Assassin's Creed III: Liberation

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף Assassin's Creed III:Liberation)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: שגיאות דקדוק, ניסוח לא אנציקלופדי, בעיות תרגמת.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
Assassin's Creed III: Liberation
Assassin's Creed III Liberation Cover Art.jpeg
שם בעברית אמונת המתנקש 3: חופש
תאריך הוצאה 30 באוקטובר 2012
סוגה משחק הרפתקאות ואקשן מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח יוביסופט
סדרה Assassin's Creed
פלטפורמות

PlayStation Vita

HD PlayStation 3 Microsoft Windows

Xbox 360

Assassin's creed III Liberation הוא משחק וידאו הרפתקאות היסטורי שפותח ופורסם על ידי יוביסופט באופן בלעדי לPlayStation Vita, הוא הופץ ב-30 באוקטובר 2012 לצד Assassin's Creed III עם יכולת קישור בניהם.

למשחק ישנה גירסת HD אשר הושקה לקונסולת Xbox 360 ולקונסולת הPlayStation 3.

המשחק מתרחש בין 1765 ל-1777 והוא עוסק במתנקשת אפריקנית צרפתית בשם אבלין דה גרנדפרה, בסיומה של מלחמת הצרפתים והאינדיאנים, בניו אורלינס המאה ה-18. זוהי הגיבורה הנשית הראשונה של הסדרה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק מתרחש בלואיזיאנה בסמוך לסיומה של מלחמת הצרפתים והאינדיאנים, תבוסתה של צרפת העבירה את השליטה על העיר ניו אורלינס לידי ממשלת ספרד. בשנת 1765, המושלת הצרפתית ז'אן ז'אק לייז ערכה משא ומתן עם ראש הטמפלרים רפאל חואקין דה פרר להישאר כמושל של ניו אורלינס. עלילה זו מאוחר יותר נחשפה על ידי המתנקשת אבלין דה גרנדפרה, שחדרה לאחוזתו של המושל והתנקשה בחייו.

בעקבות זאת, דה פרר עשה עסקה עם אדם בשם בטיסט, שקיווה לערוק מהמתנקשים למסדר הטמפלרי. בטיסט העמיד פנים לפעול כמנוח פרנסואה מקנדל, כתחבולה כדי למשוך חסידים למטרתו. הוא תכנן להרעיל את האצילים של ניו אורלינס ולקחת את השליטה על פעולות הברחה בתוך איו לואיזיאנה. עם זאת, המטרה היחידה שלו הייתה אגיית, מתנקש ומורה לאבלין. אבלין איתרה אותו, הרגה את חסידיו של מקנדל, ונכשלה בניסיון התנקשות בחייו של מקנדל.

בשנת 1766, הטמפלר אנטוניו דה אולואה הגיע לניו אורלינס, כדי לשמש כמושל ספרדי. עם זאת, הוא השאיר את השליטה באזור לפקידים צרפתים ואפשרו את הדגל הצרפתי להישאר מעל העיר. אחרי שנתיים, הוא עשה את מגבלות סחר נוקשות להגדיר את פעולת מסחר עבדים סמויה להובלת עבדים לאתר בנייה הטמפלרית במקסיקו. ממעשה זה התלקח מרד מפקידים צרפתים ואזרחי ניו אורלינס.

אגיית הורה אוולין להתנקש בדה אולואה, כדי למגר את נוכחות טמפלרים בניו אורלינס. אוולין עשתה מארב על מרכבתו של דה אולואה והתעמתה עם המושל, שאמר לה שעבדים נלקחו לצ'יצ'ן איצה. עם זאת, אוולין חסה על חייו ונתנה לדה אולואה לעזוב את העיר, בתמורה לעדשה שמשמשת לפענוח מסמכי טמפלרים, ומפה שמובילה אותה לאתר הבנייה הטמפלרית בצ'יצ'ן איצה. מעשיה הרחמניים של אוולין הרסו את כל אמון אגיית בתלמידה שלו, שלא צייתה להוראה המפורשת מטעמו.

בניגוד לרצונו של המורה הרוחני שלה, אוולין התחפשה לשפחה בדרכה למקסיקו ועשתה את דרכה לאתר הבנייה הטמפלרית בצ'יצ'ן איצה. שם, היא נתקלה בעבדים מתריסים שציינו שז'אן, אמה של אוולין, הייתה מוצבת בצ'יצ'ן איצה. אוולין חקרה ביסודיות וחשפה דף מיומנו של ז'אן ומפה שיובילו לחפץ נמצא בתוך קנות. על חקר מערכת מערות זו, היא נתקלה בחדר עתיק מלאים בשרידים מהציוויליזציה הראשונה, יחד עם שבר של החפץ שהיא מחפשת, המכונה דיסק הנבואה.

