שיחת משתמש:עומר תשבי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, עומר תשבי, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Shefshef - שיחה 19:46, 21 ביולי 2008 (IDT)

שלום עומר !

בהודעה למעלה יש קישור למדריך לכותבים מתחילים. אני ממליץ לך לקרוא אותו לפני שתתחיל לערוך. תרגיש חופשי לפנות אלי בכל שאלה שהיא. Shefshef - שיחה 19:46, 21 ביולי 2008 (IDT)

חתימה[עריכת קוד מקור]

שלום, לאחר שכותבים הודעה חדשה בדף שיחה כלשהו נהוג לחתום באמצעות הוספת 4 טילדות בסוף ההודעה. ככה: "~~~~" ‏NuNaTaK‏ 21:41, 21 ביולי 2008 (IDT)

הסמויה[עריכת קוד מקור]

שים לב שבויקיפדיה אין להוסיף את שמך ככותב בתוך הערך עצמו, תודה. tomtom - שיחה 21:47, 21 ביולי 2008 (IDT)

תשובות לשאלותיך[עריכת קוד מקור]

נמצאות בדף השיחה שלי. Shefshef - שיחה 23:30, 21 ביולי 2008 (IDT)

התמונה של וו טנג קלאן[עריכת קוד מקור]

מאיפה לקחת אותה ? קח בחשבון שאסור להציג בוויקיפדיה תמונות שמוגנות בזכויות יוצרים. הייתי ממליץ לך להשתמש באחת מהתמונות החופשיות שלהם שנמצאות כאן. ראה גם עזרה:תמונות. Shefshef - שיחה 12:04, 22 ביולי 2008 (IDT)

עריכה של וו טאנג קלאן[עריכת קוד מקור]

שלום עומר !

ערכתי את הערך עכשיו. אני מציע לך להסתכל ולראות מה עשיתי. בעיקר הוספתי קישורים פנימיים. כמו כן הוספתי בינוויקי, קישור לערך בויקישיתוף,קישורים חיצוניים וקטגוריה, שני דברים שחשובים לערך והופכים אותו לטוב יותר. שים לב שלפעמים כדאי להתאמץ טיפה בכל הקשור לקישורים פנימיים. אתה קישרת לערך קולומביה ככה [[קולומביה תקליטים|קולומביה]]. אם היית מחפש טיפה היית רואה שהערך קיים בצורה קצת שונה - קולומביה רקורדס. דבר נוסף שרציתי לציין הוא שלא נהוג להדגיש קטעים מסויימים בתוך הטקסט. הדבר היחידי שנהוג להדגיש זה שם הערך כשהוא מופיע בפעם הראשונה. כמו כן הייתי ממליץ לך להרחיב את הערך לפי המודל האנגלי. חוץ מזה קבל ח"ח על עבודתך הטובה. המשך כך ! Shefshef - שיחה 17:58, 22 ביולי 2008 (IDT)

איזה לא נוח להתכתב פה[עריכת קוד מקור]

שפשף היקר אני בהחלט מתכוון להמשיך ופתח את הערך עפ"י המודל האנגלי, למרות שלא את כל הסעיפים כי לא כולם נחוצים. לא הבנתי איך עשית את הקישורים החיצוניים, כשאני פותח את הקוד אין לינקים. חוץ מזה לא הבנתי איך עשית קטגוריה וקישור לויקישיתוף... עומר תשבי - שיחה 19:36, 22 ביולי 2008 (IDT)

קודם כל הערה טכנית. אתה לא צריך לפתוח נושא חדש (כל כותרת היא בעצם נושא חדש) כשאתה מגיב לי. התגובה להודעה שלי נעשית על ידי שימוש בסימן :, כאשר כל : מזיחות את ההודעה טיפה פנימה. לדוגמה - אם אני כתבתי את ההודעה הראשון אני לא מזיח אותה. כשאתה תגיב להודעה שלי תכתוב בתחילת ההודעה שלך : פעם אחת. אני בתורי אגיב לשלך ואפתח את ההודעה שלי ב - :: וכך הלאה. לדוגמה -

ככה

מזיחים
הודעות.

ובנוגע לשאלה שלך : באופן עקרוני אני לא אמור לקבל הודעה אצלי כשאתה מגיב לי בדף השיחה שלך. מה שאני כן יכול לעשות (ואכן עשיתי) זה להוסיף את דף השיחה שלך לרשימת המעקב שלי. ככה אני יודע כשאתה מגיב שם.

