שיחת משתמש:דוד שי/ארכיון47

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

וואלהפדיה - הפרת זכויות יוצרים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,

רציתי לדעת האם בכוונתך לנקוט באופן מאורגן בפעולה כלשהיא בנושא התקנון של וואלה, אשר טוען כי הוא גובר על הGFDL, ובכך וואלה מפרה את זכויות היוצרים של הויקיפדים. כמו-כן, רציתי לדעת האם יש דרך בה עמותת המקור יכולה לסייע בנושא זה. אציין שבין חברי העמותה יש גם משפטנים. בברכה, אורנה - ladypine 17:47, 6 ינואר 2006 (UTC)

בעקבות דבריך במזנון פניתי אליהם בעניין זה, ואני משער שהעניין יסתדר. יחסם אלי ידידותי ביותר, כך שאני מאמין שהעניין יסתדר בלי משפטנים. דוד שי 17:56, 6 ינואר 2006 (UTC)
העניין עדיין לא סודר. טרול רפאים 17:03, 12 ינואר 2006 (UTC)
לא נראה שיש תגובה שם, לדעתי כדאי לשלוח להם תזכורת נוספת. טרול רפאים 18:39, 15 ינואר 2006 (UTC)
אשלח תזכורת וגם אטלפן. דוד שי 18:42, 15 ינואר 2006 (UTC)
נראה לי שנזדקק לעזרת עמותת המקור, המצב שם לא השתנה ואם לא יזוז בקרוב נתקשה לעשות משהו... טרול רפאים 19:53, 27 ינואר 2006 (UTC)

נמאס לי כך ששלחתי להם את המכתב הבא:
למערכת וואלה שלום,
למרות פניות חוזרות ונשנות של דוד שי אליכם, תנאי השימוש הכלליים של וואלה (http://friends.walla.co.il/ts.cgi?tsscript=disclaimer) מפירים את רשיון GDFL שתחתיו מופצת ויקיפדיה ובעזרתו אתם מפיצים את וואלהפדיה.

השורות הבעייתיות הן הצירוף של:
"מלוא זכויות היוצרים והקניין הרוחני בעיצוב האתר, ובכל תוכנה, יישום, קוד מחשב, קובץ גרפי, טקסט וכל חומר אחר הכלול בו - הינן של החברה בלבד."
ושל:
"הוראות תקנון זה מתווספות לכל הוראות תקנון אחר המצוי באתר ובמקרה של אי התאמה, גוברות עליהן."

הוראות כנ"ל אינן חוקיות! רישיון GDFL מחייב אתכם לאפשר הפצה של החומר שנלקח מוויקיפדיה תחתיו.

אי לכך אתם נדרשים לתקן את המעוות במהירות האפשרית ולא נאלץ לנקוט בצעדים כנגדכם.

בתודה מראש,
שמי האמיתי
מפעיל מערכת בוויקיפדיה בעברית

ואני מציע שבהחלט נממש את האיום שנכתב בו. טרול רפאים 21:29, 2 פברואר 2006 (UTC)

צר לי שסיבכתי את העניינים, אך עקב לחץ זמן לא פניתי אליהם שנית בעניין זה, אם כי הבטחתי לך פעמים אחדות שאעשה כן, כך שרוב זעמך צריך להיות מופנה אלי. האם אתה רוצה שאעביר אליך בצורה מסודרת את הקשר עם וואלה? דוד שי 21:51, 2 פברואר 2006 (UTC)
אני מעדיף לא לטפל בזה, אם אתה לא יכול, אפנה אליהם שוב. טרול רפאים 22:03, 2 פברואר 2006 (UTC)
אשתדל לפנות אליהם ביום ראשון, והפעם אני מקווה לעמוד בדיבורי. דוד שי 22:07, 2 פברואר 2006 (UTC)
ביקשתי מדני לטפל בנושא של הכיתוב בתקנון, זאת בוודאי לא בעיה טכנית. אני מקווה שפניה מחבר הנאמנים של ויקיפדיה העולמית תרשים אותם יותר (ואם לא, אנחנו בוודאי נזדקק לעזרתם). טרול רפאים 19:44, 9 פברואר 2006 (UTC)
גלית (אשת הקשר שלי שם) אמרה לי שהם טורחים על תיקון התקנון לא רק למעננו, כך שאני משער שהדבר יקרה. בכל מקרה, שיחה מדני לא תזיק. דוד שי 19:47, 9 פברואר 2006 (UTC)

בעיה חמורה לא פחות עם וואלפדיה היא, שחודש עבר והם אפילו לא טרחו לעדכן את הגרסה הקפואה של ויקיפדיה מלפני שלושה חודשים. לצערי, לעת עתה, חלק מהטענות שטענתי נגדם לא היו כל כך מופרכות. אבירם 22:16, 2 פברואר 2006 (UTC)

אברר גם זאת. דוד שי 22:19, 2 פברואר 2006 (UTC)
בתור אתר מרכזי וחזק כל כך שמעתיק (כן, כן, ברישיון) את האתר שלנו, הייתי מצפה מהם לקצת יותר יחס. יכול להיות שהם מדברים איתך בטלפון, אבל האם יהיה זה מוגזם לצפות שנציג שלהם ייצג אותם פה במזנון, שנוכל לתקשר איתם, שהם יתחייבו לעדכן את הגרסה נגיד כל שבוע וכו'? יש לי תחושה כאילו משתינים לנו על הראש. Harel - שיחה 22:29, 2 פברואר 2006 (UTC)

יש אולי עדכונים בעניין וואלהפדיה? ע"פ האתר שלהם-שלנו, אין לשרון בעיות בריאות והוא אף הקים סיעה חדשה בשם קדימה. אבירם 17:46, 6 פברואר 2006 (UTC)

שוחחתי אתם בנסיון לקדם את הנושאים שהועלו כאן. נאמר לי שעניין התקנון נמצא בטיפול. רענון וואלפדיה נתקל בבעיה טכנית שהם עמלים על פתרונה, ועם פתרונה תושג רמת עדכניות גבוהה. אני מקווה גם שיגיע נציג שלהם למזנון. דוד שי 18:13, 6 פברואר 2006 (UTC)
הבעיה הטכנית נפתרה והם העלו גרסה חדשה של הרישיון שלהם. ודוק, אין שינוי כלל בנושא. יש להעביר את הנושא לטיפול רועש יותר, אני מציע לנצל את ההצעה של אורנה, אבל בשביל זה יש לפנות לחבר המנהלים של הקרן, דבר שאני חושש שאתה תאלץ לעשות. טרול רפאים 22:14, 9 מרץ 2006 (UTC)

אנא העבר דיון זה למזנון, עלינו להחליט מה לעשות בנושא. טרול רפאים 20:38, 12 מרץ 2006 (UTC)

אינני אוהב רעש. אדבר אתם שוב בעניין התקנון. דוד שי 20:40, 12 מרץ 2006 (UTC)
יש שינוי מהותי בתקנון החדש. נאמר בו "תקנון זה מוסיף על יתר התקנונים הפרטניים המופיעים בפורטל וואלה!. במקרה של סתירות או אי התאמות בין תנאי תקנון זה לבין תנאי התקנונים הפרטניים האמורים, יגבר האמור בתקנונים הפרטניים על האמור בתקנון כללי זה בכל הקשור לשירותים". זהו היפוך של התקנון הקודם, ומשמעותו שרישיון GNU FDL, שהוא התקנון הפרטי של וואלהפדיה, גובר על התקנון הכללי. למיטב הבנתי, בזאת נפתרה הבעיה. דוד שי

מדיניות מסודרת[עריכת קוד מקור]

היי,
אנא תסביר לי מתי כותבים עם מקף ומתי בלי. הדיון במזנון לא ברור כל כך. לא אכפת לי שיהיה עם או בלי, אבל אני צריך לדעת מה לבחור כי אני אחד המטפלים העיקריים בשינויים אחרונים ומתוקף כך עוסק מטבע הדברים גם בשינוי שמות הערכים. עד כמה שהבנתי, שמות אישים ומקומות שבשפת האם שלהם כלול מקף יש להשאיר עם מקף, כל דבר אחר צריך בלי מקף. לכן, העברתי את ה"אי-זוגיים" ל"אי זוגיים". אם אני טועה, אנא תסביר לי איפה ומה הנוהל החדש. תודה, גילגמש שיחה 21:36, 8 ינואר 2006 (UTC)

אתה צודק שנחוצים כללים ברורים, וכנראה שהקושי בניסוח כללים כאלה גרם להחלטה הקודמת של "בלי מקפים", אבל עכשיו כבר מאוחר. אם נתנאל לא יקדים אותי, אטפל בכך מחר. דוד שי 21:39, 8 ינואר 2006 (UTC)
תודה. גילגמש שיחה 21:40, 8 ינואר 2006 (UTC)

וואלפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד,
היות ויש לך קשר עם אנשי וואלה רציתי לבקש ממך שתציע להם ערב של שאלות ותשובות לגבי ויקיפדיה במערכת הפורומים שלהם. לפעמים הם עושים את זה ואפילו מפנים מהעמוד הראשי, כך שהחשיפה תיהיה גדולה. אשמח לשמוע את דעתך.
נ.ב. כמובן שאשמח לקחת על עצמי את המטלה הזו. גילגמש שיחה 16:50, 9 ינואר 2006 (UTC)

סליחה על ההתערבות אבלי לי זה נשמע רעיון ממש טוב ולאור ההתעניינות בנו (נראה כאילו כל העולם התחיל לכתוב עלינו) זה יכול להביא להם גם לא מעט גולשים לואלה כך שזה משתלם להם. A&D - עדי 18:12, 9 ינואר 2006 (UTC)
אולי כדאי להדגיש שם שגולשים מתבקשים שלא להעלות זבל לשרת. או במילים אחרות, "חשוב לפני שתכתוב". Harel 18:16, 9 ינואר 2006 (UTC)
זה רעיון מעניין, אנסה לממש אותו בתקופה שקטה תקשורתית - כעת לא חסר לנו פרסום. דוד שי 18:56, 9 ינואר 2006 (UTC)
ועוד באותו עניין - לוואלה יש טוקבוקים שנצמדים כמעט לכל כתבה. אם יש בהם ביקורת או הערות לגבי וואלפדיה, בקש מהם בבקשה להעביר את זה אליך ואחר כך פרסם את זה בדפי השיחה הרלוונטיים. זה יכול לעזור לנו לגלות שגיאות ובעיות. גילגמש שיחה 19:00, 9 ינואר 2006 (UTC)
אולי כדאי שוואלה תוסיף טוקבקים לערכים של וואלה פדיה עצמם, אם כבר. שש"ז 19:04, 9 ינואר 2006 (UTC)
עוד יותר טוב. גילגמש שיחה 19:06, 9 ינואר 2006 (UTC)

קיטגור כפול[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, מה דעתך לגבי קיטלוג כפול של אישים, למשל מנחם פרי הן בקטגוריה: חוקרי ספרות והן בקטגוריה: חוקרי ספרות ישראלים? לא הצלחתי להגיע למסקנה ברורה לאחר קריאת ויקיפדיה:קטגוריה. odedeeשיחה‏ 06:05, 5 מרץ 2006 (UTC)

עסקנו בסוגיה זו במקומות אחדים, שכדאי לאתר אותם. זמני תם הבוקר, לכן לא ארחיב. דוד שי 06:08, 5 מרץ 2006 (UTC)
בעיקרון התקבלה החלטה בעד קטלוג כפול בויקיפדיה:פרלמנט/ארכיון 3, אבל בפועל כל אחד מקטלג לפי הבנתו. אנחנו רק דואגים שאף אחד לא יסיר את הקטלוג הכפול שכבר קיים. אני לא מקטלגת ישראלים בקטגוריה הראשית, כי המוצא שלהם ברור (כמו סופרים או שחקנים ישראלים). בקיצור, תעשה מה שאתה חושב לנכון.
בזמן האחרון מרבים להעלות את הנושא, אולי כדאי לעשות דיון והצבעה מחדש. רחל 07:41, 5 מרץ 2006 (UTC)
כבר העלתי את הנושא לדיון במזנון, אך ההשתתפות בדיון הייתה אפסית.ליש 11:45, 5 מרץ 2006 (UTC)
אני חושב שקיטלוג או קטגור כפול יכול להיות רק במקביל אך לא במאונך. אפרים קישון יכול וצריך להופיע בקטגוריות הבאות: "סופרים יהודים", "סופרים ישראלים", "סופרים הונגרים", "במאי סרטים ישראלים", "במאי סרטים יהודים", אך אינו צריך להופיע בקטגוריות: "סופרים", "ישראלים", "יהודים", "הונגרים", "במאי סרטים". הנימוק הוא שקטגוריה כמו "סופרים ישראלים" אמורה להיות קטגורית משנה בקטגוריות "סופרים" ו"ישראלים", לכן אין צורך שיופיע בהן פעם נוספת. בקטגוריה "סופרים" הייתי מכניס רק קטגוריות משנה לאומיות וסופרים שאין להם קטגוריה לאומית (סופר אינדונזי, סופרת בנגלית וכדומה). מי שאינו יודע דבר על לאומיות הסופר ורוצה לחפש אותו על פי השם יוכל לחפש אותו ברשימת הערכים הכללית.ליש 12:44, 5 מרץ 2006 (UTC)
הרעיון של ליש פשוט והגיוני. גם לדעתי כך כדאי לנהוג. --י.-- 14:35, 5 מרץ 2006 (UTC)


Hamidot shehaTorah nidreshet bahen[עריכת קוד מקור]

Shalom rav, shemi Inyan, ani mishtamesh bawikipedia hatzorfati. Yesh li rama beinonit beIvrit, klomar Ivrit shel sifrout rabbanit kashe midai bishvil li vekanire , yesh lekha rama metsouyenet beanglit Hit'halti la'avod al 13 midot shel Rabbi Ishmaël velo oukhal lehamishikh bliezrat'ha. Ha'im toukhal lehat'hil letargem kama meha'homer beanglit, kedei sheoukhal letargem betzorfatit ? Toda rabba

(Inyan)

האנגלית שלי פחות טובה משאתה חושב, ואיני בטוח שאמצא זמן בימים הקרובים (יש לי הרבה תוכניות, בוויקיפדיה ומחוצה לה), אבל אנסה למצוא זמן לתרגם את הערך לאנגלית. אם מישהו יקדים אותי, מה טוב. דוד שי 13:07, 30 מרץ 2006 (UTC)


the real name[עריכת קוד מקור]

just today i read about kibutz mayzar and your opinion in the d-page. in the artical about maale zvia the name is not right the real name is just zvia.

בקשה[עריכת קוד מקור]

אנא חווה את דעתך בשיחת משתמש:Eman#קו קלוקס קלאן (ישנם שני דיונים בשם זה; הכוונה לזה האחרון) ראה גם את הדיון בדף שיחת הערך. Pacman 19:50, 31 מאי 2006 (IDT)


התכנסות[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תעיף מבט בעריכה הבאה: [1]. אני מבין שהיא אמורה לשפר את חזות הערך אבל לא הבנתי איך (לדעתי הערך נראה פחות טוב) ואולי אתה תוכל להסביר לי. גדי אלכסנדרוביץ' 07:33, 5 יוני 2006 (IDT)

האם עוזי לא בסביבה? להבנתי הערך סבל מפיצול יתר לסעיפים, וכאן נעשתה תגובת נגד שהביאה לפיצול חסר. אני מקווה שבמצב הנוכחי הגענו לפיצול אופטימלי. דוד שי 07:47, 5 יוני 2006 (IDT)
הערך הוא דוגמה נאה למבנה הראוי לערך מתמטי: תחילה מבוא שעוסק במהותו של הערך ובמקומו בתמונה הכוללת, בשפה מובנת ככל האפשר, ולאחר מכן הצגה פורמלית של הנושא, בצורה שמתמטיקאים ישמחו לקראתה, ומי שאינם מתמטיקאים ידלגו לערך אחר. גם המבוא מכיל שלל מילים שאינן אומרות הרבה למי שזה הערך המתמטי הראשון שקרא מאז שסיים את לימודיו בבית הספר התיכון, אבל יותר ממה שנעשה כאן אי אפשר לעשות. דוד שי 07:54, 5 יוני 2006 (IDT)

ויקיפדיה:מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

לשיקולך. Yonidebest Ω Talk 13:03, 5 יוני 2006 (IDT)

גזע, גזענות ושאר ירקות[עריכת קוד מקור]

לדוד שלום,

המצב בשלל הערכים הנוגעים לגזע וגזענות הופך, לטעני, בלתי נסבל. מכיוון שאינני בקיא בכל הנהלים, וחלקם נתונים לפרשנות, אני פונה אליך בבקשה לכמה הבהרות.

 • ההצבעה על ניסוח הגדרת הגזע בערך על גזעי האדם היא אולי מחטף, אך כנראה גם חוקית (יש המערערים על כך). בהנחה שהיא תתקיים אני מתקשה להבין את משמעותה: האם זו ההגדרה בערך אבל ניתן להמשיך ולסייג אותה בהמשכו? האם ניתן לכתוב שזו ההגדרה של המושג, אך אבד עליה הכלח וכיום מקובלת הגדרה אחרת? האם משמעותה, כפי שליש רמז לאחרונה, היא ש"הזוכים" בהצבעה זוכים למונופול בכתיבת הערך ועל "המפסידים" נאסר לערוך אותו? איך צריך להתייחס להצבעה זו?
 • נראה לי שהויכוח כבר הפך לאישי. בשיחה על הצעה להסכמה על אופי הערך, בדף השיחה של גזעי האדם, הצעתי מטווה שליש שמח להציגו כזהה להצעתו הקודמת, להוציא את סרובי העקרוני להימנע מעריכות "העמדה שלו". לי זו נראית הסכמה מהותית ומחלוקת פרוצדורלית. ליש מסרב להודות בכך אך זו המשמעות של דף השיחה. כיצד ניתן להתקדם מכאן? היבט נוסף של הפן האישי הוא מיעוט השתתפותם של ויקיפדים אחרים בויכוח, דבר מובן לאור אורכו, הטרחנות והחזרות שבו, אבל זהו מצב מסוכן שאינו תורם לסיום המחלוקת ופתרונה.
 • לבסוף, מלחמת העריכות נמשכת בחזיתות חדשות. כך היה בפתיחת הקטגוריה הלא ראויה על גזעי האדם, הויכוח בערך מולאטוס וכעת גם במטיסים - בזה האחרון שגיתי אני כשבנוסף לתיקון של שגיאת תעתיק והוספת תעתיקי שפות זרות לערך, שיניתי גם את תוכנו סביב הנקודות השנויות במחלוקת. (אני מודה, שבעיני הניסוח שם היה גזעני ולא מדוייק ועל כן גם לא ראוי היה שישאר כך, אבל פרוצדורלית כנראה ולא הייתי צריך לעשות כן) נוצר מצב של "יצירת עובדות בשטח" וקריאה לאי התערבות בהם בשם הסטטוס קוו. בנוסף, באותו הערך התחילה מלחמה חדשה על השתלחויות אישיות כלפי, ואני לא כבשתי את יצרי ובנוסף לתשובות העינייניות גם התייחסתי להשמצות. (מילא בדף השיחה שלי אבל בערך זה היה מיותר לחלוטין). כמו הויכוח, גם השפה בו הופכת אלימה יותר ומכובדת פחות.

