שיחת משתמש:אלמוג / ארכיון 23

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

היסטוריה של קריית הוותיקן[עריכת קוד מקור]

כן. זה רק קריית הותיקן (ראה בפירוש נוסף בשורה הראשונה של הערך). ולא, אין צורך ב"היסטוריה של מדינת האפיפיור". כמעט כל הערך הקיים בענין זה הוא בעצם ערך היסטורי של מדינה שהיתה ואינה. לגבי הקטר/דונם, אני דוקא חושב שהקטר יותר מקובל אבל הקטר הוא בסך הכל 10 דונם (או מאית קמ"ר כמו שמעיד עליו שמו), אז זה ממש לא משנה. Ori~ 11:40, 21 ביוני 2007 (IDT)

אכן כן. צריך לחשוב איך מצרפים את מדינת האפיפיור לערכי ההיסטוריה של המדינות. לגבי הקטר, לקח לי חמש דקות להזכר מה זה, ודונם יותר נפוץ, אז שיניתי לדונם. שוב שאפו על הערך היפה, ועל התרומה למיזם. רוצים עוד... קילגור טראוט 12:05, 21 ביוני 2007 (IDT)
תודה. לא חושב שיש צורך לנסות לצרף - שמתי הפנייה לערך מורחב גם בערך היסטוריה של קריית הוותיקן וגם בערך הראשי של קריית הוותיקן. לפחות עכשיו תזכור כמה זה הקטר. אני זז לישיבה. ביי Ori~ 12:09, 21 ביוני 2007 (IDT)

העתקה[עריכת קוד מקור]

אפשר להעתיק את "דף זה מביע סולידריות עם הצועדים במצעד הגאווה" לדף המשתמש שלי? תודה! לירן (שיחה,תרומות) 15:16, 21 ביוני 2007 (IDT)

אין לי זכויות יוצרים על זה... שמח שמצאתי חבר לדעה. קילגור טראוט 15:18, 21 ביוני 2007 (IDT)
יופי! תודה. לירן (שיחה,תרומות) 15:20, 21 ביוני 2007 (IDT)
בעניין הזה הופיע משהו באתר חופש:אין בעיה לצטט עם הפניה כמובן, כולם שם חברים טובים שלי:

בהתחלה אסרו על הומוסקסואלים לצעוד ברחבי הערים. לא התרגשתי, כי אני לא הומוסקסואל. אח"כ אסרו על ממכר חזיר בחנויות. לא התרגשתי, כי אני ממילא מעדיף בקר. אח"כ צינזרו את האינטרנט, על פי "ועדת המוסר הטוב" שהקימה הממשלה. אפילו שמחתי, כי רובם היו אתרים שהרגיזו גם אותי. אבל אז נשלחתי לכלא כי בשיחה עם חבר בבית קפה דיברתי נגד הממשלה. אז כבר היה מאוחר מדי. (על פי איתן)

על פי מרטין נימולר. דרך אגב, מדרונים חלקלקים עובדים גם לכיוון השני. דוד 15:27, 21 ביוני 2007 (IDT)
העתקתי גם אני, בהסתמך על האישור ללירן :) אליזבט שיחה 17:07, 21 ביוני 2007 (IDT)

העתקה מאתר הפלמ"ח[עריכת קוד מקור]

נדמה לי שהיית זה אתה ש"סידר" שאפשר יהיה להעלות תמונות מאתר הפלמ"ח. האם דובר אז גם על העתקת טקסטים? גיליתי אתמול העתקה מאתר הפלמ"ח בערך מבצע לוט (ראה דף השיחה במאמר) וביקשתי ב"בקשות למפעילים" שיוחזר לגירסה של טרם ההעתקה. לבקשתי זו לא הייתה תגובה ואני תמה האם זה בגלל שמותר להעתיק משם?אודי 22:08, 21 ביוני 2007 (IDT)

היה מדובר בתמונות, ובסוף גם זה לא הסתדר. עכשיו אגש לקריאת דף השיחה של מבצע לוט ואם יש העתקה, היא תימחק קילגור טראוט 23:21, 21 ביוני 2007 (IDT)
אכן מועתק. הפכתי לקצרמר - מחקתי הכל פרט לפיסקת הפתיחה. כל הכבוד על העירנות ותודה על הפניית תשומת ליבי. קילגור טראוט 23:27, 21 ביוני 2007 (IDT)
אלמוג, נראה ש[זו הגרסה] האחרונה לפני ההעתקה על ידי איזה "פופיי" אחד. למה שלא תשחזר אליה? חגי אדלר 06:40, 22 ביוני 2007 (IDT)
אכן. שיחזרתי לגירסה הזו. יש לבדוק את כל עריכותיו של אותו פופיי קילגור טראוט 06:42, 22 ביוני 2007 (IDT)

שים לב[עריכת קוד מקור]

לדברי בשיחת משתמש:Daniel Ventura#תמונת חיילי הבריגדה בקולוסיאום. תודה, ‏odedee שיחה 06:12, 22 ביוני 2007 (IDT)

תמונת חיילי הבריגדה בקולוסיאום[עריכת קוד מקור]

אני לא מבין מה החיפזון להוריד את התמונה. תן לי לפחות את זכות התגובה. אתה חושש מתביעה. ובכן הצלם עשוי להיות היום לפחות בן 80 אם היה בן עשרים + בשנת 1944.הוא יתן לך 24 שעות לשקול את הנושא ולא צריך תגובה מיידית ! מה עוד שלפחות לפי דעתי קבלתי חוות דעת חיובית. אני חוזר אנא תשאיר לי את זכות התגובה לפני שאתה מוריד משהו שאני כותב או מציב בערך. החפזון הוא... ‏Daniel Ventura‏ 08:54, 22 ביוני 2007 (IDT)

דניאל, התמונה הזו יפה בעיני מאוד. גם הנצחת פועלם של אנשי הבריגדה חשובה. העקרון הוויקיפדי החשוב לפיו שינוי בערך מצריך תגובה של מי שכתב את הערך, גם הוא חשוב ביותר. כולם נסוגים מפני החשש לפגיעה בזכות יוצרים. אין לנו כאן עניין עם הצלם, שאני מקווה שהוא חי ושלומו טוב, אלא עם החוק. איני רוצה אפילו חשש להפרת החוק. עם כל הצער, נאלץ למצוא תמונה אחרת להדגים את הנושא. קילגור טראוט 14:12, 22 ביוני 2007 (IDT)
עדין לא הבנתי למה החיפזון. אבקש להבא לתת לי את זכות התגובה ולהמתין לפחות 24 שעות. נדמה לי שזו יכולה להיות התנהגות מקובלת - ברוב המקרים. ועכשיו לגופו של ענין -
נדמה לי שיש אי הבנה.
  1. התמונה הייתה בויקיפדיה. היא הייתה בסדרה של תמונות מהעיתון הגלגל. כאשר מצאתי אותה, לפני חודשים אחדים, הורדתי אותה למחשב שלי . מסיבה כל שהיא - אולי - היא נמחקה.( נדמה לי שהצבתי אותה בערך שער טיטוס - אחרי שהייתה מן הסתם בערך אחר - ואמרו לי שזה לא המקום הנכון ובערך קולוסאום לא מצאתי עניין להוסיף אותה) עכשיו נזכרתי בה והעלתי אותה שוב. יש סדרה של תמונות שנסרקו מעיתון ה"גלגל" והיא הייתה ביניהם - אולי תחת שם אחר. אם כל שאר התמונות "כשרות" במה יגרע גורלה.
  2. לא פחות חשוב, בזמן צילום התמונה, היה משטר כיבוש באיטליה של בעלות הברית. כך שאין בכלל קשר על החוק האיטלקי ! על סמך זאת קבלתי הרשות לעלות את התמונות של הבריגדה שמצאתי אצל חייל הבריגדה שגר היום בקדומים.

"להלן התגובה שקבלתי על תמונה שצולמה באזור שהיה בשליטה שלא קיימת יותר הועבר מדף דרור בפרק : " תמונות חדשות " בקשתי מדרור:

"אנא עיין בתמונה, שעדין לא הועלת לערך כל שהוא, שמה: תמונה:In dinnig room - copyright for press.jpg. מוטבעת עליה ועל עוד 3 תמונות של זכויות יוצרים, לפי הטקסט המופיע בדף העריכה. גם זמן רב עבר - כמעט מספיק נדמה לי - גם הצלם לא בנמצא. התמונות ברשות חייל בריגדה ששילם עליהם במיטב שכרו. האם ניתן להשתמש בהן. שוב 3 תמונות לערך "הבריגדה היהודית"." ‏Daniel Ventura‏ 14:39, 17 ביוני 2007 (IDT)

האם ידוע היכן צולמה התמונה? אם צולמה בשטחים שבשליטת המנדט הבריטי (ישראל או מצרים) או בבריטניה עצמה - דבר שנראה סביר מאד לאור השנה - אין בעיה ופגו זכויות היוצרים. אם צולמו במקום אחר, הדבר דורש בדיקה של החקיקה המקומית. דרור 14:49, 17 ביוני 2007 (IDT)
צולמו בשטחים שבשליטת המנדט הבריטי (ישראל או מצרים)או המדבר המערבי שהיה היה בשליטת הכיבוש הבריטי. אני מבין שאין בעיה. תודה"
  1. לאור זאת אבקש להחזיר את התמונה !

Daniel Ventura‏ 08:18, 22 ביוני 2007 (IDT)

מצאתי בערך שער טיטוס את השם המקורי של התמונה Gdudkoloseum. אם יש לך גישה לרשימת התמונות שנמחקו תתמצא את התמונה ותראה אתה רשיונות. שבוע טוב. ‏Daniel Ventura‏ 00:28, 24 ביוני 2007 (IDT)
אני הוא שסרקתי את התמונה מהגלגל ואני מכיר אותה היטב. אני הוא ששמתי את הרשיון, שהסתבר שהוא לא וודאי. ואני שהסרתי אותו ומחקתי את התמונה. העיתון עודו מצוי בידי. לדעתי בכל מה שכתבת אין מספיק כדי להסיק באופן וודאי שזכויות היוצרים על התמונה פגו, ולכן, וכאמור לצערי, התמונה צריכה להישאר מחוקה. קילגור טראוט 07:12, 24 ביוני 2007 (IDT)
וודאי יש רק דבר אחד בחיים. צריך להיות גם סבירות. לצערי נדמה לי שזה לא עומד במבחן הסבירות ! די במכלול השיקולים שהבאתי כדי להתיר את השימוש בתמונה. איטליה הייתה אז במשטר כיבוש ויש בולי דואר עם חותמת מפורשת עך כך. החוק של אז זה לא החוק של היום ! בכל זאת, בידידות ובהבנה. אם תשקול שוב את דעתך, אשמח . ‏Daniel Ventura‏ 09:11, 24 ביוני 2007 (IDT)
אגב סרקתה עשרות תמונות מהעיתון "הגלגל", אפילו בנית תבנית מיוחדת לכך, כולן בשרות הויקיפדיה. רק התמונה של חיילי הבריגדה צריכה להישאר מחוקה. לא מבין ! ‏Daniel Ventura‏ 09:23, 24 ביוני 2007 (IDT)
ההבדל הוא פשוט מאוד. תמונה זו צולמה בחו"ל ושאר התמונות בשטחי א"י המנדטורית. קילגור טראוט 06:53, 25 ביוני 2007 (IDT)
דבר אחד הצלחת. אני כבר חושש לעלות תמונות. איטליה הייתה מימשל כבוש של בעלות הברית. יש לי עוד תמונות על המערכה על נהר סניו ועוד. ואתה המפחיד אותי ! היש לך פתרון. ‏Daniel Ventura‏ 16:24, 26 ביוני 2007 (IDT)

היסטוריה של גרמניה המזרחית[עריכת קוד מקור]

ראה את תגובתי בדף שיחתי.‏Ingsoc‏ • שיחה 15:05, 22 ביוני 2007 (IDT)

גמרתי את מלאכת השכתוב, בבקשה בדוק אם ניתן להסיר את התבנית.‏Ingsoc‏ • שיחה 00:53, 25 ביוני 2007 (IDT)

עשית לי חשק[עריכת קוד מקור]

לאיזה רקלט טוב. או לפחות לכתיבת ספרות שוויצרית, אם ירצה השם. עם מקס פריש, גוטפריד קלר והרמן הסה, יש על מה לדבר. ראה גם הערותיי בשיחה:היסטוריה של שווייץ. ‏Harel‏ • שיחה 17:29, 22 ביוני 2007 (IDT)

ציטוט[עריכת קוד מקור]

"רק לפעמים באמצע צחוק על הפנים משתוללת כאן סופה כמו איסלנד את חוזרת מהכפור אני בא חשוף לאור ומחבק אותך חיבוק שלא נגמר". מהיכן? בעקבות שיחתנו לפני כמה ימים, אני חייב לשאול: בהינתן העובדה שאתה כותב היסטוריה אירופאית אחת ליומיים, עובד למחייתך וחי חיי משפחה, מתי בדיוק נשאר לך זמן לכתוב ספרים? ‏Harel‏ • שיחה 08:11, 23 ביוני 2007 (IDT)

אני גם עמית ואוריון אבידן, אלירם ועליזה בורמן, יחיאל שטמון, בנימין נתניהו, עובדיה יוסף ומיטל דוהן. אחת לשבועיים אנחנו מתכנסים ומחלקים בינינו את העבודה. אין בינינו כל קשר לסופר הכושל גלטאמיר, ואנו מאפשרים לו לכתוב את ספריו אחת לשנתיים. ילדיו גדלים בפנימיה החרדית "מעלה אשחר" והוא מקבל את הרשות לראות אותם למשך חצי שעה פעם בחודשיים, על מנת לעמוד על התפתחותם מבחינה אמונית. ריבוי כותבים זה מסביר את הצירוף של סלידתו העמוקה של "אלמוג" משלמה ארצי, כמו גם את נטייתו לצטט ממנו בכל הזדמנות. קילגור טראוט 08:16, 23 ביוני 2007 (IDT)
אני חייב לציין רק שבפעם האחרונה שאוריון ציטטה לי משפט שלו אני זיהיתי מייד שמדובר בכתב חידה של חמיצר. עמית 00:11, 24 ביוני 2007 (IDT)

ענייני הציפור[עריכת קוד מקור]

היי

למרות הפגיעה האנושה בציפור נפש, החלטתי בכל זאת לחזור למחויבות הקודמת ולטפל בקרב חלקין גול. גילגמש שיחה 08:02, 24 ביוני 2007 (IDT)

תיקון[עריכת קוד מקור]

הביקורת שלי בשידור בערוץ 10 לא היתה כלפי ויקיפדיה אלא כלפי אופן ההנהלות האנושית בויקיפדיה העברית. ויקיפדיה היא פרוייקט מדהים המושתת על יסודות מוצקים של חופש אחווה ושיתוף. בויקיפדיה העברית האוירה התרחקה מהמקור. באותו שידור גם העלתי תוכנית לשיפור המצב (זה הוצג כאילו שכבר ביצעתי אותה).אורי מוסנזון 23:34, 24 ביוני 2007 (IDT)

