אליפות וימבלדון 1899

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אליפות וימבלדון 1899 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-19 ביוני והסתיימה ב-27 ביוני. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרויות זוגות גברים.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

רג'ינלד דוהרטי, מנצח תחרות הגברים

התחרות נערכה בשני שלבים. בשלב הראשון המתחרים חולקו ל-4 בתים. מנצח השלב הראשון היה עולה להתמודד מול מנצח אליפות וימבלדון 1898 על התואר. לתחרות זו נרשמו 37 טניסאים. בנוסף לטניסאים הבריטיים השתתפו בתחרות טניסאי מאוסטרליה וטניסאי מארצות הברית. בגמר תחרות הגברים ארתור גור ניצח את סידני סמית'. במשחק האליפות ארתור גור פגש את רג'ינלד דוהרטי (מנצח אליפות וימבלדון 1898) והפסיד ב-5 מערכות. בכך רג'ינלד דוהרטי זכה בתואר השלישי ברציפות.

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלאנש בינגלי, מנצחת תחרות הנשים

בתחרות הנשים השתתפו 17 טניסאיות שחולקו לשני בתים. בלאנש בינגלי (אלופה בשנים 1886, 1889, 1894, 1897) ניצחה בתחרות. במשחק האליפות היא ניצחה את שרלוט קופר בשתי מערכות. בכך היא זכתה באליפות בפעם החמישית.

תחרות הזוגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הזוגות השתתפו 15 זוגות שהתחרו על הזכות להתמודד על התואר במשחק נגד האחים דוהרטי, מנצחי אליפות וימבלדון 1898. הזוג, שכלל את הארולד ניסבט (בריטניה) וקלרנס הוברט (ארצות הברית), ניצח בתחרות בין הזוגות המתמודדים, כמו מה שקרה בשנת 1898. במשחק על האליפות הם הפסידו לאחים דוהרטי ב-3 מערכות. בכך האחים דוהרטי זכו בפעם השלישית ברציפות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]