ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, רק אחת מהן תוכל להבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשניה. חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסויימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)


דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש אוקטובר 2016:

הצבעות:

דיליז'נס[עריכת קוד מקור]

דיליזַ'נְסצרפתית: Diligence, שקדנות, התמדה) הייתה כרכרת נוסעים ובה מקום לשישה עד עשרה נוסעים שהייתה רתומה לשני סוסים (בעיר, במישור או בדרך טובה) או שלושה (בדרכים בין-עירוניות ובעליות) והיוותה את אמצעי התחבורה הציבורית העיקרי בארץ ישראל בין אמצע המאה ה-19 לראשית המאה ה-20. בתמונה נראים דיליז'נסים מחוץ לשער יפו.

תמונה יפה על ערך מעניין. מבקר המדינה - שיחה 07:04, 18 ביולי 2016 (IDT)

גנו שחור[עריכת קוד מקור]

גנו שחור בפרובינצית חאוטנג בדרום אפריקה. הגנו השחור הוא מין אנטילופה גדולה בסוג גנו שבתת-משפחת הבובאלים הנראית כשילוב בין פר, סוס, עז וצבי בשל מספר מאפיינים בולטים: יש לו רעמה קצרה וזנב ארוך ושעיר בדומה לסוס, אוזניים כפופות וקרניים מוזרות דמויות האות W בדומה לפר, זקן בדומה לתיש וגוף צר וזריז עם רגליים ארוכות בדומה לצבי. בנוסף יש לו מאפיינים ייחודיים משלו כמו ציצת שיער שחורה המזדקרת מהמצח, ריסים לבנים ארוכים ואף מעוך ומרובע. למרות שצבע פרוותו הוא חום כהה ולא שחור, הוא מכונה כך היות ומרחוק פרוותו נראית כהה בהרבה מצבעה המקורי.

היופי שבכיעור Face-smile.svg מנחם.אל - שיחה 08:25, 18 ביולי 2016 (IDT)

מלכות[עריכת קוד מקור]

אליזבת השנייה (מימין), הנסיכה מרגרט (בחזית) וסבתם מרי מטק (משמאל), בתמונה משנת 1939. המלכה האם מרי הייתה בתם של פרנסיס, דוכס טק והנסיכה מרי אדלייד מקיימברידג' ונישאה למלך ג'ורג' החמישי, אתו ילדה את ג'ורג' השישי, אביה של המלכה העתידית אליזבת השנייה, שהיה מלך בריטניה בעת צילום התמונה.

אולי הטקטס קצת מסורבל. אם מישהו רוצה לתקן- בכייף. Corvus-TAU - שיחה 13:01, 18 ביולי 2016 (IDT)

ללא זכות הצבעה

דיוקן עצמי (ככל הנראה) של לאונרדו דה וינצ'י[עריכת קוד מקור]

דיוקן של איש מבוגר, שיתכן מהווה דיוקן עצמי של לאונרדו דה וינצ'י (או בשמו המלא-לֶאוֹנָרדוֹ דִי סֶר פִּייֶרוֹ דָה וִינצִ'י). הדיוקן מהשנים 1512-1519 לערך, ונמצא כיום בביבליוטקה ריאלה שבטורינו. לאונרדו היה איש אשכולות איטלקי, מגדולי אמני הרנסאנס, שקנה לו מקום ייחודי בתולדות האנושות כאדם הבקיא במרבית תחומי הידע האנושי בזמנו. במהלך חייו הועלה על נס כמדען, מתמטיקאי, מהנדס, ממציא, אנטומיסט, צייר, פסל, אדריכל ומוזיקאי מצטיין. לא אחת מתואר לאונרדו כארכיטיפ של איש הרנסאנס או הגאון האוניברסלי, אדם שסקרנותו האין־סופית משתווה רק לכוח ההמצאה שלו. על כן הוא נחשב לאחד הציירים הדגולים בכל הזמנים.