לסיכום, יש כאן לדעתי צורך בהתערבות והשלטת סדר: נעילת ערכים או לחילופין דרישה המלווה בסנקציה על שינויים מצד כל הנוגעים בדבר (כולל אותי - כולם); דרישה לכללי הדברות מסויימים ואכיפתם, בטרם הדבר ידרדר לחלוטין (שוב, כלפי כולם); הבהרה על מהות ומשמעות ההצבעה שהציעה ליש, ובהתאם לה: ניסוח עמדות והצבעה (בעיני הצבעה על זוית מצומצמת כזו - הגדרה בלבד, הוא שגוי ואינו תורם לערך המורכב כל כך); או לחילופין הצעה לסוג אחר של פתרון (מורט הציע כתיבת שני ערכים חלופיים והצבעת הקהילה על אחד מהם; אכיפת ההסכמה הלא מפורשת על מתווה הערך; "ועדת מומחים" אותה הצעתי לך לפני כשבועיים או יותר או כל פתרון אחר) כל הנושא הזה כבר גוזל הרבה יותר מדי זמן מכל המשתתפים וראוי לסימו בצורה גורפת למגוון הערכים הנוגעים בנושאי הגזע והגזענות.

באופן אישי אני חרד מפני מה שנראה לי ניסיון לאכיפת השקפת עולם שבלשון נקיה ופסודו מדעית מנציחה דעות קדומות והשקפת עולם גזענית, גם אם מכוונות טובות ורצון טוב. אחרי שנוכחתי לדעת כיצד תלמידי בית ספר יסודי מסתמכים על ויקיפדיה, אינני יכול להרפות מהנושא והוא בנפשי.

לטיפולך המסור והמהיר אודה! --אורי 13:11, 5 יוני 2006 (IDT)

אורי, לא רמזתי שעל ה"מפסידים" בהצבעה נאסר לערוך. ההצבעה היא על ההגדרה, שהיא מהות הערך וכל עריכה שתנסה לשנות את ההגדרה תהיה בחזקת סטירת לחי למצביעים, המצביעים הם הריבון בוויקיפדיה והדרך היחידה לבטל את החלטתם היא לבוא אליהם מחדש ולשכנע אותם, אין אפשרות לעקוף אותם בניסוחים מתחכמים שיבטלו את החלטת המצביעים.ליש 15:56, 5 יוני 2006 (IDT)
אנסה לטפל במסירוּת בנושא, אך לפי ניסיוני בנושא זה, דבר לא יהיה מהיר. דוד שי 19:40, 5 יוני 2006 (IDT)
רוב תודות. --אורי 02:35, 6 יוני 2006 (IDT)


לדוד שוב שלום. אינני רוצה להאיץ בך. הויכוח התמהמה כל כך הרבה שעוד זמן מה לא יעלה ולא יוריד. יחד עם זאת, אתמול אספתי מקורות בספריית האוניברסיטה, אולם בטרם אתיישב לכתוב עלי לדעת לקראת מה אני כותב: האם מדובר בהצבעה "מהו גזע?" כלומר אנחנו עומדים להצביע ולהכריע בסוגייה על "מהי האמת?" אולי אינני מכיר זאת אבל נראה לי שזה ללא תקדים כאן. אם לא - האם אנו עומדים להצביע בשאלה כיצד יש לכתוב ערכים על גזע בויקיפדיה? אם כן אין די בהצבעה על הגדרה בלבד ואני מציע שכל צד מעוניין יציע בקצרה:

 1. הגדרה לגזע
 2. הסבר התומך בהגדרה
 3. התייחסות לשאלות או לטיעונים אחרים שעלו בדיון עד כה מנקודת המבט של הגישה שלו
 4. מקורות וסימוכין להגדרה ולתשובותיו
 5. בהתאם לסעיפים הקודמים, מתווה וראציונאל כללי לאיך צריך להיראות הערך על "גזע אנושי" בויקיפדיה ומדוע.
 • בראש ההצבעה יבוא מבוא קצר, שיכתב על ידי מישהו שאיננו צד בעניין (אני מציע שאתה תעשה זאת) שיציג את פשר המחלוקת, את המקומות בהם התקיים הדיון עד כה ויבהיר את משמעויות ההצבעה.
 • כל צד יערוך את טיעוניו בלבד, וימנע מעריכות בחלק המביא את טיעוני הצדדים האחרים.
 • טיעונים אלו יהוו חלק נפרד ולא חלק מהדיון בין משתתפי ההצבעה, שכרגיל יתקיים בהמשך העמוד.
 • חשוב להגדיר מראש מה משמעות של כל קול: לטעמי כל קול נספר פעם אחת בלבד בקטגוריה בה הוא תומך. אין "מעבר קולות", כלומר אם לא התקבלה ההצעה א' בה תמכתי אז יש לספור את א' וב' ביחד נגד ג' וכדומה. במילים אחרות, בלי הסכמי עודפים ובלי חוק באדר עופר.
 • במהלך ההצבעה לא יעשו עריכות בכל הערכים הנוגעים לדבר. במידת הצורך יוגנו הערכים.
 • לאחר ההצבעה ישונו הערכים הנוגעים בדבר בהתאם לאותה הרוח. בהסכמה ג'נטלמנית ימנעו מי שגישתם לא התקבלה מעריכות התאמה בעקבות ההצבעה לתקופה מסויימית, שבועיים או שלושה. לאחר תקופה זו בה יעוצבו הערכים הנוגעים בדבר בהתאם לתוצאות ההצבעה, יוכלו לשוב ולערוך את הערכים המדוברים ככל ערך אחר בויקיפדיה ללא כל הבדל, ובתנאי שיעשו זאת ברוח ההצבעה.

נכון, הצעה זו דורשת עבודה רבה יותר מצד כל המעוניינים בה, אולם היא נראי לי נכונה מהטעמים הבאים:

 • יש להביא בפני המצביעים את עיקר הטיעונים שכבר עלו עד כה (כך ביקש, למשל, אלכס)
 • הצבעה על הגדרה בלבד היא פתח לאינספור ויכוחים נוספים על משמעות ההצבעה, ומה מקום ההגדרה בערך כולו

תודה וסליחה על הנדנוד, --אורי 10:13, 9 יוני 2006 (IDT)

המתווה המוצג כאן סביר בעיני, אני מקווה שיהיה סביר גם בעיני השותפים האחרים למחלוקת. דוד שי 23:05, 10 יוני 2006 (IDT)
רוב תודות. אפנה לשאר המשתתפים הפעילים בדיון לקבל את הסכמתם ולהתקדם. תודה, --אורי 00:19, 11 יוני 2006 (IDT)
אני מסכים. Mort 00:39, 11 יוני 2006 (IDT)
גם אני. דורית 02:16, 11 יוני 2006 (IDT)
אני חוזר פה על מה שכתבתי במקומות אחרים. מניסיון העבר הרע בהצבעות חפוזות, צריך להקפיד על כך שתהיה הסכמה על מה מצביעים. לכן אני מציע לתת לכל צד מספיק זמן לנסח את הצעתו, ולא לפתוח את ההצבעה עד ששני הצדדים יתנו הסכמה לניסוח השאלה וכו'. עדיף קצת סבלנות, ולא לחזור על הויכוחים כמו שהיו לנו עם קטגורית הלהט"ב. emanשיחה 01:43, 11 יוני 2006 (IDT)
לא, אני לא מקבל את הצעתו של אורי. אחרי שבועים בהם ביקש שהות קטנה כדי להכין הגדרה חלופית למונח גזע, הגיש כעת הצעה לא מוגדרת שמשמעותה דיונים ארוכים על מה בעצם כוונתו. אני פתחתי בהצבעת מחלוקת על נושא אחד בלבד - הגדרה לגזע ואני מבקש לסיים את אשר התחלתי. אם אורי ירצה לאחר מכן לפתוח בהצבעות נוספות בנושאים חדשים (רציונל הערך וכדומה) יעשה כפי שהוא מבין, אך אני לא מוכן ששוב יקבור את המחלוקת בתוך ים של מלל שירתיע את יתר המשתתפים מלקחת חלק בדיון ובהצבעה. בואו נחזור להצבעת המחלוקת שמחכה כבר שבועים ואין שום "רציונל" שתמשיך לחכות. ליש 03:46, 11 יוני 2006 (IDT)
ליש, בעיני ההצעה של אורי מוגדרת היטב, והסעיף הראשון בה "הגדרה לגזע" הוא בדיוק כרצונך. הסעיף השני הוא "הסבר התומך בהגדרה" והוא חיוני להבנת הסעיף הראשון. לא ברור לי מה בוער לך לרוץ להצבעה. חיכינו שבועיים, נחכה עוד שבוע. דוד שי 07:06, 11 יוני 2006 (IDT)
דוד, בעיניך הצעתו של אורי סבירה, כי גישתך קרובה הרבה יותר לגישתו, כפי שכבר נוכחתי לדעת בשיחות קודמות. זאת גם הסיבה שאורי כל כך רוצה לגרור אותך לתוך הוויכוח, הן כבורר והן ככותב הקדמה, כי גם הוא מעריך שיש קרבה גדולה יותר ביניכם.
 • אורי טען ועד עכשיו לא חזר בו שכל החושב שיש גזעים בבני אדם הוא גזען. העלבון הזה תלוי ומרחף מעלי כל עוד ההצבעה לא תחליט אחרת, לכן דרושה הצבעה כדי לקבל לגיטימיות לעצם המחשבה שיש גזעים באדם.
 • צר לי, אך אורי נוקט בטקטיקה של השהיה מתמשכת ואחרי כל הזמן שהוקדש לכך, אפילו לא הגיש הגדרה חלופית למושג גזע. ברור לי שימשיך בדרך הזאת, דרך שמובילה לבזבוז אנרגיה עצום על דפי שיחה (מנוגד למה שאתה דוגל בדרך כלל).
 • דפי שיחה ארוכים, גדושים בהררי מקורות, הם מתכון בדוק להברחת מרבית הוויקיפדים מקריאה ומהצבעה ואז ישארו רק אלה שזה בוער בעצמותיהם. מורט, חברו לדרך של אורי, אמר בצורה גלויה שהמטרה היא להציג וויקיפד מכובד כמוך, מול וויקיפדים פחות מכובדים לדעתו ולסמוך על כך שהמצביעים לא יקראו את הרי המלל ויצביעו מתוך הזדהות איתך.
אני עומד על דעתי שצריך לקיים את ההצבעה, על ההגדרה בלבד, כמה שיותר מהר ואם אורי ירצה להביא בהמשך דברים נוספים לדיון והצבעה, הדרך תמיד פתוחה.ליש 08:08, 11 יוני 2006 (IDT)
 • המיתווה של אורי כולל התייחסות כללית לערך שאני, אולי בשל מוגבלויות שבי, איני מסוגל לתפוס את כל משמעויותיה. לדעתי יש לנהל דיון ממוקד, נקודה נקודה, דבר המתאים לאופיה של ויקיפדיה ולעובדה שקשה (אם לא בלתי אפשרי) לערוך דיון חובק עולם במסגרתה. לפיכך, איני יכול לחוות דעה על המיתווה (ולכן גם לא להסכים לו) עד שיוגש פירוט מלא של הערך המתבקש על פי הצעתו. ייתכן שאסכים לחלקים מן ההצעה שתוגש (כפי שהבאתי בחשבון בעריכה דברים שהובאו מכל הצדדים).
 • לפיכך, אני מצטרף לדעתו של ליש וסבור כי יש להצביע על משפט הפתיחה. אין הדבר מונע להעלות שאלות נוספות לדיון, ואם יידרש אף לבוררות או הצבעה, אם כי אני עדיין סבור שרוב העניינים ניתנים להיחתך בהסכמה (ואולי אני אופטימי מדי). --Act 07:24, 11 יוני 2006 (IDT)
תמיד אני שמח לפגוש אנשים אופטימיים, אבל הפעם אתה כנראה אופטימי מדי. נראה לי שלנוכח ההתנגדות יהיה צורך ללכת להצבעה. עדיין עדיף בעיני להצביע על "הגדרה לגזע" ו"הסבר התומך בהגדרה", שהוא פסקה או שתיים נוספות, ולא על ההגדרה לבדה. דוד שי 08:20, 11 יוני 2006 (IDT)
 • אני מבין שליש ואקט מתנגדים למתווה שהצגתי. אני מניח שמכיוון שכך עריצות המיעוט תביא להצבעה על הגדרה בלבד. זכותי עדיין לנמק את הצעתי בכל דרח שאבחר. היום, 11 במאי, אוסיף את הצעתי בדך ההצבעה. יחד עם זאת הצבעה על משפט משפט היא בלתי אפשרית ובלתי הגיונית לחלוטין.
 • בעניין ההאשמות. מעולם לא קראתי לליש גזען, תפיסת עולמי איננה מעיניינו של איש ואינה מתרכזת באיש (גם אם יש מי שיתפלאו על כך). אין לי ממה לחזור בי. אם מישהו נעלב כל כך ממה שאני חושב (ואפילו לא כותב) - שיבושם לו. אני מציע לאותם נעלבים שיפסיקו להתגולל עלי בכל מקום ומקום בשפה לא ראויה ויתב להם ולכבודם.
 • לא פניתי לדוד שי כי הוא תומך בדעתי, אלא משום שפנייתי הייתה פרוצדורלית ודוד שי הוא הבירוקראט וויקיפד מנוסה, אולי המנוסה ביותר. בנוסף, הוא שימש בורר שהיה מוסכם על שני הצדדים בנושא. הטלת דופי ביושרו כביקורקאט וכבורר בהקשר זה אינה ראויה וחבל שנאמרה.
--אורי 10:01, 11 יוני 2006 (IDT)
שים לב שלא הוטל דופי ביושרו. חבל סתם להעכיר את האוירה. אסתר 10:37, 11 יוני 2006 (IDT)
אורי, מה שעשית מוגדר כמעשה נבלה. אני לא הטלתי דופי ביושרו של דוד שי וזכותי להזכיר שדוד שי, בנוסף להיותו בירוקרט המטפל במיליון סכסוכים בכישרון בלתי מצוי, איש רב פעלים וזכויות בוויקיפדיה, הוא גם אדם שאינו מסתיר את דעותיו ודעותיו קרובות יותר לדעותיך מאשר לדעותי. דבריך הם ניסיון זול לסכסך ולהכפיש, במקום להמשיך בדרכך הנלוזה, ראוי שתחזור בך מהקביעה (שכתבת בוויקיפדיה ולא רק "חשבת") שכל החושב שיש גזעים אנושיים הוא גזען.ליש 10:51, 11 יוני 2006 (IDT)
תכתוב את הגדרתך איך שבא לך, אין לי שום בעיה עם זה. רק בוא נסיים כבר פרשה אומללה זו.
צר לי שפרצה כאן קטטה קטנה בעניין כבודי. ברור לי שאיש לא ניסה כאן להעכיר את האווירה או לפגוע בי, והוויכוח הוא מתוך אהבת ויקיפדיה ואהבת האמת (שלעתים פנים רבות לה), הבה נתמקד בעיקר. דוד שי 19:56, 11 יוני 2006 (IDT)

החיפזוןם מהשטן. מה כל כך דחוף לרוץ להצבעה?! אי אפשר לחכות עוד יומיים שלושה? עדיף לחכות יומיים שלושה, מאשר להיכנס להצבעה חפוזה, שרג תגרום לבעיות. אני לא מבין מה ההתעקשות. מה כל כך בוער? emanשיחה 00:11, 12 יוני 2006 (IDT)

אני גם שב ומפציר, לא לפתוח בהצבעה לפני ששני הצדדים יסכימו לנוסח שלה. לכם יש לנסח אותה תחילה באיזה ארגז חול. emanשיחה 00:14, 12 יוני 2006 (IDT)

מלחמות עריכה - סרט ההמשך[עריכת קוד מקור]

שוב שלום, מר שי! שוב אנחנו באותו סיפור ישן נושן של משתמש ACT מבצע עריכות מגמתיות. הפעם בערך יהודה, שומרון ועזה. מצטער להטרידך שוב בענייני שיטור, אך אין מנוס. בברכה, HansCastorp 09:43, 6 יוני 2006 (IDT)

ניסיתי למתן במידת האפשר, אך עדיין אני לא מקבל את עריכתו הראשונית. אסף 09:59, 6 יוני 2006 (IDT).
 • אני פונה אליך בענין חסימת הערך יהודה, שומרון ועזה על ידי משתמש:Odedee. עריכה שלי לפיה כל ממשלות ישראל היו סבורות שלפחות לחלק משטחי יש"ע יש חשיבות צבאית-אסטרטגית נמחקה והוכנסה במקומה הקביעה השגוייה שרק רוב הממשלות סברו כך. לאחר מכן נחסם הערך בפני עריכה.
 • אני מבקש לדעת איזו ממשלה סברה שאין אף חלק משטחי יש"ע שהוא בעל חשיבות צבאית-אסטרטגית. גם גורמים בממשלות ישראל שהיו מוכנים לוותר על כל השטחים (או כמעט כולם) לא סברו שאין להם (או לפחות לחלקם) חשיבות צבאית-אסטרטגית. ממשלות ישראל סברו וסוברות שגם לסיני (שוויתרו עליה למצרים) יש חשיבות צבאית-אסטרטגית ואינן מוכנות לוותר על פירוזה על פי הסכם השלום (ואגב: גם אילו הייתה ממשלה מוותרת על הפירוז - אין בכך הוכחה שאין לסיני בעיניה חשיבות צבאית-אסטרטגית עבור ישראל, אלא, שאולי קיימים שיקולים אחרים המביאים לוויתור).
 • אבקש התערבותך נגד התנהגות כוחנית הגורמת אמירה שקרית בערך. --Act 20:41, 11 יוני 2006 (IDT)
זמני תם הערב. אני תומך בהסרת ההגנה על הערך, אך אל תמהר לשנות לגרסתך, עד לליבון העניין בדף השיחה. דוד שי 20:45, 11 יוני 2006 (IDT)

עין גדי[עריכת קוד מקור]

ראה בערך נמר, האם ההטיה לחובת תושבי קיבוץ עין גדי לא מוגזמת?דודס 23:57, 8 יוני 2006 (IDT)

אני ממליץ שתעלה את שאלתך בדף השיחה של הערך, כדי שאחרים יחוו דעתם. דוד שי 00:00, 9 יוני 2006 (IDT)
תודה.דודס 00:03, 9 יוני 2006 (IDT)

מחיקת גרסא קודמת[עריכת קוד מקור]

דוד שלום,

בעקבות מחיקת הגרסא (שהפרה זכויות יוצרים) בערך מכתש רמון למדתי שניתן למחוק גרסא בודדת מההיסטוריה של הערך. האם לא ראוי לעשות זאת גם כאן?