ראיתי את השידור. שמעתי את הדברים. הוויקיפדיה העברית כמו האנשים הכותבים בה אינם מעל לכל ביקורת, אך הדרך בה הצגת את הדברים לא הייתה ראויה לטעמי, ולכן לא שמחתי לראות אותך כאן שוב. יש שתי דרכים לדעתי לתקן ולבקר. הדרך האחת באמצעות מאבק מבפנים, והדרך השנייה לכבס בחוץ את הכביסה המלוכלכת. לדעתי מי שנוקט בדרך השנייה, שובר את הכלים ואינו יכול לשוב לאחר מכן כאילו כלום לא קרה, ולדבר על "חופש, אחווה ושיתוף". אוסיף גם כי לדעתי מי שתורם רק במרחב השיחה ולא במרחב הערכים, וזאת באופן מוצהר, כמוך, אינו בעל "מנייה" המאפשרת לו לדון בכלל ולהשפיע. לאחר מאבק ארוך נראה לי שהוויקיפדיה העברית מקבלת את דעתי. אורי, אני מחבב אותך באופן אישי, ואתה ודאי בעל רצון טוב. ידוע לי גם שיש הבדל בין הדרך בה הדברים מוצגים בכתבה ובין הדרך בה אתה רצית להציג אותם. מבחינתי תצטרך לכתוב הרבה KB של ערכים לפני שתהיה כאן בר שיח ראוי, וזאת מבחינה פומבית וודאי שלא מבחינה אישית. קילגור טראוט 06:18, 25 ביוני 2007 (IDT)
את הכביסה המלוכלכת כיבסתי רבות גם בפנים. אנחנו ארגון כל כך פומבי שגם הבפנים שלנו גלוי לכל. ובאופן יותר כללי: אינני אוהב את טענת "הכביסה המלוכלכת" גם כשהיא נאמרת בארגונים יותר סגורים. זה נשמע כמו העמדת פנים - בבחינת, "בו נשמור על תדמית נפלאה ועם הבעיות ננסה להתמודד במחשכים". אני לא מרגיש צורך לשמור על תדמית. גם כשאני רואה ארגון מבחוץ אני מעריך אותו יותר כשהו גלוי וכן. גם לגבי הבעיות שבו.
מתי הצהרתי שאכתוב רק במרחב השיחה ולא במרחב הערכים? האם אתה מתכוון לזה? אין לי כוונה כזאת. נכון שרוב העריכות שלי כיום הם במרחב השיחה אבל זה בגלל שאינני שקוע עמוק בפרוייקט. אינני אובייקטיבי כמובן אבל לדעתי חלק מההערות שלי בדפי השיחה של הערכים הם תרומות חשובות.
באופן אישי גם אני מחבב אותך. אני מעריך את יכולת הניסוח שלך ואפילו כמעט נהיינו שכנים. מבחינה פומבית אתה חלק מתהליך אובדן הנשמה של ויקיפדיה במימוש העברי שלה ואל כך אני מצר.אורי מוסנזון 23:35, 25 ביוני 2007 (IDT)

היסטוריה של תורכיה[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג,
בענין זה, כמה דרגות שונות של פירוט אנחנו בעצם צריכים? יש את פרק ההיסטוריה בערך הכללי שהשלמתי כרגע ושיחד עם התבנית מפנה אל כל הגורמים הרלוונטיים בהיסטוריה של המדינה. בנוסף, הוא מפנה לערך מורחב על האימפ' הביזנטית, ערך מורחב על האימ' העותמאנית (שאני מסכים שהוא חלש אבל יש להרחיב אותו במסגרת זו) וערך מורחב על הרפובליקה התורכית שאני אכתוב ואני מבטיח שיהיה טוב. שלושת אלה לבדם מכסים את 1700 השנים האחרונות.
האם באמת נדרשת רמת ביניים נוספת תחת היסטוריה של תורכיה? Ori~ 03:36, 25 ביוני 2007 (IDT)

לדעתי כן. "היסטוריה של..." מתחילה עם התיישבות האדם בשטח שמהווה כיום את שטחה של המדינה המודרנית, ומסתיימת כיום. ההיסטוריה של תורכיה לא התחילה לפני 1700 שנה אלא הרבה יותר מוקם. ראה את היסטוריה של הונגריה, המורכב מתמצות של רשימת ערכי משנה המכסים את כל התקופות. אם אתה שואל אותי, כתוב ערך טוב על הרפובליקה התורכית, ואחר כך ניתן ליצור ערך כללי שיהיה ערוך לפי - ממלכת החיתים - אסיה הקטנה (ההתיישבות היוונית והאימפריה הרומית) - האימפריה הביזאנטית - האימפריה העות'מאנית - הרפובליקה התורכית. ברגע שערכי המשנה כתובים (הבעייה היא עם התקופה שבין המאה ה-12 לפנה"ס עד חלוקת האיפריה הרומית ב-395), זה לא בעייה ליצור את הערך הראשי, שיהיה באמת ברמת ביניים. קצת יותר מפורט מקטע ה"היסטוריה" בערך הכללי, והרבה פחות מפורט מהערכים הספיציפיים. אשמח להמשיך ולענות על כל שאלה. הערך שאתה עובד עליו הוא בסיסי וחשוב. כל הכבוד שלקחת על עצמך פרוייקט מסובך זה. קילגור טראוט 06:12, 25 ביוני 2007 (IDT)
...איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו... טוב. אני אעשה את זה Ori~ 11:27, 25 ביוני 2007 (IDT)
היי אורי. קרא קצת למעלה בשיחה זו, ותגלה כי בדף זה יש שורה של כותבים הכותבים במשמרות. נפלת על המשמרת של גבי אשכנזי כאחד מהכותבים תחת השם "אלמוג", ואם הטון נשמע פיקודי במקצת, עמך הסליחה. דע לך שהוא כותב כאן בימי ב' בין 06.00 ל-08.00. כרגע המשמרת היא של נינט טייב ה100ממת. אז מאמי, ההיסטוריה של תורכיה מחכה לך. קילגור טראוט 14:13, 25 ביוני 2007 (IDT)
לא נשמע פיקודי. זו היתה בדיחה כאילו. מה הכוונה כותבים במשמרות? כמה אלמוג יש? Ori~ 21:39, 25 ביוני 2007 (IDT)
אני אחד, והנושא של "כמה אלמוג" היא סתם בדיחה שמיצתה את עצמה. קילגור טראוט 22:19, 25 ביוני 2007 (IDT)
אה. טוב לא הייתי כאן לפני שהיא מיצתה. Ori~ 22:31, 25 ביוני 2007 (IDT)

אלג'יריה[עריכת קוד מקור]

בדקתי את ויקינגליש - הערך שלהם לא משהו ואי אפשר לתרגם אותו לפה. גילגמש שיחה 06:32, 25 ביוני 2007 (IDT)

אפילו לא כהתחלה שניתן לבנות עליה אחר כך? קילגור טראוט 06:52, 25 ביוני 2007 (IDT)
התחלה רעועה מדי. אחפש מדינה אחרת... גילגמש שיחה 07:47, 25 ביוני 2007 (IDT)
מקווה שאני לא מתערב, אבל הערך הצרפתי טוב, אם אתה מסתדר עם צרפתית, או מוכן לעבוד עם כלי התרגום של גוגל. Ori~ 12:01, 25 ביוני 2007 (IDT)

מזדהה איתך[עריכת קוד מקור]

נתקלתי היום במקרה בפעם הראשונה בסרט המגעיל שעשו עליך (זה כנראה משהו ישן, נכון ?).
מזדהה איתך ומחזק את ידיך.
האם תבעת אותם על לשון הרע ?
דף משתמש שיחה 21:16, 25 ביוני 2007 (IDT)

תודה על התמיכה. היגשתי תלונה במשטרה. טוב לי להיות חבר מועיל כאן בקהילה ולא בנאדם שמטיף לשינאה. ושוב תודה. קילגור טראוט 21:18, 25 ביוני 2007 (IDT)

שלום ותודה גם לך על המחמאה[עריכת קוד מקור]

מאוד שמחתי לקבל ממך את המחמאה הראשונה שלי בוויקיפדיה. כפי שאתה רואה, אני כרגע בתחילת כתיבת הערך עבור האימפריה הפורטוגלית. הצעתך בנוגע לכתיבת הערך "ההיסטוריה של פורטוגל" נראית לי מעניינת. מהצצה ראשונית בוויקיפדיות של החבר'ה שמעבר לאוקיינוס, שלושה מקורות נראים לי סבירים - הערכים בוויקיפדיות בספרדית, בפורטוגזית ובאנגלית. לדעתי אתחיל בתרגום נאמן למקור של הערך בספרדית, כי הוא מסומן כערך "מצטיין" אצלם, וגם נראה לי די שלם ובשל. תוך כדי תנועה, או אולי לאחר מכן, אמזג תכנים של הוויקיפדיות באנגלית ובפורטוגזית. בינתיים אסתפק בתרגום סיזיפי ונאמן בצורה סבירה למקור. אחר כך נראה... בינתיים רק רציתי שתדע שאולי הכתיבה תיקח קצת זמן, כי כרגע האימפריה הפורטוגלית בעדיפות אצלי, ויש לי גם עניינים אחרים מחוץ לוויקי. ביי בינתיים ושוב תודה רבה.

קח את הזמן... שיטת הכתיבה שלך של שילוב בין ויקי בשפות שונות, מקורות חיצוניים וידע אישי, היא השיטה הכי טובה לכתיבה כאן. גם תרגום ערך מומלץ מוויקיפדיה זרה, אם אתה דובר טוב את השפה, יכול להניב תוצאות טובות. יש לי סבלנות לחכות ולראות מוצר מוגמר משובח. בהצלחה! קילגור טראוט 22:18, 25 ביוני 2007 (IDT)

סכיזופרנית הלחם[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום אני נחוש בדעתי שהערך "סכיזופרניית הלחם של אלורו" הוא ערך הולם. בקרוב יצא הספר "מחברות הבישול של הטבח אלורו" ובו מופיע בהרחבה תאור המקרה המוזר של הטבח ומחלתו. ייתכן שצריך להעיר שאיבחון המחלה נעשה ע"י גורם שאינו מוסמך בתחום רפואת הנפש אך עדיין מקרה המחלה מספיק מעניין, ורלוונטי להבנתה של דמות הטבח, כדי שיוקדש לו ערך בויקיפדיה. בברכה עמרי omri@operamail.com

כתוב לי כאן שוב כשיצא הספר, ויהיה ברור שהדמויות בו והמקרים המתוארים בו ראויים אף הם לערך משלהם. כרגע אין לי שום אסמכתא חיצונית לכך שהמצב הוא כמו שאתה מתאר, ואם המדובר בידע שלך שעדיין אינו נחלת הציבור הרחב, הכללים כאן אינם מאפשרים כתיבת ערכים מסוג זה. קילגור טראוט 13:14, 27 ביוני 2007 (IDT)

אבגוסטינוס[עריכת קוד מקור]

ראה אלפבית יווני - הגיית דיפתונגים ביוונית מודרנית. שמחה 17:03, 27 ביוני 2007 (IDT)

אך לגבי תעתיק עברי ראה ויקיפדיה:כללים לתעתיק מיוונית עתיקה דוד 17:27, 27 ביוני 2007 (IDT)

ראה לאן נפלת..[עריכת קוד מקור]

אם אתה כותב על אדווין האבל אנא ברר את תאריך הלידה (20 או 29 בנובמבר) האנגלים והגרמנים טוענים אחרת... נטע - שיחה - אהמ 11:31, 28 ביוני 2007 (IDT)

המטורף חיים בן פסח ומשתמש:[עריכת קוד מקור]

תכנס לשיחת משתמש:Jefry, ללינק בסוף הקללות על החסימה, ותהנה. (וגם תחסום את המשתמש ההז לצמיתות...) יעקב135 18:12, 28 ביוני 2007 (IDT)

סקרלט טיפלה במשתמש המטומטם הזה ומחקה את הלינק. הוא שם בדף השיחה שלו את הלינק הבא שהוא התנפלות אישית נגדך של המטורף חיים בן פסח. יעקב135 18:16, 28 ביוני 2007 (IDT)
אני מודה לך על שהסבת את תשומת לבי. מר בן פסח והנמנים על ארגונו אינם ראויים לכתוב כאן, וטוב עשה מי שחסם את המשתמש האמור. איני נהנה מהסרטון, ואודה לך אם לא תאזכר עוד את הלינק, הפוגע בי. קילגור טראוט 19:11, 28 ביוני 2007 (IDT)

העברת תמונה לערך[עריכת קוד מקור]

אולי תוכל להדריך אותי איך להעלות תמונה שצילמתי בעצמי ולשתול אותה בערך שכתבתי.כתבתי על הכדורגלן נתן פנץ וצילמתי את הפסל שלו.התמונה נמצאת בויקימדיה אך איך אני מעביר אותה משם לערך? אודה על עזרתך

Avi1111 18:48, 28 ביוני 2007 (IDT)

תודה על הפנייה. האם אתה יודע להעלות תמונה לערך? בגדול, כאשר אתה עורך, למעלה יש תיבות קטנות ומרובעות, בין התיבה הבולטת בצורת האות A ובין התיבה בצורת חצוצרה, הנמצאים בין התיבות מימין, יש תיבה בצורת תמונה. לחץ עליה ותקבל שורת טקסט. הכנס במקום הראוי, בו רשום PictureFileName.jpg לכך את שם התמונה שהעלית לויקישיתוף, ובמקום בו כתוב "כיתוב תמונה" את הכיתוב "פסלו של נתן פנץ המוצב ב...." או כל כיתוב ראוי אחר. התמונה צריכה לעלות. כל תמונה בויקישיתוף (אם לכך כוונתך ב"ויקימדיה") נקראת באותו השם ממש בכל מיזמי ויקיפדיה בכל השפות. אם גם אחר הסבר זה יש דברים שלא ברורים, אל תתבייש לפנות שוב. בהצלחה. קילגור טראוט 19:15, 28 ביוני 2007 (IDT)

העלאת תמונה[עריכת קוד מקור]

לא הולך לי. מה זה "שם התמונה"?בויקישיתוף כתוב image:1001.ipg כשאני מקליד זאת ומוסיף כיתוב אני מקבל את הכיתוב ותמונה ריקה עליה כתוב הכיתוב שהזכרתי. אנא עזור לי אני בכלל חושב שאפשר לארגן הדרכה קצרה של מפעילי הויקיפדיה למשתתפים המעונינים בדבר,כמוני.

Avi1111 21:32, 28 ביוני 2007 (IDT)

משהו כאן באמת לא עובד. תן לי כאן לינק לתמונה בויקישיתוף. קילגור טראוט 21:43, 28 ביוני 2007 (IDT)

לינק לויקישיתוף[עריכת קוד מקור]

לא ברור לי מה זה הלינק לויקישיתוף .אולי תכנס עם AVI1111 ותראה שיש לי שם 2 תמונות שאחר מיהן היא התמונה של נתן פנץ ויש שם גם כיתוב ותיאור התמונה וכתוב צילום עצמי

Avi1111 22:03, 28 ביוני 2007 (IDT)

סליחה על ההתפרצות, אבל השמות המלאים של התמונות הם תמונה 1001.jpg ותמונה 928.jpg. חי ◣ 28.06.2007 (שיחה)
אני כרגע מוגבל בזמן, אשתדל להגיע לעניין אחרי הצהריים. קילגור טראוט 05:35, 29 ביוני 2007 (IDT)

אלונה[עריכת קוד מקור]

אשמח לקבל חונך בתודה אלונה

תודה על הפנייה אלונה, ואשמח לעזור. דבר ראשון, על הודעות חותמים באמצעות ארבעה סימני טילדה - הסימן הזה ~, ואז זה משאיר חתימה שלך, ואני יודע בדיוק מי דיבר איתי. אני עכשיו יוצא ללימודים ואולי אשוב אחר הצהריים. השאירי לי כאן רשימה של שאלות או לינק לערך שכתבת, ואראה מה אני יכול לעזור. מכיוון שהדף הזה נקרא על ידי רבים, רוב הסיכויים שהשאלות יענו עוד לפני שאשוב. יום טוב קילגור טראוט 05:37, 29 ביוני 2007 (IDT)

אתה פתחת את הפתח, ואני המשכתי: אל תתנו להם רובים.[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, עברתי על הערך ועל השיחה שלו, וראיתי את שאלתך, מה עם שיריו הפציפיסטיים של אלתרמן. חשבתי שאתה צודק, הבאתי את השיר עם כמה מלים. בקריאה מאוחרת, שיר ממש מדהים. אבל לא הייתי נזכר בו, אלמלא שאלתך.Alosha38 06:26, 29 ביוני 2007 (IDT)

העלאת תמונה[עריכת קוד מקור]

מצטער ,אבל זה לא יוצא.אני מקקבל ריבוע ריק ולמטה את הכיתוב פסל נתן פנץ אבל במקום התמונה מופיעה הכתובת JPG.1001. אני באמת לא רוצה להטריח אותך.אולי יש לך מסנג'ר או מםפר טלפון שאוכל להתקשר.

