היינץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
היינץ
סוג: חברה ציבורית (NYSE: HNZ)
שנת הקמה: 1869
משרד ראשי: פיטסבורג, פנסילבניה, ארצות הברית
מייסדים: הנרי ג'ון היינץ
מוצרים עיקריים: קטשופ
[www.heinz.com]
בקבוק קטשופ אורגני של היינץ, נושא עליו את סמליל החברה

חברת היינץאנגלית: H. J. Heinz Company) הינה מותג הרטבים המוכר והגדול בעולם. החברה משווקת 57 סוגי רטבים בכ-200 מדינות ברחבי העולם. כיום היינץ מייצרת בכל מפעליה כ-5,000 מוצרים שונים. מוצר הדגל של היינץ היה ונשאר הקטשופ.

היינץ נוסדה על ידי הנרי ג'ון היינץ בשנת 1869. הנרי, שהיה בנם של חקלאים, החל לשווק את רוטב החזרת שהכינה אימו לחנויות בסביבת מגוריו.

חברת היינץ היא אחת האחראיות להקמת ה-FDA האמריקאי.

בפברואר 2013 נרכשה החברה על ידי החברות ברקשייר האת'וויי ו-3G Capital, במחיר של 28 מיליארד דולר. בכוונת הרוכשים למחוק את מניות החברה מהמסחר בבורסה לניירות ערך בניו יורק.‏[1]

קטשופ היינץ[עריכת קוד מקור | עריכה]

היינץ המציא את ה"קטשופ היינץ" בשנת 1875. כיום, "קטשופ היינץ" הוא הנמכר ביותר בעולם ומכירותיו עומדות על כ-650 מיליון בקבוקים בשנה במעל ל-200 מדינות ברחבי העולם.

חברת היינץ הינה צרכנית העגבניות הגדולה בעולם, היא משתמשת בכ-2 מיליון טון עגבניות בשנה לצורך ייצור הקטשופ.

חברת היינץ משתמשת בשיטת קילוף עגבניות טבעית, שיטה זו נעשית על ידי שימוש באדים וללא שימוש בחומרים כימיים. דבר המייקר את הליך הייצור אך מוביל לתוצאות טובות יותר הן מבחינת איכות והן מבחינת הטעם.

עם פתיחתן של מסעדות המזון המהיר בשנות ה-60, הפך קטשופ היינץ לחלק מתרבות הצריכה האמריקנית.

היינץ בישראל[עריכת קוד מקור | עריכה]

קטשופ היינץ נכנס לישראל בשנת 1995 והופץ על ידי חברת פודליין שהינה חברת בת של חברת רמדיה. בעקבות פרשת רמדיה בשנת 2005 חששה חברת היינץ העולמית שהמשבר יפגע במוניטין מוצרי החברה, ובעקבות כך החליטה למכור את עסקיה בישראל. חברת "דיפלומט" רכשה את עסקיה, לרבות המרכז הלוגיסטי, והחלה להפיץ את מוצרי היינץ בישראל.

ברשתות השיווק נמצא קטשופ היינץ בהבדל מחיר משאר מתחריו, הוא ממוצב במחיר היקר יותר בכ-30% עד 40%. חברת היינץ מחזיקה בקו מוצרים הכולל כשנים עשר מוצרים.

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]