שיחת משתמש:נרו יאיר/ארכיון 12

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

תוכן עניינים

יהונתן פולארד[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר השלום והברכה. לאחרונה בוצעו בערך על פולארד עריכות ע"י משתמש לוקי, אשר לפי מה שראיתי במבט חטוף הוסיף טענות חמורות על פולארד ע"פ מקורות שלענ"ד מפוקפקים ולא אמינים או שלכל הפחות צריכים ליהיות מוזכרים בהסתייגות ולא משוקעים כה עמוק בערך. כמו כן כתיבה זו יש בה חוסר הבנה בנושא של פולארד ובנושאי הפעלת סוכנים. אני פונה אליך כי אין בכוחי להתמודד עם זה כעת. רק בשל שמדובר בנושא כה משמעותי אני מעיז לפנות להטרידך בבקשה לבחון אם תוכל לתת דעתך לכך או להעביר את זה למישהו מתאים אחר. בהערכה ובברכת חודש טוב ומבורך. מי-נהר - שיחה 21:36, 1 באפריל 2014 (IDT)

חשיבות ערך[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר.

האם תסכים לתת לי את דעתך האם יהודה גליק נראה לך אישיות אנציקלופדית. תודה ציון הלוישיחה • ב' בניסן ה'תשע"ד 17:09, 2 באפריל 2014 (IDT)

שלום רב, הוא גבולי, קשה לי לענות. נרו יאירשיחה • ג' בניסן ה'תשע"ד • 10:32, 3 באפריל 2014 (IDT)

שלמה ברוך הלוי פראגר[עריכת קוד מקור]

שלום ידידי. ראה בבקשה את הערך הנ"ל + דיון ער שהתפתח לגביו בדף השיחה. אשמח לחוות דעתך המקצועית וכן עוד מידע במידה ויש לך. תודה Assayas שיחה 18:10, 3 באפריל 2014 (IDT)

מבקשי מקלט[עריכת קוד מקור]

נ"י, אין לי עניין במלחמת עריכה, אבל ביטלת עריכה של דוד שי (שיחה | תרומות | מונה) בערך על האגודה לזכויות האזרח, בכיתוב לתמונה. הנימוק שלך הוא "אכן כך הוחלט". אני תוהה איפה הוחלט, מי החליט, ומדוע העריכה הפוליטית בעליל הזו. האגודה הנ"ל בוודאי לא רואה בהם מסתננים; לפי המשפט הבין-לאומי מעמדם הוא של מבקשי מקלט, שזה מינוח שמתאר עובדתית את מצבם: הם מבקשים מקלט. אם לא יתנו להם והם יישארו - הרי יהיו מסתננים; אם יקבלו מקלט - יהיו פליטים. כרגע הם לא זה ולא זה, אלא מבקשי מקלט. כך גם אמרה פרקליטות המדינה בבג"ץ. המונח שלך אינו NPOV, ועמיתיך פה זכאים ליחס יותר מכבד, ברשותך, ובוודאי דוד. אודה להנמקה משכנעת. --מיכאלל - שיחה 18:28, 4 באפריל 2014 (IDT)

שלום רב. א. לא ביטלתי עריכה של דוד אלא שלך, אבל מילא. אין פה עניין של כבוד כלפי מישהו, זה לא רלוונטי, מציע שתרד מהשיח הזה. ב. כך הוחלט לגבי שמו של הערך שעוסק באותם אנשים ממש. מעמדם אינו של מבקשי מקלט, משום שרובם פשוט לא ביקשו מקלט. השאלה אינה כיצד האגודה רואה אותם. ג. אם לא השתכנעת - מקום הדיון הוא, כפי שאתה יודע, בדף השיחה הרלוונטי. נרו יאירשיחה • ה' בניסן ה'תשע"ד • 22:11, 5 באפריל 2014 (IDT)

הרב חנוך צבי לוין מבנדין[עריכת קוד מקור]

לרב לוין לא היה בן בשם ישראל. חנוך לוין הוא לא נכד של הרב לוין מבנדין כי אם נכד דודו. מדוע אתה מתעקש על כך ועוד קורא לזה שכתוב ההיסטוריה? תודה.

שלום רב. בערך של חנוך לוין מופיע מאז 2009 שהוא אחיין של הרי"מ לוין והכניס זאת משתמש אמין. גם בערך של הרב מבנדין זה כתוב, בידי מי שחיבר את הערך. אתה צריך הרבה יותר מיכולת שימוש בכפתור המחיקה במקלדת כדי למחוק דבר כזה. פנה לדף השיחה והצג את הראיות שלך לגבי הייחוס האמיתי של לוין. נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ד • 09:53, 7 באפריל 2014 (IDT)

התנגשות[עריכת קוד מקור]

שלום נרו,

הייתה התנגשות בפרלמנט, דרסתי את דבריך. אם תרצה, תשלב אותם במקום כלשהו (למשל בפרק "המשך הדיון). גילגמש שיחה 10:18, 7 באפריל 2014 (IDT)

חבל, חבל, חבל. מה הטעם לכתוב את זה עכשיו?! נרו יאירשיחה • ז' בניסן ה'תשע"ד • 11:12, 7 באפריל 2014 (IDT)

מנחם רוט[עריכת קוד מקור]

שלום רב. עקב בילבול שאינו מובן גם לי, ההצבעה שבה השתתפת בשבוע קודם בעניין מנחם רוט אינה נחשבת ויש להצביע מחדש. לעדכונך. בברכה, דני. Danny-wשיחה 00:32, 8 באפריל 2014 (IDT)

מה דעתך?[עריכת קוד מקור]

היי,

ראה: [1] גילגמש שיחה 07:33, 8 באפריל 2014 (IDT)

שלום רב. טכנית, לצערי, זה נומרוס קלאוזוס. אולי מי שמחק יוכל להסביר טוב יותר את עצמו בדף השיחה. נרו יאירשיחה • ח' בניסן ה'תשע"ד • 13:48, 8 באפריל 2014 (IDT)

עריכת הגילוי הנאות[עריכת קוד מקור]

יאיר, אני לא מסכימה אתך. אם עושים גילוי נאות אז כמו שצריך ואם זה מבוסס על מאמר באתר אז כאן בדיוק צריך להיות הקישור. קוראי ויקי לא מגיעים לעמודים האלו ועורכים יודעים היטב שמדובר באתר מסחרי. אין כאן הטעיה, אין כאן משיכת לקוחות, יש כאן גילוי נאות כמו שצריך ומתן קרדיט למאמר עליו זה מבוסס. אני מסכימה לקבל שאין מקום לקישור מסחרי בערך עצמו, גם אם העריכה מבוססת עליו אבל כאשר העריכה מבוססת על מאמר באתר, דף השיחה זה בדיוק המקום לתת רפרנס למאמר זה. מבקשת שתשחזר את המחיקות שלך.Yaeli.aviv - שיחה 09:48, 8 באפריל 2014 (IDT)

כפי שאת יודעת, הקהילה מגבשת בימים אלה כללים ברורים לגבי כתיבה בתשלום. עד שזה יסתיים, אני מבקש שלא תערכי שום דבר עבור לקוחותייך, ובמיוחד קישורים. לא בערכים, ולא בדפי השיחה. חכי בבקשה בסבלנות ותמצאי בינתיים דרכים אחרות להתפרנס. נרו יאירשיחה • ח' בניסן ה'תשע"ד • 13:46, 8 באפריל 2014 (IDT)
יאיר, כמה שנמאס שאתם נכנסים לי לכיס עם הערות שכאלו. גם אתה וגם חלק מהאנשים בדיון של הכתיבה בתשלום. וזה אחרי שבויקי מתגאים בתרבות שיחה מול פורומים רגילים ברשת. אם הייתי כותבת דבר מה לפי קווים כאלו אליך או לאחד האחרים זה היה מסתיים בחסימה אבל מכיוון שאת באים מ"עמדה מוסרית גבוהה יותר" אז אתם מרשים לעצמכם. אין לי בעיה לחכות להחלטה סופית, אבל המשפט האחרון שלך היה פשוט מיותר. Yaeli.aviv - שיחה 14:05, 8 באפריל 2014 (IDT)
זה בסדר, גם לחלק מאתנו נמאס שאתם מנצלים את ויקיפדיה כדי להרוויח. לא יודע לגבי תרבות שיח (לדעתי בדיון זה התרבות שלך פחות מרשימה משלי), אני רוצה קודם כל להתגאות באיכות ובאיזון של האנציקלופדיה, ועורכים כמוך, מה לעשות, מושכים לכיוון ההפוך. אני ואחרים לא מתכוונים להירתע בנושא הזה גם אם זה לא נעים או נמאס לך. וברשותך, אני מבקש להמשיך את הדיון הזה בשאר המקומות שבו הוא מתנהל ממילא. נרו יאירשיחה • ח' בניסן ה'תשע"ד • 14:13, 8 באפריל 2014 (IDT)

ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:מנחם רוט2[עריכת קוד מקור]

שלום,

משום מה הצבעתך זו לא נחשבת. אנא הצבע שוב כאן. תודה רבה. Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 12:22, 8 באפריל 2014 (IDT)

מה דעתך?[עריכת קוד מקור]

שלום לך, בעקבות השתתפותך בדיון שיחה:יצהר#יצהר וצה"ל, מה דעתך להכניס לערך את הנוסח המוצע שלי - על בסיס התיקון של גילמש, עד שיהיה נוסח מוסכם יותר טוב? --בן נחום - שיחה 11:35, 10 באפריל 2014 (IDT)

הודעות על קישורים שבורים שאינם למקורות המהווים אסמכתאות[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
בהמשך לביטול העריכה הזה, מה הטעם בהשארת הודעות על קישורים שבורים שכבר אינם נכללים בטקסט? זה רק מבלבל. כאשר יבוא כותב נוסף שירצה לבדוק את הקישורים, הוא לא ימצא אותם עוד בטקסט, אז מדוע שיתאמץ? אין שום בעייה עם מחיקה של הודעות שאין להן שום משמעות. מדובר בהודעות השקולות כעת להבל. מה הטעם בארכוב? Ldorfmanשיחה 10:58, 13 באפריל 2014 (IDT)

שלום לירון ותודה על הפנייה. אני מזכיר שכבר דנו בנושא הזה, הן בדף השיחה שלך והן במזנון. לגבי מחיקת הערות מדף השיחה - זה כמו כל דיון שהסתיים, פשוט אין סיבה למחוק, יש המון מקום בשרתים. כשצריך מארכבים. כדי למנוע את הבעיה שאתה מתאר אפשר לציין בדף השיחה שהקישורים נמחקו. אבל השאלה העיקרית היא אם נכון בכלל למחוק את הקישורים השבורים מהערכים עצמם. בדיון האחרון שהיה במזנון בנושא צוין שארכיון האינטרנט הולך ומשתכלל ובקרוב (אולי זה כבר קרה?) ניתן יהיה להעביר קישורים שבורים לקישור לארכיון האינטרנט באופן אוטומטי. זה כמובן לא יקרה אם הקישורים יימחקו מהערכים, והסיכויים נמוכים עוד יותר אם גם בדף השיחה לא יהיה זכר לעניין. אגב, אני גם לא התייאשתי סופית מהאפשרות שמישהו עוד ייקח את המיזם הזה על עצמו ברצינות, לטעמי זה הרבה יותר חשוב ממיזם הערכים היתומים או מדקדוקי עניות של הקטגוריות. יש חשיבות מיוחדת דווקא בקישורים המתים, כי את "החיים" יכול כל אחד למצוא בגוגל. את המתים - לא, אנחנו הדרך היחידה להגיע אליהם בארכיון האינטרנט. לכן אנא אל תמחק גם מהערכים עצמם. נרו יאירשיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ד • 11:07, 13 באפריל 2014 (IDT)
אם הקישור כבר לא פעיל ואותו דף לא אורכב קודם לכן בארכיון האינטרנט, לא ניתן יהיה למצוא את הדף אליו הוא הוביל באותו ארכיון. ארכיון האינטרנט סורק דפים ושומר אותם. הוא לא יכול לעשות פעולה בדיעבד. משמעות הדבר היא שמרגע שקישור כבר לא קיים והדף לא נמצא בארכיון, לא ניתן יהיה לבקש מארכיון האינטרנט לאתר אותו ולשומרו. הדבר נכון גם לגבי קישורים לקבצים שונים (כגון PDF או DOC) או לסרטונים. המצב הנוכחי הוא שהקישורים הספציפיים הללו לא מהווים אסמכתאות למידע בערך ולכן אין שום טעם לומר שהיו קיימים בעבר (זה אחד הדפים שהיו מקושרים בעבר, כפי שהוא מופיע בארכיון - הכתבה לא עוסקת בנושא הערך אלא בסופרת, ולכן אין לו מקום בערך). אני מסכים איתך שראוי לקשר לארכיון האינטרנט כאשר המידע מהווה אסמכתה לנתון בערך. זה אינו המצב פה. כעת הסבר לי מה הטעם להשאיר הודעה על כך. אם אתה מעוניין, אין לי בעייה שההודעות תאורכבנה (אתה מוזמן לעשות זאת, אם אתה מתעקש לשמר אותן), אבל איני מוצא טעם בהשארתן זמינות בדף השיחה עצמו. יש מקום על השרתים, אבל לעורכים יש זמן מוגבל. הודעות כאלה יוצרות מצב בו המידע נבדק שוב ושוב שלא לצורך.
אם מישהו יקח על עצמו את היוזמה לטיפול בקישורים השבורים, זו וודאי תהיה פעולה ברוכה. Ldorfmanשיחה 11:44, 13 באפריל 2014 (IDT)
כלומר בדקת בארכיון האינטרנט לגבי כל הקישורים והם לא שם, וגם וידאת שלא מדובר באתר שאורגן מחדש והקישור נמצא בכתובת חדשה כלשהי? גם במקרה הזה, מי יודע, אולי יום אחד יעלה האתר מחדש? גם זה בהחלט קורה. ואדרבה, גם במקרה הזה, יש להבהיר בדף השיחה שביצעת את כל הבדיקות האמורות ולאור התוצאה השלילית מחקת. אם תמחק בלי זה - יבינו אחרים, שאינם יודעים לבדוק את כל זה כראוי, שזה מה שצריך לעשות במקרה של קישור שבור. כאשר קישור כלשהו הוא אסמכתא בהערה למה שהיה כתוב בערך - בהחלט יש חשיבות שנדע זאת, שהרי בעתיד עלולים להציב תבנית מקור ואחר כך למחוק בטענה שאין מקור. זו סיבה נוספת לצורך להיזהר במחיקת קישורים שבורים. בעניין השארת דיונים בלתי רלוונטיים בדף השיחה - זה לא שייך דווקא לקישורים שבורים, זה נכון גם לגבי משתמשים שאינם בוטים. אם אתה רוצה למנוע חשש של בדיקה חוזרת של מה שכבר טופל, יש פתרון פשוט: סימון בולט שהעניין טופל, כגון עם סימון ווי. וכאמור, אנחנו למעשה משחזרים במידה רבה דיונים קודמים שזו הייתה מסקנתם. נרו יאירשיחה • י"ג בניסן ה'תשע"ד • 12:27, 13 באפריל 2014 (IDT)
סליחה על התגובה המאוחרת. הצורך במעקב אחר השיחה הזו נשכח ממני איכשהו. " כאשר קישור כלשהו הוא אסמכתא בהערה למה שהיה כתוב בערך - בהחלט יש חשיבות שנדע זאת" - לזה בדיוק התכוונתי! במקרה כזה, בו מדובר באסמכתא, ראוי להשאיר את ההודעה על הקישור הלא פעיל. במקרה שהחל את השיחה הזו, זה לא היה המצב. הקישור היה למידע שלכאורה מוסיף על הכתוב בערך - לא היווה תימוכין למידע קיים. במקרה כזה, אין שום טעם להשאיר את הודעה על הקישור שהיה בעבר. אתרים ש"חוזרים לחיים" לא עושים זאת לאחר שלא היו פעילים במשך חודשים רבים. Ldorfmanשיחה 00:46, 22 באפריל 2014 (IDT)
גם רשימת "קישורים חיצוניים" יכולה בהחלט לתרום לערך, לעתים יותר מאסמכתא בהערת שוליים. אתרים יכולים לחזור גם אחרי יותר מחודשים רבים, זה קרה למשל עם אתר מומה. נרו יאירשיחה • כ"ב בניסן ה'תשע"ד • 01:23, 22 באפריל 2014 (IDT)
נראה שאין בינינו הסכמה בנושא זה. לא נורא. Ldorfmanשיחה 01:32, 22 באפריל 2014 (IDT)
לפרוטוקול: התפניתי עכשיו לבדוק את שני הקישורים שהורדת. אחד מהם נמצא בארכיון האינטרנט, השני עבר דירה עם כל האתר. החזרתי את שניהם. יום אחד, כך אני מקווה, בוטים יתקנו את כל הקישורים השבורים האלה. אולי עכשיו תשתכנע? נרו יאירשיחה • כ"ב בניסן ה'תשע"ד • 23:24, 22 באפריל 2014 (IDT)
כפי שהסברתי בתקציר העריכה, במקרה הספציפי הזה אנו יכולים לחיות גם ללא הקישורים הללו, שאינם קשורים לנושא הערך ומקומם בכל מקרה בערך על המחברת - לא על הספר. לו היתה חשיבות בקישורים, הייתי, מן הסתם, משקיע זמן במציאת חלופות או מיקום חדש של הכתוב. Ldorfmanשיחה 23:59, 22 באפריל 2014 (IDT)
לירון, עד עתה הבנתי שיש לך עמדה עקרונית נגד השארת קישורים שבורים. עכשיו אתה עובר לעניין אחר, הקשר לנושא. איך אתה יודע מה בדיוק יש בקישור אם אתה פשוט מוחק אותו? אילו היית כותב "מצאתי קישור חלופי, וזה לא עוסק בנושא הערך" - זה היה משהו אחר. אם נחזור לקישורים הספציפיים: הראיון עם יאיר לפיד עוסק ברובו בספר (כלומר כן עוסק בנושא הערך), ואת הקישור למגזין תל אביב מחקת ממקימי בנימוק שהוא שייך לערך של הסופרת, אבל לא העברת לערך הזה. נרו יאירשיחה • כ"ג בניסן ה'תשע"ד • 00:37, 23 באפריל 2014 (IDT)
אתה מוזמן לקרוא את דברי בשנית: מלכתחילה טענתי שבאופן עקרוני אין צורך להותיר את ההודעות על הקישורים הללו (מהסיבות שהבאתי) ושבמקרה הנוכחי, זה מיותר על אחת כמה וכמה מכיוון שהמידע פשוט לא רלוונטי לערך זה. אתה מוזמן להעביר את הקישור לדף על הסופרת. אני עוסק בכל ערך בנפרד. אני מקווה שעמדתי הובנה מעבר למקרה הנוכחי. הדיון הזה הופך ארוך מאוד - ארוך מידי. Ldorfmanשיחה 01:40, 23 באפריל 2014 (IDT)
אני לא מוצא היכן דיברת מלכתחילה על המקרה הנוכחי דווקא, מה גם שלדעתי חלק מהמידע כן רלוונטי. על כל פנים אם אתה מבקש להפסיק את הדיון ודאי אכבד זאת. נרו יאירשיחה • כ"ד בניסן ה'תשע"ד • 11:44, 24 באפריל 2014 (IDT)

סטז'יז'וב[עריכת קוד מקור]

שלום ומועדים לשמחה. ראה בבקשה עריכות שביצע אלמוני בערך מיוחד:תרומות/77.127.141.125. התוכל לבדוק אותן? Assayas שיחה 17:43, 16 באפריל 2014 (IDT)

מועדים לשמחה. חלק מההוספות שגוי (למשל הוספת ספר כ"קישורים חיצוניים") וחלקו דורש מקור (כגון האשמה שהרבנות נקנה בכסף). לאור זאת שחזרתי. נרו יאירשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ד • 12:24, 18 באפריל 2014 (IDT)

אהוד אולמרט- שאלה לגבי הערך[עריכת קוד מקור]