זמן קצר לאחר אוולין מצאה את החפץ, דה פרר, שפקח על אתר הבנייה הטמפלרית בצ'יצ'ן איצה, פרץ לתוך התא. עם זאת, אוולין השתלטה חייליו והרגה אותו, לפני שנמלט דרך המכרות. בסופו של המנהרות, היא מצאה את אמה. ז'אן, לעומת זאת, הבינה שהבת שלה הייתה רוצחת והאמינה כי אגיית שלח את אוולין להרוג אותה. הוא ברח, לא לפני שאבלין היזהירה שדיסק הנבואה לא צריך להגיע לאגיית. אחרי שנתיים של היעדרות, אוולין חזרה לניו אורלינס וגילתה שהשליטה ספרדית הייתה חזקה. אחרי שדברה עם ג'רלד בלאן, רוצחו של בחור אוולין וידיד הנאמן, שנודע לה שמישהו לשחד חיילים ספרדיים. לאחר החקירה, אוולין גילתה כי אדם בשם של וואזקואז השתמש חיילים ספרדיים להשתלט על באיו.

וואזקואז זומם להשתלט על פעולות ההברחה של באיו, שסופו של דבר יוביל אותו כדי לגלות את מיקומו של ברקת. כדי שיאמין לו להיות "איש החברה", ראש הטמפלרים של לואיזיאנה, שדה פרר ציינו בצ'יצ'ן איצה, אוולין מיהרה מייד לבקתתו של ברקת להזהירו מפני האיום שמציב החיילים של וואזקואז. ברקת אמר לה להשתמש בכוחה של וודו להפחיד את החיילים הספרדיים לנטישת משימתם. באמצעות קנה הנשיפה המורעל שלה, אוולין ירתה חיצים מורעלים על החיילים של וואזקואז כך שהאמינו שהם קוללו וברחו.

אוולין חזרה לצ'יצ'ן איצה ועשתה שלום עם אמה, ששלחה אותה לסירה בתוך קנות אחר. אוולין נווטה את דרכה קנות והוציא את החתיכה האחרונה של דיסק הנבואה. היא הציעה להביא את אמה בחזרה לניו אורלינס, אבל ז'אן החליטה להישאר מאחור כדי לטפל בקהילה, שהיה עכשיו להיפטר מהשפעת הטמפלרים.

אוולין חזרה לניו אורלינס, בתור שפחה העובדת ללא תשלום בעיר. אמה החורגת, מדלן דה ל 'איל, התוודעה לעבודתה וביקש ממנה לעזור לעבד בשם ג'ורג' לברוח צפונה. אוולין מצאה מעבר בטוח, לעזור לג'ורג' לעזוב את הדרך. בעוד מלווה אותו דרך הביצות, היא נפגשה עם מבריחה בעלי הברית אליז לפלואר ורוסיון, לעזור להם להעביר אספקה ​​לפטריוטית האמריקאי שלחמו במלחמת העצמאות האמריקנית. וואזקואז ניסה לעצור אוולין על ידי שליחת חיילים ספרדיים בדרכם, אך נכשל. אוולין ניצחה את החיילים של וואזקואז וביטחה את ג'ורג' ואת הציוד הגיע ליעדם. לאחר שחזרה לעיר, אוולין התלבשה בתלבושת אצילה והשתתפה בנשף של המושל, בתקווה וואזקואז עצמו יהיה שם. אחרי שדברה עם כמה אורחים, היא הלכה וואזקואז והזמינה אותו לרקוד. בשימוש בקסמה, היא פיתתה אותו לפינה שקטה והתנקשה בחייו. עם זאת, להפתעתה של אוולין, היא גילתה כי הוא לא היה איש החברה. בעקבות זאת, נודע לה שאביה, שהיה חולה, נפטר.

אוולין הייתה עייפה והרגישה מובסת, אך היא הייתה נחושה לחשוף את זהותו של איש החברה, ובכך, ראש הטמפלרים בלואיזיאנה. היא דיבר לג'רלד, שאמר לה שטמפלרים עובדים עבור חברת האדם שנמצאו על גבול ניו יורק. אוולין פנתה צפונה, ולמדה שראש הטמפלרים נקרא קצין דוידסון, חייל לויליסט של הגדוד האתיופי. אוולין הגיעה לגבול ניו יורק בשנת 1777 ונפגשה עם קונור, מתנקש חצי אנדיאני וחצי בריטי (גיבור המשחק Assassin's Creed III).