אסתר 10:22, 9 יוני 2006 (IDT)

עשיתי זאת. דוד שי 13:46, 9 יוני 2006 (IDT)
האם צריך להודיע על שיחזור בערכים שהפרו זכויות יוצרים על מנת למחוק את אותן גירסאות מפירות? עומר ענבר 13:55, 10 יוני 2006 (IDT)
במקרה של ערך שנעשתה בו הפרה משמעותית של זכויות יוצרים, רצוי למחוק את הגרסאות שבהן נעשתה ההפרה. אפשר להודיע על כך בדף ויקיפדיה:בקשות ממפעילים. דוד שי 14:17, 10 יוני 2006 (IDT)

חומות ירושלים[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:חומות ירושלים. דוד שי 13:53, 9 יוני 2006 (IDT)

שינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

שלום.
ראה בבקשה את שאלתי בויקיפדיה:דלפק ייעוץ#שינוי שם משתמש.--Metal-wikiped 17:11, 9 יוני 2006 (IDT)

אני מסכים עם התשובה שקיבלת שם. דוד שי 18:26, 9 יוני 2006 (IDT)

הודעה[עריכת קוד מקור]

שלום,
העלתי את הקט' "בוגרי השומר" להצבעת מחיקה. אני מניח שתרצה להתנגד למחיקה. גילגמש שיחה 15:56, 10 יוני 2006 (IDT)

איכס[עריכת קוד מקור]

אבקש להסב את תשומת לבך למהומה האחרונה (בנושא המונדיאל) בשיחה:עמוד ראשי. אני עושה זאת לא כי אכפת לי במיוחד מה תהיה ההחלטה הסופית, אלא כי לדעתי מדובר במייצג מחריד במיוחד של התהומות שאליהן הבירוקרטיה המטומטמת מדרדרת אותנו, ומישהו צריך לעצור את זה. גדי אלכסנדרוביץ' 19:07, 10 יוני 2006 (IDT)

הכל חוקי, עד הפסיק האחרון. אתה לא אוהב את הבירוקטיה, תציע נוהל חדש (אחרי הצבעה וכו') נטביע את הדבר הזה בים הבירוקרטי. אפשר גם לגייס כמה קולות במיילים וטלפונים. גילגמש שיחה 19:10, 10 יוני 2006 (IDT)
כבר הבעתי דעתי שם. דוד שי 19:13, 10 יוני 2006 (IDT)
גילגמש, אם תסלח לי על הנימה האישית, אני חייב לציין שבזמן האחרון אני מקבל את התחושה ששמת לעצמך למטרה לעצב את ויקיפדיה בדרכך, תוך שאתה מתווכח על כך עם כל שאר הויקיפדים. גדי אלכסנדרוביץ' 19:17, 10 יוני 2006 (IDT)
לא, אני פשוט לא אוהב כדורגל וחושב שציון התוצאות בדף הראשי היא זילות מאין כמוהה. גילגמש שיחה 19:19, 10 יוני 2006 (IDT)
לחשוב מותר, לנבל את הפה אסור. דוד שי 19:21, 10 יוני 2006 (IDT)
בסדר, לא חשבתי שזה פוגע. חזרתי בי מהדימוי הפוגע. גילגמש שיחה 19:22, 10 יוני 2006 (IDT)
די מצער אותי לראות שאנחנו הולכים ושוכחים את הבסיס הרעיוני הפלורליסטי שהוא מה שהופך את ויקיפדיה לכל כך טובה. נראה לי שהדיבורים היפים שלך על כך שאין לך בעיה עם איזוטריה אלא עם ערכים שכתובים גרוע לא מחזיקים מים: הבעיה שלך היא בבירור עם מתן חשיפה לנושאים שאתה לא אוהב (גם אם ויקיפדים רבים וטובים כן אוהבים). גדי אלכסנדרוביץ' 19:27, 10 יוני 2006 (IDT)
טעות. אני לא מתנגד לערכים על נבחרות לאומיות או משחקי כדורגל. אני כן מתנגד לציון תוצאות המשחקים בעמוד הראשי. אני לא חושב שיש פה סתירה כלשהי. אנחנו לא אתר חדשות ולא אתר ספורט. ושומו שמים, מותר לא לאהוב כדורגל. גילגמש שיחה 19:40, 10 יוני 2006 (IDT)
מותר לא לאהוב כדורגל (גילוי נאות: גם אני לא אוהב). הבעיה מתחילה כשאתה מונע מאלו שכן אוהבים כדורגל להינות מהחיים כשהנימוק שלך לזה הוא "אני לא אוהב את זה". גדי אלכסנדרוביץ' 21:43, 10 יוני 2006 (IDT)
ההצעה הנוכחית בכלל כבר לא מדברת על ציון התוצאות. emanשיחה 19:24, 10 יוני 2006 (IDT)
זה חמור שאתה אפילו כבר לא מתבייש להודות שאתה פועל בחוסר תום לב. emanשיחה 19:24, 10 יוני 2006 (IDT)

יום הולדת בתלוש[עריכת קוד מקור]

הבטחת סיפור נפלא על המצאתה של הברכה ליום ההולדת בתלוש השכר, ולא עמדת בה. זה נשמע לי פריט טריוויה נהדר להמם בו את מכריי מסביב לשולחן המסבאה. אודה לך מאוד אם תספר. Harel - שיחה 23:18, 10 יוני 2006 (IDT)

עניתי לך במייל. דוד שי 07:02, 11 יוני 2006 (IDT)
ומה עם שאר הקהילה? לנו לא מגיע לשמוע סיפור? נעלב על עמקי נשמתו, והולך לשבת בפינה החשוכה ולבכות --איש המרק 16:33, 11 יוני 2006 (IDT)
אל תיעלב ואל תבכה, יש סיבה לכך שסיפרתי אותו רק להראל. עוד סיפורים רבים באמתחתי, גם תורך יגיע. דוד שי 19:56, 11 יוני 2006 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, דוד. תודה שנתת למילון בן יהודה במה במזנון (אפילו אם עשית זאת משום שהסיסמה התאימה במקרה לדיון). בברכה, Scarlight 08:59, 11 יוני 2006 (IDT)

עשיתי זאת גם מפני שהערך קסם לי (אם כי טרם קראתיו בעיון). דוד שי 19:56, 11 יוני 2006 (IDT)
שמחתי לשמוע! נהניתי מאוד לכתוב אותו. Scarlight 21:04, 11 יוני 2006 (IDT)

בשביל הפרוטוקול, הערך עבר עריכה לשונית ע"י ידיד שלי העוסק בכך. Scarlight 20:24, 13 יוני 2006 (IDT)

שיצטרף אלינו, הוא ימצא כאן אלפי ערכים להשתעשע בהם. שלא ייתמכר, שיערוך ערך אחד ביום. דוד שי 20:26, 13 יוני 2006 (IDT)
לטענתו הוא מבלה זמן רב מדי על המחשב. מלבד זאת, הוא עשה זאת כטובה עבורי :-) Scarlight 20:30, 13 יוני 2006 (IDT)

גן לאומי כורזים[עריכת קוד מקור]

שלום, דוד. משהו משונה מאוד קורה בערך כורזים. לפני כשלושה חודשים הוספתי לערך של היישוב פרטים על הגן הלאומי. השם מופיע ברשימת הגנים הלאומיים בערך גן לאומי וברשימה בדף המשתמש שלי לבקשת תמונות, אבל לא ברשימת התרומות שלי - יתכן שערכתי אותו כשלא הייתי מחוברת לחשבון, זה קרה פעמיים או שלוש בלי שאהיה מודעת לכך. עם זאת, ברשימת המעקב שלי אתמול הופיעה כניסה של עמית אבידן, וכשנכנסתי לערך, לא מצאתי זכר לתוספת הגן הלאומי, שהייתה בו ללא צל של ספק. מה שמוזר עוד יותר, בהיסטוריה של הערך אין שום שינויים מדצמבר 2004 עד יוני 2006, גם לא שינוי של אלמוני שאינו רשום.

אינני מבינה מה קורה, איך ולמה. האם יש אפשרות להתחקות אחר המידע? אין לי בעיה לכתוב אותו שוב, אבל הייתי רוצה לדעת מה קרה למידע שהיה שם. תודה,--שלומית קדם 10:50, 11 יוני 2006 (IDT)
לשלומית, סליחה שאני נדחף, אולם עיון ביומן מחיקות מראה שמשתמש:עמית אבידן מחק מספר גרסאות של הערך בנימוק של הפרת זכויות יוצרים, ושיחזר לגרסה שלפני ההפרה. אגב, יש גם ערך כורזים (מושב), וכדאי, בהזדמנות חגיגית זו, לאחדם. בברכה, אבינעם 11:19, 11 יוני 2006 (IDT)
אני שמחה שנדחפת, אבינעם, כי כך נודע לי מה קרה והמשך החקירה הביא לשחזור הפסקה על הגן הלאומי. בקשר לערך על מושב - אני מסכימה בהחלט שיש מקום לאחד אותם, אין הצדקה לקיום שני הערכים בו זמנית.--שלומית קדם 14:42, 11 יוני 2006 (IDT)

דנה אולמרט[עריכת קוד מקור]

אודה לך אם תפרט את הערתך הקצרה בהצבעה. איזו ברירה נותרה לאחר שהורדת באופן עצמי את תבנית הבהרת החשיבות על ערך שלדעתי סותר כמעט כל מדיניות דומה של אישיות אשר ראויות לערך? אסף 15:50, 12 יוני 2006 (IDT).

ויקיפדיה איננה שדה קרב, ולא כל צעד שלי (או של מישהו אחר) מחייב קונטרה. גם אם לדעתך הערך "סותר כמעט כל מדיניות דומה", אתה יכול להתאזר במעט יותר סבלנות, ולא להעלות את הערך להצבעת מחיקה תוך פחות מ-24 שעות מרגע שעלה לראשונה. הערך לא הכיל חומר נפץ שהצריך טיפול של "פצצה מתקתקת". זה באשר לשאלתך "איזו ברירה נותרה". דברי לגופו של הערך מופיעים בהצבעת המחיקה. דוד שי 07:36, 13 יוני 2006 (IDT)

ערלה[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב, דוד!
שיניתי הבוקר את "עורלה" במסכת וב"איסור ערלה", שכפי הזכור היתה על כך הסכמה בעבר (למרות אי ההסכמה על "קורבן"). כמו כן, את הדף ערלה הפכתי מהפנייה לפירושונים. אתה מוזמן לעבור על השינויים ולהעיר הערות, אם יש. יום טוב, ינבושד

מפעיל נולד[עריכת קוד מקור]

דוד - שוב שלום, האם תוכל לסכם את ההחלטות ב"מפעיל נולד" (מוּנה/לא מוּנה) - הדיונים שהועברו לארכיון (ויקיפדיה:מפעיל נולד/ארכיון2), כפי שבוצע בעבר? תודה, ינבושד.

אני מקווה לעסוק בכך הערב. דוד שי 07:53, 13 יוני 2006 (IDT)
בסדר, שכוייח. יום טוב, ינבושד.

שערוריה[עריכת קוד מקור]

היי,
ראית שהתפלאת על הצבת תבנית הצבעת מחיקה בערך "פועל פתח תקווה". ובכן, כשהצבתי את התבנית הערך היה במצב זוועתי ושוכתב על ידי קקון לאחר תחילת ההצבעה. כך שהמטרה הושגה -הערך שוכתב. גילגמש שיחה 20:49, 13 יוני 2006 (IDT)

יש למצוא דרך פחות ברוטלית להשגת מטרה חשובה זו. האם הודעה בלוח המודעות לא הייתה משיגה את המטרה? דוד שי 20:54, 13 יוני 2006 (IDT)
למה ברוטלית? מזה זמן רב (כמה חודשים אם לא שנה שלמה) אני מעלה ערכים שזקוקים לשכתוב להצבעות מחיקה. לרוב הערכים משוכתבים ובמקרים מעטים נמחקים. ולא, אני לא חושב שזה היה משיג את המטרה. גילגמש שיחה 20:56, 13 יוני 2006 (IDT)
הערך היה באמת אידיוטי לגמרי. קקון 20:59, 13 יוני 2006 (IDT)
תחזקנה ידיך, ואם אתה מוטי קקון, תחזקנה גם רגליך. דוד שי 21:01, 13 יוני 2006 (IDT)
תודה תודה. קקון 21:44, 13 יוני 2006 (IDT)

מס הבלו?[עריכת קוד מקור]

לא בוטל לפני כמה שנים? Harel - שיחה 21:18, 13 יוני 2006 (IDT)

המס הזה הוא מחוץ למגרש שלי, לא יודע עליו דבר. דוד שי 21:19, 13 יוני 2006 (IDT)
מה פתאום בוטל? אנחנו משלמים אותו, ועוד איך! עידן ד 22:08, 13 יוני 2006 (IDT)

ערבית[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב דוד, מי כאן מבין קצת בשפה הערבית? דודס 08:28, 14 יוני 2006 (IDT)

משתמש:Drork ועוד כמה משתמשים. דוד שי 08:34, 14 יוני 2006 (IDT)

מילים פעמיים[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אשמח אם תתייחס לשאלתי בשיחה:יצחק לאור#פעמיים. תודה, אבינעם 08:39, 14 יוני 2006 (IDT)

שעה טובה[עריכת קוד מקור]

שלום. שמתי לב שמחקת את "שעה טובה", מאמר על העיתון החרדי. מדוע נמחקים מאמרים ע"פ תוכנם ובמקביל אתם מפרסמים עצמכם כמאגר מידע לאל שייכות לאומית כלשהי?

הערך נמחק לא על-פי תוכנו, אלא על-פי חוסר תוכנו. הנה הערך השלם: "עיתון סוף שבוע שמופץ בעולם החרדי בארץ ובחול לא מזדהה ממש עם שום זרם בעולם החרדי . נחשב לעיתון מספר 2 אחרי עיתון משפחה ." אין כל טעם בערך זה. כאשר מישהו יכתוב ערך של ממש על "שעה טובה" (ראה כדוגמה משפחה (שבועון), הוא לא יימחק. דוד שי 09:21, 14 יוני 2006 (IDT)

נתן גולדבלום[עריכת קוד מקור]

שלום דוד. פסקת הפתיחה בערך הנ"ל דומה מדי לפסקת הפתיחה של הכתבה המקושרת בתחתית הערך. מה עושים במקרה כזה? בברכה, Scarlight 09:55, 14 יוני 2006 (IDT)

כתוב בדף השיחה ובהיסטוריית הגרסות שמחבר המאמר אישר את פרסומו בויקיפדיה. ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 10:13, 14 יוני 2006 (IDT)
תודה אלכס, לא הבחנתי בכך. Scarlight 10:22, 14 יוני 2006 (IDT)
אין בעיה. קורה. :) ‏conio.h‏ • ‏שיחה‏ 10:25, 14 יוני 2006 (IDT)

קלישה[עריכת קוד מקור]

עבר לשיחה:קלישה#קלישאות מניין?. דוד שי 03:55, 15 יוני 2006 (IDT)

הרשאות מפעיל לcostello-bot[עריכת קוד מקור]

משתמש:rotemliss העיר בדף השיחה שלי כי בוויקיציטוט בוט המחיקות לא מופיע בדף השינויים האחרונים כיוון שהוא מופעל ממשתמש בעל הרשאות בוט. כשהעניין נוסה בעבר בוויקיפדיה המחיקות עדיין הופיעו בדף השינויים האחרונים, כנראה שבעקבות שדרוג בתוכנה כעת הם לא יופיעו. על מנת לבדוק את העניין אני צריך הרשאות מפעיל עבור costello-bot ובתקווה נזכה למחיקת שיחות של משתמשים אנונימיים מבלי להציף את דף השינויים האחרונים... תודה. Costello 07:35, 15 יוני 2006 (IDT)

ארזה ועוד[עריכת קוד מקור]

עוד ערך על אתר נוסטלגי, אבן בניין ציונית ממש שהיום בקושי נותר ממנו זכר והוא עומד גלמוד ומוזנח, לדעתי יענין אותך. A&D - עדי 16:56, 15 יוני 2006 (IDT)

מדוע הערכים שהעלתי להצבעת מחיקה הם "הצעות מיותרות לחלוטין"? A&D - עדי 00:56, 16 יוני 2006 (IDT)