נרו יאיר שלום ומועדים לשמחה, שמי הילה ואני כותבת בימים אלה תיזה על אהוד אולמרט (בקצרה: על השתנות עמדותיו הפוליטיות).במסגרת התיזה אני בעצם מנתחת נאומים של אולמרט מראשית הקריירה הפוליטית שלו ועד היום. ראיתי שבערך "אהוד אולמרט" כתבת ש"אולמרט היה נואם בולט בהפגנות הימין בזמן ממשלות רבין וברק, כנגד הסכמי אוסלו, כנגד נסיגה מרמת הגולן וכנגד ויתורים טריטוריאליים בירושלים". הייתי שמחה לדעת על סמך מה המשפט הזה נכתב? והיכן ניתן לאתר את הנאומים הללו שהוא נשא כאמור? אשמח מאוד לתגובתך (ואם התשובה לא מצויה בידיך, אודה לך אם תוכל להפנות אותי למי שהמידע בידיו). תודה רבה לך וחג שמח! הילהHagagbaikohilla - שיחה 17:21, 17 באפריל 2014 (IDT)

מועדים לשמחה. אני לא זוכר אם כתבתי את זה, אבל זה בהחלט נכון, אני זוכר זאת. תמצאי את זה בקלות בעיתונות התקופה, אם כי לא מסתבר שיהיה שם נוסח מלא של נאומים. נרו יאירשיחה • י"ח בניסן ה'תשע"ד • 12:19, 18 באפריל 2014 (IDT)

למה התכוונת?[עריכת קוד מקור]

מועדים לשמחה,

בדיון לאחרונה, כתבת ששם הערך על המבנה בחברון, צריך להיות "בית השלום".
למה התכוונת,
לשם "בית השלום", ובראש תהיה הערה הערך זה עוסק בבית יהודי בחברון, אם התכוונתם למנזר בעמק איילון לחצו בית השלום (אמאוס).
או שהשם יהיה "בית השלום (חברון)" והדף בית השלום ימשיך להיות דף פירושונים? --בן נחום - שיחה 22:35, 19 באפריל 2014 (IDT)
מועדים לשמחה, המצב הנוכחי נראה סביר. נרו יאירשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ד • 00:31, 20 באפריל 2014 (IDT)
מצטער, נרו ידידי, אבל עדיין לא ברור לי למה התכוונת.
דבריך: "המצב הנוכחי נראה סביר", יכולים בהקשר הזה - להתפרש בשני משמעויות שונות:
שאין לך עניין בשינוי, כלומר עמדתך בעניין נייטראלית - ואז לא צריך לספור אותך במניין המתנגדים.
או שיש לך עמדה שלילית כלפי שינוי המצב הקיים - ואז צריך לספור אותך במניין המתנגדים. --בן נחום - שיחה 16:22, 25 באפריל 2014 (IDT)
לא נכנסתי לעומק הסוגיה, ואם עמדתי אינה זו שתכריע - גם אין צורך. נרו יאירשיחה • כ"ה בניסן ה'תשע"ד • 16:26, 25 באפריל 2014 (IDT)

לנרו יאיר היקר[עריכת קוד מקור]

לא ממש הבנתי את ההתעקשות על ה"יראת שמים" של ישיבת תפרח, אבל נניח לזה.העיקר שיהיה לכולנו לילה טוב מאיר כהנוביץ - שיחה 03:03, 20 באפריל 2014 (IDT)

מועדים לשמחה. כמדומני שהסברתי: זהו מושג סובייקטיבי. איננו נוטלים לעצמנו את תפקידו של מלך מלכי המלכים לקבוע מיהו ירא שמים ומי לא. נרו יאירשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ד • 14:12, 20 באפריל 2014 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

תודה על העריכה והשכתוב שביצעת בערך על רן שריד. כתבתי את הערך בשיתוף עם רן, וניסיתי והשתדלתי מאוד שלא יהיה יח"צני מדי. עם כל הרצון הטוב ולפי העריכה שלך הבנתי שיש עוד מקום רב לשיפור - עברתי על התיקונים שביצעת והחכמתי מהם ואלמד לפעמים הבאות. תודה ומועדים לשמחה לגאולה שלימה :-) מעט מן האורשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ד • 10:56, 20 באפריל 2014 (IDT)

מועדים לשמחה. אני מודה מאוד גם לך על הרצון הטוב. נרו יאירשיחה • כ' בניסן ה'תשע"ד • 14:13, 20 באפריל 2014 (IDT)

הפלס[עריכת קוד מקור]

מה דעתך על זה. קיץ בריא--יעלי 1 - שיחה 23:46, 21 באפריל 2014 (IDT)

סתם[עריכת קוד מקור]

יתכן שתמצא ענין בדיון שפתחתי אצל אריאל פ. הכצעקתה - שיחה 02:18, 22 באפריל 2014 (IDT)

נחום פצ'ניק[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. התערבתי שם להפסקת מלחמת עריכה בה פתחה העורכת והיא כתבה בדף השיחה. ראה שיחה:נחום פצ'ניק#הקטע העוסק ברב מוטי אילון. ייתכן ותרצה להתייחס. בברכה Assayas שיחה 09:17, 22 באפריל 2014 (IDT)

רחל אליאור[עריכת קוד מקור]

היי,
ערכת עריכה די מסיבית את הערך, והשמטת חלקי משפטים, ואפילו שמות אישים, כולל תארים (נדמה לי שמחקת את המילה פרופסור לפחות מספר פעמים מהערך - לא כשהיא התייחסה לרחל אליאור, אלא לאישים אחרים). ההשמטה הייתה מחויבת המציאות? (בכמה מקרים אכן השבחת את הניסוח, אבל נראה שגם השמטת בחלק מהמקרים מידע נוסף שהקורא קיבל קודם לכן מהערך). אלדדשיחה 00:39, 30 באפריל 2014 (IDT)

שלום רב. לטעמי מיותר להזכיר שמוריה היו פרופסורים, זה מובן מאליו (ואגב, ברוב המקרים כלל איננו נותנים "רשימת מורים"). יתרה מזו, לא מקובל בדרך כלל להזכיר תארים אקדמיים באזכורים אגביים בערכים, ובפרט ברשימות עם כמה שמות. חלקי המשפטים שהושמטו היו חזרות (ולמעשה יש מקום להשמיט עוד) או משפטים מעורפלים שאינם מוסיפים מידע של ממש. על כל פנים השקעתי מחשבה בעריכה ולא ביצעתי אותה כלאחר יד. אם אתה חושב ששגיתי אתה מוזמן לתקן. נרו יאירשיחה • ל' בניסן ה'תשע"ד • 01:06, 30 באפריל 2014 (IDT)
מקבל את דעתך. אלדדשיחה 01:07, 30 באפריל 2014 (IDT)

איך פותחים הצבעה?[עריכת קוד מקור]

ביקשתי ממך בדף שיחה:בית יתיר אבל אולי לא שמת לב. בבקשה פתח הצבעה על נושא שמות ערכים ליישובים שיש להם שם פורמלי ושם לא-פורמלי. אני לא יודע איך עושים את זה, ובכל מקרה אין לי כלל זכאות להצביע. תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 14:54, 1 במאי 2014 (IDT)

עניתי שם. נרו יאירשיחה • א' באייר ה'תשע"ד • 15:18, 1 במאי 2014 (IDT)

מלחמות העריכה[עריכת קוד מקור]

החזרתי את שני הערכים לגרסה שלפני שינוייו של האלמוני, והגנתי על הערכים כך שרק משתמשים ותיקים מורשים לערוך אותם. אלדדשיחה 12:30, 2 במאי 2014 (IDT)

תודה רבה! נרו יאירשיחה • ב' באייר ה'תשע"ד • 12:33, 2 במאי 2014 (IDT)
בשמחה :) בדיעבד ראיתי שלמרות שלחצתי על שחזור, כדי להחזיר לגרסתך, זה לא התבצע באחד הערכים. ראיתי שבינתיים תיקנת. אלדדשיחה 12:37, 2 במאי 2014 (IDT)
טופל, שוב :) שבת שלום! אלדדשיחה 14:42, 2 במאי 2014 (IDT)
שוב תודה רבה! נרו יאירשיחה • ג' באייר ה'תשע"ד • 22:31, 3 במאי 2014 (IDT)

שיחה:יניב קקון[עריכת קוד מקור]

העברתי לשם. נרו יאירשיחה • ז' באייר ה'תשע"ד • 22:34, 7 במאי 2014 (IDT)

כתיבת קצרמר[עריכת קוד מקור]

מרגיש לי שאתה אחד האנשים הנכונים למשימה. הרבה זמן שאלתי את עצמי מה ההבדל, מבחינת היהדות האורתודוקסית, בין עברה, חטא, פשע, ועוון. האם תסכים לכתוב קצרמר כגון "עבירה (יהדות)" שיסביר בצורה קולעת ונהירה את ההבדלים בינהם? בתודה, ברכות. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 03:56, 12 במאי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. זה לא "מבחינת היהדות האורתודוקסית" אלא לאור מקורות היהדות, מחז"ל והלאה. לצערי זמני לא פנוי לזה, אבל אולי אוכל לסייע למישהו אחר שייקח על עצמו את המשימה. נרו יאירשיחה • י"ב באייר ה'תשע"ד • 10:15, 12 במאי 2014 (IDT)
אני יכול להסכים עם אמרתך הראשונה אם תילקח בחשבון גם פרשנותם של זרמים לא אורתודוקסיים בכתיבת ערך כזה. בברכה. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 13:49, 12 במאי 2014 (IDT)
נניח שחז"ל אומרים בפירוש שמשהו הוא "חטא". מישהו יכול לומר שזה לא חטא? זה עניין של פרשנות? מהי באמת הפרשנות הרפורמית לעברה ולחטא? מה שנחשב ככזה בתרבות המערבית באותו רגע? נרו יאירשיחה • י"ב באייר ה'תשע"ד • 14:45, 12 במאי 2014 (IDT)
אני לא יודע מה הרפורמים יענו אבל אולי הקראים יענו משהו אחר? אין לי מושג. לי רק חשוב שאם אכן ישנן דעות שונות (מה שלא נראה לי סביר) הן יוזכרו בצורה מסוימת בערך. בברכה. ‏Ben-Natan‏ • שיחה 15:50, 12 במאי 2014 (IDT)
הקראים (והשומרונים) הפכו למעשה לדת נפרדת. אני לא חושב ששיטתם מתוארת בדרך כלל בערכים העוסקים ביהדות, אבל אולי אני טועה. נרו יאירשיחה • י"ב באייר ה'תשע"ד • 16:23, 12 במאי 2014 (IDT)

יד חופשית[עריכת קוד מקור]

היי נרו, חשבתי על זה שוב. אני בעומס עבודה מטורף, ולכן מתקדם טיפין טיפין. אתה עורך מנוסה מאד, עם ראש על הכתפיים. אז בעצם אני לא רואה סיכון בלתת לך יד חופשית לערוך תחת תבנית העריכה במקביל אלי. זה נשמע לך אפשרי? כך נוכל לקדם את הערך יחדיו, ואם יהיו חילוקי דעות, נדון ונחליט. מה? ביקורת - שיחה 23:40, 13 במאי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. אם זה חשוב לך אקבל את זה, אבל לדעתי לא נכון להשאיר תבנית "בעבודה" במשך חודשים. בכל מקרה, בסופו של דבר, כשיש חילוקי דעות דנים ומחליטים. נרו יאירשיחה • י"ג באייר ה'תשע"ד • 23:42, 13 במאי 2014 (IDT)
למותר לציין שכתבתי את דברי כאן לפני שראיתי את דבריך שם. אנסה להסביר את עצמי, הערך נתקל בעבר בקשיים שונים המתועדים בארכיון דף השיחה שלו. ניתן בעריכה מקצועית לפתור את כל המחלוקות, אבל מנסיון העבר הוכח שקשה שבעתיים לעשות זאת "תחת אש", כי תוך כדי ויכוח אנשים נוטים להתקבע בעמדותיהם. אנחנו לא יכולים לשנות את טבע האדם, אך בהחלט יכולים ליצור טקסט שאינו מעורר אנטגוניזם. קשה עד בלתי אפשרי לעשות זאת תוך כדי התמודדות עם תוספות של בעלי כוונות טובות שאינם מתמודדים עם שיקולי עריכה אלו. למשל, קטע שכתבתי ואני יודע שהוא עומד בהקשר לא מתאים, וצריך לבנות לו פרק, אני יכול להסיר מהערך, לבנות, ולהחזיר. אך עריכה של אנונימי שתוסר מאותם שיקולים, תתקבל בכעס. ביקורת - שיחה 23:54, 13 במאי 2014 (IDT)
אני לא זוכר באלו ויכוחים מדובר, אבל ויכוחים קשים לא פחות קיימים בערכים רבים. לענ"ד הפתרון אינו לשים תבנית במשך חודשים, ואם מדובר בערך רגיש - ודאי שלא יהיה אפשרי להסיר את התבנית ולגשת מיד לדיוני המלצה. יהיה צורך למצות את הוויכוחים לפני כן. נרו יאירשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ד • 00:02, 14 במאי 2014 (IDT)
לא שמתי את התבנית בשביל זה, תעבור על דף ההיסטוריה, הערך נערך ברציפות כל התקופה בצורה אינטנסיבית. ישנם קצוות לא סגורים ואני מעוניין להגיש הצעה כוללת, שלדעתי תמנע את הויכוחים, ותחסוך את הצורך ב"למצות את הויכוחים לפני כן", ככל שההצעה תהיה יותר קרובה לשלמות, כך יפחתו הסיכויים להתפתחות ויכוחים עקשניים שלא יבואו לידי פתרון ובכך יסתם הגולל על כל המאמץ. אתה יכול לעבור על ארכיון השיחה, הוא לא ארוך מדי, והויכוח שם עסק בנושא שניתן לגישור בקלות אם היו עושים את הגישור לפני שהתפתח הויכוח. ביקורת - שיחה 00:09, 14 במאי 2014 (IDT)
אני מעריך בכנות אותך ואת כוונותיך (אם כי לא בטוח שיועיל). העניין הוא שזה עדיין לא מצדיק את השארת התבנית במשך חודשים. לכמה זמן אתה זקוק כדי לסיים את הנושאים הבעייתיים? נרו יאירשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ד • 00:16, 14 במאי 2014 (IDT)
ימים ספורים של עבודה רצינית. השבוע זה לא יזדמן ולכן הצעתי לך להיכנס לענינים עכשיו. ואני מקווה בשבוע הבא לעשות משהו. תראה, קניתי את ספרו של בראון ועברתי בעיון רב על פרק הקווים הביוגרפיים ומקורותיו. אבל יש עוד המון מידע חשוב בהמשך הספר ואותו קראתי רק ברפרוף. לדעתי אנחנו לא צריכים להיות מקיפים ברמה של ספר בן 1000 עמ'. אלא לכתוב טוב את הביוגרפיה ולרכז את עיקרי הגותו בענינים השונים. אם לא נצליח להגיע למידע בדוק בנושא שולי יותר, כמו מה הייתה דעתו בבחירות 1951, לדעתי העניה ויכוח על השאלה הלא-חשובה הזו לא מצדיק עיכוב בהמלצה, ובמקרה כזה אם שני הצדדים אינם מגובים במקורות כלל, דין ההתייחסות להימחק, ואם יש מקורות ניתן לצטט את שניהם. נקודה נוספת: יש דברים שהם שוליים ב"משנתו של החזון איש", למשל: היה שם פרק שעסק בדעתו לגבי פאה נכרית, שגרר מריבות בין מצדדי המטפחות למצדדי הפאה הנכרית, לדעתי מכיון שהלכה/מנהג זה לא נודעו כאחד מעיקרי הגותו של החזון איש, או פרסומו כמו נושא השיעורים, מקומו של המידע, אם בכלל, בערך פאה נכרית, שם יכתבו שיש ויכוח מה חשב החזון איש ומה הורה בענין זה. אתה מסכים איתי? ביקורת - שיחה 00:29, 14 במאי 2014 (IDT)
אלה הם שאלות פרטיות שצריך להתיישב בהן. נרו יאירשיחה • י"ד באייר ה'תשע"ד • 00:32, 14 במאי 2014 (IDT)

תבנית[עריכת קוד מקור]

שלום. מאז 16 בספטמבר 2012‏ עברו מספר עורכים וערכו את הערך הענקים וילדי השמש. אנא, בדוק אם הוא ראוי להסרת תבנית עריכה. בברכה, Rafael Guri שיחה 10:42, 15 במאי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. זה לא עניין של פרק הזמן שעבר, מה שחשוב הוא רק שהערך ישוכתב כראוי. אני לא רואה שמישהו שיכתב את הערך, הכי משמעותי שהיה שם הוא עריכה של דוד שי שהוא עצמו כינה "עריכה קלה". אני מאוד ממליץ לך לנסות למצוא חונך, זה יוכל מאוד לעזור לך. נרו יאירשיחה • ט"ו באייר ה'תשע"ד • 10:46, 15 במאי 2014 (IDT)
שלום. אתה החונך שלי מאז שבאתי לויקיפדיה. עזרת לי רבות. אז קדימה. בברכה, Rafael Guri שיחה 11:00, 15 במאי 2014 (IDT)
אני שמח לשמוע שעזרתי, אבל אנא תאמין לי שאיני יכול להקדיש לזה את הזמן הנצרך. אתה אדם נעים שקשה לא לחבב, ולכן באמת צר לי. למה שלא תפנה לחממה? זה יכול לסייע מאוד לך ולערכים שכתבת. נרו יאירשיחה • ט"ו באייר ה'תשע"ד • 11:03, 15 במאי 2014 (IDT)
תודה ידיד יקר על המחמאות. נראה מה ניתן לעשות. נבחן את הנושא. חבל שאתה מסרב. בברכה, Rafael Guri שיחה 11:13, 15 במאי 2014 (IDT)
שלום. המשפט (עליו ביקשת הבהרה) אומר שיש אנשים בחברה הישראלית ובחברה הערבית, המתנגדים ליחסי הידידות בין אריה לזוהיר. בברכה, רפאל גורי Rafael Guri - שיחה 01:36, 12 ביוני 2014 (IDT)

לב טהור[עריכת קוד מקור]

שמי שאול בויער, אני אכן מעורב בעניין, אני אבי המשפחה שילדיה תחת צו עיכוב יציאה מהארץ, אני מסכים לכך שמעורבותי בעניין אינה סיבה לא להסתמך על עובדות, אני בפירוש מסתמך על עובדות. ויקיפדיה אינה במה לוויכוחים, ויקיפדיה היא עובדתית.

לגבי הפסקה הראשונה הדברים הם בדיוק כמו שתיארתי, אם תתנו לי אימייל אוכל לספק לכם את חוות הדעת של מכון גרין בה אני נדרש לדבר עם מומחה לכתות, אוכל לספק גם את השיחות עם נציגת ה"מרכז הישראלי לנפגעי כתות" שנפתחו בהצהרתה כי היא נשלחה ע"י רחל ליכטנשטיין ששוקלת את הוצאת לב טהור מרשימת הכתות, לדון עמי ועם אשתי על כך, בעיני סתם אדם אמירה זו היא אמירה של נציגת המרכז לנפגעי כתות. היו בינינו שיחות מוקלטות ואימיילים שסיכומם משתרע על 16 עמודי וורד, וזאת עד לאימייל\שיחה בהם היא הודיעה כי היא מוכנה להמשיך בקשר עמנו, אך לא כנציגת המרכז, אלא כאדם פרטי, ולכך לא הסכמתי היות וזה מונע ממני להביא את המרכז ואת הציבור למסקנה שאין בעיה בלב טהור.

לגבי הפסקה השנייה, תוכלו למצוא את כל העובדות באינטרנט, הן את פסק הדין של בית המשפט העליון באונטריו על השארת הילדים באונטריו (אם אתם מעוניינים פסק הדין אצלי ואוכל לצרפו לאימייל), הן את פסקי הדין של בתי המשפט לענייני משפחה באונטריו לגבי החזרת ילדי הקהילה בדיוק כפי שפירטתי. בפרט העובדה שמוזכרת גם בכל פסקי הדין שלאחר כל החקירות לא הוכחה ולו האשמה אחת כלפי לב טהור (אם תתנו לי אימייל תוכלו לראות עובדה זאת גם בפסק הדין האחרון של בית המשפט העליון באונטריו שניתן לפני כחודש).

יש לי גם את המקור של הדיון בבית המשפט בגואטמלה, הוא כתוב בספרדית, אם תרצו אשלח לכם אותו, תוכלו גם להסתפק במה שנאמר בתקשורת בנושא.

הלינק להפגנה מול שגרירות קנדה היה עובדתי לחלוטין, אחרי שצופים בסרט הוידאו מבינים היטב את העובדות. בויקיפדיה מוצגות דעות של צד אחד בוויכוח, הלינק מציג עימות בין שני הצדדים, מה יכול להיות הוגן ועובדתי יותר מזה?

