שיחת תבנית:ספר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

סדרה[עריכת קוד מקור]

אמנם כבר היה על זה דיון אבל זה אחת התבניות המסובכות וקשה להבין מה אמור להיות רשום בכל פרמטר, כך שלדעתי מתאים להפריד בין התבנית ספר וסדרת ספרים שיהיו שני תבניות שונות. ואין מה להשוות את התבנית סרט שהיא יותר קצרה וגם ברור מה אמור להיכנס בכל פרמטר ● קער א וועלטשיחה • 06:34 • כ' באלול ה'תש"ף

הפרדה לשתי תבניות (או למען האמת שלוש, כי יש גם סיפור קצר) לא באמת תקצר את התבנית. זה יוריד סך הכל איזה שתי פרמטרים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"א באלול ה'תש"ף • 22:45, 10 בספטמבר 2020 (IDT)
לפחות לעשות הסבר מה אמור להיות בכל פרמטר, נראה לי שמי שיעשה הסבר יגלה שאפשר להוריד כמה.. ● קער א וועלטשיחה • 07:50 • כ"ב באלול ה'תש"ף
לעשות הסבר לפרמטרים זה תמיד מבורך, אבל אני בספק שבאמת תמצא מה להוריד פה. בכל מקרה, לפצל זה לא ממש פתרון. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באלול ה'תש"ף • 14:31, 11 בספטמבר 2020 (IDT)

פרמטר עורך בתבניות ספר, עיתון, ואתר אינטרנט[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

כמה שאלות על פרמטר „עורך”:

 • לא מצאתי פרמטר כזה ב{{אתר אינטרנט}}. יש סיבה לא להוסיף?
 • לא נראה שהפרמטר מתמלא אוטומטית מוויקנתונים ב{{ספר}}, אבל כן מתמלא אוטומטית ב{{עיתון}}. נסו עם העיתון ניו יורק טיימס ועם הספרים הסילמריליון והסילמריליון, שיש להם ערך למאפיין עורך בוויקינתונים.
 • ב{{עיתון}} זה מתמלא אוטומטית, אבל תמיד כתוב „עורך”, גם אם מדובר באישה. אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת (בטוח יש, אני פשוט גרוע בלחפש), אבל הפינגטון פוסט הוא דוגמה מפורסמת לאתר חדשות שיש לו עורכת. ניסיתי להחליף את התבנית בו מ{{אתר אינטרנט}} ל{{עיתון}}, ואז היה כתוב „עורך: לידיה פולגרין”. צריך להיות „עורכת”, כמובן.

זה מספיק לעכשיו, תודה מראש :) --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 00:03, 27 במאי 2020 (IDT)