התשובה לכך מופיעה בדברים שנאמרו בדיון המחיקה, אך כיוון ששאלת אציג את עמדתי: מדובר בשני ערכים סבירים מבחינת תוכנם, הנותנים מידע שיש בו עניין לציבור, והם עוסקים בנושא שברמה העקרונית יש לו מקום בוויקיפדיה העברית. גישתך, ואינך יחיד בה, היא גישה טהרנית-אליטיסטית, לפיה רק סדרות טלוויזיה "חשובות" ראויות לערך. גישתי היא שיש מקום ליותר פתיחות, ואם הערך כתוב היטב, אין טעם לגרש אותו מוויקיפדיה. הצבעות מחיקה שבאות למחוק ערכים שכתובים היטב הן בזבוז זמנה של קהילת הוויקיפדים, זמן שראוי להפנותו למטרות טובות יותר, ולכן מיותרות לחלוטין. דוד שי 07:55, 16 יוני 2006 (IDT)
מצטער אבל בעיני ערך על סדרת טלוויזיה חסרת כל משמעות הוא בושה לויקיפדיה והוא עושה רק רע, אנחנו נמדדים גם במה שלא נכנס. A&D - עדי 10:48, 16 יוני 2006 (IDT)
אחד ממרכיבי האיכות של ויקיפדיה הוא קיומם של חילוקי דעות, לא כולנו נוצרנו מאותו פס ייצור, לך דעה משלך ולי דעה משלי, ויש מקום לשנינו. גם אם אישית אני מעדיף לקרוא את הערך החינוך האחיד על-פני הערך בלאגן, אני סבור שבוויקיפדיה יש לפעול ברוח הפלורליזם והסובלנות המשתקפים במסכת עירובין במשפט "אלו ואלו דברי אלוהים חיים". דוד שי 13:41, 16 יוני 2006 (IDT)
קיבלתי A&D - עדי 20:51, 18 יוני 2006 (IDT)

עקיבות[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, איך צריך להיות, בית כנסת בית אלפא או בית הכנסת נערן (עם ה' הידיעה)? תודה דודס 00:26, 16 יוני 2006 (IDT)

עייפתי מלחשוב הערב. אענה לך מחר, אי"ה. דוד שי 00:27, 16 יוני 2006 (IDT)
אני מעדיף עם ה"א - הטקסט יותר זורם. לילה טוב. Yonidebest Ω Talk 00:29, 16 יוני 2006 (IDT)
לעזאזל אנשים שישנים. גילגמש למשל, לא ישן אף פעם. דודס 01:50, 16 יוני 2006 (IDT)
אני מעדיף בית הכנסת בבית אלפא ובית הכנסת בנערן. דוד שי 15:16, 16 יוני 2006 (IDT)
חיפשתי בגוגל "בית כנסת נערן", זה נתן יותר מ"בית הכנסת נערן" ומ"בית הכנסת בנערן". אם אתה מחליט סופית על אחד מהם, תן לי א', ואשנה את כולם. שבוע טוב - דודס 01:33, 18 יוני 2006 (IDT)
העברתי, עכשיו נשאר לתקן קישורים. דוד שי 06:22, 18 יוני 2006 (IDT)

שרה נתניהו[עריכת קוד מקור]

בדף השיחה שלי כתבת שמחקת את הערך שכתבתי על שרה נתניהו כיוון שהוחלט שאין מקום לערך עליה בויקיפדיה. אנא הפנה אותי למקום שבו התקבלה ההחלטה הזאת, ות סביר לי איך אפשר לשנות את ההחלטה. אומנם הערך שאני כתבתי היה די קצר, אך הרעיון היה שאחרים יאריכו אותו ויוסיפו לו מידע על הפרשות שנקשרו בשמה, על חייה האישיים, על יחסיה עם בעלה, הופעותיה בתקשורת וכו'.

חוץ מזה, אני רואה שמישהו גם מחק את הערך על פולה בן גוריון. גם במקרה הזה הערך שכתבתי היה קצר והכוונה הייתה שאחרים יערכו אותו ויאריכו אותו, אך במקרה הזה החשיבות של הערך הרבה יותר גדולה שכן פולה בן גוריון הייתה כנראה אשת ראש הממשלה המשפיעה ביותר בתולדות המדינה, וערך עליה נחוץ הרבה יותר מאשר ערך על עליזה אולמרט ולאה רבין. Itzikforer 14:58, 16 יוני 2006 (IDT)

ראה דיון בויקיפדיה:רשימת מועמדים למחיקה/קטגוריה:בני זוג, מאוד רלבנטי ביחס לשרה נתניהו.
ביחס לפולה בן גוריון, ייתכן שהיא ראויה לערך בזכות עצמה, אבל כדי להוכיח זאת תצטרך להתאמץ וליצור ערך מלא, כזה שישכנע אותנו שדינה שונה מזה של שרה נתניהו. דוד שי 15:07, 16 יוני 2006 (IDT)

ניצולי שואה[עריכת קוד מקור]

כיוון שאתה הכותב העיקרי של הערך, אני פונה אליך בקשר אליו: הערך כרגע הוא לדעתי מבלבל כיוון שיש בו אוסף נושאים ללא דבק מקשר (יש למשל את פרשת הועד של יהודי הונגריה שאינו קשור לכאן במישרין כי הוא התרחש בזמן השואה ואינו עוסק בניצולים). ברצוני לפצלו כך: ערך על הצד הפסיכולוגי-התנהגותי של הניצולים ע"פ הפרק (ארחיבו בהמשך), יצירת ערך התחלתי קצר לועד העזרה וההצלה של יהודי הונגריה שאינו קשור במישרין לכאן (אוסיף לו קצת מהערך על קסטנר ומעוד מקור, בתקווה שיורחב מאוד במסגרת המתקפה), יצירת ערך נוסף שאנסה להרחיבו לועד העזרה לניצולים ועוד פרטים קטנים מהערך כמו על הג'וינט אוסיף לפליטים יהודים לאחר מלחמת העולם השנייה שהוא בעצם ערך מקביל. כתוב אם יש לך התנגדות להצעתי. אבירם 18:38, 16 יוני 2006 (IDT)

הרגש חופשי לטפל בערך כראות עיניך. יצרתי אותו מפני שחשתי שחשוב שהוא יהיה, וליקטתי לשם כך מידע מערכים אחרים. לא ראיתי אותו כמושלם. דוד שי 18:40, 16 יוני 2006 (IDT)

מינוי למפעיל[עריכת קוד מקור]

בזמן האחרון שמתיח לב שיש כאן הרבה השחתות, אני מקווה שאני יוכל לעזור. --מר מקלדת 19:47, 16 יוני 2006 (IDT)

זמן רב לא מיניתי מפעילים חדשים. למינוי מפעיל יש תהליך מוגדר, אבל בשלב זה אני ממליץ שלא תתחיל אותו, עליך לצבור עוד ניסיון רב על מנת להיות מפעיל. דוד שי 20:09, 16 יוני 2006 (IDT)

ערכים על כוכבות פורנו[עריכת קוד מקור]

האם יש עדיין איסור על זה? --מר מקלדת 21:14, 16 יוני 2006 (IDT)

כן. דוד שי 21:18, 16 יוני 2006 (IDT)
למה? --מר מקלדת 21:21, 16 יוני 2006 (IDT)
כי ככה וזהו.D_N_A 21:25, 16 יוני 2006 (IDT)
זיהוי יפה צהוב עולה 21:29, 16 יוני 2006 (IDT)
אגב, אם הוא רוצה ליצור ערך כזה שיהיה לו רקע לשולחן העבודה, או אם אני רוצה לבנות ערך אצלי בכתבן ולבדוק אותו, יש קידוד כלשהו שאיתו קוראים את ויקיפדיה על התוספות שלה שלא כלולות בHTML?D_N_A 21:43, 16 יוני 2006 (IDT)
לא הבנתי את שאלתך. דוד שי 21:46, 16 יוני 2006 (IDT)
לא, מפענח תחביר הוויקי היחיד למיטב ידיעתי מובנה בתוך התוכנה. ישנן תוכניות לסדר את המפענח ולאפשר שימוש בו באופן חיצוני למדיה־ויקי, אך הן עוד לא יצאו אל הפועל. ‏– rotemlissשיחה 11:05, 17 יוני 2006 (IDT)
טוב. תמיד יש את ההראה תצוגה מקדימה בשביל לבדוקD_N_A 11:13, 17 יוני 2006 (IDT)

אני לא מבין למה ישנה התנגדות לכך שיהיו ערכים של שחקניות ושחקני פורנו בויקיפדיה העברית. בויקי האנגלית ישנם עשרות ערכים כאלה, ואפילו דאגו למיין את השחקנים לפי לאום. אני מציע להיכנס לקישור הבא: http://en.wikipedia.org/wiki/Silvia_saint הערך אומנם עוסק בשחקנית פורנו מאוד מפורסמת, אבל התמונה בערך שלה אינה אירוטית או חושפנית. חוץ מזה, ישנם ערכים בויקי העברית של רוצחים, קצינים נאציים, אנסים ועוד. אז למה שלא יהיו ערכים גם של שחקני פורנו? Bravo123 20:46, 18 יוני 2006 (IDT)

אל תסתבך בעניין, ואל תשחק לידיים של הטרול חכם חנוכה. יש סיבות מצוינות להתנגדות לכך. דוד שי 20:49, 18 יוני 2006 (IDT)

תוכל למנות חלק מהסיבות? אני חושב שאם זה מופיע בויקיפדיה האנגלית זה צריך להיות גם אצלנו. אפשר לשים תמונה כמו בויקי האנגלית ולא תמונה פרובוקטיבית כמו איברי מין, או ישבן או חזה חשופים. Bravo123 21:04, 18 יוני 2006 (IDT)

 • הנימוק "אם זה מופיע בויקיפדיה האנגלית זה צריך להיות גם אצלנו" מאוד לא מקובל אצלנו, ואני ממליץ שלא תשתמש בו. עד עכשיו תרגמת ערכים ראויים מוויקיפדיה האנגלית, אך בין מיליון הערכים שבה יש הרבה שלא כדאי לטרוח ולתרגם.
 • אני מעדיף שלא להמשיך בדיון שהחל ביוזמתו של חכם חנוכה. אם הנושא חשוב לך, נדון בו בהזדמנות אחרת. דוד שי 21:08, 18 יוני 2006 (IDT)

איכשהו הגעתי לדיון זה, דרך ערך "בובות קש" ואני חייב לציין שאני די....תמה. מדוע מצנזרים פה ערכים? מה זה "מאוד לא מקובל אצלנו" בהתייחס לויקיפדיה באנגלית? האם הוויקיפדיה היא לא - בהגדרה - שירות של כלל המשתמשים עבור כלל המשתמשים? האם קבוצה של אנשים החליטה להכתיב את תחומי עולם-הידע עבור הציבור קוראי העברית? מה אני מפספס פה? מהן אותן סיבות שהוזכרו קודם? ושיהיה ברור - לי באופן אישי כל כך אין מה לחפש בערכים של שחקניות פורנו, אבל ידע הוא ידע, וכל עוד הוא לא פוגע בבטחון המדינה ונפשו של הציבור (באופן ברור משמעותי ובולט - כי מי הוא זה שיחליט?) אז אין לצנזרו. אולי כדאי להעלות את העניין הזה בפורומים בינלאומיים של חופש מידע ולראות מה דעתם של אנשים נוספים ממקומות ותרבויות שונות על התופעה, כדי שאם זה יאושר, אז תהיה הסתמכות מכובדת יותר מ"ככה" "ומאוד לא מקובל אצלנו" (שנשמע לי אישית מאוד רע) ואם זה לא יאושר, שהנושא יבחן מחדש. ועכשיו מעניין אותי : אילו עוד נושאים מצונזרים?

הכותב לא חתם, אך אני חייב להסכים עם דבריו. אמנם אין לי עניין מיוחד בערכים על שחקני (למה רק שחקניות? ;-) ) פורנו, אבל אני לא מבין למה לצנזר תחום שלם. בטח שנוכחותו של טרול לא יכולה להוות טיעון - זוהי חרב פיפיות העשויה לשמש כנגד כל ערך שהוא. אשמח לדעת את סיבות הצנזורה הזו ומי אלו המפעילים אותה. באם לא נערך דיון בנושא, הרי שהצנזורה היא לא לגיטימית. Mokagi - שיחה 03:36, 30 ביולי 2009 (IDT)
טוב, עכשיו ראיתי את זה, אז אני משער שאין איסור כזה... לילה טוב. Mokagi - שיחה 03:41, 30 ביולי 2009 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

ראה מכתב ששלחתי לך. גילגמש שיחה 21:18, 16 יוני 2006 (IDT)

אתה לא יכול לכתוב את זה כאן? קצת שקיפות לא תזיק לכם... --מר מקלדת 21:21, 16 יוני 2006 (IDT)

אביוז[עריכת קוד מקור]

היי דוד, לא כדאי לפנות למחלקת האביוז של נטוויז'ן בעקבות ההשחתה של ערכים שמרתחשת עכשיו מ-IPים שונים? (המשחית לאחר שנחסם מתנתק מהאינטרנט ומתחבר שנית) צהוב עולה 12:05, 17 יוני 2006 (IDT)

זה אחד שלא שווה להשתין בכיוון שלו. דוד שי 12:07, 17 יוני 2006 (IDT)
ובכל זאת לא היית רוצה שנטוויז'ן יעשו לו בעיות? צהוב עולה 12:07, 17 יוני 2006 (IDT)
בבקשה, פנה אליהם. ראה פרטים בויקיפדיה:טיפול בהשחתה. דוד שי 12:09, 17 יוני 2006 (IDT)
פניתי צהוב עולה 12:23, 17 יוני 2006 (IDT)
דוד, נטוויז'ן ענו לי מהר למדי ואמרו שכדי לפתוח בחקירה יש לשלוח אימייל מכתובת האביוז של ויקימדיה, בצירוף לוגים אותנטיים של ויקיפדיה (ולא תצלום מסך). צהוב עולה 14:46, 17 יוני 2006 (IDT)
אל תיתן להם לדחות אותך בקש. תצלום מסך של שינויים אחרונים ותצלום השוואת גרסאות של לפני השחתה ואחריה זה די והותר בשבילם כדי לטפל בפרחח. קרן ויקימדיה רחוקה, ולא נטריח אותה על כל השחתה. דוד שי 14:50, 17 יוני 2006 (IDT)
אין לי כוח להתווכח איתם. בכל מקרה חנוכה לא ממש מפריע, פעם בחצי שנה הוא עושה קצת בלאגן. צהוב עולה 14:51, 17 יוני 2006 (IDT)
שמתי לב שהוא מתאם את ההשחתות שלו עם הדחיות של הבקשות שלו לקבלת הרשאת מפעיל מערכת בוויקיפדיה האנגלית. אינני בטוח שיש מה לעשות עם המידע הזה, אבל סתם לידיעתך. טרול רפאים 19:40, 17 יוני 2006 (IDT)
האמת זה קרה בדיוק אחרי שדוד שי עלה על זהות משתמש:מר מקלדת בתור חנוכה. אני מבין למה הוא עצבני. הוא עבד מה-31 במרץ כדי שיסמכו עליו לקבל תפקיד מפעיל מערכת ואז דוד עלה עליו. צהוב עולה 19:43, 17 יוני 2006 (IDT)
כדי שלא להתהדר בנוצות זרים אציין שגילגמש זיהה אותו לפני. דוד שי 19:47, 17 יוני 2006 (IDT)

תרכיב[עריכת קוד מקור]

האם הנ"ל לא צריך להיות הפנייה לחיסון? בוויקי האנגלית יש רק Vaccine וזהו. האם התכוונת למונח אחר?

באשר לחיסון עצמו, הוא אכן דורש הרחבה ואולי בקרוב אתפנה לכך. Pixie 19:34, 17 יוני 2006 (IDT)

נתקלתי במילה בהקשר של חיסון מפני שיתוק ילדים, ולכן כנראה צריך להיות הפניה. אתה בקי ממני בעניין זה. דוד שי 19:45, 17 יוני 2006 (IDT)

לתשומת ליבך[עריכת קוד מקור]

ראה בשיחת משתמש:Harhanegev#מה אני אעשה שיש כאן אנשים שחושבים שהם יודעים הכי טוב? ועמוד על רחשי ליבם של משתמשים חדשים בויקי. בברכה ---י.--- 23:34, 18 יוני 2006 (IDT)

ומדוע שלא תעזור לו? היכנס לעובי הקורה, למד את פרטי הוויכוח, ונסה לקדם את הנושא. אולי המפעיל טעה ואולי המשתמש החדש טעה, ואולי שניהם טעו. העובדה שמישהו בוכה אינה הופכת אותו אוטומטית לצודק, והתקווה שאוכל לטפל לבדי בכל בעיות ויקיפדיה אין לה על מה לסמוך. דוד שי 00:02, 19 יוני 2006 (IDT)
לא התכוונתי שאתה תטפל. קראתי לתשומת לבך, כדי שתתרשם מהלוך רוח מסויים. נדמה לי שאחרים כבר מנסים לעזור לפתרון הבעיה הטכנית, אבל רק למעטים מפריעה האוירה. לפני זמן לא רב סיפרת על הרצאה שלך שבה אנשי אקדמיה שיתפו אותך בתחושה דומה. כאן, אני, כבר לא יכול לעזור, וזה אולי המקום שבו אתה יכול להתערב. בתקוה לימים טובים יותר. ---י.--- 06:33, 19 יוני 2006 (IDT)
לא תמיד מי שצועק צודק, ולפעמים דווקא הצועק, גם אם הוא עושה זאת מתוך כאב, הוא המעכיר את האווירה, ועל המעודד אותו נאמר "חושך שבטו שונא בנו". ראה דברי בשיחת משתמש:Harhanegev. דוד שי 07:28, 19 יוני 2006 (IDT)
רק לתשומת לבכם, אף אני כבר נכנסתי לפרופורציות הנכונות, והקדמתי הקדמה חשובה וכותרת שונה בתכלית השינוי לציטוט הוויכוח שהתנהל בדף שיחתה של דורית לפני כשנה. בברכה, יאיר בן-צבי, אילת 08:43, כ"ג בסיון ה'תשס"ו (תאריך עברי)

כתבה ב"הארץ"[עריכת קוד מקור]

בוקר טוב. היום (יום שני, 19 ביוני 2006) התפרסמה כתבה בעמוד הפנימי של החלק הראשון של עיתון "הארץ" (עמוד א11) תחת הכותרת: "גם ב'ויקיפדיה' הבוס קובע: 82 ערכים נחסמו". המאמר הוא תרגום מאמרה של קייטי הפנר ב"ניו יורק טיימס". לכתבה כותרת בולטת למדי והא מכסה כשישית עמוד בלחקו העליון.

