיים, נכנסתי מהדף הקיים וערכתי את הדף החדש. הדבר עבד אך צבע הסימון בדף הקיים הוא כאילו אין מידע בערך שכתבתי. האם צריך לרשום את הערך במקום נוסף? דרך אגב האם אמורים לדבר במזנון על ידי עריכתו???

תודה מראש.

שלום רב לתורם טירון,
כן, מדברים במזנון באמצעות עריכתו. הדרך שבה הלכת לכתיבת ערך חדש מדויקת לחלוטין. אם הצבע לא התחלף מאדום לסגול, לחץ על "רענן"/Refresh. כדאי שתפתח לך חשבון (אפשר עם כינוי, אין שום צורך להזדהות), כדי שאפשר יהיה להתייחס אליך.
דוד שי 13:09, 19 נוב' 2003 (UTC)
,תודה לך, דוד.
תשובה נוספת: את הערך הלא מקושר אתה רושם בארגז החול שלך, או תחת שם המשתמש שלך (כמו שעשית בערך קיים) אחר שאתה ממלא את הערך בתוכן, אתה יכול למחוק את שם הערך שרשמת (לניקוי) זה לא ימחק את הערך החדש. ^^ דוד1 15:26, 19 נוב' 2003 (UTC)
הבעיה בשיטה זו היא שהערך נותר יתום - אין דרך להגיע אליו, מלבד דרך תיבת החיפוש. חשוב שאל כל ערך יובילו קישורים אחדים (רלבנטיים), זה מבטיח חיים לערך. דוד שי 21:11, 19 נוב' 2003 (UTC)
אתה צודק, דוד. אבל לעיתים אין דרך אחרת. לפעמים אין, או שלא ידוע לכותב מהו הערך ממנו צריך הנתון החדש להיפתח. ניתקלתי כבר בדברים ממין זה גם בוויקי באנגלית. והפתרון הוא לפתוח ערך ולקשור אותו "סתם" לארגז החול שלך, ולבקש מאחרים / מנוסים סיוע, איך ולאן לקשור אותו ^^ דוד1 03:42, 20 נוב' 2003 (UTC)

הוספת ערך לאתר

וויקיפדים:

אולי מישהו יכול להסביר פעם אחת ולתמיד איך לכל השדים והרוחות מוסיפים ערך חדש לאתר? אשמח לתרום, אבל האתר ממש לא ברור בנקודה הזאת וזה קצת משגע אותי

הסבר:

זה מאוד פשוט, אפרט כאן את הפירוט המירבי:

  • החלט איזה ערך ברצונך להוסיף ומצא לו כותרת מתאימה
  • היכנס לדף ממנו רצוי שיהיה קישור לערך הזה. תוכל לחפש דף מתאים על-ידי הפקודה חפש. אם אין כזה, או שאינך מעוניין להסתבך במציאותו, פשוט היכנס לדף המשתמש של עצמך, דרך הקישור: משתמש:Gargar .
  • בדף ממנו אתה רוצה שיהיה קישור לערך שלך, הקש על ערוך דף זה. (ייתכן שהדף אינו רשום, ואז תגיע אוטמטית לעריכה.
  • עתה, אתה תגיע לדף המכיל מסגרת לבנה, ובה כתב מיוחד שנועד לעריכה. אתה יכול להוסיף מה שאתה רוצה לדף, ואז ללחוץ על שמור דף. השינויים שלך יישמרו (אם הדף לא היה קיים קודם, עתה הוא יווצר!)
  • בדף העריכה, הוסף בסופו את כותרת הערך החדש שלך, בצירוף שני סימני [ בתחילתו ושני סימני ] בסופו. לחץ על שמור דף. יצרת קישור לערך שרצית לכתוב.
  • היכנס, בערך ששינית, לקישור אל הערך אותו אתה מעוניין להוסיף. אם הינך מגיע לדף העריכה שלו, כתוב אותו ולחץ על שמור דף. אם אינך מגיע לדף העריכה, לחץ על ערוך דף זה, ואז תגיע אליו.

אם אתה רוצה להוסיף לערך קיים, מצא אותו, ואז פשוט לחץ על ערוך דף זה, שנה את מה שאתה רוצה, ולחץ על שמור דף.

היה אמיץ, ואל תחשוש לטעויות! כל טעות ניתנת לתיקון (ותתוקן בשמחה), בלא שייגרם שום נזק. גם אם תרשום משהו חלקי או לא מתאים, מחוסר בקיאות, מישהו כבר ישלים אותך!

  • לאחר שיצרת דף חדש, משתמשים מנוסים יותר יקשרו אותו למקומות הנכונים, וייתכן שירצו לערוך אותו במידה מסויימת. עקוב אחר פעולתם על מנת להבין כיצד כותבים בוויקיפדיה.