נראה לי שאפשר להוסיף את הפרמטר. ואפשר לשנות את התווית ל"עריכה" בשלוש התבניות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:10, 27 במאי 2020 (IDT)
לשנות ל„עריכה” למקרה שהמין לא ידוע? --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 18:07, 27 במאי 2020 (IDT)
לא. זו הדרך הפשוטה ביותר. החלופה היא לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם. וכמובן אם יש כמה אז לשנות לעורכים ואם כולן נשים אז לעורכות. כרגע הפתרון שמיושם בכל התוויות שרוצים לשון ניטרלית לא מגדרית היא למצוא מילה לא מגדרית שמתארת את התוכן. ראה למשל בתבנית:ספר "איורים", "צילומים" במקום מאייר/ת, צלם/מת. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:38, 27 במאי 2020 (IDT)
העיתון גלובס נערך ע״י נעמה סיקולר. Itainathaniel - שיחה 18:44, 27 במאי 2020 (IDT)
אם זו תשובה ל"אני לא מכיר עיתונים מודפסים שיש להם עורכת", יפה. אני חשבתי על חנה זמר, אבל אין ערך על "עיתון דבר ההיסטורי"... אם זו הצעה לניסוח ניטרלי, אז זה פתרון נאה לגוף הערך, נראה פחות מתאים לתבנית {{עיתון}}.
מתברר שיש לתבנית:עיתון פרמטר מעורפל שעושה בדיוק את זה: "מין". כיניתי אותו "מעורפל" משום שאי אפשר להבין משם הפרמטר או תיעוד התבנית את העובדה שהוא מתייחס דווקא למינו או למינה של העורך/כת, ולא למשל למינם של העיתון עצמו, בעליו, מו"לו, או קוראיו. בכולופן, כשמוסיפים לתבנית "מין=נקבה", התבנית תגיד "עורכת". לצורך הבדיקה, ערכתי את גלובס, ועכשיו התבנית מספרת שנעמה סקלר היא העורכת ולא העורך.
(תוספת מאוחרת): לגבי ההצעה להוסיף פרמטר דומה גם לאתר אינטרנט ולספר - נראה לי שעבור אלו, "עורך" הוא פרט נדיר יחסית, ולא מתאים לתבנית. רוב הספרים על מדפיי לא מספרים מי ערך אותם, וכמוהם רוב אתרי האינטרנט המוכרים לי. קיפודנחש 01:37, 28 במאי 2020 (IDT)
תודה על הדוגמה, Itainathaniel, בדיוק מה שהיה נחוץ.
הפתרון עם הפרמטר „מין” עובד, אבל הוא אכן מעורפל מאוד ולא באמת מוצלח.
יונה בנדלאק, כמה זה קשה לקבל את המין של הפריט שנמצא במאפיין של העורך ולשנות את התווית בהתאם? אם זה משהו שייקח המון זמן, אפשר לשנות לעריכה עד שזה ייעשה באופן יסודי, למרות שאני לא מתלהב מזה.
קיפודנחש, להרבה אתרי אינטרנט וספרים יש עורכים, במיוחד לכאלה שיש להם חשיבות אנציקלופדית. לא תמיד זה חיוני להזכיר את העורך, אבל לפעמים זה כן, והבאתי שתי דוגמאות לזה בראשית הדיון הזה: הסילמריליון והפינגטון פוסט (זה קצת פאדיחה שאין לנו ערך על לידיה פולגרין, אולי אני אתרגם אותו מתישהו).
גם עורכים היסטוריים של עיתונים זה דבר שיכול להיות רלוונטי להזכיר, אם כי אני לא יודע אם צריך לעשות את זה בתבנית (אבל אני גם לא מתנגד שזה יהיה בתבנית). --אמיר א׳ אהרוני {{🌎🌍🌏}} שיחה 11:56, 29 במאי 2020 (IDT)
אז בדקתי שוב. כל התבניות האלה מבוססות על יחידה:תבנית מידע ולפי התיעוד שם נראה שיש אפשרות להוסיף שמדובר על פרמטר תלוי מגדר. (חפשו בתיעוד היחידה "שם הפרמטר-ויקינתונים-מגדר"). אני לא יודע עד כמה זה עובד או איך כי הוספתי לתבנית:עיתון "|עורך-ויקינתונים-מגדר=כן" אבל לא הצלחתי להסיר את פרמטר מין מגלובס ולגרום לתבנית "לדעת" שמדובר על נקבה ולהציג עורכת. אולי ערן יוכל לסייע אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 09:54, 31 במאי 2020 (IDT)
ההגדרה של מגדר משמשת לתוכן של המידע ולא של התווית למשל "עיסוק: רופא" לעומת "עיסוק: רופאה". כדי לקשור את התווית למגדר צריך לחשוב על מקור הנתונים (כלומר איך התבנית יודעת שקיימות מחרוזות עורך/עורכת/עורכים/עורכות), לקשור אותם לתוכן:
 • אם המשיכה היא מוויקינתונים, לגשת לפריט ויקינתונים ולמצוא אותו, אם קיים
 • אם הנתון מוזן ידנית
 • כקישור לנסות לחפש בוויקינתונים לפי קישור
 • אם הנתון לא מוזן כקישור או שאין ערך בוויקינתונים - לבחור ברירת מחדל
זה מבלי לציין רשימת עורכים (ריבוי קישורים) או עורכים שאינם אנשים (למשל חברת עריכה) או תוכן נוסף למשל "[[שם העורך]] (מאז רכישת [[שם חברה]])" (כאשר "שם חברה" אינו קישור לעורך). זה לא כל כך ישים טכנית, ובעיקר ייצור חוסר אחידות. ערן - שיחה 07:09, 4 ביוני 2020 (IDT)
אמיר א׳ אהרוני, אני רואה שיונה בנדלאק, שינה את התבנית עיתון כפי שניתן לראות את העורכת בערך גלובס, האם אפשר לארכב? Shinaimm - שיחה 22:20, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
בעיתונים זה עובד, באתרי אינטרנט עדיין לא, וכפי שנאמר למעלה, לאתרי אינטרנט בהחלט יכול להיות עורך. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:33, 26 באוגוסט 2020 (IDT)
לאחר קריאת הדיון החלטתי לשים שם שדה "עריכה" בתב:אתר אינטרנט. היה יותר פשוט אם היה אפשר לשים עורך ועורכת אבל יש בעיה עם שאיבה כפולה. אפשר גם "מין עריכה" ואז זה יקבע אם כתוב עורך או עורכת. אבל שוב, זה לא מתעדכן ברוח ויקינתונים ולכן בחרתי בעריכה. מה אתם חושבים? Shinaimm - שיחה 11:26, 27 באוגוסט 2020 (IDT)
אמיר א׳ אהרוני וShinaimm: נראה לי שבאופן כללי יש להעדיף שם ניטרלי מגדרי - כלומר במקום "עורך" ו"עורכת" להעדיף "עריכה", בדיוק כפי שבתבנית:סרט בוחרים ב"בימוי" על פני "במאי/במאית/במאים/במאיות". זה גם נותן אחידות, מתאים לכל המקרים (זכר, נקבה רבים ורבות) ופשוט. יונה ב.: נראה לי שהתייחסת לזה כ"הדרך הפשוטה ביותר" - יש בעיה בפתרון פשוט כזה? לי הוא נראה גם נכון. בתבנית:אתר אינטרנט זה כבר כך ובתבנית:ספר ובתבנית:עיתון כדאי לתקן בהתאם. ערן - שיחה 11:52, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
ערן, האינטואיציה שלי דווקא אומרת לי שמבחינת ממשק משתמש לקוראים הרבה יותר נחמד לכתוב „עורך” או „עורכת” ולא „עריכה”. האם זה דבר שנדון עוד איפושהו?
Shinaimm, מה זאת אומרת „זה לא מתעדכן ברוח ויקינתונים”? --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 12:39, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
אמיר א׳ אהרוני: אפשר שכל אלו יהיו aliases אחד של השני - מה שהכי אינטואיטיבי ונוח לעורך ומתאים למקרה ובסוף למפות את הכל ל"עריכה". ערן - שיחה 12:45, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
לא אכפת לי מה יהיה שם הפרמטר, אכפת לי מה יוצג לקוראים :) --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 14:27, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
אני מסכים עם אמיר, הפרמטר יכול להיות עריכה והתצוגה צריכה להיות עורך/ עורכת, יש גבול לניטרליות הסבירה.. גם הקומבינה של בן/בת זוג היא מיותרת וצריך להיות כתוב "בן זוג" או "בת זוג". ערן, אתה המומחה לשאיבות ותבניות, אם יש לך פיתרון טוב לתצוגה כזו זה יהיה מעולה, לא רק במקרה הנ"ל. Shinaimm - שיחה 18:58, 8 באוקטובר 2020 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 01:32, 10 בנובמבר 2020 (IST)

