שיחת משתמש:Eman/ארכיון11

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפושתוכן עניינים

שים לב..[עריכת קוד מקור]

שים לב שלא ענית בדיון שיחת קטגוריה:יישובים ערביים שנחרבו במלחמת העצמאות#אוי לאותה בושה... למרות "שביקרת" בדף השיחה המדובר. בהזדמנות זו חשוב לי להשב את תשומת לבך לשני דברים:

 1. צורת ההתנסחות שלך, מעט מתנשאת (כדוגמת "לא רוצים ולא רוצים" למשתמש צחי, ועוד) ומזלזלת. אנשים נמצאים בו מרצונם החופשי, צורות ניסוח מעין אלו לא מותירים להם מרץ לדברים חשובים, וגוררים דברים שלילים (כדוגמת תחושת אנטי למפעילי מערכת, להיטות להתווכח ועוד). כפי שציינת בדף המשתמש שלך, אני מעריך שאתה בעל עצבנות ויקי מסוימת, אין ספק שזהירות יתר, וניסוח שקול יותר עם קורטוב של ענווה, רק תוסיף לויקפדיה.
 2. בהקשר לדברים שכתבת על דמוקרטיה, אמנם איני מבין גדול בתחום זה, אך אין לי ספק שנפלה שגגה תחת מקלדתך. בדמוקרטיה קיים מושג של דמוקטיה מתגוננת, וליתר דיוק זו הדמוקרטיה הישראלית (בשונה מזו האמריקאית); כלומר הדמוקרטיה קובעת, שבתרחישים מסוימים יש למנוע זכויות יסוד, זאת בכדי להגן על עקרונות מסוימים. כך לדוגמא סעיף 7א בחוק יסוד הכנסת, קובע "רשימת מעומדים לא תשתתף בבחירות לכנסת אם יש במטרותיה או במעשיה, במפורש או במשתמע אחד מאלה: (1) שלילת קיומה של מדינת ישראל כמדינתו של העם היהודי..."; חוק יסוד זה, סותר מספר ערכי דמוקרטיה, אך הוא נובע מתוך מטרה מוצהרת לשמירת צביונה של המדינה. בנוסף ניתן לראות דוגמאות אף מביצוע מעצר מנהלי המהווה דרך התגוננות, וכן את טיפול בית המשפט ברשימת "אל ארד" משנת 1965. כך גם לדמוקרטיה יש זכות להגן על עצמה, וגם בה לחופש הדיבור יש הגבלות שונות (כפי שכתב לך דרור שם).
 3. אם נחבר את שתי ההערות, תתגלה תמונה בעיתית, בה תקפת אותי והפגנת זלזול, אך למעשה טעית. להערכתי המרכיבים שהובילו לתרחיש זה, יכולים בקלות לגרור לתרחישים נוספים. לכן לסיום הייתי ממליץ שדבריך ינוסחו בזהירות יתרה יותר, כפי המאמר התלמודי "למד לשונך לומר איני יודע, שמא תתבדה ותאחז"; ויחד איתם השתדל להיות קשוב לטענות שמופנות כלפיך, ולבדוק בשנית את דבריך, דברים מעין אלו יוכלו להוביל להתנהלות טובה ומועילה יותר, לעומת האפשרות של ניהול התנצחויות הסובבות סביב נקודות שונות.

אריקל 06:38, 17 באוקטובר 2006 (IST)

היתוך קר[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

המעשה שעשית הוא מעשה רע ולא מקובל. אתמול ישבתי כשעתיים ועמלתי רבות על כתיבת הערך היתוך קר. מכיוון שידיעותיי ככל הנראה אינן מלאות (מאחר שאיני פיזיקאי מקצועי אלא רק חובב מדע) ולכן סיווגתיהו כקצרמר. אני רואה בדף המשתמש שלך שהינך בעל ידע נרחב בפיזיקה, ועל כן הייתי מצפה מויקיפד מנוסה וידען כמוך להרחיב את הידע ולפרט עליו - ואף להפוכו לערך רגיל.

במקום זאת, בחרת למחוק את הערך ולבטל את תרומתו של ויקיפד אחר שהשקיע זמן ומאמץ רב למען הערך בפרט הפרויקט בכלל. חבל מאוד.

אם מפריע לך שכתבתי הרבה על איינשטיין מסיבות שאינן ברורות לי, אתה רשאי לשנות ניסוחים של משפטים ולשכתבם כרצונך - כמו כל מפעיל מערכת אחר. צר לי על המעשה שעשית וצר לי עוד יותר על המאמץ והשעתיים שהשקעתי אמש למען הפרויקט.

אל תגרום לויקיפדים אחרים לשקול האם להמשיך ולתרום לפרויקט מחשש שמא עבודתם תרד לטמיון על ידי מפעילי מערכת שאינם מפעילים שיקול דעת שבא בקנה אחד עם מטרות הפרוייקט.

הייתי שמח אם שוקל את החלטתך בשנית והיית מחזיר את עבודתי בחזרה לשרת, ושמח עוד יותר אם תוסיף מידיעותיך ותפרט על ההיתוך הקר.

בברכה,

גיא סלע

היתוך קר זה לא פיזיקה. זה פסבדו מדע. ומילא אם היית כותב עליו ככזה, אבל כתבת עליו כאילו זה פיזיקה, וזה כבר בלתי נסבל. emanשיחה(: \ ): 14:20, 19 באוקטובר 2006 (IST)
אז תחליף את זה לפסבדו מדע, אם אתה מניח שזה בלתי אפשרי. אבל מה הטעם בלמחוק? תודה
Gsella 14:34, 19 באוקטובר 2006 (IST)
הבעיה היא שזה היה כתוב כאילו זה מדע, בעוד שזה לא. לכן היה צריך למחוק את זה מהיסוד, ולחכות שיהיה מישהו שגם מבין באופן כללי אבל באמת את הנושא הרציני של היתוך גרעיני, וגם מכיר את כל הסיפור של ה"היתוך הקר". שים לב שגם בערך באנגלית יש הסתייגות בדמות תבנית שמעידה שהערך שנוי במחלוקת, כך שאני לא בטוח שכדאי אפילו שיהיה קצרמר רק בשביל לקשר אליו. emanשיחה(: \ ): 15:06, 19 באוקטובר 2006 (IST)
עמנואל, האם תוכל לשחזר את הדף ולהעביר אותו למרחב המשתמש? אני מניח שזה יהיה עדיף בעיניו, מאחר שעמל על כתיבתו כשעתיים. בברכה, ינבושד.
נראה אם הוא בכלל ירצה בכך, למרות שאני לא רואה בזה הרבה טעם. emanשיחה(: \ ): 15:17, 19 באוקטובר 2006 (IST)

שחזרתי את הערך, ואני מתכוון לשכתב אותו. אני חושב שהמחיקה לא היתה מוצדקת. עוזי ו. 15:27, 19 באוקטובר 2006 (IST)

פסאודו מדע במסווה של מדע אסור שיישאר ולו לשניה במרחב בערכים. אם אתה מתעקש, אנא העבר את זה לארגז החול שלך עד שתביא את זה למצב סביר. emanשיחה(: \ ): 15:41, 19 באוקטובר 2006 (IST)
אני מסכים עם עמנואל. גילגמש * שיחה 15:41, 19 באוקטובר 2006 (IST)
אני חוזר בי. מתברר שהשכתוב דורש כתיבה מחדש, והמחיקה היתה סבירה ביותר. תנו לי כמה דקות לסיים ערך סביר. עוזי ו. 15:43, 19 באוקטובר 2006 (IST)

תבנית ארכיון לדפי שיחה[עריכת קוד מקור]

שלום, יצרתי תבנית:תיבת ארכיון לארכוב דפי שיחה של ערכים ודפי שיחה של משתמשים (מבוססת על תבנית דומה מויקיאנגלית) והוספתי אותה לדף המשתמש שלך, כדי שתוכל להתרשם (בדף התבנית יש הסבר לגבי הפרמטרים השונים שניתן להשתמש בה). אשמח לדעת אם היא שימושית בעיינך וכל הערה שהיא לגביה. במקרה שאינך מעוניין בתבנית בדף שיחתך קבל את התנצלותי. יות ≈שחייה≈ 21:50, 19 באוקטובר 2006 (IST)

בילעין[עריכת קוד מקור]

אהלן עמנואל, אם לא שמעת, לאחר הורדת פרופיל ההפגנות חוזרות לבילעין ביום שישי הקרוב, ובגדול. אשמח לראותך בין המפגינים, תומאס Sinnbild Radfahrer, StVO 1992.svg שיחה 16:14, 22 באוקטובר 2006 (IST)

ארון קודש[עריכת קוד מקור]

הקישור לדף המאוחד נמצא שם לא כדי לקדם את דעתי, אלא כדי להציג ערך טוב יותר מזה שנמצא שם כרגע. בעקרון אני רוצה שהגרסה הזו היא תהיה הגרסה העדכנית, אבל מורט כל הזמן משחזר את הערכיות שלי. אני זז לישון. ‏Yonidebest Ω Talk 03:51, 24 באוקטובר 2006 (IST)

שחרר בבקשה את ההגנה של יוני. הוא מנצל לרעה את סמכות מפעיל המערכת שלו. Mort 03:53, 24 באוקטובר 2006 (IST)
כל שעמנואל צריך לעשות זה לראות את השחזורים שביצעת בערך ההוא ולהבין שההגנה מוצדקת, ושהגרסה שהצעתי עדיפה על הגרסה העכשוויות. ‏Yonidebest Ω Talk 03:56, 24 באוקטובר 2006 (IST)
מה הבעיה הגירסה שיש עכשיו? אם אין בעיה, ובלאו הכי לא אמורים עלשות שינויים, אז למה שזה לא ישאר נעול? eman שיחה(: \ ): 03:58, 24 באוקטובר 2006 (IST)
יוני - לא, כשיש הצבעת מחלוקת המצב צריך להישאר מוקפט. זה מה שכתוב בתבנית המחלוקת. תכתוב גרסה משלך בארגז החול שלך. eman שיחה(: \ ): 03:58, 24 באוקטובר 2006 (IST)
לא הייתה תבנית מחלוקת - תבדוק את זה. הייתה תבנית בבדיקה. ‏Yonidebest Ω Talk 12:41, 24 באוקטובר 2006 (IST)

למה שיחזרת את עריכתי בויקיפדיה:ערכים מומלצים/הוספה למומלצים[עריכת קוד מקור]

למה? הוספתי ואירכבתי את הערכים כי עבר שבוע... Nir909‏ 21:08, 24 באוקטובר 2006 (IST)

מחיקה[עריכת קוד מקור]

שלום,
בעבר מתחת ביקורת על שיקול הדעת שלי בעניין מחיקת ערכים. כדי להבין את דעתך בעניין, רציתי לדעת האם ערך בסגנון היימון - שהוא אמנם אינו קצר מאוד אבל כתוב בשפה עילגת למדי ואין לו ערך אנציקלופדי כלשהו, ניתן למחוק במחיקה מהירה, לדעתך. שוב, אני לא מדבר על הערך הספציפי הזה - גם לדעתי הוא לא ממש עומד בגדר המחיקה המהירה ולכן לא ביקשתי את מחיקתו, אלא באופן כללי - ערכים שאינם מספיק קצרים כדי להיות מוגדרים כ"דף קצר מאוד", אבל בהחלט כתובים מאוד לא טוב ובצורה לא מובנת (אני לא מדבר על בעיות ניסוח קלות). בברכה, ‏pacmanשיחה 16:38, 25 באוקטובר 2006 (IST)

יש כמה שאלות, והחשובה היא האם הערך, גם בצורתו הגרועה, מכיל מידע שחבל שיאבד. דוקא פה אני ממש לא בטוח שזה המצב, כי מדובר בתיאור תפקידו ביצירה ספרותית שכבר יש עליה ערך.
אגב הערך הזה מריח כמו משהו מועתק, או תקציר מחובר לימדו בתיכון של שיעור ספרות. eman שיחה(: \ ): 16:45, 25 באוקטובר 2006 (IST)

מחיקת ערך[עריכת קוד מקור]

אנא מחק את הערך קגורה. ציינתי סיבה בדף השיחה, אבל כעיקרון:

 1. נכתב ע"י אנונימי, שיש להניח שהוא אותו ילד.
 2. לא ראוי לערך.
 3. לא מנוסח בצורה אנציקלופדית.
 4. אין עליו מידע.
 5. לא מסודר בצורה טובה.

