ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

קיצור דרך: וק:תמד

נהלים[עריכה]

  • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים.
  • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
  • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
  • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
  • תקופת ההצבעה תארך בין 10-5 ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
  • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

דיונים[עריכה]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש נובמבר 2015:

הצבעות:

צבי ביצה[עריכה]

צבגון אדום-אוזן (שם מדעי: Trachemys scripta elegans) הוא מין של צב ביצה שחי במקווי מים מתוקים ורדודים. מקורו הוא בארצות הברית אך הוא הפך למין פולש במקומות רבים באסיה ואירופה, בהם ישראל. הצבגון הינו זוחל ולכן מבלה חלק מזמנו בהתחממות בשמש, כפי שנראה כאן בתמונה שצולמה בגן החיות הלימודי חיפה.

צבגון בגן החיות הלימודי בחיפה. ‏ MathKnight (שיחה) 20:21, 24 באוגוסט 2015 (IDT)

מגדל המפרש[עריכה]

מגדל המפרש בחיפה הוא אחת הדוגמאות הבולטות בעולם לאדריכלות פוטוריסטית. המגדל, שנבנה מחומרים מתקדמים, תוך שימוש בהנדסה המבטיחה לו חסינות מפני רוחות חזקות ורעידות אדמה, הוא בעל תצורה עגולה ו"עתידנית", הנראית כלקוחה מסרטי מדע בדיוני, שאותם האדריכלות הפוטוריסטית שואפת כביכול לחקות. המגדל, בן 29 קומות, הוא המרכיב העיקרי בקרב המבנים המרכיבים את קריית הממשלה המחוזית.

הירח וכדור הארץ מרחוק[עריכה]

קובץ GIF שנערך מצילומיו של לוויין המופעל על ידי סוכנות NOAA האמריקנית (בשיתוף עם נאס"א וחיל האוויר האמריקני) ונמצא בנקודת לגראנז' L1 במרחק של כ-1.5 מיליון קילומטר מכדור הארץ, ובו ניתן לראות את הצד הרחוק של הירח, אותו לא ניתן לראות מכדור הארץ.

אפשר גם גרסה רגילה אבל זה נראה לי מגניב. אליסף · שיחה 21:16, 27 באוגוסט 2015 (IDT)

צבעוני השרון[עריכה]

צבעוני השרון (שם מדעי: Tulipa agenensis sharonensis) הוא תת-מין של צבעוני ההרים בארץ ישראל הגדל בשרון ובמישור החוף. הוא פורח בחודשים פברואר ומרץ.

צבעוני השרון. ‏ MathKnight (שיחה) 13:38, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

ישעיהו ליבוביץ[עריכה]

ישעיהו לֶיְבּוֹבִיץ' היה מדען והוגה דעות, עורך האנציקלופדיה העברית ופרופסור לביוכימיה, כימיה אורגנית ונוירופיזיולוגיה. בהגותו הפילוסופית ניכרים יסודות קאנטיאניים מובהקים; יסודות אלה ניכרים גם בגישתו של ליבוביץ לפילוסופיה של המדע, בעיקר בכך שהוא ראה את השיטה המדעית ככפויה על הכרת האדם, ובכך שהוא ראה חלקים ניכרים של ענפי הפסיכולוגיה כעומדים מחוץ לתחום המדע.

מקשר לערכים מהותיים. אישיות חשובה מאוד. Corvus,(שיחה) 18:50, 28 באוגוסט 2015 (IDT)

עמודי הבריאה[עריכה]

עמודי הבריאה כפי שצולמו על ידי טלסקופ החלל האבל ב-2014, הצבעים הם תוספת מלאכותית. "עמודי הבריאה" הם איזור בערפילית הנשר - צביר פתוח של כוכבים בקבוצת הכוכבים זנב הנחש. המדענים סבורים שמדובר באזור גדול בערפילית בו מתבצע תהליך היווצרות כוכבים - האזורים האפלים הם עננים מולקולריים ודסקות קדם פלנטריות המקיפות קדם-כוכבים.

את הטקסט העתקתי מההצבעה הקודמת של גרסה פחות טובה. אליסף · שיחה 22:50, 29 באוגוסט 2015 (IDT)

הנסיכה דיאנה[עריכה]

הנסיכה דיאנה רוקדת עם ג'ון טרבולטה, הבית הלבן, 9 בנובמבר 1985. בין נישואיה לנסיך מוויילס ב-1981 ועד מותה בתאונת דרכים בפריז ב-1997, הייתה דיאנה אחת הדמויות הציבוריות המוכרות, המצולמות והאהובות ביותר בממלכה המאוחדת ובעולם.

לינוקס[עריכה]

טַקְס הדמותג הרשמי של מערכת הפעלה גנו/לינוקס. טַקס, שנוצר על ידי בשנת 1996, הוא דמות פינגווין שמנמן הנראה שבע רצון. לינוקס היא משפחה של מערכות הפעלה המבוססות על ליבת לינוקס. מערכת לינוקס שכוללת רכיבים וספריות ממיזם גנו נקראת לעתים גנו/לינוקס (GNU/Linux).

יאללה, ניסוי. Corvus-TAU - שיחה 11:31, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

הטקסט :) מתניה שיחה 13:14, 31 באוגוסט 2015 (IDT)
אז אפשר להעביר ל"הידעת" או משהו כזה, שיותר מתאים. עידושיחה 13:16, 31 באוגוסט 2015 (IDT)

הילדה החולה[עריכה]

הילדה החולה, 1907 היא אחת מגרסאות הציור של הצייר האקספרסיוניסט אדוארד מונק. שש גרסאות שונות בטכניקות ציור שונות של תמונה זו צוירו על ידי מונק בשנים 1885 עד 1926. התמונה מתארת ילדה חולת שחפת, ככל הנראה אחותו של הצייר שנפטרה בהיותה בת 15 ואישה מבוגרת מרכינה ראש ליד מיטתה.

מונק. Corvus-TAU - שיחה 15:56, 1 בספטמבר 2015 (IDT)