רובוטריקים 2: הנקמה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: משלב נמוך, שגיאות ניסוח, תרגמת.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
רובוטריקים 2: הנקמה
TF2SteelPoster.jpg
כרזת הסרט בארצות הברית
שם במקור: Transformers: Revenge of the Fallen
מבוסס על: רובוטריקים בידי Hasbro
בימוי: מייקל ביי
הפקה: סטיבן ספילברג (מפיק בפועל)
לורנזו די בונאבנטורה
איאן ברייס
טום דיסנטו
דון מרפי
תסריט: תסריט
רוברטו אורקי
אלכס קורצמן
עריכה: פול רובל
גלן סקנטלבורי
תומאס א. מולדון
שחקנים ראשיים: שיה לה-באף
מייגן פוקס
ג'וש דוהאמל
ג'ון טורטורו
מוזיקה: סטיב ג'בלונסקי
צילום: מיטשל אמונדסן
חברת הפצה: פרמאונט
מדינה: Flag of the United States.svg ארצות הברית
אולפן:

דרימוורקס di Bonaventura Pictures

Hasbro
הקרנת בכורה:

Flag of the United Kingdom.svg 19 ביוני 2009

Flag of the United States.svg 24 ביוני 2009

Flag of Canada.svg 24 ביוני 2009

Flag of Israel.svg 25 ביוני 2009
משך הקרנה: 150 דקות
שפת הסרט: אנגלית
תקציב: $200,000,000
הכנסות: $834,969,807
סרט קודם בסדרה: רובוטריקים (סרט)
דף הסרט ב-IMDb

רובוטריקים 2: הנקמהאנגלית: Transformers: Revenge of the Fallen) הוא סרט מדע בדיוני ופעולה שיצא ב-19 ביוני 2009, המבוסס על סדרת הטלוויזיה "רובוטריקים". הסרט בוים על ידי מייקל ביי והופק על ידי סטיבן ספילברג. זהו סרט המשך לרובוטריקים (2007). הסרט זכה להצלחה בקופות אבל קיבל ביקורות שליליות יותר מהסרט הקודם.

סם וויטוויקי חוזר לפעול עם אופטימוס פריים, באמבלבי ושאר הרובוטריקים כאשר "הנופל", המנהיג הקדום ביותר של השקרניקים, מאיים לשוב ולנקום ולהרוס את השמש של כדור הארץ.

עלילת הסרט[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת הסרט אשר מתרחשת שנתיים לאחר אירועי הסרט הקודם, והיא עוקבת אחר סם אשר מתחיל ללמוד בקולג'. במהלך ההתארגנות לקראת המעבר לקולג', סם נוגע במקרה בשבר של קוביית האנרגיה "אול-ספארק" ובעקבות כך הוא בהמשך מגלה סימנים של מחלת השיטיון אשר בה חלה סבו ובין היתר הוא החל לראות סמלים חוצנים בראשו.

כאשר אחת התלמידות בקולג' מתחילה לפתות אותו, היא מתגלה כשקרניקית וסם, מיקאלה ושותפו לחדר של סם, ליאו, בורחים ממנה ופוגשים במגהטרון שקם לתחייה וקיבל פקודה ממפקדו, הנופל, להרוג את סם ולהביס את אופטימוס פריים כדי שאף אחד לא ימנע ממנו להשיג את מפתח "המטריקס" ולפוצץ את השמש של כדור הארץ.

שקרניק, מחדיר לתוך ראשו של סם רובוט שקרניק קטן שיקרא את מחשבותיו וה"דוקטור" רוצה להוציא את מוחו של סם. בשנייה האחרונה לפני שה"דוקטור" הורג את סם, מופיעים אופטימוס פריים ושאר הרובוטריקים, ללחימה בהם והשקרניקים.

במהלך הלחימה שקרניק תופס את סם ומנסה להרוג אותו, אך אופטימוס פריים, מגיע בזמן לעצור אותו ונלחם במגטרון, בסוף הקרב מגטרון מצליח לפוצץ את אופטימוס פריים והורג אותו. סם ראה זאת וברח עם באמבלבי, מיקאלה וליאו.

אחריי שמגטרון הרג את אופטימוס פריים, אף אחד לא יכול לעצור את הנופל מלבד סם, לכן הנופל מתפרץ לשידורים הישירים בכל רחבי העולם, ואומר להם שאם לא יסגירו את סם וויטוויקי אליו, הוא ישמיד את כדור הארץ. במקום המחבוא של סם, הוא מבין שהוא חייב להסגיר את עצמו, אך ברגע האחרון הוא נזכר בסימנים שמופיעים בראשו מ"האולספארק" ושואל את הרובוטריקים מה הם אומרים. לאחר שלא מצא תשובה, ליאו נזכר שיש מישהו שנקרא "רובוט-לוחם" שמכיר את עתיקות הרובוטריקים והשקרניקים.

