שיחת ויקיפדיה:ותיקים למען חדשים/מתנדבים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

תודה למתנדבים[עריכת קוד מקור]

משתמש:amikamraz, משתמש:גארפילד, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הארי פוטר 73, משתמש:Tamir Kalman, משתמש:Theshumai, משתמש:Ofek j, משתמש:עדירל, משתמש:שלום1234321, משתמש:בן-ימין, משתמש:ישראל קלר משתמש:Euro know, תודה לכם שבחרתם לסייע ליישום הפיצ'רים החדשים לטובת משתמשים חדשים.

הפיצ'רים הוכנסו מקודם לוויקיפדיה ואופן הפעולה הוא כזה:

 • לכל משתמש חדש מוצמד חונך- אחד מכם, והוא יוכל לשאול אתכם שאלות בדף השיחה (לא הייתי בטוח אם זה אכן יהיה כך, נראה שזה אכן חלק מהפיצ'רים). אגב, לא ממש רלוונטי אבל שתדעו שאפשר לשנות את מי שחונכים בSpecial:ClaimMentee.
 • משתמשים יכולים לשלוח שאלות בעת עריכה, שמגיעות ישירות לוק:חממה.

תרגישו חופשי לעזור כרצונכם וכמה שאתם יכולים, ושוב- המון תודה רבה :)המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:37, 12 באוגוסט 2020 (IDT)

