לדלג לתוכן

סטיב בורדן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף סטינג (מתאבק))
סטיב בורדן
סטינג, מרץ 2015
סטינג, מרץ 2015
לידה 20 במרץ 1959 (בן 65)
נברסקה שבארצות הברית
שם במה סטינג
כינוי אייקון
משקל 110 ק"ג
גובה 1.88 מטר
לאום אמריקאי
קריירה מקצוענית 1 בנובמבר 19852 באפריל 2016 (30 שנה)
מאמנים ביל אנדרסון
רד בסטייאן
ג'ורג'יו מארדונה
טרי פאנק
ליגות WCW
TNA
AEW WWE
תרגילי סיום Scorpion Death Drop
Scorpion Deathlock
היכל התהילה 2016

סטיב בורדן (נולד ב-20 במרץ 1959 באומהה, נברסקה) הוא מתאבק אמריקאי המתאבק ב-AEW.

הוא מזוהה עם הדמות "סטינג" בגילומו, שסמל ההיכר שלה הוא עקרב מסוגנן המתנוסס על בגדיה ואביזריה.

בורדן נשוי לסו, ולהם שני בנים ובת. באוגוסט 1998 הוא הכריז כי היה לנוצרי דתי והוא אף נושא בתפקיד של דיאקון בכנסייה.

הוא הופיע בתפקידי אורח במספר סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה. סרט ביוגרפי אודות הקריירה שלו בשם "Sting: Moment of Truth" יצא בשנת 2004 לשוק הוידאו הביתי.

בורדן החל להתאבק בשנת 1986 עם חברו הטוב כשגילם דמות בקבוצת מתאבקים בשם "צוות הכוח של ארצות הברית" שהורכבה ממפתחי גוף ("בודי בילדרס") לשעבר. צוות זה התפרק עד מהרה ובורדן החליפו בצוות "בלייד ראנרס" בחברת ההיאבקות UWF, שם כיכב לצד המתאבק אולטימט ווריור ("הלוחם המושלם"). גם צוות זה התפרק כאשר שותפו של בורדן עזב את ה-UWF. בורדן נותר כמתאבק בודד והחל מגלם את דמותו של "סטינג" ("העוקץ").

במהלך שנות הקריירה שלו בורדן השתתף בעלילות רבות אשר נכתבו עבור הדמות סטינג. דמות זו הייתה פופולרית ואף "זכתה באליפות" פעמים מספר. העלילות שלו כללו פציעות, פרישות וחזרות מדומות רבות בתיאום עם העלילה.

דמותו של סטינג ב-WCW

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בורדן הצטרף כסטינג ל-WCW כאשר זו רכשה את UWF ב-1987. בקרב הפתיחה של האירוע "סטארקייד" (האירוע הראשון ששודר בשיטת "שלם וצפה" בWCW) סטינג התאבק יחד עם מייקל הייז וג'ימי גארווין מול אדי גילברט, ריק סטיינר ולארי זביסקו בקרב שהסתיים בתיקו לאחר שנגמרה מגבלת 15 הדקות לקרב.

סטינג ביסס את עצמו ככוכב עולה, וקיבל קרבות חשובים בארגון. באירוע "התנגשות האלופים" הראשון, הוא נלחם מול ריק פלייר על אליפות ה-NWA (האליפות הבכירה בארגון), אך הקרב נגמר בתיקו לאחר 45 דקות. לאחר שסטינג המשיך להפסיד לפלייר בקרבות שלא שודרו בטלוויזיה, הוא נלחם מול קבוצת "ארבעת הפרשים" של פלייר, כשהוא מצטוות עם ניקיטה קולוף ונלחם מול אלופי הזוגות, ארן אנדרסון וטולי בלנשארד. סטינג המשיך להתחרות מול אלופים כמו אלוף הטלוויזיה, מייק רוטונדו, ואלוף ארצות הברית, בארי ווינדהאם, ובסטארקייד 1988, שנה לאחר הבכורה שלו, הוא הצטוות יחד עם דאסטי רודס מול אלופי הזוגות, הרוד ווריורס (בעברית: "לוחמי הדרכים").

