שיחת תבנית:ספר/ארכיון 1

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פורמט[עריכת קוד מקור]

{{ספר| מחבר=ישעיהו ליבוביץ|כותר= שיחות על "שמונה פרקים" לרמב"ם|הוצאה= הוצאת כתר|שנה= 1985}}

תוצאה[עריכת קוד מקור]

שיחות על "שמונה פרקים" לרמב"ם
הוצאה
הוצאה הוצאת כתר


הערות[עריכת קוד מקור]

 • ישנה כפילות בשדות "שם" ו"כותר".
 • צריך שדה "מהדורות נוספות", לציין ספר שיצא במהדורות אחרות, שבו יהיה אפשר לרשום שם הוצאה אחרת ואולי פרטים נוספים.
 • את שדה תמונה להפוך לשדה תנאי שבמקרה שאין תמונה לא יופיע. --אפי ב.שיחה • 13:26, 20 ביוני 2007 (IDT)

הפרמטר שם[עריכת קוד מקור]

בשביל מה הוא טוב? שם הערך כשם הספר, ושם הספר מופיע בכתום ובהדגשה דבר ראשון בתבנית. לדעתי אפשר להוריד את הפרמטר הזה כאשר הא מופיע כחלק מהמלל של התבנית. נעה 19:29, 4 ביולי 2007 (IDT)

הפרמטר מתרגם[עריכת קוד מקור]

למה אין אותו? מאוד חשוב! אדם נבו;שיחה 15:26, 28 בספטמבר 2007 (IST)

פרמטרים בעייתים[עריכת קוד מקור]

ישנם מספר פרמטרים בעייתים בתבנית. לדוגמא לגבי הספר החטא ועונשו - התבנית טוענת כי הספר בן 624 עמ' יצא בהוצאת ידיעות אחרונות ותורגם על ידי פטר קריקסונוב, בעוד אני אוחז ספר בעל 444 עמ' שתורגם על ידי צבי ארד ויצא בהוצאת דביר. לדעתי יש להמנע משימוש בשדות אלו בתבנית ולהסתפק בפסקה דוגמת החטא ועונשו#תרגומים לעברית. ‏עדיאל‏ 08:47, 13 ביולי 2008 (IDT)

ולמה פתרון של השמטת מידע. ניתן להוסיף עוד שני סטים של תרגומים לתבנית, ותוסיף את שניהם. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 09:18, 13 ביולי 2008 (IDT)
הוספתי סט אחד. ראה החטא ועונשו עתה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 09:24, 13 ביולי 2008 (IDT)
איפה הצעתי להשמיט מידע? לא הכל צריך להכנס לתבנית. יש את פסקת התרגומים שנראית הרבה יותר טוב. יש שם ארבעה תרגומים, לאנה קרנינה יש שישה, תכניס את כולם לתבנית? ‏עדיאל‏ 09:32, 13 ביולי 2008 (IDT)
כתבת "לדעתי יש להמנע משימוש בשדות אלו בתבנית ולהסתפק בפסקה... " זו השמטת מידע ללא צורך. אם יש 1-2 תרגומים, שזה הרוב המוחלט, הם יהיו בתבנית. אם יש יותר, השאר יהיו בפיסקה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 09:36, 13 ביולי 2008 (IDT)
אם יש מידע המופיע פעמיים בערך ואני מוריד הופעה אחת שלו, אין מדובר בהשמטת מידע - המידע עדיין קיים בערך. לגופו של עניין - התיקון שעשית בתבנית לא מקובל עלי. מעבר לכך שהוא נותן מידע חלקי (ומטעה) בחלק מן הספרים, הוא נותן משקל רב מדי בתבנית לתרגום (שאם כל הכבוד למתרגמים ומו"לים בארץ הוא שולי יחסית לשדות על הספר המקורי) ופשוט נראה לא טוב וחובבני לעומת פסקת התרגומים. אגב, לשיטתך יש להכפיל את את ההוצאה והמאייר, דבר שלא עשית. אני מקשר לכאן מלוח המודעות. ‏עדיאל‏ 10:05, 13 ביולי 2008 (IDT)
לא הכפלתי, כדי לא להעמיס על התבנית. הפתרון שנתתי הוא טוב לחריגים. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 10:10, 13 ביולי 2008 (IDT)
אני בכלל נגד הפרמטר הזה. בעיקר כי הוא מאוד נזיל, והוא לא אומר כלום. אז מה האורך של הספר? אילו 400 עמודים? A4? C3? סתם עומרשיחה גם אני רוצה לקדם מיזם 10:59, 13 ביולי 2008 (IDT)
עומר, מה הטיעון המצחיק הזה? זה מספר העמודים באורך וברוחב כפי שהמוציא לאור מצא לנכון. זה הרי לא משתנה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 11:32, 13 ביולי 2008 (IDT)
אני חושב שפסקת התרגומים זה מספיק, אבל אפשר פתרון כמו ב{{מיון}}- לכתוב אם זה אחד שניים ואם לא "ראו ב..." ולהפנות לחלק הזה של הערך. נוי - שיחה 11:02, 13 ביולי 2008 (IDT)
רעיון מצויין. ככה נשארת הגמישות של ציון בתבנית אם יש תרגום אחד או שניים והפניה ליותר. פתרון ברוח דומה אומץ בזמנו בנושאות המטוסים מסדרת נימיץ, בסעיף "אוניות בסדרה". חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 11:34, 13 ביולי 2008 (IDT)

התבנית ב"החטא ועונשו"[עריכת קוד מקור]

אני חושב שמצב תבנית בהחטא ועונשו לא מתקבל על הדעת:

שם : החטא ועונשו
שם מקורי : Преступление и наказание
שפת מקור : רוסית
מחבר : פיודור מיכאילוביץ' דוסטויבסקי
איור : פלג מיכאלי
הוצאה : ידיעות אחרונות
תורגם לעברית : פטר קריקסונוב
מספר עמודים : 634
תורגם לעברית : צבי ארד (הוצאת דביר)
מספר עמודים : 444

לא הגיוני שהמאייר (של איזו מהדורה? באיזה תרגום?) יימצא (כמעט) באותה חשיבות כמו הסופר. הוא משני לחלוטין לערך על הספר, כך גם שם ההוצאה ומספר העמודים, לטעמי אין בהם חשיבות של ממש על מנת להציג אותם בחלון הראווה של הערך על הספר. יוסאריאןשיחה 12:31, 13 ביולי 2008 (IDT)

ליוסאריאן, בעקרון אני מסכים אותך (אם כי אני מוכן להתפשר במקרה שיש מהדורה אחת). לנוי, אינני מבין את ההגיון בהפניה מן התבנית אל גוף הטקסט, בשביל זה יש תוכן ענינים. לחגי, אינני מבין את ההגיון בכתיבת מידע חלקי (הוצאה אחת כאשר יש שתי הוצאות כדי לא להעמיס על התבנית? ההצעה שלי יותר מעמיסה פחות) ואינני רואה סיבה לכתוב שני שמות של מתרגמים ומידע כפול על עמודים לא כאשר יש שני מהדורות שונות ובודאי לא כאשר יש ארבע. ‏עדיאל‏ 14:44, 13 ביולי 2008 (IDT)

עדיאל, אין לי כח לחזור על כל הדיון תבנית מול טקסט. בעיקרון אין כפילות אלא השלמה. אם משעמם לך אתה יכול לקרוא דיון של עשרות KB בתבנית:מדען. בקצרה, התבנית מתמצתת פרטים חשובים מהערך. אם מאייר חשוב או לא, זה כבר דיון אחר. אני חושב שהתבנית כרגע בסדר. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 14:47, 13 ביולי 2008 (IDT)
חגי, יש פה שני דברים נפרדים - (1) הצורך בתבנית בכלל ואיזה פרמטרים צריכים להיות שם (מקביל לדיונים בתבנית:מדען) (2) מה עושים כאשר יש לספר אחד כמה מהדורות. לצורך העניין אני מסכים שהתבנית מועילה היא מתמצתת פרטים חשובים מהטקסט ומשלימה אותו. יופי. כאשר יש יותר משתי מהדורות אז מציגים מידע חלקי ומטעה בתבנית (מדוע העדפת דוקא את שני התרגומים המופיעים כרגע בחטא ועונשו על פני האחרים?) ו/או שעושים כל מיני דברים מסורבלים ואז כל "רוח התבנית" של תמצות והצגה נוחה של המידע אובדת. אין צורך לקדש את האמצעים כאן - התבנית אינה קדושה. ‏עדיאל‏ 14:58, 13 ביולי 2008 (IDT)
בתואנת חלקיות, אתה מסיר את כל התרגומים מהתבנית. זה לא מקובל עלי. אפשר לתת את השניים העיקריים ולהפנות לטקסט על השאר שנראה לי הכי טוב. אפשר ליצור הפניה מהתבנית לרשימה מסודרת בטקסט כמו בנימיץ, או כל פתרון אחר מקובל. אבל לא פעולות חד-צדדיות. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 15:03, 13 ביולי 2008 (IDT)
חגי, אתה הוספת באופן חד צדדי שדות לתבנית, מהלך שלא ברור מי תומך בו כרגע. ועדיין לא נתת נימוק למה צריך לשים שני תרגומים בתבנית (לא כאשר יש רק שני תרגומים ולא כאשר יש יותר משניים). ‏עדיאל‏ 15:08, 13 ביולי 2008 (IDT)
הצעתי פה לפחות שלוש הצעות שונות. תגיד מה מקובל עליך וניישם אם מקובל גם עלי. את התיקון בתבנית ובערך בצעתי להמחשת הרעיון ואין בעיה לבטל אם לא יהיה מקובל. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 15:12, 13 ביולי 2008 (IDT)
אכן הצעת מספר הצעות, אך עדיין לא נתת נימוק או סתרת את נימוקי. הצעתי פשוטה - ברגע שיש לספר יותר ממהדורה אחת (לאו דוקא תרגומים שונים, יכול להיות גם מהדורות שונות של ספרים ששפת המקור שלהם עברית - דוגמא שעולה לי לראש היא ספרי עגנון) לא יופיע בתבנית מידע שרלוונטי רק לאחת המהדורות ולא לאחרות. זאת כיוון שהתבנית נועדה לתאר את הספר ולא מהדורה ספציפית שלו. רשימה מלאה של המהדורות/תרגומים תופיע בגוף הטקסט. ‏עדיאל‏ 15:18, 13 ביולי 2008 (IDT)
והרי נימקתי לעיל שלוש פעמים. זו השמטת מידע. לחילופין הצעתי למקרה זה את הפיתרון של נימיץ. ארגן בערך טבלה מקבילה מסודרת או טקסט מאורגן, שם המתרגם, הוצאת ספרים, מספר עמודים ועוד, ונפנה לשם מהתבנית. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 15:20, 13 ביולי 2008 (IDT)
הסרתי את התוספת של חגי - יש לקבל הסכמה ואז להוסיף, לא להוסיף ואז להסביר למה זה בסדר. מעבר לכך, בדף התבנית נאמר במפורש שהתבנית דנה במקור ולא בתרגומיו. למספר העמודים בכלל אין רלוונטיות, שכן זה משתנה בין מהדורות לפי גודל הגופן והעימוד. ‏odedee שיחה 15:21, 13 ביולי 2008 (IDT)
המשפט שאתה מציין הוא קשקוש מאוחר שסתר את התבנית ביום שהוסף. בדוק את הגרסאות. הסרתי אותו. כאמור הוספתי את שני השדות להמחשה איך זה יראה. לא רוצים לראות תוך כדי דיון, לא צריך. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י' בתמוז ה'תשס"ח • 15:27, 13 ביולי 2008 (IDT)
חבל להגדיר את המשפט הזה בתואר הזה, וטוב תעשה אם תתייחס ביתר כבוד לעשייתם של חברים מועילים בקהילה. אני מניח שיוני שכח להסיר את שדה התרגום כאשר הוסיף את המשפט הזה. אני מוצא טעם רב במשפט הזה: אזכור תרגומיו של ספר לעברית הוא חשוב, אבל ראשית, אין טעם ובמקרים רבים אי אפשר להכניסו לסד של תבנית, ושנית - הפירוט הזה יכול לעתים למלא פסקה שלמה, כלל אין מקומו בתבנית. ‏odedee שיחה 15:33, 13 ביולי 2008 (IDT)
אף אחד לא בא לעלוב ביוני שהוא חבר טוב שלי. אבל לקחת את הטעות שלו ולהסתמך עליה בתור ראיה למבנה הטבלה, הרי זה שגוי... חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"א בתמוז ה'תשס"ח • 20:39, 13 ביולי 2008 (IDT)
מסכים שאי אפשר להכניס את המידע על כל ההוצאות בתבנית. לעומת זאת נראה לי בעייתי להעדיף הוצאה מסויימת במקרים שמספר הוצאות מתחרות בינהן, בגלל ההשפעה הגדולה שיש לויקיפדיה. לכן אולי כדאי באמת שהתבנית תתייחס רק למקור. למשל, חסר לי שנת פרסום הספר במקור, שהיא בעלת ערך אנציקלופדי רב יותר לדעתי מאשר שנת ההוצאה של מהדורה מסויימת. גיאגיאגיא - שיחה 16:48, 13 ביולי 2008 (IDT)
זה כבר קיים - פרמטר "שנת הוצאה". ‏odedee שיחה 16:54, 13 ביולי 2008 (IDT)