תוכל לשאול שאלות נוספות ככל העולה על רוחך, בדף זה, בדפי שוחח על דף זה השונים או בדפי המשתמש של כל אחד משמשתמשים (אני זמין בשעות הקרובות)

בברכה,

אלון 11:28, 23 דצמ' 2003 (UTC)

חיפשתי חיפשתי ולא מצאתי

כאשר מחפשים ערך שאינו קיים, מופיע לו סימן "+" קטנטן סמוך לראש דף התוצאות. לחיצה על סימן זה פותחת דף עריכה לערך החדש.
מדוע לא לשים שם הודעה בולטת יותר? מי שלא מחפש את ה"+" הזה לא ימצא אותו. עדיפה הודעה כגון:

לא קיים ערך בשם שחיפשת. לחץ כאן על-מנת להוסיף אותו.
בקשה: בדוק תחילה אם הערך אינו קיים בשם אחר, דומה אך לא זהה לערך שחיפשת.
מסכים בהחלט. GNU
כן, גם אני. עבר יותר מחודש עד שהבחנתי בלחצן זה. (עד עכשיו יצרתי קישורים מארגז החול) יובל מדר 11:41, 3 אוג' 2004 (UTC)

שינתי. הנוסח הנוכחי: אין דף שכותרתו זהה לזו שחיפשת, באפשרותך לבצע חיפוש טקסט או לכתוב ערך חדש. ערן 12:48, 3 אוג' 2004 (UTC)

יישר כח! האינך סבור שיש מקום לאזהרה דוגמת זו שכתבתי? סה"כ לא רצוי שמישהו שלא מוצא את "הרב עובדיה" יתחיל לכתוב עליו ערך לפני שיבין שאפשר גם "עובדיה יוסף"... --אייתלאדאר 12:53, 3 אוג' 2004 (UTC)
היה כדאי להוסיף בנוסח, "המוסכמה של ויקיפדיה לכתוב ערכים בכתיב מלא, שאם במחרוזת החיפוש ישנם אותיות אהו"י, כדאי לחפש בכתיב מלא" או משהו דומה. כך למשל יכול להיות שמישהו יחפש את איינשטיין באופן הבא: אנשטיין או איינשטין ועלול לא למצוא אותו בגלל יוד חסירה או מיותרת. כמו כן, כדאי להוסיף צמצום חיפוש אם מישהו יחפש שם משפחה ואחריו פרטי, רוב הסיכויים שהוא לא ימצא אותו, אבל אם הוא יחפש רק שם משפחה או פרטי, יש סיכוי טוב למצוא אותו.--אפי ב. 19:43, 3 אוג' 2004 (UTC)

אני כותב חדש בויקי

הוספתי היום את הערכים "קהילת מחרוזת" "סחר חליפין" "מריו ורגאס יוסה". אשמח לקבל הערות מהותיקים, וכן הכוונה.

שאלה: כאשר אני עושה חיפוש על "יוסה" או "מחרוזת" זה לא מוצא את הערכית שהוספתי. מדוע?

ארנון

אם אתה מקבל את ההודעה של גוגל - לוקח לו זמן להתעדכן. בעוד כשבוע הוא ימצא אותם. אם וכאשר החיפוש הפנימי של וויקי יעבוד (זה קורה היום on/off) אתה תוכל למצוא ככה את הערכים.נדב 07:10, 4 ספט' 2004 (UTC)
ברוך הבא.
תלוי למה אתה מתכוון ב"למצוא". אם כתבת את המילים ולחצת על "לך", ודאי שלא תקבל דבר כיוון שכדי לקבל את הערך צריך לכתוב את הביטוי במדויק (שגיאת הקלדה של אות אחת יכולה להרוס הכל). משלא קיבלת דבר (או שלחצת על "חפש" במקום "לך"), נאמר לך שמנוע החיפוש של ויקיפדיה לא פעיל. זה קורה לפעמים. במקום זה מפנים אותך לחיפוש בעזרת גוגל רק בויקיפדיה ולא בכל האינטרנט. אבל הערכים שהוספת הם חדשים מאוד, ולכן לוקח לגוגל קצת זמן להתעדכן.--[[משתמש:Roybb95|רועי | (שיחה) |]] 07:14, 4 ספט' 2004 (UTC)

הפניה לערך חדש

Gadial,

אנכרוניסטי או לא, צריך לרשום איפשהו איך יוצרים הפניה לערך חדש. אני חושב שעדיף שנמליץ על יצירה דרך דף קיים בתור הדרך הראשית כדי להמנע משטף של מאמרים יתומים. בכל מקרה, יש להחזיר את אופן רישום הקישור. הוא לא מתואר באופן ברור בויקיפדיה. אני זוכר שפעם אני לא ידעתי איך לעשות זאת... APH 11:56, 13 אוק' 2004 (UTC)

אין בעיה עם שטף של משחיתים. גם כיום אין בעיה להשחית ערכים קיימים. אנחנו מצליחים לטפל בהצלחה מרובה בתופעה המגעילה הזאת. על כן, אני ממליץ לכתוב ערך מלא וברור. המשחיתים בלאו הכי לא נכנסים בד"כ לתוך העזרה. גילגמש 12:06, 13 אוק' 2004 (UTC)
מסכים שלא יזיק לכתוב איך כותבים הפנייה לערך חדש (למרות שזה מתואר ב"עזרה לעריכה"), ואעשה זאת. בהחלט לא מסכים שעדיף להמליץ על יצירה אד-הוק (כלומר, לכתוב קישור בארגז חול או משהו דומה, לא כחלק מערך שבו הקישור רלוונטי) מאשר על יצירה דרך מנוע החיפוש. זה גם לא ייצרו שום שטף של משחיתים, הן בגלל מה שגילגמש אמר, והן בגלל שממילא כל מי שמשתמש בחיפוש רואה שיש לו את האפשרות הזו. בכל מקרה - יוצרי ערכי הזבל הם האחרונה שבבעיותנו. גדי אלכסנדרוביץ' 12:26, 13 אוק' 2004 (UTC)
גם אני בעד יצירת ערך חדש מערך רלוונטי. מה שהיה חשוב לי הוא שיהיה תיאור של הסינטקס ליצירת לינק חדש. הגרסה הנוכחית של הערך מקובלת עלי.APH 13:47, 13 אוק' 2004 (UTC)