במרץ 1989, סטינג ניצח את רוטונדו וזכה בתואר הטלוויזיה. ביוני, הוא הגן על התואר מול "גרייט מוטה", אך לאחר שהקרב הסתיים במחלוקת סטינג הופשט מהתואר. סטינג ומוטה המשיכו להילחם על התואר הפנוי, אך אף אחד מהם לא זכה בו כיוון שהקרבות תמיד הסתיימו בפסילה. בספטמבר, מוטה זכה בתואר בקרב בלי פסילות.

ביוני, לאחר שריק פלייר הגן על תארו מול טרי פאנק, מוטה תקף את פלייר וסטינג נחלץ לעזרת יריבו הוותיק. היריבות נמשכה עד אוקטובר כשסטינג ופלייר ניצחו את מוטה ופאנק בקרב כלוב. במהלך הברית שלו עם פלייר, סטינג הצטרף לקבוצת "ארבעת הפרשים" בהנהגתו של פלייר יחד עם אוליי וארן אנדרסון.

בסטארקייד 1989, סטינג זכה בטורניר "בתים" שכלל גם את מוטה, לקס לוגר וריק פלייר. הזכייה נתנה לסטינג קרב על התואר מול פלייר, מה שגרם למתח בין הפרשים.

יריבות עם הפרשים (1990-1991)

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בפברואר 1990, הפרשים סילקו את סטינג מהקבוצה שלהם, אחרי שסירב לוותר על הקרב מול פלייר. באותו ערב, כשסטינג ניסה להתערב בקרב כלוב שכלל את הפרשים, הוא נפצע בברכו. בהיעדרו, WCW רצו שלקס לוגר, חברו של סטינג, יזכה בתואר וסטינג אכן ליווה את לוגר לקרבות על התואר. אולם לוגר הפסיד לאחר שפלייר שכנע את הכותבים שהוא צריך להפסיד את התואר לסטינג.

ביולי, סטינג החלים וניצח את פלייר בקרב על התואר. הוא הגן על התואר בהצלחה מול מתאבקים כמו פלייר וסיד וישס. באוקטובר, נראה כאילו סיד ניצח את סטינג בקרב על התואר, אך הוא בעצם הצמיד את בארי ווינדהאם, חבר בקבוצת הפרשים שהתחזה לסטינג. סטינג הופיע והצמיד את וישס.

במהלך הכהונה שלו בתור אלוף, איש במסכה שנודע בתור "העקרב השחור" התחיל לתקוף את סטינג. באירוע סטארקייד של חודש דצמבר, סטינג ניצח את העקרב בקרב כלוב, ולאחר הקרב התגלה שהאיש במסכה הוא ריק פלייר.

בינואר 1991, סטינג הפסיד את התואר לריק פלייר. באותו חודש, WCW פרשו מה-NWA והכירו בפלייר בתור אלוף העולם שלהם.

סטינג נלחם יחד עם לקס לוגר מול האחים סטיינר בפברואר, והפסיד לאחר שניקיטה קולוף תקף את לוגר. סטינג התחיל יריבות עם קולוף. לאחר מכן, הוא זכה באליפות ארצות הברית לפני שהפסיד אותו לריק רוד. הוא גם זכה בקרב מרובה משתתפים על טבעת כבוד. בסוף שנת 1991, הוא התחיל יריבות עם "הברית המסוכנת" - קבוצה שמנהיגה היה המנהל פול אי דיינג'רסלי, שרצה להשמיד את WCW שפיטרה אותו, ולכן הקבוצה סימנה את סטינג, שהיה הסמל של WCW. סטינג התחיל יריבות עם חברו לשעבר, ואלוף ה-WCW באותה התקופה, לקס לוגר. לאחר שניצח כמה מחברי הברית, ובעיקר את ריק רוד, סטינג זכה באליפות ה-WCW הראשונה שלו בפברואר 1992, כשניצח את לוגר. היריבות עם הברית הסתיימה במאי, כשסטינג והצוות שלו (ריקי סטימבוט, דאסטין רודס, ניקיטה קולוף ובארי ווינדהאם) ניצחו את הברית (רוד, אוסטין, ארן אנדרסון, לארי זביסקו ובובי איטון).

