שיחת משתמש:אליב10

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, אליב10, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה יצא לדרך 09:06, 25 בנובמבר 2012 (IST)

חתימה[עריכת קוד מקור]

שלום, החתימה שלך קלוקלת ומוצגת בצורה משובשת, אנא טפל בה, תודה. --‏Meni181818 דבּררת • ט' בכסלו ה'תשע"ג 23:09, 22 בנובמבר 2012 (IST)

Nimus.svg

דף שיחה[עריכת קוד מקור]

אמור להימשך כלפי מטה ולא כלפי מעלה. --‏Meni181818 דבּררת • ט' בכסלו ה'תשע"ג 00:04, 23 בנובמבר 2012 (IST)

שוב סליחה, ותודה[עריכת קוד מקור]

סליחה,תודה על כל הערות והכיוונונים. אגב, איך החתימה שלי?

אליב฿10

חתימה מענה[עריכת קוד מקור]

תודה, אתקן אליב฿10 00:08, 23 בנובמבר 2012 (IST)

אליב฿10 אליב10שיחה • ט' בכסלו ה'תשע"ג • 00:26, 23 בנובמבר 2012 (IST)

ללא גזל[עריכת קוד מקור]

Tournesol.png
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. עם זאת, מחקנו את הערך ללא גזל שכתבת, כיוון שאינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה בשל נושאו, תוכנו או ניסוחו, או בשל היות הערך שכתבת קצר מדי מכדי להיות ערך אנציקלופדי. אם לדעתך הנושא ראוי לערך ובכוונתך להרחיבו, ניתן לפנות לדף בקשות ממפעילים כדי לבטל את המחיקה, ולשחזר את הערך.
מומלץ לעבור על המדריך שלנו כדי להכיר טוב יותר את הסגנון המקובל של ויקיפדיה. כדאי גם לקרוא מספר ערכים טובים כדי לראות דוגמאות לסגנון כתיבה המקובל בוויקיפדיה. בנוסף אפשר להיעזר בחונך או חונכת המציעים את עזרתם בקליטת עורכים חדשים. אפשר לעיין גם במדריך המקוצר הזה: ויקיפדיה:לאן נעלמה העריכה שלי?.

בברכה, Lostam - שיחה 20:54, 23 בנובמבר 2012 (IST)

האם תוכל לומר לי מה לא בסדר בה? אליב฿10 אלישיחה • י' בכסלו ה'תשע"ג • 21:50, 24 בנובמבר 2012 (IST)

שלום אליב10, ותודה על תרומתך לוויקיפיה.
הערך שהעלת נמחק עקב היעדר חשיבות אנציקלופדית.
הסבר: הוויקיפדיה היא אנציקלופדיה (מכוונת ברשת), וככזו - על הערכים בה לעמוד ברף של חשיבות אנציקלופדית. כלומר: על המושג הנכתב להיות מוכר כבעל חשיבות גם על ידי גוף שלישי נוסף (מאמר בעיתון ארצי, אזכור בתוכנית טלויזיה, אזכור בספר שפורסם באופן ציבורי, ועוד). לצורך שילוב הערך בויקיפדיה נדרשת הוכחת חשיבותו הציבורית. אם באפשרותך להוכיח זאת ולציין זאת במפורש בערך - ניתן יהיה לדבר על שילובו בוויקי.
ראה גם ויקיפדיה:מה ויקיפדיה איננה.
בברכה, דני. Danny-wשיחה 08:20, 25 בנובמבר 2012 (IST)

שיח ירושלים[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום אליב10,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "שיח ירושלים1" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:אליב10/‏שיח ירושלים1". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

  • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
  • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
  • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
  • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה!‏dMy‏ • שיחה • 21:51‏, 24/11/2012 • י"א בכסלו ה'תשע"ג


חלאס, נמאס[עריכת קוד מקור]

די, נמאס. כתבתי כבר ארבעה ערכיםבתוך ארבעה ימים. מתוכם שלושה נמחקו לחלוטין ממרחב הערכים והרביעי בדרך (שמו בערך תיבת חשיבות)... באתי לויקיפדיה כדי לתת, לתרום, לערוך, ליצור. כל מה שיש למשתמשים האחרים לומר זה: הערך אינו בעל חשיבות/ ערוך טוב/ קצר מדי/ ארוך מדי/ בשפה נמוכה מדי וכו' לויקיפדיה.... בסך הכל באתי לתת, אז מה אתם תוקפים.

