יחסי מדגסקר–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי מדגסקר–שווייץ
מדגסקרמדגסקר שווייץשווייץ
Madagascar Switzerland Locator.png
מדגסקר שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
581,795 39,516
אוכלוסייה
28,327,459 8,711,546
תמ"ג (במיליוני דולרים)
44,419 588,472
תמ"ג לנפש (בדולרים)
1,568 67,551
משטר
רפובליקה רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי מדגסקר–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין רפובליקת מדגסקר לבין הקונפדרציה השווייצרית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין רפובליקת מדגסקר לבין הקונפדרציה השווייצרית מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי, היחסים הדיפלומטיים שבין מדגסקר לשווייץ הם יחסים דיפלומטיים עם מסורת ארוכה של חברות המתבטאת במעלות רבות בשיתופי פעולה כלכליים, חברתיים ותרבותיים, במיוחד דרך ארגונים לא ממשלתיים.

שווייץ הראתה לראשונה עניין במדגסקר במהלך המאה התשע עשרה, במיוחד במגזר הכלכלי. מיסיונרים קתולים ופרוטסטנטים כאחד החלו לפתח את המקום והתיישבו בו. האי קיבל את עצמאותו מצרפת בשנת 1960 ושווייץ הכירה בעצמאותו באופן מידי. היחסים הדיפלומטיים עם המדינה הצעירה כוננו ב-1961, שנה לאחר מכן.

לאחר שפתחה קונסוליה כללית באנטננריבו לשנים הראשונות של עצמאות המדינה, שווייץ פתחה שגרירות ובראשה הממונה על היחסים והחל משנת 2007 שגריר תושב במדינה.

מדגסקר הייתה למשך זמן רב מדינה מועדפת לשיתוף פעולה שווייצרי בפיתוח. ב-1998 נסגר משרד שיתוף הפעולה השווייצרי באנטננריבו. ב-2001 יצאה לדרך תוכנית לקידום ממשל תקין ולקידום הכלכלה המקומית. התוכנית שינתה את מתכונת פעולתה בשנת 2013.

שווייצרים במדגסקר[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי הלשכה השווייצרית המרכזית לסטטיסטיקה, בסוף שנת 2015 התגוררו במדגסקר ארבע מאות שישים ושמונה אזרחים שווייצרים. שווייצרים רבים נוכחים באיים כתיירים או שלוקחים חלק בתוכניות שיתוף הפעולה המופעלות במדינה על ידי ארגונים לא ממשלתיים שונים.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שווייץ מיוצגת במדגסקר בדרג השגרירות באמצעות שגרירות רשמית שהיא מחזיקה באנטננריבו, בירת המדינה.[1]
  • מדגסקר אינה מיוצגת בשווייץ בדרג השגרירות. מדגסקר מיוצגת בשווייץ בדרג הקונסולרי באמצעות שתי קונסוליות שהיא מחזיקה בערים: ציריך,[2] וז'נבה.[3]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]