פסטיבל תרבות של שלום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: עלון פרסומת.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.

פסטיבל תרבות של שלום הוא פסטיבל בו מועלים מופעי מוזיקה ומחול המשלבים בין המסורות השונות באזור הים התיכון ומטרתו לחבר בין התרבות הישראלית לערבית. הפסטיבל מתקיים בישראל מדי שנה, החל בשנת 2001 בחודש מאי, ונמשך שבוע ימים. מוקד הפסטיבל מראשיתו הוא אולם צוותא בתל אביב, המפיק את האירוע. הופעות מהפסטיבל מתקיימות במהלך ימי הפסטיבל גם במקומות אחרים ברחבי הארץ, בין השאר במוזיאון מגדל דוד בירושלים ובהיכל התרבות פתח תקווה. עד כה התקיימו הופעות הפסטיבל גם בנצרת, סכנין, עכו וחיפה.

בפסטיבל תרבות של שלום מפגשי אמנים במוזיקה, תיאטרון, שירה ואמנות פלסטית. מתקיימים בו מופעים לילדים, לצד הופעות לקהל הרחב ושיתופי פעולה בלתי שגרתיים. הפסטיבל כולל תוכניות של מוזיקה יהודית, ערבית, נוצרית ושל דתות אחרות; הצגות תיאטרון בעברית וערבית, מופעי ריקודי בטן, מוזיקה קלאסית בין מזרח למערב ועוד.

בין תוכניות הפסטיבל הקבועות מדי שנה:

בין האמנים הבינלאומיים שהופיעו בפסטיבל תרבות של שלום: עומר פארוק טאקבילק (טורקיה/ארצות הברית), ג'ורג' מוסטקי (צרפת), סאפו (מרוקו/צרפת), יסמין לוי (ישראל) ואחרים.

פסטיבל תרבות של שלום מתקיים בזכות סיוע מרכזי של קרן רוזה לוקסמבורג וקרן חבצלת. הפקה: צוותא; יזם הפסטיבל ומנהל אמנותי: אלי גרינפלד.