תודה רבה, וסליחה על ההטרדה. שחר 17:46, 25 באוקטובר 2006 (IST)

וואו. איזו מהירות. מישהו כבר מחק.
אכן, יש יותר מידי מפעיליןם מכורים ל"שינויים אחרונים"...
אגב, להבא, כדאי דברים כאלה לעשות בויקיפדיה:בקשות ממפעילים, ולא בדפי שיחה של מפעילים בודדים. eman שיחה(: \ ): 17:49, 25 באוקטובר 2006 (IST)
בסדר גמור, תודה. מה גם שלפני שכתבתי לך סימנתי את זה למחיקה מהירה... שחר 17:52, 25 באוקטובר 2006 (IST)

שלום[עריכת קוד מקור]

הפנתי לדוד שי בקשה/שאלה כאן כאן בקשר לתחושה שאני מותקפת לאחרונה על לא עוול בכפי, חשבתי שתוכל/תואיל גם לסייע לי בעניין. אשמח מאוד אם תצליח להציץ. תודה, זוכרת 20:18, 25 באוקטובר 2006 (IST)

את יכולה לתת לי דוגמאות למה שנאמר שם, חוץ מבמקרה של חיריה? eman שיחה(: \ ): 21:34, 25 באוקטובר 2006 (IST)
בשמחה. אחת הדוגמאות הבולטות - הותקפתי על כך שכביכול הכנסתי בערך "זוכרות" קטע תעמולתי על ההיסטוריה של הרצליה; בפועל, מי שהכניס את הקטע היה דוד שי (נדמה לי), כדי להראות את אופי העמותה (בכוונה להראות את השנאה שלה כביכול לציונות, או משהו כזה, אני לא מדייקת). אני בכלל התנגדתי לקטע משיקולים מקצועיים.
בנוסף הוצע בשיחת משתמש אצל דוד שי לשים תווית של "דורש שכתוב מטעמי חוסר דיוק" או "חוסר נייטרליות" או משהו כזה על כל הערכים שכתבתי. כמובן שזו בקשה בעייתית, שהרי אם מישהו חושב שיש בעיה הוא צריך להראות איפה ולהביא אסמכתאות. באותו הקשר הוזהרתי בחסימה בדף השיחה שלי - גם כן, כטענה גורפת על כל כתיבתי.
כמו שכתבתי לדוד שי, אני מוכנה להתמודד עם השגות קונקרטיות. אבל אני לא רוצה למצוא את עצמי נחסמת מסיבות לא ענייניות. תודה רבה על ההתייחסות, זוכרת 21:51, 25 באוקטובר 2006 (IST)

איזוטריה אמריקאית[עריכת קוד מקור]

בתוך חובב הנושא וכמצהיר על עצמו כבעל ידע, אשמח אם תרים את הכפפה ותכתוב את הערך המאד חסר פוליטיקה של ארצות הברית (ניתן לתרגם גם, אם יש ידע בסיסי). ויקיפדיה משוועת לערך הזה, אבל אין כאן אנשים עם ידע מספיק וכוח רצון כדי לבצע... מה דעתך? אסף 14:37, 29 באוקטובר 2006 (IST).

זה מזמן ברשימת ה"מתישהו אני צריך לעשות את זה". אבל אני לא מגיע לזה. תמיד יש דברים יותר דחופים (לגמור את פרוייקט האורניום המועשר, לכתוב על דמויות ספציפיות בפוליטיקה האמריקנית, וכו') eman שיחה(: \ ): 14:45, 29 באוקטובר 2006 (IST)
אוקי... בכל מקרה, אם יתאפשר לקדם את זה ב-"to do list" שלך זה יהיה מצויין. אסף 15:37, 29 באוקטובר 2006 (IST).

תוספת של אנונימי בערך אודות מטר טעונה בדיקה[עריכת קוד מקור]

אנא ראה תוספת זו, שמתייחסת למידות שונות בפיזיקה. הא? 15:15, 31 באוקטובר 2006 (IST)

הצבעת איחוד[עריכת קוד מקור]

לתשומת לבך: ויקיפדיה:רשימת ערכים במחלוקת/:נוהל סיר לחץ, בברכה, --אורי שיחה 16:52, 3 בנובמבר 2006 (IST)

די9פדיה[עריכת קוד מקור]

מבריק. LOL... יוסאריאן 18:50, 3 בנובמבר 2006 (IST)

מיג-23[עריכת קוד מקור]

מה תאמר על זה...‏pacmanשיחה 17:42, 4 בנובמבר 2006 (IST)

מה אני אמור לומר על זה?
בלאו הכי זה הכל נשמע לי כמו סינית. eman שיחה(: \ ): 18:00, 4 בנובמבר 2006 (IST)

גבולות מדינת ישראל[עריכת קוד מקור]

בדף השיחה הצעתי פיסקת פתיחה. נא חווה דעתך בכדי להסיר את המכשול היחידי (?) בפני הפיכת הערך למומלץ. נריה 08:53, 6 בנובמבר 2006 (IST)

אני לא יודע אם זה היחיד. בינתיים אני נתקעתי שם...
שים לב שזה אל רק בעיה בקש להפיכתו למומלץ, אלא בעיה אמיתית בערך.
אני אעקוב, ואראה מה קורה. eman שיחה(: \ ): 15:15, 6 בנובמבר 2006 (IST)
אימן, האם תוכל להוסיף רישיון לתמונה:PartitionPlan1947.PNG? בנוסף אבקשך להוריד את הסמל של ויקיפדיה, מה גם שאם הרישיון שאתה בוחר הוא PD (מה שאני מקווה שתבחר), כל אחד יכול להוריד את הסמל של ויקיפדיה. בברכה, צהוב עולה 15:39, 6 בנובמבר 2006 (IST)
תודה שהפנת את תשומת ליבי.
בכל מקר,ה לא אני שמתי את הסמל, אלא הוא היה במפת הבסיס בה השתמשתי. אבל מה רע בזה שהיא תהיה שם? אם מישהו רוצה להוריד, שיוריד. eman שיחה(: \ ): 15:44, 6 בנובמבר 2006 (IST)
תודה. לדעתי בתור מקור תוכן חופשי שמטרתו להפיץ את התוכן שנמצא פה ללא מטרות רווח ופרסום (מלבד מה שנמצא ברשיון GFDL כמובן), זה לא לרמתה של ויקיפדיה לשים watermark על תמונות. צהוב עולה 15:46, 6 בנובמבר 2006 (IST)

הבחירות לבית הנבחרים[עריכת קוד מקור]

בתור מומחה הבית לפוליטיקה של ארה"ב, תוכל לעדכן את הערך בית הנבחרים של ארצות הברית לפי תוצאות הבחירות? אם באותה הזדמנות תוכל להעביר עליו "ויש" זה יהיה מצויין. הרחבתי אותו מאוד לפני כמה חודשים, וראוי שעיניים נוספות תעבורנה על ההרחבה. אלמוג 06:58, 8 בנובמבר 2006 (IST)

בינתיים אין עוד תוצאות. רק ידוע שהם זכו במספיק מושבים בשביל לזכות ברוב. אני אשתדל יותר מאוחר היום לעדכן תא התוצאות, ובהמשך גם לעבור על הערך עצמו. eman שיחה(: \ ): 07:02, 8 בנובמבר 2006 (IST)
באותו נושא, אשמח לעזרתך בקית' אליסון (אומנם כרגע תחת עבודה, אבל אסיים הערב). זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 21:33, 8 בנובמבר 2006 (IST)
האמת היא שעד השבוע בחיים לא שמעתי עליו, ואני תוהה האם באמת הוא ראוי לערך. eman שיחה(: \ ): 21:36, 8 בנובמבר 2006 (IST)
בתור המוסלמי הראשון (ועוד פעיל מוסלמי, לא אדם שבמקרה זוהי דתו) שהצליח להשתחל למוסדות השלטון העליונים של ארצות הברית, אני חושב שהוא קנה את הערך בזכות. בכלל, אני לא רואה סיבה מדוע לא לתת ערך לכל אחד מחברי בית הנבחרים והסנאט בעבר ובהווה, בתנאי שיש מה לכתוב עליהם. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 21:51, 8 בנובמבר 2006 (IST)
תאמין לי, על רובם אין מה לכתוב, וגם לא צריך. אפילו על מי שממש צריך ערך זה לא קל בכלל לכתוב משהו בעל תוכן ממשי (ע"ע ננסי פלוסי). eman שיחה(: \ ): 21:54, 8 בנובמבר 2006 (IST)
אם כבר מדברים על חבר קונגרס שצריך ערך, זה בחור אחד בשם קרל וינסון Carl Vinson. לב - שיחה 21:57, 8 בנובמבר 2006 (IST)
טוב, סיימתי את הערך מבחינתי. כרגיל, הדברים שכתובים בויקי האנגלית הם משהו בין רכילות לנסיון פרוע להכתים את אליסון עקב דתו, כך שבעניינים הפוליטים התבססתי בעיקר על כתבת CNN המצורפת. אני חושב שלאור הישגו ותפקידו הנוכחי - ראוי וזכאי לערך, אך כמובן אשמח לשמוע דעתך. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 22:48, 8 בנובמבר 2006 (IST)
מכיוון שכבר כתבת, והוא לא אוכל ולא שותה, אז שיישאר. אבל אני לא הייתי טורח. ובכל מקרה לכתבו על כל חברי הקונגרס בעבר ובהווה זה טירוף. בויקי האנגלית אולי צריך, כמו שאצלנו יש ערך לכל ח"כ. אבל אצלנו ערך על כל חבר קונגרס בארה"ב? מוגזם לחתולין. eman שיחה(: \ ): 14:25, 9 בנובמבר 2006 (IST)
אתה יודע שדעתי היא שויקיפדיה היא עברית, ולא ישראלית. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 20:29, 9 בנובמבר 2006 (IST)

