יחסי בחריין–שווייץ

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יחסי בחריין–שווייץ
בחרייןבחריין שווייץשווייץ
Bahrain Switzerland Locator.png
בחריין שווייץ
שטחקילומטר רבוע)
760 39,516
אוכלוסייה
1,754,288 8,711,546
תמ"ג (במיליוני דולרים)
73,870 588,472
תמ"ג לנפש (בדולרים)
42,108 67,551
משטר
מונרכיה חוקתית רפובליקה קונפדרטיבית

יחסי בחריין–שווייץ הם היחסים הדיפלומטיים הרשמיים בין ממלכת בחריין ובין הקונפדרציה השווייצרית.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בין ממלכת בחריין לבין הקונפדרציה השווייצרית מתקיימים יחסים דיפלומטיים רשמיים. על פי משרד החוץ השווייצרי, היחסים הדיפלומטיים שבין ממלכת בחריין לבין הקונפדרציה השווייצרית הם יחסים דיפלומטיים חמים וידידותיים בהם שיתופי פעולה רבים, בעיקר בתחומי הכלכלה, המסחר והגנה על זכויות האדם.

שווייץ הכירה בעצמאותה של המדינה מהממלכה המאוחדת באותה השנה בה זכתה בה, 1971. שווייץ כוננה עמה יחסים דיפלומטיים רשמיים באותה השנה.

על פי הלשכה השווייצרית המרכזית לסטטיסטיקה, בסוף שנת 2018 התגוררו בבחריין מאה ושישה אזרחים שווייצרים.

יחסים כלכליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בחריין היא מרכז מסחר אזורי חשוב ומיקומו הגאוגרפי בלב המפרץ הפרסי הופך אותו גם למיקום אטרקטיבי לפעולות של מוסדות פיננסיים שווייצרים. שווייץ ובחריין חתמו על הסכם בנושא תעופה אזרחית בשנת 1986, לאחר מכן בשנת 2004 חתמו על אמנה למניעת כפל מס בתחבורה אווירית וימית. הסכם סחר חופשי בין איגוד הסחר החופשי האירופי לבין מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ נכנס לתוקפו בשנת 2014.

נציגויות דיפלומטיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • שווייץ אינה מיוצגת בבחריין בדרג השגרירות. שווייץ מיוצגת בבחריין בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה במנאמה, בירת המדינה.[1] שווייץ האמינה את שגרירותה שבאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות הערביות הסמוכה, על בחריין.
  • בחריין אינה מיוצגת בשווייץ בדרג השגרירות. בחריין מיוצגת בשווייץ בדרג הקונסולרי באמצעות קונסוליה רשמית שהיא מחזיקה בעיר ז'נבה.[2] בחריין האמינה את שגרירותה שבפריז, בירת צרפת הסמוכה, על שווייץ.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]