שמו שם הדף בעברית מיוחד:קליטת חניך. המקיסט, איך אני יודע איזה חניכים הוצמדו אלי? אומנם אפשר תמיד להמתין שהם יפנו אבל לפעמים אפשר לפנות ולהציע עזרה לפני כן. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:16, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
יונה ב., מצטער אבל לא מצאתי בינתיים מקום שמראה את החניכים שהוצמדו אליך.. מצאתי רק את היומן שאפשר לראות בו את החניכים ששוייכו דרך מיוחד:קליטת חניך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 10:47, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
המקיסט, אני לא בטוח שהבנתי, ואם יש מידע חסר שלא קראתי ופספסתי אשמח לעבור עליו:
 1. "לכל משתמש חדש מוצמד חונך" - מוצמד אוטומטית? הוא בוחר שיוצמד? הוא בוחר חונך או מקבל אקראי? יש לי דרך לחוות את זה מהצד של המשתמש החדש כדי להבין מה הוא רואה/חווה ולמה הוא מצפה?
 2. כרגע פנתה אלי עורכת בשאלה בדף שיחה - זה אומר שאני בעצם בהכרח החונך שלה עכשיו?
 3. "תרגישו חופשי לעזור כרצונכם וכמה שאתם יכולים" - אם פנו אלי ואני לא מאוד זמין באותו פרק זמן (לא המצב כרגע אבל לפעמים קורה), והפנייה היא בלעדית אלי, איך אני אמור להעביר פניות/חניכים הלאה ממני?
תודה! איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 12:03, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
איש השום (Theshumai),
 1. זה אוטומטי ואקראי. אם אתה רוצה לראות איך זה מבחינת משתמש חדש- ראה בוק:חדשות#פיצ'רים חדשים עבור משתמשים חדשים בוויקיפדיה מגיעים לוויקיפדיה העברית ב-12 באוגוסט איך אפשר להפעיל את הפונקציות כמשתמש חדש (אבל תדאג לרשום את עצמך בתור החונך של עצמך באמצעות מיוחד:קליטת חניך .. שלא יוצמד לך חונך.
 2. כן (וזה אומר רק שאתה כתובת לשאלות, לא חונכות כמו חונכות מנדטורית וכו' כמו שיש אצלנו בדר"כ). גם אפשר להחליף חונך באמצעות מיוחד:קליטת חניך אם יש מישהו אחר שמעוניין במקום.
 3. אם פנו ואתה לא זמין אתה תמיד יכול לענות אח"כ ולהגיד "היי, תודה שכתבת לי. סליחה על הדיליי, לא הייתי זמין" (קורה, כולנו בני אדם), או, אם אתה כבר במקרה בוויקיפדיה אבל לא פנוי לבדוק את הנושא לעומק, אתה יכול לענות בסגנון של "היי, תודה שכתבת לי. אבדוק את הנושא יותר מאוחר" או כל תשובה שתראה שראית ותענה בהמשך. אם אתה מרגיש שאתה לא מבין מספיק בנושא, אפשר גם לתייג בעלי ידע או משתמש אחר שמבין בזה.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:11, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה המקיסט,
 1. סימנתי בהעדפות אבל לא ראיתי שינוי. מה פספסתי? בנוסף, האם משתמשים חדשים צריכים בעצמם להפעיל ב"העדפות" את האפשרות המדוברת, או שהיא מופעלת אוטומטית ל"משתמשים חדשים"?
 2. אחלה, תודה.
 3. אחלה, תודה. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:36, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
הדף אמור להיות מוצג כשאתה לוחץ על שם המשתמש שלך, ואתה אמור לראות עיגול כחול בזמן שאתה עורך. לא ראית אחד מאלה? באשר לשאלתך השנייה-נראה לי שמשתמשים אמורים להפעיל את זה בעצמם. כתבתי בכמה מקומות איך, ואני מניח שעם קצת חשיפה לנושא עוד ועוד יאמצו את זה (רמז לאיך עוד הנושא יקבל חשיפה אפשר למצוא בחתימה שלי.. קריצה).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:45, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
תודה המקיסט, אכן לא שמתי לב ל"דף הבית" בשם המשתמש שלי, וזה כן הופיע לי (זה חמוד! מגניב שכתוב כמה צפו בערכים האחרונים שערכתי, ומאוד ידידותית דרך הצגת החונך). מה שכן, לא הבחנתי בעיגול כחול בזמן שאני עורך. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 23:57, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
אני גם אהבתי את הממשק. תודה :) לגבי העיגול- האם אישרת את "הפעלת חלונית העזרה לעורך" בטאב "עריכה" בהעדפות?המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 23:58, 13 באוגוסט 2020 (IDT)
המקיסט, גם פה אכן פספסתי את הלשונית הנוספת שהייתי אמור לסמן, וכשסימנתי אכן הופיע העיגול הכחול Face-smile.svg תודה על ההסברים! היה לי מעניין ששאלות מופנות בסוף לדלפק הייעוץ - על פניו נראה לי כמו הבחירה העדיפה. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 00:07, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
בכיף! :) רק אומר- השאלות מופנות לחממה (לא רק תיאורטית, בדקתי והשאלות אכן מגיעות לשם כמו שהן אמורות). הסיפור הוא כזה: במקור הפיצ'רים דיברו שם על "help desk" (בכוונה לדלפק הייעוץ האנגלי), אבל כשדיברו איתי מוויקימדיה העולמית על "דף שמשתמשים חדשים יוכלו לשאול בו שאלות כלליות", חשבתי שחממה אולי זה אופציה טובה (יש כל מיני סיבות למה אני חושב שצריך לתת לחממה צ'אנס לפחות במקום דלפק הייעוץ: כי חממה מתאים ספציפית לשאלות של משתמשים חדשים בכל נושא, כי הפניית שאלות דרך הפיצ'רים לדף דלפק הייעוץ רק יעמיס על הדף, וגם ככה יש שם פעילות רבה כל הזמן). אם לא יעבוד בחממה אז בהמשך תמיד אפשר לשנות לדלפק הייעוץ (שזה יכול להיות גם דף מתאים כמובן). אתה בטח שואל אז למה בכל זאת כתוב "דלפק ייעוץ"? זו בעיית תרגום שתוקנה ממש היום, אבל התיקון יוצג רק בעוד כמה ימים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:12, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
המקיסט, מאה אחוז! אני לגמרי סומך על שיקול הדעת שלך. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 22:10, 14 באוגוסט 2020 (IDT)
המקיסט, האם זה בטוח שזה מועבר לויקיפדיה:חממה? משום מה קיבלתי את השאלה בדף השיחה שלי, ולא שם (דרך אגב, הסרתי זמנית את עצמי עד שאתפנה). PRIDE! - שיחה 18:39, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן, בדקתי זאת גם בעצמי, וגם ראיתי כמה שאלות מגיעות לשם.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:42, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
Euro know, להבנתי יש גם כפתור בדף הבית לשליחת פנייה אישית לחונך, וגם כפתור במעמד העריכה לשליחת שאלה לחממה. נכון, המקיסט? איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול דיונים 21:04, 20 באוגוסט 2020 (IDT)
אכן, יש גם כפתור לשליחת הודעה לחונך (בדף הבית), וכפתור שליחת שאלה לחממה (בכפתור הכחול שבצד שמאל, אשר מופיע בזמן עריכה). כל משתמש ומה שהוא יעדיף (אני מניח, וגם בינתיים ראיתי שכך הדבר, שיותר משתמשים יעדיפו לשלוח אישית לחונך).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 21:28, 20 באוגוסט 2020 (IDT)

