תעלומת תכשיטי הזמרת

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
תעלומת תכשיטי הזמרת
Les Bijoux de la Castafiore
עטיפת הספר בעברית
עטיפת הספר בעברית
מידע כללי
מאת הרז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
שנת הוצאה 1963
הוצאה בעברית מ. מזרחי
תרגום לעברית אורי פינק
מספר עמודים 62
סדרת ספרים טינטין
ספר קודם טינטין בטיבט
ספר הבא טיסה 714 לסידני
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 003241467


תעלומת תכשיטי הזמרת (Les Bijoux de la Castafiore) הוא הספר ה-21 בסדרת הקומיקס טינטין מאת ארז'ה. רצועות הקומיקס של הספר הוצגו לראשונה בשנת 1963 בצבע. בספר זה מטיף ארז'ה כנגד שנאת צוענים.

הספר תורגם לעברית בשנת 2010 על ידי הקומיקסאי הישראלי אורי פינק. הספר מופץ על ידי הוצאת ספרים מ. מזרחי.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה מתחילה בכך שטינטין, האדוק ושלג מטיילים מחוץ לאחוזה, ומוצאים מחנה של צוענים. האדוק מציע להם לחנות באחוזתו, מרלינספייק, והם חוזרים לביתם.

באחוזה, קלקולוס נופל במדרגות ושובר חתיכה של 20 ס"מ. טינטין מראה להאדוק מברק ששלחה ביאנקה קסטאפיורה, המכונה "הזמיר ממילאנו". האדוק, המבועת משירתה של קסטאפיורה, אומר לנסטור לארוז מזוודות. אבל מברק שני שמגיע מקסטאפיורה מבשר שהיא תגיע באותו יום, ה-16 לחודש. האדוק עולה במדרגות בניסיון לקחת מזוודות ולברוח, אך נופל ונוקע את רגלו. הרופא קובע שהוא חייב לשבת לפחות יום בלי לזוז.

קסטאפיורה מגיעה עם העוזרת האישית שלה, אירמה, ועם המלווה שלה, איגור ואגנר. היא מביאה להאדוק תוכי בשם יאגו.

טינטין מוביל את הצוענים לאזור באחוזה שיחנו שם.

חברת הובלות מביאה פסנתר בשביל ואגנר, וכולם הולכים לישון. בלילה, קסטאפיורה חושבת שיש מפלצת, אבל טינטין מראה לה שזה רק ינשוף.

בבוקר, טינטין בודק את האזור שתחת חלון חדרה של קסטאפיורה, ומוצא שם טביעות נעליים. טינטין חוזר לבית.

קלקולוס מספר להאדוק שהוא המציא סוג חדש של ורד, בצבע לבן. הוא ירא לו על שמה של קסטאפיורה - ביאנקה, שזה לבן באיטלקית.

מתקשרים למרלינספייק מהעיתון "סלב-פלאש" ומבקשים להגיע לריאיון עם קסטאפיורה, ובינתיים מביא טינטין להאדוק כיסא גלגלים.

העיתונאים מסלב-פלאש, שי מינוס ואבירן קיפוד, מגיעים לאחוזה ומדברים עם קסטאפיורה. הם מצליחים לתפוס תמונות של קסטאפיורה והאדוק יחד, וחוקרים את קלקולוס.

למחרת, מתפרסמת בעיתון "סלב-פלאש" ידיעה כי האדוק וקסטאפיורה מתחתנים... כמו כן מתקבל טלפון בקשר לכך שלמחרת יראיינו אותם מהטלוויזיה. קסטאפיורה מסכימה.

למחרת אחר הצהריים, מגיעים אנשי הטלוויזיה לראיין את קסטאפיורה, ובסוף הריאיון קסטאפיורה נושאת קולה בשירת שיר התכשיט מ"פאוסט".

לפתע, כבו האורות. טינטין רואה את אחד הצלמים נמלט מהבניין לכיוון מכונית שחנתה בסמוך. כשחזרו האורות, נסטור מספר שהנתיכים הותכו ולכן הפסיק זרם החשמל.

אבל מתברר שהתכשיטים של קסטאפיורה, תכשיטים השווים מאות אלפי דולרים, נגנבו ונעלמו ללא עקבות. האדוק מטלפן למשטרה המודיעה לו כי זוג הבלשים (השלומיאליים...) תומסון ותומפסון יצאו לכיוון מרלינספייק.

כשהבלשים מגיעים האם חוקרים את קסטאפיורה, וזו נזכרת לפתע שירדה לריאיון עם התכשיטים. היא בודקת קצת ומוצאת את התכשיטים שלה.

למחרת בבוקר מגלה קסטאפיורה את תמונתה מתנוססת על העיתון "טמפו דה רומא". היא אומרת להאדוק שזו חוצפה, כי היא אסרה על הכתבים של ה"טמפו" לצלם אותו או לכתוב עליה משהו. היא אומרת שהצלם שטינטין ראה נמלט היה הצלם של הטמפו.

עוברים הימים, ובאחד הבקרים שומעים האדוק וטינטין את קסטאפיורה צועקת שהאזמרגד שלה נגנב. האזמרגד, התכשיט היקר ביותר שלה. הבלשים תומסון ותומפסון מגיעים וחוקרים את כל מי ששהה בבית, ושומעים את קלקולוס אומר משהו על מחנה של צוענים. הם חושדים אוטומטית בצוענים כגנבים, ומגלים שהצוענים ברחו מהאזור. טינטין מוכיח אותם על כך שהם חושדים בצוענים.

למחרת, צופים האדוק, טינטין והשאר בתוכנית הטלוויזיה "סקאנורמה" המציגה את הבלשים תומסון ותומפסון כשהם מסבירים שהם חושדים בצוענים.

לאחר זמן, הולכת קסטאפיורה ובאותו היום מוריד הרופא את הגבס מעל רגלו של האדוק.

למחרת, טינטין מבקש מהאדוק להזמין את התומפסונים, וטינטין יוצא לרחת ציוד טיפוס מיערן. כשהתומפסונים מגיעים, מטפס טינטין לקן של עורבני, ומוציא משם את האזמרגד! הוא מסביר להאדוק שהוא הגיע למסקנה שהאזמרגד נמצא שם, דרך שמה של תוכנית הטלוויזיה - "לה גאצה לאדרה" - העורבני הגנב.

העלילה נגמרת בכך שהתומפסונים הולכים למסור לקסטאפיורה את האזמרגד, וטינטין אומר שמה שהכי חשוב לו זה שטיהרו את שמם של הצוענים.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

לקריאה נוספת[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • תעלומת תכשיטי הזמרת בהוצאת מ. מזרחי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]