משתמש:זאב קטן אתה חושב שתוכל לבצע את הסיכום? אם כן, אנא הוסף לרשימת המטלות השוטפות שלך. בורה בורה - שיחה 01:34, 10 בנובמבר 2020 (IST)

בורה בורה אתה מתכוון להציג עורך או עורכת לפי המגדר? זה סיוט טכנולוגי. מה גם שאני מסכים עם ערן שצריך להופיעה עריכה. (וגם עורך לא מפריעה לי). בנוסף, אני מתנגד לפרמטרים מסוג "מין עורך". אני יכול לשנות ככה שיוצג "עריכה" אם זה מה שרוצים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשפ"א • 07:33, 10 בנובמבר 2020 (IST)
לא השתתפתי בדיון. אבל ממה שאני קורא לשים "עריכה" ובתצוגה עורך/עורכת. אם מסובך לביצוע אז רק שינוי לעריכה. אפשר להסיר בהתאם שדה מין. יונה ב., משתמש:Shinaimm, מקובל? בורה בורה - שיחה 07:40, 10 בנובמבר 2020 (IST)
אי אפשר לפתור את זה אחת ולתמיד? כלומר שהשדה יהיה עריכה ושיוצג שם השדה לפי מין הערך בשדה? אם לא נשאב שיהיה כתוב עורך ואם נשאב אז אפשר לדעת מה המין ואז לקמבן משהו, לא? זאב, זה נכון גם עבור בני זוג ושם זה ממש בעייתי כבר... Shinaimm - שיחה 08:20, 10 בנובמבר 2020 (IST)
אפשר לנסות להכנס לזה דרך היחידה, אבל שוב, כשאנחנו לא שואבים אלה מזינים היכולת שלנו לשנות את התווית היא בעייתית. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ג בחשוון ה'תשפ"א • 10:25, 10 בנובמבר 2020 (IST)