מי הוא משתמש ותיק?[עריכת קוד מקור]

אני במיזם כבר חצי שנה דרך המשתמש הנוכחי שלי טאני אמנם כבר יודע הרבה דברים על פעילות האתר, חוקיו, ההתנהלות בו והיחסים בין המשתמשים אך אני רחוק מלהיות ותיק כמו האלו ברשימה. אני יותר מרוצה לעזור אך פוחד שאני גם בעצמי די חדש. מיזם מדהים! Desertboyשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 12:37, 13 באוגוסט 2020 (IDT)

היי Desertboy. מבחינתי, כל עוד המשתמש הוא בדוק עריכות אוטומטיות לפחות ואינו תחת חונכות כלשהי, זה תלוי ברצון ובתחושה האישית: אם אתה מרגיש שאתה רוצה ויכול לעזור, מוזמן.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 13:20, 13 באוגוסט 2020 (IDT)

למי שירצה[עריכת קוד מקור]

אם יש מי שמעוניין, יצרתי, בעצתו של איש השום, תבנית שמהווה נוסח מסכם לתגובה שיכול לעזור לקבלת הפנים לחניכים ששואלים בחממה-תבנית:לשאלות נוספות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 00:17, 23 באוגוסט 2020 (IDT)

המשך[עריכת קוד מקור]

- הועבר לדף שיחת משתמש:המקיסט#משיחת ויקיפדיה:ותיקים למען חדשים/מתנדבים

כלי משחית (זמן לריק)[עריכת קוד מקור]

מי שיביט בדף השיחה שלי יראה שמתוך 11 פניות של 9 אנשים, אחת הבשילה לידי ערך, אחת עצרה בשלב הטיוטה, אחת נגמרה בחסימה והשאר לא הובילו לשום מקום. האם מישהו אחר מקבל תחושה שמרבית השאלות שמתקבלות באמצעות הכלי הזה לא באמת מובילות לתרומה כלשהי לוויקיפדיה? (שימנשמע?) מה, אין? 21:04, 4 באוקטובר 2020 (IDT)

מעניין. בזמנו כשקידמתי עם ויקימדיה-ישראל מיזם מקביל ברוח דומה, מבלי לדעת שויקימדיה העולמית מבשלת את הפיילוט הזה, התכנון שלי היה להתמקד בעורכים שעברו רף של כמה עשרות עריכות במרחב הערכים. מה שאתה כותב מחזק את ההנחה שהייתה לי.
ויותר לעניין, מאחר שזה פיילוט של ויקימדיה העולמית, אני חושב שצריכה להיות נקודת זמן כלשהי בה אוספים משובים מכולנו ומעבירים דרך הסניף המקומי את הפידבק (עדיף לדעתי פידבק בונה עם הצעות קונקרטיות לשיפור). בזמנו העלתי את זה מול המקיסט והתלבטנו לגבי נקודת הזמן המתאימה. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול מחלוקות 21:11, 4 באוקטובר 2020 (IDT)
אני אכן מתכנן משוב, רציתי רק שיהיו יותר משתמשים שיוכלו לענות על המשוב לפני. אני ראיתי שהיו משתמשים שניצלו את הכלי לרעה דווקא, זה לא משהו שתכננתי שיקרה מלכתחילה ואני מניח שאפשר לעקוב אחרי זה כמו שאפשר לעקוב אחר השחתות אחרות. באשר למשוב- מתי לדעתכם כדאי לעשות כזה? האם אתם חושבים שיש מספיק שיענו? אשמח לשמוע.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:14, 4 באוקטובר 2020 (IDT)
המקיסט, ידוע לך אולי על תכנון זמנים כלשהם של המיזם העולמי? האם יש שלב שמתכננים להרחיב את הפיילוט בדרך כלשהי למשל, או זמן מסוים שמוגדר לביצוע הפיילוט?
אינטואיטיבית הייתי אומר אולי עוד חודש לעשות פרוייקט הפקת לקחים, אבל אם יהיה לי יותר מידע בזכות תשובות לשאלות הראשונות, אולי אחשוב אחרת. איש השום (Theshumai) - שיחה - מחשבות על ייעול מחלוקות 07:03, 5 באוקטובר 2020 (IDT)
מבחינת זמנים אני לא ממש יודע, אבל אני כן יודע שמסתבר שהם בודקים את הפיצ'רים על משתמשים חדשים: 80% מהמשתמשים החדשים (שנרשמים) מקבלים את הפיצ'רים, ו-20% אחרים הם קבוצת בקרה בלי הפיצ'רים. ונאמר לי שעם הזמן יותר ויותר משתמשים יקבלו את הפיצ'רים (כברירת מחדל הכוונה).המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:58, 5 באוקטובר 2020 (IDT)