אני מסכים עם כך שזה שאני נמצא במקום בו אני אשתי וילדי לא רוצים לחיות, במקום גם לפי דברי השירות הסוציאלי, כפי שצוטט ע"י אחותי בתקשורת, רודפים אותנו, אינו מקנה לי שום זכות לעוות את האמת, אך לדעתי זה בפירוש מקנה לי זכות להידבר עם המרכז לנפגעי כתות, להבין מדוע הם בפרט וגם אחרים הכריזו שוב ושוב על מכות לילדי הקהילה בזמן שהבדיקה הרפואית הסדירה שהם עברו הייתה מגלה בקלות מכות כאלו, אני לא אומר כאן משהו שצריך להיות גאון כדי להבינו, אחד מהחברים לשעבר של לב טהור סיפר שזה מה שהמשטרה שאלה אותו ("אם יש מכות לילדים בקהילה מדוע לא רואים זאת בבדיקות הרפואיות הסדירות? והוא ענה היות שאין מכות") באימייל ששלח למכיר שלו בקהילה. כנ"ל לגבי כל סוג של ענישה גופנית אחרת. כנ"ל לגבי טענות שקל לבדוק אותן כגון האם יש בית-ספר לבנות וכו". אני מעוניין שהעובדות האלו יוצגו בשמי (או בשם לב טהור) ובשם המרכז היות והן גם מלמדות על אמינותנו מול אמינות המרכז.

אני לא מסכים עם כך שלחברה יש צל צלה של זכות למנוע מאדם לעזוב אותה בדאגה כביכול לשלומו, אך אני בטוח שגם לכם אין ספק שאסור למנוע אדם לעזוב את מקום מגוריו ובד בבד לסרב לשמוע את דבריו בנדון באופו שיאפשר להכריע לזכותו, ואם יש מי שעושה כך אז זו חובה לפרסם זאת. זה לא עניין רגשי אלא עובדתי. אני בטוח שאתם יודעים שהתנהגות החברה צריכה להיות פרופורציונית, כלומר שאם מונעים מישהו מללכת למקום שיש בו ספק סכנה שלא הוכח אחרי קרוב לשנה של בדיקות אז יש למנוע כל אחד מללכת לכל מקום, כל שכן שיש למנוע אנשים מללכת למקומות שיש בהם ודאי סכנה כגון תאילנד וכו".

אם הברה לא רוצה לשמוע אדם אותו היא הענישה ללא סיבה צריך לאפשר לו ללכת, לא להעניש אותו יותר, כפי שאני חווה על בשרי לאחרונה (וזה כבר לא שייך לדיון כאן). 85.65.80.117 14:51, 15 במאי 2014 (IDT)

עברתי כאן במקרה, מר שלמה בויאר, ראשית הרשה לי להחמיא שהנך נשמע רהוט וחכם, ובכלל לא תחת השפעה "כתית"
שנית עליך להבין ויקיפדיה אינה בית משפט אין זה מתפקידנו לקבל מיילים ממך או מאחר ולהוכיח את הצדק, בצד זה או אחר. אנחנו אמורים לכתוב את האמת לפי הידוע לנו. ושזה מילה שלך מול מילה של המרכז לנפגעי כתות, שהוא גוף ציבורי אנו הולכים אתם. במידה ויש לך לינק (לא מייל) לפסיקות בית משפט באונטריו או בכל מקום אחר בעולם, אתה מוזמן להעלות את זה בדף שיחה של הערך (לא כאן) ואני מבטיחה לך שזה ייבדק. ואם תשים לב, בדף שיחת הערך מר נרו יאיר דווקא הוא הוריד מספר התבטאויות חריפות מידי.
ובכלל הייתי ממליצה להעביר את כל זה לדף שיחת הערך ולנהל שם דיונים ולא פה.--יעלי 1 - שיחה 15:50, 15 במאי 2014 (IDT)
שאול, נמשיך את הדיון בדף השיחה של הערך, לאחר שתתחייב בדף השיחה שלך להפסיק עם מלחמות העריכה. נרו יאירשיחה • ט"ו באייר ה'תשע"ד • 22:07, 15 במאי 2014 (IDT)
מה רע בתבנית שיכתוב ששמתי בערכים לב טהור ושלמה הלברנץ. האם לדעתך הערכים האלו אינם דורשים שיכתוב? האם אין בהם פיסקאות שאינם לפי רוח נייטרליות הויקיפדיה? 208.114.154.13 14:17, 16 במאי 2014 (IDT)
סתם משפט לדוגמא: "הלברנץ השתקע בעיירה מונסי שבמדינת ניו יורק. כעבור זמן קראו רבני מונסי להחרים את הלברנץ ולהיזהר מחטיפת ילדים בעיירה". האמנם תושבי מונסי פחדו מחטיפת ילדים. כביכול, הלברנץ, היה מפלצת מסויימת בדמות חוטף ילדים שחור, שהאימהות היו צריכות להשגיח שהילדים לא ישחקו באחורי הבתים או בכבישים מחשש ל"חטיפה". ואפילו תבנית נייטרליות אסור להשים. האם אין בזה מן ההגזמה? אם אני צודק, בבקשה ממך, להחזיר את שני תבניות השכתוב, ואודה לך מקרב לב. 208.114.154.13 14:22, 16 במאי 2014 (IDT)
אני עדיין ממתין להבטחה שלך להפסיק לנקוט במלחמות עריכה. נרו יאירשיחה • ט"ז באייר ה'תשע"ד • 16:31, 16 במאי 2014 (IDT)
בינתיים לב טהור ננעל, השני בדרך אם ההתנהגות הזאת תמשך. גילגמש שיחה 16:43, 16 במאי 2014 (IDT)
אני חושב שהתבלבתם ביני לבין מישהו אחר. אני לא השתתפתי במלחמות עריכה ואני לא מתכנן לערוך בכלל, סך הכל הבחנתי ששני הערכים לב טהור ושלמה הלברנץ לא נייטרלים. האם הערך ננעל או לא ננעל, זה לא משנה, השאלה היא מדוע נרו יאיר הוריד את הכיתוב מעל שני הערכים שטענו שהערך צריך שכתוב מטעמי מדיניות הנייטרליות של ויקיפדיה. האם נרו יאיר, גילגמש, ושאר העורכים חושבים ששני הערכים לב טהור ושלמה הלברנץ הם נייטרלים (נעזוב, צודקים, ישרים, הוגנים וכדומה, רק נייטרלים גרידא), כן או לא. אם התשובה 'כן', אז סליחה שנפגשנו, אין לי מה להגיד. אם התשובה היא "אכן לא" אבקש מנרו יאיר להיות הוגן ולהחזיר את שני תבניות שכתוב הנייטרליות לערכים. תודה מראש. היסטוריון - שיחה 14:14, 19 במאי 2014 (IDT)
א. אם יש לך שם משתמש אני לא מבין למה אתה פועל באופן אנונימי. ב. לא סביר בערך מסוג זה, שדף השיחה שלו מלא וגדוש, לטעון באופן לקוני שיש חוסר נייטרליות. קודם כל כתוב את רצונך בדף השיחה של הערך והסבר מה לדעתך לא נייטרלי. נרו יאירשיחה • י"ט באייר ה'תשע"ד • 19:18, 19 במאי 2014 (IDT)
א. שם משתמש הוא כינוי גרידא, כשבא לי אני משתמש בו, כשבא לי אני פועל באופן אנונימי, בשבילי זה היינו הך ואני לא רואה מה זה משנה לגופו של ענין. ב. דוקא בגלל שדף השיחה מלא וגדוש והערכים טרם תוקנו, הרי זו ראיה שיש חוסר נייטרליות. מה לא מספיק בדוגמא שהבאתי לפניך לעיל אודות "חטיפת ילדים", לצייר את הלברנץ כחוטף ילדים שצריך פשוט לשמור את הילדים מבעד לסינר של אימא מחשש שייחטפו זו נייטרליות לדעתך? היסטוריון - שיחה 09:02, 20 במאי 2014 (IDT)
א. מותר לך כמובן לא להשתמש בשם המשתמש, אבל זה נראה תמוה ולא פועל לטובתך. ב. זה שבעלי עניין לא מרוצים מהערך אינו אומר שהוא אינו מאוזן, לעתים להפך. לעצם העניין - אנא פרוש טענותיך בדף השיחה של הערך, זה המקום. נרו יאירשיחה • כ' באייר ה'תשע"ד • 13:06, 20 במאי 2014 (IDT)

"מקורות יניקה מגוונים"[עריכת קוד מקור]

שלום רב. אתה מצליח להפתיע אותי בכל פעם. לפני שבוע זה היה עם הרב יוסף קדיש ברנדסדורפר, וכעת עם הקטע הזה. יש מאות ואלפי ערכי רבנים, ומעולם לא נתקלתי בקטע כזה, גם לא מתקרב לזה. מחר מישהו יתאר את סדר יומו של (סתם אני שולף) האדמו"ר ממודז'יץ כך: "מדי בוקר, מיד לאחר תפילת שחרית בהנץ החמה, הוא נוהג לתת שיעור בהלכה מתוך השולחן ערוך. בהמשך הוא מלמד שיעור באור החיים ובחוק לישראל. לאחר מכן ציבור המתפללים קורא פרקי תהילים ואת התיקון הכללי". והכל בנימוק של הכרת "מקורות היניקה המגוונים" שלו. נו באמת. גרש - שיחה 22:25, 17 במאי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. הפתעות זה טוב בחיים, עדיף על פני שעמום. גם אתה מפתיע אותי לעתים, וזה טוב. לו סדר היום של הרבי ממודז'יץ שתיארת היה נכון - ייתכן שהיה לו מקום בערך, בעיקר בגלל התיקון הכללי. התיאור של שיעורי הרב אברג'יל מדי בוקר עוד יותר מעניין ואכן מלמד על מקורות היניקה המגוונים והבלתי סטנדרטיים. וחוץ מזה, אני חושב שהמקום לדיון הזה הוא בדף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • י"ח באייר ה'תשע"ד • 11:33, 18 במאי 2014 (IDT)

החי מכחיש את החי[עריכת קוד מקור]

ראה נא שיחה:קדומים#"דרומית לעיירה הפלסטינית כפר קדום" --בן נחום - שיחה 17:04, 23 במאי 2014 (IDT)

חזון איש[עריכת קוד מקור]

לקראת מאמץ עריכה אחרון בשבוע הבא, אשמח אם כבר תעבור על הערך ותגיה/תוסיף כרצונך, והסב את תשומת ליבי לחלקים הכי חסרים/חלשים כדי שאוכל להתמקד במחקרם לקראת השלמת הערך. תודה מראש ושבת נפלאה. ביקורת - שיחה 18:19, 23 במאי 2014 (IDT)

תודה, עכשיו מעט לחוץ, אני מקווה בשבוע הבא בעז"ה. נרו יאירשיחה • כ"ג באייר ה'תשע"ד • 18:40, 23 במאי 2014 (IDT)
מצויין, תודה רבה מראש. ביקורת - שיחה 18:52, 23 במאי 2014 (IDT)
הי נרו, יש מצב למקצה שיפורים הערב? אם תאמר שכן, יש לי דיבור קטן איתך לפני כן. תודה מראש ביקורת - שיחה 21:30, 29 במאי 2014 (IDT)
קשה להאמין. הרבה יותר סיכויים בשבוע הבא בעז"ה. נרו יאירשיחה • כ"ט באייר ה'תשע"ד • 23:37, 29 במאי 2014 (IDT)
תודה רבה. אולי מחר אמצא זמן, לסיים את הקטע הביוגרפי. ביקורת - שיחה 23:43, 29 במאי 2014 (IDT)

סיימתי את הקטע הביוגרפי, השלמתי את הפרק על יחסו לתנועת המוסר, והסרתי את תבניות ההשלמה. כמובן שניתן להוסיף עוד הרבה אבל בגדול דומני שכל הנושאים החשובים מכוסים לפחות ברמה הבסיסית והערך ראוי להיות מומלץ. אני מחכה להערותיך, כמו גם להוספות, ניסוחים, מחיקות וכו' וכו'. ביקשתי במקביל גם מאלדד שיעבור מבחינה לשונית על הערך וישפר. אני עצמי מתכנן לעבור על הערך פעם נוספת בשביל ליטוש ניסוחים, אבל מעדיף לעשות זאת אחרי שתוסיף את הליטוש שלך. פניתי בנפרד לדוד שי באשר לקישורים הארוכים לאתר עיתונות יהודית היסטורית, האתר עובר בימים אלו שדרוג רציני, ויש לקוות שמאוחר יותר נוכל ליצור תבנית עדכנית, שתקצר בהרבה את הקישורים, שמאריכים את קוד המקור של הערך יותר מדי. אם אתה הולך לבצע שינויים גדולים, אשמח אם תעדכן אותי על כך מראש Face-smile.svg. שבוע נפלא. ביקורת - שיחה 00:00, 8 ביוני 2014 (IDT)

תעדכן אותי מה קורה. תודה רבה מראש. ביקורת - שיחה 16:23, 9 ביוני 2014 (IDT)
אני מתנצל, באופן טבעי קשה להתחיל פרויקט שאני יודע שיגזול ממני זמן. אנא תמשיך להזכיר לי אם אמשיך לדחות את זה. נרו יאירשיחה • י"א בסיוון ה'תשע"ד • 16:25, 9 ביוני 2014 (IDT)
בסדר גמור. תודה רבה. כעת נתתי כאמור לאלדד ללטש לשונית, מקסימום אם תתעכב אתן לחברים נוספים. הערך נראה לי ברמה שתוכל להביא אותו לכדי "ערך מומלץ", כך שלכל היותר, עוד שבוע בערך אעלה אותו לדיון במסגרת ביקורת העמיתים הכללית, ותוכל לבצע מה שתרצה במקביל. קיויתי לקבל ממך הכוונה, כדי להתמקד בנקודות חלשות, אבל לא נורא. אני מבין אותך ורואה שאתה עסוק. בסך הכל אנחנו מגיעים לכאן כדי להנות ולא בשביל להפיל על עצמנו מטלות מעיקות. יום נפלא. ביקורת - שיחה 16:43, 9 ביוני 2014 (IDT)
ודאי ראית שכבר התחלתי, הפתרון הוא קצת בכל פעם. נרו יאירשיחה • י"א בסיוון ה'תשע"ד • 16:49, 9 ביוני 2014 (IDT)
לא. לא ראיתי. תודה. חלק מתיקוניך לא מוסכמים עלי לשונית, למשל התיקון הברור מאליו: "הסבא" ל"סבו", יוצר בעיה לשונית מסויימת עם ההמשך "בנו", בראשון היחס לנכד ובשני היחס לסבא, לכן בחרתי לכתוב "הסבא", זה יותר מדוייק מבחינה לשונית. אני מקווה שמקובל עליך אם במקרים כאלו אחזור ואתקן אחריך, מבלי שניכנס לוויכוחים גדולים. ביקורת - שיחה 17:02, 9 ביוני 2014 (IDT)
שלום. מתוך בטחון בך אני פונה אליך בענין המכאיב לי מאד: לטעמי שתי העריכות האחרונות שלך בערך, זורעות בו הרס. ואפרש את דברי: השקעתי, אני ואחרים גם ביופי הכתיבה כדי שיהיה נח לקרוא בערך. התמצות אמנם חשוב, אבל הוא צריך להעשות ברגישות כלשהי גם לשאר הדברים. יתכן שאם היינו מנסחים מברק יכלנו להסכים על נוסח קצר עוד יותר, אבל במקרים שאינח חורגים באופן מובהק מכללי כתיבה אנציקלופדית, אני מבקש ממך להתחשב בדעתי. יש ניסוחים כמו "בראון מצביע..." שנועדו להימנע מחזרה על "לדברי בראון" לדברי בראון" לדברי בראון", אתה מגיע ו'מתקן' נקודתית, ומחזיר את המצב ל'תקנו'. יש גם תוספות מידע בהערות שולים שתורמות רבות לרקע הכללי, ומשום מה אכפת לך מקיומן. באמרי 'הרס' התכוונתי לשגיאות לשוניות שנוצרו עקב תיקונים חפוזים מדי. למשל: 1. "אם עם זאת כאשר נזקק החזון איש...". 2. "בידי הביוגרפים שלה החזון איש כ"תור הזהב"...". אני חש פגוע מיחס זה, ומבקש שתתקן את הרושם. בינתיים שחזרתי את עריכותיך ואני מבקש את סליחתך מראש. חשוב על הדברים שוב למען האווירה הקהילתית. בתודה עמוקה מראש. ביקורת - שיחה 15:02, 16 ביוני 2014 (IDT)
העריכה שלי אינה נובעת מצורך לתמצת, אלא מהבחנה בין עיקר וטפל. לא ייתכן שבגלל שלוש נקודות שמצאת תשחזר את כל העריכה. נמשיך לדון בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • י"ח בסיוון ה'תשע"ד • 16:28, 16 ביוני 2014 (IDT)


תודה לך. גיליתי שיש לי מחלוקת עקרונית איתך בנושא אחד, אבל לא ברור לי שאני צודק אז אניח לזה, ומלבד אותו נושא כמעט כל התיקונים שלך היו נחוצים, דברים שנוצרו מטלאי על גבי טלאי, תיקונים ותיקון של התיקונים, ועכשיו כשאני קורא את זה, אני לא ממש מבין למה לא ניסחתי בפשטות כמו שניסחת אתה. שוב תודה, נקווה שבסוף יצא ערך יפה. נראה לי שהפתיח אנמי מדי ולא משקף, מה דעתך? מה חסר בו? ביקורת - שיחה 10:28, 18 ביוני 2014 (IDT)

תודה, אני כבר רגיל לכך שלאחר שמעיינים בקור רוח מבינים טוב יותר את עריכותיי. לדעתי "גדול הדור" ו"ממעצבי דרכה" בפתיח זה כלל לא אנמי, זה נמצא במעט מאוד ערכים (שאני מכיר). נרו יאירשיחה • כ' בסיוון ה'תשע"ד • 12:42, 18 ביוני 2014 (IDT)
אין הרבה גדולי דור ומעצבי דרך Face-smile.svg, כוונתי לכך שזה דליל מדי, כלומר: הבנאדם עשה הרבה בחייו, ומשום מה נראה לי שהפתיח קצר מדי. אולי זה באמת בגלל אופי העשייה שלו, תכל'ס הוא רק למד ולמד. ולזה אין נפח. ביקורת - שיחה 14:16, 18 ביוני 2014 (IDT)


בוקר טוב, מה רצית עם ה"לעתים עד אפיסת כוחות"? (בעברית המונית: לפעמים הוא היה קורס על מיטתו/ספסלו תוך כדי לימוד, לפעמים הבטריה הייתה נגמרת לו והוא לא יכל אפילו להרים את ידו. הניסוח הפשוט והקולע הוא "אפיסת כוחות", זו לא עברית גבוהה מדי לטעמי). כנראה לא הבנתי למה רומז ה"כלומר". ביקורת - שיחה 09:30, 19 ביוני 2014 (IDT)

שלום, ותרשה לי לנצל את ההזדמנות כדי להביע שום את התרשמותי מהעבודה היסודית שעשית ומהנכונות לקבל ביקורת. רוב הלומדים מתעייפים בשלב כלשהו ונחים, זה לא עניין אנציקלופדי. חוסר היכולת להרים יד לא נשמע לי כ"אפיסת כוחות" בעקבות לימוד, אבל אני לא רופא. צריך להבין במה בדיוק מדובר וכמה פעמים זה קרה. כמו כן, אולי נדון בעניינים כאלה בדף השיחה של הערך? נרו יאירשיחה • כ"א בסיוון ה'תשע"ד • 10:06, 19 ביוני 2014 (IDT)
בסדר גמור. אחפש את המקורות הרלוונטיים ואפתח שם דיון קטן, זה היה משהו חריג אצל החזון איש, ומצויין אצל כל הביוגרפים שלו. נראה לי שבמהלך המחקר לערך, או אפילו ציינתי זאת בתוכו, נתקלתי במי שכתב שכשהו כותב "אין הספר תחת ידי" הוא מתכוון לכך מילולית. הוא היה לומד פשוטו כמשמעו עד שנגמרה הבטריה, בניגוד לרוב הלומדים שזוכרים ללכת בזמן ולהטעין אותה. ביקורת - שיחה 10:12, 19 ביוני 2014 (IDT)
מצאתי את המקור, והבהרתי בהערת שוליים. אנא בדוק אם זה מוצא חן בעיניך כעת. ביקורת - שיחה 10:19, 19 ביוני 2014 (IDT)

הטרדת בוםבראש[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת משתמש:בוםבראש.