לכן, החלטתי לעזוב, כן, ארבעה ימים הספיקו לי, הקדשתי עשר (!!!) שעות לערכים האלו, והמשתמשים כאן הקדישו 10 שניות למחוק אותם. אז תודה, ושלום. כשבאתי לפה הייתי חדור תקווה, חדור מרץ. רציתי לגמור שנה בויקיפדיה עם 200 ערכים. עכשיו, כשאני עוזב אני מצטער על כל רגע שבזבזתי פה, הרי מימלא ימחקו לי אותם, אז בשביל מה לעבוד לחינם??????

ערב טוב, ומקווה שאף אחד לא נפגע מויקיפדיה כמוני. (או ממני). אלי ברוך... אליב฿10 אלישיחה • י' בכסלו ה'תשע"ג • 22:13, 24 בנובמבר 2012 (IST)

(אם יש תפקיד אחר בויקיפדיה שלא כולל ערכים שמוחקים לך בפנים, אשמח לנותלו, באמת שבאתי כדי לתת ולתרום.

שיח ירושלים לא נמחק. צריך לשפר אותו לפי הכללים, לפני שיוחזר למרחב הערכים ‏dMy‏ • שיחה • 22:36‏, 24/11/2012 • י"א בכסלו ה'תשע"ג

בבקשה אל תשים הודעה כזו למי שלא מחק לך כלום.[עריכת קוד מקור]

תודה.

בנימין - כתבו ותרמו לויקימסע העברי! 06:54, 25 בנובמבר 2012 (IST)

שיח ירושלים[עריכת קוד מקור]

שלום לך, ותודה על תרומתך לוויקיפדיה בכתיבת הערך שיח ירושלים. כאמור למעלה, רק ניסוחו וסגנון הכתיבה בו נדרשו לתיקון, ואין צורך לכעוס, גם אני הייתי פעם חדשה וקיבלתי מספר הערות של ביקורת בונה לגבי איך לתקן את הניסוח של הערכים שכתבתי כך שיתאים לסגנון הכתיבה האחיד המקובל בוויקיפדיה. ערכתי את הערך, תוכל לראות את השינויים בהשוואת הגרסאות הזו, ותוכל ללמוד מכך יותר על האופן בו מומלץ לכתוב כאן. הערך הוחזר למרחב הערכים הראשי. אשמח אם תרצה לכתוב ערכים נוספים - אשמח לסייע לך בהתאמת סגנון הכתיבה שלהם לוויקיפדיה. תוכל לכתוב לי כאן (אני עוקבת אחר דף שיחה זה). בהצלחה, Ravit - שיחה 07:27, 25 בנובמבר 2012 (IST)

ללא גזל - 2[עריכת קוד מקור]

שלום רב.

  • לפי בקשתך, הערך "ללא גזל" הועבר לארגז חול פרטי במרחב המשתמש שלך, בשם משתמש:אליב10/ללא גזל.
  • שים לב כי לצורך העלאתו למרחב הערכים בעתיד תידרש לשכנע את הקהילה כי אכן יש בו חשיבות. (ראה בהסבר שנתתי למעלה בעניין החשיבות הציבורית)

בברכה, דני. Danny-wשיחה 08:10, 25 בנובמבר 2012 (IST)

אני קורא וכותב בויקיפדיה שנים רבות. לא זכור לי מקרה שעל אתר כלשהו נכתב ערך. נסה למצוא ערך אל אתר באינטרנט באיזו שהיא אנציקלופדיה אחרת. --Yoavd - שיחה 19:38, 25 בנובמבר 2012 (IST)
דווקא יש קטגוריה:אתרי אינטרנט ישראליים, אבל יש שם אתרים ידועים וחשובים. Ravit - שיחה 20:37, 25 בנובמבר 2012 (IST)