עוד נקודה לחשיבה היא שאני כבר קיבלתי מספר פניות בדף השיחה שלי, תייגתי את השואל (כך שהוא בוודאי קיבל הודעה בדוא"ל) במענה, ועדיין טרם "זכיתי" למענה (למעשה מעיון בדף התרומות נראה שהפנייה היתה העריכה היחידה בויקיפדיה של הפונים אלי). או שזה מקרי או שזה המצב. נילס אנדרסן - שיחה 00:49, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

תודה אנדרסן, אני חושב שיצא לי לראות עוד מקרים כאלה.. לצערי אם המשתמש לא מעוניין להמשיך מעבר יכול להיות שהוא ויתר מאיזו סיבה (ולא רואה יותר מדי מה לעשות עם זה. אנחנו יכולים לעזור אבל לא להכריח). אולי לא הצליח או אולי החליט שזה לא בשבילו, מי יודע.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 01:31, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

הזמנה למלא משוב בנושא הפיצ'רים[עריכת קוד מקור]

(מתייג את מי שחנך או חונך במסגרת הכלים: משתמש:amikamraz, משתמש:גארפילד, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הארי פוטר 73, משתמש:Tamir Kalman, משתמש:Theshumai, משתמש:Ofek j, משתמש:עדירל, משתמש:שלום1234321, משתמש:בן-ימין, משתמש:מושך בשבט משתמש:Euro know, משתמשת:מישהי שאיכפת לה, משתמש:HiyoriX, משתמש:שי אבידן, משתמש:אנדרסן, משתמש:Ldorfman, משתמש:Amire80, משתמש:דגש חזק, חברסודי)


כמו שגם דובר בשיחות הקודמות בדף זה, חיברתי משוב אודות השימוש בכלים על מנת לראות את דעת הקהילה בנושא, ויכולה להיות לו השפעה חשובה בהמשך על השימוש בכלים ועתידם בוויקיפדיה. חשוב לי שאתם, כמי שחנכו או חונכים במסגרת הכלים, תביעו את דעתכם גם, שכן אתם אחד מהקהלים הבולטים להם מיועד הסקר (יחד עם המשתמשים החדשים עצמם). זה הזמן לכתוב בפתיחות את דעתכם, לחיוב ולשלילה.

קישור לסקר ראו כאן. תודה רבה מקרב לב למי שיבחר לענות.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 18:32, 14 באוקטובר 2020 (IDT)