כפרים פלסטיניים[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחת משתמש:זוכרת#כפרים פלסטיניים

בלאט[עריכת קוד מקור]

עמנואל היקר. אני מאוד מעריך את היכולת הטכנית שלך לחסום משתמשים ולמחוק ערכים, אבל מחיקת דף הפניה בלאט והחסימה שהפעלת על כתובת ה-IP (שלא לדבר על הכרזתי "טרול") הינן בלתי מוצדקות. בלאט היא לא "קללה ברוסית" (הקללה ברוסית נכתבת "בלאד"), אלא שם משפחתו של מאמן הכדורגל דייוויד בלאט, אז יצרתי דף הפניה שהכותרת שלו היא רק שם משפחה של אותו איש. לפניך כמה דוגמאות נוספות לדפי הפניה משם משפחה לשם המלא: הדף אולמרט מפנה לאהוד אולמרט, הדף ערפאת מפנה ליאסר ערפאת, הדף בגין מפנה למנחם בגין. לא כדאי לפחות לקיים דיון בדף השיחה של דף ההפנייה שיצרתי ולראות מה אחרים יגידו עליו? ידוע לי שלמילה "בלאט" יש משמעות אחרת, אבל חשבתי שיהיה מעניין ומועיל אם מישהו יכתוב "בלאט" בשורת החיפוש כדי לראות לאן זה ייקח אותו, ויגיע דווקא לערך שעוסק בדייויד בלאט (ראה לדוגמא דף ההפנייה תחת). מאחר ופניתי אליך בצורה מנומסת והסברתי את עצמי בניסוח פרטני, הנני מצפה לתגובה הולמת ולא לחסימה ברוטלית בנימוק "טרול מקלל פרוסקי". בברכה, 80.230.162.29 23:47, 14 בנובמבר 2006 (IST)

דואר אלקטרוני[עריכת קוד מקור]

שלום,
שלחתי לך דואר אלקטרוני. ‏pacmanשיחה 18:45, 15 בנובמבר 2006 (IST)

תודה על התגובה. ‏pacmanשיחה 18:53, 15 בנובמבר 2006 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

הנך נכנס למלחמות עריכה פוליטיות בערך בלעין. נא לקיים דיון מסודר בדף השיחה של הערך. בברכה, 80.230.151.194 19:37, 17 בנובמבר 2006 (IST)

שאלה בעניין מלחמת העריכה[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל,
כעומד מן הצד, אני תוהה: התוספת נראית מוצדקת, ויש לה גם ביסוס עובדתי שנוסף בצורת הערה לערך. מדוע אתה מוחק את התוספת? לשם הבהרה, אני לא נוקט צד בעניין, רק מנסה להבין את עמדתך, וללמוד משהו בהלכות עריכת ערך בוויקי. אלדדשיחה 19:44, 17 בנובמבר 2006 (IST)

כמו שכתבתי בשיחה:
מבחינה טכנית, כשיש מחלוקת נשארים בגירסה היציבה, כלומר לפני התוספת.
מעבר לזה, אםפ תקרא את הידיעה המצופרת, היא לא אומרת בשום מקום במפורש את מה שנטען בתוספת של מת'נייט. eman שיחה(: \ ): 19:47, 17 בנובמבר 2006 (IST)
תודה על תשובתך, אקרא שוב את הידיעה. אלדדשיחה 19:49, 17 בנובמבר 2006 (IST)
בלה בלה בלה... כשעמנואל לא אוהב משהו, הוא מצנזר ל"עריכה יציבה". (עריכה יציבה היא כזאת בגרסאות הקודמות מופיעים רק משתמשים שמאלנים) 80.230.151.194 19:50, 17 בנובמבר 2006 (IST)
לנוכחיותך, לינק. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 19:52, 17 בנובמבר 2006 (IST)
למת'נייט: תודה על הקישור, קראתי כבר פעמיים את הכתבה, ולא מצאתי היכן נאמר שמפגינים ישראלים זרקו אבנים וכו' (רק בכותרת הידיעה מופיע ש"אנשי שמאל" וכו', אבל לא בידיעה עצמה, ואין שם פירוט שמדובר בישראלים). אתה יכול לצטט לי פסקה שבה זה נאמר במפורש? אלדדשיחה 19:57, 17 בנובמבר 2006 (IST)
בתת הכותרת כתוב זאת. ראה שיחה:בילעין לציטוטים. אגב, כתוב בתוספת "אנשי שמאל ולא "ישראלים". בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 20:09, 17 בנובמבר 2006 (IST)

שחזור[עריכת קוד מקור]

אם משהו שם תבנית, מן הראוי שיכתוב מה לא ברור. "ערך לא ברור" זה לא מספיק כדי שיעשה שינוי לערך. לי לא אכפת שהתבנית תישאר שם גם שנתיים, אבל אני לי כל יכולת להתייחס ברצנות לתבנית עם הערות כל כך מגוחכות. הערות בונות, לדוגמא, הם ההערות של עודדי בדף השיחה של הערך בוסטון, או מנהטן. כאשר סתם שמים תבנית על ערך קיים שכבר הרבה עריכות ומבלי הסבר זה רק יבטיח שהתבנית תישאר שם חצי שנה מבלי שאף אחד יגע בערך. דרור 18:38, 18 בנובמבר 2006 (IST)

סליחה על ההתפרצות, ואין לי אפילו מושג על מה מדובר, אבל כשקרה לי שגילגמש שם תבנית שכתוב ללא פירוט, על אף שלטעמי הערך כבר עבר שכתוב על ידי והיה בסדר גמור, פשוט פניתי אליו בשאלה (ולאחר מכן לאביהו) ובסופו של דבר הערך רק הרוויח. לא צריך לכעוס - אם משתמש כלשהו חושב שיש בעיה בערך כלשהו אבל משום מה לא פירט אותה בתבנית - רק צריך לשאול אותו. זהר דרוקמן - אהמ - שלום עולמי 21:01, 18 בנובמבר 2006 (IST)

אדם קלר[עריכת קוד מקור]

שבתי וחסמתי אותו ליום נוסף. החסימה שחסמתי לשלושה ימים הייתה תמרור אזהרה שאם ימשיך בדרך זו - ייפגע. היא נועדה לאפשר לו להבין מה קורה כאן, כי הוא הגיע וישר קפץ אל המערבולת וגרם נזק. אם יתרגל לכך שהפרותיו נתקלות בחנינה מיידית - תהיה הרבה עבודה מיותרת למפעילי המערכת. זה במישור המהותי. במישור הפרוצדורלי - החסימה נתקלה בהבנה והסכמה כללית של כל מי שהיה באותו רגע בוויקיפדיה. המשתמש עצמו הבין במה מדובר, ולא הביע אי הסכמה לחנינה. תקופתה הייתה קצרה, ואני מרגיש שפעלתי לפי החוקים. מי שמך לקצר את תקופת החסימה, בלי להיוועץ איתי או עם אף אחד אחר ובלי להודיע לי? המדובר בהתנהגות מכוערת, לא קולגיאלית, ובסופו של דבר מזיקה. ועוד עצה קטנה - אם אתה רוצה שלעמדה שלך בנושאים כמו "סכסוך בלעין" תהייה איזו עמידה מוסרית, אל תשתמש בתפקידך כמפעיל מערכת לשחרר שמאלנים חסומים. זה לא הולך ביחד. צריך לנתק. אם איתמר בן גביר היה מגיע, ובכל מקום שכתוב "הרובע המוסלמי" היה כותב "הרובע המכונה מוסלמי" (סתם טרמינולוגיה כהניסטית שנזכרתי בה. ודאי יש דוגמאות יותר טובות), היית קופץ מהר כל כך לשחרר אותו? יש לי הרגשה שלא. משחית פוליטי הוא משחית פוליטי. מימין או משמאל. אם פעיל פוליטי ידוע, מהימין, מהשמאל, מהגימלאים או מעלה ירוק, מגיע וישר מתחיל לגעת בנושאים הכי רגישים ולשנותם לפי השקפת עולמו, הוא זקוק לאיפוס מיידי ולא לטפיחה על הכתף. איני מצפה להתנצלות או משהו, אבל תדע שהמעשים האלה שלך מזיקים למעמד של מפעילי המערכת בוויקיפדיה, שצריכים להשתמש בתפקידם באופן שייראה כנמצא מעבר לכל ויכוח פוליטי. אלמוג 06:45, 19 בנובמבר 2006 (IST)