בתודה Avi1111 13:21, 29 ביוני 2007 (IDT)

הוספתי את התמונה לערך, מקווה שעזרתי לך. הידרו 13:32, 29 ביוני 2007 (IDT)

ד"ש[עריכת קוד מקור]

הייתי אתמול ממש בכניסה ליישובך, בדרך מאבטליון לכרמיאל. אל תשאל. כמה רחוק! ומצד שני, נוף קדומים גלילי נהדר. בפעם הבאה - ודומני שמעתה תהיה כזו - גם אפול עליך לקפה, הגיע הזמן לממש איומים. ‏Harel‏ • שיחה 09:18, 30 ביוני 2007 (IDT)

הייתי כמעט נעלב, לולא ביליתי את חציו הראשון של היום בתל אביב ואת חציו השני בחיפה. בנאדם - דלתי תמיד פתוחה בפניך. קילגור טראוט 09:19, 30 ביוני 2007 (IDT)

כל הכבוד!!![עריכת קוד מקור]

סיימת ממש מהר את הערך אדווין האבל קבל ח"ח... נטע - שיחה - אהמ 11:38, 30 ביוני 2007 (IDT)

תודה! קילגור טראוט 11:43, 30 ביוני 2007 (IDT)

דיון במזנון[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

שים לב!

הדיון שבו לקחת חלק אודות החוקים החדשים עבר מקום לשיחת ויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 29#החוקים החדשים ששם מקומו הנכון. גילגמש שיחה 12:00, 30 ביוני 2007 (IDT)

ואכן, לפי הכללים החדשים זה מקומה. קילגור טראוט 15:05, 30 ביוני 2007 (IDT)

סעיף ההשכלה הגבוהה בערך ברזיל[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, עדיין לא הספקתי להתחיל את העבודה על הערך ההיסטוריה של פורטוגל. מקווה שמחר כבר אגש לעבודה. בינתיים מתקדם בקצב מתון עם האימפריה הפורטוגלית. ולעניין אחר: כוויקיפד חדש רציתי לשמוע ממך האם אני צודק בטענות ששטחתי בשיחה של הערך ברזיל לגבי תת-סעיף השכלה גבוהה. כטירון באתר, אני לא מרשה לעצמי למחוק שם מילה, בייחוד כי הערך כבר בנוי טוב, ורבים וטובים כבר עבדו שם יחד. וגם יכול להיות שאני טועה וטענותיי בשיחה קצת מוגזמות. מעניין אותי מאוד לשמוע מה יש לך לומר לי בנידון, כוויקיפד שבע עריכות אתר-פד 21:21, 30 ביוני 2007 (IDT)

אני מסכים עם כל מילה. אני מפנה את תשומת ליבו של מומחה הבית שלנו לברזיל משתמש: אורי ר., שהנהיג את מתקפת האיכות על ברזיל, שחבל שלא היית כאן כי נראה לי שיכלת לתרום לה תרומה איכותית. עם זאת, אולי אתה יכול לתרגם את סעיף ה"חינוך" מהויקיפורטוגזית או ויקיספרדית? נראה לי שכאן מדובר בתרגום לקוי מהויקינגלית, וויקיפדיות אחרות יקדישו קצת פחות תשומת לב למה שיש לפיינמן להגיד. קילגור טראוט 21:34, 30 ביוני 2007 (IDT)
ראיתי שכבר פנית לאורי בעצמך. אני מציע להמתין לשמוע מה שיש לו להגיד לפני שמתחילים לשנות את הערך. אם לא יגיב כמה ימים (גם זה קורה בעידן הטרנס-אטלנטי), נראה לי שאין מניעה שתשנה את סעיף החינוך כמיטב יכולתך. קילגור טראוט 21:36, 30 ביוני 2007 (IDT)

בשמחה אתרום את שאוכל בפורטוגזית (שפת אם) ובספרדית. אדבר כבר עם אורי בנושא. וגם לא רציתי להתחיל למחוק שם דברים, כי זה גם לא אדיב ולא נחמד, וגם, להבנתי, יש פה גם כללים. אתר-פד 21:44, 30 ביוני 2007 (IDT)

ואכן, גם אעשה סקירה בנושא החינוך אתר-פד 21:45, 30 ביוני 2007 (IDT)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/מיזם אסטרונומיה[עריכת קוד מקור]

תודה על תרומתך בערך אדווין האבל. אנא חתום את שמך שם שטיפלת בו. כמו כן, באם הוא גמור, אנא הצב אותו בסעיף "בקורת עמיתים" שם. חגי אדלר 07:11, 2 ביולי 2007 (IDT)

בוצע. תודה קילגור טראוט 07:30, 2 ביולי 2007 (IDT)

קנאביס כצמח[עריכת קוד מקור]

למה שחזרת? לא הגיוני באמת שהקנאביס הוא קודם כל צמח, ורק אחר כך סם? Odonian ‏ 09:21, 2 ביולי 2007 (IDT)

לא. כמו שמובהר בתבנית הפותחת את הערך הערך עוסק בקנאביס כסם. המתעניין בקנאביס כצמח יכול לקרוא את הערך קנאביס סאטיבה, שאליו מופנה הקורא עוד לפני פיסקת הפתיחה. הערך קנאביס כפי שהוא בנוי עוסק בסם. לכן שיחזרתי. קילגור טראוט 11:30, 2 ביולי 2007 (IDT)

למחוק או לא למחוק[עריכת קוד מקור]

שלום קילגור. לפני כמה רגעים הצבעתי נגד מחיקתו של הערך בית הספר לבנים של אוקלנד. אשמח אם תיתן לי את דעתך על הנימוקים להשארתו:
בראשית ימיי בוויקי נתקלתי בטיעוני לא אוכל/לא שותה סביב מחיקת ערכים העוסקים בדמויות מסיינפלד. הטיעונים נראו לי הגיוניים תחילה, אך מהר מאוד זנחתי אותם ממספר סיבות (כיום אני אפילו מתנגד לערכים שבראשם מתנוססת תבנית שכתוב). אתה מכיר את הטיעונים בעד ונגד לכן אחסוך לעצמי להרחיב בעניינם.
לאחרונה בחנתי שוב את הנושא והחלטתי שאולי כן אפשר להשאיר ערכים איזוטריים תחת תנאים מסוימים ובראשם ההתחשבות בכותב. אם מדובר בערך בעל ערך אנציקלופדי חלקי (לא שרברב, כן עורך דין), אם מדובר בערך שכתוב בלשון עבר (דמויות מספרים/סרטים), אם מדובר בערך שאינו קצרמר, ואינו דורש שום שכתוב או עבודה נוספת. כל הכללים האלה ובנוסף כלל הכותב: אם כותב הערך כתב עשרה ערכים אנציקלופדים על כל ערך "בעייתי" שכזה אז אולי יש להשאירו. הבעיה העיקרית עם ערכים מסוג בית הספר לבנים של אוקלנד היא שהם עלולים להתרבות. "כלל העשרה" מונע זאת ומגביל את מספר הערכים האלו לאחוזים בודדים מכלל הערכים. אני כתבתי עשרה ערכים דוגמת כתבי הפדרליסט וכעת אני רוצה לכתוב ערך נאה על דמות מספר שולי. למה לא לתת לי בעצם? ‏Gridge ۩ שיחה.

פירוט מאוד מפורט של דעתי בנושא יש במשתמש: אלמוג / משנה ויקיפדית. בית הספר לבנים באוקלנד פסול לא בשל היותו איזוטרי, אלא בשל היותו ערך מוזמן על ידי יחצ"ן. קילגור טראוט 15:11, 2 ביולי 2007 (IDT)

כן, קראתי את הדף הזה. אתה מדבר שם על החשש מהתרבות ערכים איזוטריים. על החשש מעבודה נוספת שתיפול על עורכי הוויקיפדיה, שיצטרכו לשכתב ערכים וכו'. זה לא קשור לפתרון המוצע. ‏Gridge ۩ שיחה 15:18, 2 ביולי 2007 (IDT).

שיהיה ברור, אני לא מציע מדיניות חדשה, ברורה לי הבעייתיות שבפתרון שלי. אבל זה משהו לחשוב עליו לפני שמצביעים למחוק ערך. ‏Gridge ۩ שיחה 15:20, 2 ביולי 2007 (IDT).
כן, אני באמת צריך לעדכן את הדף הזה. את הפיתרון שלך איני אוהב, שכן אני בעד שוויון וויקיפדי. זכותי וזכותך לכתוב ערכים איזוטריים צריכה להיות שווה לזכותו של כל משתמש אחר. אין להתנות זכות לכתיבת ערכים בתרומה כלשהי, או להעניקה באופן אישי למשתמש זה או אחר שעבר סף מסוים. את הערכים יש לבחון לגופם. קילגור טראוט 15:23, 2 ביולי 2007 (IDT)
לגופם, ובלי קשר לנסיבות שהביאו לכתיבתם. הייתי מקבל לחלוטין אם היית אומר שלדעתך אין לערך חשיבות, אבל אתה, אם אני מבין נכון, אומר שכיוון שכתיבתו נבעה מבקשה של מישהו, אין טעם לדון בחשיבות ויש למחוק לאלתר. קומולוסשיחה 15:25, 2 ביולי 2007 (IDT)
ערך צריך להכתב כתוצאה מצורך אמיתי של קוראים או כותבים. במובן זה יש קשר לנסיבות שהביאו לכתיבת הערך. כך, למשל, התנגדתי לכתיבת ערכי פריימריסטים סמוך לבחירות, מועמדים לראשות לשכת עורכי הדין סמוך לבחירות ללשכה, וכיוצא בזה ערכים שנכתבו שלא כתוצאה מצורך אמיתי של כותב או קורא, אלא כתוצאה מרצון להשיג תוצאה חוץ ויקיפדית כלשהי. קילגור טראוט 15:28, 2 ביולי 2007 (IDT)
אחד מן הנימוקים החוזרים העיקריים לחשיבות של ערך הוא הצבעה על העובדה שמישהו כתב אותו (ומכאן שהוא חשוב, לפחות בעיני הכותב). כאשר מעורבים בכתיבה אינטרסים זרים, הנימוק הזה בטל מעיקרו. (כך אגב גם בקישורים ותוספות לערכים: קישור שאין עומדים מאחוריו אינטרסים ראוי לבחינה נייטרלית; אחרת, הנחת היסוד צריכה להיות שהקישור אינו במקום). עוזי ו. 17:32, 2 ביולי 2007 (IDT)

משטרת המנדט[עריכת קוד מקור]

לאלמוג ערב טוב,

ראה דברי אליך בנדון בדף השיחה שלי.

בברכה, אברהם אמיר 21:20, 2 ביולי 2007 (IDT)

שיחה:אדווין האבל#הערות חגי אדלר להרחבה של אלמוג[עריכת קוד מקור]

עיין שם - ביקורת בונה. חגי אדלר 04:11, 3 ביולי 2007 (IDT)

אכן ביקורת בונה. עם חלק מהדברים אני מסכים, חלק מהדברים הם עניין של מינוח, חלק מהדברים הוא עניין של הבאת סימוכין. אשיב על הכל, אבל יש כאן בערך חצי שעה עבודה שאין לי כרגע. קילגור טראוט 06:25, 3 ביולי 2007 (IDT)

כולו שלך[עריכת קוד מקור]

אתה יותר ממוזמן לעשות בו שפטים. יחסיות האמת 06:50, 4 ביולי 2007 (IDT)

אכן, שיפור ניכר מאוד לעומת המצב הקודם. במהלך סוף השבוע אראה אם יש לי משהו לתרום, וזאת אם לא אלקה בחטא העצלות. תודה! קילגור טראוט 06:56, 4 ביולי 2007 (IDT)

תרומתי למיזם ההיסטוריה[עריכת קוד מקור]

הנה תרומתי למיזם ההיסטוריה: הצלחתי לשכנע (כנראה) מומחה בתחום לכתוב את הערכים על ההיסטוריה של צ'צ'ניה ורודזיה. יום טוב, דוד 09:55, 4 ביולי 2007 (IDT)

תודה על התרומה, נקווה שתישא פירות יפים בהקדם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 09:56, 4 ביולי 2007 (IDT)

אהלן. תוכל להביט על היסטוריה של איי מרשל? תודה וערב נעים. חי ◣ 4.07.2007, 19:28 (שיחה)

יפה מאוד. כמו בהיסטוריה של קיריבטי אני לא יודע כמה בדיוק אפשר לכתוב על ההיסטוריה של איי מרשל, ולכן אני מעריך את הערך כ"התחלתי", בתקווה שיגיע יום אחד מרשליסט מושבע ויכתוב כאן ערך למופת של 100KB. בכל אופן עבודה טובה, וערך היסטורי נוסף שנכתב במיזם! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:15, 5 ביולי 2007 (IDT)
וכנראה פיספסתה את ההודעה הקודמת שלי אז לידיעתך שכתבתי את היסטוריה של גרמניה המזרחית. בבקשה בדוק אם אפשר להסיר את תבנית השכתוב.‏Ingsoc‏ • שיחה 01:31, 5 ביולי 2007 (IDT)
אכן פיספסתי - פניתי להראל שיבדוק שם את המצב, מחוסר זמן בעצמי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:13, 5 ביולי 2007 (IDT)

עוד על המיזם[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

הצעה קטנה: בסיום כתיבתם של ערכים, שכתובם, הרחבתם או בדיקתם, כדאי, אולי, להוסיף שלב אחרון של שיבוץ עובדות חשובות במקומות הרלוונטיים של "היום בהיסטוריה". לא כל עובדה, אבל כאלו חשובות בקנה מידה הרלוונטי לערך - כן. בברכה, אורי שיחה 03:22, 5 ביולי 2007 (IDT)

יש לי בעייה עם זה, כי יש איזה בוט שעובר על הערכים של הימים או של השנים ומשווה ומוחק. אני לא ממש יודע איך לעשות את זה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:12, 5 ביולי 2007 (IDT)
שלום, אם אינני טועה הבוט מעתיק מערכי הימים לערכי השנים, או משהו כזה. אין כל מניעה, למיטב ידיעתי, להוסיפ אירועים בדפי התאריכים... אני בטוח שדף זה נצפה מספיק ובקרוב תופיע כאן תשובה... בברכה, אורי שיחה 15:08, 5 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של אנגולה[עריכת קוד מקור]