התנצלות[עריכת קוד מקור]

שלום אני רוצה להתנצל על מה שכתבתי אתמול.. מאוד כעסתי על כך שהסירו לי שני ערכים ושינו לבלי היכר את השנים הנותרים, אני מצטער אם פגעתי במישהו או מישהי. . . סליחה, מכל הלב. אם למישהו יש רעיון לערך שאכתוב, מוזמן לכתוב כאן למה או לשלוח לי הודעה אלקטרונית. אלי. אליב฿10 אלישיחה • י"א בכסלו ה'תשע"ג • 22:25, 25 בנובמבר 2012 (IST)

שלום, אני רוצה לומר לך שממש כך אני הרגשתי לפני שנתיים כשנרשמתי והתחלתי לערוך, ולדעתי אכן יש עוד דרך ארוכה עד שויקיפדיה תוכל להסביר פנים לעורכים חדשים אבל בנתיים, עם הזמן, הכללים נהיים מובנים למי שמשקיע, ובטוחני שתוך זמן לא ארוך תספיק לתרום לויקיפדיה תרומה לא מעטה. --‏Meni181818 דבּררת • י"ב בכסלו ה'תשע"ג 23:00, 25 בנובמבר 2012 (IST)

תודה רבה, התרגשתי לקרוא תגובתך, אכן, כבר עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב, תודה, ואשמח אם תהיה לי לעזר היכן שאצטרך אותו, תודה. אלי אליב฿10 אלישיחה • י"א בכסלו ה'תשע"ג • 23:27, 25 בנובמבר 2012 (IST)


לא יודע אם שמת לב, אך הוצאתי לאור ערך חדש!!! ילדודס

Like Thumbup.svg --‏Meni181818 דבּררת • י"ב בכסלו ה'תשע"ג 23:33, 25 בנובמבר 2012 (IST)


תודה, אלי. אליב฿10 אלישיחה • י"א בכסלו ה'תשע"ג • 23:39, 25 בנובמבר 2012 (IST) איך אני מבחינת זמנים? עשיתי שלושה ערכים באיזה חמישה ימים, זה טוב?

בוויקיפדיה פחות חשובה הכמות ויותר האיכות Face-smile.svg. למשל, נראה לי שעדיף שתנסה לשפר קצת את ילדודס ולהתאים אותו לסגנון הכתיבה המקובל בוויקיפדיה, לפני שתכתוב ערך חדש נוסף - כך גם תלמד איך לכתוב את הערך הבא עוד יותר טוב. למשל, צריך ליצור לאורך הערך הרבה קישורים פנימיים "כחולים" למילים חשובות, בדומה לאופן שבו יצרת קישור פנימי לבני לאו. בנוסף, צריך לכתוב בשפה אובייקטיבית בלי דעות אישיות, למשל לא לכתוב שזו תוכנית ילדים "אהובה". צריך גם להסיר את כל הקישורים בסוף למדורים שונים באתר ולהשאיר רק קישור אל דף הבית של האתר, משם הקוראים כבר ימצאו את השאר. עדיף במקום זה להביא קישורים חיצוניים אל כתבות שדיברו על האתר.
זה בתור התחלה. מה דעתך? רוצה לנסות ולשפר את הערך?
ועוד טיפ קטן: בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
אשמח לסייע בכל שאלה. תודה, Ravit - שיחה 06:45, 26 בנובמבר 2012 (IST)

ברוך הבא![עריכת קוד מקור]

אליב10, איה יופי שבאת! אני מתנצלת בשם ויקיפדיה על "המקלחת הקרה" שחטפת. יש כאן כמה ותיקים עם מעט סבלנות וזה באמת חבל, כי לוקח לחדשים זמן ללמוד איך ויקיפדיה עובדת, איך עורכים, על אילו נושאים כדאי לכתוב ועל אילו לא (כי אולי הם לא אנציקלופדיים או לא כל כך מעניינים אחרים). בכל מקרה, הכעס שלך מובן ומוצדק, ואני ממש מקווה שדבר כזה לא יקרה לך שוב אף פעם, לא בוויקיפדיה ולא בחיים האמיתיים (: שים לב שיש דבר אחד ממש חשוב כתבו לך כאן, והוא לקרוא את המדריך לכתיבה בוויקיפדיה שמאד עוזר להבין איך זה הולך. תרגיש חופשי לשאול, להתייעץ, להיעזר, והכל בנחת רוח. בהצלחה! תמרה שיחה 02:07, 26 בנובמבר 2012 (IST)