אלמוג, אני מסיר את כובעי. מלים כדורבנות. אתה בטוח שלא לב כתב את זה תחת שמך... LOL חגי אדלר 06:55, 19 בנובמבר 2006 (IST)
לא אמרתי שהחסימה לא היתה נכונה.
אבל אתה בעצמך אומר ש"המשתמש עצמו הבין במה מדובר". זו ההוכחה הטובה ביורת שמה שעשיתי היה נכון.
אני ראיתי את התגובות שלו, וגם נתתי לו הסבר מפורט לגבי סוגיית ההעברה, ורק אז שיחררתי. לא היה בזה שום עירעור על שיקול דעת. אבל חשבתי שלאור התגובה שלו היה מקום לפתוח דף חדש בצורה כזו. אני מקווה שלאור כל זאת תשחרר אותו אתה עכשיו. סה"כ הוא נחסם בזריזות גדולה בגלל מעשה אחד ששנינו מסכימים שהוא הבין שלא היה נכון.
ומספיק עם גישת "מה יאמרו הגויים". השאלה היא האם בלי להתחשב בעיניין הפוליטי יש הצדקה להמשך החסימה או לא, ולדעתי אין.
eman שיחה(: \ ): 13:32, 19 בנובמבר 2006 (IST)
ללא קשר לעמדתך בסוגיה זו יש את המנהל התקין שצריך לעבור דרך דף הבירורים. בגלל משך החסימה קצר, אני מציע לוותר על זה. גילגמש שיחה 13:33, 19 בנובמבר 2006 (IST)
תודה על תגובתך. לא אשחרר אותו בטרם חלוף המועד, שכן לדעתי במקרה של אדם המועד לעריכות פוליטיות (וקצת הצצתי בעריכות שלו בויקינגלית, כולל הערך המרתק שכתב על המשפט הצבאי של עצמו), יש לקבוע מראש גבולות קשוחים. מסיבה זו נחסם גם בזריזות. ואין המדובר ב"מה יאמרו הגויים" אלא ב"הצדק צריך גם להיראות ולא רק להיעשות". אם אתה משחרר משתמש בשל השחתה פוליטית שמאלית, וכותב בדף שיחתו "יש פה חבורה של ימנים מתוסכלים, שחושבת שתציל את המדינה אם היא תנצח במלחמות שונות בויקיפדיה." ייתכן שאחד מאותם ימנים מתוסכלים יחוש שמפעיל מערכת הפעיל את סמכויותיו באופן מקל כלפי משתמש המסכים עם דעתו הפוליטית. מי שמכיר אותך יודע שזה אינו נכון, אבל אסור לתת אפילו מראית עין בעניינים אלו. אלמוג 13:53, 19 בנובמבר 2006 (IST)
כשאני נתקלתי בו בויקי האנגלית (בערך על Rule Britania) לא היתה לו שום עריכה פוליטית, וגם היום רוב העריכות שלו הן לא פוליטיות (אם כי אני מסכים שהערך על המשפט של עצמו, מממ...)
לגופו של עיניין אתה חייב להודות שחסימה ל 3 ימים על מעשה יחיד היא מאוד יוצאת דופן. אני חשבתי שאחרי יומיים שבהם לא מעט אנשים הבהירו לו למה מה שהוא עשה לא היה נכון, ועושה רושם שהוא הבין, היה עידף לשחרר. אנחנו לא מדברים פה על עונש, אלא על אמצעי מניעתי. מה ישתנה מחר שלא קרה עד היום? eman שיחה(: \ ): 14:11, 19 בנובמבר 2006 (IST)
החלטתי בשלב זה, לאחר סיום החסימה,לקחת את עצמי את הרחבת הערך "גרנדה", שזה נושא שיש לי בו לא מעט ידע. זה לא אומר שויתרתי על העלאת נושא מה שקרוי בפי אנשים מסוימים "יהודה ושומרון" ואעשה זאת במוקדם או במאוחר, ובזהירות לא להיות "פיל בחנות חרסינה". תודה על העצות והסיוע.אדם קלר, חולון 23:19, 21 בנובמבר 2006 (IST)

MLRS[עריכת קוד מקור]

טקסט מיושר לשמאל

תביט בערך שם. יש מלחמה קטנה. צריך את שיפוטך. שמילה 23:58, 20 בנובמבר 2006 (IST)

ויקיפדיה:הכה את המומחה בירבורים...[עריכת קוד מקור]

ראיתי שענית, אבל עדין השארת את הנושא פתוח.. תוכל להרחיב? יובל י. § שיחה § 00:57, 26 בנובמבר 2006 (IST)

לא עניתי. הצטרפתי לשאלה... eman שיחה(: \ ): 00:57, 26 בנובמבר 2006 (IST)
מי זו 'ברברה'? איך רושמים את שמה באנגלית / צרפתית ? איך בכלל רושמים 'בירבורים' בצרפתית...? :-] יובל י. § שיחה § 00:59, 26 בנובמבר 2006 (IST)
יובל, למה להסתבך? כששואלים את עמנואל שאלה הוא לא מרפה עד שהוא מוצא את התשובה, אחותה, בן דודה האובד וגם את החתול שלו. דורית 01:10, 26 בנובמבר 2006 (IST)
לא, אם אחרי כל כך הרבה שנים אל מצאתי את התשובה לבד, אני צריך שמישהו אחר יימצא אותה בשבילי. eman שיחה(: \ ): 02:00, 26 בנובמבר 2006 (IST)
אז כנראה שהתשובה לא קיימת. דורית 12:02, 26 בנובמבר 2006 (IST)

משהו אישי[עריכת קוד מקור]

שמע, סטנלי, אתה..... (מילה שאין להשתמש בה בויקיפדיה) עצבנות ויקי הא? המנוח שליט"א --רמי נוידרפר 13:34, 4 בדצמבר 2006 (IST)

סטנלי?! פחחח...
סה"כ עניתי לו. eman שיחה(: \ ): 13:40, 4 בדצמבר 2006 (IST)

סיש"פ[עריכת קוד מקור]

אתה יכול בבקשה לקרוא את יעקב זלדוביץ' ולראות לא פישלתי בתרגום המונחים הפיזיקליים ? תודה, אליבאבא 17:52, 4 בדצמבר 2006 (IST)

לווייתן ענק[עריכת קוד מקור]

היי,
הגבתי להערותיך בדף השיחה של הערך. בברכה, ‏pacmanשיחה 17:33, 6 בדצמבר 2006 (IST)

היסטוריה של הצילום[עריכת קוד מקור]

רציתי רק להבהיר את ההגיון. יש למיטב ידיעתי כרגע בדיוק עוד 2 ערכים על תמונות מפורסמות: נוף מחלון בלה-גרא והנפת הדגל באיוו ג'ימה. אני בהחלט מסכים שעדיף היה ליצור קטגוריה:צילומים מפורסמים, אך זה מה שהיה באותו שלב. DGtal 23:10, 10 בדצמבר 2006 (IST)

לשים את התמונה הזו באוהת קטגוריה עם שתי התמונות האלה, זה כמו לשים יין "פנטזיה" באוהת קטגוריה עם יצרני השמפניה המפורסמים ביותר. eman שיחה(: \ ): 23:43, 10 בדצמבר 2006 (IST)

מודל האטום של בוהר[עריכת קוד מקור]

שלום עליך. בערך מודל האטום של בוהר תיקנת אותי וכתבת שמה שמתיר לאלקטרונים את המסלולים שלהם זו העובדה שהתנע הזוויתי שלהם הוא כפולה שלמה של קבוע פלאנק. לי אמרו שמה שמתיר את המסלולים זו העובדה שבמסלול נכנס אורך הגל של האלקטרון מספר שלם של פעמים (רואים את זה גם בנוסחאות שכתובות בהמשך הערך) וכך אין התאבכות הורסת. אז מה נסגר? זה אותו הדבר? זה נכון אבל בוהר לא אמר את זה? אחר:______? סתם עומר 23:53, 13 בדצמבר 2006 (IST)

שלום.
קודם כל, אכן בוהר לא השתמש בכל הסיפור של אורך הגל של האלקטרון, כי הוא עלה רק 10 שנים אחרי זה. לפי מה שכתבת בערך, בוהר הציע את המודל שלו ב-1913, ואילו הרעיון שגם לחלקיקים כמו אלקטרונים שי אורך גל, נהגה ע"י דה ברויי רק ב-1923-24.
חוץ מזה, מאיך שניסחת את הדברים, היה אפשר להבין שאתה מדבר על פונקציות גל, גבר ששייך למכניקת הקוונטים המודרנית רק החל מאמצע שנות ה-20. eman שיחה(: \ ): 00:00, 14 בדצמבר 2006 (IST)

טרמפ למפגש[עריכת קוד מקור]

תודה רבה על ההצעה. שלחתי לך מייל. בברכה, לב - שיחה 19:16, 14 בדצמבר 2006 (IST)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

אם הנושא לא היה ברור, אני רוצה לעשות את זה כאן ולא באמצע שיחה לא קשורה בדף השיחה שלי. כפי שציינתי בעל פה בפניך, אני מצטער על התבטאויות שנאמרו "שהדם עלה לראש" במהלך שני ויכוחים (ובהם דף השיחה בעניין הר בנטל, ודיון המחיקה בעניין הסכסוך היהודי ערבי). זה לא היה המקום להזכיר אירוע של חסימת משתמש בעבר, וזו היתה תקיפה לא עניינית. ובכלל, אני רוצה להתנצל על הטונים בויכוחים אלה, בעיקר לאור העבודה שאנחנו בדרך כלל מסכימים, ועל כן חבל לריב במקרים המועטים בהם אנחנו לא מסכימים. דרור 00:31, 19 בדצמבר 2006 (IST)

שלום דרור
כמו שכתבתי, וכמו שדיברנו, ההתנצלות מתקבלת, וגם אני מתנצל על דברים שעלו בעידנא דריתחא (כתבתי את זה בכלל נכון?).
עכשיו רק תיישם את הדברים גם על מורט, ורד מהעץ שטיפסת עליו שם.
אני חושב שאנחנו קצת מגזימים בעיניין "כללי ההתנהגות". לפעמים ויכוחים עולים לטונים גבוהים. כאמרו זה קורה גם לי, וזה מובן. הויקיפדיה חשובה לאנשים, ולפעמים הם (יותר נכון - אנחנו) לוקחים את זה יותר מידי קשה. לא צריך בגלל זה להתחיל חסימות המוניות פה, ובודאי לא תביעות משפטיות. eman שיחה(: \ ): 00:35, 19 בדצמבר 2006 (IST)
כפי שכבר אמרתי בדף השיחה שלי, ברגע שמורט אמר שהתנצלותו כנה, אמרתי שאניח לנושא זה. דרור 00:38, 19 בדצמבר 2006 (IST)

התנצלות 2[עריכת קוד מקור]

עמנואל היקר שלום! במהלך הכנס ביום ששי לפני שבוע פנית אלי באמצע אחת ההרצאות, אך שיחתנו נקטעה. תוכל ליצור עימי קשר באמצעות ה@ שלי: benben24@walla.co.il

שלך לנצח

מיכאלי 18:14, 23 בדצמבר 2006 (IST)

אהלן.
אכן כך. קיוויתי שנוכל להמשיך בשיחה אחרי זה, אבל כאמור הזמן להפסקות לא היה מספיק, ולא היה לי זמן לדבר עם כולם. אני כלל לא בטוח שבמקרה הזה אתה הוא זה שצריך להתנצל. מייד אכתוב לך.
אני רק מקווה שעכשיו לא יופעל עלי לחץ פיזי בלתי מטון לגלות את מספרך בתמונה (-;
eman שיחה(: \ ): 18:58, 23 בדצמבר 2006 (IST)

אנא חווה את דעתך[עריכת קוד מקור]

שלום eman, יצא לי לעקוב אחרי תרומותך ולכן הייתי מעוניין לשמוע את דעתך בנוגע לשיחזור האחרון של תרומתי. בתודה יבחוש 22:03, 24 בדצמבר 2006 (IST)

לפי מה שראיתי "תרומתך" כללה בעיקר מחיקה מסיבית, כולל קטיעת משפט באמצעו?
איך אני אמור להגיב לשיחזור, חוץ מלמחוא לו כפיים? eman שיחה(: \ ): 22:16, 24 בדצמבר 2006 (IST)
אינני מבין: יותר הוספתי מאשר מחקתי ולא ברור לי על איזו קטיעה אתה מדבר.יבחוש 22:25, 24 בדצמבר 2006 (IST)
אה???
תסתכל על השוואת הגרסאות. מחקת חלקים גדולים ממה שהיה שם!
eman שיחה(: \ ): 22:36, 24 בדצמבר 2006 (IST)
צודק! אינני מבין איך זה קרה. תיקנתי זאת כעת.יבחוש 22:42, 24 בדצמבר 2006 (IST)