היי,

סיימתי לתרגם את הערך מאנגלית. אני חושב שעדיין חסרים בו כמה דברים (התקופה הטרום-פורטוגלית לוקה בחסר, וגם לא לגמרי ברור לי איך הממלכות האפריקאיות עברו מן העולם בכזו קלילות), ופניתי למשתמש:אתר-פד שינסה לחלץ מידע מוויקי הפורטוגלית. מכל מקום, אשמח אם תעריך את הערך בטבלת המיזם (ואפרופו הערכה - מלוא הערכתי על המיזם החשוב הזה). עידו 14:04, 6 ביולי 2007 (IDT)

בוררות[עריכת קוד מקור]

נתבקשתי על ידי יוני לבדוק מציאותה של תבנית שכתוב בערך הלוצינוגן‏ הופתעתי לראות את הערך בשלבים ראשונים של עריכה על ידי משתמשים הידועים בדעה מסוימת לגבי הסמים, וכשנסיתי לאזן, הם מתנפלים עלי ומבקשים לעקר שוב את הערך מכל ביקורת שהיתה בו. אנא בדוק את העניין. אין לי כוח למלחמות עריכה. Avibliz 13:47, 7 ביולי 2007 (IDT)

אבי, אתה רואה צל הרים כהרים, והמשתמש יוסי הראשון אינו ידוע לי בדעה מסויימת לגבי סמים, כי אם בידע אנטומי שהוא מפגין בכתיבת הערכים. שיחזרתי לגירסה האחרונה שלו. דעתי כדעתך בנוגע לערכי הסמים, אבל גם לא צריך להגזים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:58, 7 ביולי 2007 (IDT)
חבל שלא קראת את הסברי העריכה ולא התיחסת לעריכות כשלעצמן ולא לכותב. וחוץ מזה אשמח אם תביע דעתך לגבי נחיצותו של ערך (או פרק בערך) העוסק בסמים אלימות ופשיעה, נושא שאם הוא היה כתוב באחד מערכי הסמים הוא הועלם משם באורח פלא. ראה מסמך של הכנסת. כאן Avibliz 14:18, 7 ביולי 2007 (IDT)
קראתי, בדקתי, השקעתי בעניין 20 דקות שממש אין לי היום. אני עדיין חושב שהגזמת קצת ושהמצב לא נורא כמו שאתה מתאר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 14:20, 7 ביולי 2007 (IDT)
עדיין זה לא מסביר מדוע מערך הפשיעה נעלם ההסבר הכי חשוב לפשיעה הנוגע לסמים - ההתדרדרות לפשיעה לצורך מימונם. Avibliz 14:21, 7 ביולי 2007 (IDT)
אז תחזיר אותו. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 14:30, 7 ביולי 2007 (IDT)
אם אעשה זו יתחילו כל תומכי הלגליזציה לקפוץ. עדיף שמישהו אחר יעשה את זה ויהנה מיתרון בהשגת 100 עריכות ב-90 יום. לדעתי המחקר (של הכנסת) שווה ערך בפני עצמו עם הפניה לערך מורחב מכל ערכי הסמים. Avibliz 14:33, 7 ביולי 2007 (IDT)
אבי, הויכוח היה שם בעצם על שני דברים. האחד, שLSD יוצר תלות נפשית ולא תלות גופנית. מה לעשות שהאתר של הרשות למלחמה בסמים אליו מפנה הערך אומר את זה בדיוק< והשני באמת נושא המימון. לדעתי המדובר בנושא שאינו קשור להלוצינוגנים כהלוצינוגנים, ודי להזכיר את העובדה שהשימוש ברובם אינו חוקי. את המלחמה על הטיית הערכים יש להילחם בחזיתות הנכונות. במקום בו ההטייה היא ברורה וכואבת. אין להגזים, ואין לכנות גם ויקיפדים אחרים בכינויים שאינם לעניין. אני מבקש ממך לעזוב את העניין ולהתמקד כרגע בדברים אחרים. המצב שהיה כאן בעבר לא יחזור. פעילות יתר בנושא רק מביאה למצב של "זאב זאב" בו אם תהיה הטייה אמיתית יאמרו "זה שוב אבי ואלמוג עם השטויות שלהם". חבל. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 14:39, 7 ביולי 2007 (IDT)
הויכוח היה גם על הנושא השלישי -טענו נגדי שאין לי הוכחות באשר לקשר בין סמים ופשיעה, אי לכך הבאתי הוכחות ואני חושב שלפני שאעזוב את הנושא, כדאי לפחות להעלות אותם לאחד הערכים הראשיים בתחום הסמים או לערך בפני עצמו. זה לא אני - זה הכנסת. Avibliz 14:43, 7 ביולי 2007 (IDT)
מסכים איתך שזה מידע חשוב שצריך להיות כתוב בוויקיפדיה העברית. השאלה היא באיזה ערך ובאיזה פורמט. הקישור לערך הלוצינוגן נראה לי דחוק, עם כל הכבוד. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 14:44, 7 ביולי 2007 (IDT)
בוא נעלה את זה לערך בפני עצמו וניתן קישור הולם (אולי בצורת תבנית) מכל ערכי הסמים. Avibliz 14:47, 7 ביולי 2007 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך אחד כזה. הגיע? בברכה, תומר 21:05, 7 ביולי 2007 (IDT)

קיבלתי. רעיון יפה. אחשוב עליו כמה ימים (יש לי מבחן ביום שני) ואנסה ליישם אותו בהמשך השבוע. תודה על הרעיון, ובכלל על המילים היפות במייל. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:49, 7 ביולי 2007 (IDT)

דף אישי[עריכת קוד מקור]

סוף סוף חנכתי לעצמי דף אישי. מוזמן להביט. ובשעה טובה, התחלתי לכתוב על ההיסטוריה של פורטוגל. אתר-פד 00:01, 8 ביולי 2007 (IDT)

דף מעניין... נעים מאוד, מרקו, ומחכה לקבלת הערך המושלם! קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:20, 8 ביולי 2007 (IDT)
ביום שוויקיפדיה תהיה מושלמת, לא לך ולא לי תהיה עבודה פה אלמוג (אלא אם אתה רוצה לנטר טרולים ושאר צרות) ;) אבל אל לנו לדאוג, כי, בהשאלה, איך אומרים במדע, פתרון לשאלה מוביל ללפחות עוד שאלה המחכה להבהרה. לילה טוב, אתר-פד 23:55, 8 ביולי 2007 (IDT)

היסטורית ארגנטינה[עריכת קוד מקור]

שלום. לאחרונה התבשרתי שעלי לטוס למולדתי בעקבות מצבו הבריאותי של אבי, אני לא יודע כמה זמן זה ייקח אבל אני מקווה שלא יותר משלושה שבועות!.
התחלתי לעבוד בעצלתיים (יש לומר - יתר על המידה!) על הערך היסטוריה של ארגנטינה (- מה גם שלא היה לי מחשב בשבוע האחרון...)
בערך יש תבנית עבודה, אני מאד רוצה להמשיך בערך הזה אבל אני מניח שאי אפשר להשאיר אותו במצב הזה... שאלתי היא - מה לעשות??
טיסתי תהיה ביום שלישי בבוקר, עד אז אני אשתדל לעשות כמיטב יכולתי כדי לשפר את הערך בזמן המועט שנותר לי, מי יודע? - אולי אפילו אביא אותו למצב נסבל.
בתודה - שווייצן 04:58, 8 ביולי 2007 (IDT)

לשווייצן שלום. ראשית, אני מאחל לאביך החלמה מלאה ובריאות טובה. שנית, יש סדר עדיפויות בחיים, וכתיבת ה"היסטוריה של ארגנטינה" נמצאת בו בעדיפות די נמוכה, כאשר עניינים אישיים חשובים עומדים על הכף. אשמור על תבנית "בעבודה" בערך עד לשובך, ותוכל לעבוד על הערך בקצב שלך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:19, 8 ביולי 2007 (IDT)
שלום אלמוג, כמובן שלא התכוונתי לשאול 'אם אני יכול לנסוע?' (שזה בהחלט יכול להשתמע מהניסוח הנוכחי...), אשתדל להספיק כמה שיותר ביממה הקרובה, בעיקר תרגום מויקי האנגלית, ואחרי שאחזור, כשהמצב, אני מקווה ישתפר - אמשיך ביתר פירוט מהספרדית. בברכה, שבוע טוב, שווייצן 11:31, 8 ביולי 2007 (IDT)
כבר העירו לי למעלה שאני נשמע פיקודי (איחלתי לחייל הצלחה בהמשך דרכו וכו'). כל מה שהתכוונתי הוא שאל תשקיע זמן ומאמץ בעניין אם אתה לא פנוי מבחינה רגשית ומבחינת הזמן שצריך להשקיע, ועדיף שתשקיע כל דקה בטיפול בעניינים המשפחתיים. הערך יחכה, ואשמור על תבנית העבודה. ומשכל זה נאמר - שוב, טיסה נעימה ובטוחה והחלמה מלאה לאביך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:29, 8 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה ונשיאים[עריכת קוד מקור]

עוד אחד מוכן, הפעם בקטנה.

כמו כן, קראתי את הערותיך על חוק יסוד: נשיא המדינה (אפילו לא ידעתי שהוא הוצע להמלצה), ואני בהחלט מסכים איתן. אנסה לשפר אותו בהמשך השבוע. עידו 23:41, 8 ביולי 2007 (IDT)

לא רע בכלל! אתה אלוף האיים הקטנים. כאשר גאידמק יקנה את המיזם אסדר לך חופשה באיים הקאריבים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:20, 9 ביולי 2007 (IDT)
אני חושש שכשגאידמק יקנה את המיזם הוא ישים תבנית {{לשכתב}} על היסטוריה של אנגולה. עידו 22:59, 9 ביולי 2007 (IDT)
$$$$ ;) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:56, 10 ביולי 2007 (IDT)

מיזם המדינות[עריכת קוד מקור]

איזה מיזם נהדר. אני ממש נהנה מקריאת הערכים שנכתבים במסגרתו. תודה לך (וכמובן גם לשאר המשתתפים בו) על הערכים הנהדרים. לירן (שיחה,תרומות, בקשה ממפעילים שרואים חתימה זו) 23:58, 8 ביולי 2007 (IDT)

תודה על המשוב החיובי. גם אתה מוזמן לקחת חלק במיזם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 05:53, 9 ביולי 2007 (IDT)

דוד בן דוד[עריכת קוד מקור]

אודה להתערבותך המשכילה, הנבונה והסבלנית בהרגעת הסכסוך המסתמן שם. ‏Harel‏ • שיחה 10:51, 9 ביולי 2007 (IDT)

עקבתי בעניין אחרי מה שקורה שם, והמדובר בעניין שחבל שיסלים. אם אני מקובל גם על עמית וגם על דניאל, שיתנו לי 48 שעות (הבחינה שלי היום ב-16.00 ותראה מה אני עושה), ואביע את דעתי באופן מפורט על העניין. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 10:59, 9 ביולי 2007 (IDT)
ביקשו גם את חוות דעתו המלומדה של אביך, אבל מעבר להיכרות עם התחום עצמו, לך יש יותר ניסיון בהרגעת מלחמות ויקיפדיות, ואני מעוניין להפוך אותך מפולמוסן מדופלם לחבר בכוח משכיני השלום :) ‏Harel‏ • שיחה 11:01, 9 ביולי 2007 (IDT)

שלום אלמוג[עריכת קוד מקור]

רציתי להודות לך על שהצעת לי לכתוב את היסטוריה של צ'ילה. הערך היה אצלי בתכנון כמעט מהיום הראשון שלי בויקי, והנה עד עכשיו לא ניגשתי למלאכה. כתיבת הערך, והערכים הנובעים ממנו, מסבה לי עונג רב, כזה כמוהו לא חוויתי זה זמן רב בויקיפדיה. במידה מסויימת, גם אם מעט מופרזת, פרוייקט זה מחזיר לי את חדוות ויקי שאבדה לי לאחרונה, מסיבות שונות.

תודה, אורי שיחה 22:56, 9 ביולי 2007 (IDT)

תודה לך שהושטת יד למיזם שלי, ונתת לו את המקצוענות והידע הרב. כולנו צריכים לפעמים להשען אחורה, לעזוב את הוויכוחים ולהזכר בדיוק למה אנחנו כאן... :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:13, 10 ביולי 2007 (IDT)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/היסטוריה של מדינות[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג(ל). מה דעתך ליצור למיזם קיצור דרך, כמו נגיד וק:המ (היסטוריה של מדינות), כדי להקל על ההגעה למיזם? אגב - מה עם הרעיון שלי (שהצעתי במייל)? בברכה, תומר 17:55, 10 ביולי 2007 (IDT)

אני יוצר כבר את הקיצור. אני רוצה ליישם את הרעיון שלך, אבל הדבר דורש קצת עבודה שכרגע לא בא לי להשקיע. אתמול הייתה לי בחינה מאוד קשה, והערב אני יוצא למסיבת שחיתות שבה הבטיחו שיהיו המון פרקליטות מפרקליטות המדינה... בסוף השבוע אעלה את העניין לאוויר, אם ירצה השם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:57, 10 ביולי 2007 (IDT)
אוקיי, קח את הזמן. שיהיה בהצלחה עם ציון המבחן וגם - תיהנה היום בערב. בברכה, תומר 18:03, 10 ביולי 2007 (IDT)
פרקליטוֹת, שחיתות, "תיהנה"?! אלמוג, אתה לא נשוי או משהו כזה? ;-) עובר אורח 18:27, 10 ביולי 2007 (IDT).‏
מי שמכיר את אשתי יודע במה בדיוק מדובר... :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:28, 10 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של מדינות[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. ראה עריכותיו של אנונימי זה. הוא פתח בסיס להיסטוריה של דנמרק והיסטוריה של פינלנד, אך הערכים דורשים שכתוב ועריכה. אני בטוח שתדע מה לעשות עם זה. בברכה, תומר 08:33, 11 ביולי 2007 (IDT)

אליזבט מחקה את דנמרק, ואני את פינלנד. המדובר בקצרמרים דורשי שכתוב. עם קצת מאמץ היה אפשר לשים קטגוריה למטה ותבנית שכתוב למעלה, אבל אז הערכים היו מסומנים כ"כתובים" ולא היו מושכים כותבים רציניים שיכתבו אותם כמו שצריך. עדיף שיבלטו באדמומיותם בטבלאות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 10:42, 11 ביולי 2007 (IDT)

הרסגור על ההיסטוריה של שווייץ[עריכת קוד מקור]

ברגעים אלה בגלי צה"ל. ‏Harel‏ • שיחה 19:07, 13 ביולי 2007 (IDT)

אוופס... מאוחר מדי. שבת שלום. מקווה שנהנית משמיעת התכנית. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:19, 13 ביולי 2007 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך דואל אתמול קיבלת? הידרו 19:09, 13 ביולי 2007 (IDT)

תודה על הדוא"ל. בנוגע לזכויות יוצרים המומחה שלנו הוא משתמש:Deroravi קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:21, 13 ביולי 2007 (IDT)

עריכת "משתמש זה ביקר בארצות"[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שלום. אבא שלך ביקש שתעזור לי איך לסדר בדף המשתמש את הארצות בהן ביקרתי כולל הדגלים שלהן. אני מנסה וזה לא יוצא. בתודה מראש

Avi1111 10:45, 14 ביולי 2007 (IDT)