דברי אנונימי בדף שיחה[עריכת קוד מקור]

היי נרו, בוקר טוב(-:

ש דף מדיניות של ויקיפדיה, לגבי מעמד דברי אנונימי בדף שיחה?
למשל, אם אתה מנמק עריכה בדף שיחה, ואנונימי אחד או יותר כותבים שהם מתנגדים לזה, זה נקרא שיש "התנגדות בדף שיחה"? בן נחום - שיחה 09:33, 30 במאי 2014 (IDT)
אם הוא ימני- בהחלט. אם הוא סמולן עוכר ישראל - ברור שלא.

כמה תושבים?[עריכת קוד מקור]

היי נרו, אשמח אם תוכל לעזור לי למצוא כמה תושבים יש בכל אחת מהשכונות הבאות --בן נחום - שיחה 11:04, 6 ביוני 2014 (IDT):

ידידי, אני מתנצל, זמני אינו בידי... נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ד • 17:19, 6 ביוני 2014 (IDT)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

המרד הגדול[עריכת קוד מקור]

היי נרו,
תוכל לבדוק אילו מבין הגרסאות עדיפה? ניסיתי לקרוא את זה אבל אני לא מבין ארמית... :-) ואם לא, אולי אתה יודע מי כן יכול לדעת? תודה רבה, ‏אופקאלףשיחה‏ • 12:27, 6 ביוני 2014 (IDT)

שלום רב, שניהם נכונים, ערכתי שם. נרו יאירשיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ד • 17:19, 6 ביוני 2014 (IDT)
תודה :-) שבת שלום, ‏אופקאלףשיחה‏ • 17:21, 6 ביוני 2014 (IDT)

יהדות קונסרבטיבית[עריכת קוד מקור]

שלום, צר לי להטריד אותך. אני מחפש קרבן שיואיל בטובו לקרוא את הערך ולחוות דעה אם הוא סביר. אפשר להטריח אותך בנידון? בתודה בכל מקרה, מהמברטה - שיחה 21:05, 14 ביוני 2014 (IDT)

שלום רב ושבוע טוב. אנסה להוסיף גם את זה לרשימת המטלות המתארכת... נרו יאירשיחה • ט"ז בסיוון ה'תשע"ד • 22:26, 14 ביוני 2014 (IDT)

סנטה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב. כתבתי את הערך והסתמכתי בעיקר על פנקס הקהילות. בסוגיית הפילוג כתוב שם שלאחר הקרע ביהדות הונגריה התפלגו יהודי העיר לקהילת ססטוס קוו אנטה ולקהילה חרדית (לגבי הקהילה החרדית כתוב "שעמדתה החרדית היסודית מזכירה את זו של "נטורי קרתא"." וכן מצוין שהתפללו בנוסח ספרד.) קראתי מקורות אחרים בלועזית ושם דווקא כתוב שהקהילה הגדולה הייתה נאולוגית והיה מיעוט ששמר על הסטטוס קוו וכן קהילה חרדית. אני לא שלם עם התוכן ולכן אשמח ואודה אם תוכל לקרוא ולתקן במידת הצורך. בברכה Assayas שיחה 21:07, 21 ביוני 2014 (IDT)

שלום וברכה[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תביע את דעתך כאן: שיחה:יחסי אישות (הלכה)#שינוי שם הערך ל"יחסי אישות (יהדות)" יוסי2 - שיחה 10:51, 24 ביוני 2014 (IDT)

חזרה על עריכה[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף חטיפת שלושת הנערים שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, XX-59-40 - שיחה 16:53, 24 ביוני 2014 (IDT)

לא ידידי, התבלבלת. אתה הוא שחזרת על עריכה שיש לה התנגדות. נרו יאירשיחה • כ"ו בסיוון ה'תשע"ד • 16:54, 24 ביוני 2014 (IDT)

גיזום הודעות על קישורים שבורים שתוקנו[עריכת קוד מקור]

הוא מעשה שכיח שאני נתקל בו המון. אם זה לא בסדר אני מיצר על כך, והחל מהיום תכין כאן מקום מיוחד בו אדווח לך על אירועים כאלו. ביקורת - שיחה 21:17, 25 ביוני 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. אני יודע שאינך היחיד, אני מתקן את זה כשאני רואה. היו בעניין דיונים במזנון ואין סיבה להפלות את הבוט לעומת שאר המשתמשים. נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ד • 21:19, 25 ביוני 2014 (IDT)
נרגעתי. אגב, אם זה הענין אפשר לדבר עם בעל הבוט, אני בטוח שהוא יסתפק באזכור תרומתו בדף היסטוריית הגירסאות. במקרה כאן, המצב חמור אף יותר ולכן חשבתי ששחזרת, המשתמש כתב "תיקנתי" או משהו כזה. בכל מקרה, לילה טוב. אגב, סיימת לעבור על הערך של החזון איש? כי גילגמש שאל אותי מה קורה ואמרתי לו שצריך לשאול אותך, תייגתי אותך, אך היתה שם איזושהי בעיה ואולי לא קיבלת חיווי, זה היה בדף של ביקורת העמיתים. אשמח להתעדכן מה קורה. ביקורת - שיחה 21:24, 25 ביוני 2014 (IDT)
גם מתניה התנגד למחיקה במזנון. אני מודע למחויבות שלי לגבי הערך, אני לא מספיק לעבור עליו בקצב שהייתי מעוניין לעשות זאת. טוב שאתה מזכיר לי. נרו יאירשיחה • כ"ז בסיוון ה'תשע"ד • 21:28, 25 ביוני 2014 (IDT)
תודה רבה. ממילא הענינים נסחבים בביקורת העמיתים עם הערכים האחרים. כך שאם אנחנו נסיים, אולי נוכל להזיז דברים. בהצלחה. ביקורת - שיחה 21:31, 25 ביוני 2014 (IDT)

הציטוט של השל[עריכת קוד מקור]

ראה בשיחה:אברהם ישעיהו קרליץ, פתחתי פסקה חדשה לקבל חוו"ד נוספות על הסרת הציטוטים היפים, חבל לי עליהם Face-smile.svg. במחשבה שניה, חשבתי שאולי פשוט הגהת בקוד המקור, ולא שמת לב שהציטוט של השל מגיע כתמונה ברצף התמונות משמאל ולא כחלק מהטקסט (בשונה מהציטוט של גראדה), האמנם? האם לכן תסכים גם אתה להחזירו? ביקורת - שיחה 23:10, 26 ביוני 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. אם פתחת שם - אגיב שם. נרו יאירשיחה • כ"ח בסיוון ה'תשע"ד • 23:54, 26 ביוני 2014 (IDT)

מתחת לרדאר[עריכת קוד מקור]

להקליק, ואז להסתכל בעמוד מס' 3

היי נרו

יש לי תחושה שדברי לגבי "היישוב היהודי" עוברים מתחת לרדאר, כלומר לא זוכים להתייחסות מספקת חמרות ההוכחה החד משמעית:
בנייר עמדה רשמי, בחתימת משרד הפנים, כתוב:
  1. "היישוב היהודי בחברון הוא רשות עצמאית, ואינו כלול בשום רשות מוניציפלית אחרת."
  2. "היישוב היהודי בחברון, מופיע במרשם האוכלוסין של משרד הפנים, כיישוב בפני עצמו, בעל סמל יישוב מס' 3400."
מה צריך יותר מזה?! --בן נחום - שיחה 16:18, 1 ביולי 2014 (IDT)

ביטלת עריכה שלי[עריכת קוד מקור]

מותר לשאול מדוע? נפתלי - שיחה 01:24, 6 ביולי 2014 (IDT)

כי היא כללה קביעה סובייקטיבית ובאופן כללי הניסוח הקודם היה עדיף. אם לא השתכנעת - אנא פתח דיון בדף השיחה של הערך, שם המקום. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ד • 01:27, 6 ביולי 2014 (IDT)

לא למחוק[עריכת קוד מקור]

היי נרו,
ראיתי שאתה משתמש לא מעט פעמים בתבנית הזו. זה מיותר. התבנית נועדה לשמור דפי שיחה של משתמשים בעלי רצף ארוך ומתמשך של השחתות/פעולות בעייתיות, ורוצים לשמור תיעוד עליהן. עריכתו האחרונה של המשתמש הייתה ב-2011, וממילא אין סיכוי שיש לו את אותו ip כמו אז, ואז ההודעה הזו לא קשורה אליו. למעשה, זו טעות שלי, ללא קשר, למחוק את התבנית, שכן אז משתמשים ב-ip הזה יקבלו הודעה על כך ולא יבינו את פשר הדבר, אך עם זאת אין צורך להציב את התבנית בכל דף שיחה שבו מעירים למישהו. ‏אופקאלףשיחה‏ • ט' בתמוז ה'תשע"ד • 23:46, 6 ביולי 2014 (IDT)

א. אכן מדובר במשתמש עם רצף ארוך של השחתות וצריך לשמור תיעוד. ב. בהחלט ייתכן שעדיין יש לו אותו אייפי. מה שנמשך שנה יכול להימשך גם עשר שנים. ג. אני כמובן לא מציב את התבנית "בכל דף שיחה" וכו', רק כשאני רואה רצף של פעולות בעייתיות. ד. בלי כל קשר להנ"ל, לדעתי זה הפוך: כל עוד ברור שעד היום רק משתמש אחד השתמש באייפי הזה - פשוט אין סיבה למחוק את השיחות איתו בעבר, כמו שלא מוחקים דף שיחה של משתמש רשום. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ד • 23:56, 6 ביולי 2014 (IDT)
לשמור תיעוד למה? לזה שהנחת לו {{חזרה על עריכה}}? אין לזה שום ערך מוסף. אם יש בדף תכתובת רצינית בעלת ערך אז ניתן לשקול את זה.
אבל כתבתי למה יש סיבה למחוק: כי זה מזיק. אם התחלף המשתמש, זה יוצר מצג שווא כאילו משתמש, שייתכן והוא תמים, ביצע השחתה זו או אחרת. ‏אופקאלףשיחה‏ • י' בתמוז ה'תשע"ד • 21:32, 7 ביולי 2014 (IDT)
תיעוד לדו-השיח שהתנהל עם המשתמש. כאמור, כאשר אנו יודעים שזה אייפי שמשמש משתמש אחד או לפחות דפוס פעולה חוזר (שים לב: על זה אני מדבר, לא על מקרים אחרים) - זה בדיוק כמו מי שפתח שם משתמש. כפי ששם איננו מוחקים את דף השיחה - כך גם כאן. ובמקרה הספציפי, אכן, יש חשיבות לכך שהונחה לו תבנית, כך אנו יודעים מה היה בעבר, ואם הוא יחזור שוב על אותו דפוס פעילות לא יוכל לטעון שלא הוזהר. נקודת המוצא שלנו הפוכה: העובדה שרק מפעילים יכולים "להעלים" מידע, באופן שגם בגירסאות הקודמות אי אפשר יהיה להגיע אליו, מלמדת שלא מדובר בפעולה טריוויאלית, יש צורך בסיבה מוצדקת במיוחד. מילא שנתנו גם לבוט סמכות כזאת, ודאי אין להיאבק במי שמנטרל את זה במקרים של דפוס פעילות חוזר מאותה כתובת. ובמקרה הזה, כאמור, ברור לגמרי שזהו אותו אדם בכל העריכות. נרו יאירשיחה • י' בתמוז ה'תשע"ד • 09:39, 8 ביולי 2014 (IDT)

פנחס קהתי[עריכת קוד מקור]

נירה.jpg

אכן היה מלחין מוכשר, את שירו "צמאה נפשי" שרו נירה וגליה רבינוביץ, בפסטיבל הזמר החסידי 1968. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:48, 6 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. מוכשר זה ביטוי סובייקטיבי. על מה אתה מסתמך? לפני שמחקתי חיפשתי בגוגל ולא מצאתי. נרו יאירשיחה • ח' בתמוז ה'תשע"ד • 23:52, 6 ביולי 2014 (IDT)
אני יודע לזמזם את השיר, אני זוכר, הכרתי את האיש. אני העליתי את תמונתו, נדמה לך שהיה קל למצוא אותה בגוגל? האיש נפטר טרם גוגל. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:57, 6 ביולי 2014 (IDT)
אוקיי, אז אנא הוסף את מה שאתה יודע. נרו יאירשיחה • ט' בתמוז ה'תשע"ד • 00:18, 7 ביולי 2014 (IDT)


לעיונך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:15, 8 ביולי 2014 (IDT)


מחיקת דברי בדף שיחה[עריכת קוד מקור]

שלום.

אין לך שום סמכות למחוק את דברי בדף שיחה. אם אתה חושב שהם אינם ראויים, פנה למפעילים. אם תחזור על כך אפנה אני למפעילים ואבקש את חסימתך. 79.182.38.198 13:29, 8 ביולי 2014 (IDT)

שלום, לא כל דבריך נמחקו. רק אלו שאין להם מקום כאן. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 13:30, 8 ביולי 2014 (IDT)
שטויות של אנונימי אינן מעניינו. שלא ילמד אותנו למי יש סמכות ולמי אין, שירשם קודם. גילגמש שיחה 13:34, 8 ביולי 2014 (IDT)
הוא כבר נרשם פעמים רבות, רק בכל פעם עמד להיחסם, לכן עבר להתקפות אישיות שיטתיות במסווה אנונימי. נרו יאירשיחה • י' בתמוז ה'תשע"ד • 13:57, 8 ביולי 2014 (IDT)
צריך לחסום אותו לצמיתות גילגמש שיחה 13:58, 8 ביולי 2014 (IDT)
אתה שוב חוזר על השמצות שהן לא נכונות לא לגבי וכנראה גם לא לגבי מי שאתה טועה לחשוב שאני הוא. 79.182.38.198 14:00, 8 ביולי 2014 (IDT)
זו דעתי, אבל זה לא משנה. ההשמצות האישיות השיטתיות שלך תחת המסווה האנונימי הנוכחי חמורות דיין. אולי באמת הגיע הזמן לדיון בבירורים. נרו יאירשיחה • י' בתמוז ה'תשע"ד • 14:01, 8 ביולי 2014 (IDT)
שלום לאנונימי, שקול את הצעתי לשנות כיוון. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 14:05, 8 ביולי 2014 (IDT)
אין ספק שזה מזיק כלשהו שהיה פה בעבר וחזר. לא חשוב איך קראו לו כשהיה לו חשבון. אין צורך לדון כל פעם מחדש במזיק זה. אני עוקב אחריו כבר חודשים רבים. גילגמש שיחה 14:06, 8 ביולי 2014 (IDT)
מזיק? באמת?
  • בזה שאני מונע מבן נחום לעשות עוד שינוי פוליטי בערך שרק מברדק אותו? [2]
  • בזה שאחרי זה שמתי לב שיש בערך הערת שוליים שהוכנסה לא נכון ותיקנתי אותה? [3]
  • בזה שמחקתי מ2014 בישראל סיפור על חטיפה שלא היתה ולא נבראה מעבר למבזקי ערוץ 7 ושמת'נייט מיהר להכניס לשם? [4]
  • בזה שהתחלתי להוריד בערכים על מדינות ארה"ב פרטים לא מועדכנים על מושלים מכהנים והוספתי פרטים על כהונות המושלים ובתי הנבחרים? [5] [6]?
-- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני לא אגיב יותר לאנונימי ומציע לנרו לנהוג כמוני. עם האלמוני אפשר לעבוד רק דרך החסימה ולא שום דבר אחר. גילגמש שיחה 14:39, 8 ביולי 2014 (IDT)

נרו היקר שלום וברכה[עריכת קוד מקור]

שמתי לב שאתה אובייקטיבי אמיתי, בניגוד לגרש, אשמח ליצירת קשר עימך בדרך המייל, אני הגדרתי את האפשרות לשליחת מייל אלי. איני יודע איך שולחים אליך מייל, ואשמח מאוד לעמוד עימך בקשר באמצעות המייל. תודה.--מוישימישיחה • י' בתמוז ה'תשע"ד • 14:53, 8 ביולי 2014 (IDT)

כאן שולחים. ציון הלוישיחה • י' בתמוז ה'תשע"ד 15:33, 8 ביולי 2014 (IDT)

@[עריכת קוד מקור]

שלחתי מייל. בברכה. יוסי2 - שיחה 15:30, 8 ביולי 2014 (IDT)

הלל זקס[עריכת קוד מקור]

כנראה כוונת הכותב הייתה למנהגו לומר את שיעוריו בלשון הקודש, בהברה אשכנזית. ביקורת - שיחה 14:01, 10 ביולי 2014 (IDT)

יואל קטן[עריכת קוד מקור]

נרו, מה זה הקישור הזה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 00:10, 14 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. ששחזרתי? גם קישורים שבורים אינם אבודים, בפרט את "הצופה" ניתן לשחזר דרך ארכיון האינטרנט, ובעבר פורסם שעובדים על בוט שיעשה דברים כאלה. נרו יאירשיחה • ט"ז בתמוז ה'תשע"ד • 00:39, 14 ביולי 2014 (IDT)
איך עושים את זה? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 18:46, 14 ביולי 2014 (IDT)
יש בוט. ROTLINK או משהו כזה. גילגמש שיחה 18:48, 14 ביולי 2014 (IDT)

מנחם מנדל שניאורסון[עריכת קוד מקור]

קרו שם כמה חבלות לאחרונה ואנא הסתכל בדף השיחה של מגילת קהלת. בתודה מראש Nachum - שיחה 16:12, 14 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא לדף השיחה. אין לי כרגע עמדה ברורה לגבי מנדל/מענדל. לגבי מגילת קהלת, האם תוכל לפרט יותר מה אני יכול להועיל שם? נרו יאירשיחה • ט"ז בתמוז ה'תשע"ד • 21:01, 14 ביולי 2014 (IDT)
שלום. החלט איזה משפט נכון. Nachum - שיחה 10:15, 15 ביולי 2014 (IDT)
מאות 4-5 לפני הספירה. ----במאה הרביעית, או השלישית .
אני לא בקיא בזה מספיק. באנציקלופדיה העברית נמנעים מלנקוט בתיארוך מדויק ואני משער שיש מחלוקות בנושא, מן הסתם גם מעבר לשתי המאות האלה. בשלב ראשון הייתי שם תבנית מקור. נרו יאירשיחה • י"ז בתמוז ה'תשע"ד • 10:33, 15 ביולי 2014 (IDT)
תודה. Nachum - שיחה 11:03, 15 ביולי 2014 (IDT)

שיחה:אליהו חכים#אבקש להחזיר את המידע[עריכת קוד מקור]

ראה ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 02:59, 16 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב, אני מבין שהעניין הסתדר. נרו יאירשיחה • י"ח בתמוז ה'תשע"ד • 10:01, 16 ביולי 2014 (IDT)

הצבעה בדף השיחה - תבנית "יישוב" ליישוב היהודי בחברון[עריכת קוד מקור]

הודעה זו נשלחת לכל מי שהשתתף בדיונים בנושא

לאחר מלל רב שנשפך במספר תת-פסקאות שעסקו בנושא,
נפתחה שיחה:היישוב היהודי בחברון#הצבעה - האם להציב "תבנית יישוב"?
אנא, השתדל רק להצביע באמצעות תבנית "בעד" או "נגד". --בן נחום - שיחה 16:09, 17 ביולי 2014 (IDT)

בקשת דעה[עריכת קוד מקור]

האם לדעתך (או שאר הויקיפדים שקוראים דף זה) ארז סלע הוא אישיות אנציק' ? יצויין שהדף נמחק ב-2006 ו-2008 (ביקשתי שישחזרו בנתיים את הדף ל-משתמש:ציון הלוי/ארז סלע). תודה. ציון הלוישיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ד 16:08, 20 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. לטעמי הוא מעט מתחת לרף, אבל בשנים האחרונות הקהילה הנמיכה את הרף, ולכן קשה להכריע. נרו יאירשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ד • 17:37, 20 ביולי 2014 (IDT)
תודה. שיניתני את הכתוב בו מקצה לקצה, כמה ויקיפדים צריכים לתת חשיבות כדי שהערך יוכל לחזור? תודה שוב. ציון הלוישיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ד 17:53, 20 ביולי 2014 (IDT)
לא זוכר. לאסתם מן הסתם יודע. נרו יאירשיחה • כ"ב בתמוז ה'תשע"ד • 17:57, 20 ביולי 2014 (IDT)