פשרה[עריכת קוד מקור]

אפשר להימנע ממילוי הפרמטר כאשר יש תרגומים רבים, ובמקום זאת לציין "תרגומים רבים". כשיש תרגום אחד או שניים, דבר שנכון בהמון ספרים, לציין את שניהם באותה שורה. כשאין תרגום בכלל לציין שאין. שאלת התרגום חשובה בערך בעברית.

לעומת זאת, את הפרמטר "תורגם לשפות" הייתי מסלק כאשר מדובר בספרים שמקורם לא עברי. ברוב הגדול של המקרים, מדובר בספרים בולטים שתורגמו להרבה שפות. דב ט. - שיחה 17:01, 13 ביולי 2008 (IDT)

גם 3-4 זה לא נורא, במחשבה שנייה, כמו בשלושה בסירה אחת (מלבד הכלב). דב ט. - שיחה 17:03, 13 ביולי 2008 (IDT)

לא נראה לי שכתיבת "תרגומים רבים" בתבנית תורמת (כיוון שעובדה זו בולטת מן הערך - בדרך כלל במצב זה יש פרק שלם על התרגומים), אך אני מוכן להתפשר בנושא ולציין "תרגומים רבים" בפרמטר "תורגם לעברית" כאשר יש יותר מתרגום אחד. עדיין אני סבור שבמקרה זה אין לציין הוצאה/מס' עמודים וכד'. האם זה מקובל על שאר המדיינים? ‏עדיאל‏ 17:26, 13 ביולי 2008 (IDT)

אין מניעה לציין באותה שורה שני מתרגמים ואף יותר (ראה בדוגמה של שלושה בסירה אחת) השאלה כמה פרטים רוצים לכלול. מספר העמודים לא חשוב. לרוב הספרים אין לדעתי יותר משני תרגומים, הרי חלק גדול מערכי הספרים הם על ספרים חדשים יחסית. (ואפילו קלסיקות, כמו מאדאם בובארי, תורגמו רק פעמיים). במיעוט שתורגם פעמים רבות, גם בציון עובדה זו יש מידע. דב ט. - שיחה 17:31, 13 ביולי 2008 (IDT)
הוא אשר אמרתי, לרוב הספרים יש רק 1-2 תרגומים, ולכן הפתרון שנתתי בתוספת שני השדות עונה על 98% מהמקרים. אם יש יותר משני תרגומים ננקוט בשיטה של שלושה בסירה אחת. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"א בתמוז ה'תשס"ח • 20:37, 13 ביולי 2008 (IDT)
אני מתנגד לציון יותר ממתרגם אחד מן הסיבות הבאות:
 1. אין בכך צורך - אני מבין את ההגיון בתבנית שמסכמת דברים בצורה נוחה כי לפעמים קשה למצוא באיזו שנה יצא הספר או באיזו שפה נכתב בתוך הטקסט. כאשר יש כמה תרגומים ישנה בדרך כלל פסקה שלמה על נושא זה וקל למצוא אותה.
 2. מדובר בהבלטת השולי (תרגומים) על החשוב (המקור).
 3. זה פשוט לא נראה טוב - זה נראה חובבני ומתאים אולי לרשימת שחקנים או מדובבים בסרט.
אשמח לתשובות ענייניות לדבריי שעדיין לא זכיתי לקבל (ולא, "אתה משמיט מידע" זו לא תשובה, כפי שכבר הסברתי לעיל - שום מידע לא מושמט). ‏עדיאל‏ 08:12, 14 ביולי 2008 (IDT)
מסכים עם עדיאל. התבנית משמשת כמעין חלון ראווה לערך ומן הראוי לשים בה את המידע החשוב על נושא הערך. אין לבלבל ולהכניס לתוכה מידע אחיד רק בגלל שאפשר. לא יגרע מכבודה אם במקום שישה שבעה פרמטריפ תחזיק התבנית שלושה או ארבעה. יוסאריאןשיחה 08:18, 14 ביולי 2008 (IDT)
חלון ראווה ודאי שראוי שיציג שני תרגומים, אם יש. לא יגרע מכבודה אם במקום שלושה או ארבעה פרמטרים תחזיק התבנית שישה או שבעה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • י"א בתמוז ה'תשס"ח • 15:06, 14 ביולי 2008 (IDT)
אודה לך אם תתייחס לדבריו של עדיאל מכיוון שאני מרגיש שהפרעתי והסטתי את הדיון. יוסאריאןשיחה 15:55, 14 ביולי 2008 (IDT)
עזוב יוסאריאן, אני התיאשתי מלקבל תשובה עניינית. מצידי אפשר לפנות לבורר/מחלוקת או whatever. אני לא כ"כ אהיה פה בימים הקרובים אך נראה לי שהבהרתי את עמדתי. חוץ מזה זה לא באמת משנה אם אני פה כי לא מתייחסים לטיעוני. ‏עדיאל‏ 16:29, 14 ביולי 2008 (IDT)
נ.ב. עצם אזכור המתרגם (והמאייר ומעצב הכריכה ומס' העמודים) גם במקרה של מהדורה יחידה הוא סוג של פשרה כיוון שפרמטרים אלו פחות חשובים מפרמטרי הבסיס (ראו לדוגמא סונטת קרויצר תבנית קצרה וקולעת). אם יש אנשים שמעדיפים גבב של מוצרים בחלון הראווה שלהם במקום חלון ראווה מסודר יפה שיבושם להם. ‏עדיאל‏ 16:33, 14 ביולי 2008 (IDT)
תשובות לנקודות שהעלית: לגבי החשיבות, לדעתי המידע על תרגומי הספר לעברית (בפרט, האם תורגם בכלל או לא) הוא מידע חשוב לקורא העברי. לגבי "לא נראה טוב" - אני לא רואה שום בעיה אסתטית בציון שניים או שלושה מתרגמים בשורה אחת. לגבי חשיבות יתרה לשולי על-פני העיקר - כל-עוד מדובר בשורה אחת בלבד מתבנית שלמה, כאשר שאר השדות מתארים את הספר במקור, זו פרופורציה סבירה. דב ט. - שיחה 12:23, 20 ביולי 2008 (IDT)
מה דעתך בעניין מאייר המהדורה העברית, מספר העמודים ושנת ההוצאה לאור בעברית? בתבנית שמתנוססת בערך החטא ועונשו (העתקתי לכאן), לדוגמא, מהווים שדות התרגום שש מעשר השדות, ולא "שורה אחת מתבנית שלמה". יוסאריאןשיחה 12:25, 20 ביולי 2008 (IDT)
על השדות שציינת אפשר לוותר. דב ט. - שיחה 13:17, 20 ביולי 2008 (IDT)
ומישהו יכול להסביר לי למה צריך מסת"ב? ‏עדיאל‏ 08:45, 28 ביולי 2008 (IDT)
הסרתי את השדות "עיצוב" ו"מאייר", כיוון שיש ספרים להם מהדורות רבות ובכל מקרה אין אלו פרטים ממש קשורים לעצם מהות הספר, ולאור ההסכמה כאן. מסתב זה שדה שנדמה לי שכמעט ולא משתמשים בו. גם אני לא מבין למה צריך אותו בתבנית, למעט העובדה שמכיוון שלכל ספר יש כזה אז אפשר. יוסאריאןשיחה 09:27, 28 ביולי 2008 (IDT)
אתה לא יכול להוריד סתם כך ולהשאיר אותם בערכים. או שתוריד מכל הערכים או שתזמין בוט. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 12:03, 28 ביולי 2008 (IDT)
איך מזמינים בוט? יוסאריאןשיחה 12:08, 28 ביולי 2008 (IDT)
אצל רותם. יש לו כבר שלד כזה. רק תגיד לו את שם התבנית ואלו שדות להוריד. בהזדמנות שיוסיף גם את השדה החדש מסת"ב. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 12:15, 28 ביולי 2008 (IDT)
במחשבה שניה, כל התבנית הזו טלאים... אין מתאם בין שמות השדות לפרמטרים. ראה עורך או סוגה. אתה תזמין, אני אכתוב לו את המפרט. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 12:18, 28 ביולי 2008 (IDT)