כתוב לי כאן את רשימת הארצות, ואנסה להכניס את התבנית בדף המשתמש שלך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 10:51, 14 ביולי 2007 (IDT)

אני רוצה לעשות זאת בעצמי.אנא הדריכו אותי

Avi1111 16:01, 14 ביולי 2007 (IDT)

מה שאני הייתי עושה הוא לעשות "קופי-פייסט" לתבנית מהדף של אבא שלי, ולהכניס שם את רשימת המדינות שלך. אם זה מסובך לך - כתוב לי כאן שוב וננסה לעבוד ביחד. שלח לי מספר טלפון שלך במייל. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:42, 15 ביולי 2007 (IDT)

שבלי - אום אל-גנם[עריכת קוד מקור]

אני אמנם לא מעורב ישירות בסיפור של הדחת עלי אבל נראה לי שעדיף אם מישהו אחר יבדוק שמה שכתוב שם כרגע הוא נייטרלי (שני האנונימים האחרונים הטיחו האשמות אחד בשני, ניסיתי לחסל את שני הסוגים, אבל זה לא כל כך פשוט). בתודה, טרול רפאים 17:04, 14 ביולי 2007 (IDT)

הסיכסוך בין העליסטים ומתנגדיהם בשיבלי הוא אחד הדברים שבאמת באמת לא הייתי רוצה לפסוק בו בשום מסגרת... מצטער אבל צריך מישהו קצת יותר מרוחק. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:43, 15 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית[עריכת קוד מקור]

אין ספק שהצבת לכולנו רף גבוה מאוד. עידו 00:41, 15 ביולי 2007 (IDT)

תודה. ועם זאת, עד כמה שהרף גבוה, יש כאלו שעוברים אותו באופן מעורר השתאות. ראה למשל את היסטוריה של תורכיה או היסטוריה של צ'ילה. המיזם הזה מושך כוחות יפים וטובים בוויקיפדיה, והערכים החדשים שנכתבים במסגרתו הם בין הטובים הנכתבים כאן כיום. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:45, 15 ביולי 2007 (IDT)
אלו שתי מדינות שיש לי בהן עניין אישי, ורשמתי לפניי לקרוא גם ערכים אלה לאחר שתסתיים כתיבתם. עידו 09:56, 15 ביולי 2007 (IDT)

אתה בוודאי זוכר[עריכת קוד מקור]

לפני כמה שנים היתה הפגנה גדולה של חרדים מול בית המשפט העליון. אולי אתה זוכר על מה היא היתה? דוד 09:45, 15 ביולי 2007 (IDT)

וק:המ[עריכת קוד מקור]

נגמר כבר השבוע ההוא. סליחה שאני נודניק. בברכה, תומר 14:45, 15 ביולי 2007 (IDT)

אתה לא נודניק, והבטחות צריך לקיים. זה הדבר הבא שאעשה בוויקיפדיה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 15:43, 15 ביולי 2007 (IDT)

חוצפה לשמה[עריכת קוד מקור]

תשמע ידידי, ראשית ברוקולי יצא בהצהרות מרחיקות לכת ואיומים שלא במקומם. שים לב שאחרי הפעם הראשונה שהוא הסיר את הקישור, הסברתי לו את השקפתי בעניין והחזרתי את הקישור. התגובה שלו מיד לאחר מכן הייתה כדלקמן "בפעם האחרונה"... ו- "אני אבקש שיחסמו אותך"!. הבחור אפילו לא נתן פידבק למה שרמתי לו אלא רק איים. יותר מזה, אם אני רמזתי (אמא או אבא רופאים?) הוא קבע עובדה "מירי כדאי שתלמדי להתנסח". האבסורד הוא ששניכם רק תקפתם מבלי להתייחס בעניין לדעה או להשקפה שלי, עד עכשיו לא כתבתם נאם אתם חושבים שיש דברים בגו. יש לי הרגשה שפשוט התישו אתכם כבר עם אתרים מסחריים עד שאין לכם אפילו כח להתעמק בעניינים אלו. אם תמצאו כח לחשוב טיפה על מה שאני מציג אולי אפילו תסכימו איתי בעניין. גם אם לא אני אקבל את זה, אבל תראו מחשבה, תגיבו בעניין, תגידו לי למה לא עם תשובה עניינית ולא תוך כדי תקיפה ואיומים. 12 שנה אני כותב ועורך תכנים ולא נתקלתי בדבר כזה. תודה--יהונתן אלמוג 17:45, 15 ביולי 2007 (IDT)

אין שמץ של הצדקה לקישור שהוספת בערך שבו הוספת אותו. ניתן להתווכח האם יש לו מקום בערך בוטוקס, ודעתי - גם שם הוא מיותר, משום שאינו תורם דבר. אכן יש חוצפה בדיון זה, והיא כולה שלך. דוד שי 18:42, 15 ביולי 2007 (IDT)

קטע פרסומת שלם[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

אבקש את דעתך על [1]. בתודה, אבינעם 01:04, 17 ביולי 2007 (IDT)

שיחה:מערכת הדודקאנס במלחמת העולם השנייה#הערות חגי אדלר לערך[עריכת קוד מקור]

ראה שם. חגי אדלר 04:13, 17 ביולי 2007 (IDT)

על קצרמרים וקטגוריות אחרות[עריכת קוד מקור]

שלום םאלמוג,

רציתי להפנות את תשומת לבך, אם טרם הבחנת בכך, לקצרמר החדש: {{קצרמר|אמריקה הלטינית}}. אחד מהנימוקים ליצירת הקצרמר היה הסבירות כי במסגרת המיזם עליו אתה שוקד יווצרו קצרמרים רבים המתאימים לקטגוריה זו, שכן ערכי מדינות אמריקה הלטינית חסרים ברובם, או דלים למדי. מכיוון שכך, ובתוקף היותך חונך על למיזם כולו, אודה לך אם תפיץ את דבר הקצרמר לכותבי הערכים הרלוונטיים, ובו בזמן תגייס אותם לגאול את קצרמרי אמריקה הלטינית מקצרמרותם (סתירה?). שכן מי שכותב בתחום יתכן ויש לו הידע או העניין להרחיב בו.

שנית, מעניין לעניין באותו עניין, ומסיבות דומות, התחלתי לשקוד על טיוטא לעץ קטגוריות על אמריקה הלטינית. גם זאת מתוך ציפייה שלמיזם ההיסטוריה של המדינות תהייה תרומה נכבדה בהצדקת פתיחת קטגוריות רבות. בטרם אצור לשווא קטגוריות ריקות, אשמח אם תעיף עין בטיטא (שהיא, כמובן, עדיין בעבודה).

עד כאן, לא שכחתי את הבטחתי לעבור על שאר ערכי הרפובליקה הדומיניקנית, בברכה, אורי שיחה 18:05, 17 ביולי 2007 (IDT)

ודאי שהבחנתי בתבנית החדשה, וטוב שאתה שם אותה גם על ערכי מדינות שכמעט לא כוללים שום דבר חוץ מטבלה. הלוואי שכל הכותבים במיזם (וגם אני...) היו טורחים גם לכתוב ערכים מסביב, ולהכחיל את האדומים שצצים בערכים הראשיים, כמוך. אסתכל כיצד ניתן להכניס את זה בדף של המיזם. אציץ בדף הקטגוריות, ואם יהיה לי משהו להגיד, אומר. בתודה קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:15, 17 ביולי 2007 (IDT)

רוריטניה[עריכת קוד מקור]

אהבתי את המאמר. ‏Gridge ۩ שיחה 18:13, 17 ביולי 2007 (IDT).

אם כך היסטוריה של רוריטניה מחכה לכך שתכתוב אותו קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:15, 17 ביולי 2007 (IDT)

אוקיי.. רגע, איך כתבת מתחת שתי כותרות בו זמנית, עם תקציר עריכה אוטומטי של הראשונה? מוזר. ‏Gridge ۩ שיחה 18:20, 17 ביולי 2007 (IDT).

ילד, יש הרבה דברים שאתה עוד צריך ללמוד... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:21, 17 ביולי 2007 (IDT)

תגלה לי... ‏Gridge ۩ שיחה 18:25, 17 ביולי 2007 (IDT).

ניתן ליצור תקציר עריכה אוטומטי באופן ידני כפי שמוסבר בוויקיפדיה:תקציר עריכה. דניאל ב. 18:29, 17 ביולי 2007 (IDT)

אם כך, התעלומה גדולה עוד יותר. למה שאלמוג יטרח בכלל? לא חסרים לו עיסוקים. ‏Gridge ۩ שיחה 18:31, 17 ביולי 2007 (IDT).

רק כדי שתוכל לישון בלילה - התחלתי לענות לאורי, ואז הייתה התנגשות עריכה עם ההודעה שלך, וניצלתי את ההזדמנות לענות לשניכם ביחד. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:35, 17 ביולי 2007 (IDT)

והתקציר המקורי נשאר. יפה, יפה. ‏Gridge ۩ שיחה 18:36, 17 ביולי 2007 (IDT).

אני מסכימה, הוא היה מצויין! בכלל, אתה כותב משהו משהו, שפשוט כיף לקרוא. נעה 12:09, 18 ביולי 2007 (IDT)

ריינהרדט[עריכת קוד מקור]

תראה אולי יש לך איזשהן חפירות הצלה לעשות במקס ריינהרדט. ערך כזה טכני ויבשושי על יוצר חשוב ששיתף פעולה עם כל המי ומי החביבים עליך. ‏Harel‏ • שיחה 19:53, 17 ביולי 2007 (IDT)

בדרך כלל רצונך הוא צו לי. עם זאת יש לי חובות כבדים לשלם לאביהו ולליאור, ולתקן את כל הדרוש תיקון בהיסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית על פי מה שד.ט. כתב בדף השיחה. לצערי לא אוכל להתפנות לכך בשבועות הקרובים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:54, 17 ביולי 2007 (IDT)
כן, הנחתי ככה. אני חב לך חובות גם. נמיביה רובצת על כתפיי, שלא לדבר על מיזם גתה המקרטע שלי. לא נורא, ריינהרדט חיכה במחשכים עד היום, יחכה עוד קצת. אמרו לך אגב שאתה ממש נודניק מעולה? ‏Harel‏ • שיחה 19:55, 17 ביולי 2007 (IDT)
זה נסיון קטן שאני עושה לראות מתי אמאס כאן על הקהילה באופן סופי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:04, 17 ביולי 2007 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

אני בדרך כלל משתדל לתרגם כל שבוע את הערך שנבחר במסגרת המיזם "תרגום השבוע". השבוע לא אוכל להגיע לכך הן משום שמישהו גרם לי להשקיע (הרבה יותר משחשבתי שאצטרך) בהיסטוריה של מאוריציוס, והן משום, להודות על האמת, תחום מדע המדינה אינה בדיוק כוס התה שלי. הערך השבוע הוא en:Approval voting ויש אפילו התייחסות אליו בוויקיפדיה העברית. מכיוון שאתה לומד את התחום ומכיר את הנפשות הפועלות בנושא בוויקיפדיה (שלא לומר שהספקת גם להתווכח עם חלקן), האם עולה בדעתך מי מבין הוויקיפדים יהיה מסוגל לתרגם ערך זה השבוע? אביהושיחה 21:30, 17 ביולי 2007 (IDT)

בוקר טוב אביהו. הייתי מסייע, אבל הוטל עלי לכתוב על דולומייה... ראה תשובתי להראל למעלה, הטובה גם לעניין זה. הערך מעניין, קראתי אותו אתמול. נתקלתי בעניין בלימודי במסגרת הקריאה על הפרדוקס של קנת' ג'. ארו. ביני לבין עצמי אני משייך את העניין פחות או יותר למשחקים המתימטיים של תיאורית הבחירה הציבורית שאני מאוד לא אוהב (שלא לומר לא מבין...), וזו עוד סיבה שאמנע מלקחת חלק בתרגום. בקיצור, נותרת עם המקצוענים הרגילים שלנו, דורית ומורט, המוסמכים, הבקיאים והשגורים בכל עניין הקשור למדעי החברה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:20, 18 ביולי 2007 (IDT)
בוקר טוב. אני יודע שאתה עסוק ובגלל זה לא בקשתי שתתרגם אלא שתמליץ לי על מועמדים לתרגום. תודה על השמות. אביהושיחה 06:46, 18 ביולי 2007 (IDT)
תרגמתי את המחצית המתמטית יותר של הערך (לרבות המרת הדוגמא שלהם על ערים בטנסי, לדוגמא אבסטרקטית עם אותם מאפיינים). אשמח אם מישהו מתחום מדע המדינה ימשיך מכאן: הצבעת אישור. עוזי ו. 03:11, 19 ביולי 2007 (IDT)

3 בקשות[עריכת קוד מקור]

השמצות לא מבוססות[עריכת קוד מקור]

אתה כתבת בדף השיחה של אודנין: "אני שב ומבקש לא להשמיץ אותי בהשמצות לא מבוססות. הטענה "לאלמוג יש משהו אישי כנגד דרור" צריכה להשען על מקום בו כתבתי שיש לי משהו אישי כנגד דרור, כשם שטענתי "דרור כתב את הערך על מנת לקדם אג'נדה ויקיפדית" נשענת על המקום בשיחת המשתמש של קרני בו כתב זאת. אני שב ומסביר כי השמצות לא מבוססות הן הפרה של כללי ההתנהגות, ואם התנהגות זו תחזור, אפעל לאכיפת הכללים. זה דבר מאוד פשוט שקל להבינו."

למיטב הבנתי, אתה מתייחס למשפט שאני כתבתי בדף השיחה של קרני: "אני מנסה להכין ערך על קבלת החלטות בקונצנזוס לפי הערך האנגלי בעיקר, דבר שיתן לאנשים רקע תאורטי. אתה ואחלרים מוזמנים לעזור(בארגזה החול שלי בינתיים)"

נראה לי שקפצת למסקנות לא מבוססות ועל סמך המסקנות האלה אתה משמיץ אותי, תחת כל עץ רענן. כפי שכתבת בעצמך, זו הפרה של כללי ההתנהגות בויקיפדיה.

אשמח אם תסביר בבקשה איך מהמשפט שאני כתבתי משתמע "דרור כתב את הערך על מנת לקדם אג'נדה ויקיפדית".

את הבחינה בהבנת הנקרא עברתי כבר בכיתה א', לפני 34 שנים, ואיני מתכוון לעבור אותה שוב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 11:48, 18 ביולי 2007 (IDT)
אז אודוניאן חייב להוכיח לך על מה בדיוק הוא מתבסס בהשמצה-לכאורה שלו כלפיך, בעוד שאתה אינך מחויב להוכיח לדרור על מה אתה מתבסס בהשמצה-לכאורה שלך כלפיו? המתעתקשיחה 12:05, 18 ביולי 2007 (IDT)

האשמות בהפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

לגבי הפרת זכויות יוצרים שאתה ואורי רדלר מייחסים לי. מה שעשיתי הוא תרגום ושכתוב של 2-3 משפטים (אני יכול להביא לך את תרגום המשפטים המילולי ואת המשפטים לאחר שכתוב). זה לא נראה לי גם כעת הפרת זכויות יוצרים. בכל מקרה, אם עברתי על כך זה היה בתום לב.

אודה לך אם תסביר לי מדוע זה הפרה של זכויות יוצרים.

