ימימה מזרחי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הרבנית ימימה מזרחי

ימימה מזרחי (נולדה בי"ז בתמוז ה'תשכ"ז) היא רבנית ודרשנית פופולרית בקרב נשים.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולדה לאלינתן ותרצה רוטשילד וגדלה בשכונת בית וגן בירושלים. למדה באולפנת חורב ושירתה בשירות לאומי כמטפלת בקשישים. לאחר מכן למדה משפטים באוניברסיטה העברית. בעלת הסמכה כטוענת רבנית. נשואה לרב חיים מזרחי, עורך דין ומקובל המלמד בישיבה בירושלים. מתגוררת בשכונת שערי חסד בירושלים ואם לתשעה ילדים. אחד מילדיה נפטר בצעירותו ממום לב מולד[1].

כדרשנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-2001 החלה למסור שיעורים בביתה בנושא פרשת השבוע בשם "פרשה ואישה". היא מעבירה שיעורים שבועיים בפני אלפי נשים. השיעורים מיועדים לנשים בלבד וההשתתפות בהם כרוכה בתשלום סמלי.

הרצאותיה של הרבנית מזרחי עוסקות בפרשת השבוע במבט נשי, תוך בקיאות במקורות תורניים. ההרצאות נוגעות בנושאים כמו מעמד האישה ותפקידיה, זוגיות והורות. סגנון שיעוריה כולל הומור והתייחסות ישירה לאבות האומה, דבר שהוביל גם להתנגדות כלפיה[דרוש מקור]. השיעורים כוללים גם התייחסות אקטואלית המקושרת לפרשת השבוע. היא מדגישה את חשיבות השמחה ומתנגדת לסגפנות. היא תומכת בטיפוח הגוף והלבוש הנשי.

שיעורי הרבנית מזרחי נערכים על ידי יקרת פרידמן ומופצים לאלפי נשים. השיעורים השבועיים ניתנים לצפייה באתר 'אשירה'. על פי פרידמן, בשיעורים צופות מדי שבוע עשרות אלפי נשים. הצפייה מוגבלת באמצעות קוד, גם כדי למנוע את הצפייה מגברים.

לרבנית מזרחי פינות קבועות ביום שישי בבוקר ברשת מורשת ובקול ברמה וביום רביעי ברדיו קול חי.

לקראת הבחירות לכנסת ה-20 בשנת 2015 תמכה במפלגת יחד בראשות אלי ישי[2].

קהל היעד שלה כולל דתיות לאומיות, חוזרות בתשובה, חרדיות ואף חילוניות. הרבנית מזרחי נותנת ברכות ועצות לנשים המבקשות זאת.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]