מפרט לבוט[עריכת קוד מקור]

 • כתובית --> להוסיף השדה אם חסר
 • שם מקורי --> שם בשפת המקור
 • שפת מקור --> שפת המקור
 • עורך --> להוריד השדה
 • עיצוב --> להוריד השדה
 • מאייר --> להוריד השדה
 • ז'אנר --> סוגה
 • תורגם לעברית --> תרגום לעברית
 • מסת"ב --> להוסיף השדה אם חסר

חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 12:38, 28 ביולי 2008 (IDT)

יאללה, המפרט מוכן. הזמן מרותם בוט. לא מסובך. הערות? חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ה בתמוז ה'תשס"ח • 12:51, 28 ביולי 2008 (IDT)
בוצע בוצע ‏– rotemlissשיחה 19:33, 28 בספטמבר 2008 (IDT)
תודה רבה. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ט באלול ה'תשס"ח • 19:51, 28 בספטמבר 2008 (IDT)

מירכוז כותרת[עריכת קוד מקור]

לדעתי כדאי למרכז את הכותרת של התבנית. --אפי ב. • התחברו לרגשות שלכם • 19:13, 28 בספטמבר 2008 (IDT)

לא שאכפת לי למרכז, אבל צריך אחידות. אם למרכז אז בכל הטבלאות. חגי אדלרשיחהתבניות מידע בערכים מחכות לך! • כ"ט באלול ה'תשס"ח • 19:51, 28 בספטמבר 2008 (IDT)

אם מסת"ב[עריכת קוד מקור]

ראוי להוסיף גם דאנאקוד. הרגע ניסיתי להכניס ספר שיש לו רק מספר זיהוי ישראלי ולא בינ"ל. איני רוצה להוסיף משהו לתבנית אם אין לפחות הסכמה כללית לעניין. Assafsh - שיחה 17:00, 3 ביוני 2009 (IDT)

גם אני נתקלתי במחסור בפרמטר דאנאקוד. שמוליק - שיחה 20:30, 13 באוגוסט 2012 (IDT)

עטיפת הספר[עריכת קוד מקור]

בערכי ספרים רבים שתורגמו לעברית מופיעה בתבנית תמונת עטיפה של הוצאה מחודשת לצד פרטי הספר המקורי. לדעתי הצגה כזאת מטעה את קורא הערך. הידרו - שיחה 23:38, 10 באוגוסט 2009 (IDT)

למה לא לשים עטיפה של הספר המקורי? תמונה של גרסאות אחרות אפשר לשים בהמשך הערך. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 23:41, 10 באוגוסט 2009 (IDT)
מה מטעה? זו אנציקלופדיה בעברית, והמהדורה המקורית אין לה חשיבות יותר מלכל מהדורה אחרת. אנו יוצאים מנקודת הנחה שהקורא קורא את הערך, ולא מסתכל רק על התמונה. לעטיפה המקורית יש מקום בהמשך הערך. איתן - שיחה 23:51, 10 באוגוסט 2009 (IDT)
כמו איתן. חגי אדלרשיחהל-65 ערי מיליונים אין עדיין ערך. קחו אחת! • כ"א באב ה'תשס"ט • 00:39, 11 באוגוסט 2009 (IDT)
בדרך כלל הערך נכתב בגלל הגרסה המקורית, והוא לא ערך על הגרסה המתורגמת. עדיף לדעתי להציג עטיפה מקורית בתחילת הערך, ובפסקה שעוסקת בתרגום העברי, לשים עטיפה עברית. ‏Yonidebest Ω Talk‏ 15:08, 16 באוגוסט 2009 (IDT)
כיתוב תמונה
הערך לא נכתב על המהדורה המקורית, אלא על הספר, ואם יש תרגום לעברית, עדיף. אחרת יוצגו ספרים כמו זה משמאל, שרוב הקוראים אינם מבינים את שמו איתן - שיחה 23:40, 21 באוגוסט 2009 (IDT)
איתן צודק במיליארד אחוז. איזו חשיבות יש (וכרגע אני מדבר למר הידרו) לכריכה משנת 1901 של "בית בודנברוק" שנראית כמו נעל לעומת הכריכה החדישה המשרתת ברגע זה את הקורא הנכבד. כל היופי בויקיפדיה שתמיד אפשר להכניס את ההכי עדכני ובטח לא לרדוף כל הזמן אחרי ה"חופשי". גם "שימוש הוגן" הוא אחרי הכל שימוש הוגן. --Galoren.com - שיחה 01:42, 13 בנובמבר 2009 (IST)

מדוע "סדרת ספרים"[עריכת קוד מקור]

("|סדרת ספרים=") אינו מופיע כשממלאים אותו?. שתי דוגמאות שבו מלאו את הפרמט ואינו נקלט: לקוטי שיחות והארי פוטר ואבן החכמים. תודה למי שיפטור את הבעיה. אבגד - שיחה 00:58, 12 בינואר 2010 (IST)

היו בעיות בהגדרת הפרמטר, ולא ברור לי בכלל למה הוא היה ממוקם היכן שהוא היה ממוקם. תיקנתי את הפרמטר עצמו, ואין לי עמדה לגבי המיקום הסופי שלו ברשימת הפרמטרים. קוריצהשיחהאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:47, 17 בינואר 2010 (IST)
תודה. אבגד - שיחה 22:55, 17 בינואר 2010 (IST)

כיצד מפעילים את OCLC[עריכת קוד מקור]

אשמח אם מי מהויקיפדים יעזור לי כיצד להפעיל את זה כאן. יש לי מספר לכמה ספרים ואני רוצה לעלות. אך הוא לא נותן,לדוגמא: שמתי בעריכה זו], את המספר של הספר, אך הוא לא מציג את זה, כיצד שמים בצורה נכונה?. הנה הספר והמספר באתר: [1]. תודה. אבגד - שיחה 07:04, 2 בפברואר 2010 (IST)

אין צורך במילה "מספר", תוקן בדף ההסבר. כרגע worldcat אינו פועל לי כלל. שמוליק - שיחה 08:26, 5 בפברואר 2010 (IST)
תודה, ערכתי עוד כמה תיקונים. אבגד - שיחה 06:13, 8 בפברואר 2010 (IST)

אני מתנגד[עריכת קוד מקור]

לשדות שהוספו באחרונה לתבנית, מטעמים שפורטו לעיל. ‏עדיאל‏ 09:39, 19 במאי 2011 (IDT)

לאיזה מהם? --אבגד - שיחה 10:09, 19 במאי 2011 (IDT)
"תרגם לעברית" ובעיקר "מספר עמודים בעברית". ‏עדיאל‏ 12:01, 25 במאי 2011 (IDT)
מדוע? --אבגד - שיחה 12:03, 25 במאי 2011 (IDT)
נאמר כבר הכל לעיל. ‏עדיאל‏ 12:15, 25 במאי 2011 (IDT)

איחוד תבנית:ספר תורני ותבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים
- הועבר מהדף שיחת משתמש:בורה בורה

היי,
שום סיבה להחזיק תבנית בשביל עשרה ערכים. בייחוד שיש את תבנית:ספר שיכולה בשקט לשמש אותם גם כן • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:26, 28 באפריל 2015 (IDT)

אני בעד בתנאי שלא ימחקו הפרמטרים הרבים ששונים. ציון הלוישיחה • ט' באייר ה'תשע"ה 09:29, 28 באפריל 2015 (IDT)
ולכן יש לאחד תוך הוספת הפרמטרים הרלוונטיים. למעשה, רוב הפרמטרים חופפים, כך שמדובר בסוג של כפילות • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:46, 28 באפריל 2015 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 08:12, 29 באפריל 2015 (IDT)
עוד דעות חוץ משלושתנו? בורה בורה - שיחה 05:33, 6 במאי 2015 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 09:26, 10 במאי 2015 (IDT)
ובאותו עניין, למה באמת אין ברגיל למשל "ויקיטקסט"? אבגד - שיחה 01:38, 11 במאי 2015 (IDT)
יהיה אחרי האיחוד. בורה בורה - שיחה 02:36, 11 במאי 2015 (IDT)

שאלות בנוגע לאיחוד[עריכת קוד מקור]

{{ספר תורני
|עורך=
|הסכמות=
|מספר כרכים=
|מהדורה ראשונה=
|מהדורות נוספות=
|מהדורה מדעית=
|ויקיטקסט=
|היברובוקס=
|כתבי יד=
|פרשנים=
|מקורות לכתיבת הספר=
}}

|נושא=סוגה
|דפוס שני=מהדורות נוספות
|מהדורות חדשות=מהדורות נוספות

ציון הלוי, אני עוסק עכשיו בהכנה להסבה. לעיל השדות שאינם קיימים היום בתבנית ספר.

 1. למה משמש "נושא"? האם יכול להכלל ב"סוגה"?
 2. לשם מה יש לא פחות מחמישה שדות דפוס ומהדורות? אי אפשר לצמצם את זה נגיד למהדורה ראשונה ומהדורות נוספות?
 3. מה התוכן בשדה הקלטות והאם הוא קשור לספר?
 4. איזה תוכן בא בשדה "כתבי יד"?

תודה על התגובה. בורה בורה - שיחה 01:56, 12 במאי 2015 (IDT)

 1. לא נראה לי שיש הבדל.
 2. הרעיון הוא לספר שבו יש רצון לדעת את המהדורות העיקריות שלו. יתכן ומספיק |דפוס ראשון= |דפוסים נוספים= |מהדורה מדעית=
 3. השדה נשאר בתבנית מהיוצר הראשון שלו. כנראה כוונתו לתוכן הספר בהקלטה.
 4. קישור או שם של כתב היד של החיבור, יש חשיבות בזה לחיבורים מלפני 500 שנה ומעלה.
אגב הוסכם כבר לאחד גם את {{ספר הלכה}}, רק ששם יש שדה "כרכים" (דהיינו מספר הכרכים של הספר), שאין בתבניות אחרות בנתיים. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 09:17, 12 במאי 2015 (IDT)
 1. פעלתי לפי התגובה שלך
 2. הוספתי את מספר כרכים
 3. עדיין לא רואה את הנחיצות בהקלטות. האם הוא מאוכלס באי מי מהערכים? בורה בורה - שיחה 13:14, 12 במאי 2015 (IDT)
נראה לי רק בדף מסילת ישרים, וגם שם לא ברור לי אם הקישורים נכונים. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 21:07, 12 במאי 2015 (IDT)
בורה בורה, לא ראיתי בנתיים שהוספת "כרכים".
האם אתה מתכונן לעשות את זה אוטומטי או ידני? ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 21:13, 12 במאי 2015 (IDT)
הוספתי לעיל עד תום ההבהרות. הורדתי את הקלטות. נראה לי נעשה בבוט. בורה בורה - שיחה 21:22, 12 במאי 2015 (IDT)
ציון הלוי, מה עם שני השדות קריאה וספרות בספר הלכה? לאן הם הולכים? בורה בורה - שיחה 21:26, 12 במאי 2015 (IDT)
ספרות זה נושא. וקריאה זה קישורים לקריאה.
אני יכול להעביר ידנית ל"ספר" זה קצת תבניות. רק מה לעשות עם "כרכים"? ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 21:29, 12 במאי 2015 (IDT)
ציון הלוי, גמרתי. אם אתה עובד עם האשף אתה יכול להעביר את כולם בדקות... בורה בורה - שיחה 21:51, 12 במאי 2015 (IDT)
בורה בורה, תודה. אני אכן עובד עם האשף. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 21:52, 12 במאי 2015 (IDT)
הסבתי את בית יוסף עם האשף. 30 שניות... טפל גם בתבנית:ספר הלכה. בורה בורה - שיחה 21:53, 12 במאי 2015 (IDT)
בוצע. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 22:07, 12 במאי 2015 (IDT)
ומה עם הסבה של תבנית:ספר תורני? בורה בורה - שיחה 22:13, 12 במאי 2015 (IDT)
בורה בורה. בוצע. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 22:39, 12 במאי 2015 (IDT)