המקיסט- שיחה 12:29, 19 ביולי 2016 (IDT)

כידוע לי, התמונה המוצגת (הידועה בשם Portrait of a Man in Red Chalk) לא באמת מהווה דיוקן עצמי. זו אגדה אורבנית עתיקה. Corvus-TAU - שיחה 12:46, 19 ביולי 2016 (IDT)
ובגלל זה שהדבר לא בטוח רשמתי ככל הנראה.המקיסט- שיחה 13:42, 19 ביולי 2016 (IDT)
אולי "דיוקן של איש מבוגר, שיתכן מהווה דיוקן עצמי של... "? Corvus-TAU - שיחה 13:48, 20 ביולי 2016 (IDT)
כן,רעיון טוב.אשנה בהתאם.המקיסט- שיחה 14:26, 20 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד (שימנשמע?) מה, אין? 14:50, 19 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד BAswim - שיחה 23:43, 19 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד מבקר המדינה - שיחה 00:23, 20 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד גם אם זו תמונה מוכרת, יש הצדקה גם מבחינת התמונה, וגם מבחינת התוכן. eman שיחה 13:36, 20 ביולי 2016 (IDT)
 • למי שהצביע עד עכשיו(שי, BAswim, מבקר המדינה ו-eman),מה דעתכם על השינוי בטקסט (זה נחשב שינוי יחסית משמעותי,אז אני שואל מחדש לגבי הצבעתכם)?המקיסט- שיחה 14:26, 20 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד - אחרי השינוי. שיניתי טיפ-טיפה את הטקסט. Corvus-TAU - שיחה 14:31, 20 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדצִבְיָהשיחה • י"ח בתמוז ה'תשע"ו 12:31, 24 ביולי 2016 (IDT)

ללא זכות הצבעה

 • Symbol oppose vote.svg נגד התמונה נדושה מאוד. אפשר למצוא ציורים ואיורים פחות מפורסמים של אותו אמן. 77.127.22.193 20:18, 19 ביולי 2016 (IDT)
ודאי שיש עוד ציורים ואיורים פחות מפורסמים שלו,אבל אני לא מודע לעוד תמונה שייתכן והיא דיוקן עצמי שלו.המקיסט- שיחה 21:45, 19 ביולי 2016 (IDT)

גל גדות[עריכת קוד מקור]

גל גדות היא דוגמנית ושחקנית קולנוע ישראלית. בישראל היא זכתה בתחרות מלכת היופי 2004 ובהוליווד היא ידועה בתפקידיה כג'יזל בסרטי מהיר ועצבני ווונדר וומן בסרטי היקום הקולנועי של DC קומיקס. גדות שירתה בצה"ל בתפקיד מדריכת כושר והצטלמה לפרויקט "נשות צבא ההגנה לישראל" של המגזין מקסים.

ללא זכות הצבעה

 • Symbol oppose vote.svg נגד - בניגוד לתמונה של אלויס, אין כאן שום עיצוב תמונה או משהו. סתם צילום של רגע משעמם, של אישה מפורסמת. אני בטוח שאפשר למצוא הרבה תמונות יותר מעניינות של אותה אישה. 77.127.22.193 20:16, 19 ביולי 2016 (IDT)
  כרגע זו התמונה החופשית הטובה ביותר שיש (בדוק בויקישיתוף). ‏ MathKnight (שיחה) 21:41, 19 ביולי 2016 (IDT)
  אז לא חייבים תמונה של גל גדות. eman שיחה 23:28, 19 ביולי 2016 (IDT)

אלביס[עריכת קוד מקור]

אלביס פרסלי, זמר אמריקאי, מהזמרים המצליחים בכל הזמנים. פעל במהלך שנות החמישים, השישים והשבעים. זכה לכינוי "מלך הרוק אנד רול", או בכינוי המקוצר "המלך". בנוסף, היה שחקן קולנוע מצליח והשתתף ב-33 סרטים.