המקיסט, משום מה לא קיבלתי הודעה על התיוג, אבל מילאתי בכל זאתFace-smile.svg הארי פוטר 73 ~ שיחה ~ הטילדה הרביעית 22:05, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
כנראה ששכחתי בטעות חלק ממי שמילא, השתדלתי שלא (ואעבור שוב). תודה רבה! Face-smile.svg המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 22:41, 14 באוקטובר 2020 (IDT)
התיוג לדעתי לא עבד. בכל מקרה עניתי על המשוב. בהצלחה בן-ימין - שיחה 10:47, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה רבה בן-ימין. אנסה לתייג שוב.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:27, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
המקיסט, משום מה לא תייגת אותי. ראיתי את התיוג שלך רק כשראיתי בדף השינויים האחרונים. PRIDE! - שיחה 12:34, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
Euro know, לא תייגתי? סליחה. בתיוג המקורי (שכנראה לא עבד כי לכמה משתמשים כבר הוא לא עבד) ראיתי שאתה כתוב, ואת התיוג הזה לקחתי ועשיתי לו העתק הדבק בתקציר העריכה כדי לתייג שוב, אז חשבתי שזה יכלול אותך.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:36, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
בתקציר העריכה יש, אבל לא קיבלתי תיוג. PRIDE! - שיחה 12:37, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
אי־אפשר לתייג בתקציר עריכה יותר מחמישה עורכים. דגש חזק - שיחה 12:39, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
אוקיי, את זה לא ידעתי.. אז אני אנסה לתייג שוב שלא בתקציר העריכה. מתייג את משתמש:amikamraz, משתמש:גארפילד, משתמש:יונה בנדלאק, משתמש:הארי פוטר 73, משתמש:Tamir Kalman, משתמש:Theshumai, משתמש:Ofek j, משתמש:עדירל, משתמש:שלום1234321, משתמש:בן-ימין, משתמש:מושך בשבט משתמש:Euro know, משתמשת:מישהי שאיכפת לה, משתמש:HiyoriX, משתמש:שי אבידן, משתמש:אנדרסן, משתמש:Ldorfman, משתמש:Amire80, משתמש:דגש חזק, חברסודי.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 12:41, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
הפעם קיבלתי Face-smile.svg PRIDE! - שיחה 12:41, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
כבר מילאתי את השאלון :פ ‏HiyoriXשיחה • חציל-צילון • 12:43, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
גם אני כבר מילאתי. ישר כח! מושך בשבטשיחה • כ"ז בתשרי ה'תשפ"א • 13:06, 15 באוקטובר 2020 (IDT)


בנוגע לתיוג. יש לנו מנגנון לתיוג מהיר של קבוצת ויקיפדים ואם נראה לך שיהיה בה שימוש רב אתה אולי יכול להשתמש במנגנון שקיים בתבנית:בעלי ידע. ליצור קבוצת בעלי ידע של זה וכך לתייג את כולם בלי לשכוח אף אחד. אינג. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:52, 15 באוקטובר 2020 (IDT)
תודה רבה יונה. אכן אפשרי אם כי אני לא יודע כמה פעמים בעתיד אצטרך לתייג את כלל החונכים.המקיסט - על דא ועל הא - גם לוויקיפדיה יש עיתון 19:43, 15 באוקטובר 2020 (IDT)

סוף זו תמיד התחלה[עריכת קוד מקור]

שלום חבריי למיזם, כפי שכולם יודעים המקיסט היקר עוזב אותנו. המיזם הנהדר הזה לא היה נראה ככה או עובד ככה אם הוא לא היה בתמונה, אבל הוא פרש. לפני חודש המקיסט ביקש ממני להחליף את מקומו במספר תחומים במיזם, העיקרי בהם הוא זה. לכל שאלה, בקשה, הכוונה או עזרה אני כאן. יחד נמשיך להפעיל את המיזם ולהפוך אותו להצלחה מסחררת. בהצלחה לנוFace-smile.svg דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 16:31, 21 בנובמבר 2020 (IST)

בהצלחה דזרט Face-smile.svg כל הכבוד על היזמה והאחריות שלקחת! הדברים הכי חשובים שהמקיסט עשה לדעתי היו לוודא שהפניות מקבלות מענה, ולהעביר משובים בעזרת ויקימדיה-ישראל לויקימדיה העולמית - תהליך שהוא השלים לפני כמה שבועות (כזכור) ומעניין אם יצליח להשפיע במשהו על התפתחות המיזם. חזק ואמץ בנכונות שלך לאמץ את המיזם הזה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 16:54, 21 בנובמבר 2020 (IST)
תודההסמקה דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 18:14, 21 בנובמבר 2020 (IST)

תיוג אוטומטי[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. ראו בדף השיחה שלי. המשתמש משוחח כנראה עם אחד המתנדבים ואני מקבל את כל ההודעות במעמד צד אחד :) איך מטפלים בזה? GHA - שיחה 07:02, 24 בנובמבר 2020 (IST)