משתמש:IKhitron, אנא מחק את תבנית:ספר הלכה ותבנית:ספר הלכה/פרמטרים. בורה בורה - שיחה 22:12, 12 במאי 2015 (IDT)

וגם את תבנית:ספר תורני. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 22:39, 12 במאי 2015 (IDT)
בוצע בוצע. אין יותר בקשות ממפעילים, בורה בורה? Im-yahoo.svg יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 12:26, 13 במאי 2015 (IDT)
תודה. אין אבל יהיו... בורה בורה - שיחה 14:20, 13 במאי 2015 (IDT)
IKhitron מחק את תבנית:סדרת אנימציה. תודה. בורה בורה - שיחה 20:34, 13 במאי 2015 (IDT)
בוצע בוצע. התכוונתי אין יותר דף בקשות ממפעילים, פונים אלי ישירות? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:38, 13 במאי 2015 (IDT)
אה... בורה בורה - שיחה 20:41, 13 במאי 2015 (IDT)

תבנית:ספר תנכ"י[עריכת קוד מקור]

מה אתה אומר על זה? בסה"כ ערך אחד משתמש... בורה בורה - שיחה 22:10, 12 במאי 2015 (IDT)

הפרמטרים שונים כמעט לחלוטין. נראה לי שעדיף לשפץ קצת אם צריך ולהוסיף לשאר הדפים בקטגוריה:ספרי התנ"ך. ציון הלוישיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ה 22:17, 12 במאי 2015 (IDT)
בורה בורה, האם צריך אישור חדש להכניס לשאר הערכים (כ-30). לא ברור לי ההסטוריה המלאה מדוע בסוף התבנית לא בביצוע. ציון הלוישיחה • כ"ד באייר ה'תשע"ה 21:52, 13 במאי 2015 (IDT)
מקריאת דף השיחה זה בגלל שהייתה התנגדות עצומה לתבנית הזו. לא נראה לי שווה הוויכוח. מה אתה אומר? בורה בורה - שיחה 00:20, 14 במאי 2015 (IDT)

האם יש דרך מיוחדת להשים היברו בוקס?[עריכת קוד מקור]

או שבאופן הרגיל ?אבגד - שיחה 06:20, 14 במאי 2015 (IDT)

ראה משנה ברורה. מיישמים את זה שם ככל קישור. בורה בורה - שיחה 07:16, 14 במאי 2015 (IDT)
אולי כדאי לעשות שישימו רק מספר כמו בתבנית:HebrewBooks. ציון הלוישיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ה 23:46, 14 במאי 2015 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. ציון הלוי, אתה יכול להוסיף. אבל שנה בערכים בהתאם. בורה בורה - שיחה 23:56, 14 במאי 2015 (IDT)
אם אני אצליח טכנית. ציון הלוישיחה • כ"ו באייר ה'תשע"ה 09:17, 15 במאי 2015 (IDT)
תומך, בעזרת השם תצליח. אבגד - שיחה 01:34, 18 במאי 2015 (IDT)

מהדורה מוערת[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אני מבקש להוסיף לתבנית:ספר את הפרמטר "מהדורה מוערת", לציון מהדורה מוערת של הספר. ראו דוגמה לצורך בערך בלבב ימים. מצוינת בו מהדורה מדעית, אך הספר המוזכר אינו מהדורה מדעית אלא מהדורה מוערת. ספרים נוספים שזכו למהדורה מוערת בעברית: עליסה בארץ הפלאות, הקוסם מארץ עוץ, שלושה בסירה אחת, הכנסת כלה ועוד. דוד שי - שיחה 07:48, 21 בספטמבר 2015 (IDT)

הוספתי. דוד שי - שיחה 06:08, 5 באוקטובר 2015 (IDT)

מחבר/מחברת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

אני מציע שבתבנית:ספר יהיה פרמטר "מאת" חסר מגדר במקום "מחבר" ו"מחברת". בצורה זו תהיה אחידות בשימוש בתבנית ללא תלות במגדר של הכותב. אני לא יודע אם יש מקרים כאלו בוויקיפדיה, אבל עשויים להיות גם מקרים של ספר שנכתב על ידי מחבר ומחברת ואז צורת ההצגה כשני שדות נפרדים עשויים להיות מבלבלת. ערן - שיחה 19:29, 11 באפריל 2016 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 20:20, 11 באפריל 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:32, 12 באפריל 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Mbkv717שיחה • ד' בניסן ה'תשע"ו • 15:42, 12 באפריל 2016 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 05:04, 13 באפריל 2016 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 19:44, 14 באפריל 2016 (IDT)

הוספתי את השדה ואריץ בוט בקרוב. בורה בורה - שיחה 19:44, 14 באפריל 2016 (IDT)

הצעה לשינוי ב{{ספר}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בתבנית ספר קיימים הפרמטרים "ספר קודם" ו"הספר הבא", אני מציע שלא נכתוב אותם כמו בטבלה. ב{{סינגל}} וב{{אלבום}} יש שימוש ב"כרונולוגיה", דבר מאוד יפה ונוח ויזואלית, בתבנית אלבום יש שימוש ב{{אלבום/כרונולוגיה}}--Mikey641 - שיחה 15:32, 27 במרץ 2016 (IDT)

עקרונית נשמע יפה, אבל אתה הופך תבנית חד מימדית לדו מימדית. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:34, 27 במרץ 2016 (IDT)
מה הכוונה ב"תבנית דו מימדית"?--Mikey641 - שיחה 16:30, 27 במרץ 2016 (IDT)
במקום שורה לכל פרמטרים אתה הופך זאת למשהו אחר. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 16:32, 27 במרץ 2016 (IDT)
גם אני חושב שעקרונית יש מקום אבל בספק כמה יש בזה שימוש. להערכתי יש מעט מאוד שימוש. הרץ תחילה בדיקה בכמה ערכים הפרמטרים האלה מוזנים. בורה בורה - שיחה 16:48, 27 במרץ 2016 (IDT)
אני לא יודע איך לבדוק בכמה ערכים הפרמטרים האלה מוזנים.--Mikey641 - שיחה 17:06, 27 במרץ 2016 (IDT)
ראה התיקון הזמני שלי בתבנית ואת קטגוריה:דפים שצריכים ויקיניקיון. בורה בורה - שיחה 17:59, 27 במרץ 2016 (IDT)
אני רואה שיש 240 ערכים כאלה. שווה את המאמץ. בורה בורה - שיחה 18:15, 27 במרץ 2016 (IDT)
אז אפשר ליצור טיוטה?--Mikey641 - שיחה 18:22, 27 במרץ 2016 (IDT)
כן. הצג אותה כאן לדיון. בורה בורה - שיחה 18:29, 27 במרץ 2016 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

קודם כל אני לא חושב שהשם "כרונולוגיה" מתאים במקרה הזה; ספרים הם פחות נקודתיים לזמן, בייחוד כשיש דווקא בספרים את עניין התרגום לעברית. מבחינת עיצוב - אני לא חושב שזה נראה טוב יותר מהמצב הקיים. Mbkv717שיחה • י"ט באדר ב' ה'תשע"ו • 18:39, 29 במרץ 2016 (IDT)

במקום את התבנית, הצג אכן דוגמה חיה של תבנית, שנחוש את הניווט. את השדה "סדרת ספרים" יש לדעתי להוריד לתוך הפיסקה החדשה. בורה בורה - שיחה

18:49, 29 במרץ 2016 (IDT)

הטיוטה[עריכת קוד מקור]

בטיוטה התבססתי על {{אלבום/כרונולוגיה}}, כלומר השתמשתי ב{{ס:אלבום/כרונולוגיה}} (השתמשתי בה כתבנית הצבה מפני שהקוד של אלבום וספר שונה, אלבום היא תבנית הבנויה מעצמה, ולעומת זאת ספר מתבססת על {{תבנית מידע}}. ולטיוטה, את הטיוטה בדקתי על אחרון (ספר) והיא פעלה

