אליפות וימבלדון 1911

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אליפות וימבלדון 1911 הייתה תחרות טניס שנערכה על מגרשי הדשא של אצטדיוני הטניס בווימבלדון. התחרות התחילה ב-26 ביוני והסתיימה ב-8 ביולי. תוכנית התחרות כללה תחרויות גברים, תחרויות נשים ותחרויות זוגות גברים.

התחרות[עריכת קוד מקור | עריכה]

תחרות הגברים[עריכת קוד מקור | עריכה]

טוני וילדינג, מנצח תחרות הגברים

התחרות נערכה בשני שלבים. בשלב הראשון המתחרים חולקו ל-8 בתים. מנצח השלב הראשון קיבל זכות להתמודד מול מנצח אליפות וימבלדון 1910 על התואר. לתחרות זו נרשמו 104 טניסאים, מהם 83 מבריטניה. בגמר תחרות הגברים הרברט רופר-בארט ניצח את צ'ארלס דיקסון ב-5 מערכות. במשחק על האליפות הוא שיחק נגד טוני וילדינג מניו זילנד (מנצח אליפות וימבלדון 1910) והפסיד ב-4 מערכות.

תחרות הנשים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דורותי דאגלס צ'יימברס, מנצחת תחרות הנשים

בתחרות הנשים השתתפו 34 טניסאיות (מהם 32 בריטיות) שחולקו ל-4 בתים. בגמר התחרות דורה בוטבי (מנצחת אליפות וימבלדון 1909) נפגשה עם אדית האנם וניצחה אותה ב-2 מערכות. במשחק האליפות היא שיחקה נגד דורותי דאגלס צ'יימברס (מנצחת אליפות וימבלדון 1910) והפסידה ב-2 מערכות. בכך דורותי דאגלס צ'יימברס זכתה בתואר החמישי.

תחרות הזוגות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחרות הזוגות השתתפו 38 זוגות שהתחרו על הזכות להתמודד על התואר במשחק נגד מנצחי אליפות וימבלדון 1910. לתחרות נרשמו זוגות טניסאים ממספר מדינות, כמו בתחרות הגברים. בגמר התחרות של השלב הראשון הזוג הצרפתי מקס דקוג'י ואנדרה גובר נפגשו עם סמואל הרדי (ארצות הברית) וססיל פארק (בריטניה). הצמד הצרפתי ניצח ב-3 מערכות. במשחק על האליפות הצרפתים שיחקו נגד יאשיהו ריצ'י (בריטניה) וטוני וילדינג (ניו זילנד) שהיו מנצחי תחרות זוגות בשנת 1910. מקס דקוג'י ואנדרה גובר ניצחו ב-5 מערכות וזכו בתואר.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]