לא הבנתי למה הכוונה, אתה מתכוון שהוא כתב 3 הודעות וקיבלת התראה אחת? בוקר טוב והמשך יום נעים דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 08:26, 24 בנובמבר 2020 (IST)
לא, אני מתכוון שהוא כתב הודעה ראשונה, ואז שנייה שנראה כאילו מתייחסת לתשובה שלא קיבל ממני (מתעלם כרגע מהשלישית). GHA - שיחה 09:48, 24 בנובמבר 2020 (IST)
מוזר, אנסה לבדוק את זה בסופ"ש שתהיה לי גישה למייל שלי. תודה על ההערה דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 13:28, 24 בנובמבר 2020 (IST)
תודה לך! GHA - שיחה 13:34, 24 בנובמבר 2020 (IST)
ניסיתי לכתוב לאנשים בעניין, המקיסט לצערי לא היה זמין להודעה מלבד הודעה ששלח לי יום וחצי לאחר הפרישה. לצערי אין לי מענה ראוי לתת לך ואני מתנצל דזרטשיחההצטרפו למיזם הפוליטי - המשך יום נעים 12:30, 2 בדצמבר 2020 (IST)
כאשר מדובר במקרה אחד, תמיד יכול להיות שמי ששלח לך את ההודעות סתם חמד לצון. לא בטוח אם יש לנו איך לדעת. אם יהיו עוד מקרים כאלו, אולי נוכל להבין יותר. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 14:12, 2 בדצמבר 2020 (IST)

עורכים דתיים ופתרון להודעות בשבת[עריכת קוד מקור]

- הועבר מהדף שיחת משתמש:דגש חזק

בהקשר חלקי להתכתבות זו, תהיתי אולי תוכל לסייע לדזרט ולי בנושא שאנחנו מנסים לפתור, או לפחות להכווין אותנו לסיוע המתאים יותר Face-smile.svg במיזם הזה יש כמה חבר'ה שומרי שבת שקצת מבאס אותם שחלק מהפניות לפעמים נופלות על שבת. חשבתי שאולי אפשר ליצור בוט שבכל שישי בצהריים יסיר משתמשים מרשימה מסוימת מדף המיזם ויחזיר אותם בחזרה אוטומטית בשבת בערב. על פניו נשמע לי משהו פשוט למדי, אבל אני לא ממש התעסקתי עם בוטים ולא בטוח איפה להתחיל בכלל לקדם כזה דבר. אשמח לעצה. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 10:26, 9 בדצמבר 2020 (IST)

מצטרף לבקשה, אני בנתיים הפסקתי לפנות לעורכים דתיים עד שימצא פתרון, אבקש בשם שנינו תודה מראש Face-smile.svg דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - המשך יום נעים 19:01, 9 בדצמבר 2020 (IST)
פעם נתקלתי באיזו משתמשת שדף השיחה שלה נראה אחרת בשבתות וחגים, כנראה שזה אפשרי, (כרגע אינני זוכר מיהי) בברכה שמיה רבהשיחה • כ"ד בכסלו ה'תשפ"א • 22:54, 9 בדצמבר 2020 (IST)

דף השיחה שלי גם נראה אחרת בשבתות ובחגים; אבל כל זה נכון כשנכנסים לדף השיחה, או אפילו כשפותחים את מצב "עריכה". כאן הפנייה נעשית באמצעות לשונית מדף המיזם, אז אולי הדבר הנכון הוא ליצור הודעה בממשק התוכנה, שתופיע בשבתות ובחגים, שתבקש לוודא שהמשתמש מעוניין בתכתובת בשבתות. דגש חזק - שיחה 20:42, 13 בדצמבר 2020 (IST)

