אליפות וימבלדון 1886

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אליפות וימבלדון 1886 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-3 ביולי והסתיימה ב-17 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרות זוגות גברים. תחרות זו הייתה תחרות נוספת בסדרה בה הופגנה שליטת האחים רנשו בטניס הבריטי.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

האחים רנשו: ויליאם רנשו בשמאל וארנסט רנשו בימין

התחרות נערכה ב-2 שלבים. בשלב הראשון 23 ספורטאים התחרו על הזכות להתמודד מול המנצח של התחרות שנערכה בשנה שעברה. בשלב השני המנצח של השלב הראשון נפגש עם האלוף-משנה שעברה.

כול המשתתפים חולקו ל-2 בתים (12 בעליון ו-11 ספורטאים בתחתון). המנצחים נפגשו בגמר מתמודדים.

המנצח של השלב הראשון היה טניסאי בריטי הרברט לאופורד (בפעם השלישית ברציפות). ויליאם רנשו ניצח משחק הסיום ב-4 מערכות. בכך הוא זכה באליפות השישית ברציפות.

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הנשים השתתפו 8 טניסאיות. כמו בתחרות גברים, הטניסאיות התחרו על הזכות להיפגש במשחק האחרון עם מנצחת אליפות וימבלדון 1885. בלאנש בינגלי הצליחה לנצח בגמר מתמודדות. במשחק עם מוד ווטסון היא ניצחה אותה ב-2 מערכות ובכך זכתה בתואר.

תחרות הזוגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הזוגות השתתפו 7 זוגות שהתחרו על הזכות להתמודד מול האחים רנשו על תואר האלוף. במשחק הגמר האחים רנשו ניצחו זוג בריטי אקלוד פרר/ארטור סטנלי ב-4 מערכות. בכך ויליאם רנשו זכה במקום הראשון בתחרות נוספת לתחרות גברים, ובסך הכול הוא זכה בפעם השמינית במקום ראשון בתחרות וימבלדון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]