מצטרף לברכות. גם אני "חטפתי" מחיקה כזו כשרק התחלתי פה. זה גרם לי לרצות להשתפר, אבל גם לשפר מבפנים. ברוך הבא ובהצלחה! GHA - שיחה - למען החלום, למען השלום, אמצו עוד היום ערך יתום! 16:19, 26 בנובמבר 2012 (IST)
אכן, כידוע אף אחד לא נולד עם הידע. --פדיחה (שיחהתרומות) • ☺☻בואו לפנטז☻☺ 16:21, 26 בנובמבר 2012 (IST)


הערך הרביעי יצא לדרך[עריכת קוד מקור]

ב"ה יצרתי ערך רביעי בויקיפדיה- אתנחתא. בנוסף, שפרתי את הערך שלום לעם, שעכשיו הוא מורחב מאוד, אנא הצביעו בעבורו מחר, כדי שהוא לא ימחק, תודה אלי אליב฿10 אלישיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ג • 17:33, 27 בנובמבר 2012 (IST)

שלום עליכם, אלי![עריכת קוד מקור]

כמו שבטח תראה או ראית, תיקנתי כמה טעויות קטנות בערך "אתנחתא". למעשה, אפשר לדון האם האריכות והפירוט הרב בערך הם לעניין וראויים או לא. אבל את זה אשאיר לגדולים וטובים ממני.

לבינתיים אתן לך עצה מבעל ניסיון: כתיבת ערכים היא מטלה מסובכת בכדי שתוכל להצליח בה. זה דורש זמן רב וידע נרחב ומדוייק. זה גם מצריך ידע בסיסי בדקדוק ובתחביר. דבר שגם אם יש לך - מצריך מחשבה ועיון. גם הפיסוק והקישורים הפנימיים גוזלים זמן רב.

לפיכך, אני ממליץ לך לפחות בזמן הקרוב (בא נאמר, חודש), רק לקרוא בויקיפדיה ולתרום ולתקן תיקונים קטנים: פה חסר פסיק, שם יש טעות כתיב. ועם הזמן, תרכוש לך מיומנות גבוהה בכללי הכתיבה והתוכן הויקפדיים. הרבה הצלחה --אדג - שיחה 19:20, 27 בנובמבר 2012 (IST)


שלום עליך אדג[עריכת קוד מקור]

תודה על העצות, אני מקבל ברוח טובה ערכיות של ערכים שיצרתי, עם זאת, אינני חושב שהארכתי יתר על המידה בערך אתנחתא, אך מותר לך לחשוב אחרת :). אמשיך לכתוב ערכים, כל פעם, עם נסיון רב יותר, וברמה גבוהה יותר, סומך עליכם, הוותיקים שתתקנו שגיאותי שלא ראיתי, תודה מעומק לב, אלי. אליב฿10 אלישיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ג • 19:29, 27 בנובמבר 2012 (IST).

אין צורך לעשות כותרת חדשה בכל פעם. הטענה כי אתה סומך על הוותיקים שיתקנו את שגיאותיך - אף היא שגיאה. לא יבואו גמדים בלילה לסדר אחריך. מה שתכתוב, מה שתעשה - סביר להניח שכך ישאר, לפחות לתקופה ארוכה.--אדג - שיחה 19:33, 27 בנובמבר 2012 (IST)

נוצר ערך חדש[עריכת קוד מקור]

ערך חדש יצא לאוויר העולם- ספריית בית אל. אתם מוזמנים לתקנו אם יש צורך בכך. תודה. אלי אליב฿10 אלישיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ג • 19:29, 27 בנובמבר 2012 (IST)