הכתבה עוסקת בויקיפדיה האנגלית ובהחלטה לחסום, או לחסום חלקית, כמה עשרות ערכים שהיו נתונים להשחתות מרובות. הכתבה, כפי שניתן ללמוד מהכותרת, מציירת את התופעה באופן ביקורתי, וככזו הפוגעת במידת החופשיות של ויקיפדיה, ועל כן כהתרחקות מחזונה להיות אנציקלופדיה חופשית. יחד עם זאת הכתבה גם מציגה את תגובתו של ג'ימבו, את היחס בין מספר הערכים המוגנים (82) לאלו הקיימים (1.2 מיליון) ומציינת בסוף הכתבה כי המייזם כולו הוא הצלחה.

אני שואב עידוד מעצם הופעת כתבה שכזו בעיתון כמו "הארץ", ועוד במיקום האמור. גם הכותרת אינה מקדימה כל דברי הסבר למהי ויקיפדיה ומכאן הנחה מסויימת שהיא מוכרת דייה לקוראי העיתון.

את אותו הטקסט כתבתי גם בלוח המודעות.

בברכה, --אורי 09:23, 19 יוני 2006 (IDT)

הצבעת שינוי מדיניות[עריכת קוד מקור]

דוד שי היקר. ראה בבקשה שיחת משתמש:Yonidebest#הצבעה. לעניות דעתי, שינוי של הכתוב בנוהל הוא שינוי מדיניות המצריך הצבעה. תקן אותי בבקשה אם אני טועה. בברכה. ---י.--- 13:05, 19 יוני 2006 (IDT)

נ.ב. ראיתי את הדברים שכתבת בתגובה להערתי לעיל 'לתשומת לבך'. תודה על תגובתך.

ראה בסוף שיחת ויקיפדיה:מדיניות המחיקה. דוד שי 20:02, 19 יוני 2006 (IDT)
תודה דוד. אני רואה שלדעת רוב המגיבים שם, הצעתו של יוני תתקבל. אני שמח שהדבר נעשה בצורה שקופה וראויה. ---י.--- 14:45, 20 יוני 2006 (IDT)
לדעתי לא צריך להצביע - נראה שההסכמה גורפת ואין ולו מתנגד אחד. דרור 23:39, 20 יוני 2006 (IDT)
כן, כנראה שגם ---י.--- מקבל זאת. דוד שי 23:43, 20 יוני 2006 (IDT)
קיבל זאת. ---י.--- 01:47, 21 יוני 2006 (IDT)

קצת מידע...[עריכת קוד מקור]

מר דוד שי היקר.

עיקר הדיון אינו בשאלה האם צדק מי ששיחזר את העריכה שלפני. נכון, הרגיז אותי הדבר, לא בגלל שהוא מחק, אלא בגלל שכשאני נתקל באדם שעושה משהו שאני מבין שהוא בניגוד למקובל, אני קודם מברר למה. לי היה נראה ברור שהגיוני לכניס מידע שיש לו מקור, לגבי דיעות שונות המסתייגות מהשיפוט שגם לדעתי אינו צודק, לגבי הרב מרדכי אליהו ולגבי שותפותו בברית הקנאים.

מעבר לכך, בוא נגיד ואני הייתי משתמש ותיק, שעושה דווקא בגלל שהוא חסיד שוטה. בוא נצייר ונדמיין לרגע. מה אז? אז האם זו דרך להעניש על ידי מחיקה גורפת של דברים? האם פתאום גם שאר הדברים שהיו תקניים ואשר בדף שיחתו של המשתמש הוא אפילו הצהיר שמחק, לא בגלל בעייתיות כלשהי, אלא כדי ללמד אותי לקח.

האם זו דרך ליצור אנציקלופדיה אמינה? לא נראה לי.

אבל, אם שמת לב, למרות השגותיי, קיבלתי דבריו, ערכתי שוב, והוספתי אך ורק את מה שהיה תקין, בלא להוסיף שוב את הטיעון לגבי אשמתו או חפותו של הרב.

על זאת ניצל משתמש בשם גילגמש את יכולותיו, כדי לסתום פיות, ולמחוק מידע מהותי שהוספתי, כשהוא בכלל אתיאיסט מוצהר.

אם ויקיפדיה נועדה להיות לכולם וכללית, יש להתחשב בעובדה שיש מידע מסויים שהוא מאוד חיוני וקריטי עבור אדם דתי, וכפי שכתבת בשיחתי, ניתן לנהל עליו דיון בדף השיחה. את הדבר הזה עליך לומר גם למי שמוחק מהר, שיעשה זאת לפני, ובודאי לא יכנה את הכותב המשקיע "משחית".

שמחתי לראות שאכן, לאחר שקיבלת הסבר על הסיבה לשחזור הראשון, חזרת וערכת את הערך ללא החלק הבעייתי, אם כי לא ברור לי מדוע פנייתך לעודדי התחילה במילה "חוצפה". לדעתי גילגמש טעה, ולא שם לב לכך שעריכתך השנייה שונה מהראשונה, ורק משום כך שחזר אותה, ולא משום שרצה לסתום את פיך או משום שהוא אתאיסט. בוויקיפדיה העברית יש הרבה ערכי יהדות משובחים, ואיש אינו מפריע לכתיבתם. באשר לתוספות עצמן, בהחלט אשמח לדון עליהן בדף השיחה של הערך. דוד שי 19:48, 19 יוני 2006 (IDT)

שים לב[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אנא שים לב לזה. תודה, דורית 14:03, 19 יוני 2006 (IDT)

תודה, נוצר קשר בינינו. דוד שי 19:50, 19 יוני 2006 (IDT)

חלוקת אחריות ותפקידים בויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

הפנו אותי אליך בתור יודע כל. עניין אותי האם יש חלוקת תפקידים או תחומים או מטלות בין אנשים שונים כאן. מעט מסובך לי להבין את פרוייקט כל כך עצום ומיקצועי פועל על ידי אנשים שעורכים ערכים ומספר מצומצם של אנשים שיכולים למנוע השחתות. נראה לי שיש הרבה דברים נוספים שצריכים להיעשות ונעשים ועניין אותי לדעת מי אחראי עליהם או מי עושה אותם ואם אפשר לעזור. (89.138.52.90 15:16, 19 יוני 2006 (IDT))

בוויקיפדיה כמעט ואין חלוקת תפקידים מוגדרת, וכל אחד בוחר לעסוק בתחום שמעניין אותו, ללא הכוונה מגבוה - זה מרכיב חשוב בקסם שלה. אחד התפקידים המוגדרים הוא זה של המפעיל, שיש לו יכולות מסוימות שבאו לסייע במניעת השחתות. כל אחד יכול לעזור, ובפרט אתה: אתה מוזמן להירשם לוויקיפדיה, ולהתחיל לכתוב ערכים חדשים ולערוך ערכים קיימים, בכל תחום שאתה בקי בו. דוד שי 19:42, 19 יוני 2006 (IDT)

קריאה לסעד[עריכת קוד מקור]

לדוד שלום,

בצער רב אני פונה אליך בתוקף תפקידך כבירוקראט על מנת לרסן ויקיפד אחר שהתבטאויותיו, שוב, עוברות כל גבול.

בדיון שבדף ההצבעה על הגדרת "גזע" השתלח בי ליש (שוב יש לומר). אמנן התבטאויותיו בעבר פגעו בי, ואולי התבטאויותי כלפיו פגעו בו, אולם לא בכך מדובר הפעם.

 • ראשית, שוב ציטט ליש מדברי ללא כל הקשר ובצורה סלקטיבית לאחר שעשה זאת בעבר, באותו דף ועם אותם ציטוטים, וויקיפדים אחרים נזפו בו כי זה אינו ראוי. ביקשתי ממנו כי לא יעשה זאת שנית והנה הוא ממשיך מכך. אירה בחר מאלפי המילים שכתבתי בעניין גזע בחודשיים האחרונים ציטוט אחד והוא מציג אותו בשמי כעמדתי ה"אמיתית". מילא. בסך הכל ציטוט ללא הקשר. טריק דמגוגי זול ולא יותר.
 • הבעיה האמיתית היא שבדבריו טוען למעשה ליש כי מורט ואנוכי מחזיקים בדעה כל שהיא על גזע, אך יודעים שאינה פופולארית (מה שיתכן והוא נכון), ועל כן במכוון העמדנו להצבעה הגדרה מתונה שנועדה להסתיר, כבמעשה הונאה, את דעותינו האמיתיות. יתר על כן, הונאתנו זאת נועדה להפיל בפח ויקיפדים תמימים שיתמכו בהצבעתנו, ויגלו לתדהמתם כי עם סיום ההצבעה תוסר המסכה ותציץ מאחוריה המפלצת ה"חברתית" זו של התקינות הפוליטית והקישקושים הלא מדעיים של מדעי החברה (אז מה אם יש להם מקורות, כתבו אותם, בסך הכל, אנשי מדעי החברה - לי יש מילון בעריכת מתמתיקאי!). בכך הכתים אריה ענבר את הצעתנו (עליה עמלו מספר אנשים) כהונאה.
 • בכך הסב אריה את ההצבעה גם מהדיון בהגדרות, עליהן התעקש ועל אף שהיה במיעוט גרר את כולנו להצבעה בעניין תוך כל התעלמות מפשרה, ומבלי לנמק מדוע, לנימוק בדעות אישיות. מה עניין דעותי האישיות להגדרה אותה הצעתי. לא אריה ואני עומדים כאן להצבעה, אלא ההגדרות שניסחנו.

לאור הדיון המתמשך ביני ובין אריה ענבר בחודשיים האחרונים אין לי כל אמון בו ובהתנהלותו ואינני רואה כל טעם בפנייה אישית אליו. עשיתי זאת בעבר, אך ללא הועיל. משום כך אני פונה אליך בבקשה כי תרסן את אריה ענבר בכל דרך שתמצא לנכון. אני אינני מתכוון לקיים איתו כל שיח עד שיתנצל וימחק את דבריו, שמוטב היה לו לא נכתבו כלל.

יתר על כן, מחר אני יוצא לחו"ל לתקופה מסויימת ולא אהיה פעיל בדיון. לאור התנהלותו זו אני חושש שהוא ינצל את העדרי להמשיך ולכפיש אותי אישית בדיון, לצטט את דברי כרצונו ולעוות אותם, להטיח האשמות שווא בלתי מבוססות וכל טריק מלוכלך אחר שיעלה בדעתו. כאמור, על הגינותו ותרבות הדיון שלו אינני יכול לסמוך עוד.

אנא הפסק התנהגות נלוזה זו. בברכה, --אורי 20:37, 19 יוני 2006 (IDT)

נ.ב. לצערי עלי לפנות אליך שנית תוך זמן קצר, שכן אריה ממשיך לנהוג באותה הדרך. בדיון שהוא עדיין קצר הוא כבר הספיק לטעון פעמיים בשמי לדעותי, בניגוד גמור למה שאני הבעתי בעצמי מספר שורות קודם לכן. פעם אחת טען ליש להונאה מצידי מספר שורות בלבד לאחר שהבהרתי לאלכס בדיוק מה כוונתי. פעם שנייה בטענה כי אני מבקש להטות את הדיון מההגדרה, כמה שורות אחרי שכתבתי לעודי כי ההצבעה הפורמאלית היא אכן על ההגדרה בלבד, תוך כדי שאני מצביע על משמעויותיה ועל המשמעיות הנגזרות מההגדרות השונות, להבנתי. זאת לאחר שאריה הפך את הדיון מדיון בהגדרות שדיון במחשבותי ועמדותי שלי. לא רק זאת אלא גם מצא לנכון לתאר את הגדרה ב' כראויה להיות מוגדרת כהומור, מה שבעיני אינו התיחסות רצינית ומכובדת לפועלם של אחרים, עליהם הוא חולק. אני מרגיש קצת כמו ילד בגן. אם התנהלותו זו הייתה נעשית, כבעבר, בדפי השיחה, מילא, אבל היא נעשית בדיון על ההצבעה ובכך מטה את ההצבעה ועל כן אני פונה לגננת שתפריד, תשלח כל אחד לפינה שלו ותאכוף משמעת ותרבות דיון. מצטער. --אורי 21:10, 19 יוני 2006 (IDT)

אורי, אם וכאשר יכתב ערך על המושג "הקוזק הנגזל", דבריך כאן, למעלה, יוכלו לשמש חומר גלם מעולה. אתה מתלונן על כך שהבאתי ציטוטים מדבריך, לא על כך שהם לא מדויקים (אני יכול להוכיח שהם מדויקים ושלא הוצאו מהקשרם), גם אינך טוען שהם כבר לא משקפים את דעתך, סתם מתלונן שהבאתי ציטוטים, כאילו היה זה מעשה פסול. אתה גם משתמש בביטויים "מעשה הונאה", "הונאתנו זו", "הקשקושים הלא מדעיים", שוב "הונאה", כאילו היו ציטוטים מדברי והם לא. כשאתה מתיחס אלי אתה מדבר על "טריק דמגוגי זול". ולאחר כל זה אתה עוד כותב על הכפשה ועל טריקים מלוכלכים. תתבייש לך.ליש 20:58, 19 יוני 2006 (IDT)
הקץ לקטטות, הקץ לוויכוחים, ניתן להצבעה לומר את דברה. דוד שי 22:19, 19 יוני 2006 (IDT)

הביצה או התרנגולת? הערך או התבנית?[עריכת קוד מקור]

אשמח לשני סנט שלך כאן --> צ'כלברה שיחה ישיבה 21:33, 19 יוני 2006 (IDT)

תמונות מאתר הכנסת[עריכת קוד מקור]

ערב טוב,

האם לאור האמור כאן נצטרך להפסיק לקחת תמונות מאתר הכנסת? גבעתיים 21:35, 19 יוני 2006 (IDT) (שהוא למנייננו אור לכ"ד בסיון ה'תשס"ו)

עניתי לך במזנון. יש במגירתי מכתב התנצלות של הכנסת, על פגיעה שלה בזכויות היוצרים שלי. בשעת חירום אוכל להשתמש בו. דוד שי 22:03, 19 יוני 2006 (IDT)
אני לא חושב שמידה כנגד מידה היא הגנה קבילה בבית משפט... Yonidebest Ω Talk 22:31, 19 יוני 2006 (IDT)
לא התכוונתי להגיע לבית המשפט, פשוט כבר יש לי את הטקסט של מכתב ההתנצלות, אני רק צריך לשנות את שם הנמען. דוד שי 22:46, 19 יוני 2006 (IDT)
מקסימום תדאג שתופיע הודעה בתלוש המשכורת של כל חברי הכנסת כי תמונתם תימחק מהוויקיפדיה אם לא יאשרו את הופעתה כאן... :-) טרול רפאים 00:07, 20 יוני 2006 (IDT)
הם לא במגרש שלי, אפילו שניסיתי לפתותם. דוד שי 00:09, 20 יוני 2006 (IDT)
חברי כנסת? לא מתפתים מכסף? מה אנחנו שוויץ? A&D - עדי 11:46, 20 יוני 2006 (IDT)
לא הבנת אבל לא משנה. ויש עוד דרכים מלבד תלוש המשכורת. עמית 12:18, 20 יוני 2006 (IDT)
כדי שלא יובן חס וחלילה כאילו ניסיתי לפתות את חברי הכנסת בכסף (אין זה לכבודם ואין זה לכבודי), אספר שניסיתי לפתותם, באמצעות הקסם האישי שלי, להפוך ללקוחות של מקום עבודתי. דוד שי 19:10, 20 יוני 2006 (IDT)

הי דוד.[עריכת קוד מקור]

http://he.wikipedia.org/w/index.php?title=%D7%90%D7%9C%D7%9B%D7%A1%D7%A0%D7%93%D7%A8_%D7%A7%D7%A8%D7%A0%D7%A1%D7%A7%D7%99&diff=prev&oldid=1543202 גילגמש שחזר בחור שעשה תיקון נחוץ של רווח במקום שצריך . מה הטעם? ויש עוד תיקון כזה שהנ"ל עשה. שמילה 00:48, 20 יוני 2006 (IDT)

נדמה לי שהעניין הסתדר, אם כי לא הבנתי מה הלך שם. דוד שי 08:06, 20 יוני 2006 (IDT)

מרטין[עריכת קוד מקור]

הי דוד, אחרי שעידנתי את הסופרלטיבים שהועטרו על פרופ' מרטין ון קרפלד למשהו אנציקלופדי ומתון, זכיתי לשחזור ולהתראה בדף השיחה שלי לפני חסימה. אשמח אם תטפל בעניין בתבונה. האם הערך הנ"ל הוא ערך בעל מעמד מקודש או פוליטי שאסור לערוך אותו. שמילה 01:05, 20 יוני 2006 (IDT)

החזרתי את תיקוני הלשון שערכת והסרתי משפט טריוויה אחד. בעניין דברי השבח, אם האיש ראוי להם, אין סיבה להסתירם. אם לדעתך אינו ראוי, פתח דיון בדף השיחה. ההתראה בדף השיחה הייתה מיותרת, שהרי עריכתך לגיטימית (אף שאפשר לחלוק עליה). דוד שי 07:10, 20 יוני 2006 (IDT)
אני מסכים בהחלט שאפשר לחלוק על כל עריכה שלי. אמשיך בדף השיחה. תודה. שמילה 11:30, 20 יוני 2006 (IDT)

השם שלי[עריכת קוד מקור]

כתבו לי שאתה יכול לשנות שמות. אז אני רוצה שתשנה לי את השם ל"יהונתן השילוני" כי בטעות כתבתי אותו עם ו"ו. אם אתה משנה לי את השם אז השם משתנה גם בערכים שכתבתי?