שים לב[עריכת קוד מקור]

לזה. מדובר בתורם פוטנציאלי טוב, אך עדין לא קלט את המיזם כיאות. ערב טוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

כדאי שתזדרז כי עוד מעט נתקע עם סחורה חדשה כדוגמת מה שהשאיר לנו ההוא. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
שלום. תודה על התיקון בעניין גיסו של הרמי"ל. מה אתה מציע שאעשה? נרו יאירשיחה • כ"ו בתמוז ה'תשע"ד • 15:19, 24 ביולי 2014 (IDT)
מה שאני לא יכול לעשות. הקטגוריות שיצר מיותרות, לענ"ד גם רוב הערכים מיותרים (מלבד ערכו של ר' בערצ'י מנדבורנה ושל ר' אהרן מטיטוב, שאף שאינו מפורסם בפני עצמו, יש הנחות לייחוס שכזה). כדאי להבהיר לו על מהותה של ויקיפדיה, כללי חשיבות (אדמו"ר בעל השפעה בדורו או מחבר ספרים בולטים וכד'), סגנון כתיבה (תעתיק עברי, סיפורי מופתים וכד'). להמליץ לו להירשם אני לא יכול... כדאי להמליץ לו להתייעץ לפני יצירת ערך או קטגוריה. בהצלחה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני לא יכול לעשות הכול בעצמי. אני מבין שזו בעיה שתמליץ לו להירשם (אולי בהזדמנות זאת אמליץ שוב לך), אבל כל השאר - אתה יכול. תגיד לו ששלחתי אותך בשמי. נרו יאירשיחה • כ"ז בתמוז ה'תשע"ד • 00:37, 25 ביולי 2014 (IDT)
גם לי אין כוח (פניתי אליך בגלל האורך רוח שאתה מגלה בדיונים עם משתמשים חדשים או אנונימיים). מקווה שמישהו יראה את הדיון ויפעל בנידון. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
באמת שאני לא מבין. לנהל מלחמות עריכה קטנוניות יש לך זמן, ולהציל את ויקיפדיה אין לך זמן? תראה את הקטגוריות הרבות שהוא פתח. הוא חייב עזרה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אדרבה, אני לא מבין למה אתה לוחץ עליי במקום לחזור לשם המשתמש ולעשות כל מה שצריך לדעתך בכוחות עצמך. אני לא חושב שנשקפת לויקיפדיה סכנה קיומית ממנו, אבל אעיף מבט. נרו יאירשיחה • י' באב ה'תשע"ד • 21:02, 6 באוגוסט 2014 (IDT)
כמות הקטגוריות המיותרות. עוד חסידות קיקיונית שכתב עליה ערך (כל המידע מופיע בחסידות פשיסחה). חוסר מודעות לכללי חשיבות. בכלל צורת הכתיבה שלו. באופן אישי הייתי רוצה שיתאים את ערכיו לפי הצורה והמתכונת של שאר הערכים (מתכונת שפחות או יותר אומצה ונקבעה על ידי משתמש דרך, משתמש גרש, משתמש שפ ואנכי הקטן). לפי המצב כעת זה כה"ש מספר 2 (והוא יכול להיות ביקורת מס' 2 עם קצת הדרכה). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
פניתי שימחקו שתי קטגוריות, אם יש עוד אנא תן לי קישור. כפי שאמרתי, אני לא יכול לעשות הכול בעצמי, אלה החיים. נרו יאירשיחה • י' באב ה'תשע"ד • 21:25, 6 באוגוסט 2014 (IDT)
אני שוב שואל, בעריכות שלי אתה מוצא פגם, אבל בעריכות שלו? אתה מבין את המצב פה? ילד בן 12 כתב ערכים. אני מנסה להתאים אותם לוויקיפדיה ומגיעים שני ילדים בני 15 ומפריעים לי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
"מוצא פגם" זה ביטוי לא מוצלח. אף אחד לא מושלם, יש לי מה להעיר גם על העריכות שלי עצמי, ופעמים רבות אני מודה למי שמתקן אחריי. רובן הגדול של עריכותיך מוצלחות. אני רוצה לעזור לך, אבל לא יכול לעשות את העבודה במקומך. תן לי קישורים ואשתדל בלנ"ד. והכי טוב - שתחזור לשם המשתמש. נרו יאירשיחה • י"ב באב ה'תשע"ד • 01:02, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
כל העריכות שלו. שים לב לסוף דברי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
הוא השחית חמישה ערכים, לא צריך לבקש חסימה? אדם מה - שיחה 01:08, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
משתמש:אדם מה, ומשתמש:DuduB, הוא לא השחית. תעקבו אחר הדיון. זו לא השחתה, אלא עריכה מכוונת. אם היא תהיה חריגה מדי, זה יטופל. ודאי לא מדובר על חסימה. ביקורת - שיחה 01:11, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
אין שום בעיה, אבל זה לא מתפקידי לעקוב אחרי דיון כזה או אחר. מישהו אנונימי עובר ערך אחר ערך ומוריד מלל נרחב, אז באופן טבעי זה יראה כמו השחתה. אדם מה - שיחה 01:19, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
באופן טבעי עליך להסתכל בתקציר עריכה ובהיסטוריה לפני שאתה משחזר. באופן טבעי עליך להסתכל על הערך ולראות אם העריכה תקנית או לא, ולא לשחזר אוטומטית. יורשה לי לשאול בעדינות, בן כמה אתה? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני לא מבין במה מדובר. במקום לשפוך כאן עוד כמה סבבים של חילופי דברים, נא לתת לי קישורים (או להמשיך את הדיון בלעדיי במקום אחר). נרו יאירשיחה • י"ב באב ה'תשע"ד • 01:25, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
הסתכלתי בתקציר העריכה ו"הוסכם" לא אומר לי כלום. לי זה היה נראה כמו מלחמת עריכה והשחתה בין אנשים מזרמים שונים בעדה החרדית, ואולי זה באמת מה שזה. מרדכי שלמה פרידמן, חסידות בויאן, אברהם יעקב פרידמן (בויאן), מנחם נחום מבויאן, אהרן פרידמן. אדם מה - שיחה 01:34, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
בטח שאני יעקוב אחרי דיון בדף שיחה של מישהו שאני לא מכיר. כמובן. § DuduB § שיחה § 01:56, 8 באוגוסט 2014 (IDT)

שבירה[עריכת קוד מקור]

השקעתי בתגובה ארוכה בדף שיחתו. למעשה הוא לא ערך מאז בוויקיפדיה. לפיכך ננסה לסיים עם הסאגה הזאת במהירות. קטגוריה:משפחת פיצ'ניק, קטגוריה:אדמו"רי בית סטפין, קטגוריה:חצרות בית סטפין- הכל מיותר ומספיקים הערכים המרכזיים על ברזנה וסטפין בשביל כל המידע על השושלות. משכך קטגוריה:יהדות ווהלין התרוקנה ואף שאינה מיותרת באופן עקרוני, בינתיים ניתן למוחקה מחוסר שימוש (אלא אם מישהו שרואה את הדיון הזה ירוץ למלאה. יש לי אפשרות למלאה עם חצרות ואדמו"רים אך אני חושב שהיא צריכה לכלול בעיקר ריכוזים ואיגודים יהודיים). צמח ברוך רבינוביץ' וחסידות שידלובצה, מיותרים. אני רוצה לעבור עליהם לפני שימחקו. קטגוריה:יהודים יוצאי מרוקו, יוצאי ארץ ישראל ויוצאי אלג'יריה, מיותרים. קטגוריה:מסקרה: רבנים, מיותרת. קטגוריה:יהודים חאלבים מיותרת. קטגוריה:חסידות פרמישלאן מיותרת. קטגוריה:נדבורנה: רבנים, מיותרת. ישכר בערצ'ה לייפר לשנות לישכר בער (צריך גם לאחד את יששכר דב בער לייפר לתוכו). יחיאל מיכל מקומרנה מיותר.

(יש למלא את קטגוריות פס רבנים, ליוורנו רבנים , חאלב רבנים, קושטא רבנים, אלג'יר רבנים). ברכות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום רב. נדמה לי שעשיתי כמעט הכול חוץ מהשורה האחרונה, שלדעתי גם אתה יכול לעשות (אתה יכול כידוע לעשות גם מה שעשיתי, דרך שם המשתמש שלך). מה רע בחסידות שידלובצה? נרו יאירשיחה • כ"ב באב ה'תשע"ד • 19:42, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
כתבתי בעיקר לתזכורת לעצמי... שכחת מנדבורנה-רבנים (מיותר בהתחשב שהקטגוריה תהווה כמעט כפילות עם אדמו"רי נדבורנה, ומלבד זאת שאינה עיר בולטת בשביל לפתוח לה קטגוריה). חסידות שידלובצא- לא הייתה חסידות כזו. זה חלק משושלת פשיסחה. האדמו"רים שהתגוררו בשידלובצה כונו על שם העיר, כמו שהאדמו"ר מקינצק כונה על שם קינצק וכו'. בכל מקרה הכל מופיע בערך על פשיסחה. שים לב בקישורים האדומים בערך שהוא רצה לפתוח ערכים על כל שם של עיר שכיהן בה אדמו"ר. בנוגע לחסידות פרמישלאן אני בעצם חוכך בדעתי אולי כדאי לשנות לשושלת פרמישלאן ולהכניס בה את האדמו"רים של הדורות הראשונים. מה אתה אומר? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
טיפלתי בנדבורנה ושידלובצה. פרמישלאן - צ"ע. נרו יאירשיחה • כ"ב באב ה'תשע"ד • 20:28, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
נתן דוד רבינוביץ' (הראשון) משידלובצה להעביר לנתן דוד רבינוביץ' (שידלובצה). שים לב להעברה נוספת של ישכר בערצ'ה לייפר לישכר בער לייפר. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
למה אתה לא עושה את זה? נרו יאירשיחה • כ"ב באב ה'תשע"ד • 21:23, 18 באוגוסט 2014 (IDT)
רק משתמש רשום בעל ותק של 4 ימים יכול להעביר. אלו העברות פשוטות של שמות מסורבלים ולא נכונים. ערך נוסף אהרן מטיטיוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
שוב לגבי האחרון. קצרמר שאין בו צורך. הכל מופיע בערכו של אביו. כמו כן, שתי קטגוריות לא נמחקו, ראה שיחת משתמש:yoavd. מקווה שסיימנו עם התופעה הזאת. יש עוד הרבה עבודה במה שהשאיר לנו ההוא. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לאחר הרחבת ביקורת אני בעד להסיר את תבנית החשיבות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
כפי שמן הסתם ראית שעשיתי. אנא בעתיד, פתח פסקה חדשה בסוף הדף, קשה לי לאתר תגובות בדיונים ישנים. תודה, נרו יאירשיחה • כ"ח באב ה'תשע"ד • 12:26, 24 באוגוסט 2014 (IDT)
תודה רבה (הכי טוב להשתמש בהשוואת גירסאות). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בקשת תגובונת[עריכת קוד מקור]

שיחה:יהדות רפורמית למטה, אם אתה יכול.מהמברטה/AddMore - שיחה 20:18, 21 ביולי 2014 (IDT)

שלום מנסה להעלות ערך אודות העיתונאי אליעזר היון. אינני יודע למי לפנות. יש הרבה מאד קישורים עליו לדברים שכתב אך בציבור החילוני כנראה לא מכירים אותו. אמשח מאד מאד אם תוכל לעזור אני מעלה מספר קישורים עליו. לא מדובר בקישורים למאמרים שהוא כתב שכן כאלו יש אין ספור בגוגל אלא לדברים עליו http://www.kipa.co.il/tarbut/196/56943.html http://www.daat.ac.il/daat/ktav_et/maamar.asp?ktavet=2&id=1582 http://www.nrg.co.il/online/11/ART2/580/331.html http://judaism.walla.co.il/?w=/2069/2748271 http://www.bhol.co.il/forums/topic.asp?topic_id=2616806&forum_id=771 ישנם עוד עשרות המוכיחות כי בקרב הציבור החרדי הוא מוכר ביותר. אם ויקיפדיה פונה גם לציבור החרדי והוא מתעניין בעיתונאים מובילים הוא בהחלט ראוי. כל בדיקה קצרה תאשש זאת.95.86.78.203 20:39, 22 ביולי 2014 (IDT)

שלום רב. לדעתי הוא עדיין לא עובר את הרף. אני לא כל כך אוהב טענות בדבר מטרותיה של ויקיפדיה, בזמן שמדובר בסופו של דבר ביח"צנות. כל זאת כמובן בלי לזלזל בו. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ד • 15:43, 23 ביולי 2014 (IDT)

מרדכי קידר[עריכת קוד מקור]

אני דורש שתפסיק עם פעילותך הביריונית בערך. העריכה הייתה מנומקת והמחיקה שלך לא מצודקת. 109.67.20.223 21:15, 23 ביולי 2014 (IDT)

דורש מתוקף תפקידך האנונימי? נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ד • 21:16, 23 ביולי 2014 (IDT)
נרו, אציע לך קריטריון לבחינת כליות ולב. אם הכותב מבקש להעשיר את הערך במידע רלוונטי, חזקה עליו שלא יחסוך מאמץ להסביר את עמדתו של ד"ר קידר באופן קוהרנטי, תוך שימוש בדברים שאמר בעצמו לפני ואחרי האירוע המדובר. עוזי ו. - שיחה 21:49, 23 ביולי 2014 (IDT)
קראתי את דבריך כמה פעמים, ואני חושב שאתה רוצה לומר שהכותב לא באמת רוצה להסביר את עמדת קידר באופן קוהרנטי ומטרותיו אחרות. ייתכן. בכל מקרה, אני לא רואה את עצמי מחויב להתדיין עם מי שבוחר בהתקפות אישיות אנונימיות, זה לא הולך עם דיון ענייני. נרו יאירשיחה • כ"ה בתמוז ה'תשע"ד • 21:52, 23 ביולי 2014 (IDT)

נרו יאיר[עריכת קוד מקור]

שלום לך, הייתי מעוניין ליצור איתך קשר, כי אתה מאשים אותי כפי שאני מבין במעשי השחתה. רק לאחרונה נודע לי על ידי נכדי כי "טרול" הוא אדם שמשחית ערכים. ובכן, אני חדש כאן ואין לי מושג כיצד אתה טופל עלי אשמה שכזו. אודה לך מאוד אם תואיל בטובך ליצור איתי קשר. תודה.

אין מה ליצור אתי קשר, אתה יכול לכתוב כאן את טענותיך. אני טוען שאתה הוא שקראת לעצמך בעבר "המומחה" ו"האמת היחידה". אתם כותבים מאותו ספק, מתעניינים באותם נושאים ממש, ושניכם אובססיביים וחוזרים על עריכות. נרו יאירשיחה • ב' באב ה'תשע"ד • 13:16, 29 ביולי 2014 (IDT)
לא קראתי לעצמי את הכינויים המגוחכים הנ"ל, ותפסיק כבר להאשים אותי בהאשמות אלה. אני בהחלט מתכוין לתרום לויקיפדיה מידיעותי בנושא שקשור לעדת תימן. אני כותב לך ממוסד חינוכי חשוב במרכז הארץ, ויתכן שבגין כך אתה חושב שאני אותו אחד שהשחית ("טרול").
כאמור, הספק הוא רק אחד הסימנים. אם אכן אינך "המומחה", אני מציע לך בחום שתפתח שם משתמש ותימנע מעריכה כאנונימי, כי כאנונימי אתה מזוהה באופן טבעי כ"מומחה". כמובן גם לאחר שתפתח שם משתמש אל תחזור בשום אופן על עריכה שלך שהייתה לה התנגדות, אני ומן הסתם גם אחרים נקפיד על כך. נרו יאירשיחה • ב' באב ה'תשע"ד • 15:23, 29 ביולי 2014 (IDT)
יאיר, שלום. איך אני פותח שם משתמש? תודה -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
ראה הסבר בדף "עזרה:חשבון חדש". Ldorfmanשיחה 00:01, 8 באוגוסט 2014 (IDT)

יש לך[עריכת קוד מקור]

כח לטפל בזה? מדי פעם הוא מציף אותנו בחומר מגוון. עכשיו שיחזרתי כמה עריכות. אבל נראה לי שזה צריך מעקב רצוף או חסימה או הסבר או משהו יעיל יותר. ביקורת - שיחה 00:45, 4 באוגוסט 2014 (IDT)

יש מעריכותיו (ראו: [7] [8] [9]) המזכירות את משתמש:עודד פרידמן ומשתמש:Mimi4040, בקיצור שטנצל. ציון הלוישיחה • ט' באב ה'תשע"ד 23:10, 5 באוגוסט 2014 (IDT)
ברור. על זה מדובר. ונרו הזהיר אותו אתמול (ז"א שלשום). לענ"ד אם ימשיך בפעילותו יש לחסום אותו לטווח ארוך. אני לא זוכר תרומה משמעותית מועילה שלו. ביקורת - שיחה 23:25, 5 באוגוסט 2014 (IDT)
הפרויקט החדש שלו זה כלי המקדש בוותיקן. גם אם יביא מקורות, יש להניח שהם לא יהיו רציניים. הנה מחקר של ישיבה יוניברסיטי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אורנה בנאי[עריכת קוד מקור]

שלום לכבודו

טרחתי לקרוא את הקישור המצורף לפני שהוספתי תבנית בקשת מקור. אני מבקש ממך לא להוריד בקשות מקור אלא אם אתה מספק מקור לנאמר או שאתה מוכיח שלא קראתי כראוי את הקישור המצורף (גם זה יכול לקרות). XX-59-40 - שיחה 01:05, 7 באוגוסט 2014 (IDT)

זה משהו בין מביך להזוי. תסתכל בהערת שוליים מספר 3 ותראה שהכול שם, שחור על גבי מסך. פירטתי עוד בדף השיחה. נרו יאירשיחה • י"א באב ה'תשע"ד • 01:08, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
אכן זה משהו בין מביך להזוי. אם תקרא את הקישור בהערת שוליים מספר 3, תראה שמה שעשו בערך זה ציטוט חלקי שמסלף את הנאמר XX-59-40 - שיחה 01:41, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
זו כבר טענה אחרת לגמרי, אפשר לדון בדף השיחה. נרו יאירשיחה • י"א באב ה'תשע"ד • 01:42, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
ניסיתי לתקן - ראה בערך עצמו XX-59-40 - שיחה 01:44, 7 באוגוסט 2014 (IDT)
לדעתי התיקון שלך בלתי מוצלח, אבל בוא נעבור בשלב הזה לדיון ממוקד בדף השיחה שם. נרו יאירשיחה • י"א באב ה'תשע"ד • 01:47, 7 באוגוסט 2014 (IDT)

הרב'ה מבויאן[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, שתהיה שבת מבורכה, אבל למה להסיר את התבנית? ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 10:01, 8 באוגוסט 2014 (IDT)

ראה בדף השיחה של "האלמוני הידוע" ולמעלה בדף שיחתי זה (די הרבה למעלה, אבל דיון מהיממה האחרונה). זו עריכה שלו, אני מצדי הייתי משאיר את התבנית, אבל זה זניח יחסית ליתרונות של העריכה. נרו יאירשיחה • י"ב באב ה'תשע"ד • 10:29, 8 באוגוסט 2014 (IDT)
כפי שכתבתי. אני לא מתעקש על עיצוב, על אף שלדעתי זה מזעזע (התבנית ארוכה יותר מהערך, רוב הערך הוא הפרטים שבתבנית, חלקה הגדול מופיע כבר בפתיח. התבנית נחוצה לערכים בודדים של אדמו"רים שתופסים כמה עשרות אלפי ק"ב. בודדים ממש) אבל אני לא מעוניין לערוך משהו שנגד טעמי. אם יש מישהו שהתבנית נחוצה לו, שיכניס אך כמובן שיקפיד על קישורים פנימיים, יסיר פרטים לא נחוצים ויסגנן. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת


יצחק זילבר[עריכת קוד מקור]

יש שם עץ משפחה ענק, האם זה מקובל? 41.189.57.184 09:29, 12 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום רב. אני נגד, ודאי לא באופן גלוי. נרו יאירשיחה • י"ז באב ה'תשע"ד • 00:10, 13 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום[עריכת קוד מקור]

אחי יש ערך של הרב אדם סיני בויקיפדיה אצל הרבש

רשום שיש שמה החולקים עליו וזה שולח לאיזה כתבה שכתובה לא ידוע על בסיס של מי ולא מייצגת אף רב והרבה רבנים מהגדולים מכבדים את הרב ונתנו הסכמות לספריו וזה לשון הרע מיותר במקרה של לייטמן באמת חולקים על דרכו כי הוא מלמד קבלה בלי יהדות אבל במקרה של הרב אדם סיני שאני במקרה התלמיד שלו זה ממש לא נכון

וזה סתם לשון הרע שלא קשור לכולם תיקנתי את הערך ואתה החזרת אותו למשו שהוא לא אמיתי האמת וויקפדיה סך הכל מייצגת דברים אמיתיים

אודה לך אם תתקן בחזרה או תוריד את הלשון הרע שמופיע בכתבה שלא קשור לערך באמת ובמקום לשלוח לכתבה שמדברת לשון הרע אם כבר לשלוח לאתר שמייצג את הרב הזה

אודה לך להתייחסות

שלום רב. צר לי, הכתבה ב"בחדרי חרדים" מסתמכת בין היתר על "יד לאחים" ועל "המרכז לנפגעי כתות". אין ספק שהרב סיני שנוי במחלוקת. גם תלמידי לייטמן הרי יטענו שכל מה שאומרים עליו הוא לשון הרע ו"לא קשור לכלום" וכדומה. אם לא השתכנעת - אנא המשך לדון בדף השיחה של הרב"ש. נרו יאירשיחה • י"ח באב ה'תשע"ד • 19:42, 14 באוגוסט 2014 (IDT)
נא לא להטריד אותי עוד בדף זה. תוכל לפנות ל"חלונות" בכל גובה שתבחר, אבל המקום הנכון הוא דף השיחה של הערך. נרו יאירשיחה • כ"א באב ה'תשע"ד • 10:58, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

דעתך[עריכת קוד מקור]

היי נרו, מה שלומך?