קלות יצירת ערכים חדשים

לאחרונה נתקלתי ב*הרבה* אנשים שפשוט לא יודעים איך ליצור ערך. לפי דעתי אנחנו מפסידים הרבה כותבים פוטנציאלים בגלל שדרך יצירת הערכים אינה אינטואיטיבית ואין אפילו קישור מהעמוד הראשי להסבר איך אפשר ליצור ערך חדש. אני מציע שנוסיף קישור לוויקיפדיה:איך ליצור דף חדש לעמוד הראשי או נסביר בצורה אחרת ויותר טובה איך אפשר ליצור ערכים חדשים. יונתן שיחה 22:20, 12 ביוני 2007 (IDT)

מסכים שצריך להעביר לאנשים בצורה הטובה ביותר את המידע איך ליצור דף, ואפילו את עצם העובדה שהם יכולים לערוך את האתר. דוד 22:32, 12 ביוני 2007 (IDT)
השיקול הוא כמובן נזק לעומת תועלת. מצד אחד נרוויח (אני מסכים עם הקביעה) כותבים נוספים, מצד שני נקבל עם עלייה בערכי ההבל. צורה קיצונית מעט של יישום רעיון זה מופיעה בויקיחדשות, שם היא עובדת דיי טוב (אבל שם גם מדובר במיזם קטן בהרבה). זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:40, 12 ביוני 2007 (IDT)
כדאי להגביר את הנגישות לאפשרות של יצירת ערך חדש, אבל אם נאפשר לאנשים ליצור ערכים חדשים בצורה קלה מאוד ללא קריאת מדריכים שנוגעים לעניין שכרנו יצא בהפסדנו. ‏pacmanשיחה 22:41, 12 ביוני 2007 (IDT)
יש לנו מספיק אנשים לעבור על ערכים חדשים שנוצרו, אנחנו לא יכולים לנסות להישאר כמה שיותר קטנים רק בגלל שככל שנגדל יווצרו יותר ערכי הבל. בכל מקרה, אלה שמתקשים יותר ליצור ערכים חדשים הם, להערכתי, האנשים היותר מבוגרים\מנוסים שאותם אנחנו רוצים למשוך ולא תלמידי בית הספר המשועממים שמשחיתים ערכים וגם לא נראה לי שיש לנו מה להפסיד מניסוי קצר. יונתן שיחה 22:47, 12 ביוני 2007 (IDT)
אני לא בטוח שאתה צודק לגבי היחס או נטיית המשחיתים. אשמח לשמוע התייחסות לנקודה זו מאחד המשתמשים שמרבים לנטר בזמן האחרון (פקמן כבר נתן אחת, בעצם - אשמח לשמוע עוד). צריך למצוא את שביל הזהב. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 22:51, 12 ביוני 2007 (IDT)
זו רק דוגמה מצויינת אחת לפער הגדול בין איך שאנחנו תופסים את האתר לבין איך שהוא נראה לקוראים ולמבקרים. זה סוג המידע שאני רוצה לדלות מויקיפדיה:סקר קוראים ומבקש מכולם להמשיך לפתח אותו, הוא עדיין לא מוכן. ‏Harel‏ • שיחה 22:53, 12 ביוני 2007 (IDT)
אני מצטרף ליונתן. אמנם קשה לראות זאת מבפנים, אבל אני מכיר אנשים רציניים רבים שלא מאמינים לי כשאני אומר להם שהם יכולים ליצור ערכים חדשים או בכלל לערוך את ויקיפדיה ללא אישור. דוד 22:57, 12 ביוני 2007 (IDT)
אני מסכים עם פקמן, ורוצה לחדד נקודה - יצירת ערכים ללא קריאת מדריכים מביאה לכך שהערכים הנוצרים הם לרוב קצרים (לפעמים בלי שתמצתו את הרעיון, ולפעמים הם בכלל מתעסקים בטפל), לשכתוב, ומחכים לעורכים שעוברים על הרשימה ומוכנים לערוך אותם. ירוןשיחה 23:01, 12 ביוני 2007 (IDT)
אם הם יקראו את ויקיפדיה:איך ליצור דף חדש הם אמורים לדעת איך ליצור ערך כמו שצריך, לא? אם לא, אז צריך לשפר את המדריך כך שיהיה יותר ברור (אולי כדאי להסתכל על הדפים המקבילים באנגלית?). בכל מקרה, קצרמר היא לא מילה כזאת גסה. יונתן שיחה 23:09, 12 ביוני 2007 (IDT)
מדריכים יש לנו כמו חול, ואין מה לאכול. יש לנו מדריך מעולה שהכין ערן "צעד אחר צעד", לפי דוגמאות בשפות אחרות. הקוראים פשוט לא מגיעים אליו. אני בעצמי לא יודע מאיפה הוא מקושר ומה הקישור אליו. ‏Harel‏ • שיחה 23:10, 12 ביוני 2007 (IDT)
אז בוא נתקן את הבעיה. :) עניתי על לפחות 10 אימיילים של אנשים ששואלים איך ליצור ערך. יונתן שיחה 23:14, 12 ביוני 2007 (IDT)