באפריל, סטינג הגן על התואר שלו מול ביג ואן ויידר, ששקל 200 קילו. ויידר שבר לסטינג את הצלעות במהלך הקרב. ביולי, סטינג הגן על התואר שוב מול ויידר, אך הפסיד לו את התואר. במשך שאר השנה הוא התחרה מול קקטוס ג'ק, ג'ייק רוברטס וביג ואן ויידר שהפסיד את התואר שלו.

לאחר שוויידר זכה שוב בתואר, סטינג המשיך את היריבות איתו ב-1993, כשהוא הפסיד לו בקרב רצועה במרץ. סטינג זכה בתואר במופע לא מצולם במרץ 1993 בלונדון, אך כעבור 6 ימים הפסיד לוויידר שוב את התואר בדבלין. סטינג הצטוות יחד עם דייבי בוי סמית' מול ויידר וסיד וישס ביולי, אולם הוא לא זכה בתואר אלא ריק פלייר, שחזר מתקופה ב-WWF.

סטינג היה ביריבות עם ויידר ורוד בחצי הראשון של שנת 1994, וזכה בתואר הבינלאומי מרוד באפריל. במהלך קרב חוזר מול רוד, רוד נפצע בגבו ונאלץ לפרוש מהזירה. לאחר מכן סטינג הפסיד את התואר לאלוף הWCW ריק פלייר ביוני. את החצי השני של שנת 1994 ורוב שנת 1995, סטינג בילה כשהצטוות עם האלק הוגאן, שרק הגיע לWCW, מול קבוצת "צינוק האבדון" של קווין סאליבן.

סטינג זכה בתואר ארצות הברית ביולי 1995. בתוכנית ה"נייטרו" הראשונה בספטמבר, סטינג הפסיד לפלייר בפסילה לאחר התערבות מארן אנדרסון. לפני שהקרב התחיל, חברו של סטינג, לוגר, חזר לארגון לאחר שלוש שנות היעדרות. לאחר שסטינג (בצוות של הוגאן) ניצח את הצוות של סאליבן, פלייר שכנע את סטינג להיות השותף שלו בקרב מול ארן אנדרסון ובריאן פילמן. בקרב, פלייר בגד בסטינג והצטרף לפילמן ולאנדרסון ביצירת "ארבעת הפרשים" מחדש, יחד עם כריס בנואה. למחרת היום, סטינג ניצח את פלייר. בנובמבר, סטינג עוד פעם ניצח את פלייר, ומאוחר יותר השתתף בקרב של 60 אנשים על התואר העולמי הפנוי, שהזוכה בו היה רנדי סאבאג'.

סטינג הפסיד את תואר ארצות הברית לקאנסוקי סאסאקי בנובמבר. בסטארקייד, הוא ניצח את סאסאקי בקרב שאינו היה על התואר וזכה עבור WCW ב"גביע ההיאבקות העולמי". מאוחר יותר, סטינג ולוגר הפסידו לפלייר בקרב שבו המנצח מקבל קרב על התואר מול סאבאג'. פלייר זכה בתואר.