יהונתן השילוני

כשיבצע דוד שי את שינוי שם המשתמש, הוא ישתנה בדפי הגרסאות הקודמות, אך לא בדפי השיחה. ‏– rotemlissשיחה 15:55, 20 יוני 2006 (IDT)
שיניתי כבקשתך. את דף המשתמש העבר בעצמך לשם החדש, באמצעות לשונית "העבר". דוד שי 19:06, 20 יוני 2006 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אשמח אם תוכל לעוץ לי עצה. אני רוצה להוסיף לערך טובה פסקה מלווה בתמונות על מגוון הצורות והוריאציות על הכלי. לא קל להשיג תמונות טובות של מגוון הטובות, אך כמה אנשים טרחו וצילמו טובות שונות ועשויים להסכים שנציג את צילומיהם בויקיפדיה. האם לדעתך תהיה בעיה להציג תמונה שמוטבע בה סימן זכויות יוצרים, כמו התמונות האלה? אודי רז 08:13, 21 יוני 2006 (IDT)

ברור שעדיפות תמונות חופשיות, וכדאי לברר אם יש כאלה בוויקיפדיה האנגלית או בוויקישיתוף. אם אין חלופה אחרת, מוטב שתופיע תמונה שמוטבע בה סימן זכויות יוצרים, וצריך יהיה לפרט בדף התמונה את טיב ההרשאה שניתנה לוויקיפדיה. דוד שי 08:17, 21 יוני 2006 (IDT)
תודה על התגובה המהירה. בדקתי את התמונות בוויקישיתוף ובכל הוויקיפדיות, והכנסתי לערך תמונה מוויקישיתוף והוויקי השבדית. השאלה עלתה מכיוון שאין תמונות מתאימות במקורות אלה. אעשה כדבריך. אודי רז 08:34, 21 יוני 2006 (IDT)

הידעת?[עריכת קוד מקור]

היי,
נראה לי שהקטע הבא יתאים ל"הידעת?" טוב: [2] מה דעתך על זה? גילגמש שיחה 12:49, 21 יוני 2006 (IDT)

מתאים, רק צריך לנסח מחדש בשביל הידעת. דוד שי 21:09, 21 יוני 2006 (IDT)

הסכסוך מסתכסך[עריכת קוד מקור]

הצץ בהסכסוך הישראלי ערבי. תודה. שמילה 16:58, 21 יוני 2006 (IDT)

הכוונה מן הסתם היא ל-הסכסוך היהודי ערבי. אבינעם 17:52, 21 יוני 2006 (IDT)

אסי דגני[עריכת קוד מקור]

הי דוד, אני בספק רב אם העריכה שלך תבטל את הפרת זכויות היוצרים. צהוב עולה 20:39, 21 יוני 2006 (IDT)

הסברתי בשיחה:אסי דגני. דוד שי 20:41, 21 יוני 2006 (IDT)

תמונות[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, אני מחפש תמונות לערך דובר הבית הלבן, ו"פורטל הממשל האמריקני" שנמצא ברשימת המקורות לתמונות מפנה לתמונות מאתר הבית הלבן. כיצד להעלות לכאן תמונות מאתר זה? מה לכתוב ב"רישיון" ובדף תיאור התמונה?

בתודה אריאל 07:32, 22 יוני 2006 (IDT)

כתוב את שאלתך בויקיפדיה:דלפק יעוץ. דוד שי 07:34, 22 יוני 2006 (IDT)
תודהאריאל 07:37, 22 יוני 2006 (IDT)

בצער רב[עריכת קוד מקור]

בצער רב! בלא ידיעה מדוע ובלית ברירה הכריחוני אנשים שעל פניי נראים מרושעים ומנסים לעשות דווקא להחליף את כינויי לשם אחר למרות שאין עוד בן אדם אחר עם הכינוי "ליש" אלא החתימה שלו היא "ליש" דבר מוזר זה גרם לי טלטלות רבות בראש ולאחר חשיבה מרובה הוחלט לשנות כינויי ל"ליש הפטיש" ליש 02:10, 27 יוני 2006 (IDT)


צער בעלי חיים (אגודה)[עריכת קוד מקור]

טיפש ט"ו בשבט החליט לשים תבנית הצבעת מחיקה על הערך. כמובן שההצבעה מיותרת, כי מדובר על עמותה חשובה שכל אדם בישראל מכיר ובהחלט ראוייה לערך. אנא פעל כמיטב הבנתך. בברכה, אסף 00:00, 18 יוני 2006 (IDT).

את זה אתה צריך להסביר בדף הצבעת המחיקה. גילגמש שיחה 00:01, 18 יוני 2006 (IDT)
הבעיה שהוא לא קיים; רק הוספה התבנית...pacmanשיחה 00:03, 18 יוני 2006 (IDT)
צריך לתת לו פרק זמן הוגן להציג את טיעוניו. לך תדע, אולי הוא אפילו ישכנע אותך. גילגמש שיחה 00:05, 18 יוני 2006 (IDT)
התבנית הושמה בערך לפני שעתיים ודף ההצבעה עדיין לא נוצר. pacmanשיחה 00:06, 18 יוני 2006 (IDT)
ראיתי שגילגמש פנה אליו. דוד שי 00:11, 18 יוני 2006 (IDT)

האצ"ל[עריכת קוד מקור]

אני מאוד מבקש ממך שלא תגיד לי באיזה נושאים אניי מבין ובאיזה לא!!!!!!!!! בשביל הרחבת הידע שלך, אני עוסק ביום-יום בחקר ארועי מלחמת העצמאות. אז אני יודע איזה פעולות האצ"ל ביצע ואיזה לא! ולרוב ממקור ראשון של חברי אצ"ל עצמם או פליטים פלסטינים ותתפלא לשמוא שהם אומרים את אותו הדבר בניגוד לכך שהם נמצאים בשני קצוות העימות, היחידים שאומרים אחרת הם אנשי הימין הישראלי. מה שניסיתי להגיד לא היה שהאצ"ל הוא ארגון טרור (אף על פי שאני חושב כך) אלא לציין שיש חילוקי דעות בעניין, אבל מסתבר שאתה רוצה לסתום לי את הפה.אדם אדום 01:10, 18 יוני 2006 (IDT)

להיפך, אני רוצה לפתוח לך את הפה, בנושאים שבהם אתה מעדיף לשתוק, ראה בקשתי המפורשת בדף השיחה שלך. דוד שי 01:12, 18 יוני 2006 (IDT)
נא המשך את הדיון בדפי השיחה בערכים המתאימים. דרור 01:11, 18 יוני 2006 (IDT)
"מחקר" שתוצאותיו מיועדות מראש נועד לכישלון. או שאינו נקרא "מחקר". ינבושד.
אם כתב עת אקדמאי רשמי ומוכר יפרסם מחקר זה אין מניעה שנציין אותו (כמו גם כל מחקר סותר) אנו לא באים להחליף את האקדמיה. רק לציין עובדות מוכחות. דרור 01:13, 18 יוני 2006 (IDT)
התכוונתי למחקרו של הנ"ל (שכתב שעוסק בחקר וכו'), שיוצא מנקודת הנחה מוקדמת ומוחלטת. ינבושד.
חבל לפצל את הדיון. אני מציע להמשיכו בדפי השיחה של הלח"י והאצ"ל. גילגמש שיחה 01:14, 18 יוני 2006 (IDT)

אוורירי[עריכת קוד מקור]

שלום, דוד. תציץ בהשתלשלות הערך אוורירי ותעקוב אחר ההיסטוריה בחודש האחרון. נראה שיש שם התנכלות מצד מפעיל מסויים, שאולי כדאי לומר לו שלא לנסות לנצל את המערכת לנקמנות ונטירת טינה אלא לשיפור. אם משאירים את הערך אוורירי (יש עליהם אגב המלצה יפה וגדולה בעכבר העיר השבוע), אין סיבה למחוק, למשל, את שמות הבמאים שלהם ולכתוב "מחקתי סופרלטיבים". אשמח אם תשחזר פחות או יותר. אני לא רוצה להיכנס איתו לויכוח, כמובן. אם זה יבוא מצדך זה פחות ייפגע בו. תודה רבה. שמילה 09:11, 18 יוני 2006 (IDT)

תודה. עריכה טובה וטוב שזה הגיע מצדך. טפשי להפוך ערך לקצרמר שמילה 00:42, 19 יוני 2006 (IDT)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, קיבלת את המייל שלי? סקרלט 14:17, 18 יוני 2006 (IDT)

הוספתי ויקיפדיה:אישורים להעתקה#המרכז למיפוי ישראל. בברכה סקרלט 17:15, 18 יוני 2006 (IDT)

חידוש ההצבעה[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, לפי התרשמותי אין כבר דיונים על הצעה חליפית בנושא הגדרת המונח "גזע". אני עומד לחדש את הצבעת המחלוקת מחר בשעה 18.00. הודעתי לאורי ולחבריו לדעה. אם יש למישהו התנגדות מנומקת, ביקשתי שיציג אותה שם, בדף השיחה, לפני תחילת ההצבעה. אם עד אז אף אחד לא יכתוב הצעה חליפית במקום שנועד לה, אתחיל את ההצבעה מתוך הנחה שאין הצעה חליפית. בברכה. ליש 19:43, 18 יוני 2006 (IDT)

תשובתך לאדם אדום[עריכת קוד מקור]

מעשי טרור שעשו אנשי השומר הצעיר וסגידתם לארכי-רוצח סטלין?? זה נראה יותר מדי אפילו כהתרסה עוקצנית לויקיפד המתווכח. אבירם 21:37, 18 יוני 2006 (IDT)

מה, סטלין לא ארכי-רוצח? גילגמש שיחה 21:38, 18 יוני 2006 (IDT)

אהדתם אליו כן וסלידתם ממנו אחרי שנודע שהוא רוצח. מעשי טרור? אולי אי"ל? אבירם 21:40, 18 יוני 2006 (IDT)

גם אני תהיתי בנושא הזה. מעשי טרור ישירים של השומר הצעיר אינני מכיר, אבל אין ספק שהיו לא מעט חברים בו שהשתתפו במעשים כאלו (הן בחו"ל והן בארץ). הטענה שהם סלדו ממנו אחרי שנודע שהוא רוצח מופרכת על פניה, הידע הזה היה קיים עוד בתקופת העלייה השלישית. טרול רפאים 21:42, 18 יוני 2006 (IDT)
אכן. גילגמש שיחה 21:42, 18 יוני 2006 (IDT)
לא מדוייק, נא לקרוא במחקרים. היו רק שמועות. זה נודע בגלוי רק לאחר מותו ואז הם הסתייגו ממנו. מעשי טרור, טרול רפאים?? אבירם 21:44, 18 יוני 2006 (IDT)
רצחנותו של סטלין הייתה ידועה היטב במשך שנים שבהן השומר הצעיר סגד לו, רק היקפה העצום עורר הפתעה מאוחר יותר (דוגמאות: משפט הרופאים, משפט הסופרים, משפטי פראג ממש לא שמועה). אין לי ספק שאדם אדום יוכל לפרט יותר, ואולי אפילו יכתוב את משפט הסופרים. דוד שי 21:46, 18 יוני 2006 (IDT)

גם לאחר המשפטים, הרציחות ההמוניות התגלו לאחר מותו. ואולי אדם אדום ואדר יוכלו גם להרחיב איך ישראל הצעירה היתה מוכנה לקבל כמויות נשק מהארכי רוצח סטלין ובעזרתם לנצח את מלחמת העצמאות. זה בסדר. וגם להרחיב על סגידת הימין לארכי רוצח מוסוליני (ז'בוטינסקי הדוצ'ה) מה שעושה גם אותם לרוצחים ותומכי ארכי רוצחים, לא? וזה רק ההתחלה. אבירם 21:55, 18 יוני 2006 (IDT)

אני מסכים שתגובתי לאדם אדום הייתה חריפה, ונועדה להבהיר את סלידתו מגישתו. בוודאי לא התכוונתי להרחיב מלחמת מחנות. אני מציע שכל אחד יכתוב על הרוצחים החביבים על מחנהו. זה עדיף בעיני על התעסקות ברוצחים החביבים על המחנה האחר, שהיא פתח למלחמות מיותרות. דוד שי 22:02, 18 יוני 2006 (IDT)

כוונתי כאן היתה, שהן השומר הצעיר והן הימין - אין להשוותם לרוצחים ומעשי טרור. לכן העלתי זאת. אבירם 22:05, 18 יוני 2006 (IDT)

אני מסכים, ומשער שהתירוץ שלי "אבל הוא התחיל" לא ירצה אותך. דוד שי 22:13, 18 יוני 2006 (IDT)


נסיון מכוון לרדת בדירוג שש"ז[עריכת קוד מקור]

או שיש בסיס לדבריך בשיחת משתמש:אדם אדום#אזהרה? Hidro 15:32, 22 יוני 2006 (IDT)

לו הייתי יודע על בסיס מוצק לדברי, הייתי מעדכן את הערכים בעצמי. את דברי כתבתי משום שגישתו הקיצונית של אדם אדום הביאה לי את הנרווים, ורציתי להמחיש לו לאן היא מובילה. דוד שי 19:23, 22 יוני 2006 (IDT)
אם אין לך משהו טוב לכתוב על תכתוב , אין צורך להיכנס בצורה כזאות גסה בויקיפד מתחיל ובין מה שרמזת על השומר הצעיר(בלי ביסוס) ובין מה שידוע על הלחי והדעות חלוקות עליו יש הבדל מאוד גדול. Hidro 20:12, 22 יוני 2006 (IDT)
ויקיפד מתחיל שנכנס היישר לכתיבה פוליטית ומגמתית באופן קיצוני, כזו שמוציאה שם רע לשמאל, זקוק לניעור. לטענה על ההערצה של השומר הצעיר לארכי-רוצח סטלין יש ביסוס מוצק (ראה סיקור מות סטלין ב"על המשמר"). אם ידוע לך משהו מבוסס באותה מידה על הלח"י, אני מציע שתכתוב זאת בערך, כדי שיהיה בסיס כלשהו לוויכוח הפוליטי העקר שמתנהל בדף השיחה של הערך. בכל אופן, עצתך "אם אין לך משהו טוב לכתוב על תכתוב" קוסמת לי, אשתדל להיעזר בה. דוד שי 21:54, 22 יוני 2006 (IDT)
לא התכוונתי לסיקור המוות של מה שנראה להם אז כשמש העמים אלה לאמירה שתנועה שהיתה על גבול הפצפיזם עושה מעשי טרור Hidro 22:49, 22 יוני 2006 (IDT)

הצבעות מחיקה[עריכת קוד מקור]

תבנית:אימרה אשמח לראות מה דעתך בהצבעות המחיקה על תבנית: אימרה ותבנית: תמצית אלמוג 15:45, 22 יוני 2006 (IDT)

אהבתי צהוב עולה 15:47, 22 יוני 2006 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

כידוע, ה"א הידיעה של מילים בסמיכות, תבא לפני המילה השניה (בעל בית - בעל הבית). כיצד יש לנהוג במילים בעל-קורא, כמו בערך תיקון קוראים, ומדוע? דודס 19:55, 22 יוני 2006 (IDT)

אני מקווה שמישהו ייתן לכך תשובה בערך ה"א הידיעה". דוד שי 20:00, 22 יוני 2006 (IDT)
אם אתה מתכוון אלי - אני בכלל לא יודע איך מתיחסים למילים מוזרות כאלה. דודס 20:05, 22 יוני 2006 (IDT)

ההחכרות מירדן[עריכת קוד מקור]

הי, מה עניינים? בלי שום קשר לדיון בשיחה:הר אדר (אגב, אני משתדל שלא לבזבז זמן כבקשתך). היכן אוכל למצוא מידע לגבי העניין הזה? אני כמעט בטוח שלמדתי משהו על הסכם כלשהו שהתבצע עם ירדן לגבי מובלעת לטרון (לא רלוונטי לערך כי הוא באמת לא כ"כ בתוך המובלעה הזו), בלי קשר להחכרות החקלאיות בערבה. יש לך מושג איפה אפשר למצוא על זה חומר? בברכה A&D - עדי 20:09, 22 יוני 2006 (IDT)

אין לי מושג. את מה שכתבתי כתבתי לפי הערך בוויקיפדיה הסכם השלום בין ישראל לירדן. אם היה הסכם לגבי מובלעת לטרון, הוא יכול להיות רק בתקופה שבין סוף מלחמת העצמאות למלחמת ששת הימים. דוד שי 21:46, 22 יוני 2006 (IDT)

נפוליאון[עריכת קוד מקור]

האם תוכל להסביר לגילגמש מדוע נפוליאון היה דיקטטור, זה אפילו כתוב בערך עצמו - אבל גילגמש מסרב לקבל את זה.

אני רואה בכך הטייה פוליטת שמאלנית נוספת בוויקיפדיה.

"הטייה פוליטית שמאלנית"? האם נפוליון היה מזקני מפא"י או חבר בשלום עכשיו?
על השאלה האם נפוליון היה דיקטטור אני מציע שתדון בשיחה:נפוליון בונפרטה. דוד שי 21:58, 22 יוני 2006 (IDT)
כתוב בערך שהוא היה דיקטטור, יש פה סתירה עצמית.
כמו שכתבתי בדף שיחתך, המילה "דיקטטור" לא מוזכרת בערך כלל. pacmanשיחה 22:05, 22 יוני 2006 (IDT)
זה היה בעבר [3] - גילגמש הסיר את זה.
נו, אתה עושה צחוק...ברור שזה היית אתה. אגב, יש הבדל קל בין רודן לדיקטטור. pacmanשיחה 22:06, 22 יוני 2006 (IDT)
לפי הקישר שהוספת רודן=דיקטטור.


הכתבה בYNET[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, נראה לי שההזדהות כבירוקרט לא מתאימה בתקשורת ההמונים משום שההמונים לא מכירים את ההגדרה. [[4]] (Eviv 01:06, 23 יוני 2006 (IDT))

הצדק אתך. דוד שי 05:44, 23 יוני 2006 (IDT)

איחוד משתמש A2d ומשתמש A2D[עריכת קוד מקור]

שלום דוד, פניתי צ'כלברה והוא הפנה אותי אל eman וכך הגעתי אליך.
בשל טעות פתחתי משמש A2d בתאריך 2006/06/05. ככל הנראה בגלל ששכחתי את הסיסמה שלי. בתאריך ה20/06/2006 המשתמש צהוב עולה הזכיר לי שהיה לי משתמש ישן יותר בשם A2D אליו העברתי את כל הפעילות שלי.
רציתי לבקש:

 1. לסגור את משמש A2d
 2. להעביר למשתמש A2D את כל הקרדיט של המשתמש השגוי.