אני חושב שצריך לבחור מדריך אחד ולעשות לו קידום מכירות בסגנון גאידמק - ללכת על כל הקופה. כשאני נכנס לעזרה:תפריט ראשי אני נתקף היסטריה. כל כך הרבה דפים בשני מרחבי שם שונים, נהיה לי רע על הנשמה. צריך שכל מי שמגיע לפה והולך לאיבוד, דבר ראשון יגיע לעזרה:ויקיפדיה צעד אחר צעד (אהה! כמובן שזה לא הקישור...). מצידי שנעשה את הקישור בצבע ירוק בגודל 18. ‏Harel‏ • שיחה 23:16, 12 ביוני 2007 (IDT)
יש לנו בצד ימין קישור לברוכים הבאים שנותן הסבר טוב על מהי ויקיפדיה ועל הכללים הבסיסיים שלה, אבל (ואולי עדיף כך?) לא יורד לפרטים טכניים כמעט. ייתכן שיש לערוך בו שיפורים (אולי לשלב בו ויקיפדיה:ויקיפדיה צעד אחר צעד/קישורים?), אבל עדיף שהצעות לשיפור יוצעו בדף השיחה שלו. ערן 10:58, 13 ביוני 2007 (IDT)
הנושא הזה עלה לפחות חמש פעמים, ובכולן המסקנה הייתה שעדיף שאנשים יחפשו את הערך קודם בשמות אחרים לפני שייצרו ערך בשם שונה מעט מהשם של הערך הקיים. ‏odedee שיחה 23:25, 12 ביוני 2007 (IDT)
אולי הוא עלה כל כך הרבה פעמים בגלל שהמצב הנוכחי, שבו אנשים לא יודעים איך ליצור ערך חדש, איננו טוב? אנחנו אמורים לעודד יותר אנשים להצטרף ולתרום לוויקיפדיה, ולא לסגור אותה כך שאם מישהו רוצה לתרום הוא יצטרך לעבוד מאוד קשה. לא ראיתי שמישהו פה הביא את הטיעון שלך כך שלא ברור לי איך זו המסקנה של הקהילה וחוץ מזה, תמיד אפשר להגיע למסקנה חדשה. דרך אגב, אם מישהו יצור ערך בעל שם שונה מעט מהשם של הערך הקיים, נראה זאת וניצור הפניה לערך הקיים וכך נשפר את האנציקלופדיה. יונתן שיחה 22:07, 13 ביוני 2007 (IDT)
טעות, ודי גדולה. המאמץ בהעברת תוכן מהחתול הפרסי, אם ייכתב, לחתול פרסי, איחודו לשם ומחיקת כל התוכן הכפול הוא עצום בהשוואה להוספה צנועה לערך הקיים. הלא אדם יכול לכתוב ערך שלם, על נושא שכבר קיים. כמעט כל מה שהוא יכתוב (במקרה הרע - כל מה שהוא יכתוב) יהיה מאמץ מבוזבז, ומישהו אחר יצטרך להתאמץ שוב כדי לתייג את הערך לאיחוד, ולבצע את האיחוד עצמו. שלא לדבר על התסכול של מי שמגלה שהוא כתב כל כך הרבה - לשווא. ביצוע חיפוש לפני כתיבה הוא אלמנטרי. ‏odedee שיחה 22:31, 13 ביוני 2007 (IDT)
כמה פעמים ראית ערכים מלאים ומקיפים נוספים בעריכה אחת על ידי משתמש אנונימי? אני מנחש שלא הרבה. אני סבור שעדיף שיהיו כמה ערכים שיכתבו בטעות עם הם יבואו לצד הרבה ערכים חדשים שיכתבו. מלבד זאת, לא צריך אפילו לבחור באחד מהשניים, אם היה קישור מהעמוד הראשי לויקיפדיה:צעד אחר צעד (או משהו דומה) שבו אנשים יכולים ללמוד איך לכתוב ערך (ומן הסתם גם יהיה כתוב שם שצריך לבצע חיפוש לפני כן) אז היינו מקבלים ערכים חדשים לאחר חיפוש. ההצעה שלי היא שאנשים ידעו איך ליצור ערך חדש, לא שהם לא יחפשו לפני שהם יוצרים אותו. דרך אגב, אם מוסיפים תיבה ליצירת דף חדש בעמוד הראשי אפשר לפתור את בעיית החיפוש על ידי ביצוע חיפוש אוטומטי של הערך שיראו את תוצאותיו בראש הדף כמו שקורה כיום עם יצירת דפים שנמחקו ויומן המחיקות. חילוקי דעות הן לאו דווקא טעויות. יונתן שיחה 04:59, 15 ביוני 2007 (IDT)

יש לי רעיון

הרעיון הוא להכניס קישור לדף ההסבר בעמוד הראשי, אבל להגביל את עריכת הדפים החדשים רק למשתמשים רשומים בעלי ותק של 4 ימים לפחות, זה אפשרי מבחינה טכנית? ערכן 03:28, 13 ביוני 2007 (IDT)

הייתה בעבר הצעה שרק משתמשים רשומים יוכלו לכתוב ערכים, היא עלתה להצבעה בפרלמנט ולא זכתה לרוב. --איש המרק 06:50, 13 ביוני 2007 (IDT)

ערך חדש, תוך כדי עבודה

אם עדיין לא ניסחתי לעצמי, בצורה סופית, את כל תוכנו של ערך חדש שברצוני ליצור, איך אוכל לסמן את הערך כ"ערך בשלבי התהוות", על מנת שאוכל לחזור ולשפרו בהדרגה עד לצורתו הסופית, בלי שיימחק לפני כן?
אביתר ג' 23:49, 29 בספטמבר 2007 (IST).