הוספת שנה לפרסים בתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

כמו שפועל "פרסים והוקרה" בתבנית:אישיות, אותו דבר צריך לעשות ל-"פרסים" בתבנית:ספר. PRIDE! - שיחה 15:24, 22 בדצמבר 2020 (IST)

יש שם את המבחין ‏זוכה‏ (P1346). שנה זה ‏נקודת זמן‏ (P585). היחידה אינה מאפשרת את שניהם למיטב ידיעתי. אז מה אנו רוצים? משתמש:פיבר או משתמש:זאב קטן אפשר לשדרג את היחידה לקבל שניים? בורה בורה - שיחה 22:14, 22 בדצמבר 2020 (IST)
בורה בורה אפשר למשוך שני מבחינים לסוגריים. אני צריך להזכר איך עושים את זה. תנסה להוסיף את המבחין השני עם פסיק בטיוטה ולבדוק האם זה עובד. בברכה, זאב קטןשיחה • י' בטבת ה'תשפ"א • 11:02, 25 בדצמבר 2020 (IST)
משתמש:זאב קטן כן זה עובד. תוכל לבדוק על הערך הצבע ארגמן (ספר) עם טיוטה:תבנית ספר. רק שאם מוסיפים, כל התצוגה בדף התבנית נקטעת. הפונקציונליות בסדר. תוכל להכניס לתבנית בצורה תקינה? להערכתי יש עוד תבניות שצריך מבחין כפול. בורה בורה - שיחה 16:46, 25 בדצמבר 2020 (IST)
יישמתי בתבנית. תודה למשתמש:Euro know על הבקשה המועילה. בורה בורה - שיחה 18:14, 25 בדצמבר 2020 (IST)
בורה בורה לא הבנתי מה הבעיה בתצוגת התבנית שעליה דיברת, תוכל להרחיב? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ב בטבת ה'תשפ"א • 21:04, 27 בדצמבר 2020 (IST)
אין בעיה. בדף הטיוטה זה לא היה נראה כמו במציאות אבל עכשיו זה סבבה. בורה בורה - שיחה 21:21, 27 בדצמבר 2020 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 04:21, 28 בדצמבר 2020 (IST)

תיקון קטן[עריכת קוד מקור]

הכיתוב "ספר הבא" / "סדרה הבאה" הוא שגוי. אפשר לכתוב "הספר הבא" או "הסדרה הבאה". אין בעיה עם הכיתוב "ספר קודם", למשל, כי שם שתי צלעות הביטוי אינן מיודעות. אבל "הבא" מיודע תמיד, ולכן גם "הספר" חייב להיות מיודע. 93.172.23.160 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

צודק. Matanya, מדוע ביטלת? דוד שי - שיחה 00:17, 22 בפברואר 2021 (IST)

טעות שלי. התבלבלתי בין שני צידי דף ההשוואה. מבקש סליחה מהאנונימי, ומודה על הפניית תשומת ליבי ועל התיקון. מתניה שיחה 00:56, 22 בפברואר 2021 (IST)

האם יש צורך ב-"שנת הוצאה" ולא ב-"תאריך הוצאה" ב-תבנית:ספר?[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בגלל שרוב התבנית עברו מפורמט "שנת" ל-"תאריך", אני פותח את הדיון לגבי {{ספר}}. הפרמטר "שנת הוצאה" משתמש ב-‏תאריך הוצאה לאור‏ (P577), שהוא תאריך. אולי כדאי לשנות במקום "שנת" ל-"תאריך" בגלל שייתכן ובאמת ידוע תאריך ההוצאה הראשוני של אותו ספר. מצאתי (עד כה) מספר דוגמאות בודדות שתומכות בשינוי זה. עם זאת, רק ספר אחד בלבד היה בעל חשיבות אינצקלופדית על פי הכללים הקיימים כיום וגם הופיע בוויקפידיות אחרות שהכיל באמת תאריך (למען הסר הספק, אני בדקתי, וזה היה נראה שזה עובר את הקטריונים הקיימים כיום). PRIDE! - שיחה 22:31, 12 במרץ 2021 (IST)

היתה החלטה גורפת לשנות שנה ==> תאריך. גם כאן יש לשנות, בנראה חמק. בורה בורה - שיחה 22:44, 12 במרץ 2021 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 23:27, 21 במרץ 2021 (IST)

בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 23:51, 1 באפריל 2021 (IDT)

אור, אסף, בורה בורה, דוד שי, זאב קטן, יגאל, יונה בנדלאק וקרלוס , משתמש:עלי בפקודה הבאה נדרש לחלץ את השנה מתוך התאריך ליישום השינוי המבוקש. איך עושים זאת?