דמות "העורב"

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת 1996, מראהו של סטינג החל להשתנות: הוא גידל שיער שחור וארוך בניגוד לשיערו הבלונדיני. בנוסף, הוא החל ללבוש מכנסים שחורים עם סמל עקרב עליהם. למרות זאת, הוא שמר על צבע הפנים הצבעוני שלו. לאחר שלוגר חזר לארגון, סטינג ולוגר החלו להצטוות ואף זכו בתוארי הזוגות ביחד. זאת למרות שדמותו של לוגר הייתה "רעה" ורימתה בקרבות באופן תדיר. בשלב מסוים, כשלוגר לא יכול היה להגן על התואר, בחר סטינג בבוקר טי שיגן על התואר ביחד איתו. הם פיתחו כבוד אחד כלפי השני כשסטינג העניק לבוקר טי ולאחיו קרב על תוארי הזוגות. בנוסף, סטינג קיבל קרב על תואר ה-WCW מול הענק, אבל הפסיד לאחר התערבות מלוגר. הוא ולוגר הפסידו את התארים לבוקר טי ואחיו בחודש יוני.

בקיץ 1996, סטינג היה הראשון שהתנגד לצמד האאוטסיידרים: קווין נאש וסקוט הול, שהגיעו לארגון מה-WWF והצהירו על כוונתם להשמיד אותו. הם גרמו לכאוס ב-WCW, ולכן סטינג נאלץ להילחם יחד עם לוגר ורנדי סאבאג' מולם ומול שותף מסתורי. את הקרב הול ונאש החלו ללא שותף, אולם מהר מאוד סטינג פגע בטעות בלוגר והקרב התאזן. לאחר מכן, הגיע האלק הוגאן אל הזירה והפתיע את כולם בתקיפה על סאבאג' אשר הפכה אותו לדמות ה"רעה". לאחר הקרב, השלושה יצרו את קבוצת ה-nWo וסטינג נאבק מולה.

סטינג ולוגר פנו ליריביהם הוותיקים מקבוצת ארבעת הפרשים, ריק פלייר וארן אנדרסון. הם ביקשו לאחד כוחות כדי להגן על WCW. פלייר ואנדרסון הסכימו, והוכרז קרב רביעיות בתוך כלוב לאירוע של ספטמבר. ה-nWo טענו שסטינג יצטרף אל הצוות שלהם, השמיעו הקלטה של סטינג בלימוזינה שלהם ופיתו את לוגר למגרש החנייה. לוגר הותקף בידי מי שנראה כמו סטינג. כעבור שישה ימים, באירוע, סטינג טען שזה לא היה הוא, אולם חבריו לא האמינו לו. לבסוף, סטינג המזויף נכנס אל הקרב, אולם אז הגיע סטינג האמיתי וחיסל את ה-nWo. לאחר ההתקפה עליהם, סטינג צעק על חבריו שלא האמינו לו ועזב את הקרב כשהוא משאיר אותם להפסיד.

למחרת היום סטינג הופיע ללא מוזיקת כניסה ודיבר לקהל. סטינג טען שלוגר לא סמך עליו למרות שסטינג האמין בו רבות בשנה האחרונה, ובנוסף טען שלאחר כל ההקרבה שלו עבור ה-WCW, אף אחד לא האמין לגרסתו. סטינג טען שהוא כבר לא נאמן ל-WCW והודיע על "פרישה" מהארגון. סטינג חזר כעבור חודש, כדי לתקוף את סטינג המתחזה שהמשיך להתנהג כמו סטינג הישן. ה-nWo הציעו לסטינג לנקום ב-WCW ולהצטרף אליהם, אולם סטינג אמר שהדבר היחיד שבטוח לגביו הוא שכלום לא בטוח. אלו היו מילותיו האחרונות למשך מעל שנה.