שים בראשו {{בעבודה}}. חי ◣ 29.09.2007, 23:50 (שיחה)


תודה. אביתר ג' 17:15, 1 באוקטובר 2007 (IST).

אופן יצירת ערכים חדשים

הועבר מהמזנון:

כמי שעוקב אחרי השאלות בדלפק הייעוץ, שמתי לב שיש הרבה ששואלים כיצד ניתן לפתוח ערך חדש. דיון שהיו בעבר תמכו באי מתן תשובה לשאלה זו בצורה ברורה, אלא להסתפק בפירוט בויקיפדיה:איך ליצור דף חדש ובמענה לשאלות אלו בדלפק הייעוץ. הבעיה היא שהתשובה למענה היא בדרך כלל "אני לא רואה את הקישור", "מנוע החיפוש לא עובד לי" (הוא מושבת פעמים רבות, ואז אין קישור ליצירת ערך חדש) ועוד. לשם כך כתבתי קוד שיאפשר לכתוב בתיבת החיפוש את התחילית "ערוך" ואז את שם הערך שאנחנו רוצים לערוך. לדוגמה, "ערוך דוד המלך" יפתח את חלון העריכה של הערך דוד המלך. זה הרעיון הבסיסי. השאלה היא האם כדאי להכניס את הסקריפט למונובוק הכללי, לשימוש כולם, כך שבמענה לשאלה הנפוצה בדלפק הייעוץ אפשר יהיה לענות "לפני שם הערך בתיבת החיפוש, הוסף את התחילית 'ערוך', וכך תפתח את הערך החדש לעריכה". כמובן שזה יכול להיות שימושי גם למשתמשים רשומים ותקים. ‏Yonidebest Ω Talk 14:49, 29 בספטמבר 2007 (IST)

לשימוש כולם? אז למה ערוך ולא עריכה? או שזה בגלל שנשים לא שואלות כי הן מספיק מתוחכמות להבין כיצד עורכים פה? דורית 14:52, 29 בספטמבר 2007 (IST)
במקור התכוונתי לכתוב "ערוך את" אבל קיצרתי את זה ל"ערוך". המילה "ערוך" מתייחסת לדפדפן שפותח את הדף לעריכה, ולכן זה בזכר. זה גם קצר יותר (ולכן נוח יותר) מ"עריכה". אבל די לקטנוניות. ‏Yonidebest Ω Talk 14:55, 29 בספטמבר 2007 (IST)

צריך למצוא קודם פתרון לערכים כמו ערוך וערוך השולחן (יכול להיות שיהיו עוד). אולי להוסיף נקודותיים או סמן אחר. חג שמח, גלעד (שיחה) 14:54, 29 בספטמבר 2007 (IST)