ספר/ארכיון 1
{{{תמונה}}}
מחבר {{{מחבר}}}
מחברת {{{מחברת}}}
איורים {{{איורים}}}
צילומים {{{צילומים}}}
שם בשפת המקור {{{שם בשפת המקור}}}
שפת המקור {{{שפת המקור}}}
הוצאה {{{הוצאה}}}
הוצאה בשפת המקור {{{הוצאה בשפת המקור}}}
הוצאה בעברית {{{הוצאה בעברית}}}
שנת הוצאה {{{שנת הוצאה}}}
סוגה {{{סוגה}}}
תרגום לעברית {{{תרגום לעברית}}}
תורגם לשפות {{{תורגם לשפות}}}
מספר עמודים {{{מספר עמודים}}}
מסת"ב {{{מסת"ב}}}
OCLC {{{OCLC}}}
סדרת ספרים {{{סדרת ספרים}}}
עורך {{{עורך}}}
מהדורה ראשונה {{{מהדורה ראשונה}}}
מהדורות נוספות {{{מהדורות נוספות}}}
מהדורה מדעית {{{מהדורה מדעית}}}
מספר כרכים {{{מספר כרכים}}}
מהדורה מוערת {{{מהדורה מוערת}}}
הסכמות {{{הסכמות}}}
כתבי יד {{{כתבי יד}}}
פרשנים {{{פרשנים}}}
מקורות לכתיבת הספר {{{מקורות לכתיבת הספר}}}
ויקיטקסט {{{ויקיטקסט}}}
היברובוקס {{{היברובוקס}}}
כרונולוגיית {{{סדרת ספרים}}}
{{{ספר קודם}}}
‏({{{תאריך ספר קודם}}}‏)
ספר/ארכיון 1
‏({{{שנת הוצאה}}}‏)
{{{ספר הבא}}}
‏({{{תאריך ספר הבא}}}‏)
למה הספר הנוכחי והקודם זהים? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:00, 29 במרץ 2016 (IDT)
כי ככה בנויה התבנית כרונולוגיה, אתה יכול לראות זאת בערכי אלבומי בכורה כמו Appetite for Destruction--Mikey641 - שיחה 19:02, 29 במרץ 2016 (IDT)
יותר בולט במירי מסיקה--Mikey641 - שיחה 19:04, 29 במרץ 2016 (IDT)
אז גם שם זה הזוי. נשאלת השאלה: למה לקלקל גם את זאת? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 19:06, 29 במרץ 2016 (IDT)
חברים וחברות, עוד דעות? בורה בורה - שיחה 21:25, 4 באפריל 2016 (IDT)
בקריטריונים "ספר קודם" ו"ספר הבא" מופיעים הספר הקודם והבא בסדרת הספרים, ולא הספר הקודם והבא של הסופר כך שהשימוש בכרונולגיה פחות בתאים פה. עם כבר משנים צריך לשנות ל"סדרה" ולא לכרונולגיה. זאב קטן - שיחה 22:23, 9 באפריל 2016 (IDT)
כוונתי הייתה שאם משנים צריך לשנות לסדרת <שם הסדרה>, ולא לכרנלוגיית <שם הסדרה>. למשל בדוגמה לשנות מכרנלוגיית ההוביט לסדרת ההוביט. זאב קטן - שיחה 20:42, 11 באפריל 2016 (IDT)
הובעו כאן הסתייגויות שבחלקן נפתרו על ידי המציע. מה דעתכם על הגרסה האחרונה למטה? בורה בורה - שיחה 05:40, 13 באפריל 2016 (IDT)
אני אישית מעדיף שגם הספר הנוכחי יוצג באמצע. בורה בורה - שיחה 05:42, 13 באפריל 2016 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד הגרסה הנוכחית Symbol support vote.svg בעד אם ישנו ל"סדרת". (סדרת ההוביט ולא כרונולוגיית ההוביט). פושט המילה כרונולוגיה לא מתאימה פה. זאב קטן - שיחה 09:32, 13 באפריל 2016 (IDT)
ההסתייגויות שלי לא השתנו - Symbol oppose vote.svg נגד. Mbkv717שיחה • ה' בניסן ה'תשע"ו • 12:29, 13 באפריל 2016 (IDT)
Mikey641, לא נראה שיש תמיכה. מארכב מחר. בורה בורה - שיחה 22:34, 14 באפריל 2016 (IDT)

דוגמא[עריכת קוד מקור]

--Mikey641 - שיחה 19:00, 29 במרץ 2016 (IDT) משתמש:Mikey641/ספר

- סוף העברה בורה בורה - שיחה 16:31, 15 באפריל 2016 (IDT)

שנת הוצאה בעברית[עריכת קוד מקור]

לאחר הפרמטר "הוצאה בעברית" הוספתי את הפרמטר "שנת הוצאה בעברית". דוגמה לשימוש בו ראו בערך "אבירי הדרך". דוד שי - שיחה 08:18, 7 במאי 2016 (IDT)

דוד שי, אם כבר התאמצת לשנות את מספרי התוויות, חבל שלא הכנסת ריווח (5,10,15 וכו') כדי שבפעם הבא שירצו להכניס שדה באמצע, זה יהיה קל... לידיעתך. בורה בורה - שיחה 06:42, 8 במאי 2016 (IDT)

הפרק הראשון[עריכת קוד מקור]

בספרים רבים המוגנים בזכויות יוצרים, ניתן לקרוא באתר רשמי את הפרק הראשון בצורה חופשית.
מציע להוסיף פרמטר בו יופיע קישור לפרק הראשון. --בן נחום - שיחה 00:33, 5 ביוני 2016 (IDT)

יש גם הרבה אתרים של ספרים באינטרנט שמציאים את הפרק הראשון לקריאה בחינם. זאב קטן - שיחה 00:46, 5 ביוני 2016 (IDT)
כדאי להעלות את זה בוויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. זה לא סתם להוסיף שדה. בורה בורה - שיחה 08:50, 5 ביוני 2016 (IDT)

בעייה בתבנית[עריכת קוד מקור]

שמתי לב היום שמישהוא שינה את התבנית ככה שהיא מוסיפה אוטומטית את הקטגוריה של ספרים משנת x. הבעיה היא שיש הרבה דפים שמישתמשים בתבנית בצורה הבאה:ארצות הבריתארצות הברית 1996
ישראלישראל 1998 מה שיוצר בעיה בקטגוריה. בורה בורה זה קשור לשינויים שאתה עושה היום? בכל מקרה יש דרך לשנות את כל הדפים שזה הופך לבעייתים? זאב קטן - שיחה 18:40, 23 ביוני 2016 (IDT)

זאב קטן, תן דוגמה. מה פתאום שמים דגל בשנה? בורה בורה - שיחה 18:51, 23 ביוני 2016 (IDT)
משתמש:IKhitron, זה קשור לבדיקה שכתבתי לך בדף השיחה, שאני רוצה להוסיף. בורה בורה - שיחה 18:53, 23 ביוני 2016 (IDT)
למשל בשוליית הרוצח. אני יכול לשנות ידנית אך זה יקח לי הרבה זמן, אין דרך יותר מהירה? זאב קטן - שיחה 18:55, 23 ביוני 2016 (IDT)
נתקן את זה בתבנית. אבל התחביר הזה שגוי. יש שדות "שנת הוצאה" ו"שנת הוצאה בעברית", וכל תוכן צריך להיות במקומו. בורה בורה - שיחה 19:03, 23 ביוני 2016 (IDT)
יש דרך לבטל את הקטרוג הזה ידינת?זאב קטן - שיחה 20:09, 23 ביוני 2016 (IDT)
אל דאגה, נסדר את זה. אם זה לחוץ לך, סדר בלי דגל כמו שהסברתי לעיל. בורה בורה - שיחה 20:25, 23 ביוני 2016 (IDT)
הבעיה נפתרה. לא יהיו יותר שגיאות אם יש תבנית:דגל או כיתוב. אבל... התבנית גם לא תחשב אוטומטית את הקטגוריה ולכן יש למנע מתווים לא נומריים חוץ מהצורה 1950. תודה למשתמש:קיפודנחש על ההכוונה ולי על הביצוע Face-smile.svg בורה בורה - שיחה 22:26, 23 ביוני 2016 (IDT)
תודה רבה. זאב קטן - שיחה 22:31, 23 ביוני 2016 (IDT)
כתבתי לך שם איך אפשר לפתור את זה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 23:57, 23 ביוני 2016 (IDT)
כתבת "אני חושב שיש משהו"... זה לא בדיוק מסייע. בורה בורה - שיחה 00:45, 24 ביוני 2016 (IDT)

בעיה במשפחת קיין והאלים המצריים. ציון הלוישיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ו 00:46, 24 ביוני 2016 (IDT)

נו, על סמך מה החלטת שזה 2010 ולא 2011 או 2012... על טפשות התבנית לא יכולה להתגבר. בורה בורה - שיחה 00:48, 24 ביוני 2016 (IDT)
טוב, עכשיו האם אפשר להוציא את מרחב המשתמש כדי שלא יופיע בקטגוריות, ראה משתמש:Eitan96/בית העלמין של פראג. ציון הלוישיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ו 00:50, 24 ביוני 2016 (IDT)
בוצע בוצע בורה בורה - שיחה 01:01, 24 ביוני 2016 (IDT)
נסה את התבנית שדיברתי עליה. אז נראה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:09, 24 ביוני 2016 (IDT)
ניסיתי, לא עבד... Im-yahoo.svg בורה בורה - שיחה 01:12, 24 ביוני 2016 (IDT)
מה שמה? אני גם אנסה. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 01:16, 24 ביוני 2016 (IDT)
לא יודע, לכן זה לא עבד... בורה בורה - שיחה 12:49, 24 ביוני 2016 (IDT)
חחחחח עכשיו אתה יודע. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 15:57, 24 ביוני 2016 (IDT)

OCLC[עריכת קוד מקור]

כשרושמים בתבנית OCLC= ומשאירים ריק התבנית נותנת קישור כללי לאתר ה-OCLC, וכשמוחקים לגמרי את "OCLC=" מהתבנית רק אז התבנית מספקת באופן אוטומטי קישור מתאים לספר. מישהו יודע איך לתקן את זה? או שאין ברירה אלא להריץ בוט על כל הערכים עם התבנית ולמחוק מהם את ה"OCLC="?

(בכל הערכים שבדקתי עד עכשיו היה "OCLC=" ולכן הקישור האוטומטי לשם של הספר לא עובד...) אוריאל, Orielno - שיחה 13:24, 26 ביוני 2016 (IDT)

זו בעיה בהוראת תנאי מסוג {{א'|ב'}} אם א' הוא שדה ריק ב' לא תופס, אבל אם אין שורה בכללת זה תופס. משתמש:Mikey641, תוכל לסדר את זה? בורה בורה - שיחה 13:29, 26 ביוני 2016 (IDT)
בורה בורה, לא רק שתיקנתי, גם שכללתי את כל התבנית.--mikey641 - שיחה 15:35, 26 ביוני 2016 (IDT)
תודה! אוריאל, Orielno - שיחה 17:05, 26 ביוני 2016 (IDT)

קישור לפרק הראשון[עריכת קוד מקור]

הועבר מויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בספרים רבים המוגנים בזכויות יוצרים, ניתן לקרוא באתר רשמי את הפרק הראשון בצורה חופשית.
מציע להוסיף פרמטר בו יופיע קישור לפרק הראשון. --בן נחום - שיחה 00:33, 5 ביוני 2016 (IDT)

יש גם הרבה אתרים של ספרים באינטרנט שמציאים את הפרק הראשון לקריאה בחינם. זאב קטן - שיחה 00:46, 5 ביוני 2016 (IDT)
כדאי להעלות את זה בוויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. זה לא סתם להוסיף שדה. בורה בורה - שיחה 08:50, 5 ביוני 2016 (IDT)
בורה בורה, על איזה תבנית מדובר?--Mikey641 - שיחה 21:37, 15 ביוני 2016 (IDT)
הוספתי. העברה רשלנית. בורה בורה - שיחה 21:46, 15 ביוני 2016 (IDT)

זה נראה לי מיותר בתבנית, ועדיף שיופיע ב"קישורים חיצוניים". ‏«kotz» «שיחה» 08:33, 20 ביוני 2016 (IDT)