אתה צודק ביחס אליך, אתה וותיק וכתבת יותר מערך- שניים, אך אותי זה מרגש. ובאשר לגמדים, אכם, גם בזה אתה צודק, אני לא סומך על גמדים, ולכן עושה ככל האפשר שהערך יהיה עם כמה שפחות שגיאות, אך גם אם יוצא ערך עם שגיאה שניים, וודאי הם יתוקנו, ומוטב שיצא ערך מאשר כלל לא. יומטוב אלי. אליב฿10 אלישיחה • י"ג בכסלו ה'תשע"ג • 19:36, 27 בנובמבר 2012 (IST)

גלידה באר שבע[עריכת קוד מקור]

שחזרתי את עריכותיך בערך מכיוון שלא נהוג בפרק "ראו גם" להוסיף קישורים שקיימים בגוף הערך או שקיימים בקטגוריה או שהקשר שלהם לערך הוא אסוציאטיבי בלבד. כמו כן לא ברור לי מה המשמעות של "גלידריה מקבילה". • בברכה, אמיר (שיחה), הקרב על באר שבע החל 23:54, 27 בנובמבר 2012 (IST)

בנוסף, אני חשוב שהבנת לא נכון את המשמעות של ערך יתום. ערך יתום הוא לא ערך שלא מקשר לערכים אחרים אלא ערך שערכים אחרים לא מקשרים אליו. • בברכה, אמיר (שיחה), הקרב על באר שבע החל 00:00, 28 בנובמבר 2012 (IST)
שלום! תודה על רצונך להשתלב במיזם הערכים היתומים. כפי שאמיר כתב למעלה, ערך יתום הוא ערך שאין ערכים אחרים המקשרים אליו. למשל, במקרה של הערך "סאקוני", אין אף ערך בכל מרחב הערכים (לא דפי שיחה) שבתוך הטקסט שלו מוזכרת המילה "סאקוני". ניתן לבדוק אילו ערכים מקשרים לערך ספציפי על ידי הקשה באופציה "דפים המקושרים לכאן" בתיבת הכלים שבצד ימין. אשמח אם תוכל לעזור לקשר מתוך ערכים בוויקיפדיה אל ערכים שכעת הם יתומים. הסבר נרחב יותר ניתן למצוא בדף המיזם. אשמח לעזור בכל שאלה. בהצלחה! ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 07:35, 28 בנובמבר 2012 (IST)
כמקובל בויקיפדיה, עניתי לך על שאלתך במקום בו התחילה - כלומר, בדף השיחה שלי. להתראות- ‏Ovedcשיחהאמצו ערך יתום! 09:43, 29 בנובמבר 2012 (IST)

אסטריקס הגאלי[עריכת קוד מקור]

הי. תודה לך על תרומותיך לוויקיפדיה.
עם זאת, יש צורה ודרך מסוימים שבהם הערכים צריכים להיראות ולהיכתב. הערך אסטריקס הגאלי לא עמד בכללי הכתיבה המקובלים מבחינת מבני משפטים, ניסוח וכדומה, לכן מחקתי אותו ממרחב הערכים ואני מציע שתמשיך לפתח אותו בארגז החול שלך. כשתסיים, בקש ממשתמש מנוסה שיחווה את דעתו לפני שאתה מעביר אותו למרחב הערכים. כך תוכל לתרום ביעילות והקוראים ייהנו מכתיבתך. תודה, אהרן - שיחה 08:41, 29 בנובמבר 2012 (IST)

פסקאות על מתחרים[עריכת קוד מקור]

שוב שלום לך. כל הכבוד שאתה מנסה לעזור למיזם היתומים. עם זאת, יתומים צריך לקשר בזהירות ורק כשזה רלוונטי לערך, אחרת עדיף שיישאר יתום, לא יקרה כלום. יצירה של פסקה שלמה על מתחרים של חברת נעלי ספורט כדי לאמץ יתום, אינה הדרך הנכונה. ככה נוצר קישור מאולץ מאוד. הרי אפשר לכל ערך על חברה או מוצר להכין רשימת מתחרים כדי "לנפח" את הערך, בלי לתת שום מידע רלוונטי לערך עצמו... תודה, Ravit - שיחה 17:57, 29 בנובמבר 2012 (IST)