ועכשיו לעניין : באופן עקרוני קישורים חיצוניים נעשים על ידי סוגר מרובע התחלה ובסוף, למשל ככה [1] [http://www.walla.co.il/].אם תרצה שטקסט הקישור לא יהיה מספר אלא משהו אחר תוכל להוסיף אותו לאחר הלינק כך - אתר ואללה [http://www.walla.co.il/ אתר ואללה]. עם זאת, אנשים יצרו דרך קיצור עבור אתרים (כמו מייספייס) שמוספים בתדירות גבוהה כקישור חיצוני. הם עשו זאת על ידי יצירת תבניות. בתבנית של מייספייס למשל כל מה שצריך לעשות הוא לרשום רק את ה-ID שמופיע בסוף הכתובת שבאתר ואת השם בעברית. במקרה של הוו טאנג מה שמופיע בסוף הכתובת במייספייס זה - wutang ולכן התבנית של מייספייס נראית כך - {{Myspace|id=wutang|name=וו טאנג קלאן}}. אותו הדבר בדיוק תופס לגבי התבנית של וויקישיתוף. לגבי הקטגוריה של להקות ההיפ הופ - לא יצרתי אותה בעצמי. הלכתי לערך של הבלאק אייד פיז (הנחתי בבורותי שהסגנון דומה...) ולקחתי את הקטגוריה משם. Shefshef - שיחה 00:17, 23 ביולי 2008 (IDT)

תמונה:טנג.jpg[עריכת קוד מקור]

כשאתה מעלה תמונות שהן בשימוש הוגן דאג לתת להן רשיון מתאים כמו שעשיתי בתמונה הנ"ל. כמו כן רצוי שתיתן לתמונות שם באנגלית. Shefshef - שיחה 19:02, 25 ביולי 2008 (IDT)

איך נתת לתמונה רשיון? מה עשית? עומר תשבי (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה
ראה עזרה:העלאת תמונה ברישיון שימוש הוגן Shefshef - שיחה 19:33, 25 ביולי 2008 (IDT)

רדמן[עריכת קוד מקור]

שים לב שבערך הנ"ל אין קישור לערך האנגלי. לא רציתי להוסיף בעצמי בגלל תבנית העריכה שיש בערך. Shefshef - שיחה 17:32, 30 ביולי 2008 (IDT)

תודה רבה על כל העזרה שלך שפשף. אני ממש מעריך את הסבלנות שלך. אני אתקן ואוסיף קישור לערך האנגלי... עומר תשבי (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה
בבקשה. אני שמח לעזור. רק שים לב שלא צריך לפתוח כותרת חדשה בכל תגובה. הזחה מספיקה. Shefshef - שיחה 17:39, 30 ביולי 2008 (IDT)

אגב שפשף, אני עורך עכשיו ערך לקוואמי, והוא נתן לי תמונה שלו להעלות לויקיפדיה. לא צריכה להיות עם זה בעיה מבחינת זכויות יוצרים נכון?עומר תשבי - שיחה 20:50, 30 ביולי 2008 (IDT)

לא אמורה להיות בעיה. היא גם נראית תמונה חופשית ככה שהכל בסדר. Shefshef - שיחה 23:17, 30 ביולי 2008 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

שלום עומר, הוספתי לתמונות תמונה:מתוד.png, תמונה:Kuami2.jpg ותמונה:Halvot.JPG תבנית {{תמונה חשודה}} משום שאין להן רישיון. אנא הוסף להן רישיון מתאים (ראה גם עזרה:העלאת תמונה). בברכה, נטע - שיחה 18:38, 22 באוגוסט 2008 (IDT)

עומר, בוא נלך צעד צעד - מה מקור תמונותיו של קוואמי? איך השגת אותן? איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 20:23, 15 בספטמבר 2008 (IDT)

פניתי לקוואמי במייספייס והוא שלח לי אותן

לא מספיק. צריך לדעת מי הצלם (בעל זכויות היוצרים), האם הוא מסכים לשחררן ברישיון חופשי או לא. צריך לברר את הסוגיות עם קוואמי. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 20:49, 15 בספטמבר 2008 (IDT)

אבל היה קרדיט לצלם בתמונות והם אישרו את השימוש בהן!