סם, מיקאלה, ליאו ובאמבלבי מגיעים אל מקום עבודותו של "לוחם הרובוטים" באטליז בניו-יורק, וכשנכנסים הם פוגשים את הסוכן סימונס שהיה ראש מדור 7 שפורק. לאחר שמתברר שהוא "לוחם הרובוטים" הם מבינים שהם צריכים ללכת לפגוש רובוט במוזיאון מטוסים.

לאחר שפוגשים ברובוט, ומחיים אותו עם השבר של האול ספארק מתבבר שהוא שקרניק שעבר צד והפך להיות רובוטריק כי לא סבל את התנהגותם של השקרניקים. לרובוטריק הזה קוראים ג'טפייר והוא זקן מאוד. סם מסביר לו על הסמלים שמופעים בראשו וג'טפייר מסביר לו שהם מסמלים את מפתח "המטריקס" ואת "הפריימים", אבות אבותיהם של הרובוטריקים והשקרניקים (בניהם הנופל ואופטימוס פריים). ואת מחבואו של הקבר שהפריימים בנו מגופותיהם כדי להגן על "המטריקס" מהנופל שיודע מה מיקומו של הקבר ואופטימוס פריים נשאר לשמור על הקבר ממנו בגלל שבגד בהם.

סם מסביר לג'טפייר שאופטימוס פריים הקריב את חייו למענו וג'טפייר אומר לשרק אנרגיה אדירה כמו שבמפתח המטריקס יכולה להחזיר את אופטימוס פריים לחיים.

לאחר שג'טפייר מעביר את החבורה למצרים הם מגיעים, למקום הקבר של הפריימים ומוצאים את הקבר ואת "המטריקס" אך שנייה אחריי שסם נוגע ב"מטריקס" הוא מתפורר וסם ההמום אוסף את האבקה הנותרת ממנו.

לאחר שבקשתו של סם להביא את היחידה של לנוקס עם הרובוטריקים וגופתו של אופטימוס פריים מתממשת, מופיעים שם גם השקרניקים ומחולל קרב ענק ליד הפרמידות בקהיר. לאחר שסם נפגע מפיצוץ ונראה כי הוא מת, הוא מגיע לחלום שמראה לו את "הפריימים" שהגנו על הקבר שאומרים לו שלא מוצאים את "המטריקס" אלא זוכים בו" שסם מתעורר מהחלום, הוא רואה שהאבקה הפכה בחזרה ל"מטריקס" הוא רץ אל אופטימוס פריים ומחזיר אותו לחיים.

באותה שנייה מופיע הנופל ופוצע את אופטימוס פריים ולוקח את המטריקס ומתחיל להפעיל אותו, ג'טפייר מסביר לאופטימוס פריים שהוא התקווה האחרונה והוא הורג את עצמו ונותן לו להשתמש בחלקים של גופו כדי שיהיה לו מספיק כוח להביס את הנופל. אופטימוס פריים המשופר מתעופף, נלחם במגהטרון ופוצע אותו, אך לא הורג אותו והוא נלחם בנופל ולבסוף מביס אותו והורג אותו והורס את התהליך של "המטריקס" להריסת השמש.

אחרי הקרב, מגהטרון הפצוע וסטארסקרים מצליחים לברוח בעוד אופטימוס פריים נפטר מחלקיו של ג'טפייר ומודה לסם שהציל אותו והוא שולח מסר לכל הרובוטריקים ביקום שהוא ושאר הרובוטריקים בכדור הארץ תמיד יגנו על הגזע האנושי.

הדמויות וצוות השחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בני האנוש[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • סם וויטוויקי (שיה לה-באף) - נער בן 17, בעל ידע יקר ערך ונלחם עם לצידם של הרובוטריקים.
 • מיקאלה ביינס (מייגן פוקס) - חברתו של סם.
 • ליאו ספיץ (רמון רודריגז) שותפו של סם לחדר באוניברסיטה, נקלע בטעות להרפתקה.
 • ויליאם לנוקס (ג'וש דוהאמל) - מפקד כוח סיירים בקטאר.
 • רוברט אפס (טייריס גיבסון) - סגן אפרו-אמריקאי בחיל האוויר של ארצות הברית שמוצב באותה יחידה של לנוקס.
 • הסוכן סימונס (ג'ון טורטורו) - ראש מדור 7 לפני שפורק. הוא וסם נפגשו באטליז שבבעלותו. מכונה גם "לוחם הרובוטים"

הרובוטריקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

אופטימוס פריים, משאית מדגם פטרבילט 388.
 • אופטימוס פריים (Optimus Prime, מדובב על ידי פיטר קאלן) - פריים הוא הרובוטריק הכי חזק, הכי חכם והוא גם המנהיג של הרובוטריקים. פריים מנסה לעצור את השקרניקים, הוא גם אויבו הוותיק של מגה-טרון. באמצע הסרט מגה -טרון הורג את פריים הדרך: שופד בחזה בידי מגטרון ואז נורה ומת, אך קם לתחייה לקראת הסוף. פריים יכול להפוך למשאית מדגם פטרבילט 388.
 • באמבלבי (Bumblebee, מדובב על ידי מארק ריינס) - באמבלבי הוא רובוט ישר וטוב לב, הוא חייל שמאמין שבני האדם הם טובים. הוא מאבד את כושר הדיבור שלו בעת קרב ומשתמש בגלי רדיו כדי לתקשר עם בני האדם. שברולט קמארו משנת 2008.
 • ווילי (Wheelie, מדובב על ידי רנו וולסון) - וולי היה קודם שקרניק שניסה לגנוב את האול-ספרק של סם שנמצא בכספת בחנות של מיקאליה, אך מיקאלה תפסה אותו וניכנע לה שהוציאה את העין שלו. ווילי יכול להפוך למשאית מפלצת על שלט רחוק מדגם פורד F-350 (צעצוע).
 • ג'טפייר(Jetfire,מדובב על ידי טום קני) - ג'טפייר היה קודם שקרניק, אך נמאס לו מנקמות ו"עבר צד". לג'טפייר יש יכולת לעבור מקום למקום במהירות הבזק: דרך הזמן והחלל. ג'טפייר הופך למטוס מסוג sr-71 בלק-בירד (ציפור שחורה).
 • סידסוויפ (Sideswipe, מדובב על ידי אנדרה סוגליאוזו) - סייד סווייפ ממוחה אמנות לחימה סייברטרונית ישלו בשתי הידיים להבים נשלפים. שברולט קורבט 2010.

השקרניקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מגה-טרון (Megatron, מדובב על ידי הוגו ויבינג) - מנהיג השקרניקים, ותלמידו של "הנופל" (המנהיג הראשי). שונא את הגזע האנושי, יריבו המושבע של אופטימוס פריים, ואחיו.
 • הנופל (the Fallen, מדובב על ידי טוני טוד) - המנהיג הקדום של כל השקרניקים (כולל מגה-טרון). נקרא "הנופל" כי בגד באחיו "הפריימים". סמלם של השקרניקים.
 • סטארסקרים (Starscream, מדובב על ידי צ'ארלי אלדר) - סגנו של מגה-טרון. סטארסקרים שונא את מגה-טרון ורוצה למרוד בו ולהפילו. סטארסקרים יכול להפוך למטוס קרב מדגם F-22 ראפטור.
 • אליס (Alice, מגולמת על ידי איזבל לוקאס) - שרקניקית שהופכת לבחורה ומנסה לפתות את סם.
 • דבסטייטור (Devastator, מדובב על ידי פרנק ולקר) - שילוב של מספר "טרקטוריקים" - המסוגלים להפוך לכלי צמ"ה - לרובוט-ענק בצורת דינוזאור ורב עוצמה.
 • "הדוקטור"/איזמל (the Doctor\Scalpel) - הרופא והחובש של השקרניקים, מומחה ברובוטיקה ותמיד יודע את הבעיה. איזמל כמעט הרג את סם שמגה-טרון התכון להוציא לו את המוח. איזמל הופך למיניסקופ.
 • סאונדוויב (Soundwave, מדובב על ידי פרנק וולקר) - מוכר בעיקר בשל הקול המכני שלו ובשל נאמנותו הבלתי מעורערת למגהטרון. משמש כאחראי על התקשורת עבור השקרניקים. תצורת השינוי של סאונד וייב מאפשרת לו להפוך למין חללית סייברטרונית אשר מאכסנת בתוכה רובוט עצמאי בשם רבג' בצורת נמר.
 • רבג' - שקרניק בצורת נמר והא מרגל מצוין נהרג על ידי באמבלבי
 • ראמפיג' - שקרניק בעל מקדח במקום רגלים בעת הקרב במצרים הוא ניסה לתפוס את סם אך באמבלבי הרג אותו ואת רבג'
 • סידוויז - שקרניק ולוחם חזק אך סידסוויפ חתך אותו לשנים בתחילת הסרט
 • בלאק אווט - השקרניק הראשון שנראה בסדרת הסרטים נהרג על ידי אופטימוס פריים בקרב האחרון של הסרט השלישי ונפצע קשות בקרב שבו אופטימוס מת
 • גרינדור - שקרניק בעל גוף חזק וגדול עם טורבינה ביד יכול להפוך למסוק נהרג בידי אופטימוס הדרך: אופטימוס קרע את פרצופו עם קרסים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]