ילד קטן[עריכת קוד מקור]

eman היקר:
 • ראשית, בשום מקום בערך לא נכתב שהפצצה הורכבה מאורניום 235 טהור (אין לי בעיה עם ביקורת אבל אני ממליץ לקרוא קצת יותר בעיון לפני שאתה מותח אותה). מה שכן נכתב הוא שמסה תת-קריטית של אורניום 235 הפכה למסה סופר-קריטית. אם אינני טועה, רק אורניום 235 יכול ליצור תגובת שרשרת גרעינית. נוסף לכך, רמת ההעשרה הממוצעת עמדה על 89% וגם מספר זה מופיע תחת כותרת המשנה "פיתוח הפצצה". אני מסכים שאפשר להחליף את השימוש במונח אורניום 235 באורניום מועשר, כדי למנוע חוסר בהירות.
 • אשמח לתקן את המשפט בדבר שכיחות האורניום 235 לעומת פלוטוניום, אם כי גם כאן - לא מצוין ששניהם מחצבים טבעיים אלא פשוט שאורניום 235 נדיר יותר (אני סבור שחומר יכול להיות נדיר גם אם מייצרים אותו והוא איננו טבעי).
 • לגבי קונגו - אני מקבל את התיקון בלב שלם, זה נבע מחוסר תשומת לב לפרטים שלי - ואני לוקח את מלוא האחריות. יתוקן בהקדם.
 • המקור הנאצי של האורניום - גם בכותרת זה מופיע כ"השערה בדבר..." וככזאת יש להתייחס אליה! לאחר מכן ישנו פירוט לגבי טענות ההיסטוריונים. עם זאת לפי ויקי האנגלית לפחות - הקב"ט של פרויקט מנהטן הודה שייתכן שחומרים רדיואקטיביים הועברו מהצוללת לטובת פרויקט מנהטן.Egoz23 11:33, 28 בדצמבר 2006 (IST)

אטום[עריכת קוד מקור]

עמנואל שלום,
התוכל לעבור על עריכה זו? תודה, ‏pacmanשיחה 22:18, 30 בדצמבר 2006 (IST)

לוטו[עריכת קוד מקור]

אני רואה שאתה מפעיל תורן... תן לערך איזה הגנת צינון לעצירת מלחמת העריכה. חגי אדלר 12:25, 4 בינואר 2007 (IST)

תשובה[עריכת קוד מקור]

שלום Eman, עניתי לך בדף השיחה שלי. דוד שי 18:14, 5 בינואר 2007 (IST)

Negev Brigade Memorial[עריכת קוד מקור]

שלום Eman

Eman can you tell me what the inscription in Image:Negev Brigade Memorial5.JPG says? I am writing articles about Dani Karavan and this memorial on en:, I don't need to know the whole thing for now but just the gist of it. I also am trying to read the inscription on Image:Negev Brigade Memorial dome1.JPG - I've zoomed in as close as I can and I still can't read the letters. I'm guessing this is a list of names of soldiers that died in the War of Independence carved into the wall of the dome. Is this so? Could you possibly write the sentence above the names in both Hebrew and English on the image file or am I asking too much? Really amazing photos by the way. Feel free to write me back in Ivrit if you like, I'm trying my best to learn :-) Regards, DVD R W 03:16, 6 בינואר 2007 (IST)

Hi
Thanks for your kind compliments
before replying (tomorrow), may I ask how well do you know Hebrew? Do you live in Israel? Do you know any military terms in Hebrew?
eman שיחה(: \ ): 04:20, 6 בינואר 2007 (IST)

Not very well now, but I am studying. I live near Seattle. No, I don't know any military terms in Hebrew. DVD R W 04:38, 6 בינואר 2007 (IST)

OK
The inscription in Image:Negev Brigade Memorial5.JPG is entries from the יומן המערכה (I don't know how it is called in English - it is the log where all the events of the wars are written). For example (I see it on the higher resolution pictures I have on my computer, I hope the translation is OK):
 • 6.12.47 - A supply convoy traveling from Huala to Beit Eshel was fired at
 • 7.12.47 - Kfar Darom was attacked by gun shots for half an hour. Kalta (Hatzerim) was attacked by gun fire.
 • 9.12.47 – A reconnaissance squad of 9 people entered Shaua and encountered an Arab crowd and few policemen. The crowed attacked the aquad. 5 boys and one girl were killed: [and here come their names]
etc.
The inscription on the inner wall of the dome is indeed a list of the soldiers of the brigade that fell during the Independence War. The list is divided by the operations in which those soldiers were killed. Here for example the sentence above the names says: "Fell on attacks ad raids" (בפעולות התקפה ופשיטה נפלו). Other such descriptions are, for example: "Fell in conquering Beersheba" (בכיבוש באר שבע נפלו) "Fell during the battles fo Horev Operation" (בקרבות מבצע חורב נפלו), and "Fell in the defence battles of the Negev settlements" (בקרבות המגן של ישובי הנגב נפלו) .
I think I will add the picture where some of these inscriptions appear.
If you have any other questions, I will happy to help you furter.
Now some questions for you – what makes you interested in Karavan and this memorial. Have you ever been to Israel or BeerSheba?
eman שיחה(: \ ): 15:33, 6 בינואר 2007 (IST)

תודה רבה

Please do add this information to the image files, I will add it to the article I am writing. Note that ויקישיתוף does not require text in English, however any translations will be appreciated by those that read other languages. I became interested in Dani Karavan and this memorial after seeing the article on Wikipedia and your pictures - my interest stems from having studied art and other memorials perhaps. No, I have never been to Israel or BeerSheeba but wish to go some day. בברכה, DVD R W 17:43, 7 בינואר 2007 (IST)

What I wrote here seems to be too long for the image-page.
I wrote on the page of picture of the dome:
"inside of the memorial dome: the names of the brigade's fallen soldiers", and I think it is enough.
After I described what is יומן המערכה (which entried from it appears on the other picture), how would you call it in English? The details there don't even belong to this specific picture. I gave them so you could understand what I am talking about, and maybe how it is called in English.
eman שיחה(: \ ): 00:00, 8 בינואר 2007 (IST)

ah you uploaded another photo and indeed it is higher resolution. as far as I know, you can write as much pertinent information as you want on an image file - as on any other page. according to my dictionary, יומן המערכה is the journal / diary / or log of the battle - which picture shows this text? soon after I asked you about this I looked up every word from the article in my dictionary

"בבטון ובלוחות נחושת חרוטים שמות החללים, סמל הפלמ"ח, יומן המערכה של החטיבה, מרשמי קרב, פסוקים ושירים"

is the part I was missing regarding the text in the memorial and it was in the original article that I made a translation of all along. perhaps Image:Negev Brigade Memorial5.JPG shows the פסוקים? I wonder which verses... most of the literature (in english) that I have found about this memorial does not include information about the texts but they are very well worth mentioning in an article about this. I will add more that I have compiled to the article after a short break. so again many thanks for your description. DVD R W 17:13, 8 בינואר 2007 (IST)

הרשאת מפעיל[עריכת קוד מקור]

אני צריך את עזרתך בקטגוריה:תבניות תמונות. יש שם ארבע תבניות שצריך לקטלג אותן מחדש בקטגוריה קטגוריה:תבניות - רישיון תמונות. הבעיה שהן נעולות ולא ניתן לבצע שינויים למי שאין הרשאה של מפעיל. Ramiy 05:19, 8 בינואר 2007 (IST)


התמכרויות[עריכת קוד מקור]

עניתי לך בדף שיחתי. דודה סימה 18:44, 10 בינואר 2007 (IST)

הכתם האדום הגדול[עריכת קוד מקור]

שים לב לערך שכותב "ידידך"... הפעם מסתמן משהו טוב. אגב, אתה עובד או לומד בבן גוריון? אולי אתה מכיר את אחי מני. הוא עושה דוקטורט במחשבים. חגי אדלר 07:20, 12 בינואר 2007 (IST)

לא מסתמן שום דבר טוב. רק ערך שמתורגם מהויקיאנגלית אות אות (אפילו לא מילה מילה), על כל ]געי התרגמת שבכך.
ואני כבר לא בבן גוריון (למרות שאני עדיין משתמש להם בדוא"ל), וגם אם כן זה מקום גדול, ולא זכור לי מישהו כזה. מצטער. emanשיחה 12:19, 12 בינואר 2007 (IST)

הערך ברית מילה - מחיקת הפסקה העוסקת בפולמוס סביב המציצה בפה[עריכת קוד מקור]

Eman שלום,

בזמנו נחסמתי לעריכה ואתה שיחררת אותי והנחית אותי לפעול באמצעות דף השיחה. וכך עשיתי. כתבתי פסקה שלמה לגבי הפולמוס סביב המציצה בפה שמכילה אך ורק עובדות ומראי מקום (מאמרים, מחקרים וידיעות בעיתונות.) הוספתי את הפיסקה לדף השיחה של הערך ברית מילה וביקשתי את אישור העורכים. דוד שי אישר לי להוסיף את הפיסקה, אך ציין שקביעתו אינה מחייבת ויקיפדים אחרים.

לפני זמן קצר עמית אבידן מחק את הפסקה במלואה.

מצאתי לנכון לעדכן אותך, כי זו היתה התרשמותי מלכתחילה. שאין בקרב ציבור הוויקיפדים פתיחות לקלוט לערך ברית מילה כל מידע שהוא שעלול להעמיד באור שלילי את הטקס, גם אם מדובר במידע רלבנטי ועובדתי. וכך, עובדות רלבנטיות לחלוטין לערך מושארות מחוץ לערך, להערכתי רק בגלל שיש להן "ריח" של התנגדות לברית מילה. הערך, כמות שהוא מנוסח היום, ראוי להופיע לא באנציקלופדיה חופשית אלא במדריך למתגייר מטעם הרבנות הראשית.