כל זה כמובן במידה והדבר אפשרי ואינו פוגע.
בברכה (אריק ~ שיחה 02:35, 23 יוני 2006 (IDT)

אני חושב שמי שיכול לטפל בזה זה רק דוד שי. emanשיחה 03:01, 23 יוני 2006 (IDT)
אני יכול לשנות שם קיים לשם שאינו קיים, אך לא לאחד שני שמות. מה שאתה יכול לעשות זה לתת הפניה מהדף משתמש:A2d ומדף השיחה שלו לדפים המקבילים של משתמש:A2D. דוד שי 05:49, 23 יוני 2006 (IDT)
רב תודות זהו אכן המצב בו היו הדברים כשפניתי עליך. קיוותי שמשהו יוכל לאחד את הקרדיטים שלי יחד. (אריק ~ שיחה 10:03, 23 יוני 2006 (IDT)

זבונימיר בובאן.[עריכת קוד מקור]

שלום דוד שי וסליחה על ההפרעה, אשמח אם תעיף מבט על מה שקרה בערך הזה (יש פירוט בדף השיחה). בתודה, איתמר. 05:47, 23 יוני 2006 (IDT)

קורה לנו מפעם לפעם. טופל. דוד שי 05:56, 23 יוני 2006 (IDT)
תודה רבה (גם לתרומה לערך). איתמר. 05:58, 23 יוני 2006 (IDT)

כלי נשק[עריכת קוד מקור]

מודה מקרב לב על התוספת המבורכת. HansCastorp 06:25, 23 יוני 2006 (IDT)

הערה פוגענית[עריכת קוד מקור]

אנא ראה את הדיון בשיחת משתמש:HansCastorp#אנא הסר שורה פוגענית. בברכה, Flag of Israel.svg_MathKnight_Star of David.svg (שיחה) 15:16, 23 יוני 2006 (IDT)

רבי ישמעאל בן אלישע כהן גדול[עריכת קוד מקור]

הוספתי הצעת פיצול. מה הפרוצדורה (אם יש)? בברכה, ינבושד.

אין פרוצדורה. פצל. אם יהיה מי שיתנגד לכך, יבוא וינמק. דוד שי 16:07, 23 יוני 2006 (IDT)
OK. תודה. ינבושד.
תוכל לראות את רבי ישמעאל. בברכה, ינבושד.
כמו כן, הוסרו תבניות העריכה ושני הערכים פתוחים לציבור. הודעות סיכום הושארו בדפי השיחה של הערכים. שבוע טוב, ינבושד.
טובים השניים מן האחד. יש לוודא שכל אחד מהקישורים מוביל לערך הנכון. דוד שי 07:32, 25 יוני 2006 (IDT)
תודה. בכל מקרה אצטרך לעבור על הערכים שוב ולנפות תקלדות, שגיאות וכדומה שנבעו מן הסתם מהשעה שבה הדברים נכתבו. בברכה, ינבושד.

מחק[עריכת קוד מקור]

בבקשה את הדף תיקון קוראים סימנים הוא מיותר. זה כמו הסידור של הוצאת מאגנס. תודה - דודס 17:26, 23 יוני 2006 (IDT)

הוא ממילא הפניה, חבל לטרוח על מחיקתו. דוד שי 17:31, 23 יוני 2006 (IDT)
טוב. דודס 17:34, 23 יוני 2006 (IDT)

help, ותודה מראש[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. בהיותי חדש במערכת, יצרתי את ערך אדריכלות ישראלית, וכן ביצעתי שינויים בערך אדריכלות, לפני הכניסה לחשבון. כתוצאה מכך, הקרדיט הוא לטובת ה IP שלי. (212.150.146.221) אני מאוד רוצה שהקרדיט יהיה על שמי. אנא, זה חשוב לי, האם תוכל לעזור? --Architecture org il 01:25, 24 יוני 2006 (IDT)

אני לא דוד, אך הדבר הפשוט ביותר במקרה זה הוא לציין בדף השיחה של הערך את מה שכתבת כאן. ברוך הבא לויקיפדיה ובהצלחה. Danny-w 01:35, 24 יוני 2006 (IDT)
ברוך הבא. אני מעריך שדוד ישיב שזה בלתי אפשרי מבחינה טכנית. עוד משהו שאתה יכול לעשות מלבד מה שדני הציע לך הוא שבפעם הבאה שתערוך את הערך, תכתוב בתקציר העריכה "יצירת הערך והעריכה שאחריה בוצעו על ידי לפני כניסתי לחשבון" או משהו יותר קצר וטוב. צהוב עולה 03:02, 24 יוני 2006 (IDT)
אני מסכים עם תשובות קודמי, שהן הפתרון הפשוט. אם הנושא מאוד חשוב לך, אני (וכל מפעיל אחר) יכול למחוק את העריכות עם כתובת ה-IP, וכיוון שבשני המקרים יש מיד אחריהן עריכה עם שמך, היא תיראה כאילו היא כוללת גם את העריכות שקדמו לה. דוד שי 06:41, 24 יוני 2006 (IDT)

תודה לכולכם. אני שמח להיות חלק ממה שקורה כאן. העבודה שכולם עושים פשוט מדהימה אותי ככל שאני מעמיק בערכים. אשתמש בעצתכם לגבי כתובת הIP. ודבר נוסף: נרשמתי בטעות פעמיים: פעם בחתימתי הנוכחית, ופעם כ ⌠archiuser⌡. שאלה: הייתי מעדיף את הכינוי האחרון ככינוי מוביל, אך ביצעתי את העריכות בחתימתי הנוכחית. האם ניתן לבצע החלפה (חתימתי הנוכחית מסורבלת למדי), כך שכל העריכות שביצעתי יהיו לטובת archiuser? כמובן, שברגע שזה יקרה, אפסיק להשתמש בחשבון הנוכחי. --Architecture org il 12:15, 24 יוני 2006 (IDT)

שיניתי את שמו של archiuser ל-archiuser2, ולאחר מכן שיניתי את Architecture org il ל-archiuser, כך ש-archiuser הוא כעת שמך הראשי, ותרומותיך רשומות עליו (ראה, למשל, גרסאות קודמות של אדריכלות ישראלית. חתימותיך בדפי שיחה לא השתנו, ולכן עליך לחתום מחדש על הערתך בשיחה:אדריכלות ישראלית. דוד שי 16:36, 24 יוני 2006 (IDT)

דוד תודה. תענוג. ועתה לשאלה נוספת: איך מוסיפים ערך לקטיגוריה? לדוגמא תקנות התכנון והבנייה לקטגוריה:ישראל: תכנון ובנייה (לא הצלחתי ליצור לינק לקטגורייה, מצטער.)--Archiuser 01:31, 25 יוני 2006 (IDT)

זה פשוט, מוסיפים שורה מתאימה בסוף הערך, ראה את השורה שהוספתי בסוף תקנות התכנון והבנייה. דוד שי 07:19, 25 יוני 2006 (IDT)

יון אנטונסקו[עריכת קוד מקור]

דוד שלום, ראה דברי בדף השיחה של הערך. בברכה. ליש 09:04, 24 יוני 2006 (IDT)

תבנית המונדיאל[עריכת קוד מקור]

שלום

תתערב בנעשה בתבנית המונדיאל. גלגמש לא מבין בכדורגל, ובגלל חוסר הבנתו הוא מתעקש על משהו שבכלל במיגוד למדיניות המוצהרת שלו (הוא משחזר ממשהו שמישהו הוסיף שהוא בעל ערך היסטורי, ומקשר לשני ערכים מכובדים) לעידכון מי עלה לרבע הגמר - בדיוק הדבר שאנחנו לא רצינו, ובמיוחד הוא לא רצה, שיהיו בעמדו הראשי.

כל מי שמבין משהו בכדורגל חושב הפוך, ורק הוא ועודדי (שעם כל יתרונטותיהם, מבינים או אפילו מתעניינים בכדורגל הם לא) מתעקשים על הדבר הזה.

אבל עכשיו אצל גילגמש זה כבר עיניין של אגו. תוריד אותו מהעץ. (אני שולח בתקווה שהוא לא חסם אותי שוב). emanשיחה 20:59, 24 יוני 2006 (IDT)

שיחה:הוועדה לבחירת שופטים[עריכת קוד מקור]

אנא ראה את תגובתי. אני מתנגד לפסקה שהוספה ופירטתי שם את הסיבות. הערך כרגע מוטה באופן קיצוני ולא פרופורציונלי, כמו גם שלא מי ברור לי מי זה העו"ד הזה שראוי לשליש מגודל הערך. אודה אם תגיב. בברכה, אסף 23:15, 24 יוני 2006 (IDT).

טכנופוביה[עריכת קוד מקור]

שלום, מר שי! התוכל לומר לי מה לא בסדר בתבנית שניסיתי לשים בערך ג'אני סקיקי? בתודה מראש, HansCastorp 08:07, 25 יוני 2006 (IDT)

אין תבנית כזו. אם אתה רוצה שתהיה, יש לייצרה, ועדיף בשם תבנית:אופרה. על בסיס מה כתבת אותה בערך ג'אני סקיקי? דוד שי 08:17, 25 יוני 2006 (IDT)
זה די מצחיק, למען האמת, לקחתי את בסיס התבנית מהערך האלופה. וכיצד יוצרים תבנית חדשה? HansCastorp 08:21, 25 יוני 2006 (IDT)
הלכתי בדרכך, והעתקתי את תבנית:סדרות טלוויזיה, שמשמשת את האלופה. עכשיו ערך את ההתאמות הדרושות בתבנית:אופרה, אני מקווה שלא תתקשה בכך (אין לי זמן לעשות זאת בעצמי). דוד שי 08:24, 25 יוני 2006 (IDT)
תודה רבה! HansCastorp 08:29, 25 יוני 2006 (IDT)

שעשועים[עריכת קוד מקור]

לא היה מדובר בשעשוע. בתחילה רציתי למחוק את הערך במחיקה מהירה, אבל לאחר מבט בערך המקביל בויקיפדיה האנגלית הבנתי שיש לו זכות קיום ברמה העקרונית (כחלק מערך רחב יותר), ולכן הוא נמצא דרגה אחת מעל ערכי ה"כגעךלגד". כמובן שעדיין חשבתי שיש למחוק אותו בהקדם, אבל לא לפני שיהיה ברור שיש קונצנזוס וניתנה לכותב הערך הזדמנות להגיב. אולי חלק מהתגובות ההמומות שלהן זכיתי נובעות מהאנומליה לפיה כל הצבעות המחיקה אמורות לכאורה להימשך שבוע. כלומר, יש רק שני סוגים של מחיקות: כאלו שנדרש לפחות שבוע של דיונים מתישים לבצען, וכאלו שמתקיימות בלי דיונים כלל. רע הדבר בעיניי. גדי אלכסנדרוביץ' 20:57, 25 יוני 2006 (IDT)

לא תמיד הדיונים מתישים, לעתים יש הצבעות מחיקה בעלות דיון קצר יחסית. במקרה הספציפי הזה, ההצבעה הייתה מיותרת, אבל בכל זאת קיבלת קונצנזוס של 6:0. דוד שי 21:02, 25 יוני 2006 (IDT)
אני לא מוחה על המחיקה (המוצדקת, אם כי אני כנראה הייתי מחכה עוד טיפה) אלא מבקש להבהיר שלא יצרתי את הדיון הזה מתוך התרסה או שעשוע, אלא כי כך אני מאמין שיש לטפל בערכים שכאלו. גדי אלכסנדרוביץ' 21:09, 25 יוני 2006 (IDT)
כן, לא היה לי ספק בטוהר כוונותיך. דוד שי 21:14, 25 יוני 2006 (IDT)

ועידת ואנזה[עריכת קוד מקור]

לפי ספרה של חנה ארנדט/ אייכמן בירושלים- דו"ח על הבנאליות של הרוע, עמ' 121. ועידת ואנזה הייתה ועידה של "תת-מזכירי המדינה ולמעשה המנכ"לים של משרדי הממשלה השונים" לא מדובר בשרים ובקובעי מדיניות אלא מדובר על הדרג הביצועי. לכן נראה לי שהעריכה שלי הביאה פירוש מפורט לביטוי הכללי "בכירים בדרג הביצועי-מנהלי".(Eviv 21:54, 25 יוני 2006 (IDT))

בהמשך הערך יש רשימה מפורטת של המשתתפים, ותגלה בהם סוגים שונים של "בכירים בדרג הביצועי-מנהלי", לא רק "המנכ"לים של משרדי הממשלה השונים" - חנה ארנדט לא תשנה את העובדות. דוד שי 21:56, 25 יוני 2006 (IDT)
"אייכמן בירושלים" הוא ספר הגות של חנה ארנדט ואין להסתמך עליו לקביעת היסטוריה. היא למשל קבעה שאייכמן הוא בסך הכל פקיד קטן ולא כ"כ משמעותי שממשלת ישראל ניפחה במשפט כדי להצדיק את המליטריסטיות שלה וכו' וכו'. אבירם 22:10, 25 יוני 2006 (IDT)
"פקיד קטן" או "מנכ"ל", אני מבולבל או שהיא מבולבלת? דוד שי 22:11, 25 יוני 2006 (IDT)
היא מראה אותו כפקיד קטן, אומנם לא כמו שהוא ראה את עצמו במשפט, היא קבעה שיש להעמידו לדין, אך יש לשפוט קודם את החברה הגרמנית כולה (כתבתי על כך בערך משפט אייכמן ממש על קצה המזלג). בקשר לאייכמן בועידת ואנזה, היא הציגה אותו שם כעוזר זוטר רושם הפרוטוקול, למרות שהעובדות ההיסטוריות הראו שתפקידו בוועידה היא גדול בהרבה. אבירם 22:18, 25 יוני 2006 (IDT)
היא פשוט טענה שאיכמן לא היה אלוהי כל הרוע והחברה הגרמנית כולה הלכה והאמינה באותם אמות מוסר.(Eviv 23:03, 25 יוני 2006 (IDT))

הארי פוטר[עריכת קוד מקור]

האם יש דרך לדעת כמה ערכי הארי פוטר יש בויקיפדיה?

לבדוק בקטגוריה:הארי פוטר וקטגוריות המשנה שלה (להיזהר מכפילויות). דוד שי 22:14, 25 יוני 2006 (IDT)
תודה. דודס 22:16, 25 יוני 2006 (IDT)
לכל הרוחות, אי אפשר. דודס 22:24, 25 יוני 2006 (IDT)
מה הבעיה? דוד שי 22:26, 25 יוני 2006 (IDT)
יש בערך 91 ערכים בויקיפדיה בנושא של הארי פוטר - שזה בערך 71 יותר מדי (כאשר אני לארג'). אסף 22:30, 25 יוני 2006 (IDT).
לדעתי 89 מיותרים. ראויים לערך רק פוטר ורולינג. שאלתי מסקרנות גרידא. דודס 22:33, 25 יוני 2006 (IDT)
די תמוה. ברור שכל אחת מששת הספרים הקיימים ראוי לערך, הסדרה כולה ראויה לערך, הסופרת ראויה לערך וכל אחד מארבעת הסרטים ראוי לערך. כבר 12. על שלוש הדמויות הראשיות יש די הרבה מה לכתוב, ואני מעז לומר שגם על ג'יני ויזלי, אלבוס דמבלדור ולורד וולדמורט יש. עוד שישה ערכים, שנסיון לדחוף אותם לערך אחר ייצור ניפוח מלאכותי. 18. הלאה. גם על הספר השביעי ראוי לכתוב ערך - ראשית, כי ערך כזה יהיה קיים במוקדם או במאוחר, ושנית מכיוון שמי שסיים את ששת הספרים הראשונים סקרן לדעת מה אומרת חרושת השמועות והלא שמועות בקשר לספר השביעי. גם לשלל דמויות המשנה מגיע לפחות ערך אחד משלהן. הנה הגענו ל-20. אני מעז לומר שעבור כל שאר הררי המידע הקשורים לספרים נזדקק לפחות לערך אחד, והנה הגענו כבר ל-21. גדי אלכסנדרוביץ' 22:47, 25 יוני 2006 (IDT)
בגלל זה רשמתי שצריכים בערך למחוק 71 ערכים (ולהשאיר 20). אני אתמתן עכשיו ואגיד אפילו שאפשר להשאיר 30 - אבל 91 בוודאי שלא. אסף 22:49, 25 יוני 2006 (IDT).
בגלל ה"20" שלך כיוונתי ל-21. לדעתי יש עוד דמויות ראשיות שראויות לערך (מישהו חושב שסנייפ לא ראוי לערך?) אבל זה לא עקרוני. אני שמח לראות שהתרצית - גם לדעתי אין טעם ב-91 ערכים. גדי אלכסנדרוביץ' 22:51, 25 יוני 2006 (IDT)
גדי, כיוון שאתה בקי בנושא זה ומצטיין במידת הרחמים, אין טוב ממך לאיחוד וגיזום של ערכי הארי פוטר. אם מישהו אחר יעשה זאת, זה יכאב. דוד שי 22:52, 25 יוני 2006 (IDT)
כפי שהבטחתי בנושא אחר, חשוב פי כמה, אחרי שיסתיים הסמסטר ואני לא אכתוב בויקיפדיה רק כדי להתחמק מלסיים פסקה בשיעורי הבית, אעשה זאת. גדי אלכסנדרוביץ' 23:02, 25 יוני 2006 (IDT)
לדעתי רק דבר ששינה את ההיסטוריה ראוי לערך. רולינג שינתה את ההיסטוריה (למרבה הצער), הארי פוטר גם. מפקד חיל הים של הארי (מצטער, לא קראתי את הספרים) - לא שינה. דודס 22:58, 25 יוני 2006 (IDT)
טוב, מזל שלא דעת כולם כדעתך, אחרת ויקיפדיה הייתה מקום משעמם מאוד, בלי פעם שלישית גלידה וגם בלי משפחת סימפסון או אפילו אילן רמון. אגב, אילו ספרים של הארי פוטר קראת? 23:02, 25 יוני 2006 (IDT)
תולדות האמונה הישראלית, דון קיחוטה דה למנשה... בעצם, זה בכלל של הארי פוטר? דודס 23:07, 25 יוני 2006 (IDT)

פסוק לי פסוקך[עריכת קוד מקור]

בערך ארגוני טרור (ראה בגרסאות קודמות), ובדף שיחתי. (מצטער, לא התכוונתי לעשות שמייח, ולא אני התחלתי.) תודה - דודס 05:36, 26 יוני 2006 (IDT)

מי אני שאתווכח עם מחלקת המדינה של ארה"ב? דוד שי 07:18, 26 יוני 2006 (IDT)

שינוי כתובת אייפי לשם המשתמש שלי[עריכת קוד מקור]

אני אעריך זאת אם תוכל לעשות merge בין שם המשתמש שלי לכתובת האייפי 84.109.55.5.

