שיחת משתמש:Nivkorkos

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף שיחת משתמש:פרננדו)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אירועי היום בקהילת ויקי

י"ד בחשוון ה'תש"ף - 12 בנובמבר 2019

  • יום נהדר לכולם


אופס, כבר עבר

סיפור מן העבר[עריכת קוד מקור]

האם תתעניין בכתיבת ערך על (אנ')? הפרשה מוזכרת בשתי פסקאות בערך אנדרו ג'קסון, תחת הכותרת "פרשת איטון". שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 11:17, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

שמעתי פעם על הפרשה דווקא בשם "פרשת התחתונית", בערך הגברת השנייה של ארצות הברית. בעיקרון אני לא אוהב ערכים על נושאים ואישים מתקופה כל כך ישנה של ארצות הברית, בין היתר בכלל שרוב המקורות לא זמינים לקריאה ואז הערך יתום ממקורות, אבל אני אבחן את הנושא ואבדוק מתאים לי לתרגם אותו. ניב - שיחה 11:24, 15 באוקטובר 2019 (IDT)
אוקיי. אם זה יעניין אותך, אוכל לחפש עבורך מידע בעברית. אולי אתרגם את הערך בעצמי. תודה בכל מקרה:) שמזן (שיחה) • ערכי בראבו • 16:21, 15 באוקטובר 2019 (IDT)

המקבץ השבועי: אוגוסט-3[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא אוגוסט-3. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:19, 20 באוקטובר 2019 (IDT)

המקבץ השבועי: המאה ה-21[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא המאה ה-21. שבוע טוב, EranBot - שיחה 00:19, 27 באוקטובר 2019 (IDT)

בדיקה מקרית[עריכת קוד מקור]

בבדיקה מקרית מצאתי שאתה לא מקפיד על כיוון השנים ולא מתקן זכר ונקבה. תודה. 129.69.140.138 13:18, 29 באוקטובר 2019 (IST)

טוב. ניב - שיחה 18:41, 29 באוקטובר 2019 (IST)

יחסי ארצות הברית–בולגריה[עריכת קוד מקור]

שלום רב. לצערי בשל עומס לימודים כבד לא אוכל להשלים את הערך החשוב הזה בתקופה הקרובה, ולכן אשמח מאוד אם תוכל אתה להשלים את העבודה שהתחלת ולסיים את כתיבת הערך הזה. בברכה, על הטוב - שיחה 20:12, 31 באוקטובר 2019 (IST)

המקבץ השבועי: תרבות באסיה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא תרבות באסיה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:19, 2 בנובמבר 2019 (IST)

המקבץ השבועי: יהדות אסיה[עריכת קוד מקור]

שבוע טוב, לידיעתך בשבוע הקרוב יתקיים המקבץ השבועי בנושא יהדות אסיה. שבוע טוב, EranBot - שיחה 23:19, 9 בנובמבר 2019 (IST)

מדור המומלצים.[עריכת קוד מקור]

האמת היא שביוק לאחרונה עברתי באזור וראיתי שהעסק קצת זז לאט, ושקלתי להציע לך עזרה. אז אם אתה כבר מבקש, אז קל וחומר.
בקיצור, אני מציע את עזרתי במיזם המומלצים.david7031שיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 22:09, 10 בנובמבר 2019 (IST)