גם זה טוב, הודעה שתגיד לאדם שהוא מדבר עם שומר שבת או לחלופין תתן לשומר שבת את האופציה לבחור. תוכל לעזור לנו עם זה דגש?או לפחות לכוון אותנו לאדם שיוכל לעזור לנו במידה ואתה לא יכול? שא ברכה דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:44, 14 בדצמבר 2020 (IST)
לא הבנתי אותך, או שלא הבנת אותי. בכלים הקיימים, אם יוצרים הודעה שתופיע בימי שבת וחגים בממשק העזרה לחדשים כששולחים הודעה מדף הבית, היא תופיע אצל כולם. לא רק אצל מי שמשויך לחונך ששומר שבת. אם רוצים משהו יותר משוכלל, צריך לפנות למפתחים. דגש חזק - שיחה 12:49, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אני חשבתי על רעיון, אפשר ליצור סקריפט שיתבסס על הסקריפט של ריקון ארגז החול, וניצור דף תבנית:ותיקים למען חדשים/שבת שבו יהיה בדיוק כמו ויקיפדיה:ותיקים למען חדשים/מתנדבים, אבל יהיה כתוב משהו כמו: "נא לא לפנות למשתמש זה בשבת, וביום שישי יהיה משתמש שיחליף.
אם לא, אפשר לבקש מkotz שיעשה את זה. מושך בשבטשיחה • כ"ח בכסלו ה'תשפ"א • 15:46, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אם ככה צריך לפנות למפתחים, הרעיון של מושך בשבט הוא רעיון זמני טוב מאוד אבל זמני, מי מפתח בקהילה כאן? דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 19:47, 14 בדצמבר 2020 (IST)
מן הסתם אפשר לפתוח בקשה בפבריקטור. ערן? מושך בשבטשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 19:50, 14 בדצמבר 2020 (IST)
אני מעט התבלבלתי כי היה לי בראש שההודעה תגיע באקראי למישהו שנמצא ברשימת דף המיזם (ובמקרה זה מספיק להסיר ולהחזיר מהרשימה את שומרי השבת), אבל במחשבה נוספת אני מניח שמדובר בשיוך לחונך שמתבצע בשלב כלשהו מוקדם יותר, בהתאם למי שברשימה במועד פתיחת החשבון, ואז ההודעה תועבר בהמשך למי שכבר שויך לכן כחונך בין אם הוא ברשימה ובין אם לא. אולי Amire80 יוכל לעזור לי לעשות סדר איך זה עובד במיזם ויקיפדיה:ותיקים_למען_חדשים כדי שנוכל להבין איך אפשר להקל על שומרי השבת.
אני תוהה אם יש כיוון אחר שיוכל לעבוד - אולי עבור שומרי שבת ניתן להגדיר שהודעות מהחניכים יעברו לדף המתנה ויועברו אל דף השיחה רק בצאת שבת? אני לא בטוח מה אפשרי טכנית, אז אני זורק כיוונים ומקווה שזה יעורר משהו Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 22:45, 14 בדצמבר 2020 (IST)

מצטער, הדבר היחיד שאני מצליח לחשוב עליו הוא להסיר את עצמך מהרשימה לזמנים שבהם אתה לא רוצה שיכתבו לך. אמיר א׳ אהרוני - שיחה 22:58, 14 בדצמבר 2020 (IST)

