לדלג לתוכן

אליפות וימבלדון 1890

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אליפות וימבלדון 1890 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-30 ביוני והסתיימה ב-23 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרות זוגות גברים.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

וילובי המילטון - מנצח תחרות הגברים

התחרות נערכה בשני שלבים. בשלב הראשון המתחרים חולקו ל-2 בתים. מנצח של השלב הראשון היה מקבל זכות להתמודד מול מנצח אליפות וימבלדון 1889 על התואר. לתחרות מתמודדים נרשמו 29 טניסאים. לאחר מספר שנים שהתחרו רק ספורטאים בריטים, הפעם לתחרות נרשמו טניסאי מארצות הברית ומאוסטרליה. ארנסט רנשו הודח כבר בסיבוב הראשון. וילובי המילטון ניצח בגמר מתמודדים ובמשחק הקובע ניצח את ויליאם רנשו ב-5 מערכות. זו הייתה התחרות האחרונה בהשתתפות ויליאם רנשו. גם וילובי המילטון לא חזר לווימבלדון להגן על התואר.

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

לנה רייס - מנצחת תחרות הנשים

בתחרות הנשים השתתפו 4 טניסאיות. לנה רייס ניצחה בתחרות ומכיוון שבלאנש בינגלי, מנצחת אליפות וימבלדון 1889, לא התייצבה, היא הוכתרה כאלופה.

תחרות הזוגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הזוגות השתתפו 7 זוגות שהתחרו על הזכות להתמודד על התואר במשחק נגד אחים רנשו, מנצחי אליפות וימבלדון 1889. הזוג הבריטי ארנסט ליוויס/ג'ורג' היליארד הפסידו בגמר ליהושע פים/פרנק סטוקר שהוכתרו כאלופים בהיעדר אחים רנשו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]