לאחר מכן, סטינג החל להופיע בגגות של אולמות התוכניות של WCW, לבוש בצבע פנים לבן, בדמות שקיבלה השראה מהסרט "העורב". באותה תקופה הוא החל להשתמש במחבט בייסבול שחור. סטינג החל להציע למתאבקי WCW לתקוף אותו עם המחבט, דבר שכולם סירבו לעשות. רנדי סאבאג' הצטרף אל סטינג בגגות לאחר שהוסבר שלא יוכל לחזור ל-WCW אם לא יצטרף ל-nWo. לאחר שסאבאג' הצטרף אל ה-nWo, דבר זה הופסק. במרץ, לאחר שה-nWo ניצחו פעם נוספת, סטינג ירד מהגג בכבל והחל לתקוף אותם. דבר זה סימן שסטינג מוכן לחזור ל-WCW. סטינג החל להשתמש בכפילים שלו ולתקוף מתאבקי nWo שחשדו בו. הוצעו לסטינג כמה חוזים לקרבות מול חברי nWo שונים, אולם סטינג הכה את כולם, כשהיה ברור שהוא רוצה להילחם מול הוגאן.

הקרב המצופה הגיע בדצמבר 1997. סטינג הפסיד להוגאן בתחילה לאחר "ספירה מהירה" של שופט, אולם ברט הארט, שערך את הבכורה שלו ב-WCW, אתחל את הקרב עם עצמו בתור שופט. סטינג הכריח את הוגאן להיכנע וזכה בתואר ה-WCW השלישי שלו. הוגאן מחה על ההחלטה וקיבל קרב חוזר למחרת היום, שנמשך אפילו לאחר שהתוכנית הסתיימה. הסיום שודר בתוכנית החדשה של WCW, ת'אנדר. הקרב הסתיים בצורה מעוררת מחלוקת וסטינג איבד את התואר שהפך לפנוי. לאחר מכן, סטינג הכריז על הוגאן כעל "אדם מת". ה-nWo החלו להתפצל כשסטינג זכה בתואר שוב בפברואר בעזרתו של רנדי סאבאג'. סטינג הגן על התואר מול הול, נאש ודיאמונד דאלאס פייג'. נאש וסאבאג' החלו להתפצל מה-nWo, כשנאש עזר לסאבאג' לנצח את סטינג ולזכות בתואר באפריל.

במאי, נאש וסאבאג' יצרו פלג חדש של ה-nWo: ה-nWo וולף פאק (להקת הזאבים). הקבוצה של הוגאן כונתה nWo הוליווד. שתי הקבוצות רצו את סטינג, כשהענק הצטרף להוליווד ואילו לוגר הצטרף לוולף פאק. לבסוף, סטינג הצטרף לוולף פאק והתחיל להשתמש במייק אפ אדום-שחור. כיוון שסטינג והענק, אלופי הזוגות, היו בקבוצות שונות, סטינג ניצח את הענק וקיבל את שתי חגורות הזוגות. סטינג העניק לנאש את החצי השני. סטינג ונאש נלחמו מול חברי ה-nWo היריבה, וביולי הפסידו את התארים לענק ולסקוט הול, זאת לאחר התערבות מצד ברט הארט. ברט וסטינג החלו יריבות שסבבה סביב המהלכים המסיימים הדומים של שניהם. באוקטובר, הארט ניצח את סטינג ופצע אותו עם אלת הבייסבול.

סטינג חזר במרץ 1999, בחזרה בלבוש שחור-לבן והחל לדבר יותר. סטינג זכה באליפות העולם החמישית שלו באפריל מדיאמונד דאלאס פייג', אולם הפסיד את התואר בחזרה אליו באותו יום. סטינג זכה בנשיאות WCW מריק פלייר, אולם פינה אותה לאחר שהצהיר שהוא פשוט לא רוצה את פלייר בהנהלה. לאחר מכן סטינג החל להצטוות עם הוגאן שוב. אולם בספטמבר, לאחר עזרה מלקס לוגר, סטינג זכה בתואר השישי שלו והפך שוב ל"רע". הקהל המשיך לעודד את סטינג למרות זאת. סטינג ניצח את הוגאן כעבור חודש בקרב בו הוגאן פשוט נשכב על המזרן והפסיד לו, אולם באותו לילה הפסיד את התואר לגולדברג.