יופיטר (ושאר דמויות מהמיתולוגיות)[עריכת קוד מקור]

 • תמיהה - שלוש אפשרויות, זו שיטה לעקוף את הכלל: "כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע."? חחחחח Face-smile.svgFace-smile.svgFace-smile.svgOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 13:16, 21 ביולי 2016 (IDT)
אולי קצת... קריצה צחוק גדול Face-smile.svg המקיסט- שיחה 13:30, 21 ביולי 2016 (IDT)

אפשרות א'[עריכת קוד מקור]

פסל שיש של האל הרומי יופיטר משנת 200 בקירוב (שעבר כמה שיפוצים במאה ה-19). במיתולוגיה הרומית, יופיטר היה ראש האלים ופטרונה של המדינה הרומאית, האל החשוב והמכובד ביותר בפנתאון האלים הרומי. הוא היה ממונה על החוק והצדק, על שמירת הסדר הציבורי וכן על השמים, האור והרעם, מקבילו היווני הוא האל זאוס. יופיטר היה בנם של סטורנוס ואופס, ואחיהם של יונו, נפטון, פלוטו, וסטה וקרס. הוא נישא לאחותו יונו, מלכת האלים, ויחד עמה הביא לעולם את אל המלחמה מרס, אלת הנעורים יובנטאס ואת אל האש והנפחים וולקן. יופיטר תואר כגבר בוגר, רב עוצמה ומעורר כבוד. בין סמליו המוכרים הברק והעיט, שמפעם לפעם שימש גם כשליחו המעביר מידע והוראות לבני האדם.
 • לא ראיתי תמונות מומלצות בנושא הזה הרבה זמן. המקיסט- שיחה 10:48, 21 ביולי 2016 (IDT)

אפשרות ב'[עריכת קוד מקור]

הציור "תטיס ויופיטר", מאת הצייר ז'אן דומיניק אנגר, משנת 1811. בציור מתוארת הנימפה תטיס, אמו של אכילס, מתחננת על חיי בנה בפני יופיטר, מקבילו הרומי של האל זאוס.
יכול להיות, היא בהחלט נראית דומה לתטיס שבציור.המקיסט- שיחה 11:31, 21 ביולי 2016 (IDT)

אפשרות ג'[עריכת קוד מקור]

ציור של Antoine Borel מהמאה ה-18 של תטיסנימפות הים) מטבילה את בנה, אכילס, בנהר, על מנת להפוך אותו לבלתי מנוצח, תוך שהיא מחזיקה אותו בעקב הרגל שלו.
 • ועם בענייני תטיס (ואכילס) עסקינן, זו תמונה טובה יותר של תטיס (בתור פמיניסט, זו תמונה יותר מכבדת, ולכן לדעתי זו עדיפה יותר מהקודמת) לא משנה, השנייה (שוב) גם בסדר לדעתי. אבל עדיין, הצעתי את אפשרות זו בלי קשר, כי גם היא נראית לי טובה.המקיסט- שיחה 11:10, 21 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד מבקר המדינה - שיחה 23:46, 21 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד BAswim - שיחה 15:57, 22 ביולי 2016 (IDT)

אוח[עריכת קוד מקור]

מראה קדמי של אוח וירג'יניה. אוח זה הוא מדורסי הלילה הגדולים בעולם והגדול ביותר ביבשת אמריקה. הוא מגיע לאורך 45-65 ס"מ ומשקלו מגיע עד ל2 וחצי ק"ג. האוח הוא טורף-על היכול לצוד את רוב המינים הקטנים והבינוניים באמריקה, עד לגודל של אווז או אף קויוט קטן. הוא צד אפילו עופות דורסים קטנים יותר. הוא יוצא לציד בערבים.

משתמשון - שיחה 11:52, 21 ביולי 2016 (IDT)

פלאונטולוגיה[עריכת קוד מקור]

איור גולגולת מאובנת של טריצרטופס מהמין Triceratops flabellatus מאת הפלאונטולוג האמריקאי פרופ' עותניאל צ'ארלס מארש. מארש גילה סוגים ומינים רבים של דינוזאורים, בהם הסוג טריצרטופס שהיה דינוזאור גדול בעל קרניים. מארש גילה "מינים" רבים של טריצרטופס, אך ניתוח מאוחר יותר גילה שרק שניים מהם הם מינים תקפים. למרות זאת, המונוגרפיה שכתב ואייר מארש ביחד עם ג'ון בל האטצ'ר וריצ'רד סוואן לול נחשבת עד היום לאחד הטקסטים המכוננים בחקר הצרטופסים.