תודה לך על ההבנה Face-smile.svg. ועוד טיפ קטן: ב"קישורים חיצוניים" חשוב לרשום רק קישורים שמוסיפים מידע מפורט ורלוונטי על הערך, צריך לבדוק כל אחד ולהפעיל שיקול דעת. למשל, ערכתי קצת את ספריית בית אל והסרתי מספר קישורים שם שהציגו רק את כתובתו של סניף, דבר שולי יחסית וללא פרטים שמוסיפים על הכתוב בערך. תודה והמשך יום נעים, Ravit - שיחה 18:07, 29 בנובמבר 2012 (IST)
::תודה רויט, 

תודה על ההערות והארות. ערב טוב, אלי. אליב฿10 אלישיחה • ט"ו בכסלו ה'תשע"ג • 18:09, 29 בנובמבר 2012 (IST)

זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

Emblem-WikiVote.svg

תודה לך על השתתפותך בהצבעה שבדף "ויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:נחמה דינה שניאורסון". לפי בדיקתי, הצבעתך לא תיספר במניין ההצבעות, מכיוון שעליך לעמוד בדרישות להשתתפות בהצבעה: ותק של 30 ימי פעילות ו-100 עריכות במרחבי התוכן ב-90 הימים שקדמו לתחילת ההצבעה. אף שהצבעתך לא תיספר, דבריך לא נמחקו, כי אם הועברו מפרק ההצבעה לפרק הצבעת המשתתפים ללא זכות הצבעה.

באפשרותך לבדוק האם יש לך זכות הצבעה באמצעות תוסף (גאדג'ט) בהעדפות. בלשונית "גאדג'טים", תחת הפסקה "שונות", יש לבחור באפשרות "סקריפט לבדיקת זכות הצבעה" (הוראות נוספות).

אם מבדיקתך עולה כי בעת פתיחת ההצבעה כן הייתה לך זכות הצבעה, באפשרותך לפנות אלי כדי שאבדוק את הנושא שנית.

בברכה, גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 18:27, 29 בנובמבר 2012 (IST)

כך גם בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/:גרעיני נחשון. אני מציע שתקרא את ויקיפדיה:הבהרת חשיבות ואת ויקיפדיה:נהלים/הגדרות. שים לב שבדיוני חשיבות אין משקל לאמירה "זה חשוב". אם זה חשוב עליך להסביר למה ומוטב לתקן את הערך כך שתעלה ממנו חשיבותו האנציקלופדית. נויקלן 18:29, 29 בנובמבר 2012 (IST)

רמת אשכול[עריכת קוד מקור]

על סמך מה ביצעת את העריכה הזאת? הקטע עם הפארקים זאת פרשנות או מסקנה שלך? נויקלן 18:44, 29 בנובמבר 2012 (IST)

על סמך אחי-סבי שהיה ממקימי השכונה ועד היום גר ברחוב פארן בשכונה. אליב฿10 אלישיחה • ט"ו בכסלו ה'תשע"ג • 18:46, 29 בנובמבר 2012 (IST)
זה לא מקור מספיק טוב. גילגמש שיחה גם אני משתתף במיזם העשור! 18:47, 29 בנובמבר 2012 (IST)
מקור טוב לצורך העניין יכל להיות אחד מספריו של דוד קרויאנקר, לו היה נכתב בו ש'הפארקים הרבים בשכונה הם תולדה של...'. נסה לעיין בכמה מספריו על התקופה, ייתכן שתמצא משהו כזה. החלק הראשון של המשפט היה כפילות עם חלקים אחרים בערך ולכן הוא מיותר. נויקלן 18:51, 29 בנובמבר 2012 (IST)

נושאים לערכים[עריכת קוד מקור]

שלום אלי. ברוך הבא לויקיפדיה. אני רוצה לעודד אותך להמשיך לתרום כאן ואגב כך לרכוש נסיון ולהתוודע לנוהגי המקום.