אכן, בגלל זה כתבתי ש"זה הרעיון הבסיסי". יש מקום לשיפור. ‏Yonidebest Ω Talk 14:55, 29 בספטמבר 2007 (IST)
מה אם פשוט "עריכה: דוד המלך"? זה על אותו עיקרון של שיחה וכו'. דרך אגב, כדאי להימנע מאפליות מין... נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 14:57, 29 בספטמבר 2007 (IST)
כפי שהסברתי, פנייה לדפדפן/למחשב נעשית בלשון זכר. בכל מקרה, אני דווקא חשבתי על "ע:דוד המלך". ‏Yonidebest Ω Talk 14:58, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אני נגד הקיצור, מוריד מהבהירות של העניין. בקשר ללשון זכר, אולי אבל לא כולם יודעים את זה. במקומות שאפשר להימנע מכך בקלות - עדיף. חוץ מזה, מי עורך את הדף המחשב או אני?~ נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 15:09, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אתם סוטים ממטרת הדיון. עזבו את הקטע של זכר/נקבה/פמיניזם.
חשוב שהקיצור יהיה קצר, אחרת יותר קל להגיע לערך וללחוץ על לשונית עריכה. ‏Yonidebest Ω Talk 15:11, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אני בעד הרעיון בצורה "עריכה: דוד המלך", כך זה גם פחות מבלבל כי כך נקראת גם לשונית העריכה. דניאל ב. 16:09, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אם כל הרעיון הוא סיוע לחדשים בצורה אינטואיטיבית, מוטב בעיני "יצירה: דוד המלך", אורי שיחה 16:22, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אבל אם הבנתי נכון, זה לא רק יוצר אלה גם עורך. דניאל ב. 16:25, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אתם מדברים על עזרה לחדשים בעזרת סקריפטים ומילות חיפוש מיוחדות? הרעיון של יוני בסדר גמור עבור משתמשים ותיקים יותר, אבל אולי עדיף לא לסבך עוד יותר מי שלא הצליח להבין כיצד לפתוח ערך חדש. אני תמיד ממליץ לערוך את דף המשתמש ולקשר לערך שרוצים לכתוב. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 16:38, 29 בספטמבר 2007 (IST)
כן, אני חושב שרעיון ה"עריכה:דוד הלמך" הוא רעיון מעולה, אבל זה יעזור רק לרשומים (מה רע? גם לנומגיע לא?) בקשר לאנונימים אני לא חושב שכדאי לעזור להם, ולמשתמשים חדשים אולי אפשר להוסיף משהו בתבנית ברוכים הבאים. בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 17:47, 29 בספטמבר 2007 (IST)
מסכים-מי שלא למד לפתוח ערך חדש או לערוך ערכים קיימים בעצמו, ככל הנראה שלא ידע כיצד לעשות זאת במנוע חיפוש. זאת אפשרות נחמדה למשתמשים ותיקים שרוצים לחסוך לעצמם צעד אחד. לדעתי הטיפ היומי ליד תיבת החיפוש (שהוצע במזנון בחודש האחרון), או טיפ מתחלף בsitenotice הוא פתרון טוב.
כדאי אולי בהזדמנות זו, לחלק את הערכים במדור העזרה לפי ותק/ניסיון בויקיפדיה: מדריך "ברוכים הבאים" יהיה הראשון, הוא ילווה במדריך שיציג משימות שמשתמשים חדשים נתקלים בהן בקשיים, משימות "מתקדמות" שייתקלו בהן מאוחר יותר ודפים שיעניינו אותם רק בשלבים מאוחרים מאוד (מעין העשרה למי שמחפש לעשות דברים נוספים מעבר לעריכת ערכים). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 17:54, 29 בספטמבר 2007 (IST)
הסבר לכתיבת ערך חדש בתבנית ברוכים הבאים יכביד על התבנית. בדרך כלל גם עדיף שמשתמשים חדשים יתחילו מעריכה של ערכים קיימים ויכירו את צורת הכתיבה המקובלת, ורק לאחר שצברו ניסיון יכתבו ערכים חדשים. יצירה של ערך חדש צריכה להיעשות לרוב מתוך קישור אדום, וכך מובטח שהערך הרך לא יהיה יתום ושיהיה נגיש מהערכים שמסביב. ערן 18:04, 29 בספטמבר 2007 (IST)
התכוונתי למדריך המקוצר צעד אחרי צעד, אם אני לא טועה בשם. גם אני חושב שעדיף שמשתמשים יתחילו לערוך ערכים קיימים ולא חדשים, אבל צריך להקל על הנגישות לדף שיבהיר להם את זה (וגם איך ליצור ערכים חדשים, כדי שלא יהיו כל כך הרבה שאלות חוזרות). ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 18:17, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אם בכל מקרה ויקיפדים חדשים לא יכירו את הפיצ'ר והם אמורים לגלות אותו רק לאחר שיקבלו תשובה בדלפק הייעוץ - למה לא ליצור תבנית שתכיל שדה טקסט וכפתור "עריכה" - אפשר יהיה להוסיף את התבנית הזו לויקיפדיה:איך ליצור דף חדש, להוסיף אותה כחלק מהתשובה בכל פעם ששאלה דומה עולה בדלפק הייעוץ - וכל ויקיפדי יוכל להוסיף אותה גם בדף המשתמש שלו. מנוע החיפוש של ויקיפדיה גם ככה לוקה בחסר - להוסיף עליו עוד פיצ'רים שיהיו מוכרים רק למשתמשים ותיקים (שלא ממש מכירים אותם) ועלולים לבלבל ויקיפדים חדשים (או גרוע מזה - קוראים מזדמנים) נראה לי פתרון רע. ‏ costello • ‏ שיחה 19:36, 29 בספטמבר 2007 (IST)
אני מתנגד לזה, רק לפני שבוע או שבועיים עלתה הצעה דומה. חייבים לעבור דרך חיפוש. אחרת נמצא את עצמנו עם המוני ערכים בשמות דומים, שיידרשו איחוד. זה יתסכל את כולם ויהיה בזבוז משאבים מצער. ‏odedee שיחה 19:42, 29 בספטמבר 2007 (IST)
גם אני לא רואה פה יתרון גדול. זו התחכמות מיותרת (אבל כל הכבוד ליוני על היצירתיות). ‏Gridge ۩ שיחה 20:22, 29 בספטמבר 2007 (IST).
אני אוהב לכתוב שטויות כאלו. בכל מקרה, כאן המקום להגיד שלמי שיש את סקריפט 14 - "חיפוש באמצעות שמות מרחב מקוצרים" - מוזמן לעדכן את הקוד שלו (היינו, למחוק את הקוד במונובוק האישי שלו ולהכניס מחדש את התבנית {{ס:ויקיפדיה:סקריפטים/14}}). בברכה, ‏Yonidebest Ω Talk 21:37, 29 בספטמבר 2007 (IST)
הבעיה היא שבימים האחרונים החיפוש אינו עובד לסירוגין, וזה, נדמה לי, הטריגר להצעה זו. יחסיות האמת 07:07, 30 בספטמבר 2007 (IST)
נכון, ובנוסף לזאת, כפי שכתבתי בדיון הפותח, יהיה קל יותר להסביר למשתמש איך לערוך דף חדש (הן בדלפק הייעוץ והן בדפי העזרה). ‏Yonidebest Ω Talk 17:11, 30 בספטמבר 2007 (IST)

פסקת "מה לא מקובל"

לדעתי צריך לייחד פסקה על מנת להזהיר מראש שערכים שאינם עומדים בסטנדרטים (מועתקים, קצרמרים לשכתוב, ערכי משפט, השחתות) נמחקים, מיד לאחר ההסבר כיצד יוצרים ערך חדש. כנראה שהעקרונות לא מספיק ברורים. ‏Hummingbird° יש לך הודעה ° כולי אוזן 01:35, 10 באוקטובר 2007 (IST)

צבעים ברשימת הערכים החדשים

הועבר מ-ויקיפדיה:מזנון:

נכון להיום באופן שרירותי נקבע כי כל ערך שנכתב על ידי אחד המפעילים יהיה בצבע לבן, שמשמעותו שהערך נבדק, וכל השאר בצהוב.