תודה וסוף שבוע נעים --ערן שדה 17:42, 12 בינואר 2007 (IST)

תמונות בחתימה[עריכת קוד מקור]

שלום רב. הדיון בתמונות שבחתימות הועבר מהמזנון למה שכונה כאן לאחרונה "המרתפים האפלים של ויקיפדיה" - שיחת עזרה:חתימה. בדיון הסתמן קונצמזוס לצעד כזה של איסור. האם צריך הצבעה בפרלמנט או שעקב הקונצנזוס אפשר להחליט על הכלל? בברכה, יוסאריאןשיחה 00:11, 16 בינואר 2007 (IST)

אני לא יודע.
השאלה היא המ יעשו אלה שיש להם תמונה בחתימתם. אם הם לא הסירו, אני חשוב שקודם כל הצעד הנכון זה לבקש מהם, ע"פ מה שהסתמן בדיון. רק אם הם לא יסכימו, אז כדאי ללכת לפרלמנט. emanשיחה 00:17, 16 בינואר 2007 (IST)
יש קונצנזוס ברור וגורף בעניין, על פי הדיון. תיקנתי בעזרה:חתימה את "רצוי לא להשתמש בתמונה" ל-"אין להשתמש בתמונה". מגיסטר 00:29, 16 בינואר 2007 (IST)
אז מה עושים עם תומאס וMathKnight?
אני חושב שמישהו צריך לפנות אליהם, ולהסב את תשומת ליבם. (לפחות במקרה השני, עדיף שזה לא יהיה אני...)
במקרה של מת'נייט, בגלל השימוש בתמונות שהן חשובות ופופולריות, והשימוש שלו בהן בחתימה גורם ל"מיסוך" של הדפים שבאמת משתמשים בהן, אולי כדאי להפעיל בוט שיסיר את זה, וישנה את החתימה שלו לחתימה שהוא יבחר בה. emanשיחה 00:43, 16 בינואר 2007 (IST)
בוא נלך מהקל אל הכבד... דבר עם תומאס. מגיסטר 00:56, 16 בינואר 2007 (IST)
אני מאוד מוחמא מזה... אני מוכן להסיר (למרות שאני חושב שהיה ראוי שתתבצע הצבעה). ועכשיו אני אגש לעצב אותה מחדש בלי תמונות. בברכה (פעם אחרונה עם בלונים)- ‏Colonel ClownTomasballon.png 00:58, 16 בינואר 2007 (IST)
תודה תומאס. נזכור אותך תמיד עם הבלונים (וגם את האופניים לא שכחנו!). מגיסטר 01:01, 16 בינואר 2007 (IST)
סבבה. בוצע. בהצדעה, ‏Colonel Clown‏ 01:02, 16 בינואר 2007 (IST)
תודה רבה, ותודה שאתה נותן לדף השיחה שלי את הכבוד לחתימה המבולנת האחרונה (:
בעיקרון, עדיף שאם מסתמן קונצנזוס להמנע מהצבעה. אנחנו מוצפים ביותר מדי הצבעות, ו-Votes are evil.
emanשיחה 01:05, 16 בינואר 2007 (IST)

במהירות הברק[עריכת קוד מקור]

במיוחד בשבילך העליתי את תמונה:Dreamsfrommyfather.jpg, הממואר ( איך אומרים בעברית?) המצוין של אובאמה מ-1995. אולי תחליט לצרף אותו לערך. אביעד המקורי 19:28, 17 בינואר 2007 (IST)

תודה, אבל אני לא בטוח שאפשר לשים את זה בערך שלא על הספר עצמו.
אבל מה שיותר חשוב - קראת אותו? יש לך אותו? (ואם כן, אז - מה פתאום?)
אני קראתי רק קטעים שפורסמו באיזה אתר של עיתון אפריקני.
emanשיחה 20:27, 17 בינואר 2007 (IST)
כן, וכן. חומר טוב. יש לנו בבית הרבה ספרים, ביניהם כאלה שלא ברור למה יש לנו אותם. הספר הזה במקרה קיבל ביקורות טובות (והוא נכתב עוד לפני שאובאמה נעשה כזה מפורסם). עד כמה שאני זוכר מותר לשים עטיפת ספר באתר על הסופר, אבל אולי אני טועה - עדיף לשאול את דרור. אביעד המקורי 20:30, 17 בינואר 2007 (IST)
השאלה אם תמיד. כי בכל מקרה זה בשימוש הוגן, והשאלה האם זה שיש תמונה חופשית של אובאמה עצמו בערך, כמו גם שזה לא עיסוקו העיקרי, תשפיע. emanשיחה 20:41, 17 בינואר 2007 (IST)

שיחת תמונה:Europe political map.png[עריכת קוד מקור]

לפני שעה שמתי שם הערה ופתאום התמונה נעלמה... מי העלים ולמה? חגי אדלר 03:23, 18 בינואר 2007 (IST)

לא לדאוג.
התמונה לא נעלמה.
העיניין היא שהיא לא קיימת אצלנו, אלא בויקישיתוף.
לכן אם תיכנס לדף שחה: תמונה:Europe political map.png, תראה את התמונה + התיאור שקופץ אוטומטית מהויקישיתוף, אבל אפילו שם הלשונית של הדף תהיה אדומה.
מה שקרה (וזה באג ששווה לטפל בו אולי), זה שכשלוחצים על הלשונית האדומה הזו (בייחוד מד,ף השיחה) מקבלים דף ריק.
לילה טוב (אפילו שאצלך עוד לא ממש)
emanשיחה 03:55, 18 בינואר 2007 (IST)
אכן... נבהלתי לרגע. באג מטופש. תודה. אם אני כבר פה... ראה את זה: משתמש:חגי אדלר/ארגז חול אני מנסה להרחיב את הטבלה שלך "יחידות על שם אישים". איזה לדעתך שווה להוסיף? אח"כ לך לישון! אבדוק גם עם מלמד. חגי אדלר 04:02, 18 בינואר 2007 (IST)

פוליטיקה[עריכת קוד מקור]

הערך פרי מקלדתי (הבחירות לנשיאות ארצות הברית בשנת 2008) ממתין לפירוט ציר זמן. כבר לפני זמן מה כתבתי פירוט בארגז חול שלי (כאן). אתה מוכן לקרוא ולומר לי אם זה בסדר? אם לא אז שהערך יחכה. אין לי ראש עכשיו לפוליטיקה של ארצות הברית (בקושי לפוליטיקה של ויקיפדיה). בברכה, ‏Gridge ۩ שיחה 19:26, 18 בינואר 2007 (IST).

האמת היא שאני ממש לא מתלהב מהסגנון. צריך יורת מידע, ופחות פרשנות.
בכל אופן, הערך הזה פחות דחוך. הרבה יותר דחוף לי לסיים את הערך על ברק אובאמה. emanשיחה 22:55, 18 בינואר 2007 (IST)

אוקיי. הערך יחכה. ‏Gridge ۩ שיחה 22:57, 18 בינואר 2007 (IST).

פרישה?? מה פתאום??? motyka שיחה 23:03, 18 בינואר 2007 (IST)

רק רציתי להגיד[עריכת קוד מקור]

שיכול להיות שהערכתי בנוגע ל"מזג שיפוטי" לא הייתה הוגנת מבחינה זו שייתכן שניתן לחפור בארכיונים למצוא אצל מפעילים רבים אחרים התבטאויות חריפות כאלו או אחרות בדפי שיחה. יחסיות האמת 18:34, 19 בינואר 2007 (IST)

אז מה[עריכת קוד מקור]

עכשיו אתה אחד מאיתנו, הא? בכל מקרה: קולבר נגד אוריילי חלק 1 וחלק 2. היה דווקא בסדר. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 14:30, 20 בינואר 2007 (IST)

זה כבר ראיתי.
ואני רואה שקומדי סנטרל העלו כבר תא החלק השני (אוריילי אצל קולבר) באתר שלהם [1]
מה אני אומר, אולי אני קורבן של הציפיות הגבוהות שלי.
ומי זה "מאיתנו"? (-;
emanשיחה 14:58, 20 בינואר 2007 (IST)
1. מה חשבת שיהיה? צעקות ואגרופים? קולבר פשוט הכניס לו קטנה אחרי קטנה והתצלום של אוריילי בתחפושת של פרוגרסיב-סקולר היה משעשע ביותר. 2. "אנחנו" - ויקיפדים נטולי סמכויות וכאבי ראש. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 15:11, 20 בינואר 2007 (IST)
אה, זה...
כבר הספקתי לשכוח שהיו לי פעם כאבי ראש כאלה..
טודה על הברכות! (:

אימל[עריכת קוד מקור]

שלחתי לך אימל. התקבל? אריקל 06:13, 21 בינואר 2007 (IST)

ברק אובאמה[עריכת קוד מקור]

אני מתנצל שערכתי את הערך - רק אחרי שביצעתי את העריכות נזכרתי שמטרתה של תבנית "בעבודה" היא שלא יערכו את הערך על מנת למנוע התנגשות עריכה. אייל בארי 19:17, 21 בינואר 2007 (IST)

גם אני... חגי אדלר 03:25, 24 בינואר 2007 (IST)

State of the Union[עריכת קוד מקור]

אתה משחק בוויקי במקום להקשיב לנשיא? תמהני... חגי אדלר 03:24, 24 בינואר 2007 (IST)

הנשיא מדבר עוד חצי שעה.
אני לא חושב שאני אטרח להאזין לו, לפחות לא בשידור חי. זה לא שחר פאר שהיה שווה בשבילה להשאר ערים עד כמעט 7 בבוקר היום. אולי נקליט ונראה בדילוגים מחר.
לילה טוף
emanשיחה 03:34, 24 בינואר 2007 (IST)

השפל הגדול[עריכת קוד מקור]

עודדי הציע ואני קיבלתי , להודיע לאנשים שהיו מעורבים בדיון. שלב ראשון כדי לשפץ את הערך על נושא זה, הוא להעביר את הערך הקיים לכותרת שמתאימה לו - השפל הגדול בארצות הברית. השפל הגדול היה מאורע עולמי, וככה המאמר המרכזי צריך להיות עליו, גם אם התחיל בארה"ב. האזרח דרור 10:13, 24 בינואר 2007 (IST)

תהייה[עריכת קוד מקור]

מסקרן אותי מאוד מהי הקונוטציה השלילית שעולה מהכינוי 'יד ביד'. אם אינך רוצה להעלות את הסיבה (המזעזעת?!) לדפי ויקי, תשלח לי במייל. אני רציני. ‏Gridge ۩ שיחה 02:11, 30 בינואר 2007 (IST).