אני שמח שאתה נכון לעזור. אם אתה מוכן להצטרף אל ניהול המדור, אני אודיע על כך במזנון ולאחר מכן אוכל להתחיל להסביר לך במה התפקיד כרוך. בסופו של התהליך אוסיף את שמך לתבנית:אחראי על הערכים המומלצים, ונוכל להחזיר את המדור לגדולתו. ניב - שיחה 22:16, 10 בנובמבר 2019 (IST)
אולי ננסה הפוך. קודם תסביר (בקוים כלליים) במה זה כרוך, ואז אם זה יתאים לי נמשיך לשלב הפרוצדוראלי.david7031שיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 22:28, 10 בנובמבר 2019 (IST)
ההצעה שלך בהחלט עדיפה על שלי. מנהל המדור עושה מספר פעולות במקביל.
1. הוא עובד עם מה שקיים. כלומר, לוקח את כלל הערכים המומלצים הקיימים הנמצאים כאן[1] ומשבץ אותם בלוח השנתי של הערכים המומלצים. הערכים שמשובצים בלוח השנתי מופיעים בעמוד הראשי, וצריך לדאוג שתמיד יהיו ערכים לשיבוץ. חן ונימרוד קבעו כלל שבו ערך אחד מוצג פעם בשלוש שנים, אבל האמת היא שאני לא כ"כ מקפיד על כלל זה ולעתים משבץ ב-2019 אחרי ששובץ כבר ב-2017 (לדוגמה). אבל העבודה לא נגמרת רק בשיבוץ הערך בלוח השנתי. כל הזמן יש לעדכן את רשימת האכלוס לפי הערכים ששובצו בעמוד הראשי. בוא ניקח לדוגמה את הערך המומלץ יצחק נבון. נניח ושיבצנו אותו ב-1 בינואר 2020. אנחנו נלך אל רשימת האכלוס, נמצא אותו בטבלה באמצעות Ctrl+F ונעביר אותו לתחתית הטבלה. אחרי שעדכנו את רשימת האכלוס, אנחנו נלך אל הלוח השנתי ונשבץ אותו ב-1 בינואר 2020 וביום שאחריו, 2 בינואר. סיימנו את זה, מעולה. עכשיו הולכים אל שיחה:יצחק נבון, ונעדכן את התבנית המופיעה בראש דף השיחה ונודיע לבאי הדף כי הערך שובץ בתאריכים 2-1 בינואר 2020. אלה כל הפעולות הכרוכות בשיבוץ ערכים.
2. הוא עובד עם מה שלא קיים. מה זאת אומרת? חיפוש אחרי ערכים בעלי פוטנציאל להיות מומלצים. זה החלק הקשה, כי כמות הוויקיפדים שכותבים ערכים ברמה של מומלצים הם לא רבים. אני תמיד ממליץ לשים עין על עורכים מוכשרים בעלי יכולות ולבדוק האם הם כתבו ערכים שמתאימים. אני למשל אוהב להסתכל על העריכות של Itaygur, שכתב הרבה ערכים מומלצים. באמצעות ניטור אחרי התרומות שלו (פעם בכמה מזן שיוצא לי) גיליתי שהוא כתב את הערך לואי ריאל, שהפך בסופו של דבר למומלץ. בוא ניקח לדוגמה ערך דמיוני על אישיות בדיונית בשם יוסי לוי. יוסי לוי הוא ערך שלדעתך או לדעת ויקיפד אחר, מתאים להיות מומלץ. השלב הראשון הוא להוסיף אותו אל רשימת ההמתנה, שם הוא ישהה זמן מה עד שיעבור ביקורת עמיתים. כמובן שהערך על יוסי לוי צריך לעמוד בקריטריונים לקביעת ערך מומלץ, אחרת הוא לא יעבור אל שלב ההצבעה. נניח והערך על יוסי לוי זכה לשבחים והוא בשל אל שלב ההצבעה. עכשיו הוא צריך לעוד להצבעה בת שבוע, ולזכות לתמיכתם של 6 עורכים בעלי זכות הצבעה לפחות. אתה מוזמן לקרוא את הנהלים של ההצבעות כאן. כשאני פותח הצבעה, אני דואג לקשר אל הדיון מרשימת ההמתנה, להעתיק את התקציר שאיתו עלה הערך לביקורת עמיתים, ולתייג את בעלי הידע בעניין. אם מדובר במשהו שקשור לביולוגיה אתייג את בעלי הידע בביולוגיה, אם זה קשור למתמטיקה אתייג את בעלי הידע במתמטיקה וכן הלאה.
עקרונית, אלא מרבית הפעולות שאני עושה כמנהל המדור. משבץ ערכים ומנהל את ההצבעות ורשימת ההמתנה. זה עשוי להישמע מעט, אבל בשבילי זה די והותר. לפני שנכנסתי לכיתה יא' היה לי יותר זמן, אבל מאז שהלימודים החללו ניהול המדור ירד בסדר העדיפויות שלי. האם יש לך עוד שאלות או עוד תהיות? ניב - שיחה 22:49, 10 בנובמבר 2019 (IST)
טוב. זה נראה לי משהוא שאוכל לקחת על עצמי (בטח יחד עם עוד מישהוא), לפחות עד הקיץ, אז אני אמור להתגייס, ולא סגור על כמה זמן יהיה לי.david7031שיחה • י"ג בחשוון ה'תש"ף • 23:45, 10 בנובמבר 2019 (IST)
  1. ^ לא כולם נמצאים כאן, את היתר תוכל למצוא פה (רשימה א' היא רשימה של ערכים מומלצים שמסיבה כלשהי לא נכללו ברשימת האכלוס המקורית של חן, ויצרתי אותה במטרה שיבוא היום והיא תימחק משוום שהמטרה שלנו היא שכל הערכים יופיעו ברשימת האכלוס הראשית ולא ברשימות נפרדות).