אליפות וימבלדון 1894

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אליפות וימבלדון 1894 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-9 ביולי והסתיימה ב-18 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרות זוגות גברים.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

יהושע פים - מנצח תחרות הגברים

התחרות נערכה בשני שלבים. בשלב הראשון המתחרים חולקו ל-2 בתים. מנצח של השלב הראשון היה מקבל זכות להתמודד מול מנצח אליפות וימבלדון 1889 על התואר. לתחרות מתמודדים נרשמו 23 טניסאים. בנוסף לטניסאים בריטיים בתחרות השתתף טניסאי מאוסטרליה. בגמר מתמודדים ניצח וילפריד בדלי (מנצח אליפות בשנים 1891–1892). הוא נפגש בגמר עם יהושע פים, כמו בשנים 1893-1891, והפסיד ב-3 מערכות. יהושע פים האירי ניצח באליפות בפעם השנייה ברציפות.

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלאנש בינגלי היליארד - מנצחת תחרות הנשים

בתחרות הנשים השתתפו 11 טניסאיות. כמו בשנה שעברה בתחרות מתמודדות ניצחה בלאנש בינגלי (היליארד). מכיוון שלוטי דוד לא התייצבה למשחק היא איבדה את התואר. לבלאנש בינגלי היליארד זו הייתה האליפות השלישית (בנוסף לניצחנות בשנת 1886 ו-1889).

תחרות הזוגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הזוגות השתתפו 11 זוגות שהתחרו על הזכות להתמודד על התואר במשחק נגד האירים יהושע פים ופרנק לסטר, מנצחי אליפות וימבלדון 1893. בתחרות מתמודדים ניצח הזוג אחים בדלי שהוכתר לאלופים עקב אי-התייצבות של האלופים הקודמים למשחק הקובע.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]