אין שום קונוטציה שלילית. זה הניק אחרי השינוי. emanשיחה 02:13, 30 בינואר 2007 (IST)
והניק לפני השינוי? ‏Gridge ۩ שיחה 02:20, 30 בינואר 2007 (IST).
"יד רוחצת יד" שגם זה לא סוף העולם... חגי אדלר 02:29, 30 בינואר 2007 (IST)
לא סוף העולם, אבל גם לא תורם בדיוק לאווירה חיובית. לכן זו היתה בקשה ולא דרישה, והכל נגמר בכי טוב. emanשיחה 02:35, 30 בינואר 2007 (IST)
תודה חגי. (לאימן: ברור לך שלברק אין שום סיכוי?) ‏Gridge ۩ שיחה 02:31, 30 בינואר 2007 (IST).
לא, ממש לא ברור.
אני ממזמן טוען שהילרי לא תהיה בסוף המועמדת, ויש צמא לתחליף. בינתיים הוא מסתמן כתחליף האטרקטיבי ביותר. ולמרות צעירותו בפוליטיקה הארצית, הוא עושה עלי רושם הרבה יותר רציני למשל מג'ון אדוארדס, שחוץ מפנים יפות ודיבור חלקלק, אין לו יותר מידי. אני מוכרח לומר ששמעתי כבר את אובאמה מדבר פה ושם על נושאי חוץ, והתרשמתי לטובה. בניגוד יודע על מה הוא מדבר, ומעמיק מעבר לדיון המטופש של יותר כוחות או פחות כוחות בעירק. emanשיחה 02:35, 30 בינואר 2007 (IST)
חכו שניה לעדכונים שניכם... חגי אדלר 02:37, 30 בינואר 2007 (IST)
לא זכור לי שטענתי שהילרי לא תיבחר אצל הדמוקרטים. טענתי שהיא לא תיבחר בבחירות הכלליות. אני מקווה שאני טועה אבל קשה לי לראות את הכחולים שבים לבית הלבן. בקשר לאובאמה - אני חושב שהדמוקרטים חוששים שאם יבחרו בו אין להם שום סיכוי לשוב לבית הלבן ב-2009. אם כל אמריקה הייתה כחולה אולי היה לו סיכוי. ‏Gridge ۩ שיחה 02:40, 30 בינואר 2007 (IST).
אני אמרתי (לא בטוח שפה, אבל אמרתי אל מעט פעמים, כבר הרבה זמן). emanשיחה 02:50, 30 בינואר 2007 (IST)

מתוך טיים של 5 בפברואר 2007. המהמרים נותנים סיכוי של:

 • הילרי קלינטון: 11:8
 • ברק אובמה: 7:1
 • ג'ון אדווארדס: 11:2
 • אל גור: 14:1


 • ג'ון מקקיין: 5:1
 • רודי ג'וליאני: 11:1

לא הכנסתי את כל הקיקיונים האחרים. לפי זה הילרי לוקחת עם יד קשורה לאחור ובזחילה 60 על 6... אתם קןראים טיים? חגי אדלר 02:43, 30 בינואר 2007 (IST)

החמש בפברואר? לרגע הבהלת אותי :-) ‏Gridge ۩ שיחה 02:46, 30 בינואר 2007 (IST).
זה הימרו על מי יהיה נשיא, או מי יהיה מועמד? emanשיחה 02:50, 30 בינואר 2007 (IST)
צריך למחוק 18 תמונות ושתי תבניות ואתה מתעסק בפוליטיקה? ‏Gridge ۩ שיחה 02:54, 30 בינואר 2007 (IST).
לא כתוב. מצד שני בטבלה אחרת היא 40% מועמדת המפלגה וברק רק 21%. הידעתם שמעשרת המועמדים הראשיים, רק אדוארדס הוא מועמד רשמי? חגי אדלר 02:58, 30 בינואר 2007 (IST)
נאחל לו בהצלחה (גם קלינטון היה עורך דין וזה הסתדר...) ‏Gridge ۩ שיחה 03:00, 30 בינואר 2007 (IST).
בדיעבד נזכרתי שהוא לא עורך הדין היחיד שצפוי להתמודד מטעם הדמוקרטים (למשל: מי פרנס את ביל כאשר הוא חי ממשכורת ממשלתית?). ‏Gridge ۩ שיחה.
למעשה הוא לא היה עורך דין. אם אני זוכר נכון את הביוגרפיה שלו, הוא רץ למשרה פוליטית עוד לפני שהשלים שנה אחת כמרצה למשפטים. ‏Gridge ۩ שיחה 03:10, 30 בינואר 2007 (IST).

עניתי סוף סוף...[עריכת קוד מקור]

גם בדף שיחתי, וגם באורניום מועשר. דודה סימה 21:32, 3 בפברואר 2007 (IST)

גם אני עניתי לך בדף שיחתי, מקווה שתבין את ההיגיון שלהם ותצטרף לחגיגה. Ramiy 02:24, 5 בפברואר 2007 (IST)

ויקיפדיה:הכה את המומחה#דגל הדיו[עריכת קוד מקור]

היי Eman, האם תוכל לעזור לפענח את התעלומה בעזרת המידע שבידיך. מלמד כץ 12:24, 6 בפברואר 2007 (IST)

לצערי מעבר למה שכתבתי אז אני לא חושב שאני יכול לתרום הרבה.
גם את מה שקראתי אז לצורך הערך הספקתי לשכוח...
emanשיחה 14:02, 6 בפברואר 2007 (IST)

ד"ש מהנודניק[עריכת קוד מקור]

אני מסתובב כשנה בוויקי ויש לי כ-300 עריכות במרחב הערכים, לא הרבה, אך חלקן כבידות. זו המלחמה הראשונה שלי, היא פרצה הרבה לפני והשתתפותי בה, עד עתה, זניחה. נפלא בעיני שהמהלך שהוביל לצנזורת הפורנו קראת? קביל בעיניך, או לפחות אינו ראוי לתשומת לב מיוחדת. יתרה מזאת, אתה תומך בפשרה עם המהלך המפוקפק. אם טרול שמאלני היה נחסם, היית מקבל כל כך בקלות מדיניות נגד ערכי שמאל? בכל מקרה, לי אין שום כוונה, לא יכולת, להפטר ממך. אגב, אם תפגין שיטות חדשות וכה יעילות עד שאברח מוויקי עם הזנב בין הרגליים, איו לי ספק מי יהיה אחד הבאים שיהנה מהן. הנדב הנכון 11:27, 13 בפברואר 2007 (IST)

עמנואל[עריכת קוד מקור]

שים לב להערתי החריפה כלפי שניכם בשיחת משתמש:טרול רפאים#חוצפה!. לא אכפת לי מה הרקע - שניכם מתבקשים להפסיק להתבטא כך מעל דפי האתר. יש גבול. זהר דרוקמן - אהמ 19:21, 14 בפברואר 2007 (IST)

חבר האלקטורים[עריכת קוד מקור]

ציטוט מהערך אצלנו: "בנברסקה ומיין המועמד שזכה ברוב הקולות של המדינה מקבל שני אלקטורים, ואילו שאר האלקטורים משוייכים לאזורי הבחירה של חברי הקונגרס מטעם המדינה, וכל אחד מהם ניתן למועמד שזכה ברוב במחוז הבחירה, כך שייתכן מצב שהאלקטורים של מדינות אלה יתחלקו בין המועמדים." למיטב זיכרוני לנברסקה יש שלושה אלקטורים ולמיין שניים בלבד. מה אני מפספס? ‏Gridge ۩ שיחה 21:44, 16 בפברואר 2007 (IST).

לא יכולים להיות שני אלקטורים, כי מספר האלקטורים למדינה שווה למספר חברי בית הנבחרים שלה + 2 (בגלל שני הסנטורים). לנברסקה יש שלושה נציגים בבית הנבחרים ולכן 5 אלקטורים, ולמיין 2 נציגים בבית הנבחרים ולכן 4 אלקטורים. emanשיחה 21:50, 16 בפברואר 2007 (IST)
אוקי. בטעות ספרתי לפי המחוזות הקונגרסיונליים (התחלתי להמציא מילים) בלבד. תודה. ‏Gridge ۩ שיחה 21:53, 16 בפברואר 2007 (IST).

הצבעת הפורנו בפרלמנו[עריכת קוד מקור]

שים לב שנפתחה אופציית הצבעה חדשה - "נגד ההצבעה בכללותה". על פי הדברים שכתבת, יתכן ותמצא שהצבעה בטור זה מתאימה יותר לאמירתך. מגיסטר 12:55, 17 בפברואר 2007 (IST)

תודה על ההזמנה
בינתיים אני מעדיף לא להשתתף בהצבע,ה אפילו לא בדרך כזו. emanשיחה 13:32, 17 בפברואר 2007 (IST)
איני בטוח שאני מבין למה. ההצבעה הזו אין פירושה דחייה של ההצעה שלך, אלא רק דחייה של ה"מדיניות" שקיימת כעת של לגיטימציה למחיקה מיידית, למרות שמעולם לא נקבעה באופן רשמי. גדי אלכסנדרוביץ' 13:34, 17 בפברואר 2007 (IST)
כי כל מה שקורה שם (ולא רק מצד אחד) הוא ניהול מאבקים עקרוניים על גבה של הויקיפדיה, במקום ניסיון פרגמטי להגיע למה שהיה הכי טוב בשביל הויקיפדיה. אני לא רוצה להיות מעורב בשום צד כזה. emanשיחה 13:46, 17 בפברואר 2007 (IST)

שיחה:אינדימדיה ישראל[עריכת קוד מקור]

מה דעתך? קרני שיחהזה הזמן ל... 14:43, 19 בפברואר 2007 (IST)

בית הנבחרים הבריטי[עריכת קוד מקור]

גם בפוליטיקה של הבריטים אתה מתמצא? ‏Gridge ۩ שיחה 15:46, 20 בפברואר 2007 (IST).

שוטטתי עכשיו ברשת והגעתי לבלוג שאני נוהג לקרוא דרך קבע. מצאתי מאמר שהצלחתי לפספס (עם העלים). קראתי את המאמר ואת הדיון ומצאתי שם אדם מעט מוכר. לקח לי כמה שניות להיזכר בכך שהצגתי שאלה בדף שיחתו של אותו אדם והיא נשארה עומדת. אני מזהה סוג של כעס בדבריו של אותו אדם, אולי הוא מהסוג הזה של האנשים שחושבים שהם הכי חכמים ושאר האנשים לא יודעים על מה הם מדברים (גם אני משתייך לגזע). אני מקווה שהמציאות תאיר פנים עבור אותו אדם ועבור כולנו. אציין גם שלא תמיד אני מסכים עימו. ‏Gridge ۩ שיחה 23:43, 20 בפברואר 2007 (IST).
ואני חשבתי שזו יותר שאלה רטורית (והתשובה אליה, שכמובן כן, אם כי לא כמו שאני מתמצא בפוליטיקה אמריקנית. רק ידע כללי למדי).
ועל אילו עלים אתה מדבר? emanשיחה 00:01, 21 בפברואר 2007 (IST)
אני בכוונה מעורפל. לא רוצה שכל מי שיקרא את שורות אלה יוכל לגלות את שמך המלא. ‏Gridge ۩ שיחה 00:05, 21 בפברואר 2007 (IST).
אני לא יודע מה היקף הידע שלך ממשפט חוקתי בריטי, אבל זה דבר שאני דווקא כן מתמצא בו (אף שלמדתי את הנושא לפני הרפורמות של 2006). אם אתה רוצה נוכל לקיים דיון בדף השיחה ולהגיע להסכמה (או לקיים בוררות) על החלקים השנוים במחלקות - אבל קודם תקיים דיון בדף השיחה - השקעתי הרבה מחשבה וזמן בתרגום על מנת שיהיה מדוייק ונכון מחד, ופשוט להבנה מאידך. דרור 17:00, 22 בפברואר 2007 (IST)
הדיון כבר התקיים. אף אחד לא מסכים איתך. אולי השקעת הרבה זמן במחשבה, אבל יצא לך משהו מעוות לחלוטין. זה לא עיניין למחשבה. זה עיניין מה מקובל בעברית, ומה שכתבת לא מקובל.
כמו כל, בחוצפתך דרסת עוד תיקונים ותוספות שעשיתי. המינימום שבמינימום החזר תא תבנית הבעבודה, על מנת שיהיה אפשר לשחזר את זה בקלות, אחרי שייגמר הויכוח. emanשיחה 17:02, 22 בפברואר 2007 (IST)
הדיון שהתקיים היה רק לשם הערך. כתבתי לך כאן תשובה ארוכה, אך היא נמחקה בשל נפילת האינטרנט. אציין רק שלא שחזרתי את עריכתך אלא שכתבתי מחדש את הפסקה הראשונה והשניה - ראה הערותי בדף השיחה של הערך לעניין המונח "בית פשוטי העם" שהוא הכינוי הנכון (גם אם לא המקובל בעברית) - ולכן יש לציינו בערך. דרור 17:25, 22 בפברואר 2007 (IST)
ראה התייסותי להיקף המחלוקת בדף השיחה של הערך - תתקן אותי אם אתה סבור שהמחלוקת בינינו היא שונה. דרור 17:51, 22 בפברואר 2007 (IST)
הערה - מרבית הדיון בנושא שם הערך היה דיון טלפוני, שאינו בא לידי ביטוי בדף השיחה. אם תשים לב הדיון "נקטע" באמצעו - וזאת בשל העובדה שבדקתי את הנושא בשגרירות הבריטית והם ציינו מהו השם המקובל בעברית.
אם לא נצליח להסכים על מספר השאלות השנויות במחלוקת (שלדעתי הוא מצומצם ביותר), אין לי התנגדות להכרעת בורר (דוד שי או מגיסטר) בשאלות אלה, אולם אני די בטוח שנצליח להגיע להסכמה. דרור 18:46, 22 בפברואר 2007 (IST)
השחזור שלך עדיין לא מקובל עלי - ואני לא רוצה שוב להגיע למלחמת ערכיה - אני מציע שנסיים את הדיון. דרך אגב - במאה ה-14 עדיין לא היה יו"ר אלא היה "דובר" במשמעות היותר מצומצמת של המילה. דרור 18:52, 22 בפברואר 2007 (IST)