אשמח לשמוע דעתך בשיחה:דני דנון#השמצה עם מקור קלוש. בן נחום - שיחה 21:08, 11 באוגוסט 2014 (IDT)
שלום רב. נדמה לי שיש בסיס לטענה שבית הדין מתח ביקורת. נרו יאירשיחה • כ"א באב ה'תשע"ד • 13:28, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

עריכתך זו[עריכת קוד מקור]

סליחה, אבל לא מצאתי מילים אלו במקור. תוכל להפנות אותי אליהם? תודה, ‏עמיחישיחה 01:13, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. המילים "מניעת הריון" נמצאות פעמיים במקור, חפש ומצא. ובכל מקרה, כפי שכתבתי במקור, גם אם פיוטרקובסקי משתמשת פעמים רבות יותר במילים "תכנון המשפחה", זו מין שפה מכובסת למניעת הריון, שהרי אין דרך אחרת "לתכנן" את המשפחה, וכפי שאתה עצמך כתבת בתקציר עריכה, וודאי שיש מקום שנבהיר את הכוונה. נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 01:17, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
זה מה שחשבתי. ‏עמיחישיחה 01:18, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

ערכים נוספים למחיקה[עריכת קוד מקור]

שלום יוסף פרידמן (שפיקוב). המידע מופיע בחסידות שפיקוב, וככלות הכל אינו אדמו"ר ישיר משושלת בוהוש. דוד פרידמן (בוהוש). לא היה אדמו"ר. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום רב. הצבתי תבנית חשיבות אצל השני. לגבי הראשון - בכל זאת היה אדמו"ר ולא זניח. מן הסתם אם נתחיל דיון חשיבות ביקורת (או אחרים) יוכלו להביא מקורות לגבי חשיבותו. אולי עדיף לשכתב. נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 14:31, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
מדהים. שאני אתווכח איתך על חשיבות. שוין. תראה איך זה יראה לאחר שיכתוב. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אל תצא מתוך עמדה מוקדמת ולא תצטרך להיות נדהם. אני לא מתחייב להתמיד באותו שטאנץ. והכי טוב: חזור לשם המשתמש שלך ולא תצטרך טובות מאחרים. נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 18:26, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
זה היה בהומור. אבל רק להבהיר, הערכים האלו הם פגם רציני בוויקיפדיה, שאינו קשור דווקא אלי וטיפול בהם הם טובה לוויקיפדיה ולא לי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
מסכים, אבל היכולת שלי מוגבלת. אתה הרי יודע שאם זה היה תלוי בי הרבה דברים היו נראים אחרת, אבל מי אני ומה אני. נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 18:29, 25 באוגוסט 2014 (IDT)
ומה דעתך על זה. איך שהזמן חולף לו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

באשר לערך השני, רשמתי משהו בדף השיחה. על פניו אין לו מקום ברף החשיבות הנוכחי. באשר לראשון, אף שאישי החסידות אינם בתחום ההתמצאות המיידי שלי, אם מדובר באביו של הרבי מבוהוש שהיה בתל-אביב, אני חושב שיש לו חשיבות, הוא היה דה-פאקטו אדמורם של כל הרוזינאים ברוסיה, לאחר שכל צאצאי השושלת מלבדו היו פרסונה נון גראטה שם. ידידנו, זה אכן הוא? - אולי אטפל בערך מחר, אם כי גם לדעתי ישאר ממנו מעט מאד לאחר השכתוב. ביקורת - שיחה 00:17, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

לי אישית לא מפריע שישאר. לא אוכל לא שותה. רק לענ"ד לפי רמת החשיבות הנהוגה כאן, אין לו מקום. אני יכול לערוך אותו (למעשה מרבית הערכים האלו לקוחים מערכי החסידויות שאני כתבתי, כך שהטקסט מוכר לי...). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נראה לי שכעת זה סביר. אולי יש מידע נוסף, בשביל זה אנחנו במיזם שיתופי, אולי בעתיד ירחיב מישהו. חשיבות סבירה לדעתי לאור העובדה הנזכרת שהיה אדמורם דה פאקטו של המון אנשים. ביקורת - שיחה 10:20, 26 באוגוסט 2014 (IDT)
ומה עם בנו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני רואה שאתה עושה את זה לא רע. ביקורת - שיחה 13:10, 26 באוגוסט 2014 (IDT)
אתה בעד להשאיר אותו? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לא. ביקורת - שיחה 14:33, 26 באוגוסט 2014 (IDT)
בדקתי שאין מידע נוסף על המופיע בערך חסידות בוהוש. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נרו, תגובתך (וגם על נתיב הדעת). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
נתיב הדעת - זו טיוטה פרטית. שמתי שם תבנית מתאימה. אני לא זוכר מה המדיניות לגבי טיוטה פרטית של ערך שנמחק. אני לא יודע מהו העניין הנוסף, ואנא הגב לזה בפרק חדש למטה, שלא אצטרך לחפש. נרו יאירשיחה • א' באלול ה'תשע"ד • 19:06, 27 באוגוסט 2014 (IDT)
למה אינך משתמש בהשוואת גירסאות קודמות? כמו כן, הרי אינך משתמש בעורך החזותי, אם כן אתה יכול לראות במצב עריכה את הערכים שאני מדבר עליהם (הדגשתי כעת). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שינוי ניסוחים בדף השיחה של מועצת האומות המאוחדות לזכויות אדם[עריכת קוד מקור]

שלום, בהמשך לדיון שהתקיים בבירורים ובהתאם להחלטת הקהילה, המשתמש 79 נקודה משהו מתחיל לעבור תהליך של חונכות. בינתיים עוד לא נקבע לו חונך רשמי. יחד עם זאת, כדי שיוכל להתחיל את תקופת החניכה שלו ברגל ימין, הרשיתי לעצמי לערוך את דבריו ואת דבריך בדף השיחה של הערך מועצת האומות המאוחדות לזכויות אדם. ידוע לי שזה מעשה שאינו מקובל בדרך כלל, אולם הסיבה לעריכה זו היא בעיקר כדי שניתן יהיה להתקדם מעבר לנקודה העקרונית שהתפתחה בין שניכם. במידה ומי מכם ירגיש שעריכה זו פגעה בכם ואינה עומדת בהתאם לכללי ההתנהגות בקהילה - אתם רשאים מבחינתי לבטל אותה לאלתר.
במידה ותרצו לבטלה, אני מבקש שבאותה הזדמנות תערכו שינוי בדבריכם כדי שלא יהיה זכר ל:1. התנסחויות מתנשאות כלפי מי שדעתו שונה משלך (וזו בקשה שמופנית ישירות אליך 79'); 2. האשמתו של משתמש 79 שהוא משתמש מזיק וותיק (וזו בקשה שמופנית ישירות אליך נרו).
המשך יום טוב, גארפילד - שיחה 09:37, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

המשתמש הקורא היום לעצמו 79 הוא משתמש ותיק ומזיק. זו טענה עובדתית שאי אפשר להשתיק רק משום שנעלבים ממנה. עוזי ו. - שיחה 20:34, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

בנוגע לביטול הקישורים בדף של אומן[עריכת קוד מקור]

לכבוד נרו יאיר שבאמת נרו יאיר ויזרח, קיבלתי את התיקונים שעשית, אני לא יחזור עליהם ויציף בקישורים, אך אם תוכל להסביר לי למה הורדת את הקישור של קדושי אומן, נכון שזה מהאתר של הרב שיק אבל בכל זאת זה מקור מידע שרלוונטי מאוד לדף הויקיפדיה של אומן מאחר שמסופר באותו דף על הקשר של רבי נחמן מברסלב לעיירה אומן. שהוא רצה להיקבר יחד עם אותם קדושי אומן, אבל לא מוזכר שום דבר בנוגע לקדושים. ולכן אני חושב שראוי וצריך להכניס את זה. אלא אם כן יש לך משהו אישי נגד הרב שיק והאתר שלו?

הנה הקישור לדף, בבקשה תקרא אותו ותראה שהוא מאוד מתאים: http://www.breslevcity.co.il/%D7%99%D7%9E%D7%99-%D7%94%D7%96%D7%99%D7%9B%D7%A8%D7%95%D7%9F-%D7%9C%D7%A9%D7%9C%D7%95%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A7%D7%93%D7%95%D7%A9%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%9E%D7%9F

ובנוסף לזה אני מודיע שברצוני גם להוסיף אותו לדף הויקיפדיה של איוואן הרביעי - המכונה גם "איוואן האיום", וכך זה יוסיף נופך לדף.

צחכה לתגובתך Bosko - שיחה 19:56, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום רב. כמובן שאין לי משהו אישי נגד הרב שיק. עם זאת, הוצרכתי בעבר לכלות זמן רב במאבק בהצפות של קישורים לאתר שלו, וככל שיש יותר ניסיונות כאלה כך פוחתים הסיכויים שקהילת ויקיפדיה תראה אותם בעין יפה. רק היום היו ניסיונות כאלה, לא רק מצדך אלא גם מצד משתמש חדש נוסף, שאולי יש לו קשר אליך. ביחס לקישור הספציפי, מדובר בתיאור הסטורי, אבל לא ברור על מה הוא מבוסס. הוא גם עוסק בפרט מצומצם למדי בהקשר של אומן, עיר שיש לה היסטוריה ארוכה. עבורך אומן זה רבי נחמן, אבל לרבי נחמן ולקבר שלו באומן יש לנו ערכים נפרדים. אולי זה מתאים כמקור בהערת שוליים לטקסט רלוונטי שיוכנס. ודאי שאין בקישור שלך מידע רב על איוואן הרביעי, במקרה הזה אני מצפה שתבין לבד שזו הצפה מיותרת. על כל פנים, אם לא השתכנעת - אנא המשך את הדיון בדף השיחה של הערך, לא כאן, ונשמע אולי דעות נוספות. נרו יאירשיחה • כ"ט באב ה'תשע"ד • 23:53, 25 באוגוסט 2014 (IDT)

האמנם תלמיד חכם?[עריכת קוד מקור]

היי נרו, ראה את הערך יעקב עדס (דברי יעקב). ראיטקסט מחוקתי שהוא מוגדר שם תלמיד חכם. העניין נראה לי קצת צורם לאור דבריו פה: [10] אחרי הכל רב עדס הוא רק בן תמותה, מה פתאום יעשה חשבונות לאלוהים ויסיק מדוע האחד נפטר ומדוע השני לא. אני לא בקי בעצמי בנושא, לכן פונה אליך בסוגיה זו. אם תחילט להשאיר אותו עם הגדרה זו, אז שישאר. גילגמש שיחה 13:59, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

תלמיד חכם ומטורף אינם סתירה כמו שפרופסור ומטורף אינן סתירה (ויש רבים כאלה). יש בוויקיפדיה ערכים על מטורפים רבים. בגלל בעיות נייטרליות וכד', אין קיטלוג לכאלו. לו הייתה קטגוריה:מטורפים, בעיות רבות היו נפתרות. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לדעתי הוא אינו תלמיד חכם. הוא רק מקובל. אך בערך ראיתי שהוא הוציא ספרים ומוסר שיעורים בכולל חזון איש. אז כנראה שהוא תלמיד חכם "ייחודי"

אני שמעתי עליו רק מנהגי פרישות וקבלה מוזרים. כמו למשל שהוא עזב את אשתו. ושהוא עורך גלות וכאלה. יעלי 1 - שיחה 16:56, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

אני הייתי מוותר על ההגדרה "מיהו ת"ח", אבל לא קיבלו את דעתי. הוא חיבר ספרי חידושים על כל הש"ס, אין ספק שהוא גם למדן, מלבד כל שאר התכונות. נרו יאירשיחה • ל' באב ה'תשע"ד • 23:22, 26 באוגוסט 2014 (IDT)
אולי כדאי לחזור על הדיון הזה. אתה זוכר איפה הוא נערך? אני רוצה לקרוא אותו ואולי להציע דיון חוזר במזנון. גילגמש שיחה 23:32, 26 באוגוסט 2014 (IDT)
לא זוכר היכן, אולי גרש יזכור. לא נראה לי שבמזנון. אולי אכן צריך לדון במזנון. אולי כדאי לדון גם במושג הסובייקטיבי "איש ציבור". נרו יאירשיחה • א' באלול ה'תשע"ד • 11:16, 27 באוגוסט 2014 (IDT)
או קי, תודה. גילגמש שיחה 11:20, 27 באוגוסט 2014 (IDT)

עמרם בלוי[עריכת קוד מקור]

רשימת המספידים לא ארוכה, הם חשובים בפני עצמם, ומיותר לבקש מקור. אם היו אומרים שיוסי שריד הספיד הייתי מבקש מקור. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 23:31, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום רב. בדרך כלל איננו כותבים רשימת מספידים, לא אצל חילונים ולא אצל חרדים. יש חשיבות בכך שלמשל הרב שטיינמן הספיד אותו (בהנחה שמדובר בהספד של ממש, לא משהו מהשפה ולחוץ), אבל ממש בגלל זה מן הראוי להביא מקור. נרו יאירשיחה • ל' באב ה'תשע"ד • 23:47, 26 באוגוסט 2014 (IDT)

שיחה:ישיבת נתיב הדעת[עריכת קוד מקור]

כזכור, הוחלט על העברה לארג"ח ולאחר שנה שנתיים לבדוק מחדש (ובעצם לדבריך שם, להעלות). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אני עדיין סבור שישיבה עם חמש שנים ומאה תלמידים ראויה לערך. אם יהיה דיון נוסף אומר זאת, אבל אין לי כוונה להעלות בעצמי שוב את הערך או משהו כזה. נרו יאירשיחה • ב' באלול ה'תשע"ד • 00:23, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

שיחה:המחאה החברתית בישראל 2011[עריכת קוד מקור]

בסוף. הנה זה שוב מתחיל. מעניין אם גם הפעם תופעל צנזורה על הדיון המיותר בעליל. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:50, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום. תן דעתך.[עריכת קוד מקור]

על קטגוריה:טרוריסטים יהודים ולדברים בדף שיחה שם. הקטגוריה בעייתית לגמרי. צריכים למחוק או לפצל. באיזה יקום נמצאים עולי הגרדום, וברוך גולדשטיין באותה קטגוריה? תודה. --יעלי 1 - שיחה 18:53, 28 באוגוסט 2014 (IDT)

מולא אור שרגא[עריכת קוד מקור]

שלום שלום.

יש לך מושג מי עשוי לדעת על הרב הזה כדי לכתוב עליו ערך? תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:07, 29 באוגוסט 2014 (IDT)

שלום רב. אני מסופק למי יש ידע אישי, אבל נדמה לי שיש מספיק מידע ברשת. יש גם ספר: ספר תולדות חייו ונפלאותיו של מו"ר מולא אור שרגא, מאת יוסף מלמד. נרו יאירשיחה • ה' באלול ה'תשע"ד • 18:11, 31 באוגוסט 2014 (IDT)

קטגורית משפחות[עריכת קוד מקור]

שלום נרו, האם יש לך הגדרה מדוע זה לא, ודב צבי קרלנשטיין ושרה ברגמן כן ? ציון הלוישיחה • ו' באלול ה'תשע"ד 19:59, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. להתחתן עם נכדה של פלוני זה עוד לא להשתייך למשפחה ההיא. מילא בת, אבל נכדה? אני לא מוחק משתי הדוגמאות האלה כי לא נעים. נרו יאירשיחה • ו' באלול ה'תשע"ד • 22:04, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
לא צריך למחוק משתיהן, שרה ברגמן היא תכל'ס נכדה ישירה. ביקורת - שיחה 22:26, 1 בספטמבר 2014 (IDT)
שרה ברגמן - מילא. בעלה - לא. נרו יאירשיחה • ו' באלול ה'תשע"ד • 22:27, 1 בספטמבר 2014 (IDT)

בקשר לאברהם לייזרזון (עריכה זו) הוא נכד של נכד של שלמה זלמן פרוש (דרך חיים יהודה לייב אוירבך). זהה לאהוד חבצלת הנמצא בקטגוריה זו. ציון הלוישיחה • ט' באלול ה'תשע"ד 07:39, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

כלומר הסבא של הסבא היה בן המשפחה. לדעתי גם זה רחוק מדי. כפי שלא נכניס את הפרט הזה לערך, כי זו טריוויה מיותרת. נרו יאירשיחה • ט' באלול ה'תשע"ד • 21:42, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

נמחק בטעות?[עריכת קוד מקור]

שלום. קראת את דףהשיחה? Nachum - שיחה 10:05, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. לא קראתי את דף השיחה, וכשאתה מתבסס על דף השיחה מן הראוי שתציין את זה בתקציר העריכה. למען האמת בכל מקרה של הסרת מידע נכון להבהיר למה מסירים את המידע. לעצם העניין, למידע שהסרת יש מקור עיתונאי. אני לא יכול להתחייב שזה נכון, אבל העובדה שקטאר קיבלה עצמאות מלאה רק ב-1971 אינה סותרת אותו. ייתכן שהייתה אזרחות קטארית גם קודם, ייתכן שמי שהיה מספיק שנים בקטאר קודם לכן היה זכאי לאזרחות. מי שהעיר בדף השיחה כתב בצדק שכדאי לבדוק. נרו יאירשיחה • ט' באלול ה'תשע"ד • 21:58, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

ה"פרשה" ממשיכה להתפתח[עריכת קוד מקור]

שלום לך
ציינת שבנתיים "פרשת בית הספר בבית שמש" אינה אנציקלופדית.
בנתיים חלו כמה התפתחויות: ביהמ"ש הוציא צו מניעה לאכלוס, למעלה ממאה תלמידות למדו באהל ברחובה של עיר, ביהמ"ש השלום הוציא היתר לאכלוס, התלמידות חזרו למתחם תחת הסתה כבדה, הוגשה עתירה לביהמ"ש המנהלי נגד האכלוס - וההמשך עוד יבוא.
מהי הנקודה שבה לדעתך, הפרשה תהפוך לאנציקלופדית? --בן נחום - שיחה 19:48, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב. הבנתי שלהפך, בית המשפט פסק שהתלמידות החרדיות יישארו שם. לדעתי כדאי לחכות למהלכים דרמטיים יותר. נרו יאירשיחה • ט' באלול ה'תשע"ד • 21:45, 4 בספטמבר 2014 (IDT)

קדיש תתכלא[עריכת קוד מקור]

באשר לעריכתך זו, הקטע אליו הוא ציין בערך קדיש#קדיש הגדול, עוסק בנוסח תימני מיוחד שנקרא "קדיש תתכלא" שאין לו כותרת עצמאית. זהו נוסח נדיר, ולכן היה חשוב לציון שהרבנים החשובים נתנו אישור לחריגה זו מהנהוג. תקרא שם, זה משהו מעניין. ביקורת - שיחה 01:05, 5 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב. יש מקום לציין את זה בערך של הרבי מפשמישל, אני לא חושב שזה עד כדי חשוב ברמת הערך שעוסק בכל הכנסיות הגדולות. נרו יאירשיחה • י"ד באלול ה'תשע"ד • 19:38, 9 בספטמבר 2014 (IDT)

הילולת שמעון בר יוחאי[עריכת קוד מקור]

שלום. אולי תוכל לטפל בזה. נעשתה העתקה מהילולת רבי שמעון בר יוחאי, בלי דיון, מה גם שלא דרך "העברה" כמקובל. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

הילולת רבי שמעון בר יוחאי, זה גם ערך שיצר אותו אחד (כך שזה לא נורא. הוא התורם היחיד שם). מה מקור העתקה הראשוני לפי טענתך? ביקורת - שיחה 13:59, 9 בספטמבר 2014 (IDT)
אתה צודק. אבל הקטעים מועתקים מערכים אחרים (קבר רבי שמעון ול"ג בעומר). בכל מקרה אני חושב שהשם צריך להתאים לשם הערך של נשוא הערך, רבי שמעון בר יוחאי, כנהוג בתנאים ואמוראים שתוארם הפך לחלק משמם (רשב"י). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

היי נרו,
תסכים להיות מפעיל מערכת? בן נחום - שיחה 08:59, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

תודה רבה על האמון, פשוט אין לי זמן לזה. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ד • 18:11, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

מדרשת לינדנבאום[עריכת קוד מקור]

שלום לך

האם לדעתך צריך להוסיף בכל בית ספר/מדרשה/אוניברסיטה/מכללה/אולפנה את רשימת המורים?