בנוגע לנושאים לכתיבה: אני רוצה להמליץ לך לשקול את הנושאים בקפדנות בשלב זה של פעילותך. אם תכתוב ערכים על נושאים אזוטריים יחסית, יש סיכון ממשי שהם יימחקו, כפי שכבר ראית, וזה ממש לא נעים (למשל עידן 2000 הוא ערך עם חשיבות גבולית. אני לא אערער על חשיבותו, אבל אחרים אולי כן). עם הזמן תלמד מהם נושאים עם חשיבות אנציקלופדית, אבל עד אז כדאי שתנקוט גישה שמרנית. למשל: אם אתה רוצה לכתוב על עסק או חברה, שאל את עצמך אם יש עוד רבות כמוהם או דומים להם. אם התשובה היא כן, הרי שיש סיכון לכתוב עליהם. אתה יכול להתייעץ עם משתמשים ותיקים כאן (גם אתי) לגבי נושאים אפשריים לערכים וכך להקטין את הסיכון שהערכים עליהם יימחקו. בברכה. יואב ר. - שיחה 15:07, 2 בדצמבר 2012 (IST)

תודה רבה יואב, אשמח להתייעץ איתך. אליב฿10 אלישיחה • י"ח בכסלו ה'תשע"ג • 21:04, 2 בדצמבר 2012 (IST)

פסנתר כנף[עריכת קוד מקור]

היי רוצה לעזור? Yanki14 שיחה יחסינו עם האנונימים י"ט בכסלו ה'תשע"ג 09:50, 3 בדצמבר 2012 (IST)

איך אוכל לעזור? אליב฿10 אלישיחה • י"ט בכסלו ה'תשע"ג • 22:05, 3 בדצמבר 2012 (IST)
קודם כל, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם.
ותרצה לעזור לי על ערך 'פסנתר כנף' Yanki14 שיחה יחסינו עם האנונימים כ"ב בכסלו ה'תשע"ג 18:34, 6 בדצמבר 2012 (IST)

נטרלי[עריכת קוד מקור]

Derecho.svg
בוויקיפדיה אנו מקפידים על כתיבה אנציקלופדית ונייטרלית בערכים. מאחר שהעריכה שביצעת  בדף אורית סטרוק אינה תואמת את הקווים המנחים שלנו בסוגיה זו, היא בוטלה. לנוחותך קישור למדיניות ויקיפדיה בנושא זה. כמו כן, קיים מדריך לכתיבה נייטרלית. אם לדעתך העריכה שביצעת הייתה נאותה, ניתן לנמק את העריכה בדף השיחה של הערך.

בברכה,

. --כ.אלון - שיחה 22:23, 3 בדצמבר 2012 (IST)

עדי דוד[עריכת קוד מקור]

לידע כללי,

עדי דוד שכיום בבשבע היא בחורה (במקור עדי דסברג, הבת של אורי דסברג ז"ל). בעבר עבדה בעיתון עדי דוד נוספת, כיום עדי אהרון, ואפילו הייתה תקופת חפיפה בין החתונות של שתיהן ששניהן היו באותו שם ובאותו עיתון. ‏DGtal‏ 10:42, 4 בדצמבר 2012 (IST)

תודה על ההערה אליב฿10 אלישיחה • כ' בכסלו ה'תשע"ג • 15:46, 4 בדצמבר 2012 (IST)

מרד בר כוכבא[עריכת קוד מקור]

שלום, מה המקור לעריכה? נויקלן 19:30, 4 בדצמבר 2012 (IST)

גמרא ירושלמי:

תני רבי שמעון בר יוחאי: "עקיבא רבי היה דורש: דרך כוכב מיעקב" (במדבר כ"ד, י"ז) - דרך כוזבא מיעקב. (ירושלמי, תענית פרק ד' ה) ר' עקיבא , כשהיה רואה את בר-כוזבא, היה אומר: "זהו המלך המשיח!". אמר לו רבי יוחנן בן-תורתא: "עקיבא, יעלו עשבים בלחייך ועדיין בן-דוד לא יבוא". (איכה רבה ב) ועוד מקורות דתיים כמו מגילות שמעון בין כוסבה אליב฿10 אלישיחה • כ' בכסלו ה'תשע"ג • 19:41, 4 בדצמבר 2012 (IST)

כוכב בשבילך![עריכת קוד מקור]