BA candidate.svg נגד חלש בתבנית. משתמש:Mikey641? בורה בורה - שיחה 07:43, 28 ביוני 2016 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד, כמו Kotz--mikey641 - שיחה 18:48, 3 ביולי 2016 (IDT)

קו כתום בתבנית[עריכת קוד מקור]

במצב הקיים כיום גם אם אין תמונה יש את הקו שמפריד בעקרון בין התמונה למלל. (ראו למשל משפחת קיין והאלים המצריים). האם יש אפשרות שהקו הזה לא יופיע אם אין תמונה? בתודה מראש. זאב קטן - שיחה 22:47, 9 ביולי 2016 (IDT)

שאיבת שם המקור[עריכת קוד מקור]

האם יש אפשרות שהתבנית תשאב גם את שם המקור בוויקינתונים? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ז • 15:05, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

אני רואה שמשתמש:Mikey641 כבר הוסיף אותו אבל מסתיר. מייקי, שים בשורת הכותרת כמו שהוחלט לאחרונה בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים. בורה בורה - שיחה 15:12, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
זה נמצא בכותרת. (תכנס לערכים ותראה). השאלה שלי היא אחרת, האם אפשר שהתבנית תשאב לבדה את השם ללא צורך בהזנה כפי שהיא שואבת שפת מקור ושנת הוצאה? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ז • 15:16, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
אם לא הובנתי, זה מה שביקשתי ממייקי לעשות. בורה בורה - שיחה 15:26, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
בורה בורה, היא אכן שואבת מווויקינתונים. או לפחות אמורה, אני אבדוק שוב--‏Mikey641שיחה 18:05, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
אכן פועל--‏Mikey641שיחה 18:07, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
יש לך 1-2 ערכים לדוגמה? בורה בורה - שיחה 18:20, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
בערך סכין החלומות למשל היא לא שואבת. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ז • 22:49, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
כי לא היה נתון בוויקינתונים. הוספתי בוויקינתונים והסרתי מהערך, ואכן נשאב. בורה בורה - שיחה 07:24, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

מזהה LCOC LCCN[עריכת קוד מקור]

מציע להוסיף קישור עבור מזהה LCOC LCCN ‏(P1144). מדובר במספר רשומה ביבליוגרפית של ספריית הקונגרס עבור ספרים (וגם מפות ועוד) שיש להם מזהה LCCN לאישים‏ (P244). או במילים יותר פשוטות זה מזהה נוסף בדומה ל-מסת"ב ול-OCLC. דוגמה אפשר לראות בפריט ויקינתונים של הספר גילוי אליהו (ספר). בדומה ל-OCLC אם הנתון מופיע בוויקינתונים שיופיע גם בתבנית ספר. Geagea - שיחה 21שגינ:03, 27 בנובמבר 2016 (IST)

Symbol support vote.svg בעד. אינו שינוי משמעותי, מספיק לדון בדף השיחה. משתמש:DGtal, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:Mikey641. בורה בורה - שיחה 04:45, 28 בנובמבר 2016 (IST)
Symbol support vote.svg בעד אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 07:52, 28 בנובמבר 2016 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. אני לא רואה תועלת משמעותית מהוספת השדה לתבנית - כמעט אף אחד פה לא גר בוושינגטון אז מה זה יעזור לו לדעת שיש עותק של הספר שם? OCLC מחבר לאלפי ספריות, LCOC רק לאחת. ‏DGtal‏ - שיחה 15:37, 28 בנובמבר 2016 (IST)
DGtal, OCLC כולל גם את LCOC? בורה בורה - שיחה 18:20, 28 בנובמבר 2016 (IST)
כן. החיפוש ב-OCLC כולל את ספריית הקונגרס. ‏DGtal‏ - שיחה 01:02, 29 בנובמבר 2016 (IST)
ה-OCLC הוא אכן מקיף, אבל מעבר לעובדה שניתן לחפש את הספר בספריות השונות הוא מספק מידע על הספר. יוצר, מהדורות, בית ההוצאה, שנת ההוצאה וכו'. אני לא משתמש באופציה של חיפוש באיזה ספרייה נמצא עותק של הספר אלא רק למציאת פרטים על ספר. אם אתה אומר שכל המידע המופיע ב-OCLC מופיע גם ב-LCOC LCCN אז אני חוזר בי מהצעתי. Geagea - שיחה 01:49, 29 בנובמבר 2016 (IST)
LCOC LCCN הוא מספר שמחבר לרישום של מהדורה מסויימת של ספר מסויים שנמצא בספריית הקונגרס. לא פחות ולא יותר. ב-OCLC אתה אידיאלית תמצא גם את המיקום של המהדורה הזו באלפי ספריות בעולם. ‏DGtal‏ - שיחה 08:57, 29 בנובמבר 2016 (IST)

בעיה במזהה ספריה לאומית[עריכת קוד מקור]

Mikey641, כאשר יש רשימה של מזהים התבנית מוסיפה את כל המספרים אך מקשרת רק לאחד מהם, למה? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ז • 17:45, 21 במאי 2017 (IDT)

זאב קטן. שכחתי שיש כמה מזהים. ביטלתי בינתיים ובקרוב אמצא פתרון--‏Mikey641שיחה 17:54, 21 במאי 2017 (IDT)
בסדר גמור, תודה רבה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ז • 18:17, 21 במאי 2017 (IDT)
Mikey641, בעיה דומה קיימת גם עם מסת"ב, למשל בערך הנערה מהדואר. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ז • 20:32, 21 במאי 2017 (IDT)
בדרך כלל זה מקשר למזהה שמופיע ראשון. ככה זה גם עם OCLC.‏Geagea - שיחה 21:47, 21 במאי 2017 (IDT)
אם זה ככה גם ב-oclc, אז צריך לסדר את זה גם שם. אין שום סיבה (לא טכנית) לקשר רק לאחד מהם. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ז • 22:38, 21 במאי 2017 (IDT)
יש פיתרון איישם בשלישי.--‏Mikey641שיחה 23:26, 21 במאי 2017 (IDT)
שכחתי להודיע. תיקנתי אתמול.--‏Mikey641שיחה 17:33, 23 במאי 2017 (IDT)
ראיתי, תודה רבה רבה. ברשותך הוספתי קישור לערך הספרייה הלאומית. (דרך אגב, התיוג לא עבד). בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ז באייר ה'תשע"ז • 17:35, 23 במאי 2017 (IDT)
תייגתי שוב עכשיו אז Face-smile.svg בשמחה! וכמובן שזה בסדר ואפילו נחוץ. תודה.--‏Mikey641שיחה 17:36, 23 במאי 2017 (IDT)

הוספת מזהה הספריה הלאומית ל{{ספר}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

שלום לכולם. היום אושר פריט ויקינתונים חדש פריט P3959 בוויקינתונים שמקשר לאתר הספרייה הלאומית, מה דעתכם להוסיף אותו לתבנית ספר? בברכה, זאב קטןשיחה • כ' באייר ה'תשע"ז • 17:04, 16 במאי 2017 (IDT)

Geagea לידיעתך. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:39, 16 במאי 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד. אני כמובן בעד. בהרבה מקרים קישור טוב יותר מ- OCLC.‏ Geagea - שיחה 04:12, 17 במאי 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד בורה בורה - שיחה 14:37, 17 במאי 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד Nimrodbr - שיחה 20:05, 18 במאי 2017 (IDT)
אפשר להוסיף את המזהה הזה גם ל{{קומיקס}} ולעוד תבניות בהם זה רלוונטי. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ז • 23:17, 18 במאי 2017 (IDT)
אני בעד להוספה גם בתבניות:
{{קומיקס}} ראו הגולם ו-זבנג!.
{{עיתון}} ראו הארץ.
{{כתב יד}} ראו הגדת ריילנדס, כתב יד ליידן. התבנית אמנם לא בשימוש נרחב אבל...Geagea - שיחה 03:57, 19 במאי 2017 (IDT)
תודה רבה לMikey641 על הוספת המזהה ב{{ספר}}. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה באייר ה'תשע"ז • 17:42, 21 במאי 2017 (IDT)
Mikey641, אנא הוסף גם בתבניות האחרות שGeagea ביקש לעיל. בורה בורה - שיחה 01:50, 3 ביוני 2017 (IDT)
- סוף העברה
אעשה את זה בקרוב.--‏Mikey641שיחה 14:21, 3 ביוני 2017 (IDT)

יצירת {{סדרת ספרים}}[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

לבקשתו של טוויג, יצרתי את התבנית הבאה. התבנית מבוססת על התבנית מקבילה באנגלית ו{{ספר}}. באם התבנית תעבור אשפץ אותה ואוסיף שאיבה מוויקינתונים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח באדר ה'תשע"ז • 13:08, 26 במרץ 2017 (IDT)

טיוטת תבנית [סדרת ספרים][עריכת קוד מקור]

{{תבנית מידע
|טבלה-עיצוב = width: 19em;
|כותרת תבנית ={{פרמטר שם בשפת המקור|{{{שם<includeonly>|</includeonly>}}}|{{{שם בשפת המקור<includeonly>|</includeonly>}}}}}
|כותרת תבנית-עיצוב =background: #F7D79C; border:1px solid #aaaaaa; border-bottom:0px;
|כותרת-עיצוב =background: #F7D79C; 
|תמונה={{{תמונה|}}}
|כיתוב תמונה={{{כיתוב|}}}
|מידע1={{#תנאי:{{{ספרים|}}}|<div style='width:100%; border:1px solid #aaa; border-left:0; border-right:0; margin:0.4em 0;'>''{{{ספרים}}}''</div>}}
|תווית4=מאת
|מידע4={{{מאת|}}}
|תווית7=איורים
|מידע7={{{איורים|}}}
|תווית10=עורך
|מידע10={{{עורך|}}}
|תווית13=שפת המקור
|מידע13={{{שפת המקור|}}}
|תווית16=[[הוצאת ספרים|הוצאה]]
|מידע16={{{הוצאה|}}}
|תווית19=הוצאה בשפת המקור
|מידע19={{{הוצאה בשפת המקור|}}}
|תווית22=שנת הוצאה
|מידע22={{{שנת הוצאה|}}}
|תווית25=הוצאה בעברית
|מידע25={{{הוצאה בעברית|}}}
|תווית28=שנת הוצאה בעברית
|מידע28={{{שנת הוצאה בעברית|}}}
|תווית31=[[סוגה]]
|מידע31={{{סוגה|}}}
|תווית34=תרגום לעברית
|מידע34={{{תרגום לעברית|}}}
|תווית37=תרגום לשפות
|מידע37={{{תרגום לשפות|}}}
|תווית40=[[Online Computer Library Center|OCLC]]
|מידע40={{{OCLC|}}}
|תווית43=סדרה קודמת
|מידע43={{{סדרה קודמת|}}}
|תווית46=סדרה הבאה
|מידע46={{{סדרה הבאה|}}}
|תווית49=מספר ספרים
|מידע49={{{מספר ספרים|}}}
|מידע50={{{מספר ספרים בשפת המקור|}}}
|תווית50=מספר ספרים בשפת המקור
|תווית51=מספר ספרים בעברית
|מידע51={{{מספר ספרים בעברית|}}}
|תווית52=ספרי [[ספין-אוף]]
|מידע52={{{ספרי ספין אוף|}}}
|למטה={{{אתר|}}}
}}