בית הנבחרים של ארצות הברית[עריכת קוד מקור]

שלום אימן. בנובמבר ביקשתי ממך לעדכן את הערך לפי תוצאות הבחירות, ונעניתי כי תתפנה לכך בהקדם. בהתחשב בעובדה שהבחירות מתרחשות אחת לשנתיים, אולי כדאי לא לחכות להן עוד? אם אינך יכול לעשות זאת, אמור לי ואעדכן את הערך בעצמי. חבל יהיה שזה לא יתבצע על ידי המומחה המבין בעניין באמת. אלמוג 17:43, 22 בפברואר 2007 (IST)

השאלה היא מה בעצם אנחנו רוצים לעשות שם? אני ראיתי שיש פסקה קצרה על "תוצאות הבחירות". אז הםא לכתוב אותה עכשיו מחדש נוכח הבחירות האחרונות? או להסיר לגמרי, כי זה לא אמרו להיות ערך אקטואלי? או אולי דוקא להרחיב, ולכתבו מי שלט בבית במשך תקופותיו השונות? (שוב אולי זה לא מתאים לערך הזה, שאמור להיות על המוסד, ולא על תולדות הפוליטיקה של ארה"ב). emanשיחה 18:53, 22 בפברואר 2007 (IST)
אני חושב שהאיזון הראוי בין כתיבה על המוסד ובין רצון לתת מידע מעודכן ואקטואלי, היא לעדכן אחת לשנתיים לפי תוצאות הבחירות האחרונות, ולהרחיב את הפיסקה על השתלשלות השליטה המפלגתית בבית הנבחרים בחתך של עשורים, שבסיס שלה כבר קיים בערך. מכל מקום, אני סומך עליך שתמצא את הפיתרון הנכון. המצב הקיים הנותן תמונה שאינה מעודכנת ודאי שאינו טוב. אלמוג 18:57, 22 בפברואר 2007 (IST)

קיבול חום[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תוכל לבדוק האם רצוי לבצע איחוד או לא. תודה, אסף 22:06, 24 בפברואר 2007 (IST).

בעקרון אני דוקא חושב שכן יש זכות קיום לשני ערכים נפרדים. אבל אף אחד מהם לא אמור להראות כפי שהוא נראה עכשיו... emanשיחה 22:09, 24 בפברואר 2007 (IST)
אממ... אם תוכל לפרט שם בדף השיחה זה יהיה טוב, כמו גם אם כמובן ייצא לך לתקן את הערך לכפי שהוא אמור להיות. לי באופן אישי אין כל ידע בנושא ולכן פניתי אליך. שבוע טוב, אסף 22:12, 24 בפברואר 2007 (IST).


אורניום 235[עריכת קוד מקור]

שלום עמנואל. סו"ס יצא לי לעיין שוב באורניום 235 לבקשתך (לא, אי אפשר להאשימני בזריזות, אני יודעת). הרשיתי לעצמי להרחיב מעט על סמך הערך ביקוע גרעיני, לעיונך. פרט לכך, האם נראה לך שיש דרך לוותר על המונח חתך פעולה? הוא בהחלט גורם מכשיל ב"מבחן החובבן המתעניין". דודה סימה 22:33, 25 בפברואר 2007 (IST)

אזהרה[עריכת קוד מקור]

עד עכשיו הייתי מנומס עמך - רוב עריכותך טובות ועד טובות מאד, ואני משתדל לא להתערב בפסקאות שאתה עורך, מאחר והעריכות טובות ונכונות לרוב וכמעט תמיד אני מסכים איתם - אבל לא תמיד, ובמקרה זה, החזרתי מידע שמחקת בלי הסבר הגיוני, ובלי דיון מקדים. את ההחזרה השבתי לפסקה אחרת על מנת שלא לגרום לך להתנגשות עריכה. דע לך כי מחיקת פסקאות שלמות שהן נכונות עובדתית מבלי דיון מקדים מהווה השחתה. דרור 14:23, 26 בפברואר 2007 (IST)

לא, הצפת ערכים באינסוף מידע לא רלוונטי, היא ההשחתה. מרוב עצים לא רואים בערכים שלך את היער. אגב, חלק מהדברים שאני מוריד בפסקואות שנאי מוריד אני משבץ לפני זה או אחרי זה בפסקאות אחרות (למשל האלה הטקסית תשובץ בהמשך במקום מתאים). אבל אין שום חובה עלינו לתרגם תא הערך מהויקיפדיה האנגלית מילה במילה. לא צריך לכתוב שלסכן היושב ראש קורים סכן היושב ראש. לא כל מה שאיזה נודניק אובססיבי הכניס לערך בויקיפדיה האנגלית צריך לתרגם. ואם יש מישהו שמתרגם כל דבר בלי הפעלת שיקול דעת, יש לקצץ את התרגום שלו. הערך ארוך הרבה יותר מידי.emanשיחה 14:27, 26 בפברואר 2007 (IST)
לא התכוונתי לגרום לך להתנגשות עריכה (אם היתה כזו) ועל כך אני מתנצל, אבל לא אסכים למחיקה סיטונאית של פסקאות שלמות. עד עריכתך האחרונה לא התנגדתי לאף עריכה. אם תרצה שמעכשיו כל פסקה תעבור דרך בורר - גם זה אפשרי. הגירסא האחרונה היציבה היא גירסתך מהאתמול בשעה 23:51. אם לא תרצה לדון - אין בעיה. זו הגירסא שתישאר עד שבורר יכריע בויכוח. אני חושב שהמידע רלוונטי לקורא העברי, ואין טעם במחיקה סיטונאית. דרור 14:29, 26 בפברואר 2007 (IST)

הצעה[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:בית הנבחרים הבריטי

במסגרת השחזורים שלנו, קטע מאד טוב שאתה כתבת הלך לאיבוד. מאז עשית עוד כמה עריכות. האם תרשה לי לעשות שחזור חלקי ולהחזיר אותו? (אם לא תסכים עם מה שאעשה תוכל לחזור אחורה). דרור 17:09, 26 בפברואר 2007 (IST)

אחד[עריכת קוד מקור]

מהקליפים היותר מגניבים שעשו כאן. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 04:48, 2 במרץ 2007 (IST)

האמת שראיתי אותו עוד אתמול, וטרם החלטתי מה דעתי עליו. יש לך איזה קשר אישי?
וראית את התגובות? אחד מתלונן שבכתבה כותבים שלא יאבו אותו כי זה קליפ מחאה ימני. ואני חשבתי שאולי דוקא להפך.
בכל מקרה, לא כל כך אהבתי שבסוף האכילו אותנו ככה עם כפית. היה מספיק לעשות את הזום אאוט, ולא היה צריך לשראא ככה את החץ.
emanשיחה 14:40, 2 במרץ 2007 (IST)
אין קשר אישי (למרות שכתוב היוצר לומד מדעי המח (-: ). אני לא חושב שהוא היה שמאלני או ימני קלאסי - בחלק מהקליפ המחבל הראשי מעורר זעם ובחלק אחר - רחמים/חמלה. בכל מקרה - שאפו על האנימציה והשימוש בלגו. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 17:29, 2 במרץ 2007 (IST)

כפר עאנה[עריכת קוד מקור]

ניסיתי להכנס לערך שזה עתה כתבתי, אך נראה לי כי משהו נפגם בו, האם אתה מצליח להכנס אליו ולראות אותו בשלמותו?מיכאלי 15:22, 2 במרץ 2007 (IST)

אף אערך בויקיפדיה אינו שלם ומושלם, והם משתנים תדיר. emanשיחה 15:27, 2 במרץ 2007 (IST)

הרגעה[עריכת קוד מקור]

שתה מים... ופתח דיון נורמלי. הידרו 01:44, 3 במרץ 2007 (IST)

אירועים בלוח העברי[עריכת קוד מקור]

פניה לכל העורכים של האירועים בלוח העברי בעמוד הראשי. בהמשך ליצירת ויקיפדיה:אירועים בלוח העברי אבקש את עזרתכם בקביעת מדיניות ברורה לעריכת תבניות אלה בשיחת ויקיפדיה:אירועים בלוח העברי. ‏ Ramiy ( שיחה - תרומות ) 19:21, 3 במרץ 2007 (IST)

שיחה:כוכב כפול[עריכת קוד מקור]

אנא חווה דעתך. חגי אדלר 22:17, 7 במרץ 2007 (IST)

עצבנות ויקי 4?[עריכת קוד מקור]

הגיע הזמן להחליף את ה-E שבדף המשתמש שלך ל-E אחר... --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 01:29, 12 במרץ 2007 (IST)

תתבייש! אתה מנסה להדיח אנשים תמימים למעשים פסולים?!
emanשיחה 01:33, 12 במרץ 2007 (IST)
חס וחלילה שמישהו ירצה לנסות את החומר הזה. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 01:35, 12 במרץ 2007 (IST)