Original Barnstar Hires.png הכוכב המקורי
תודה על שיפור הערך צעדת ירושלים ציון הלוישיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ג 22:51, 5 בדצמבר 2012 (IST)

עולם קטן[עריכת קוד מקור]

מה אתה אומר על השיחה כאן שיחה:עולם קטן המגזין ? ציון הלוישיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ג 23:04, 5 בדצמבר 2012 (IST)

(מתוך השיחה :

איחוד הערך[עריכת קוד מקור]

עם עולם קטן (עלון שבת) --ציון הלוישיחה • כ"א בכסלו ה'תשע"ג 23:00, 5 בדצמבר 2012 (IST)

טעות נפוצה.

ההבדלים בין העלון למגזין הם הבדלים תהומיים:

עו"ק המגזין עו"ק עלון שבת
מס' עמודים 68+ 10-15 +-
קהל נוער 15-18 כלל החברה הדתית
תוכן סאטירי, סניפי ו"נערי" מותאם לכלל הציבור
היקף פרוייקט גדול - עשרות כתבים, עורכים, מעצבים וכו' מס' כתבים ועורך
עלות 25-30 ש"ח חינם

אם כבר יש להוסיף את עו"ק עלון שבת, לערך עו"ק המגזין. אליב฿10 אלישיחה • כ"ב בכסלו ה'תשע"ג • 21:50, 6 בדצמבר 2012 (IST)

העתקת תוכן והפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום אליב, שמתי לב שחלקים שלמים מהערך על חצי חינם הועתקו כמו שהם מפרסומים שזכויות היוצרים עליהם שמורים. זוהי פרקטיקה אסורה בוויקיפדיה והסובלנות כלפיה נמוכה. אם העלת תכנים נוספים הכוללים הפרת זכויות יוצרים, אנא הסר אותם ברגע שתקרא הודעה זו. בברכה, יוסישיחה 01:30, 7 בדצמבר 2012 (IST)

הפנינג (רשת)[עריכת קוד מקור]

היי, שים לב לעריכה שנדרשה בערך, שאר הערכים שהעלת בתחום דורשים עריכה דומה ויותר. אודה לך על עבירה עליהם, בטרם אתה פותח ערכים חדשים. חשוב ללמוד לאט לאט מה נדרש. בברכה, Itzuvit - שיחה סדנה 09:25, 7 בדצמבר 2012 (IST)

כן, עצרתי[עריכת קוד מקור]

לאחר אינספור בקשות/ טענות/ מענות/ ה(א/ע)רות וכו' על כך שאני יוצר יותר מדי ערכים וזה בעייתי כי:

א. אני לא משקיע בערכים ב. אני מחפף בערכים ג. אני כותב בשפה נמוכה ד. התחביר שלי על הפנים ה. אני כותב בסלנג ו. אני כותב "פרסומות" ז. אני לא כותב מספיק ח. אני כותב יותר מדי ט. אני חופר י. כל התשובות נכונות.

החלטתי לאחר שנים עשר ערכים בפחות מעשרים ימים (!!!) לעצור, לערוך את הערכים שיצרתי, וכו'.

אז חג שמח,

וסליחה לכל אלה שבנו על כך שיהיה להם ערך לתקן מחר... :) אליב฿10 אלישיחה • כ"ה בכסלו ה'תשע"ג • 20:15, 9 בדצמבר 2012 (IST)

חג שמח ומואר[עריכת קוד מקור]

Picswiss BL-57-12.jpg וַתְּאַזְּרֵנִי שִׂמְחָה
חג אורים שמח עם הרבה אור וכמה שפחות קלוריות קריצהכיכר השבתשיחהשָׁמוֹר וְזָכוֹר

התנועה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף התנועה. הסיבה לכך היא: תוכנה, הקשרה או ניסוחה, או שהיא לא הייתה כתובה בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, Assayas שיחה 08:52, 10 בדצמבר 2012 (IST)

מדליית זהב עבורך![עריכת קוד מקור]

Wiki gold medal.png מת עליך 123אוריאורי - שיחה 22:02, 7 בספטמבר 2013 (IDT)