יש כאן הרבה כותבים נהדרים שאינם מפעילים אבל שאין צורך לעקוב אחריהם (אני מכירה את: אברהם אמיר, אריה ענבר, גברת תרד, קרפדה, ORI~, חנה ק., צחי לרנר, השמח בחלקו, ויש עוד כאלו).

בזמנו הוסבר לי שלהיות מפעיל לא מקנה זכויות יתר אלא זו משרה טכנית ובהבחנה הנוכחית יש קביעה של שווים ושווים יותר.

אני מציעה לקבוע רשימה של כותבים שאין צורך לבדוק מול כל השאר, ולצרף לרשימה שמות נוספים על פי קביעה של הביורוקרטים או בכל דרך אחרת. גאלוס 18:08, 31 בינואר 2008 (IST)

אין קשר לאיכות הכותבים אלא מדובר בסימון של גירסאות בדוקות ולא בדוקות. בעבר מישהו העלה כאן אפשרות לתת גם למשתמשים שאינם מפעילים אפשרות לסמן גירסאות כבדוקות, אך הרעיון התמוסס/נדחה וכד'. 77.125.61.220 18:11, 31 בינואר 2008 (IST)
אני מסכים, רעיון מעולה, מדוע שערכים חדשים שכותבים משתמשים ותיקים, ולפעמים גם ותיקים יותר ממפעילי המערכת, יסומנו כלא בדוקות, וישארו כאלו עד שמפעיל, שבספק אם יכנס להסתכל אם יראה שם ותיק? Poxsiשיחה 18:19, 31 בינואר 2008 (IST)
שוב, זה לא קשור לאיכות. זה בסך הכל כלי שמאפשר למפעילים לנטר השחתות וערכים חדשים בצורה יותר יעילה. 77.125.61.220 18:22, 31 בינואר 2008 (IST)

כתבתי לפני התנגשות עריכה -מטרת ה"בדיקה" על ידי מפעיל, אם הבנתי נכון, היא לא לעבור על התוכן (המפעיל אינו עורך על), אלא לוודא שאין מדובר בהשחתות. ואכן, יש כותבים ותיקים רבים שאין חשש שישחיתו בעת כתיבת ערך חדש. לכן אני מסכים עם ההצעה שהועלתה כאן. דני. ‏Danny-w‏ 18:25, 31 בינואר 2008 (IST)

