אסירי השמש

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-edit-clear.svg
ערך זה זקוק לעריכה: ייתכן שהערך סובל מפגמים טכניים כגון מיעוט קישורים פנימיים, סגנון טעון שיפור או צורך בהגהה, או שיש לעצב אותו.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
אסירי השמש
Le Temple du Soleil
עטיפת הספר בעברית
עטיפת הספר בעברית
מידע כללי
מאת הרז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
שנת הוצאה 1949
מספר עמודים 62
סדרה
סדרת ספרים טינטין
ספר קודם שבעת כדורי הבדולח
ספר הבא ארץ הזהב השחור
קישורים חיצוניים
הספרייה הלאומית 003668701, 001149350

אסירי השמשצרפתית: Le Temple du Soleil) הוא הספר הארבעה עשר בסדרת הקומיקס "טינטין" אשר נכתב ואוייר על ידי הסופר והצייר הבלגי ארז'ה

זהו ספר המשך לשבעת כדורי הבדולח, כשספר ההמשך שלו הוא ארץ הזהב השחור.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאחר שפרופסור קלקולוס נחטף על ידי בני האינקה האינדיאנים, קפטן האדוק, טינטין וכלבו שלגי, יוצאים לפרו כדי לחלצו.

השלושה מנסים לעלות לאוניית המשא "פאצ'אקאמאק" בה סברו כי קלקולוס מוחזק, אך לפתע פורצת מגפה באונייה ומוטל עליה הסגר לשלושה שבועות. טינטין מודיע להאדוק כי הוא מתכוון לעלות עליה עוד הלילה בטענה שהרופא שיקר להם בעניין המגפה, ואמר זאת רק כדי לעכב אותם מלעלות לאונייה.

טינטין עולה על האנייה ומגלה כי קלקולוס אכן מוחזק באוניה תחת השפעתו של סם שינה בגלל שחילל את הקודש כשענד את צמידו של "ראסקאר קאפאק", והאנדיאני צ'יקיטו מגלה אותו ומאיים עליו בנשק. הוא מצליח לחמוק מהאוניה מבלי להתפס, ועוקב אחרי החוטפים שירדו מהאנייה בסירת הצלה. בינתיים מנסה האדוק לטלפן למשטרה אך ללא הועיל, ומבקש את עזרתם של שני הבלשים - "תומסון ותומפסון".

האדוק והבלשים מגיעים לחוף ומחפשים את טינטין, האדוק מגלה בחול עקבות של מספר לאמות ועוקב אחריהם, אך בשלב מסוים העקבות נגמרות. האדוק ממשיך ללכת באותו כיוון אך תומסון ותומפסון סוברים שזו הטעיה ופונים לכיוון ההפוך.

לאחר מספר שעות, שואל האדוק מישהו שנראה כיליד אנדיאני מקומי האם ראה צעיר אירופי עם כלב לבן, ומגלה שהנשאל הוא טינטין עצמו שמספר לו שהחוטפים הובילו את קלקולוס ועלו על רכבת ל"חואגה", וכי הוא עצמו לא יכל לעלות על הרכבת כי לא היה לו כסף לכרטיס.

טינטין והאדוק עולים על הרכבת הבאה לחואגה, אולם באמצע הנסיעה הם מגלים כי קרון הרכבת שלהם ניתק, וטינטין מורה להאדוק לקפוץ מהקרון, והאדוק ניצל. כעת, טינטין לוקח את שלגי ומנסה לבלום באמצעות בלמי החירום, ואז מגלה שהם לא פועלים בגלל חבלה. טינטין ושלגי קופצים מהקרון לתוך נהר וניצלים. כעת, האדוק רואה את טינטין מרחוק, ואז עוברת לידו קרונית של אנשים שראו את הקרון נופל. הקרונית לוקחת את טינטין, האדוק ושלגי לחואגה.

