לדלג לתוכן

הסרטן בעל צבתות הזהב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הסרטן בעל צבתות הזהב
Le Crabe aux pinces d'or
עטיפת הספר באנגלית
עטיפת הספר באנגלית
מידע כללי
מאת הרז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
תאריך הוצאה 1941
מספר עמודים 62
סדרה
סדרת ספרים הרפתקאותיו של טינטין
ספר קודם שרביטו של המלך אוטוקר
הספר הבא הכוכב המסתורי

הסרטן בעל צבתות הזהבצרפתית: Le Crabe aux pinces d'or) הוא הספר התשיעי בסדרת הקומיקס "הרפתקאותיו של טינטין" אשר נכתב ואויר על ידי הסופר והצייר הבלגי הרז'ה. רצועות הקומיקס של עלילת הספר הוצגו לראשונה במהלך שנת 1941 בשחור לבן. הספר לא תורגם לעברית. לספר יצא עיבוד קולנועי ראשון לסדרת הקומיקס טינטין ב-1947 (הסרט הוא באנימציית סטופ-מושן).

בספר מופיע לראשונה קפטן האדוק.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

הבלשים תומסון ותומפסון מודיעים לטינטין כי הם חוקרים מקרה שבו איש שיכור, שנהרג מאוחר יותר, נמצא עם משהו הנראה כמו פחית בשר סרטנים עם המילה "קאראבודג'אן". בהמשך החקירה, אדם ממוצא יפני מעוניין לדבר עם טינטין ואומר לו שהתעלומה קשורה לספינה "קאראבודג'אן". לאחר שהאיש הלך, הוא נחטף על ידי חבורת פושעים המסתירים אופיום בתוך פחיות בשר הסרטנים. טינטין נחטף אף הוא לספינה קאראבודג'אן, ונכלא בתא בספינה. הוא מצליח לצאת מהחדר, ופוגש את קברניט הספינה, ארצ'יבולד האדוק, שלא יודע על כך שהקצין הראשון שלו, אלן, מחביא בספינה שלו אופיום.

טינטין והאדוק נמלטים מהספינה בסירת הצלה, בניסיון להגיע לספרד. הם מותקפים על ידי מטוס ימי, אבל חוטפים את המטוס וקושרים את הטייסים. עקב סערה הם מתרסקים במדבר סהרה.

אחרי מסע במדבר, טינטין והאדוק מגיעים לנמל מרוקאי, והקפטן נחטף על ידי צוות האונייה שלו לשעבר. טינטין מצליח להציל את האדוק, אך הם משתכרים מחביות היין ומתחילים בקרב יריות עם הפושעים. לאחר מכן, טינטין שם לב לשרשרת עם סרטן בעל צבתות זהב, לבסוף הוא מבין שאלן וצוותו הם מבריחי הסמים. אלן וכנופייתו נלכדים ונשלחים לכלא.

עיבוד קולנועי[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]