אכן, אין מדובר באיכות אלא בבקרה רגילה. זו אחת מחובות המפעילים. כמו שאמרתי בתגובתי הראשונה, כבר היה דיון כזה וכמדומני שלא הייתה הסכמה בקרב הקהילה. אני לא בטוח שזה אפשרי גם מבחינת התוכנה, ועד כמה בכלל זה שווה את כל הטירחה של המפתחים. מה כל כך חשוב בלתת גם למשתמשים רשומים שאינם מפעילים את היכולת לסמן גירסאות? עדיף שזה לא יהיה כי אחרת עשוי להיות ניצול לרעה. 77.125.61.220 18:33, 31 בינואר 2008 (IST)
אני בעד להסיר את הפונקציה הזו בכלל ולא חושב שיש מישהו שמשתמש בה. זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 18:37, 31 בינואר 2008 (IST)
בהחלט, נראה שכרגע הפונקצייה הזו לא בשימוש והיא מיותרת. ניתן, תוך השקעת מאמץ לא קטן, ליצור מערכת מסודרת של בדיקת ערכים. פעולה כזו היא לא פשוטה והיא מחייבת השוואת מקורות ומחקר מעמיק שיתבצע במקביל לעבודתו של הכותב. התוצאה תגדיל כמובן את המהימנות של ויקיפדיה באופן ניכר. מלמד כץשיחה 18:41, 31 בינואר 2008 (IST)
עוד הערה: לא אמור להיות קשר בין פעולתם של המפעילים ובין עבודתם של עורכים/בודקים שעוברים על ערכים חדשים וישנים. מלמד כץשיחה 18:42, 31 בינואר 2008 (IST)
כמו שכבר אמרתי, הצבע השונה נועד רק לסייע למפעילים בכך שהם לא יצטרכו לנטר ערך שמפעיל אחר כבר בדק ומצא שהוא לא הבל או משהו כזה. מצד שני, אם זה נעשה אוטומטית זה בהחלט מעלה את שאלת הנחיצות של האפשרות הזאת. 77.125.61.220 18:45, 31 בינואר 2008 (IST)
זהר - אני משתמש בה. אני עובר מידי יום על רשימת הערכים, ומוודא שלא פיספסנו שום ערך הבל. אכן, יש משתמשים שאני מסמן כ"בדוקים" מיידית, בלי להתעמק לרוב (אלא אם זה ערך שמעניין אותי), ולא יזיק לתת להם את ההרשאה. כנ"ל לגבי דף השינויים האחרונים - כאשר בשעות מסויימות (בדר"כ מיד עם סיום הלימודים) יש עודף משחיתים, האופציה "הסתרת עריכות בדוקות" היא יקרה מפז. דניאל צבישיחה 18:48, כ"ד בשבט ה'תשס"ח (31.01.08)
המשמעות של ערך בדוק היא שהערך הוא לא השחתה, ולא הפרה של זכויות יוצרים - אין זה אומר דבר או חצי דבר על נכונות הפרטים בערך. כיוון שלא נעשה שימוש נרחב ביכולת הזו, יוצא שהיא פחות שימושית. לכן כדאי או לוותר על אפשרות הפטרול, או להרחיב את מעגל המשתמשים הרשאים לסמן עריכות כבדוקות. ערן 18:55, 31 בינואר 2008 (IST)
אני חושב שיש דרך פשוטה נורא לעשות את זה - לאמץ את הגישה של ויקיאנגלית ולאפשר לכמה שיותר עורכים ותיקים ואמינים להיות מפעילים ולא להתייחס להרחבת שורות המפעילים כאל "מדרון חלקלק".
כפי שחלק מהקוראים אולי מנחשים, ההצעה שלי קשורה לסיכומו של הראל בדיון עליי, אבל כפי שכתבתי שם, הדברים לא נובעים מתוך עלבון אישי, אלא מתוך אמונה שזה יכול להועיל לוויקיפדיה. מכיוון שאני באמת מאמין בגישה הזו, אין לי שום בעיה לוותר על הרשאות מפעיל בעצמי, אך לראות שהיא ניתנת בלי יותר מדי ויכוחים לאריה ענבר, Geagea, השמח בחלקו, גרידג', כל יכול, גילגמש ורבים אחרים שאני מעריך את תרומתם וסומך עליהם שלא ישתמשו בהרשאות לרעה. --אמיר א. אהרוניבואו לתקן קישורי בינוויקי! • כ"ה בשבט ה'תשס"ח • 18:53, 31 בינואר 2008 (IST)
ייתכן שאני עיוור צבעים, אבל כל הערכים לבנים בעיני, ואינני רואה ערך צהוב. אם יש אופציית צביעה כזו שאיננה מוכרת לי, היא גם אינה חסרה לי. דוד שי 20:57, 31 בינואר 2008 (IST)
אני רואה שילוב של לבן וצהוב. האופציה לא תחסר גם לי, ואני תומך בביטולה. ‏Gridge ۩ שיחה 21:00, 31 בינואר 2008 (IST).
מה שלא מובן לי, הוא למה משתמשים "רגילים", שבלאו הכי לא יכולים לסמן דפים כבדוקים רואים צבעים שונים בדף הזה, במיוחד בהתחשב בכך שהם לא רואים סימונים לעריכות בדוקות ולא בדוקות בדף השינויים האחרונים. זה נראה לי כבאג בתוכנה (איפה רותם?). דניאל צבישיחה 21:04, כ"ד בשבט ה'תשס"ח (31.01.08)

כדי להעמיד את הדברים על דיוקם: קיימת תכונה המאפשרת למפעילי המערכת לסמן עריכות כבדוקות, כלומר: שאינן השחתה, וכנ"ל לגבי דפים חדשים. לפני קצת פחות משנתיים הוחלט על התקנת התכונה בוויקיפדיה העברית, ביוזמתו של נדב אם אני לא טועה. עריכות של מפעילי מערכת מסומנות אוטומטית כבדוקות, וכך גם דפים חדשים; והם יכולים לסמן אותם כפי שירצו. דפים חדשים שאינם בדוקים מסומנים בצבע צהוב, כפי שכתוב באותיות ברורות בראש הדף. לפני זמן קצר יחסית הוחלט שגם משתמשים שאינם מפעילים יוכלו לראות את הערכים שלא נבדקו עם צבע רקע צהוב, כדי שיידעו שהם טרם נבדקו; וזו החלטה מודעת ולא באג. משתמשים שאינם מעוניינים בכך יכולים לבטל זאת בקלות באמצעות כניסה לדף ה-CSS שלהם וכתיבת השורות הבאות (ללא סימני ה-source, ובסוף הדף אם קיים בו כבר תוכן):

li.not-patrolled {
    background-color: #FFFFFF !important;
}

‏– rotemlissשיחה 21:16, 31 בינואר 2008 (IST)

כיצד ליצור ערך חדש, שזהה בשמו לערך אחר (אך יעסוק באדם שונה?)

שלום, אני מתכוון לפתוח ערך על הפרופסור יצחק פרץ, שהיה בלשן עברי ידוע. מסתבר שחבר כנסת נושא את אותו שם, ומשום כך אני מתקשה להצליח לפתוח דף חדש (גם אשף יצירת הערך מפנה אותי לעריכת חבר הכנסת...). תודה --Ors - שיחה 15:21, 5 ביוני 2010 (IDT)

בדרך כלל מה שעושים זה יוצרים את הערך בשם "יצחק פרץ (פרופסור)" או משהו בסגנון ועושים {{פירוש נוסף}} מהערך יצחק פרץ. אליסף (שיחה) 15:26, 5 ביוני 2010 (IDT)
תודה! --Ors - שיחה 21:55, 5 ביוני 2010 (IDT)