דוגמה[עריכת קוד מקור]

מחזור כישור הזמן
The Wheel of Time
אש הרקיע.jpg
כריכת הספר העשירי בעברית
ספרי הסדרה
אביב חדש
עין העולם
החיפוש הגדול
שובו של הדרקון
האופל
אש הרקיע
אדון הכאוס
כתר החרבות
נתיב הפגיונות
לב החורף
צמתי הדמדומים
סכין החלומות
עם בוא הסער
מגדלי חצות
זיכרון האור
מידע כללי
מאת רוברט ג'ורדן/ברנדון סנדרסון
איורים כגדכד
סוגה פנטזיה אפית
הוצאה
הוצאה כגדכד
הוצאה בשפת המקור ספרי אורביט (בריטניה)
ספרי טור (ארצות הברית)
עורך גדכד
הוצאה בעברית
הוצאה אופוס
תרגום בועז וייס
צפריר גרוסמן
סדרה
מספר ספרים כגדכד

דיון[עריכת קוד מקור]

רוב הפרמטרים שנוספו מתאימים ל{{ספר}}. Symbol oppose vote.svg נגד יצירה של {{סדרת ספרים}} Symbol support vote.svg בעד הוספה של כל הפרמטרים ל{{ספר}}, ושהיא תהיה מתאימה גם לסדרות ספרים כמו ב{{סרט}}.--‏Mikey641שיחה 14:13, 26 במרץ 2017 (IDT)

גם אני חושב שיש להרחיב את תבנית ספר שתכלול את הפרמטרים החסרים. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 15:40, 26 במרץ 2017 (IDT)
כמו מייקי ויונה. מיותר, להרחיב את תבנית ספר. בורה בורה - שיחה 18:30, 26 במרץ 2017 (IDT)
מה שצריך לעשות הוא:
הסבה של ספר קודם והבא ==> לפרמטרים קודם והבא כדי שיהיה מתאים להכול.
להוסיף מספר ספרים (בעיני "מספר ספרים בשפת המקור" מיותר)
להוסיף פרמטר ספין-אוף
יש גם "אתר", שאני לא סגור אם זה שימושי או לא
התנגדויות?--‏Mikey641שיחה 23:10, 26 במרץ 2017 (IDT)
Symbol oppose vote.svg נגד החלפת ספר קודם וספר הבא. מה שאני מציע לעשות זה להוסיף |סוג= שיעשה כמה דברים.
 1. אם ריק לא ישנה דבר.
 2. אם הפרמטר הוא סדרה אז יחליף את ספר קודם לסדרה קודמת, יבטל את הקטגוריה האוטומטית ספרים משנת, ויגרום לשאיבה מויקינתונים של תאריך ההתחלה וגם תהליך הסיום של הסדרה.
 3. בנוסף על כך אני ממליץ להוסיף סיפור קצר, אשר יתמוך בסיפורים קצרים. (הוספת הופעה ראשונה וקטגוריה יצירות משנת)
בברכה, זאב קטןשיחה • א' בניסן ה'תשע"ז • 17:06, 28 במרץ 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד ההצעה של זאב קטן. זה יפתור המון בעיות עם ערכים על סדרות וסיפורים קצרים, מה שהיום מוצג באופן לא מדויק. פרמטר ריק זה נורמה מקובלת בתבניות שכוללות נושאים רחבים (כמו סרטים, סופרים, אמנים וכיוב'). גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:50, 28 במרץ 2017 (IDT)
Symbol support vote.svg בעד חזק ההצעה של זאב קטן. טוויגשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ז 10:46, 30 במרץ 2017 (IDT)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

בעד הרחבה ושדרוג של תבנית {{ספר}} כדי לענות על הצרכים של תבנית סדרת ספרים. – אסף (Sokuya)שיחה 03:46, 14 באפריל 2017 (IDT)

Mikey641, בורה בורה, יונה ב. מה דעתכם על הרעיון שלי? אסף מה עם תמיכה בסיפורים קצרים? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ז • 15:47, 14 באפריל 2017 (IDT)
תוכל בבקשה לפרט מה זה הפרמטר הזה? חיפשתי פרמטר דומה בתבנית המקבילה בויקי אנגלית ולא היה כזה, אז תוכל בבקשה להסביר מהו? – אסף (Sokuya)שיחה 18:04, 14 באפריל 2017 (IDT)
אסף, בוויקיפדיה באנגלית ישנם שלושה תבניות, אחת לספרים אחת לסדרות ואחת לסיפורים קצרים. מה שאני מציע לעשות הוא תבנית אחת אשר בררת המחדל שלה הוא ספרים, אבל אפשר להתאים אותה בעזרת פרמטר סוג לסדרות וספרים קצרים. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ז • 22:05, 15 באפריל 2017 (IDT)
אז נשמע מעולה, תוכל רק לציין פה את הקישורים לתבניות האלו בבקשה? כי את התבנית של סיפורים קצרים לא מצאתי. – אסף (Sokuya)שיחה 22:12, 15 באפריל 2017 (IDT)
כמובן, הנה התבנית של הסיפור הקצר. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ט בניסן ה'תשע"ז • 22:16, 15 באפריל 2017 (IDT)
בורה בורה, איך מתקדמים? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ב באייר ה'תשע"ז • 23:15, 18 במאי 2017 (IDT)
עוד לא עברתי על הדיון הזה. מחר. בורה בורה - שיחה 23:17, 18 במאי 2017 (IDT)
בורה בורה, מה עושים? בברכה, זאב קטןשיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ז • 11:59, 8 ביוני 2017 (IDT)
הערת שוליים: בסדרות ספרים אין מקום למסת"ב, מספר OCLC וכד' שספציפיים לכותר מסויים. אם מסתפקים בתבנית אחת כדאי לנטרל את השדות האלו כשיהיה עסק עם סדרה. ‏DGtal‏ - שיחה 21:47, 7 ביוני 2017 (IDT)
אני Symbol oppose vote.svg נגד נטרול השדות. בספריה הלאומית יש גם סדרות שלמות שמקוטלגות ביחד, ואז זה רלוונטי לקשר לספריה הלאומית. בברכה, זאב קטןשיחה • י"ד בסיוון ה'תשע"ז • 11:59, 8 ביוני 2017 (IDT)
זאב קטן, גם אני נגד יצירת תבנית חדשה ומעדיף הטמעה בתבנית הקיימת. נראה לי שזו דעת הרוב כאן. בורה בורה - שיחה 04:24, 12 ביוני 2017 (IDT)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 04:48, 19 ביוני 2017 (IDT)

לאחר העברה[עריכת קוד מקור]

זאב קטן, הדיון הזה תקוע כבר יותר מחודשיים ואורכב, אבל הרוב נגד יצירת תבנית חדשה ומעדיפים הטמעה בתבנית הקיימת. אתה לוקח על זה פיקוד? בורה בורה - שיחה 04:50, 19 ביוני 2017 (IDT)
כן. התחלתי לעבוד כבר על התבנית. כנראה אצטרך סיוע של בוט אחד או שניים. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 08:49, 19 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה, סיימתי את השינוי של התבנית. אני צריך בוט שישנה את |ספר קודם= ל|קודם= ואת |ספר הבא= ל|הבא=. ברגע שזה יעשה ניתן לשנות את התבנית. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 19:58, 19 ביוני 2017 (IDT)
ירוץ היום. בורה בורה - שיחה 20:08, 19 ביוני 2017 (IDT)
לשנות עכשיו או לחכות לשינוי? יכול להיות שלא אהיה זמין בהמשך הערב. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 20:10, 19 ביוני 2017 (IDT)
אתה יכול לשנות עכשיו. הבוט כבר מוכן ורץ יבש. תוכל להראות לי ערך אחד שתקנת אחרי השינוי. בורה בורה - שיחה 20:15, 19 ביוני 2017 (IDT)
ראה מחזור כישור הזמן, והשאלה האחרונה. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 20:25, 19 ביוני 2017 (IDT)
בסדרה צריך לשים כותרת "ספרי הסדרה". אחרת לא מבינים מה רשימת הספרים שם למעלה. ולא עדיף שזה יהיה בשולי התבנית ולא למעלה היכן שרגילים לראות מחבר ושאר פרטים? בורה בורה - שיחה 20:46, 19 ביוני 2017 (IDT)
הוספתי כותרת. אני חושב שעדיף שזה יהיה למעלה. כך זה באנגלית ויש הגיון בהצגת הספרים המרכיבים את הסדרה בראש התבנית. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 20:58, 19 ביוני 2017 (IDT)
ומה השדה שאינו קיים "מספר ספרים"? בורה בורה - שיחה 21:06, 19 ביוני 2017 (IDT)
צריך להוסיף את זה. שכחתי. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ה בסיוון ה'תשע"ז • 21:19, 19 ביוני 2017 (IDT)
יש אפשרות לעשות שב|סוג= יהיה אפשר להכניס רק "ספר", "סדרה" ו"סיפור קצר"? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ז • 18:19, 20 ביוני 2017 (IDT)

קטגוריות מוסתרות[עריכת קוד מקור]

בורה בורה, האם יש אפשרות לפתוח שתי קטגוריות מוסתרות לדפים עם |סוג=סדרה ו|סוג=סיפור קצר? בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ז • 18:13, 20 ביוני 2017 (IDT)

ראה בתבנית:עיר, יש כמה כאלה. בורה בורה - שיחה 18:22, 20 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה תוכל לצור קטגוריה אחת על מנת שאני אראה איך יוצרים את הקטגוריה ואני אצור את השנייה? את הקטלוג דרך התבנית אני אוסיף לבד. בברכה, זאב קטןשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ז • 19:46, 22 ביוני 2017 (IDT)
מה שמה? תוכל לראות את תוכנה בקטגוריה:דפים שצריכים ויקיארעי למשל. בורה בורה - שיחה 19:49, 22 ביוני 2017 (IDT)
בורה בורה יצרתי את קטגוריה:סדרות עם תבנית ספר וקטגוריה:סיפורים קצרים עם תבנית ספר. בברכה, זאב קטןשיחה • א' באלול ה'תשע"ז • 16:04, 23 באוגוסט 2017 (IDT)
יצא טוב. רק למה היא מוסתרת? זה לא תוכן שהקורא רוצה לראות? בורה בורה - שיחה 16:07, 23 באוגוסט 2017 (IDT)
אני חושב שלא, מה זה אכפת לקורא שזה סיפור קצר עם תבנית ספר? אני חשבתי על הקטגוריות האלה יותר בתור קטגורית אחזקה. בברכה, זאב קטןשיחה • א' באלול ה'תשע"ז • 16:11, 23 באוגוסט 2017 (IDT)