למחרת היום, התואר הופשט מגולדברג בעקבות כך שהקרב לא הוכר בידי ההנהלה, אולם בעקבות תקיפת שופט, סטינג לא קיבל את החגורה. הוא נכנס לטורניר של 32 אנשים על התואר בו ניצח גם את לקס לוגר. סטינג הפסיד לברט הארט בחצי הגמר לאחר התערבות מלוגר. סטינג חזר להיות "טוב" ונלחם מול לוגר בדצמבר, וניצח בפסילה אחרי שהותקף בידי אלת בייסבול. סטינג ניצח את לוגר במרץ בקרב שבו הזירה הוקפה במתאבקים עם גבס על הידיים.

באפריל, לאחר חילופי שלטון בצמרת WCW, סטינג נכנס לטורניר על אליפות ארצות הברית. מתאבק צעיר בשם "ואמפירו", שלוהק כמקבילו המרושע של סטינג, עלה לו בקרב הגמר. סטינג החל איתו יריבות שבמהלכה ניצח אותו במאי, אולם הפסיד לואמפירו בקרב אש ביוני.

סטינג החל יריבות עם ג'ף ג'ארט וסקוט סטיינר, שפצע את סטינג בנובמבר. סטינג שב לתוכנית האחרונה של WCW, ב-26 במרץ 2001. שם דמותו הביסה את אויבה הוותיק ריק פלייר בקרב האחרון ב-WCW. לאחר הקרב השניים התחבקו.

סטינג סירב לחוזה עם ה-WWF באותה שנה, בטענה שהוא חושש שבתור מתאבק WCW יהיה עליו להתחיל בתחתית הסולם שוב. סטינג היה ונשאר המתאבק הבולט היחיד בענף שמעולם לא עבד עבור ה-WWF.

דמותו ב-WWA וב-TNA

[עריכת קוד מקור | עריכה]

בורדן חזר להתאבק בדמות סטינג ב-2002 ב-WWA. בתוכנית האחרונה של WWA, ששודרה ב-25 במאי 2003, בניו זילנד, עלילת הקרב כללה את תבוסתו של סטינג ואובדן חגורת האליפות לג'ף ג'ארט.

ב-2003 חתם סטיב בורדן על חוזה עם חברת TNA. דמותו של סטינג הופיעה לראשונה ב-TNA ב-18 ביוני 2003, בחגיגות השנה הראשונה של TNA. בעלילה זו סטינג לוהק עם ג'ף ג'ארט מול הצמד AJ סטיילס וסיקס פאק.

בסיום המופע "נקודת מפנה 2005", הוקרן סמל העקרב באולם. תחת הסמל הופיע התאריך: 15 בינואר 2006. באותו תאריך היה אמור להיות משודר "החלטה אחרונה 2006", האירוע הראשון של TNA ל-2006. אור בודד נדלק וחשף בזירה כיסא שחור, עליו מעיל העור של סטינג, מגפיו והמחבט השחור המרמזים על שובו.

דמותו של סטינג חזרה באופן רשמי דקה לאחר חצות 1 בינואר. בתוכנית "אימפקט!" הראשונה של שנת 2006 הודיע כריסטיאן קייג' על חזרתו של סטינג ל-TNA, וכי שניהם יאבקו ב"ההחלטה האחרונה" נגד ג'ף ג'ארט ומונטי בראון. סטינג וקייג' ניצחו במה שדווח על ידי TNA כאירוע ההיאבקות הטלוויזיוני הנצפה ביותר בעשור.

במופע "יעד X" ב-2006 הופיע בורדן ללא תחפושת ואיפור, כביכול בדמותו הטבעית, ועל פי העלילה הניס את כל המתאבקים מהזירה, לכד את ג'ארט והחל להכותו, אך לבסוף דמותו נכנעה לכוחות העדיפים של ג'ארט וקבוצתו.