{{#בחר:{{{סוג|}}}|#ברירת מחדל={{#תנאי:{{מרחב השם}}||{{#תנאי:{{{שנת הוצאה|}}}|{{קטגוריה בתבנית|{{#iferror:{{#חשב:{{בלי סוגריים מרובעים|{{{שנת הוצאה|}}}}}}}||[[קטגוריה:ספרי {{מיצוי מספר|{{בלי סוגריים מרובעים|{{{שנת הוצאה|}}}}}}}]]|NoCategory={{{NoCategory|{{{ללא קטגוריה|{{מרחב השם}}}}}}}}}}}}|{{#תנאי:{{#invoke:תאריך|חשב|{{{מהדורה ראשונה|}}}|שנה|error=}}|{{קטגוריה בתבנית|[[קטגוריה:ספרי {{#invoke:תאריך|חשב|{{בלי סוגריים מרובעים|{{{מהדורה ראשונה|}}}}}|שנה|error=}}]]|NoCategory={{{NoCategory|{{{ללא קטגוריה|{{מרחב השם}}}}}}}}}}}}}}}}

בורה בורה - שיחה 23:43, 21 במרץ 2021 (IST)

משתמש:עלי? בורה בורה - שיחה 05:44, 24 במרץ 2021 (IST)
לא הבנתי. באופן כללי, כדי לחלץ שנה מתוך תאריך ניתן להשתמש ביחידה:תאריך. מאין מגיע התאריך שאתה מנסה לחלץ ממנו את השנה? עלי - שיחה 05:50, 24 במרץ 2021 (IST)
אחרי שנעביר את הפרמטר "שנת הוצאה"==>|תאריך הוצאה= הוא ילקח מהשדה בערך או ‏תאריך הוצאה לאור‏ (P577),בורה בורה - שיחה 16:13, 24 במרץ 2021 (IST)
אוקיי, אבל בשביל מה צריך לחלץ את השנה מהתאריך? תאריך יכול לקבל רק שנה, לא? עלי - שיחה 20:17, 24 במרץ 2021 (IST)
הוא יכול להיות שנה או תאריך מלא. זו מהות הבקשה הזו. בורה בורה - שיחה 20:26, 24 במרץ 2021 (IST)
מצטער, אבל לא הבנתי את הבעיה. מה קורה אם מציבים שנה ב|תאריך הוצאה=? עלי - שיחה 20:43, 24 במרץ 2021 (IST)
אז הוא צריך לחלץ את השנה ולהציב בביטוי הזה שמייצר קטגוריה לפי שנת הוצאה. ראה הרפתקאות אליס בארץ הפלאות, הקטגוריה ספרי 1865 נוצרה אןטומטית. בורה בורה - שיחה 21:56, 24 במרץ 2021 (IST)
לא יודע, צריך לנסות קודם את הפתרון הנאיבי:
{{קטגוריה בתבנית|ספרי {{#invoke:תאריך|חשב|{{{תאריך הוצאה|}}}|שנה}}|ללא קטגוריה={{{ללא קטגוריה|{{מרחב השם}}}}}}}
אחר כך צריך לבדוק את מקרי הקצה ולהרחיב את הפתרון בהתאם לממצאים. עלי - שיחה 23:44, 24 במרץ 2021 (IST)
משתמש:יונה בנדלאק יש שם כל כך הרבה תנאים וקטגוריות שאני חושש לעשות בעצמי. תוכל להטמיע את התיקון בכל המקומות שהיום מחשבים קטגוריה על בסיס שנה. אני חושב שיש שלושה. תוכל לבדוק על הערך אליס בארץ הפלאות שם שיניתי משנה לתאריך. בורה בורה - שיחה 04:43, 30 במרץ 2021 (IDT)
בורה בורה, תיקנתי ונראה שעובד אבל שחזרתי כדי שתוכל לערוך בדיקות נוספות. בכל מקרה, אני לא משוכנע שזו הדרך הטובה ביותר להכניס קטגוריות לערכים אלו. לא נראה לי שפתרון זה לוקח בחשבון את ויקינתונים. עלי - שיחה 10:04, 30 במרץ 2021 (IDT)
משתמש:עלי להלן הערותי:
 • כאמור אין התחשבות בוויקינתונים. אם יש תאריך בוויקינתונים ולא בערך, כאילו אינו קיים.
 • השדה |מהדורה ראשונה= לא אמור להכניס שנה בקטגוריה גם אם יש בו ערך, כאשר |שנת הוצאה= קיים. זה אכן כך כאשר יש נתון מקומי, אבל אם יש נתון מוויקינתונים מהדורה ראשונה מופיע
 • השארתי את התיקון שלך כי הוא טוב. צריך רק לשפר אותו. בורה בורה - שיחה 03:45, 31 במרץ 2021 (IDT)
  בורה בורה, לאור בקשתך בדקתי עצמי שנית ונותרתי בדעתי שהתבנית מעולם לא לקחה בחשבון את ויקינתונים לעניין הקטגוריות, ולא התיקון הוא שגרם לכך. הוספתי תיקון (מכוער להפליא) על מנת שוויקינתונים יילקח בחשבון, אך כאמור, אני לא משוכנע שזו הדרך הטובה ביותר להכניס קטגוריות לערכים אלו. לדעתי הפתרון הנכון הוא באמצעות יחידת לואה. עלי - שיחה 10:02, 1 באפריל 2021 (IDT)
  משתמש:עלי מעולם לא טענתי שזה אי פעם עבד! הפטנט הזה של קטגוריות אוטומטיות קיים בלפחות 10-15 תבניות ומסתמא בכולן הוא לא מתפקד עם ויקינתונים. האם תוכל לכתוב יחידת לואה שמטפלת בכל סוגי המקרים? ככה נוכל להטמיע בקלות בכל התבניות. מתייג לדעתם של משתמש:דולב אבי הקטגוריות מסוג זה ומשתמש:יונה בנדלאק. בורה בורה - שיחה 15:27, 1 באפריל 2021 (IDT)
לפי מה שאני רואה, זה בנתיים עובד (דוגמה: Not in Front of the Children) PRIDE! - שיחה 15:31, 1 באפריל 2021 (IDT)
זה עובד משום שביצעתי תיקון, כאמור. עלי - שיחה 15:38, 1 באפריל 2021 (IDT)
בורה בורה, כוון אותי לשלוש-ארבע תבניות כאלו על מנת שאוכל לבחון את השונות ביניהן. עלי - שיחה 15:52, 1 באפריל 2021 (IDT)