הסרתי את הרשימה כי לדעתי מספיק לכתוב מיהו המנהל ולציין מורים בעלי ייחוד איקס איקס - שיחה 21:20, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. באוניברסיטאות ומכללות גדולות זה בלתי אפשרי כי יש עשרות ולעתים מאות ואלפי מורים. המקבילה המתאימה כאן היא ישיבות ומדרשות לבנות, ושם בהחלט מקובל לציין את המורים, לפחות הבולטים. במקרה זה היה מדובר גם בראשי מחלקות. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ד • 21:22, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
אני עדיין חושב אחרת ממך, אבל זה לא מספיק חשוב איקס איקס - שיחה 21:45, 11 בספטמבר 2014 (IDT)
זה לא עניין של דעתי מול דעתך, זה מה שמקובל בויקיפדיה העברית. נרו יאירשיחה • ט"ז באלול ה'תשע"ד • 22:54, 11 בספטמבר 2014 (IDT)

פרטים טריוויאליים[עריכת קוד מקור]

שלום רב. ראיתי את העריכה האחרונה שלך בערך על הרב שטיינמן. משום כבודו אינני רוצה לעשות זאת בעצמי, לכן אני פונה אליך כאן: אין מקום לפרטי טריוויה. צניעות ופשטות תנאי מגוריהם והליכותיהם של הרבנים מן החוגים הליטאיים היא מן המפורסמות, ואין אנו נוהגים לציין זאת בערכיהם. הרב אלישיב גידל עשרה ילדים בדירת שני חדרים סופר-צנועה באיזו סמטה צדדית בבניין מט ליפול במאה שערים; הרב צבי יהודה קוק התגורר עד יומו האחרון בדירה סופר-צנועה ברחוב עובדיה; לא הרחק משם, ברחוב מלאכי, התגורר הרב צבי פסח פרנק, וממרום מעמדו כרבה של ירושלים הוא חי בדירה קטנה, ישנה וצנועה ביותר; הרב איסר זלמן מלצר התגורר בחורבה בבתי ברוידא; החזון איש התגורר במשך שנים בדירונת צנועה בגבעת רוקח בבני ברק, וגם ביתו החדש (כיום, ברחוב חזון איש במרכז בני ברק) היה צנוע ופשוט בתכלית; הרב מבריסק התגורר בדירה ישנה וסופר-צנועה ברחוב פרס; הסטייפלר בכלל התגורר בבית בתו, בדירה צנועה; הרב שך התגורר משך שנים באיזו חורבה בקומת קרקע בדירת דמי מפתח בסמוך לישיבת פוניבז' (שהייתה בעלים של דירתו), וגם כש"התקדם" לדירה אחרת, קרובה יותר לישיבה, אף היא הייתה דירת דמי מפתח צנועה (בבעלות הישיבה), והוא בכלל ישן על מיטת סוכנות. שלא לדבר על העידן הקדום יותר בירושלים: הרב שמואל סלנט (ה"ליטאי") התגורר באיזו דירת חדר ליד חורבת רבי יהודה החסיד, ולא הרחק משם, בחורבה אחרת, בבתי מחסה, התגורר הרב זוננפלד (ה"הונגרי") - וכו' וכו' וכו'. לתשומת לבך. גרש - שיחה 01:50, 12 בספטמבר 2014 (IDT)

אני מסכים עם גרש במקרה זה. זה אכן נראה לי פרט טריוויאלי. גילגמש שיחה 06:40, 12 בספטמבר 2014 (IDT)
(גרש שכח לציין שהוא נייטרלי וטובת ויקיפדיה לנגד עיניו ושעדותו על עצמו אף היא נייטרלית). בניגוד לגרש, אני חושב שכל אדם שיכל לאפשר לעצמו רווחה או לוקסוס ונמנע ממנו ממניעים אידיאולוגים, זה ראוי לאזכור בערכו. זה יותר חשוב ובולט מצמחונות או אתאיזם או תמיכה באיזה מיזם סביבתי, שמופיעים בגאון בערכם של ה"דוגלים" באמונות אלו. אני רציתי להוסיף קטע בנושא בערכו של הרב אלישיב ע"פ ספרו של ויספיש.
במקרה של הרב שטיינמן, אין זו רק הסתפקות במעט, אלא גם אורח חיים סגפני במיוחד. הוא כמעט ואינו אוכל (קערת דייסה אחת ליום), צם מספר פעמים בשבוע, אינו שותה כלל. אורח חיים שכזה וודאי צריך להשתקף בערך. אבל מה לעשות, גם המסעות שעוררו הדים בכל העולם החרדי, אינם צריכים להופיע בערכו לדעת גרש, שבל נשכח, רק טובת ויקיפדיה לנגדו, והוא נייטרלי לחלוטין. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני מסכים בהחלט עם האלמוני (הידוע לטובה), יש כאן תופעה בהחלט בעלת חשיבות. גם חלק מהמקרים האחרים שהזכיר גרש צריכים להיות מוזכרים בערכיהם, אם כי יש גם הבדלים גדולים בין המקרים. החזון איש נפטר בתשי"ד, אלה היו הסטנדרטים של רוב האוכלוסייה, שלא לדבר על הרב שמואל סלנט שנפטר לפני יותר ממאה שנה, אי אפשר בכלל להשוות. היום זה סיפור אחר לגמרי. ייתכן שגם לגבי הרב אלישיב צריך להזכיר זאת, נדמה לי שעדין הוא היה פחות סגפן. נרו יאירשיחה • י"ז באלול ה'תשע"ד • 15:59, 12 בספטמבר 2014 (IDT)
אני מסכים עם נרו יאיר. אנו נוהגים במקרים רבים לציין פרטים על אורח חייו של האדם (האנונימי הדגים זאת יפה עם נושא הצמחונות), ואני לא רואה שום סיבה לא להזכיר את זה בערך על כבוד הרב. זה מאפיין בולט של אורח חייו. לא צריך לרדת לפרטי פרטים טרחניים, אבל את התמונה בהחלט יש להציג. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:06, 12 בספטמבר 2014 (IDT)
נרו- כפי שכתבתי, יש סגפנות ויש הסתפקות במועט. הרב אלישיב לא היה כלל סגפן, אבל הוא היה מסתפק במועט. לויספיש יש פרק שלם על כך, בו הוא מספר למשל על סירובו להתקנת מזגן, סירובו להחליף את הריצוף שכבר חלף זמנו, ועוד. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני מסכים עם שניכם. אביא דוגמה נוספת להמחשה, מתחום אחר. ישנם אישים ידועים פעילים מאוד, שחברים בעשרות עמותות וארגונים ומיזמים. פעמים רבות זה עניין סמלי שלא דורש מהם הרבה מעבר לנתינת השם. לעתים אני מדלל בערכיהם את רשימות הארגונים שהם חברים בהם או בהנהלתם, ויש מי שמחזיר את השם שוב ושוב. כאן מדובר על אורח החיים הבסיסי ביותר של האדם, מאפיין אישיות מרכזי מאוד, זה פחות חשוב?! נרו יאירשיחה • י"ז באלול ה'תשע"ד • 16:15, 12 בספטמבר 2014 (IDT)

כותבי ערכים[עריכת קוד מקור]

אם שם הקטגוריה היה "כותבי ערכים באנציקלופדיה אוצר ישראל" זה היה מרצה אותך? זה נתון מעניין, ומי שמסתכל בקטגוריה עושה זאת כדי לבדוק מי עוד כתב שם ערכים, וזה נותן לו את המידע. לא מבין את ההסרה. ביקורת - שיחה 18:30, 12 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. אתה הרי כן מבין שהוא לא היה מעורכי האנציקלופדיה. טכנית נראה לי שהוא נכנס ל"כותבי ערכים" וכו', כי הוא כתב ערך. עם זאת, אני לא בטוח שיש צורך בקטגוריות כאלה. האם לא מספיק למנות את שמות הכותבים בערך של האנציקלופדיה? נרו יאירשיחה • י"ט באלול ה'תשע"ד • 21:37, 14 בספטמבר 2014 (IDT)
זו היתה אנציקלופדיה שבכוונה פנתה ל"שמות הגדולים" (אגב, האנציקלופדיות הלאומיות החשובות בכל העולם עשו אותו דבר); במצב הנוכחי יתכן שמספיק הכתוב בערך אוצר ישראל, אך הוא איננו מכסה אחוז ניכר מהכותבים, וביום שיהיו כולם זה יהיה לא לענין למנות את כולם בערך. למשל: בערך על פר לשז ישנה רשימה של ידוענים הקבורים שם, היא ענקית מדי, ובמקביל לה יש קטגוריה שכוללת יותר ממה שיש בערך. הקטגוריה מסייעת לשמר את המידע במקום שיהיה נגיש משני הערכים, במקרה שלנו הערך על העורך (שבתוכו לא מוזכרת העובדה שערך, כי היא לא בעלת משקל בביוגרפיה שלו) ובערך על האנציקלופדיה (בדרך כלל באישים שאינם כל כך בולטים, בסוף הרשימה, לרשימת עורכים נוספים ראו קטגוריה וכו'). ביקורת - שיחה 21:43, 14 בספטמבר 2014 (IDT)
ייתכן, איני בטוח. כמה כותבים היו שם? נרו יאירשיחה • י"ט באלול ה'תשע"ד • 21:46, 14 בספטמבר 2014 (IDT)
אני לא יודע להגיד בעל פה, אבל בח"א היו בערך 30, בח"ב בערך 50, בח"ג בערך 80. לא כל אלו שהיו בכרך א' נשארו בכרך ב', והגידול נמשך גם בכרכים הבאים, היו עשרה כרכים. בשלב מסוים זה נהיה כנראה 'איני' בעולם הרבני לכתוב שם. ביקורת - שיחה 21:56, 14 בספטמבר 2014 (IDT)

"מקור"[עריכת קוד מקור]

שלום רב. יש דברים שלא עושים. בקשת מקור על דבר שהוא כביעתא בכותחא מיותרת וקנטרנית. אני זוכר את הדברים בזמן אמיתי, כשהרבנים ליפקוביץ ושפירא נפגשו עם הרב אלישיב בנושא זה בביתו, וטננבוים הודיע שיבצע את ההוראה שיצאה מהרב אלישיב, וכך עשה. מה נראה לך, שטננבוים נשמע לרבנים ליפקוביץ ושפירא שלא על דעת הרב אלישיב? יש גבול. הייתי מצפה ממך לכללי התנהגות נאותים ולא להיגרר אחר כל מיני פרובוקטורים מזדמנים. גרש - שיחה 19:34, 16 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום גם לך. אני מבין שלדעתך זה מיותר, אבל בשום אופן לא מדובר בקנטרנות ואני מצפה שתחזור בך. בהחלט ייתכן שאתה צודק, אבל כולנו יכולים גם לטעות. כל עוד אין מקור - אין בסיס לכל הדיון. נרו יאירשיחה • כ"ב באלול ה'תשע"ד • 01:15, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
שנינו יודעים שניתן להציב תבנית מקור על חלק הארי מהחומרים כאן. החוכמה היא להתנהל בצורה נכונה ונבונה תוך הפעלת שיקול דעת ואמון. לגופו של עניין: הבהרתי לך את הדברים, ודי בהם. אני מניח שיש תיעוד לעניין, כמו כן ניתן לברר אצל הנוגעים בדבר, אך לדעתי אין צורך בכך. אם ההיגיון שלך אומר שטננבוים יכול לסור יחד עם שני הרבנים מובילי המאבק למפגש עם הרב אלישיב ולאחר מכן לנהוג על פיהם ולא על פי הרב אלישיב - אז באמת אין מקום לכל הדיון. גרש - שיחה 02:54, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
תבנית מקור ניתן להציב לא על חלק הארי אלא על הכול. כמעט על הכול גם אפשר להביא מקור. בנושאים רגישים ושנויים במחלוקת, כמו המקרה הנוכחי, לא די באמון שאני נותן בך (הרבה יותר ממה שאתה מייחס לכוונותיי), כי אחרים חולקים. ההיגיון שלי אומר שיש בהחלט יותר משתי אפשרויות, ואי אפשר לפסול גם אפשרות שהרב אלישיב פשוט לא ענה, כפי שנטען בדף השיחה. נרו יאירשיחה • כ"ב באלול ה'תשע"ד • 16:41, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
גרש כבר הבהיר שעמדתו הנייטרלית קבעה שצד מסוים צודק (וצדיק), וחבל שהוא אינו מפנים שעמדתו אינה תחליף למחקר אקדמי או עיתונאי. שמעתי גם על כך שהרב שטיינמן רצה/הסכים שטננבוים יפעל כך, בעמדה שכל כמה שזה נוגע להצהרות הרשמיות, אין שום סיבה לא ללכת עד הסוף. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
לתומי סברתי שעולם ההזיות והקונספירציות מתוחם באזור הדמדומים של שאולזון ושות'. כעת אני רואה שיש זליגה גם לכאן. זה מתחיל להיות מסוכן. העברתי לערך של חוק טל את דעתו המעניינת והמשתנה של הרב וולבה, המלמדת על הלכי הרוח השונים בחלונות הגבוהים. גרש - שיחה 00:51, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
אין מקום גם לדעתו של הרב וולבה, שחזר בו. אם רצונך להמשיך דיון זה - נעשה זאת בדף השיחה המתאים. נרו יאירשיחה • כ"ג באלול ה'תשע"ד • 00:54, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
נרו, דבריי כוונו לאלמוני שלפני. מתנצל אם התפרש אחרת. גרש - שיחה 00:56, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
החזרה של הרב וולבה ותוכן דבריו בשתי הגרסאות הם בעלי חשיבות מיוחדת, כי הם מציגים באור מיוחד את חילוקי הדעות וההתרחשויות שם למעלה. על הדרך הם גם פורכים רשמית את ההזיה שהעלה האלמוני. גרש - שיחה 01:04, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
זה בסדר. אחרי שהערכות של הפלס ש-50% מהליטאים שייכים להם, אומצו ע"י גרש כהערכה ריאלית, ואחרי שגרש הבהיר שהרב שטיינמן תקף את חדרה כי הראש ישיבה מחבל ובאותו משפט הוא כותב שכולם מסכימים שהוא נייטרלי, ואחרי שגרש כותב כלאחר יד שהמחנות בציבור הליטאי נוצרו לאחר פטירת הרב שך, הכל מותר פה. המכתב של הרב וולבה לא מוכיח כלום, למי שמכיר את התנהלותו של הרב שטיינמן ב-100 שנים האחרונות (ולא רק מהשנה האחרונה, דייקא), אך אני מסכים שזה מעורר פקפוק על הגירסא הזו. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
תשמע, אני רואה שהשאולזוניות משפיעה עליך חזק-חזק. אחרת אין לי הסבר מהיכן שאבת את המקבץ האחרון: היכן אימצתי "את ההערכות של הפלס ש-50% מהליטאים שייכים להם"? והיכן כתבתי ש"כולם מסכימים שאני נייטרלי"? ועל הדרך אוסיף עוד ציטוט שלך מהשבועות האחרונים אשר לקוח מעולם הדמיון: "כל הוועד הזה ("הוועד למען כבוד רבותינו") אינו קשור להרב שטיינמן, כמו שגרש ניסה לשחזר מספר פעמים בערכו". אני שחזרתי? מעניין, אבל לא הודיעו לי על כך. אין מה לומר, כנראה שחיים בבועה מורעלת של שונאים-מחבלים מטשטשים את הגבולות בין דמיון למציאות. לא הגיע הזמן להשתחרר ולנשום קצת אוויר נקי? גרש - שיחה 02:07, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
ואם אני אשתחרר, תשתחחר גם אתה? אתה הודית שאתה מחבל, אך אינך מסכים להודות שאתה נגוע, ואתה טוען שזה נובע מראייתך את המציאות. ביום שתפנים שאינך יכול לערוך בנושאים כאלו, ועוד בכזו נחרצות, אעזוב אותך לנפשך. תאמין לי שאני מייחל לכך יותר בשביל יחסינו מאשר בשביל להציל את ויקיפדיה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
תגיד לי, אתה באמת ממשיך להזות או שאתה רק מדמיין את עצמך הוזה? אני מוסיף למקבץ האחרון של אמירותיך לעיל גם את השורה הזאת: "אתה הודית שאתה מחבל". אני? הודיתי? מחבל? תשמע, אני באמת, אבל באמת, לא יודע איך להתייחס לדבריך. אני מקווה שאתה יודע. גרש - שיחה 09:51, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
בא אניד לך בצורה ברורה מה אני רוצה - שלא תכתוב את ויקיפדיה לבד. יש לך דעה, אג'נדה, הכל טוב ויפה, אבל אין לך רשות להנחיל אותה למיליוני דוברי העברית. בוויקיפדיה כותבים רק עובדות על סמך מקורות או במקרים אחרים, עובדות פשוטות שאין עליהם חולק. ברגע שיש מי שחולק עליך, עליך לנסות להגיע להבנה איתו ולא להצהיר שאתה צודק וטובת ויקיפדיה לעיניך, כי זה לא עובד ככה. גם הימנים/שמאלנים/אתאיסטים/מאמינים/צמחוניים/קרניבורים/סביבתנים וכו' כולם טוענים שהאמת איתם והם רוצים שויקיפדיה תהיה אמיתית, אבל מה לעשות שזה לא הולך כך. אני לא רוצה להיכנס להתנגחויות ולכן איני עונה לך על כל השאלות שלך (אם דווקא תרצה, אענה לך, אבל שתבין, כואב לי להתווכח איתך בגלל הערכתי אליך ולתרומותיך). פשוט אני מסביר לך, שאינך יכול להנחיל את משנתך לוויקיפדיה, חד וחלק. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
חשבתי שאקבל תשובה מניין שאבת את הציטטות והעריכות שייחסת לי, הרי אי אפשר להפריח דברים באוויר ולא לעמוד מאחוריהם. זה מעשה חסר אחריות וחסר רסן, ובנסיבות אחרות אפשר לתבוע את האחראי לכך על הוצאת דיבה. כל עוד זה המצב - אינני מוצא מקום להתדיינות. גרש - שיחה 14:49, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
אתה באמת רוצה את זה? אני לא. אם תרצה, אמחק/אתנצל, ובלבד שנדון לגופם של דברים. רק אבהיר, ציטוט אחד שלי שהבאת אכן שגוי. התבלבלתי בין הוועד לכוללים. אני רק רוצה להזכיר לך, את הדיונים איתך לא התחלתי אתמול. תחזור בבקשה לדיונים הראשונים ותראה איך כתבתי בכבוד, ואיך התעלמת מדבריי. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אוי וויי. בואו נפסיק עם זה כאן, התנצחויות אישיות פשוט לא יועילו. נרו יאירשיחה • כ"ג באלול ה'תשע"ד • 16:23, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