האשם אינו במאה האחוזים בך כי אם כפי הנראה רובו נופל על כתפי כותב הערך באנגלית, שהתבסס בצורה ישירה מדי על המקור. לדעתי אמנם מדובר בתום לב מצידך, אך גם ברשלנות מסויימת, שכן לו היית בודק את המקורות, כפי שבדק אותם אורי, היית מגלה את הדבר ונמנע מכך.
תודה. אבל שאלתי מדוע יש כאן הפרה של זכויות יוצרים. אשמח להסבר. תודה האזרח דרור 12:46, 18 ביולי 2007 (IDT)
תרגום של ניסוח המפר זכות יוצרים אף הוא הפרת זכות יוצרים. אם התרגום שלך קרוב לנוסח של הערך באנגלית, והערך באנגלית זהה (דהיינו מפר זכות יוצרים) במקור, המדובר בהפרת זכויות יוצרים. אם אכן הדבר כך, האשמה אינה מוטלת עליך, אך החובה להתייחס למה שכתב אורי, להשוות את המקורות ואת הניסוח באנגלית, ולתקן במקום בו הניסוח זהה, מוטלת עליך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:04, 18 ביולי 2007 (IDT)
התרגום הוא שלי, ולא של הערך האנגלי שאין בו את הפיסקה הזאת בכלל ולא מביא את המקור הזה. הניסוח לא זהה. האזרח דרור 13:14, 18 ביולי 2007 (IDT)
אם כך, ואם התרגום אינו מילולי ומובא מילה במילה, לא הפרת זכויות יוצרים. אורי ערך את ההשוואה וסבור שהתרגום דומה מדי. לא אני שאשפוט ביניכם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:16, 18 ביולי 2007 (IDT)
תודה רבה. אני מוכן לתת לך את 3 הטקסטים אם תשנה את דעתך. עד אז, כמו שרצית שאני אבדוק את המקורות באשר לטענה הנוגעת לערך (ולא סתם אסמוך על מישהו אחר), היה יפה אם היית בודק את המקורות לטענה נגדי לפני שאתה משמיעה אותה שוב ושוב. האזרח דרור 13:23, 18 ביולי 2007 (IDT)

אין ללעוג לעבודה שמושקעת על ידי אחרים באתר[עריכת קוד מקור]

גם בערך "תאוריית הבחירה הציבורית" שחזרת 2 תרומות שלי, ואת האחת כינית "שחזור מהשחתה חצופה" (במקום לדוגמה לשאול מדוע עשיתי את השינוי הזה). זה נראה לי סותר את כלל 2 של ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה: "אין ללעוג לעבודה שמושקעת על ידי אחרים באתר. מותר להעביר ביקורת בונה, אך ללא שימוש במילים פוגעניות."

אשמח אם תסביר מדוע אין דבר זה כך. האזרח דרור 11:00, 18 ביולי 2007 (IDT)

העריכה שלך הייתה אכן השחתה, ואכן הייתה חצופה. אין כל קשר בין התיאוריות של תיאוריית הבחירה הציבורית ובין שאלת הדמוקרטיה הישירה. כאשר אתה מוסיף הפנייה שאינה קשורה לערך, ובנוסף כותב "דמוקרטיה ישירה" במקום בו כתבתי דמוקרטיה, מבלי להודיע לי על כך, ומבלי לבדוק, וזאת למיטב הבנתי על מנת לקדם את דעתך כי הדמוקרטיה הישירה עדיפה על הדמוקרטיה של הנציגים, המדובר בהשחתה והיא אכן חצופה. לו הייתי מאמין שביקורת בונה תסייע, הייתי נוקט בדרך זו. מבחינתי, השחתת את הערך, ואתה ראוי לנזיפה על כך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 11:59, 18 ביולי 2007 (IDT)
לדעתי יש קשר רב בין תאוריית הבחירה הציבורית, לבין דמוקרטיה ישירה, ואני מוכן לנסות להסביר לך מדוע, בדף השיחה של הערך.
אני לא צריך להודיע לך כאשר אני משנה את הערך, ולא ידעתי שאתה כתבת אותו.
"ומבלי לבדוק" מבלי לבדוק מה?
"וזאת למיטב הבנתי על מנת לקדם את דעתך כי הדמוקרטיה הישירה עדיפה על הדמוקרטיה של הנציגים" - שוב השמצה? לא יכול להיות שכתבתי זאת בגלל שחשבתי שכך נכון יותר?

האזרח דרור 12:42, 18 ביולי 2007 (IDT)

מנסיון בויכוחים עמך הגעתי למסקנה כי לגבי, לפחות, הויכוח עמך הוא משימה חסרת תוחלת, ולמעשה בלתי אפשרית. איני מעוניין בהסברים שלך מקום בו אני יודע מלימודי כי טענותיך שגויות. אנא הבא לי סימוכין כלשהם ממקור חיצוני לפיו תאוריית הבחירה הציבורית מתייחסת לדמוקרטיה נציגית בלבד, ועד אז עזוב אותי לנפשי. כל עוד לא מובאים סימוכין כאלו, דעתך לכשעצמה אינה מעניינת אותי. לא עורכים ערכים לפי "דעה". גם הטענה שלך המופיעה בדף השיחה של תיאוריית הבחירה הציבורית כי בדמוקרטיה ישירה אין ממשלה היא, במחילה, אווילית. ועכשיו, תסלח לי, יש לי דברים יותר טובים לעשות מלריב איתך. אנא המנע מלבצע שינויים שאינם מבוססים על ידע או על מקור חיצוני בערכים. אם בדעתך לבצע שינוי כזה, אנא היוועץ קודם לכן עם אדם המבין בכך, רצוי כותב הערך. לא אשיב עוד להררי המלל חסר התוחלת שיגיעו בתגובה לתגובה זו, כל עוד אלו לא יכללו סימוכין ברורים וחיצוניים לכל טענה המופיעה בהם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 12:50, 18 ביולי 2007 (IDT)

אמנון דה הרטוך[עריכת קוד מקור]

אבקשך בכל לשון של בקשה להוריד את הפזמון שהצבת בראש דף זה, אין זה נאה להשתמש במדיה זו לביטוי רגשות פוליטיים, ולפגיעה ברגשותיהם של מאות אלפי תושבי מדינת ישראל. מעבר לכך, כל עוד אינך בקיא ברזי הפוליטיקה הישראלית, בנבכי ספר התקציב, בקירותיהם הסדוקים של תלמודי התורה, ובמכמני מצלמות האבטחה שבבנין הכנסת, אינך יכול לשפוט ולחרוץ משפט או מזמור עלי רשת, במיוחד כשהוא טעון כל כך, נתון לחקירה משטרתית ואנטי דמוקרטי בעליל. בברכה. אריה בן שמןשיחה 03:32, 19 ביולי 2007 (IDT)

וכמה מאותם מאות אלפים קוראים את העמוד שלי? ומדוע איני בקיא ברזי הפוליטיקה? כלום לא קראתי את ספר התקציב? וכלום איני אוכל קוגל מעת לעת בתלמוד התורה הקרוב למקום מגורי? ומעבר לכל החמשיר דווקא מביע ביקורת על המעשה האלים. הוא יישאר לפחות יום אחד נוסף, כדי שאם יש אחד או שניים ממאות האלפים שטרם קראוהו, שתהיה להם ההזדמנות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:02, 19 ביולי 2007 (IDT)
מבין האלפים ישנם גם ויקיפדים לא מעטים התורמים לויקיפדיה רבות בתחומם, והם כמוני דווקא כן קוראים את העמוד הזה, הייתי מצפה ממך להתחשב ברגשותיהם ולסלק את המפגע, יתכן ונשמע ממנו גם ביקורת, אך הנימה הכללית היא סאטירית, לכן איידע אותך, שבציבור מסויים (יש לכבדו, הלא כן?! לפחות בויקיפדיה?!) במדינה יש הרואים מעשה זה בחומרה ולא בהלצה, אך שימושך במילה "נאצי" שלכל הדעות לא הוזכר שם (אלא גרמני, וההבדל מרקיע שחקים), ודאי שאינו ראוי להיכתב, מה עוד שטענת ח"כ כהן, שדה הרטוך פנה אליו ראשון בתואר גרמני, כך שבאיבחת מקלדת הנך מצדד בוודאות בצד אחד של המתרס, וזה אינו ראוי לעשות כאן. אודה על הבנתך. בברכה. אריה בן שמןשיחה 09:38, 19 ביולי 2007 (IDT)
בוא לא ניתמם, הוא לא קרא לו "גרמני" משום שהוא חשב שהוא מסודר ובלונדיני או משום שעוגת היער השחור שהוא מכין היא משהו משהו. חוץ מזה, אין שום בעיה עם סאטירה במרחב המשתמש, אתה מוזמן לנסות גם, זה טוב לבריאות. עידו 09:43, 19 ביולי 2007 (IDT)
במקרה הגעתי לדף של אלמוג וראיתי את החמשיר. אני לא יודע מה פוגעני בו, אולי אמנון דה הרטוך נפגע ...? יצא לי להכיר אותו שטחית לפני כ-20 שנה, הבן אדם הוא כמו קיר וכמו סרגל. כמו קיר- להזיז קיר יותר קל, וכמו סרגל - אולי אפילו יותר ישר מסרגל. הוא בדיוק האדם הנכון לשמור על הקופה הציבורית. האמת, שאם כבר הייתי מצפה שמישהו יכה אותו ולא להפך. אם הוא הגיע למצב שהיכה - כנראה שבאמת הגיעו מים עד (גועל נפש).איתן 21:32, 19 ביולי 2007 (IDT)

קטגוריה:היישוב[עריכת קוד מקור]

אמנם הסכמנו שלא לדבר, אבל למה להיות עקביים? אם אתה או החברים במיזם היסטוריה של מדינות יכולים לדאוג למתן תת קטגוריות טובות לערכים כאן? אפשר גם רק להציע, אני כבר איישם. האזרח דרור 17:06, 19 ביולי 2007 (IDT)

אעביר את פנייתך לאבא שלי. הקטגוריה ורוב הערכים בה הם היצירה שלו, ומן הסתם יש הסבורים כי היא מוצלחת יותר מיצירות אחרות שיצר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:15, 19 ביולי 2007 (IDT)
תודה. וכעת ראיתי גם את קטגוריה:המנדט הבריטי שסובל ממחלה דומה- אנשים מעורבבים עם וועדות, רציחות, מבנים ושאר ירקות. התוצאה היא שקשה למצוא בקטגוריות אלה ערכים. אשמח לנסות לעזור, אבל אני לא בטוח שיש לי כרגע רעיונות איך. האזרח דרור 17:22, 19 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של קנדה[עריכת קוד מקור]

היי אלמוג, לא יצא לנו לדבר עד כה, אבל תמיד יש פעם ראשונה.

ראיתי שאתה מפיח חיים במיזם המדינות, וזה כשלעצמו ראוי להערכה רבה.

מזה זמן אני עורך ערכים הקשורים להיסטוריה של קנדה, כמו מלחמת הצרפתים והאינדיאנים,חוזה פריז, סמואל דה שמפלן ועוד.

מדי פעם אני תורם קצת לערך הנדון. אם תמצא מישהו שייקח על עצמו את קנדה המודרנית, אני מוכן להשלים את הערך עד לייסוד קנדה דהיינו עד 1867. (אין לי זמן כרגע ליותר) איתן 21:40, 19 ביולי 2007 (IDT)

נחמד לראות אותך כאן :) כמובן שעשינו עסק, ואם תביע את הסכמתך תצטרף לרשימה המכובדת של אנשים שעשו איתי עסקים דומים שנמצאת בדף המשתמש שלי. ראיתי שפנית אל אביהו בקשר למוהיקני האחרון. הספר האהוב עלי, וגם הסרט עם דניאל דיי לואיס לא רע בכלל. בדיוק מהסיבה הזו יהיה לי, למשל, קשה לכתוב עליו. אבל, אם תהיה תשתית מספקת של ערכים מסביב (ערך על מונטקלאם, על השבטים השונים, מוהוק, אירוקואה וכו', ואפילו ערך על הטבח במבצר ויליאם הנרי המתואר בספר) אולי אקח את העניין לידי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:06, 20 ביולי 2007 (IDT)

ויקיפדיה:מיזמי ויקיפדיה/היסטוריה של מדינות / ראש בראש[עריכת קוד מקור]

עדכנתי קצת את הדף, עם תמונה, טבלה והקדמות. ראה שם ואמור דעתך. בנוסף - האם לדידך כדאי להוסיף את המשפט "עדיף להירשם בדף לאחר תיאום מראש בין המשתמשים", זאת אומרת האם כדאי שזה יהיה המצב במקום הירשמות בדף והמתנה להירשמות של מתחרה? וגם - מה לדעתך חסר בדף כדי להריץ את הפרויקט ? בברכה, תומר 15:52, 20 ביולי 2007 (IDT)

אגיע לזה לאחר שאסיים את העבודה על נישואים אזרחיים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:44, 20 ביולי 2007 (IDT)
תזכורת. בברכה, תומר 16:29, 24 ביולי 2007 (IDT)

לאלמוני[עריכת קוד מקור]

שהורס את החמשיר שלי. המשקל הוא עניין של מלעייל ומלרע. בגירסתי הנכונה מן הבחינה של ההגיה העברית, הדגש הוא, כבעברית, על ההברה האחרונה. "אם נאצי לו תקרא". בגירסתך השגויה, הדגש הוא על ההברה הלפני אחרונה "אם לו נאצי תקרא". אבקש להשאיר את החמשיר ככתבו וכלשונו. ערב טוב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:44, 20 ביולי 2007 (IDT)

אם תראה לי מילון שבו מובא ש"נאצי" נהגה במלרע (מילון ספיר למשל, תומך במלעיל), אסיר מיד את בגדי אלמוניותי. אחרת, תשחזר את חמשירך על כנו. עסק? 217.132.81.4 17:50, 20 ביולי 2007 (IDT)
אלדד ואביעד הריהם כמילון לעניין זה. 217.132.81.4 17:54, 20 ביולי 2007 (IDT)
דיי בארבעים שנים של טקסי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בהם מדבר דן כנר או חיים יבין על הנאצים ועוזריהם. ממילא אוריד את החמשיר תוך יום או יומיים. הוא נותר כאן רק בבחינת עונג שבת לחרדים שיחללו בהמוניהם את שבת קודש על מנת להציץ בו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:03, 20 ביולי 2007 (IDT)

ג'ון רוי קרלסון[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שבת שלום,

בשבת הגיע זמנו של הסמבטיון לנוח מזעפו... אודה לך אם תתפנה ותבצע עריכה קלה והגהה לערך שעתה סיימתי את כתיבתו. אני כבר עייפתי לאחר הכתיבה.

