טיסה 714 לסידני

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
טיסה 714 לסידני
Vol 714 pour Sydney
עטיפת הספר בעברית
עטיפת הספר בעברית
מידע כללי
מאת הרז'ה
שפת המקור צרפתית
סוגה קומיקס
הוצאה
הוצאה Casterman
הוצאה בשפת המקור Casterman
תאריך הוצאה 1968
מספר עמודים 62
הוצאה בעברית
הוצאה מ. מזרחי
תרגום אורי פינק
סדרה
סדרת ספרים טינטין
ספר קודם תעלומת תכשיטי הזמרת
הספר הבא טינטין והפיקורוס
קישורים חיצוניים
מסת"ב 978-1-906587-04-8
הספרייה הלאומית 002714886

טיסה 714 לסידני הוא ספר בסדרת הספרים טינטין מאת המאייר הבלגי ארז'ה. הספר נכתב, צויר ונצבע על ידי ארז'ה. הספר הוצג לראשונה בשנת 1933 כספר ה-22 של ארז'ה. הספר תורגם לעברית על ידי הקומיקסאי אורי פינק.

עלילת הספר[עריכת קוד מקור | עריכה]

טינטין, האדוק, שלג וקלקולוס מוזמנים לכינוס בנושא החלל שיתקיים בסידני, הם מתכוננים לצאת בטיסה שמספרה 714 ויעדה הוא סידני שבאוסטרליה.

בשדה התעופה מגלה האדוק את סקוט, הטייס האסטוני מהספר "כרישי הים האדום", שהתמנה לטייס פרטי של המיליונר לזלו קריידס. סקוט מציג בפניהם את קריידס ועוזרו, ספולדינג. מאחר שגם קריידס מוזמן לכנס בסידני, הוא מזמין אותם להצטרף אליו.

באמצע הטיסה, חוטפים ספולדינג, הנס בוהם - הנווט והאולו קולומבני - טייס המשנה, את המטוס. הם נוחתים על אי געשי, ומורדים מהמטוס.

טינטין רואה את מי שאחראי לחטיפתם, רוברטו רסטאפופולוס, יריבו של טינטין משכבר הימים. הוא אומר לטינטין שהוא תכנן הכל כדי לגנוב מקריידס את רוב כספו. באמצעות סם-אמת שהכין עבורו הכימאי ד"ר קרולספל, והחטופים, להוציא את קריידס, מועברים לבונקר עתיק.

ד"ר קרולספל ורסטאפופולוס מנסים להוציא מקריידס את הסיסמה, ללא הצלחה.

באותו זמן, משתחררים השבויים, ומתקדמים באי כדי לחלץ גם את קריידס.

בתוך הבונקר טינטין משחרר את קריידס וכובל את רסטאפופולוס וקרולספל. רסטאפולוס מצליח לברוח, ומצטרף לאלן. הם מנסים ללכוד את טינטין וחבריו.

טינטין שומע כאילו מישהו מדבר בתוך ראשו, ומורה לו להיכן ללכת. הוא מבצע את ההוראות, ומגלה פתח לתוך הקרקע. הוא נכנס אליו, ומגלה כי זהו מקדש עתיק. הם פוגשים בו את קלקולוס, וכן את פרופ' מייק קנרוקיטוף, המסביר להם כי הוא ועוד כמה אנשים יצרו קשר בינם לבין חייזרים, וכי המקדש הוא מקום המפגש שלהם.

בינתיים, סרן אלן וצוותו יורדים לתוך המקדש, אך נחסמים בפסל עתיק, ומפוצצים אותו. בינתיים מתרחשת רעידת אדמה. הר הגעש מתפרץ, וקנרוקיטוף מוביל אותם החוצה מהמקדש, כדי שעב"מ יאסוף אותם.

רסטאפופולוס ואנשיו נמלטו לעבר סירת הצלה. חללית החייזרים אספה אותם, וקנרוקיטוף היפנט את טינטין, האדוק והשאר והעלה אותם לחללית. בתוכה הוא גורם להם לשכוח את כל מה שקרה איתם, והחדיר במוחם את ההבנה שבעקבות תקלה הם נאלצו לנחות במרחבי הים. החללית איתרה את סירת ההצלה של אלן וחבריו, וקנרוקיטוף היפנט גם אותם וגרם להם לעלות לחללית של החייזרים. החייזרים הורידו את טינטין, שלגי, האדוק, קלקולוס, קריידס וסקוט לסירת ההצלה, ומטוס מחלץ אותם.

העלילה מסתיימת בכך שהם מתראיינים לטלוויזיה, על שכחתם.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]