יחסי קומורו–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
יחסי קומורו–שווייץ
קומורוקומורו שווייץשווייץ
Comoros Switzerland Locator.png
קומורו שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
2,235 41,277
אוכלוסייה
846,281 8,403,994
תמ"ג (במיליוני דולרים)
1,319 523,100
תמ"ג לנפש (בדולרים)
1,559 62,244
משטר
רפובליקה פדרלית רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי קומורו–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים שבין האיחוד של איי קומורו לבין הקונפדרציה השווייצרית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין הקונפדרציה השווייצרית לבין האיחוד של איי קומורו מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי, היחסים שבין שתי המדינות הם יחסים רגועים ולא אינטנסיביים, אך עלו מספר דרכים לגרום לשיתופי הפעולה שבין שתי המדינות להניב פירות. בעיקר בתחום המלגות והתמיכה בארגונים בלתי-ממשלתיים.

שנתיים לאחר עצמאותה של קומורו מצרפת ב-1975, כוננה שווייץ יחסים דיפלומטיים רשמיים עם המדינה הצעירה. משנת 1977 עד שנת 2007 השגרירות השווייצרית בטנזניה הייתה אחראית על היחסים עם קומורו. מאז 2007 השגרירות השווייצרית באנטננריבו, בירת מדגסקר הסמוכה, אמונה על קומורו. באפריל 2012 שוחחו השגריר השווייצרי ובעלי תפקידים שונים מקומורו תוך מטרה למנף ולהעמיק את שיתופי הפעולה שבין שתי המדינות.

על פי הלשכה השווייצרית המרכזית לסטטיסטיקה, שנים עשר אזרחים שווייצרים התגוררו בקומורו בסוף שנת 2015. עם זאת, קיימת נוכחות מתמדת של שווייצרים באיים למטרות תיירות.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שווייץ אינה מיוצגת בקומורו בדרג השגרירות. שווייץ מיוצגת בקומורו בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה במורוני, בירת המדינה.[1] שווייץ האמינה את שגרירותה שבאנטננריבו, בירת מדגסקר הסמוכה, על קומורו.
  • קומורו אינה מיוצגת בשווייץ, הן בדרג השגרירות והן בדרג הקונסולרי.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]