ביל קלינטון והאפיפיור יוחנן פאולוס השני (או: "מבט אל העתיד")[עריכת קוד מקור]

נשיא ארצות הברית ביל קלינטון והאפיפיור יוחנן פאולוס השני, בעת ביקורו של האפיפיור בדנוור, קולורדו בשנת 1993. יחסי ארצות הברית-הכס הקדוש ידעו עליות ומורדות ובמשך 116 שנים, מ-1867 ועד 1984, לא היו בין הדמוקרטיה הגדולה בעולם ובין נציגות הדת הקתולית יחסים דיפלומטיים. מאז מייצג את ארצות הברית שגריר בותיקן ואת הכס הקדוש מייצג נונציו (שליח אפיפיורי) בוושינגטון די. סי.

כרם אדום[עריכת קוד מקור]

הכרם האדום הוא ציור שמן מעשה ידי הצייר ההולנדי וינסנט ואן גוך, היצירה היחידה שלו שנמכרה עוד בימי חייו. הקונה הייתה הציירת אנה בוש. בהמשך התמונה נרכשה על ידי האספן סרגיי שצ'וקין ובעקבות המהפכה הבולשביקית הולאמה והועברה למוזיאון פושקין שבמוסקבה, בו מוצגת כיום.

ואן גוך. Corvus-TAU - שיחה 16:01, 21 ביולי 2016 (IDT)

האיש מאחורי הידיים השלובות[עריכת קוד מקור]

בתמונה הידועה בכינוי "האיש מאחורי הידיים השלובות" ("The man behind the crossed arms") נראה כינוס גדול של עובדים במספנת Blohm & Voss בהמבורג ב-13 בינואר 1936. כמעט כולם נראים בתמונה כשהם מצדיעים במועל היד הנאצי לאדולף היטלר, למעט אדם אחד המסרב להצדיע בהפגנתיות, ועומד בהתרסה כשידיו שלובות על חזהו. אדם זה זוהה כאוגוסט לנדמסרגרמנית: August Landmesser), שהיה נשוי לאישה יהודיה בניגוד לחוקי נירנברג. תמונה זו משמשת רבים כסמל להתנהגות מוסרית אמיצה.

תמונה חשובה. מבקר המדינה - שיחה 08:47, 22 ביולי 2016 (IDT)

גיבון[עריכת קוד מקור]

גיבון לבן יד על עץ בתאילנד. הגיבון הוא מין בסוג גיבון גיבון שבמשפחת הגיבונים. הם קרוביהם הרחוקים של קופי האורנגאוטן, הגורילה, השימפנזה והאדם. הם חיים ביערות דרום מזרח אסיה וחיים בין ענפי העצים. הגיבונים ידועים בעיקר ביכולתם לקפוץ מעץ לעץ בלי לרדת לקרקע. רבים מהגיבונים נמצאים בסכנת הכחדה.

משתמשון - שיחה 15:28, 22 ביולי 2016 (IDT)

שועל מצוי[עריכת קוד מקור]

שועל מצוי בשמורת גמלא. מאז ימי קדם חוברו אודות השועל אגדות רבות בזכות עורמתו ופיקחותו הרבה, על אף שבטבע רוב הטורפים האחרים אינם נופלים ממנו בתבונתם. בישראל, השועל המצוי הוא הנפוץ מבין מיני השועלים. הוא נפוץ בעיקר בחבל הים-תיכוני, אך אוכלוסייתו מתרחבת דרומה בעיקר בעקבות יישובים ובסיסי צה"ל. השועל הוא אוכל-כל ובתפריטו נכללים מכרסמים, עופות, חרקים, לטאות, ביצים ופירות, כמו כן, בקרבת מקומות יישוב השועל ניזון גם משאריות מזון של האדם.

עוד תמונה של משתמש ישראלי בויקימדיה, Artemy Voikhansky, שהעלה ותרם המון תמונות איכות מדהימות של בע"ח מישראל. מינוזיג - שיחה 16:09, 22 ביולי 2016 (IDT)

צבע[עריכת קוד מקור]

צַבָּע הודי צובע גרם מדרגות באמצעות מברשת. צבע הוא אדם שמקצועו סיוד וצביעה של קירות ודלתות. מלאכתו של הצבע נעשית בשני הקשרים: במסגרת פעולות הגימור של בניין חדש, שבהן יש לצבוע את הקירות, המשקופים והדלתות בבניין זה; ובמסגרת התחזוקה השוטפת של בניינים קיימים.

