יחסי מאוריציוס–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי מאוריציוס–שווייץ
מאוריציוסמאוריציוס שווייץשווייץ
Mauritius Switzerland Locator.png
מאוריציוס שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
2,030 39,516
אוכלוסייה
1,271,768 8,654,622
תמ"ג (במיליוני דולרים)
28,270 523,100
תמ"ג לנפש (בדולרים)
22,229 60,442
משטר
רפובליקה רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי מאוריציוס–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין רפובליקת מאוריציוס לבין הקונפדרציה השווייצרית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין רפובליקת מאוריציוס לבין הקונפדרציה השווייצרית מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי: "היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין מאוריציוס לבין הקונפדרציה השווייצרית הם יחסים דיפלומטיים חמים, כאשר מאוריציוס מהווה שותפת הסחר השנייה בגודלה של שווייץ באפריקה שמדרום לסהרה."

שווייץ מינתה קונסול כבוד היושב בפור לואי, בירת מאוריציוס, ב-1862. הוא ויורשו שלו נשארו בתפקיד עד שנת 1910. עם העצמאות של מאוריציוס כוננה מחדש הקונסוליה הרשמית השווייצרית בפור לואי, כשהפעם היא בדרג קונסוליה כללית ולא בדרג קונסוליית כבוד.

כחברה בלה פרנקופוני, מאוריציוס אירחה את ועידת הפרנקופוני של שנת 1993, בה השתתף הנשיא השווייצרי באופן רשמי.

האי מאוריציוס הפך ליורשו של שווייץ בתפקיד יו"ר לשכת הפורום העולמי להגירה ופיתוח בשנת 2012. על פי משרד החוץ השווייצרי, הדבר מהווה אינדיקציה לשיתוף הפעולה ההדוק בין רשויות שתי המדינות בתחום זה.

כאשר נכנסה שווייץ לאזור שנגן באמצעות חתימה על אמנת שנגן בדצמבר 2008, העבירה שווייץ פטור מאשרה לאזרחי מאוריציוס החל מ-1 ביוני 2009. הסכם הדדי בנושא בין שתי המדינות נכנס לתוקפו באוקטובר 2010.

שווייצרים במאוריציוס[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי הלשכה השווייצרית המרכזית לסטטיסטיקה, בשנת 2015 התגוררו באי מאוריציוס שבע מאות שלושים ושבעה אזרחים שווייצרים, מלבדם, נוכחים באי שבעה עשר אלף תיירים שווייצרים בממוצע המגיעים לשם מדי שנה.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שווייץ אינה מיוצגת במאוריציוס בדרג השגרירות. שווייץ מיוצגת במאוריציוס בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה בפור לואי, בירת המדינה.[1] שווייץ האמינה את שגרירותה שבפרטוריה, בירת דרום אפריקה, על מאוריציוס.
  • מאוריציוס אינה מיוצגת בשווייץ, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי. מאוריציוס האמינה את שגרירותה שבפריז, בירת צרפת הסמוכה, על ושווייץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]