הם מגיעים לחואגה ושואלים את המקומיים אם ראו את קלקולוס, אך כולם משיבים להם את אותה התשובה - "לא יודע". ואז טינטין רוצה לשאול את זורינו, מוכר תפוזים צעיר, ומוצא את עצמו צופה במתקפה של 2 בריונים על זורינו. טינטין מתנפל על הבריונים, ומתחמק ממכותיהם. אחרי שהלך, זורינו אומר לו לפגוש אותו מחר ב"גשר האינקה". כשטינטין הולך, מגיע אנדיאני ופוגש אותו, ואומר לו שלא ירדוף אחרי קלקולוס ובנוסף מביא לו קמיע. בבוקר טינטין, האדוק, שלגי וזורינו נפגשו ויצאו למסע אל - "מקדש האינקה" שם שבוי פרופסור קלקולוס. זורינו אומר להם שהאנשים פחדו מנקמת האינקה ולכן לא גילו להם היכן קלקולוס נמצא וכי הוא אינו מפחד כל עוד הוא עם טינטין והאדוק.

החבורה מגיעה להרים, ושם אנדיאנים קושרים את האדוק וחוטפים את זורינו. טינטין מתיר את האדוק, ומשחרר את זורינו. אחרי מספר ימים מגיעים טינטין והשאר לחלק המושלג בהרים, ומפולת שלגים מכסה אותם. הם ניצלים ואז האדוק רואה אנדיאנים חמושים ורץ לעברם. הוא נופל והופך לכדור שלג ענקי, ומפיל גם את השאר שהופכים לכדורי שלג. הכדור של האדוק מתנגש בסלע ענק, והאדוק יוצא מתוכו. אחרי ימים הם מגיעים לג'ונגל ועוברים אותו, חוצים בדרך נהר שורץ תנינים. כעת הם מגלים זרם מים אדיר לפניהם, והולכים לאורכו. הם מגיעים למפל והאדוק וזורינו עוברים לצידו השני, וכשטינטין ושלגי מנסים לעבור החבל שעליו עברו נקרע, וטינטין ושלגי נופלים לתוך המפל. שם מגלים מעבר נסתר למקדש השמש, ואחרי צעידה מגיעים למקדש. כשהם מגיעים למקדש, בני האינקה תופסים אותם ורוצים להעלות אותם על המוקד יחד עם קלקולוס בגלל שחיללו את הקודש כשנכנסו למקדש. בכלאם, מגלה טינטין בעיתון ישן שהאדוק הביא ידיעה מרעישה - בעוד 18 יום בשעה 11 יתרחש ליקוי חמה, וטינטין אומר לאנדיאנים להוציאם להורג במועד זה.

בינתיים, מנסים הבלשים השלומיאליים תומסון ותומפסון לאתר את טינטין, האדוק ושלגי באמצעות דגם של מטוטלת, אך מגיעים לכל מקום חוץ מלמקום הנכון.

בזמן ההוצאה להורג שמתבצעת על ידי "אל השמש" שמדליק את המדורה, מתרחש ליקוי חמה. ברגע שהאנדיאנים רואים זאת, הם מבקשים מטינטין להחזיר את השמש. טינטין "מתפלל" והשמש חוזרת. האנדיאנים משחררים אוטומטית את טינטין, שלגי, האדוק וקלקולוס. טינטין מבקש מהאינקה לשחרר את הפרופסורים המוזכרים ב"שבעת כדורי הבדולח" מתרמת ולגואלם מייסוריהם. האינקה הראשי לוקחם לחדרון שבו מציין בפניהם שהכדורים שבאמצעותם הורדמו הפרופסורים ב"שבעת כדורי הבדולח" הכילו נוזל שכושף על ידי מכשף האינקה לכך שירדים, ויאפשר לענות את הפרופסורים על ידי עינוי פסלונים קטנים המצויים בחדרון האינקה. כעת, מטיל האינקה את הפסלונים לאש, והפרופסורים הרדומים מתעוררים כולם. כעת, מבטיחים טינטין והאדוק לאינקה שלעולם לא יגלו את מקום המקדש. האינקה מביאים להם מתנות והאדוק אומר שאינו מוכן לקחת זאת, אז האינקה מראים להם אולם ענק מלא באוצרות. זורינו עצמו מחליט להשאר שם. טינטין, האדוק ושלגי חוזרים לאירופה.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]