הוספת שורה "מקום התרחשות" לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

מציע להוסיף לתבנית:ספר, שורה של "מקום התרחשות", בה יהיה ניתן לכתוב את המקום בו מתרחש המתואר בספר (ככל שאכן המתואר בספר מתאחש במקום מסוים).
אודה לויקיפדים נוספים שיביעו דעתם בעניין. בן נחום - שיחה 13:10, 8 בפברואר 2021 (IST)

מיותר (חוץ מלניפוח רשימת העריכות של המשתמש שהציע את זה). emanשיחה 14:44, 8 בפברואר 2021 (IST)
אני דווקא מוצא את ההצעה לטובה. הייתי מוסיף גם כפרמטר את "תקופת התרחשות". Eladti - שיחה 14:47, 8 בפברואר 2021 (IST)
Symbol support vote.svg בעד נוספת שני הפרמטרים שהוצעו. בורה בורה - שיחה 15:08, 8 בפברואר 2021 (IST)
בעד. אבל זה צריך להיות בעיקר לספרים היסטוריים או שמתרחשים בתקופה מסויימת. או שהמקום יהיה חלק חשוב. למשל ספר שמתרחש ב-5 ערים שונות, אני לא חושב שיש צורך שיופיע מקום ההתרחשות. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 18:06, 14 בפברואר 2021 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 05:43, 24 במרץ 2021 (IST)

בוצע בוצע. משתמש:יונה בנדלאק תוכל בבקשה לבדוק למה ב-‏הרפתקאות אליס בארץ הפלאות‏ (Q92640) לא נשאבים שני המבחינים של ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571), תאריך התחלה וסיום. בורה בורה - שיחה 06:11, 24 במרץ 2021 (IST)