נרו, באמת שאיני רוצה בזה ואתה יודע על כך. אתה יודע כמוני שיש כאן בעייה, שכבר גרמה להיתקלויות רבות בחצי שנה האחרונה. אם תשאיר אותי לבד במערכה, זה לא יגמר לעולם. השאיפה שלי היא שיהיה כאן שלום וסדר, וזה ממש לא קשה עם קצת הקשבה ורצון לפשרה. יש לי כמה דברים שאני רוצה לבקש מגרש אבל פשוט לא נעים לי במצב הזה, וזה חבל לי, לו ולוויקיפדיה. אגב, ראה את המחלוקת בישיבת פוניבז'. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
שום בעיה לא תיפתר בהתקפות אישיות. הפתרון הוא כבוד הדדי, טענות ענייניות ומקורות אמינים. גם לפוניבז' נגיע בעז"ה, זה לוקח זמן. נרו יאירשיחה • כ"ג באלול ה'תשע"ד • 17:35, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
נרו, חבל שלא ניסית לפתור את זה. כעת זה הגיע לבירורים וחבל מאוד. אתה זוכר בוודאי את הדיון הראשון שלי איתו בשיחה:שמואל אוירבך (הסכמת איתי שם), ומאז "לא התחוללו שום שינויים". כעת שיחזור צפוי בבד"צ שארית ישראל, שכמובן משאיר בסוף את הרב שטיינמן כמהפכן ובעל מחלוקת, שנגע בהכשר חמוד ומתוק שהתנהל על מי מנוחות זה 15 שנה (ואם כבר אפשר, עוד שיחזור אוטומטי על פרשת שמן, שאינה קשורה לנושא האקטואלי כלל). -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
א. אני רק בן אדם ויש לי מחויבויות גם מחוץ לויקיפדיה. ב. בכל מקרה זה היה מגיע במוקדם או במאוחר לבירורים. ג. אם יש נושא פתוח כלשהו לגבי הרב שמואל אנא כתוב שם שוב, לפעמים לוקח לי כמה ימים אבל בסוף אני בד"כ מגיע. נרו יאירשיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 13:05, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
אין נושא פתוח, רק תראה שניסיתי לדבר עם גרש בכבוד רב (ויש הרבה!), אבל לצערי הוא לא מקשיב. אני חושב שגראפילד תימצת זאת יפה. הבעייה היא הרגשת הבעלות (שאינה קשורה דווקא לנושא האקטואלי) והערתי על כך לגרש כמה פעמים בשנה האחרונה.
אני מאמין שגרש קורא את הכתוב כאן, אז אנסה שוב. דעתך ומקורותיך חשובים, אבל אתה צריך לתת מקום לאחרים. אינך יכול לטעון שאתה נייטרלי וטובת ויקיפדיה לנגדך, כי בכל ויכוח יהיה מי שיטען כך (ואולי זה באמת נכון). עליך להיות קשוב לצד השני, וכמה שתהיה יותר קשוב, הויכוחים יסתיימו בצורה נוחה ונעימה יותר, עם פשרה מקובלת על כולם. אני יכול להוסיף עוד משהו, זו לא חכמה להכניס מידע שמצטייר לא נעים לצד השני, אבל לומר שאינך מכניס מידע דומה על צד אחר כי אינך רוצה לעסוק ברפש. תאמין לי שתמיד דגדג לי להכניס את כל ההיסטוריה המכוערת של שארית, אבל לא עשיתי זאת מסיבה זו, והנה כיום, אחרי ש"התחוללו שינויים", כתבתי את הרקע לשינויים- 15 שנים של מחלוקת שהפכו את הכשרות למוזנחת ובעייתית, שבסופם הוכנס מנהל חדש ע"י חברי הבית דין, ואתה באת ומחקת. וכי תרצה שאכניס את הרב אלישיב לתוך הביצה הזו? מספיק מה שהעבירו אותו כגננת לבייבי המטונף 15 שנה (ללא הצלחה כלל וכלל, ע"ע ר"מ גרוס ואלמליח). כתבתי רק פרטים טכניים של חברי בד"צ ומנהלים, בלי שום רזולוציות, ואפילו לא כתבתי את פרטי המחלוקות בכל פעם (מפני כבודם של הדיינים), רק את הציון על המחלוקת עצמה, וגם את זה מחקת. אנא, עצור ועשה חושבין. תאר לעצמך שמשתמש שמאלני/ימני היה נוהג כמוך ומנמק שכל העורכים הפוליטיים המוטים צריכים לעוף והוא שומר על ויקיפדיה. איך היית מסתכל על כך? -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

קטגוריה:תשובה[עריכת קוד מקור]

לנרו יאיר שלום

אלמוני מהכתובת 93.173.50.160 הוסיף היום שתי קטגוריות חדשות. האחת קטגוריה:ימים נוראים והשנייה קטגוריה:תשובה אותה הכליל הקטגוריה ימים נוראים ושייך אליהן ערכים שונים. את קטגוריית תשובה הכליל בתוך ימים נוראים.

בקטגוריה תשובה הוא הכליל מספר ערכים שאולי שייכים לתשובה אבל אין להם קשר דווקא לימים נוראים, וכשמחקתי את השיוך התפתח דיון בדף השיחה שלי. (מודה ועוזב ירוחם ‏, וידוי (יהדות) , תשובה וכדומה).

הייתי מעוניין בחוות דעתך בנושא

תודה איקס איקס - שיחה 14:58, 19 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא. מדובר ב"אלמוני הידוע" משתמש ותיק שתרם רבות ומסיבות שעוד לא הצלחתי להבין מתעקש לכתוב מכתובות אייפי (והדיון הזה הוא דוגמה לכאב הראש שהוא גורם לעצמו בכך). וידוי ותשובה ודאי שייכים לימים נוראים. מודה ועוזב - איני בטוח. אבל נדמה לי שכאשר מהות הקטגוריה ורוב התוכן שלה שייך לקטגוריית על איננו מדקדקים עד כדי כך. נרו יאירשיחה • כ"ד באלול ה'תשע"ד • 15:52, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
אני מקווה שיש לי פתרון שישביע את רצון כולם. במקום שתשובה תהייה קטגוריית מששנה של ימים נוראים, יהיו ימים נוראים חלק מקטגוריית תשובה (זה ייעודם) ואז הכל יסתדר איקס איקס - שיחה 18:37, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
לא משביע את רצוני. ימים נוראים זה זמן, וזה שייך רק לקטגוריה הקשורה בזמן. מה גם שהם קשורים גם לדין ולסליחה. תשובה היא אכן מצווה שקשורה לכל ימות השנה, אבל בפרט לימים הנוראים. משל למה הדבר דומה, באופן תאורטי אם יכתב ערך על שמחה ביהדות ויהיה בו פרק על מצוות שמחה ביום טוב, הערך יקושר לקטגוריה של חגים, אבל ערכי החגים לא יקושרו לקטגוריה שמחה. XX, אני עוסק רבות בקיטלוג ויש לי ניסיון בכך. איני ממציא דברים וכללים מעצמי, אלא להיפך, למדתי את הקיטלוג מוויקיפדיה. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אני נוטה להסכים עם האלמוני הידוע. נרו יאירשיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 13:06, 21 בספטמבר 2014 (IDT)
שיהיה. אני מסיר את ההתנגדות איקס איקס - שיחה 16:04, 21 בספטמבר 2014 (IDT)

הבקשה[עריכת קוד מקור]

ראיתה את הבקשה ששלחתי לך במייל? --בן נחום - שיחה 10:35, 21 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב וברוך הבא . ראיתי ואני מתנצל שעדיין לא עניתי. אני פשוט לא מספיק לעשות הכול. אנא מחל לי. נרו יאירשיחה • כ"ו באלול ה'תשע"ד • 13:01, 21 בספטמבר 2014 (IDT)

מי הוא תלמיד חכם?[עריכת קוד מקור]

היי נרו,

אני מעוניין לקבוע מתווה לצירוף התואר "תלמיד חכם" לרבנים. אני מבקש לעשות את הדבר הבא ותגיד לי מה דעתך בנושא זה:

  1. כעקרון, אין להשתמש בתואר "תלמיד חכם" למעט מקרים יוצאי דופן (אולי כדאי שתפרט אתה את המקרים יוצאי הדופן)
  2. התואר "תלמיד חכם" יתווסף אך ורק לאחר דיון בדף שיחה בכפוף לרוב דעות בדף שיחה (יתכן שיש לבקש משהו חמור יותר מזה כמו מינימום משתתפים בדיון או רוב מיוחס).

יתכן שיש לקבוע סייג כדי לא להעמיס - רבנים שקדמו למאה ה-20 לא יהיו כפופים לכלל זה (אני חושש שעיקר ההטיה מתבצעת ברבנים מודרניים). אשמח לשמוע גם ממשתמש:גרש בסוגיה זו. גילגמש שיחה 07:49, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

כאן וכאן יש התייחסויות לעניין. גרש - שיחה 08:33, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
אני חושב שדיון מסודר במזנון יכול להסדיר את זה. אני בדעה שיש למחוק את כל המופעים האלה של "תלמיד חכם" למעט מקרים מאוד מאוד יוצאי דופן. גילגמש שיחה 08:37, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
מצטרף לדעתך. כך גם כתבתי בשני הקישורים לעיל. גרש - שיחה 08:43, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
יש הסכמה ביחס לכלל, הדיון צריך להתמקד ביחס ליוצאים מן הכלל. אני מציע פשוט לא להשתמש בתואר הזה בכלל, לא ייגרם שום נזק וזה יחסוך הרבה ויכוחים. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 11:26, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
יתכן שזאת הבחירה הטובה. אעלה את זה לדיון במזנון. כעת אני מנסה לקדם יוזמה בקשר לקטגוריות (ראה דיון אחרון במזנון) אז לא יודע מתי בדיוק אתפנה לזה. אולי כדאי לדחות לאחרי שמחת תורה. גילגמש שיחה 14:26, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

ערוץ מאיר לילדים - שינוי הנוסח[עריכת קוד מקור]

שלום נרו יאיר, בתקופה האחרונה עברו הרבה שינויים בערוץ מאיר בכלל ובערוץ מאיר לילדים בפרט, השינוי בערך בויקפדיה נעשה בעקבות כך,

פרסום הערך הישן הינו לא נכון ולא אמין.

אשמח לדבר ולעדכן אותך במבנה הנוכחי (וכן לשלוח לך את הלוגו החדש, לא הצלחתי להחליף את הישן...)

צבי יהודה

tyherling{{{@}}}gmail.com

82.80.198.110 10:25, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

נאלצתי לשחזר את השינוי האחרון מפאת הז"י. Shannen - שיחה 10:55, 22 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום צבי יהודה. אכן יש מקום לעדכן, אבל העדכון חייב להיעשות באופן המקובל אצלנו, בידי מי שיודע לנסח בצורה אנציקלופדית, עובדתית ואובייקטיבית, לא בסגנון יח"צני וכדומה. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 11:28, 22 בספטמבר 2014 (IDT)


בס"ד היי נרו יאיר, מחקתי את מס' הפלאפון של צבי יהודה, שפנה אליך בנושא ערוץ מאיר. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 11:32, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום ותודה. נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 11:33, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום נרו יאיר, אשמח לשלוח לך חומרים אודות אורי עמדי, אול גם אתה תגוייס לטובתו :) הנימוק חשוב ומשפיע אומנם כללי ואכן אפשר לכתוב אותו על הרבה דברים. ביניהם אורי עמדי. פחות עניים הדלקת המשואה, אלא יותר התרומה לבנייתה ופיתוחה של העיר ירושלים. לדוגמא הוא עזר להקים את מנהל קהילתי לב בעיר, גוף שכיום נמצא בכל שכונה בירושלים, מינהך קהילתי ועוזר לנהל את עניינה של השכונה. לב העיר הוא הגדול ביותר והוא מאגד תחתו מספר שכונות הממוקמות במרכז העיר. בזכות הפעולות שעשה במשך שלוש שנים בשוק מחנה יהודה שינה השוק את פניו והשתנה למה שהוא היום. באמת אשמח לשלוח לך עוד מידע עליו, הוא ראוי לויקיפדיה. צליל --79.182.33.205 12:59, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב. הלובינג הזה פסול, בין אם מדובר במשתמשים ותיקים ובין אם מדובר באנונימיים. אני מציע שמישהו אחד ירשום את טענותיו בדף השיחה הרלוונטי, ויתמקד בעובדות ברורות וממוסמכות, לא בניסוחים מופשטים בסגנון "עזר להקים" (כמה עזר? רבע שעה פעם בחודשיים? עשרים שנה נון-סטופ?) או "השתנה למה שהוא היום" (עם כל הכבוד, השוק היה ונשאר שוק). נרו יאירשיחה • כ"ז באלול ה'תשע"ד • 13:23, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

תלמוד בבלי[עריכת קוד מקור]

שלום. ראה בבקשה את השינוי שלי ואת הקודם לו ותקן. שנה טובה! Nachum - שיחה 18:52, 22 בספטמבר 2014 (IDT)

תגובה לדבריך בדף המפעילים[עריכת קוד מקור]

עודד מחק את הפסקה, אז לא אחזיר אותה, אך אכתוב כאן את תגובתי.
אתה מעניק חשיבות יתר לגרסה שנמצאת זמן סופי וקצר כלשהו בערך, לעומת הסכמה שתתקבל לאורך זמן. עדיף שאת הזמן המיותר שמתבזבז על הדיונים המיותרים האלו היה מתרכז במיצוי הטיעונים בדף המחלוקת ופתיחת ההצבעה, וכך המחלוקת הייתה נפתרת במהירות רבה יותר.
כפי שאמר גנדלף בדף השיחה, הרוב הוא של 2 מול 1, ואינך יכול לפענח אי התנגדות של משתמש כתמיכה. אמנם רוב של ארבעה מול אחד הוא סביר יותר להכרעה, אך גם הוא לא מקובל ללא מתן זמן מספיק למשתמשים להגיב, הפנייה מלוח המודעות, וכו'. ‏אופקאלףשיחה‏ • כ"ח באלול ה'תשע"ד • 15:56, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום אופק. אני רואה שניסית לרדת לעומק העניין ואני מודה לך על כך. ייחסתי לזה חשיבות כי מדובר בעוד מלחמת עריכה, לא הראשונה, של גבי. בדיעבד אני מבין שיש כאן דקויות (כגון העמדה הטקטית שתפס בדיעבד) שקשה להבהיר בנסיבות האלה. אין הכרח להפנות מלוח המודעות, מי שרוצה יכול לעשות זאת. אני חולק עליך לגבי עמדת ברוקולי וגילגמש, אולי אני טועה. לגבי ההצבעה - היה מסובך יותר לפתוח אותה לפני שמתקבעת הגירסה בערך, ולו לצורך ההסבר מה כתוב ומה רוצים לשנות. נרו יאירשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ד • 16:56, 23 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום נרו,
שמתי לב שלפעמים אתה מערב נושאים שאינם קשורים למקומות שאינם מתאימים להם. זה קרה גם בסיפור עם הבבק"ש (לכאורה) לפני כמה שבועות, וקורה גם כאן. אם גבי מנהל מלחמות עריכה, יש ערוצים שבהם אפשר לטפל בעניינים כאלו, וזו לא סיבה להיכנס בעצמך למלחמת עריכה מולו, או להתעקש על איזו גרסה בערך. כרגע הדיון על הגרסה הזמנית מסיח את הדעת מהעניין האמיתי, והוא, בעיניי לפחות, מאוד שולי. יותר חשוב שהגרסה ה"נכונה" היא זו שתהיה קיימת בערך לאורך זמן. אתה צודק שאין הכרח להפנות מלוח המודעות אך זה רצוי אם מעוניינים לבצע שינוי על סמך רוב בדף השיחה, ולא על סמך הסכמה, ואז יש לוודא שאכן זהו רוב שלא נוצר בשל קבוצה מסוימת שעקבה אחר הערך. את הסייפא שלך לא ממש הבנתי. אם אתה רוצה להראות איך ייראה השינוי, תוכל לקשר לגרסה קודמת של הערך, נדמה לי שזה מספיק. ‏אופקאלףשיחה‏ • כ"ט באלול ה'תשע"ד • 18:16, 23 בספטמבר 2014 (IDT)
אני לא רואה, לא כאן ולא שם, נושאים שאינם קשורים. מלחמת עריכה היא כשהדברים חוזרים על עצמם, כאן כשראיתי שזה חוזר שוב ושוב - פניתי למפעילים, בדיוק בשביל זה. בעניין הסיפא - אם מדובר בנוסח הנוכחי אין צורך להפנות לנוסח קודם. מלבד זה אני מבקש (כמו בכל הצבעה) שההצבעה תיפתח לאחר ראש השנה, כדי לאפשר גם לשומרי שבתות וימים טובים הזדמנות שווה. נרו יאירשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ד • 20:35, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

רשום בתיאטרון באר שבע. (טוני ברמן)[עריכת קוד מקור]

אולי התכוונת מה שם ההצגה? בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 21:19, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

לא! זה מה שמדהים. כתוב "הצגת תיאטרון שהועלתה בבאר שבע". זה יכול להיות גם הצגת חובבים במתנ"ס. נרו יאירשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ד • 21:22, 23 בספטמבר 2014 (IDT)
נראה לי שכוונת הכותב הוא לתיאטרון באר שבע. אבל אני אפנה את הכותב לדיון זה. בכבוד רב, ויקיפד גאה (שיחה) 21:23, 23 בספטמבר 2014 (IDT)
בדרך כלל יח"צנים מגזימים כלפי מעלה, לא כלפי מטה, אבל אולי. אדרבה, שיפרט באיזו הצגה. נרו יאירשיחה • כ"ח באלול ה'תשע"ד • 21:25, 23 בספטמבר 2014 (IDT)

כתיבה וחתימה טובה[עריכת קוד מקור]

בספרן של צדיקים גמורים. שנה טובה ומבורכת. ותארכב כבר... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

שלום רב, כתיבה וחתימה טובה גם לך, בספרן של צדיקים גמורים ותלמידי חכמים. השנה עוד לא נגמרה, בעז"ה נארכב בשנה הבעל"ט. ובהזדמנות זאת אבקש אם תוכל לחתום כולל כתובת האייפי, כדי שאוכל לזהות אותך יותר מהר. נרו יאירשיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ד • 11:13, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

שתי שאלות על הרב קנייבסקי[עריכת קוד מקור]

  1. למה לערך קוראים קניבסקי ולא קנייבסקי?
  2. בחיפוש באינטרנט ראיתי שיש סכסוך מתוקשר בין הרב קנייבסקי לרב שמואל אוירבך. האם לדעתך כדאי להוסיף מידע בנושא זה לערך?

תודה, -- ‏גבי‏ • שיח 11:58, 24 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום רב. אם זה היה מישהו אחר הייתי מפנה אותו לדף השיחה, אבל בגלל שאנחנו במחלוקת אחרוג ממנהגי ואענה. א. למיטב זיכרוני הנושא נידון, כך הוא כותב את שמו. ב. זה לא סכסוך אישי אלא בין שני פלגים, וצריך להוסיף את זה בקצרה ובאופן מאוזן, אם זה עדיין לא שם.
בהזדמנות זאת אבקש שתסיר את ההקדמה שלך להצבעת המחיקה, ובכל מקרה אתנגד לפתיחת ההצבעה כל עוד ההקדמה שלך שם. שנה טובה, נרו יאירשיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ד • 12:01, 24 בספטמבר 2014 (IDT)
אני רואה שמישהו אחר עשה את המלאכה, ואני מקווה שזה לשביעות רצונך. (אני לא כ"כ מרוצה מהעריכה שם, כי השתלשלות השינויים צריכה להיות לדעתי חלק מההקדמה ולא מהטיעונים להעדפת חלופה א', אבל ניחא.) לגבי הרב קנייבסקי, אשמח אם תוסיף שם מידע על הסכסוך בין הפלגים. אם אתה מעדיף, אני אעשה זאת. בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 12:51, 24 בספטמבר 2014 (IDT)
נ"ב - אנחנו לא במחלוקת ואין בינינו סכסוך אישי. מדובר על ערך ספציפי ותו לא. שנה טובה, -- ‏גבי‏ • שיח 12:51, 24 בספטמבר 2014 (IDT)
הניסוח של גנדלף בהחלט מאוזן. בעניין הנ"ב - לא התרשמתי כך מיחסך אליי. נרו יאירשיחה • כ"ט באלול ה'תשע"ד • 12:56, 24 בספטמבר 2014 (IDT)