תומר - שיחה 20:38, 22 ביולי 2016 (IDT)

ניקולה טסלה[עריכת קוד מקור]

תמונתו המפורסמת של ניקולה טסלה יושב וקורא לצד הציוד שלו, תוך כדי פעולת גרסה מתקדמת של סליל טסלה היוצר מתח חשמלי גבוה. זוהי תמונת יחסי ציבור משנת 1899 לערך. התמונה צולמה למעשה בשני שלבים - בראשון הסליל היה בפעולה, ורק בשלב השני בו הסליל כבוי נכנס טסלה לחדר וצולם גם הוא. ניקולה טסלה היה פיזיקאי, מהנדס חשמל וממציא אמריקאי ממוצא סרבי. טסלה נחשב בעיני רבים כאחד מגדולי הממציאים בכל הזמנים וגדול מהנדסי החשמל.

תומר - שיחה 20:45, 22 ביולי 2016 (IDT)

האגם-אור ירח[עריכת קוד מקור]

האגם-אור ירחאנגלית: The Pond—Moonlight) הוא שמו של תצלום שיצר הצלם אדוארד סטייכן בשנת 1904. בתמונה נראה אגם באמצע יער, כאשר הירח מופיע בין העצים המשתקפים באגם. בפברואר 2006 מכר מוזיאון המטרופוליטן לאמנות את אחד מעותקי התמונה בסכום של 2.9 מיליון דולרים - הסכום הגבוה ביותר ששולם עבור תצלום במכירה פומבית עד אותה עת.

תצלום מיוחד שיש עליו ערך. מבקר המדינה - שיחה 04:49, 24 ביולי 2016 (IDT)

נוף העיר דלפט[עריכת קוד מקור]

נוף העיר דלפט (הולנדית: Gezicht op Delft) הוא ציור מעשה ידי הצייר ההולנדי יאן ורמיר, אשר הושלם בשנת 1660 או 1661. בציור נראית העיר דלפט בה חי ופעל ורמיר. הוא מוצג כיום במוזיאון מאוריצהאוס בהאג.

ציור יפה. מבקר המדינה - שיחה 02:36, 25 ביולי 2016 (IDT)

תורמוס כחול-לבן[עריכת קוד מקור]

תורמוס ההרים (שם מדעי: Lupinus pilosus) הוא פרח במשפחת הקטניות ותת-משפחת הפרפרניים שאנדמי לארץ ישראל. הוא פורח בסוף החורף ובאביב, מפברואר עד אפריל. תורמוס ההרים בולט בשל הפריחה שלו, בצבע כחול עז, כאשר בפרח משובצים כתמים לבנים. תורמוס ההרים הוא ערך טבע מוגן בישראל.

עוד פרח יפה ומרשים. ‏ MathKnight (שיחה) 10:17, 26 ביולי 2016 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד חזק המקיסט --- על דא ועל הא 10:25, 26 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד (שימנשמע?) מה, אין? 18:21, 26 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד מבקר המדינה - שיחה 20:22, 26 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד רדיומן - שיחה 09:47, 27 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אני לא רואה סיבה לשים צילום של הפרח כשהוא לא בטבע. מה עוד שבערך יש תמונות יותר טובות (אם כי יש שם יותר מדי). eman שיחה 15:50, 27 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. אגב, הביטוי יותר מדי מחמיא בשביל גלריה מפלצתית כזאת. צריך בדחיפות מדיניות בקשר להוספת גלריות ענקיות בערכים קצרים - התופעה הזאת הולכת ומחמירה. בקצב הזה אפשר לאחד את הויקישיתוף עם הויקיפדיה. Face-smile.svg מנחם.אל - שיחה 16:08, 27 ביולי 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. תמונה מקסימה Danalif - שיחה 16:14, 27 ביולי 2016 (IDT)