תודה Yonatanh 16:14, 26 יוני 2006 (IDT)

פעולה זו היא למעלה מכפי יכולתי. כל שתוכל לעשות זה לציין בדף השיחה של הערכים שהעריכה מכתובת האייפי זו היא שלך. דוד שי 05:27, 27 יוני 2006 (IDT)

הודעה שנכתבה בטעות באחד מהאריכיוני השיחה של דוד שי - העברתי לכאן[עריכת קוד מקור]

pacmanשיחה 00:42, 27 יוני 2006 (IDT)

שינוי שמי[עריכת קוד מקור]

אנא שנה את כינויי ל"ליש הפטיש", הסיבה היא ב"שיחה" של שם המשתמש ליש (אריה ענבר) משתמש: ליש

גם אותי זה בילבל, ולקח לי קצת זמן להבין מי נגד מי כאן. בכל אופן, השינוי בוצע. דוד שי 05:39, 27 יוני 2006 (IDT)

שם כפול[עריכת קוד מקור]

כוונתך שארשם בשם דרור? דרור 11:37, 27 יוני 2006 (IDT) נראה לי שלכך הוא התכוון. ובאותו עניין, משתמש:דוד כבר תפוס (ביצע בערך 10 עריכות פוליטיות לפני שנתיים) דוד 14:07, 27 יוני 2006 (IDT)

כן, דרור, לכך בדיוק התכוונתי. אם המשתמש תפוס ואינו פעיל, אין בכך בעיה. דוד שי 14:09, 27 יוני 2006 (IDT)
המשתמש תפוס, למען הסר ספק - אינו יכול לעשות הפניה מדפי המשתמש ודפי השיחה אלי? (המתשמש ככל הנראה לא ביצע עריכות בשנים האחרונות - אני לא רואה עריכות שלו). דרור 16:34, 27 יוני 2006 (IDT)
אם אינו פעיל, אינו מזיק. דוד שי 16:37, 27 יוני 2006 (IDT)

גיא לרר[עריכת קוד מקור]

מה אתה יודע, הוא דווקא מופיע אצלנו באדומים :) אסתר 14:04, 27 יוני 2006 (IDT)

שם משתמש[עריכת קוד מקור]

דוד, בעצתך ניסיתי להרשם גם בשם המשתמש "אסתר", אך קיבלתי הודעה שהשם כבר קיים. מצד שני, משתמש:אסתר לא קיים. מה פשר הדבר? אסתר 14:21, 27 יוני 2006 (IDT)

יכול להיות שנרשמה משתמשת בשם הזה, אבל לא ביצעה עריכות. סקרלט 14:36, 27 יוני 2006 (IDT)
דווקא לא. מוזר. דוד 14:41, 27 יוני 2006 (IDT)
היומן מראה רק משתמשים חדשים. כנראה שזו נרשמה לפני זמן רב. דוד שי 14:46, 27 יוני 2006 (IDT)
אם האפשרות "שלחו דואר אלקטרוני למשתמש זה" נמצאת בתיבת הכלים בדף המשתמש, אז החשבון קיים. אם לאו, החשבון לא קיים. Yonidebest Ω Talk 15:30, 27 יוני 2006 (IDT)

ערימת ספרים[עריכת קוד מקור]

ערימת הספרים שראית היום בביתי משמשת אותי לצורך זה. בברכה, Shayakir שיחה. 22:15, 27 יוני 2006 (IDT)

ערך גדול. לרגע לא חשבתי שהערימה משמשת אותך לייבוש פרחים. דוד שי 22:20, 27 יוני 2006 (IDT)

מקרים שכאלו[עריכת קוד מקור]

מה עושים במקרים בהן בוחר המשתמש בשם כמין זה- משתמש:גילגמש הוא היטלר 211? בברכה A&D - עדי 22:28, 28 יוני 2006 (IDT)

חוסמים לצמיתות. דוד שי 22:30, 28 יוני 2006 (IDT)
בעיקר כי זה חכם חנוכה, אבל גם שמות פוגעניים אחרים נחסמים לצמיתות. ‏– rotemlissשיחה 12:12, 29 יוני 2006 (IDT)

בקשה קטנה[עריכת קוד מקור]

דוד שלום. יש נושא קטן שאני רוצה לשוחח איתך עליו, אבל הייתי רוצה שזה יעשה בדף השיחה שלי ולא בדף השיחה שלך. תוכל להשאיר לי הודעה שם שממנה נמשיך את השיחה? Bravo123 23:08, 28 יוני 2006 (IDT)

דמוקרטיה[עריכת קוד מקור]

ימים טובים הגיעו לויקיפדיה. בן 17 שהוא "מומחה בעיקר בתחום המשפטים, הלשון העברית והפילוסופיה", בעיקר אבל לא רק, חלילה, מרגיש שהגיע הזמן לפנות אליך בלשון "ידידי", ולקבוע שבדיון ביניכם לא תשכנעו "זה את זה", וצריך לפנות ל"הכרעת הציבור". מספיקים עשרה טפשים (וחופש גדול אחד) כדי להטות את הכף, לחמוס את הויקיפדיה מבעליה החוקיים (הקוראים) ולהפוך אותה לאתר בהמי שיהלום את כותביה החדשים ויודעי-הכל. כמה כותבים מסורים ישארו כדי לתחזק את נזם הזהב, והשאר ידאגו לשאר. עוזי ו. 23:44, 28 יוני 2006 (IDT)

אני מרגיש שאני יכול לתרום לוויקיפדיה בדרך שלי.
קראתי רבים ממאמריו של דוד שי פה בוויקיפדיה, התרשמתי מאוד, ואני קורא לו "ידידי" מתוך הערכה בלבד, ובתור "תואר של כבוד". אני לא יודע מה יש לך נגדי... לא ניסיתי להרוס כלום באתר הזה. ואני לא טיפש, למרות שזה מה שאתה טוען.... Pop-Up 23:52, 28 יוני 2006 (IDT)
ועד שתתחיל לתרום לויקיפדיה בדרך שלך, ועד שתרומתך המצטברת תגיע לאחוז אחד מזו של דוד שי, אולי כדאי שתקבל את דעתו ותתרכז בתרומותיך?
חבל לי לומר זאת בפירוש (משהו עם חבלים ארוכים), אבל קצת מוזר בעיני שילד בן 17 מכתיר את עצמו כמומחה למשהו למעט כדורגל. למען הסר ספק, הייתי בן 17 בעצמי (ולא כל-כך מזמן). עוזי ו. 00:00, 29 יוני 2006 (IDT)
רק בשבילך, ורק כדי שאתה עצמך תהיה מרוצה, שיניתי את הביטוי ל"מתעניין". עוד משהו שדורש מחאה? Pop-Up 00:03, 29 יוני 2006 (IDT)
שאלת תם: האם אתה אכן מחשיב את עצמך כמומחה לפילוסופיה? גדי אלכסנדרוביץ' 00:04, 29 יוני 2006 (IDT)
האמת היא שלא. כשהוספתי את "פילוסופיה" לתחומי "התמחויותיי", הייתי בטוח שכתבתי לפני "מבין" או "מתעניין". ה"מומחה" התייחס בעיקר ללשון העברית.
דבר נוסף, לעולם לא אגיע לכשישית מתרומתו של דוד שי לוויקיפדיה, ואינני שואף לכך. דוד שי מעניק את כל כולו ואתר, בעוד שאני משתדל לתרום לפה במידה שמתאפשר לי. אילו קורסים אתה מלמד בבר אילן? לימדת גם פעם באוניברסיטה הפתוחה? Pop-Up 00:07, 29 יוני 2006 (IDT)
אוקיי. אנסח מחדש את שאלת התם: האם אתה אכן מחשיב את עצמך כמומחה לשפה העברית? (שים לב שאיני עוזי ובפרט איני מלמד קורסים בבר אילן). גדי אלכסנדרוביץ' 00:09, 29 יוני 2006 (IDT)
וואו. אתה סטודנט ואתה עצמך היית לא מזמן בן 17. מאיפה תחושת ההתנשאות הזו? וכן, אני חושב שאני אוכל לתרום בכך רבות לוויקיפדיה - כמעט באותו אופן שאתה, סטודנט למדעי המחשב, תוכל לתרום ידע לנושאים אותם אתה לומד בטכניון. השאלה, אגב, הייתה מכוונת לעוזי, שכחתי לציין זאת. Pop-Up 00:12, 29 יוני 2006 (IDT)
נראה לי ששוב אתה עונה לעוזי במקום אלי (לא אמרתי כלום על זה שהייתי לא מזמן בן 17, אם כי זה נכון עבורי אף יותר מאשר עבור עוזי). בכל מקרה, שאלתי על ה"מומחה". אכן התמזל מזלי ללמוד מדעי המחשב, אבל אני לא מחשיב את עצמי כיותר מחובבן בתחום, וודאי שלעולם לא אכתוב על עצמי "מומחה" בעניינים אלו. אולי עוד ארבעים שנים... גדי אלכסנדרוביץ' 00:17, 29 יוני 2006 (IDT)
עניתי לך. מחקתי את ה"מומחה" מדף המשתמש שלי. אני לא צריך יותר להתנצל בפני אף אחד. מ"שאלת תם" אחת אתה מתקדם לעבר חקירה תקיפה. אודה לך אם תפסיק אותה. Pop-Up 00:19, 29 יוני 2006 (IDT)
קצת פחות מעניין מה אתה כותב או לא כותב בדף המשתמש שלך, ויותר מעניין איך אתה מחשיב את עצמך ואיך זה בא לידי ביטוי בפועל. נו טוב... גדי אלכסנדרוביץ' 00:24, 29 יוני 2006 (IDT)
גם לי צרמה למדי המילה מומחה בדף המשתמש של Pop-Up, אך אני סבור שהזלזול במשתמש בשל גילו לא היה במקום ואף מנוגד לכללי ההתנהגות בין חברי הקהילה (ראוי לציין למען הגילוי הנאות שכפי שניתן להבין מדף המשתמש שלי, גם אני נער). בנוסף, אני מסכים לכך שיש לכבד את דוד שי ואת דעותיו, אבל אין זה אומר בשום פנים ואופן שאסור למשתמש אחר, גם אם הוא צעיר, להחזיק בדעה אחרת, ותרומות המשתמש, גם אם הן מקנות לו כבוד מוצדק בקהילה, אינן מהוות תנאי מוקדם להבעת דעה. אגב, אינני בטוח אם "עשרת הטפשים" אינם מייצגים את בעליה החוקיים של ויקיפדיה בצורה טובה למדי. אייל בארי 00:31, 29 יוני 2006 (IDT)
לצערנו בעליה החוקיים של ויקיפדיה לא רק תמך בערכים פורנוגרפיים, אלא גם עסק בעצמו בפורנוגרפיה. צהוב עולה 00:33, 29 יוני 2006 (IDT)
זה לא בדיוק פורנוגרפיה מה שהוא עסק... שיחות אירוטיות זה סתם עסק מלוכלך ומכניס. Pop-Up 00:35, 29 יוני 2006 (IDT)
דווקא התייחסתי לקוראים, ברוח הודעתו של עוזי ו. . אייל בארי 00:46, 29 יוני 2006 (IDT)
לא הבעתי זלזול במשתמש בשל גילו. משל למה הדבר דומה, לו הייתי רואה אדם יוצא להשתזף על חוף הים כשהוא מצויד בטרומבון ובזוג כרטיסים ל"הבימה", יתכן מאד שהייתי מוצא את הדבר משונה - וזאת בלי שיהיה לי דבר וחצי דבר נגד נגינה בטרומבון או ביקורים ב"הבימה".
העובדה שכל אחד יכול להחזיק בדעה (אחרת) ידועה לי היטב - זה כתוב כבר בכותרת.
שאלת הייצוג (של הקוראים) לא מטרידה אותי. אנחנו כותבים בשבילם, ולא מסכמים אותם. לו הייתי רוצה לזכות ברייטינג הגבוה ביותר האפשרי, לא הייתי מלמד נושאים מוזרים באוניברסיטה; במקום זה הייתי הולך לים, לנגן בטרומבון. עוזי ו. 01:37, 29 יוני 2006 (IDT)
הפנייה אלי במילה "ידידי" אכן גרמה לי אי-נוחות כשקראתי אותה, אך בחרתי שלא להתייחס לכך כדי להתמקד בעיקר באותו דיון. עכשיו, כשניתן ההסבר כי מדובר ב"תואר של כבוד", נחה דעתי. הייתי שמח לוּ בדיון בנושא זה הכבוד היה ניתן לי בדרך של התנגדות פחות נמרצת לדעתי. אינני מצפה לקבלה גמורה שלה - לכל אחד, גם אם הוא צעיר, יש זכות לדעה משלו, ולא כל כך מהר ישנה אדם את דעתו. דוד שי 07:21, 29 יוני 2006 (IDT)
אני מסכים, אם כי לא ראיתי התנגדות נמרצת במיוחד לדעתך אישית. בכל מקרה, אני חושב שגם נערים מצויידים לתרום לויקיפדיה ולהביע דעה, גם אם חסרה להם שמשיה. אייל בארי 09:00, 29 יוני 2006 (IDT)
אני עם פופ-אפ. לי צורם הרבה יותר שמשתמש שמשקיע זמן, גם ובמיוחד אם הוא בן 17, זוכה ליחס תוקפני, מאשר ראש מערכת המכונה בתואר החיובי "ידידי". ענית להם יפה, פופ-אפ. הבוז לגילנות. מהדף שלך רואים שאתה תורם ובעל כשרון. להרבה יסורים תזכה כאן, אבל זה שווה את זה. שמילה 17:55, 29 יוני 2006 (IDT)

מדוע דרסת את הערתי?[עריכת קוד מקור]

[5]. (אותו משתמש, מהמחשב הביתי הפעם).

משתמש אלמוני, שחוזר ומנדנד עם אותה הערה, מפגין התנהגות טרולית, ולכן זוכה ליחס הניתן לטרול. רק מאוחר יותר התברר לי שהטרול הזה הוא אתה. דוד שי 07:06, 29 יוני 2006 (IDT)
התנהגות טרולית? היכן ומדוע?
כתבתי זאת בקצרה, אבל כיוון שאתה חוזר ושואל, אפרט יותר:
 • זהו דיון בסוגיה עדינה, שכל המשתתפים בו חתמו כיאות על הודעותיהם, והנה מגיע כותב שמעדיף להסתתר מאחורי כתובת IP. אין חובה להזדהות בוויקיפדיה, אך בדיון זה, יש טעם לפגם בכתיבה אנונינימית.
 • הערתך הייתה בלתי רלבנטית לחלוטין במקום שבו נכתבה. הסעיף "לא, לא, לא ולא", שבו נכתבה, הכיל דיון ענייני בשאלה המהותית האם ראוי שיופיעו ערכי פורנוגרפיה בוויקיפדיה. הוא לא עסק כלל בשאלה מה היו תוצאות ההצבעה הקודמת. דחיפת ההודעה "וחוץ מזה, כמו שכתבתי לעיל, מסתבר שתוצאות ההצבעה עוותו. זו לא היתה ההחלטה שהתקבלה" הייתה מעשה מובהק של טרול, שדבר אינו מעניין אותו מלבד דעותיו שלו עצמו.
 • מחיקת ההודעה לא גרמה לאובדן מידע, הרי ההודעה לא חידשה דבר, ואת דבריך בעניין תוצאות ההצבעה כבר הבאת קודם לכן. אין לי שמץ של מושג מדוע חשת צורך לחזור ולהסב את תשומת הלב לדבריך, שתפסו מקום לא מבוטל, כך שאין ספק שמשתתפי הדיון ראו אותם. דוד שי 20:30, 29 יוני 2006 (IDT)

בוט אינטרוויקי חדש[עריכת קוד מקור]

שלום, נרשם בוט אינטרוויקי חדש בשלבי ניסוי, בשם Escarbot, והוא מקבל בימים אלה הרשאת בוט בכל הפרויקטים. אשמח אם גם אתה תיתן לו אחת. ‏– rotemlissשיחה 12:16, 29 יוני 2006 (IDT)

user:Escarbot[עריכת קוד מקור]

Hello,

User user:felagund told me you are a bureaucrat and you can give bot for for my robot user:escarbot.

I made my demand on page ויקיפדיה:בוט/English, I hope it is OK.

Regards,

Vargenau 12:30, 29 יוני 2006 (IDT)

Escarbot has now bot permission. דוד שי 20:32, 29 יוני 2006 (IDT)

הי דוד[עריכת קוד מקור]

הועבר לשיחה:אוורירי. דוד שי 08:43, 1 יולי 2006 (IDT)

שיחה:מספר אי רציונלי[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תתיחס להערתי בדף! (הנ"ל)

בברכה,אילי 22:26, 29 יוני 2006 (IDT)

ריאליזם פוליטי[עריכת קוד מקור]

מה זה? זה לא ידידנו? דודסשיחה 12:15, 30 יוני 2006 (IDT)

נראה כמו קטע ממחברת של תלמיד חרוץ. מצריך עריכה והרחבה, אם האלמוני לא יעשה זאת בקרוב, מישהו מאתנו יעשה זאת. דוד שי 12:18, 30 יוני 2006 (IDT)