במופע "נועד לתהילה" ב-2006 זכה סטינג בתואר העולמי של ה-NWA מג'ף ג'ארט כשהוא מסכן את הקריירה שלו בקרב (לפי התסריט אם סטינג היה מפסיד בקרב הוא היה פורש מהיאבקות). סטינג החזיק בתואר זה עד המופע "ג'נסיס" אותו הפסיד לאביס כתוצאה מפסילה (בניגוד ל-WWE ניתן לזכות בתואר בפסילה). באוקטובר 2006 הוא ניצח ב"באונד פור גלורי.

שנה לאחר מכן (2007) באותו מופע שוב זכה סטינג באליפות העולם במשקל כבד של TNA לאחר שניצח את קורט אנגל, רק כדי להפסיד אותו שבועיים אחר כך בתוכנית של TNA אימפקט.

כעבור שנה באותו אירוע (2008) שוב זכה סטינג בתואר העולמי לאחר שהביס את סמואה ג'ו כתוצאה מהתערבות של המנטור של סמואה ג'ו לשעבר, קווין נאש. מהלך זה בוצע כדי להפוך את דמותו של סטינג שוב ל"רעה" לאחר שבתוכנית אימפקט הקימו סטינג, קורט אנגל, בוקר טי וקווין נאש סטייבל (קבוצה של מתאבקים המתאחדת יחדיו עבור מטרה כלשהי) בשם "מאין איבנט מאפיה".

סטינג החזיק בתואר העולמי הראשי של TNA עד האירוע "לוקדאון" ב-2009, בו הפסיד את התואר למיק פולי. במשך אותה שנה חזרה דמותו של סטינג ל"טובה".

בשנת 2012 נכנס סטינג להיכל התהילה של TNA במופע "נועד לתהילה" (המתאבק הראשון שנכנס להיכל התהילה של TNA).

בפברואר 2014 החוזה של סטינג הסתיים ללא חידושו ולכן שוחרר סופית מהארגון.

בשנת 2014 חתם סטינג ב-WWE ונודע שמי שיזמין את המשחק WWE 2k15 עם הזמנה מוקדמת הוא יקבל את סטינג עם שני סוגים שונים של המראה שלו. סטינג עשה את הופעת הבכורה שלו באירוע "סדרת הישרדות", כאשר תקף את טריפל H ועזר לקבוצה של ג'ון סינה לנצח.

סטינג גם עזר לג'ון סינה לנצח את סת' רולינס, קיין וביג שואו בקרב שאם הוא ינצח אז הוא יחזיר לרייבאק, דולף זיגלר ואריק רואן את עבודותיהם.

בנוסף לכך הוא הוזמן על ידי טריפל H לדבר על הסכסוך שקיים ביניהם באירוע "פאסטליין" ונקבע בינו ובין טריפל H קרב ברסלמניה 31.

במהלך רסלמניה טריפל H הצמיד את סטינג לאחר שדפק לסטינג פטיש שבור בראש הפטיש היה שבור מכיוון שסטינג שבר אותו בזמן שבמהלך הקרב היו התערבויות של 2 הסטייבלים הוותיקים DX ו-nWo, בסוף הקרב שני המתאבקים לחצו ידיים.

ב-24 באוגוסט 2015 סטינג חזר ל-WWE ותקף את סת' רולינס, השנייםה התמודדו באירוע לילה של אלופים על אליפות ה-WWE. באירוע זה, סטינג הפסיד לרולינס ולרוע מזלו חווה פציעה קשה בצווארו שלמעשה סיימה את קריירת ההיאבקות שלו.

בשנת 2016 סטינג נכנס להיכל התהילה של ה-WWE.

פילמוגרפיה

[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-22 בנובמבר 2019, ה-WWE שחררו סרט תיעודי על סטינג אשר עקב אחר הקריירה הקצרה שלו בארגון ה-WWE, הבכורה והקרב עם סת' רולינס אשר הוביל לפרישה כחלק מהפרק "Sting's Last Stand" של הסדרה Untold, ששודרה בערוץ ה-WWE Network.

קישורים חיצוניים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סטיב בורדן בוויקישיתוף