כי לא אמרת לתבנית למשוך מבחינים. התבנית מושכת את הערכים של P571 שבמקרה הזה מדובר על העשור של 1860. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 14:14, 24 במרץ 2021 (IST)
משתמש:יונה בנדלאק ודאי שאמרתי. ראה "| תקופת התרחשות-ויקינתונים-מרובה=P571" וגם "| תקופת התרחשות-ויקינתונים-פרטים=P582". גם לידיעת משתמש:עלי. בורה בורה - שיחה 16:09, 24 במרץ 2021 (IST)
יחידה:PropertyLink לא מחפשת מבחינים למאפיין מסוג זמן. עלי - שיחה 20:08, 24 במרץ 2021 (IST)
אז איך בתבנית:מדען |מקום לימודים= נותן את שנת סיום הלימודים? זה אותו דבר. בורה בורה - שיחה 20:26, 24 במרץ 2021 (IST)
‏מקום לימודים‏ (P69) איננו מאפיין מסוג זמן. עלי - שיחה 20:40, 24 במרץ 2021 (IST)
והנה ראה בערך אלברט איינשטיין. מקום לימודים נשאב ועמו השנה. כך צריך לקרות גם כאן. אותו מבנה בדיוק. בורה בורה - שיחה 21:53, 24 במרץ 2021 (IST)
אינני מבין מדוע אתה חוזר על טענה זו. כאמור, ‏מקום לימודים‏ (P69) איננו מאפיין מסוג זמן, אלא מאפיין מסוג פריט. אשר על כן, יחידה:PropertyLink מחזירה את המבחינים של מאפיין זה. לא כן באשר ל‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571) שהוא מאפיין מסוג זמן, והיחידה אינה מחפשת מבחינים למאפיין מסוג זמן. כמו כן, ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571) איננו המאפיין הנכון לציון "תקופת התרחשות" אלא ‏מתרחש בתקופה‏ (P2408) ועדכנתי את התבנית בהתאם. עלי - שיחה 21:58, 24 במרץ 2021 (IST)
אז הנה הכנסנו את התיקון שהצעת ואת שני הפריטים שעשויים להשתמש בהם בתבנית. ועדיין בהרפתקאות אליס בארץ הפלאות התאריכים אינם מוצגים. למה? בורה בורה - שיחה 23:08, 24 במרץ 2021 (IST)
בורה בורה, אני חוזר על ההסבר בפעם השלישית: בוויקינתונים של הרפתקאות אליס בארץ הפלאות הוצב המאפיין ‏תאריך הקמה או יצירה‏ (P571). מאפיין זה הוא מאפיין מסוג זמן. יחידה:PropertyLink לא מחפשת מבחינים למאפיין מסוג זמן. המאפיינים ‏מקום לימודים‏ (P69) ו‏מתרחש בתקופה‏ (P2408) אינם מאפיינים מסוג זמן, אלא מאפיינים מסוג פריט. יחידה:PropertyLink מחפשת ומחזירה מבחינים למאפיינים מסוג פריט. עלי - שיחה 23:14, 24 במרץ 2021 (IST)
העתקתי את התוכן בוויקינתונים ל-P2408 והכל מוצג עתה טוב. פשוט נפלתי על דוגמה עם מידע שהוזן בצורה רעה לוויקינתונים. אליס מודה לך. נשארה הבעייה של חילוץ השנה פסקה לעיל. אודה על העזרה. בורה בורה - שיחה 23:28, 24 במרץ 2021 (IST)

קישורים[עריכת קוד מקור]

בורה, למה בתבנית יש קישור לערך על הספריה הלאומית ואין קישורים לערכים על ויקיטקסט והיברו בוקס? שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 23:41, 1 באפריל 2021 (IDT)

ודאי שיש עיין שוב. בורה בורה - שיחה 23:42, 1 באפריל 2021 (IDT)
בורה, תראה גרסאות קודמות מלפני דקות ספורות, לדעתי אני עשיתי את הקישור, תקנני נא אם אני טועה שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 23:47, 1 באפריל 2021 (IDT)
כנראה שאני טועה שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 23:49, 1 באפריל 2021 (IDT)
קיים שם שנים. אתה רק הוספת [[]]. בורה בורה - שיחה 23:51, 1 באפריל 2021 (IDT)
שים לב, זו הייתה שאלתי שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 23:53, 1 באפריל 2021 (IDT)
זה גם המקום לשאול איך אפשר לסדר את זה? שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 00:02, 2 באפריל 2021 (IDT)
ראה ספר התניא. עלי - שיחה 01:36, 2 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:עלי שים לב שבראש התבנית מופיע עכשיו הטקסט

}}}|שנה|error=}}||}}}} |סיפור קצר= |סדרה=}}</includeonly> זה בדרך כלל מלמד על כל מיני בעיות בפתיחה וסגירה של כל מיני תנאים. אנא בדוק את התוספת בסעיף הקודם או בזה מה גורם לכך. בורה בורה - שיחה 02:42, 2 באפריל 2021 (IDT)