אוולין וקונור עשו את דרכם דרך הגבול למבצר שבו קצין דוידסון היה ממוקם במקום. קונור הסיח את השומרים ובכך אפשר לאוולין להחליק לתוך המצודה. היא התעמתה עם הקצין דוידסון, ונדהמה לגלות שהוא בעצם ג'ורג', העבד שעזרה לו להמלט צפונה. הוא ניסה להימלט, אך אוולין הצליחה לירות במרכבתו ולמנוע את יציאתו. ממנו, סוף סוף גילתה אוולין את זהותו של איש החברה: מדלן דה ל 'איל, אמה החורגת. עם חזרתה ללואיזיאנה, אוולין מיהרה לאחוזה של משפחתה והתעמתה עם אמה חורגת. מדלן התגלה לאוולין שהיא תמרנה את החיים שלה בסתר, בהכנתה לגיוס למסדר הטמפלרי, כפי שהיא האמינה כי הם חלקו מטרה משותפת.

לאחר מכן, אוולין נסעה ונפגשה עם ברקת, והודיעה ​​לו על זהותה של מדלן כאיש החברה. ברקת לא יכל לקבל את הכישלון שלו ולהאמין כי אוולין שצדד בטמפלרים, תקפה אותה. אוולין גברה עליו וניסיתה לשכנע אותו לעזוב את לואיזיאנה לביטחונו שלו, אבל ברקת לא יכול היה לחיות עם ההשפלה ובחר במקום לצלול אל מותו. אוולין ניסתה לתפוס אותו, אבל הצליחה רק לתפוס השרשרת שלו שנקרעה מצווארו. לאחר מותו של המורה שלה, אוולין ראתה את מצבה כהזדמנות לחדור הטמפלרים ולמגר אותה מבפנים. בשובו לניו אורלינס, עשתה את דרכה אל קתדרלת סנט לואיס ונתנה למדלן את השרשרת של ברקת כדי להראות נאמנותה. בעקבות זאת, היא התגייסה למסדר הטמפלרי על ידי אמה החורגת. אווין אז נתנה לה את שני החצאים של דיסק הנבואה, שמדלן הונח על מזבח והוסיף עוד חתיכה להחזיק שני שברים ביחד. עם זאת, היא לא יכלה להבין את המסרים בתוך המקושקשת והפכה למתוסכלת. אוולין ראתה בזה הרגע שלה להכות ולהשיב את דיסק הנבואה. היא חיסלה את כל הטמפלרים בתוך הקתדרלה ורצחה את מדלן.

עכשיו לבד בתוך הקתדרלה, אוולין ניגשה אל המזבח שבו דיסק הנבואה הונח. היא חיברה את התליון שענד על צווארה, שבעבר היה שייך לאמא שלה, לחפץ, גורמת לו להציג את הקלטה הולוגרפית, המפרטת את הודעה מהזמן של הציוויליזציה הראשונה. הודעה זו סיפרה על בחירתו של הערב כמנהיג המרד במלחמת התרבות האנושית.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

Liberation עושה שמוש במסך המגע של הויטה, במשטח האחורי, במצלמות, ובגירוסקופ. בעזרת אלה ישנם יכולות של שרשרת הריגות, ואת היכולת לכייס. על ידי קישור לAssassin's Creed III, השחקן יקבל שלב במשחק עם אפשרות לשחק עם קונור, עור אופי בלעדי, אופי מרובה, ושדרוג מלא של כל שקיות התחמושת. המשחק משתמש באותו מנוע שפועל Assassin's Creed III, המאפשר את אותה חוויה במשחקים כמו שחרור קונסולה. גם לאוולין יהיה אפשרות לשנות צבעי גלימה וסגנונות, כמו יש לה גם את היכולת להחזיק נשק כפול, כגון רובה, קנה נשיפה, כמו גם את החרבות המוכרות, סכינים, אקדחים ולהב נסתר.

תוכן מורחב[עריכת קוד מקור | עריכה]

רכישה של Assassin's Creed III עבור פלייסטיישן 3 נותנת לשחקן את היכולת להתחבר לLiberation ולקבל משימה בלעדית לשחק בLiberation כקונור או אוולין, עור מרובה, פאוץ תחמושת, ואת הגרזן של קונור.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]