בברכה, אברהם אמיר 18:01, 20 ביולי 2007 (IDT)

אשתדל להגיע לכך. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:03, 20 ביולי 2007 (IDT)

משתמש:מרפי בן חומה[עריכת קוד מקור]

לא יודע איך לאכול אותו. נתקלתי בו במקרה בשינוי שערך בפרויקט חבקוק (שטויות). החלטתי לעבור על עריכותיו. חלק נראה כשר, חלק שחזרתי. אנא עבור על עריכותיו, ביחוד בנושא הנאצים, ובדוק את כשרותן על מנת שנתהה על קנקנו של הבחור. אשאיר גם לעודדי הודעה. חגי אדלר 20:47, 20 ביולי 2007 (IDT)

טופל. ‏odedee שיחה 21:22, 20 ביולי 2007 (IDT)

כוכב נולד[עריכת קוד מקור]

הצופים של כוכב נולד העלימו לך את הכוכבת. Avibliz 23:45, 21 ביולי 2007 (IDT)

כן. זה בדיוק מראה את יתרונה של האוליגרכיה לה אני מטיף על הדמוקרטיה ה-SMSית הישירה הנהוגה שם. הרי היה פשוט בהרבה לו הייתה יושבת ועדה המורכבת ממני, מעצמי ומאלמוג, ומחליטה ישירות שהמועמדת הראויה היא הזוכה, במקום להעדיף את השיטה הדמוקרטית הפופוליסטית שהביאה להדחתה בשלב מוקדם. אני קורא למפיקי התכנית להסיק את מסקנותיהם לקראת השנה הבאה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:40, 22 ביולי 2007 (IDT)

חזרה לנפוליאון[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

שים לב לערך גנרל קאפארלי (עכו) החל משמו הבלתי תקני בעליל והמשך במידע וקישורים שאתה יכול להוסיף לערך. אביהושיחה 07:47, 22 ביולי 2007 (IDT)
את השם שיניתי ללואי מארי דה קאפארלי. דוד שי 08:32, 22 ביולי 2007 (IDT)

טריאנוס והמרד[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג, ענית לי על השאלה הראשונה בשיחה:טריאנוס, האם תוכל לענות גם על השניה, לאחר שהבהרתי במה התמקדתי? תודה, ‏Mr. boo‏ • שיחה 22:36, 22 ביולי 2007 (IDT)

אבדוק ואנסה להשיב לך בתוך כמה ימים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:17, 23 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של אינדונזיה , WWII[עריכת קוד מקור]

  • לפי חללים במלחמת העולם השנייה נראה שחסרים להם 4 מיליון אזרחים בתום המלחמה. מהערך עצמו לא בדיוק ברור איך.
  • אנא עזור לסדר את המלחמות בבלקן לפי "זירות במלחמת העולם השנייה". כמו כן אפשר לנסות לסדר את הזירות אחרת - אירופה לפי 2 תקופות או לפי 2 חזיתות או גם וגם? זה מיועד גם לגילגמש ולחובבי היסטוריה וקרבות אחרים. האזרח דרור 09:23, 23 ביולי 2007 (IDT)
מצטער לאכזב אותך בשני המקרים. לגבי אינדונזיה אין לי מידע של ממש, ואין לי מקורות טובים על המלחמה שם. לגבי זירות, חזיתות, וכו', אף פעם לא הבנתי ולא עסקתי בחלוקה הזו. גילגמש הוא האיש, ובהעדרו נסה את חגי אדלר. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:16, 23 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של בוסניה והרצגובינה[עריכת קוד מקור]

עומדת מוכנה למסדר המפקד. עדיין דרושים הגהה וליטושים, אולי גם השלמות קטנות, אך הערך כבר עומד בזכות עצמו. בברכה. ליש 16:10, 23 ביולי 2007 (IDT)

כל הכבוד! אמנם עקבתי אחר העבודה תוך כדי התקדמותה, אבל יידרש לי יום או יומיים לסיים את הקריאה ולשנות את הסיווגים בטבלה וכו. בינתיים אשמח לראות בדף המשתמש שלך את התבנית הנחשקת קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:19, 23 ביולי 2007 (IDT)
ענין אישי, יש לי אלרגיה לתבניות (עם אישור רפואי!) ואם תציץ תראה שאין אף אחת על דפי, אז אם המצב ישתנה, זו תהיה התבנית הראשונה שתופיע. בברכה. ליש 17:00, 23 ביולי 2007 (IDT)
עם הרופא לא מתווכחים... :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:02, 23 ביולי 2007 (IDT)

או שיש בזה משהו, או שזה הזוי[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום, ראה דברי משתמש אלמוני ותשובתי בויקיפדיה:דלפק ייעוץ#תמונה שגויה בערך "צלב קרס"!. דף משתמש שיחה 18:37, 23 ביולי 2007 (IDT)

עניתי שם. המדובר בטענה ששמעתי במספר מקומות, אבל לדעתי אינה נכונה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:51, 23 ביולי 2007 (IDT)

ההיסטוריה של רוריטניה[עריכת קוד מקור]

קראתי את "ההנחיות" שכתבת בטילדה הרביעית והתגלגלתי מצחוק. ככה יפה לעשות בערב תשעה באב?... תמרה 21:20, 23 ביולי 2007 (IDT)

נדמה לי שכתבתי את ההנחיות עוד לפני תשעת הימים, את באיחור של פאזה... קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 22:00, 23 ביולי 2007 (IDT)

מזל טוב![עריכת קוד מקור]

אתה מחזיק בתואר "כותב הערך הארוך ביותר בוויקיפדיה העברית!" (כאן) בברכה, תומר 17:30, 24 ביולי 2007 (IDT)

מפתיע אותי שהערך אינו מומלץ. האם כבר המליצו עליו בעבר? דניאל ב. 17:36, 24 ביולי 2007 (IDT)
הועמד ולא התקבל. שיניתי קצת הכותרת של תומר. כך אפשר להגיע מהש"א. ‏Gridge ۩ שיחה.

אכן, ערך מרשים! כל הכבוד. ‏Danny-w‏ 17:42, 24 ביולי 2007 (IDT)

יפה יפה. עקפת אותי, את טרול"ר וחברים (שכתבו את אינתיפאדת אל אקצה) שהודות לצה"ל כבר לא מצריך הרבה עדכונים). בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 17:51, 24 ביולי 2007 (IDT)
ראשית, החוכמה היא איכות, ולא רק כמות. שנית - היה מועמד למומלצים ונכשל. שלישית - אותך, תומר, לא שכחתי. אני חושב על רביזיה כללית בדף הראשי של המיזם, ופשוט חושב איך לשלב בזה את "ראש בראש". אם אתה קצת בעניין של גרפיקה וטבלאות אוציא לך מחר - מחרתיים מייל מסודר איך אני חושב שזה צריך להראות. מת'נייט - יש לי סט של תמונות מהלחימה בבית לחם במבצע חומת מגן, כולל תמונה ממש מדהימה של פצצות תאורה מעל לכנסיית המולד. לא מזמן היה לנו יום מילואים, וקיבלתי את רשות החבר שלי מהצוות שצילם אותן להשתמש בהן לכל דבר. אני עדיין מהסס. האם אני צריך אישור של דובר צה"ל או משהו? קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 18:00, 24 ביולי 2007 (IDT)
תמונות לערך חומת מגן יהיו נהדרות. אישור של דובר צה"ל לא, אבל נראה לי שכדאי לבקש אישור של הצנזורה הצבאית. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 18:03, 24 ביולי 2007 (IDT)
אני לא ממש בעניין של גרפיקה, עיצוב וטבלאות, אבל אפשר יהיה למצוא מישהו (נגיד יוני או ערן). בכל מקרה, אשמח אם תשלח לי את המייל. בברכה, תומר 18:06, 24 ביולי 2007 (IDT)

ביקשת - קיבלת[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג.

לפני זמן מה ביקשת ממני לכתוב שני ערכים (כאן), והנה היום אני מספק את הסחורה. ראה את מערכת הקאסטה באמריקה הלטינית בתקופה הקולוניאלית ואת קאודייו (לצערי עדיין קצרמר, אבל בכל זאת משהו להתחיל איתו).

בברכה, אורי שיחה 22:32, 24 ביולי 2007 (IDT)

תודה! במהלך היום אנסה לקשר מערכים אלו לערכי "היסטוריה של" שכתבתי (הרלבנטים הם פרגוואי והרפובליקה הדומיניקנית). קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:00, 25 ביולי 2007 (IDT)

התמונות מפורטוגל[עריכת קוד מקור]

עברו כמה ימים ואני לא מצליח למצוא לאיזה משתמש הבטחתי את התמונות מפורטוגל. העליתי אותן לויקישיתוף Image:National palace sintra.JPG Image:Carriages parking in sintra 260607.JPG

Image:Swan_ceiling_sintra_260607.JPG Image:tile draw sintra national palace.JPG

אודה לך אם תעביר מסר זה ליעדו ו/או תזכיר לי. Avibliz 00:21, 25 ביולי 2007 (IDT)

המדובר במשתמש:אתר-פד שהפך בינתיים באופן מסתורי למשתמש:מרקו. פניתי אליו בדף שיחתו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:11, 25 ביולי 2007 (IDT)
תודה. Avibliz 07:26, 25 ביולי 2007 (IDT)

היסטוריה של מקדוניה[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום.

לאחר חבלי לידה קשים ביותר סיימתי לתרגם את הערך שבכותרת מוויקינגליש. אני חושב שהערך די ממצה. בכל אופן, עד סוף השבוע אני מקווה לסיים את העריכה, הוספת התמונות והויקיזציה.

נושא שכן מטריד אותי הוא מה השם הראוי לערך. בטבלה שבדף המיזם רשמת ששם הערך צריך להיות "היסטוריה של מקדוניה". אולם, לפי הערך בוויקינגליש מסתבר ששם המדינה הוא דווקא הרפובליקה של מקדוניה (Republic od Macedonia) ולדעתי זה צריך להיות שם הערך. מה דעתך? ברוקולי 02:14, 25 ביולי 2007 (IDT)

שאלה קשה, במיוחד לאור הויכוח בינם לבין יוון שטוענת ש"מקדוניה" האמיתית הוא המחוז בצפון יוון ולא המדינה היוגוסלבית לשעבר. נסה להעלות את השאלה בדלפק הייעוץ או במזנון וראה מה יהיו התשובות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 07:02, 25 ביולי 2007 (IDT)

מלחמת העולם השנייה טייק 2[עריכת קוד מקור]

יש לי רעיון איך לדאוג לפעילות קלילה למשתתפים במיזם ההיסטוריה שלך - הקמה של קטגוריות כמו קטגוריה:פולין במלחמת העולם השנייה עבור מדינות אחרות - לפחות עבור מדינות כמו ישראל, איטליה, ארה"ב, בריטניה, צרפת, יפן, רומניה, ברה"מ יש לי הערכה שיהיה מספיק ערכים לקטגוריה. היתרונות:

  • מיקוד - בקטגוריה:יפן: היסטוריה לדוגמה יש 39 ערכים. הרבה מהם קשורים למלחמה ההיא. במקרה של יפן, כל הקרבות שכעת נמצאים תחת קטגוריה:יפן: קרבות יכולים לעבור לתת קטגוריה קטגוריה:יפן:קרבות:מלחמת העולם השניה.
  • האפשרות לקבץ גם היבטים נוספים כמו אנשים שהיו מעורבים באותה עת.
  • מהמעט שעשיתי התברר שהחלוקה לקטגוריות גילתה הרבה ערכים "שהתחבאו" מהקטגוריה בה היו יכולים להיות - לדוגמה היטלר לא היה בקטגוריה:אישים במלחמת העולם השנייה. כך המצב כעת לגבי פולין לדוגמה - יש מלא ערכים שיכולים להיות תחת קטגוריה של המחתרת בפולין לדוגמה שכעת הם מתחבאים בכל מיני מקומות.
  • זו גם דרך מצויינת למי שמתעניין בהיסטוריה של אותה מדינה לעבור על הערכים ולהעריך את איכותם.

האזרח דרור 17:40, 25 ביולי 2007 (IDT)

הדברים אכן חשובים, והפעילות בנושא הקטגוריות חיונית לאיתורם הנכון של ערכים ולחיבורם לערכים אחרים, אבל מיזם המדינות עוסק בכתיבת ערכים על ההיסטוריה של המדינות ושיפורם. עם זאת, אני זומם שינוי רציני בדף הראשי של המיזם, ואולי שם אני אוכל למצוא מקום להמלצות אלה בעניין הקטגוריות. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:22, 26 ביולי 2007 (IDT)

האימפריה הפורטוגלית[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. לאחרונה השלמתי את שלד הערך האימפריה הפורטוגלית, וניגש עתה לתוספות ולתיקוני עריכה וסגנון. אורי כבר הספיק לומר את דבריו הראשוניים, ואגש ליישם המלצותיו. אם יש לך כח וזמן, אשמח גם לשמוע מה יש לך לומר ולהמליץ בנוגע לערך, כי הרי אט אט הולך ומתגבש מול עינינו הערך הכפול האימפריה הפורטוגלית+היסטוריה של פורטוגל. מרקושיחה 20:23, 25 ביולי 2007 (IDT)

יפה מאוד. לי אין הרבה מה לומר מכמה סיבות: א. אין לי זמן. ב. הפורטוגלים אינם כוס התה שלי (אם כי כתבתי את מהפכת הציפורנים ואת מריו סוארש אחרי ששמעתי תכנית מוצלחת במיוחד של "שעה היסטורית") וג. אני עפר לרגלי אורי, והאמת שככל שאתה דובר ספרדית ופורטוגזית - גם לרגליך קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:24, 26 ביולי 2007 (IDT)
רק תזכור - כשגאידמק יקנה אותנו, אתה תשכנע אותו, בנוסף להענקת "התבנית הנחשקת", לסדר לי איזה נחלה באנגולה, מרקושיחה 13:17, 26 ביולי 2007 (IDT)
:) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:18, 26 ביולי 2007 (IDT)

דף המשתמש שלך[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג,

שים לב לפנייה אליך בתחתית דף המשתמש שלך. אביהושיחה 18:59, 28 ביולי 2007 (IDT)

תודה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:14, 28 ביולי 2007 (IDT)
Very difficult for me to contact you ! I saw that you wrote an article concerning "général Jean-Baptiste Kléber", a famous general of Bonaparte. It would be very interesting to write a short article about général Louis Charles Antoine Desaix in Hebrew, because of its actions in Egypt where he was named : "The Just Sultan" ! Thank you and sorry for the bad quality of this message !
Thank you for your message. I'll see if I can write a good article, but this might take some time. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:14, 28 ביולי 2007 (IDT)

עבדאללה א-תל[עריכת קוד מקור]

לאלמוג שבוע טוב,

סיימתי את העבודה על הערך. אודה על הגהה, קטגוריות וכו'. ראה גם אם תוכל להעתיק לערך העברי את שמו בערבית מהערך אודותיו בויקיפדיה הערבית.