תודה Amire80, זה בדיוק היה הרעיון המקורי שלי (ששומרי השבת יוסרו ויוחזרו מהרשימה כל סופ"ש על ידי בוט), אבל אני לא בטוח אם מי שמקבל את ההודעה זה מי שעכשיו עכשיו נמצא ברשימה, או מי ששויך לשולח ההודעה עוד קודם לכן כחונך (ואז אם מישהו קיבל חונך אקראי ביום חמישי ושלח לו הודעה בשבת, זה לא משנה אם החונך נמצא ברשימה או לא). זו השאלה שקיוויתי שתוכל לפתור Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:05, 14 בדצמבר 2020 (IST)
עוד בזמנו של המקיסט, דיברתי על משהו הרבה יותר נחוץ: נניח שאני חונך. אין לי אפשרות לדעת מי החניכים שהמערכת "הדביקה" לי, אין לאף אחד בעולם אפשרות לדעת מי החונך שלי (חוץ ממני), אלא־אם־כן מישהו קלט מישהו ידנית. כשהעיוותים האלו יתוקנו, ניתן יהיה לקבל מידע ברור יותר איך המערכת עובדת, ואיך משתחררים מחונך (למשל). אבל לאף אחד לא היה חשוב לתקן את זה; אז לא. כרגע מתעסקים כאן במשהו לא־אפוי, וחסר תועלת ממשית.
הרעיון של איש השום שהוזכר כאן (דף המתנה) הוא לא משהו שמדי מועיל: שומרי שבת לא מעוניינים שפנייה אליהם תהיה מלווה בחילול שבת, כך שאוטומציה של מיקום השאלה והעברתה לא קשורה לעניין כלל. דגש חזק - שיחה 23:12, 14 בדצמבר 2020 (IST)
1. להבנתי אחרי שבוצע הסקר בין החונכים/חניכים זה נשלח כחלק מהפידבק לויקימדיה העולמית.
2. תודה - תכלס לא הייתי בטוח מה המצב הרצוי בעצם, באופן טבעי נושא שאני פחות בקיא בו Face-smile.svg מזכיר שעדיין "חי" בדיון רעיון אחר שלי לגבי הבוט שמסיר/מחזיר לרשימה בסופ"ש. איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 23:44, 14 בדצמבר 2020 (IST)
הבעיה היא שהמקיסט אמר לי בערך חודש לפני שהוא פרש שהוא מתכוון לתת לי את המיזם בירושה לא חשבתי על זה, הרעיון שלך טוב- מבחינתי כל דבר שגם יעזור לעורכים חדשים וגם ימנע חילול שבת, אני זוכר משכניי (וגם אתה אמרת זאת איפשהו בדיון הזה דגש) אמר לי שלשם דוגמא אם אני כותב לו בשבת שהוא צריך להזיז את הרכב כי הוא חוסם את הוריי אני בעצם מאלץ אותו לחלל שבת כי הוא עונה להודעה שנכתבה בשבת - גם אם היו קוראים אותו ב2036 ביום חול. בקיצור כל רעיון שיטיב גם עם שומרי השבת וגם עורכים שצריכים מענה לשאלות מקובל מבחינתי. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 10:21, 15 בדצמבר 2020 (IST)
לגבי מה שכתבת בהתחלה, כל משתמש מקבל חונך ברגע שהוא נרשם (תנסה ליצור בבק"ש ובדף הבית יהיה כתוב מי החונך שלך) מושך בשבטשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 11:31, 15 בדצמבר 2020 (IST)
אני יודע איך זה עובד Face-smile.svg המקיסט לימד אותי בשביל לא להוריש לי מיזם שלא אדע לנהל. תודה בכל מקרה על ההסבר דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 11:36, 15 בדצמבר 2020 (IST)
זה ככה: דף הבית למשתמש חדש מושך בשבט ניסיון.PNG
אני פשוט כתבתי: "נא לא לפנות אלי בשבתות וימים טובים"... מושך בשבטשיחה • כ"ט בכסלו ה'תשפ"א • 11:42, 15 בדצמבר 2020 (IST)
מה שעשית זה מספיק לעניות דעתי, אבל אם יש פתרון נוסף זה מצוין. דזרטשיחהגוררים אתכם לעוד בחירות! - חג שמח! 12:37, 16 בדצמבר 2020 (IST)
- סוף העברה

איך עוזבים?[עריכת קוד מקור]

יצאתי לחופשת ויקי ארוכה לא רשמית וראיתי ששלחו לי הודעות (עקבתי בעזרת האימייל, לא ממש הייתי צריך לענות) כעת התפנתי ואני רוצה להפסיק את ההתנדבות. האם מספיק למחוק את שמי מרשימת המתנדבים?--שלום1234321אפצישיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א 09:11, 31 בדצמבר 2020 (IST)

שלום1234321, ככה לא ישוייכו אליך עוד משתמשים, אבל מי שכבר שוייך יישאר.
קלטתי את כל מי ששאל אותך שאלה כחניך ועניתי להם.
להבא כדאי שתודיע לנו לפני שאתה פורש כדי שמישהו ידע לעקוב אחרי דף השיחה שלך ולענות. מושך בשבטשיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א • 10:45, 31 בדצמבר 2020 (IST)
סליחה, טעות שלי,בעז"ה להבא אכתוב.
עכשיו אני רואה שצריך להיות בדוק עריכות אוטומטי כדי לערוך את הרשימה, כשהצטרפתי זה לא היה ככה.
אין לי את ההרשאה המתאימה, מושך בשבט, תוכל בבקשה לעשות זאת?--שלום1234321אפצישיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א 11:22, 31 בדצמבר 2020 (IST)
הסרתי מושך בשבטשיחה • ט"ז בטבת ה'תשפ"א • 12:54, 31 בדצמבר 2020 (IST)