יעוץ לשוני[עריכת קוד מקור]

מתחת לשורה "עורך", כדאי להוסיף שורה אופציונאלית ל"ייעוץ לשוני". חרבונה - שיחה 13:52, 29 באוגוסט 2017 (IDT)

פרס שזכה בו P166[עריכת קוד מקור]

כדאי להוסיף, כמו בתבנית סרט הנדב הנכון - שיחה 23:19, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

הוספתי. ראה בערך תיאום כוונות (ספר). בורה בורה - שיחה 23:45, 24 בספטמבר 2017 (IDT)

הפרמטר "סוג"[עריכת קוד מקור]

קיים ב"צורת השימוש" אך לא בתבנית עצמה. ערן, בורה בורה, Mikey641, Effib. חזרתישיחה 00:25, 21 ביולי 2018 (IDT)

קיים בתבנית ומתאכלס בכל מיני תנאים. בורה בורה - שיחה 01:18, 21 ביולי 2018 (IDT)
בורה בורה: תוכל בבקשה להסביר? למשל איך זה בא לידי ביטוי במקץ עשרים שנה? חזרתישיחה 10:03, 21 ביולי 2018 (IDT)
כשיש סדרת ספרים כברירת מחדל יכתב ספר קודם/עוקב ואם זה סיפור קצר ככתב סיפור קודם/עוקב. מו כן תהיה במקום קטגוריה:סדרות עם תבנית ספר הקטגוריה קטגוריה:סיפורים קצרים עם תבנית ספר. בורה בורה - שיחה 15:58, 22 ביולי 2018 (IDT)
תודה (שתיהן קטגוריות מוסתרות...) חזרתישיחה 17:02, 22 ביולי 2018 (IDT)

1. פורמט 2. קיים בספריות ציבוריות[עריכת קוד מקור]

שלום רב,

למי להפנות את השאלה?

כיום יש (סופסוף) 1. פורמט דיגיטלי לחלק קטן מהספרים בעברית 2. השאלה דיגיטלית בספריות הציבוריות.

האם מתאים לתבנית זו? Sima shimony - שיחה 22:29, 8 באוקטובר 2018 (IDT)

Sima shimony:
 1. האם הכוונה היא להוסיף פורמט לספר כדי לאפשר לציין ספר מוקלט או ספר דיגיטלי? זה רעיון טוב, ואפשר להעלות את זה לדיון בויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים
 2. אני חושב שזה כבר קיים - כאשר מצוין מסת"ב הוא מקשר למיוחד:משאבי ספרות למשל בההיסטוריה של המחר לחיצה על "978-965-552-988-3" מביאה למיוחד:משאבי ספרות/978-965-552-988-3 שמאפשר לאתר את הספר בקטלוג הספריות ULI (וכן קישורים לאתרים שמאפשרים לרכוש את הספר)
ערן - שיחה 22:41, 8 באוקטובר 2018 (IDT)
תודה ערן,
אכן, עכשיו אני רואה את הקישור ל-ULI. יפה! לא שמתי לב קודם.
במה שכתבתי אני מתכוונת ל-LIBBY
הספרייה הדיגיטלית הישראלית
מיזם שמאפשר למנויים בספריות ציבוריות בישראל לשאול ספרים לטלפון, חינם. יש שם אכן גם ספרים מוקלטים.
זה מאוד מתאים להשקפת ויקי בדבר "מידע רוצה להיות חופשי". Sima shimony - שיחה 21:49, 9 באוקטובר 2018 (IDT)

תבנית:ספר - פרטי מהדורות[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף ויקיפדיה:תבנית/אולם דיונים

בתבנית:ספר מופיעים פרטים שספציפים למהדורה מסוימת למשל "מסתב", "מספר עמודים", "הוצאה" (+"הוצאה בשפת המקור", "הוצאה בעברית"), "שנת הוצאה" ("שנת הוצאה בעברית"), "מהדורה ראשונה", "מהדורות נוספות" וכו'.

דוגמה nההוביט יכולה להמחיש את הבעיה:

דוגמה מההוביט פירוט מהדורות מסודר
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מידע כללי
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
מספר עמודים 389
הוצאה בעברית
הוצאה 1976, 1977, 2012
תרגום משה הנעמי, תרגום הטייסים, יעל אכמון
ההוֹבִּיט, או לשם ובחזרה
מידע כללי
מאת ג'ון רונלד רעואל טולקין
שפת המקור אנגלית
הוצאה
הוצאה
ההוביט (משה הנעמי)
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
מספר עמודים 245
הוצאה בעברית
תרגום משה הנעמי
תרגום הטייסים
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
מספר עמודים 242
הוצאה בעברית
תרגום אבינועם קלדס, רמי הרפז, מנחם עיני ויצחק פיר
ההוביט (יעל אכמון)
הוצאה
הוצאה זמורה ביתן
מספר עמודים 318
הוצאה בעברית
תרגום יעל אכמון

יש עוד דוגמאות לערכים עם מהדורות שונות בעברית (אני, קלאודיוס) וזה נכון אפילו לספרים שיש להם תרגום יחיד לעברית (הערכים על ספרים מתורגמים שמופיעים בקטגוריה:ויקינתונים - השוואת ערכים: חסר: מספר עמודים - לא ברור אם מתייחס למספר העמודים בספר מתורגם או המקורי וכו').

לדעתי נכון יהיה ליצור תבנית:ספר/מהדורה שתתייחס באופן ספציפי למהדורה מסוימת של ספר (באופן דומה למה שהדגמתי לעיל משמאל, עם עיצוב שיתפוס 100% מרוחב התבנית [בלי צורך בתווית "הוצאה" מימינו). אפשר להגדיר שהמהדורה הראשונה של ספר תופיע כבר בתבנית:ספר, אבל כל מהודרה נוספת או מתורגמת תדרוש הוספה מסודרת של תבנית נפרדת. פרטי מהדורות נוספות מלבד המהדורה המקורית יוצגו בצורה מוסתרת כדי למנוע עומס בתבנית. ערן - שיחה 10:44, 2 במרץ 2019 (IST)

Symbol support vote.svg בעד הרעיון הכללי. אני רק חושב שאם כבר עושים משהו כזה איך ישתלב נושא ההוצאה בשפת המקור. האם זה ישאר כמו היום? האם גם שם ננהל מהדורות (בהוביט למשל בויקיפדיה האנגלית יש ערך משלים en:English-language editions of The Hobbit)? אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 13:57, 3 במרץ 2019 (IST)
עוד דוגמה בהאיש במצודה הרמה.
נראה שכשיש מספר מהדורות רב (יותר משתיים-שלוש?) כמו במקרה של ההוביט, זה לא מתאים לתבנית יהיה צריך לציין שהרשימה חלקית. למשל בצורה של הערה שמוזכרת רק המהדורה המקורית והמהדורות בעברית אבל קיימות עוד מהדורות אחרות. ערן - שיחה 13:53, 16 במרץ 2019 (IST)

הוספת פרמטרים "תרגום2", "תרגום3" וכו' לתבנית:ספר[עריכת קוד מקור]

בערכים על ספרים שתורגמו לעברית, קל לקוראים להיעזר בתבנית כדי לראות מה התרגומים שנעשו להם. ואולם אין כרגע פתרון אלגנטי למקרים שבהם יש יותר מתרגום אחד (ראו לדוגמה בטיסת לילה (ספר)). אני מציע ליצור ריבוי פרמטרים עבור "הוצאה בעברית", "שנת הוצאה בעברית" ו"תרגום לעברית", כך שכל שלָשָה כזו תופיע לעצמה (בדומה לתפקידים בתבנית:מנהיג לדוגמה). אביעדוסשיחה 01:22, 5 באפריל 2019 (IDT)

Symbol support vote.svg בעד. יש פטנט לרשימה אינסופית. ראיתי שמשתמש:קיפודנחש מטפל לאחרונה בתבניות כאלה ואם זה לא מתאים אז יש את מה שעשינו בתבנית:אלבום עם פרמטר "מידע150". בורה בורה - שיחה 03:23, 5 באפריל 2019 (IDT)
זה נכון לגבי כל הפרטים של המהדורה ולאו דווקא התרגום (גם מספר עמודים). ראה דיון לעיל. ערן - שיחה 00:39, 6 באפריל 2019 (IDT)

אביעדוס, כשלב ראשון הוצאתי פרטים כללים על ספר מפרק המהדורה בתבנית:ספר (ראה מיוחד:הבדל/26577611), כמו פרסים ושפות שתורגם למידע כללי על הספר (ולא מידע שספציפי למהדורה). השלב הבא יהיה להפוך את פרטי המהדורה/הוצאה לפרטים שאפשר לחזור עליהם להוצאה המקורית, להוצאה התרגום, ולהוצאות תרגום נוספות. ערן - שיחה 10:22, 26 באוקטובר 2019 (IDT)

הדגמתי באורה הכפולה תמיכה בשתי הוצאות בעברית. אם פתרון כזה טוב אפשר יהיה להרחיב למספר הוצאות נוסף. ערן - שיחה 13:53, 29 בנובמבר 2019 (IST)
- סוף העברה בורה בורה - שיחה 11:56, 5 בדצמבר 2019 (IST)

ערן, יונה ב., אביעדוס, משנמצא פתרון, אנא עדכנו את הערכים הרלבנטיים. בורה בורה - שיחה 11:59, 5 בדצמבר 2019 (IST)

על פי ויקינתונים כל מהדורה זכאית למספר פריט משלה (תרגום לעברית או כל שפה אחרת גם היא מהדורה). ראו דוגמאות שונות:
Geagea - שיחה 13:11, 5 בדצמבר 2019 (IST)
Geagea אז למה זה לא נשאב אוטומטית לתבנית? עדיין יש לתקן אותה? בורה בורה - שיחה 15:09, 5 בדצמבר 2019 (IST)
בורה בורה, נראה לי שהתבנית לא ערוכה לקליטה כזו שהיא תלויה בקבלת נתונים מפריט אחר. שנית, לא בטוח שיש לשאוב אוטומטית כל מהדורה וכל תרגום. במקרים רבים מדובר בכמות גדולה. צריך שיקול דעתי אנושי בבחירת אילו וכמה מהדורות לציין אם בכלל. Geagea - שיחה 00:29, 6 בדצמבר 2019 (IST)