בברכה, אברהם אמיר 19:26, 28 ביולי 2007 (IDT)

מזל טוב לך ולאשתך על מלאת 40 שנה לנישואיכם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:44, 28 ביולי 2007 (IDT)

שיחה:המערכה על נהר סניו[עריכת קוד מקור]

אנא ראה הערה בדף השיחה .שבוע טוב. ‏Daniel Ventura‏ 22:02, 28 ביולי 2007 (IDT)

טקאטשי שימורה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב אלמוג :) האם תוכל לעזור לי קצת עם הערך? התרגום שלי, כידוע, הוא לא מהמשובחים, וחומר רב בעברית לא הצלחתי למצוא. תודה, רותם 12:12, 29 ביולי 2007 (IDT)

עדכון[עריכת קוד מקור]

כפי שביקשת, לגבי היסטוריה של אוסטריה. סיימתי את הפסקאות "פרהיסטוריה" ו"התקופה הרומית". ושאלה: האם טוב יהיה להעביר את פסקת "פרהיסטוריה" לערך נפרד שיצויין בתבנית ההיסטוריה, ובערך לכתוב קטע מקוצר? יונץ שיחה 07:52, 30 ביולי 2007 (IDT)

כן. כך עדיף לדעתי, וכך נהגתי במקרים דומים קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 17:01, 30 ביולי 2007 (IDT)
אוקיי, תודה. יונץ שיחה 17:16, 30 ביולי 2007 (IDT)

רעב תפוחי האדמה הגדול באירלנד[עריכת קוד מקור]

רציתי לבשרך כי במסגרת "רענון חוזר" של מומלצינו, נבחר ערך זה שלך ל"ככב" ראשון בסדרה. האם תוכל לעבור עליו שוב ולשפץ אותו. אתה יודע, הסטנדרט עלה מאז. תודה. חגי אדלר 02:41, 31 ביולי 2007 (IDT)

אשתדל להגיע לכך בהקדם האפשרי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:46, 31 ביולי 2007 (IDT)

וידקון קוויזלינג[עריכת קוד מקור]

נראה לי שמחקת את הלא נכון. עידו 19:06, 31 ביולי 2007 (IDT)

אני די בטוח שלא. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:09, 31 ביולי 2007 (IDT)
אלמוג, מחקת את הערך, ונראה לי שהתכוונת למחוק את ההפנייה שאני יצרתי. את הערך שחזרתי. לגבי ההפניה - לא כדאי להשאיר? ראיתי שבאנגלית השם הוא עם s, ואולי יש סיכוי יחפש כך את השם. ירוןשיחה 19:10, 31 ביולי 2007 (IDT)
נכון, מחקתי את הערך והתכוונתי למחוק את ההפנייה, מצטער... :) לגבי החיפוש - ראשית, הכלל כאן הוא שלא משאירים הפנייה מכתיב שגוי. ושנית, הסיכוי הוא 2870:45, כמספר ההופעות בגוגל של שני המופעים. נראה לי זניח. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:12, 31 ביולי 2007 (IDT)
האם הכלל נוגע גם לטעויות תעתיק? ירוןשיחה 19:13, 31 ביולי 2007 (IDT)
אם הן שגויות על פניהן ולא השתרשו. אני לא רוצה לשוב ולנקוט עמדה בעניין דון קישוט / קיחוטה, אבל "קוויסלינג" הוא טעות שלא השתרשה, ואין כל סיבה לקדם תעתיק שגוי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:55, 31 ביולי 2007 (IDT)

ערך רצח[עריכת קוד מקור]

חלק מההוספות שלי כן היו במקום, לא היית צריך למחוק את כולן. --Yinon.bitton 12:23, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מצטער. במשך יומיים הוספת הוספות רבות, רובן שגויות. אם היה משהו מועיל בהוספות אלו, קשה היה למצוא אותו. אני שב ומבקש - עזוב את הערך, נראה שאינך מבין בו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 12:37, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

היסטוריה של רפובליקת מקדוניה[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום.

בשעטו"מ סיימתי לתרגם ולערוך בעריכה ראשונית את הערך הזה. אודה לך אם תוכל לעבור על הערך ולתקן מה שנראה לך כדרוש תיקון. מבחינתי תבנית העבודה לאר תקפה לגביך. רק דבר קטן: אם אתה רוצה לערוך שינויים מסיביים בערך תודיע לי מראש בבקשה. הפרויקט הבא שלי הוא היסטוריה של אינדונזיה לפי וויקינגליש. ברוקולי 12:49, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

אנא נמק[עריכת קוד מקור]

את השימוש שעשית בהרשאות המפעיל שלך נגדי. יחסיות האמת 13:18, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

מתנצל, אכן היה שימוש שגוי, והייתי צריך להשמיט את הקישורים ידנית. אני משחזר את הערך למצבו שלפני השינוי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:29, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
שיחזרתי, והסרתי שוב ידנית. איני מתכוון להשתמש בסמכויות מפעיל בנוגע לויכוחים תכניים, ואני שב ומתנצל על השיחזור הנובע מעצלות וחוסר מחשבה. אם אתה רוצה לדון לגופו של עניין - המקום לכך הוא שיחה: מאיר כהנא. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:34, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

מה לדעתך אנחנו צריכים לעשות עם דברים כמו זה? עידו 19:53, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה שהפנית את תשומת לבי. דוד שי טיפל במקרה דומה (ואפילו חמור יותר) בעבר. אפנה את תשומת לבו. יש דרכים לסייע לאנשים אלו. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:09, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
זה בטיפול. עוזי ו. 20:11, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
בינתיים כבר שלחתי מייל לדוד. תודה לשניכם. עידו 20:13, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
קילגור, 136 KB אומר לך משהו? ‏Gridge ۩ שיחה 20:48, 1 באוגוסט 2007 (IDT).
החלטתי שאני מארכב במאה הודעות. כתוב לי עוד שבע הודעות (רצוי ענייניות, רצוי מעניינות) ואארכב מניה וביה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:49, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

שיחה 94[עריכת קוד מקור]

קילגור, מה זה עיניים מצועפות? (לא מעניין, אך מעשי [בשבילי]). ‏Gridge ۩ שיחה 20:51, 1 באוגוסט 2007 (IDT).

כידוע, או שלא כידוע לך, אני גם סופר במקצועי, יש שיאמרו גרפומן (ואכן אמרו זאת), אגלה לך את אחד מסודות המקצוע, שיזניק אותך, אם לא לפרס נובל, אז לפחות לרשימת רבי המכר של "מעריב" ואם לא לשם, אז לכתבת שער ב"חדשות עפולה וגן-נר", אבל תצטרך להבטיח לעורך שם עותק חינם. אז הנה - יש כמה ביטויים כ"עיניים מצועפות" שאיש אינו יודע מה טיבם ומה פירושם, והם הפכו לקלישאות. אל תשתמש בהם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:54, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
ואני תמיד חשבתי ש"מצועפות" נגזר מ"צעיף", כלומר עיניים המכוסות בצעיף של דמעות... נשבר עוד מיתוס לשוני? אורי שיחה 20:56, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
אה, ועוד משהו. אני הולך עכשיו להגות בכתבי עמנואל לוינס ולהשוות את תורתו לתורתם של הרברט מרקוזה ויירגן הברמס (או בקיצור, אשתי הגישה ארוחת ערב ואחר כך מתחיל הישרדות בערוץ יס סטארס). כך שאם תכתוב לי הודעות נוספות ייתכן שאלו יענו רק בשעת הקבלה הבאה שלי, 05:30 בבוקר. לילה טוב. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:58, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה על העצה דלעיל, אני מניח. עברתי עכשיו על 50 מופעים בגוגל ולא ממש השכלתי. לילה טוב, ‏Gridge ۩ שיחה 21:02, 1 באוגוסט 2007 (IDT).

זו הייתה שאלה רצינית? חשבתי שאתה סתם מנסה לקדם אותי לקראת ארכוב. אז אני מניח שאורי צודק. עיינתי במילון אבן שושן והוא אינו מכיר את הביטוי. הוא מכיר "מצעף" כ"מכוסה". אני מניח שהכוונה לעיניים שלאחר בכי, הנראות כמכוסות בדמעות. אבל ייתכן שגם לאדון ספיר יהיה מה לומר בעניין, והוא אינו תחת ידי כרגע. ובכל אופן - זה לא ביטוי שהייתי משתמש בו. הוא מצועצע מדי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:10, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
על מנת לעזור לך לארכב את דף השיחה, אני מוסיף את 5 האגורות שלי. שמו יורגן האברמאס. אביהושיחה 21:13, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
כך מגדיר רב מילים את המילה "מצועף":

"1. ספרותית (כשנאמר על מבט או על עיניים) מטושטש, עכור, מעורפל, כאילו מכוסה בדוק. • מבטה המצועף של הנערה מקרין תוגה רבה."

בברכה. ליש 21:15, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
אריה, תודה. מחר הגרפומן הנכבד ייתן את דעתו.
Gridge ۩ שיחה 21:28, 1 באוגוסט 2007 (IDT).

מיזם ההיסטוריה של המדינות[עריכת קוד מקור]

אלמוג שלום.

כידוע, בכוונתי לקחת חלק משמעותי במיזם הזה (אינדונזיה והממלכה המאוחדת זה רק תחילת הפעילות שלי, אם זה תלוי בי) והופתעתי לראות שאין פרמטר בתבנית המשתמש המיזמית שנותן את האפשרות שבתבנית יופיעו ערכי ההיסטוריה שהמשתמש כתב. אגב, הדירוג "טוב" הוא הדרוג הגבוה ביותר שאפשר לתת למצב של ערך? כי אם כן אז שוב תודה על המחמאה. מי יודע, אולי יצאו מהמיזם הזה כמה ערכים מומלצים. ברוקולי 19:17, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

אני מודה לך על ההשתתפות, שהניבה עד כה תוצאה נאה. אני לא כל כך אוהב ויודע להתעסק עם תבניות, כך שלדעתי אין חשיבות לתבנית מעבר ל"סימון" מי שמשתתף במיזם, כדי שאוכל להציק לו... בקשר לדירוג, "טוב" הוא דירוג שכולל כמה וכמה רמות איכות, מעבר ל"התחלתי" ופחות מ"מומלץ". יש ערכים כגון "היסטוריה של מאוריציוס" של אביהו, שיכולים לקבל "טוב מאוד" אבל לא טרחתי לעשות דירוג ביניים. הערך שכתבת הוא באמת טוב, אבל חסרים לו עוד כמה דברים כדי להיות מומלץ, כך למשל קצת מקורות וסימוכין. אני עוקב אחר המשך העבודה, ושמח על כל ערך שאתה לוקח על עצמך. הפכת לאחד מעמודי התווך של המיזם. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:50, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
תודה. האם תתנגד שאפנה לאחד ממומחי התבניות של וויקי כדי שיוסיף פרמטר מתאים כמו בתבנית משתמש שכתב ערך מומלץ? ברוקולי 19:51, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
להיפך, אשמח לכל שיפור, בתבניות או בעמוד הראשי של המיזם. המיזם והתבניות אינן רק שלי, אלא של כלל המשתתפים. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 19:53, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

הסתה לגזענות[עריכת קוד מקור]

שלום

שים לב שבעוד שאתה מוחק קישורים לאתרים שמכילם הסתה לגזענות, למרות שיש בכך פגיעה מסויימת בערך (ולמען האמת, אני בעצמי תוהה המ עדיף פה), ויקיפד כותב בדף שיחה דברי הסתה לגזענות, ללא שום תועלת לערך, וחבריו משחזרים את דבריו אחרי שהסרתי אותם.

אנא טפל בעיניין, כי פה מדובר בדבר מיותר לחלוטין, שנעשה בויקיפדיה עצמה.

emanשיחה 21:28, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

אכן טיפלתי בעניין ושחזרתי את דבריו של מת'נייט לאחר שמחקת אותם. כתבת את דעתך הפוליטית, נענית בדעתו של מת'נייט. אתה יכול לקרוא לו גזען, הוא יכול לקרוא לך בוגדן (או מה שלא יהיה), כיצד זה מקדם את כתיבת האנציקלופדיה איני יודע, אך זכותו לכתוב כאן שווה לשלך. את מת'נייט אני מכיר, ואת דעותיו איני מוקיר. להשוותו לכהנא ולמיין קמפף, ולמחוק את דבריו כ"הסתה לגזענות" היא קריאת "זאב, זאב" מהסוג הגרוע ביותר, ולא אתן לכך יד. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:31, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
אתה מתמיה אותי ביותר.
אין שום הבדל בין מה שהוא כתב (בחצי השני של המשפט) לדעותיו של כהנא ימ"ש
emanשיחה 21:37, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
אני מסכים עם אלמוג, ואני חושב גם שהשלכת פיתיון גדול לכיוונם של מתנגדי הצעתו במזנון. עידו 21:39, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
אם ניתן לכתוב דברי גזענות מטונפם כאלה בויקיפדיה עצמה, אני לר רואה שום הצדקה מוסרית למחוק קישור שרלוונטי לערך, שיכול להראות שנשוא הערך היה גזען. הייתי כותב את זה במזנון, אם לא הייתי נודר לא לכתוב שם עד 20 באוגוסט. emanשיחה 21:44, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
תודה לעידו, ולכולם לילה טוב. אני מכריז בזאת על שקיעתי היומית בהגותו של יירגן הברמאס. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:42, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

אני לא שמעון[עריכת קוד מקור]

וזהו, טוב? מצטער שאמרתי שאני שמעוןהויקיפד היפה 16:44, 3 באוגוסט 2007 (IDT)

השבתי לך בדף השיחה שלך, ומקווה שבזאת נגמר העניין. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 16:48, 3 באוגוסט 2007 (IDT)

שאלה לאלמוג[עריכת קוד מקור]

ראיתי את הערך שרשמת על הרמח"ל ורשמת שם שהוא התוודה על עבירות שעשה הייתי רוצה לדעת על אילו עבירות אתה מתכוון שהוא התוודהוהרי הוא היה מלאך אלוקים וידוע שהיו עליו חולקים אבל על הקטע שהוא התוודה לא היה ידוע לי ומהיכן החומר שהשגת עליו נלקח אשמח אם תענה לי בהקדם

עד כמה שאני זוכר הקשר שלי לערך על הרמח"ל הוא צילום תמונת קברו, שצילמתי כשעליתי לקבר ר' עקיבא. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 23:21, 4 באוגוסט 2007 (IDT)

פרשת קורטאם[עריכת קוד מקור]

שלום אלמוג. ידידנו הוויקיפד היפה והחכם יצר את הערך, ואודה לך אם תעבור עליו. תודה, ירוןשיחה 04:36, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

המדובר כמעט בוודאות בהפרת זכויות יוצרים מספרו של ששי גז. וגם הניתוח המשפטי שגוי. לדעתי העתיק מגז פסקאות מבודדות שהוצאו מהקשרן, דבר שאסור לעשות בטקסט משפטי. היום יהיה לי את הספר של גז ואבדוק. לעת עתה מחקתי את הערך, וגם מה שכתב על חיפוש בתוך הגוף. ששי גז הוא עורך דין, ויודע לעמוד על זכויות היוצרים שלו. אגב - 80% שהמדובר בחכם חנוכה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:27, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

הסוחר מוונציה[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. הגעתי עכשיו אל המאמר "הסוחר מוונציה", ופשוט נהנתי לקרוא אותו. תודה על כמה דקות של קורת רוח :-) דני. ‏Danny-w‏ 21:19, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

שמחתי להעניק את הדקות האלו. :) קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:20, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

טוב, זו השיחה המאה. אני מקווה שמעתה המדיניות תשתנה לחמישים, כי לא מאוד נעים להיכנס לדפים כבדים. ‏Gridge ۩ שיחה 21:22, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

אארכב מחר בבוקר, כשאהיה ליד המחשב המהיר. המדיניות היא לפי מצב רוח. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:25, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

מה שתרצה, מה שתגיד. זה לא ענייני. לא ממש. ‏Gridge ۩ שיחה 21:27, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

גרידג' אני נורא רוצה להיות נחמד אליך, אבל יש משהו מאוד אינטימי בהחלטה מתי לארכב. זה כמו ההחלטה מתי להתקלח, פעם בחמישה או בארבעה ימים. זה לא משהו שקל לסבול בו התערבות מבחוץ. זו האוטונומיה של הפרט במלוא תפארתה. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 21:30, 5 באוגוסט 2007 (IDT)

טוב, אני מבטיח לא להזכיר את המילה 'ארכוב' בנוכחותך, לפרק זמן ארוך. ‏Gridge ۩ שיחה 21:34, 5 באוגוסט 2007 (IDT).

השאלה היא מה לגבי המילה מקלחת... זהר דרוקמן - I♥Wiki‏ 21:42, 5 באוגוסט 2007 (IDT)
בוקר טוב טראוט! שלחתי לך מכתב אלקטרוני. ‏Gridge ۩ שיחה 03:13, 6 באוגוסט 2007 (IDT).