קטגוריות אוטומטיות. אני לא זוכר מדוע התעקשתי לעטוף ב-includeonly, אבל אני יודע שהייתה סיבה. אמנם בדקתי קצת את התיקון, אבל נותר אצלי חשש שמשהו עלול להישבר. אנא עדכן אם תזהה התנהגות לא צפויה. עלי - שיחה 03:04, 2 באפריל 2021 (IDT)
משתמש:Euro know אתה בקשת את תיקון שדה שנה לשדה תאריך. זה בוצע כולל בוט. בדרך מצאנו עוד בעיות כגון קטגוריות שלא מאוכלסות מוויקינתונים והפניות ישירות להיברובוקס. אנא בדוק על מספר ערכים, לפחות עשרה, שהכל עבר בהצלחה. ראה הערות בשני הדיונים לעיל. משתמש:שמיה רבה גם אתה צריך לבדוק את התירון שבקשת. אנא דווחו כאן. בורה בורה - שיחה 05:18, 2 באפריל 2021 (IDT)
דגמתי כמה ערכים וזה נראה טוב, יש מקומות שהספר הוא בן כמה כרכים (למשל משנה ברורה), שם יש ששה קישורים חיצוניים ובזה אינני יודע מה הנוהל שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 15:07, 2 באפריל 2021 (IDT)
למען הסר ספק, הפתרון הקיים מתאים למזהה היברובוקס אחד בלבד. אם רוצים לאפשר כמה מזהים, צריך לאפיין מה התוצאה הרצויה לפני שיגובש פתרון טכני. עלי - שיחה 15:11, 2 באפריל 2021 (IDT)
עכשיו מצאתי את זה, יש סיכוי לקדם את הוספת מאפיין היברובוקס לויקינתונים? שמיה רבהשיחה • כ"ג בניסן ה'תשפ"א • 22:10, 4 באפריל 2021 (IDT)

הוספת שורה "מקום הוצאה" לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

מציע להוסיף לתבנית:ספר, שורה של "מקום הוצאה", בה יהיה ניתן לכתוב את המקום בו יצא לראשונה הספר.
אודה לויקיפדים נוספים שיביעו דעתם בעניין. דרדקשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 15:30, 2 באפריל 2021 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד , מקום הוצאה ראשונה שמיה רבהשיחה • כ' בניסן ה'תשפ"א • 15:37, 2 באפריל 2021 (IDT)
מה מזהה ויקינתונים. חסכו מהמוסיפים את פעולת החיפוש. בורה בורה - שיחה 19:17, 2 באפריל 2021 (IDT)
‏מיקום הוצאה לאור‏ (P291). עלי - שיחה 21:48, 2 באפריל 2021 (IDT)
בוצע בוצע נא בדיקתכם. בורה בורה - שיחה 08:10, 4 באפריל 2021 (IDT)
זה עובד, SMirC-thumbsup.svg תודה רבה! דרדקשיחה • כ"ב בניסן ה'תשפ"א • 15:45, 4 באפריל 2021 (IDT)

ויקיטקסט, היברובוקס, אוצר החכמה[עריכת קוד מקור]

מישהו יכול להסביר בבקשה:

א. איך ממלאים את הפרמטר ויקיטקסט? (ניסיתי בערך חידושי רבנו חיים הלוי)

ב. האם אפשר לצרף פרמטר 'אוצר החכמה' (על בסיס {{אוצר החכמה}}) - זה שימושי לספרים רבים שאינם בהיברו

תודה מראש לעונים. ביקורת - שיחה 00:03, 8 באפריל 2021 (IDT)

ליל"ט ביקורת, א. אתה צריך להניח קישור כזה - s:חידושי רבנו חיים הלוי, ואולי כדאי לסדר שאיבה מויקינתונים למקרה שיש דף ויקיטקסט לערך על ספר כלשהו ב. לוידע, בבקשה שמיה רבהשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"א • 00:06, 8 באפריל 2021 (IDT)
שים לב מה עשיתי שם שמיה רבהשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"א • 00:12, 8 באפריל 2021 (IDT)
האם זה לא מייתר את תבנית מיזמים למטה? ביקורת - שיחה 12:06, 8 באפריל 2021 (IDT)
אפשר שמיה רבהשיחה • כ"ו בניסן ה'תשפ"א • 12:11, 8 באפריל 2021 (IDT)

פרמטר "נושא"[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אני מציע להוסיף את הפרמטר |נושא= לתבנית:ספר. פרמטר זה יקושר למאפיין ‏נושא היצירה‏ (P921) בוויקינתונים. פרמטר "נושא" יציין באיזה נושא עוסקת היצירה הכתובה. עלי - שיחה 19:26, 28 באפריל 2021 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד PRIDE! - שיחה 21:21, 28 באפריל 2021 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 18:35, 29 באפריל 2021 (IDT)
- סוף העברה