מי אישר? הצלם? קרדיט לא מספיק, צריך את אישורו של הצלם ואת הסכמתו לפרסם את התמונות תחת רישיון חופשי (שאינו שימוש הוגן). איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 23:51, 15 בספטמבר 2008 (IDT)

אבל הצלם נתן לקוואמי את הסכמתי להשתמש בתמונות בערך הזה. עומר תשבי - שיחה 02:20, 16 בספטמבר 2008 (IDT)

שאל את קוואמי תחת איזה רישיון הצלם מתיר לפרסם את התמונות. יוכל לבחור באחד מהרשיונות החופשיים. ראה ויקיפדיה:רישוי/רישיונות חופשיים וכן את רשימה הרשיונות בקטגוריה:תבניות - רישיון תמונות. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 15:02, 18 בספטמבר 2008 (IDT)

לא הבנתי מה הקשר בכלל לרשימה הזאת? למה את מנסה לסבך בפרטים כאילו מישהו מאיתנו בכלל מתעניין איזה רשיון זה? מה שצריך, זה רשיון שיאפשר להציג את התמונה בערך קוואמי בלבד וזהו.

נו, אני מבקש שהצלם ייבחר תחת איזה רישיון לפרסם את התמונה מבין אלה שנתתי לך (אני בטוח שהוא מבין בכך יותר ממך). אם זה לא יקרה ותחליט שזה מסובך מדי בשביל - לא יהיו תמונות של קוואמי. איתיהקלפיות פתוחות-בואו להצביע 15:55, 18 בספטמבר 2008 (IDT)

אמינות בעריכה[עריכת קוד מקור]

בעריכתך זו בערך תל רומיידה הצגת את העובדות באופן חד צדדי ושגוי. ראשית - האירוע התחיל רק ב-2005. זוהי הצגה מוטה לומר שהמשפחות היהודיות פשוט פלשו. החברה בבעלות יהודית קנתה את הנכס בתום לב, אלא שהולכה שולל, ונפתח משפט פלילי נגד הערבי הזייפן. בית המשפט לא קבע ב-2001 שעל היהודים להתפנות, כי הם לא היו שם אז. אני מבקש שתדייק בעתיד יותר בפרטים ותציג אותם באופן מאוזן יותר, כדי לשמור על אמינותך. נרו יאירשיחה • כ"א בתמוז ה'תש"ף • 18:41, 13 ביולי 2020 (IDT)

שלום Face-smile.svg[עריכת קוד מקור]

שלום,

היום שמתי לב לכמה עריכות שביצעת, ואני שמח שחזרת לפעול בוויקיפדיה, אחרי הפסקה בת 12 שנים! אם אפשר, תוכל לשתף קצת את המניעים שלך לחזור להיות עורך פעיל? זה מסקרן, ובכל מקרה ברוך השב. -- ‏גבי(שיחה | תרומות) 09:24, 26 בספטמבר 2020 (IDT)

אני לא כזה עורך פעיל, אבל את האמת, אני חש לא בנוח כאשר שואלים אותי על המניעים שלי. לא נראה לי שזו שאלה נפוצה כל כך. עומר תשבי - שיחה 16:04, 26 בספטמבר 2020 (IDT)

בעניין המאחזים[עריכת קוד מקור]

היי, תודה על תמיכתך בדיון על המאחזים! הסיבה שאי אפשר עדיין להכניס את זה לתוך הערך היא שאין רוב מספיק גדול בדיון, ושאתה ופרטירה חסרי זכות הצבעה (כלומר: יש תיק"ו).

האם אתה מתכנן להשיג זכות הצבעה בקרוב? עושה רושם שהקול שלך חשוב... בברכה, איתמראשפר - שיחה 18:42, 14 בינואר 2021 (IST)

אני מנסה להשיג זכות הצבעה, אני אעבוד לא מעט על ויקיפדיה בימים הקרובים, אבל אני לא רוצה לייצר עריכות ספאם רק בשביל הזכות. לכן אעבוד קשה, בתקווה שיהיה לי זמן. עומר תשבי - שיחה 19:07, 14 בינואר 2021 (IST)

אוניברסיטת אריאל בשומרון[עריכת קוד מקור]

לדעתי, במקום ליצור פסקה בשם "ביקורת", שבאופן טבעי עלול לעורר אנטגוניזם בקרב חלק מעורכי ויקיפדיה, מוטב פשוט להרחיב את הפסקה "שדרוג ממכללה לאוניברסיטה" הקיימת. יוניון ג'ק - שיחה 23:13, 21 בינואר 2021 (IST)

אני יכול להוסיף פסקה כזאת או שזה יגרור מלחמת עריכה וצריך הצבעה? עומר תשבי - שיחה 23:16, 21 בינואר 2021 (IST)
הפסקה כבר קיימת. אתה יכול להרחיב אותה. נא להקפיד על ניסוח אובייקטיבי וניטראלי, המגובה במקורות איכותיים, מהימנים ובלתי-תלויים. יוניון ג'ק - שיחה 13:56, 22 בינואר 2021 (IST)