Assassin's Creed IV: Black Flag

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Assassin's Creed IV: Black Flag
ACIV-cover.jpg
העטיפה של המשחק
שם בעברית אמונת המתנקש 4: דגל שחור
תאריך הוצאה

פלייסטיישן 3, XBOX 360

29 באוקטובר 2013

Wii U

29 באוקטובר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה

28 בנובמבר 2013 ביפן

פלייסטיישן 4

15 בנובמבר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה

Xbox One

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה וצפון אמריקה

Microsoft Windows

19 בנובמבר 2013 בצפון אמריקה

21 בנובמבר 2013 באוסטרליה

22 בנובמבר 2013 באירופה
סוגה משחק הרפתקאות ואקשן מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח יוביסופט מונטריאול
הפצה יוביסופט
עיצוב Jean-Sebastien Decant
סדרה Assassin's Creed
מנוע משחק Anvil (אנ')
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
פלטפורמות Microsoft Windows, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox One, Xbox 360, Wii U
מדיה דיסק אופטי, הורדה מקוונת
המשחק הקודם בסדרה Assassin's Creed III
המשחק הבא בסדרה Assassin's Creed Unity
Assassin's Creed Rogue
דרישות מערכת
מעבד Intel Core2Quad Q8400 @ 2.6 GHz or AMD Athlon II X4 620 @ 2.6 GHz
זיכרון 2 GB
כרטיס מסך Nvidia Geforce GTX 260 or AMD Radeon HD 4870
מקום פנוי 30 GB

Assassin's Creed IV: Black Flag הוא משחק וידאו מאת חברת יוביסופט, מסדרת Assassin's Creed שהופץ ב-29 באוקטובר 2013 לפלייסטיישן 3 ובהמשך ל-Xbox 360, Wii U, פלייסטיישן 4, Xbox One ומחשב אישי.

זהו המשחק הראשי השישי בסדרת Assassin's Creed והוא פריקוול למשחק הקודם בסדרה, Assassin's Creed III.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדמות הראשית, היא שודד הים הוולשי אדוארד קנװי (Edward Kenway), אביו של הײת'ם (Haytham) וסבו של קונור (Connor), הדמויות הראשיות מן המשחק הקודם בסדרה, Assassin's Creed III. המשחק מתרחש בעיקרו בתחילת המאה ה-18, בתור הזהב של שודדי הים בשלוש ערים עיקריות: הוואנה, קינגסטון, ונסאו. מלבדן, ניתן לחקור כ-50 מקומות נוספים - כפרי דייגים, מבצרים וכו'. המשחק הוא משחק עולם פתוח בדומה לשאר משחקי הסדרה, והוא משלב דמויות היסטוריות ובדיוניות כאחד.

תוספת מיוחדת למשחק ביחס לקודמים אליו היא ספינתו של קנווי, הג'קדאו. ניתן לשוט בספינה באופן חופשי ברחבי הים הקריבי ובכך לגלות מקומות חדשים, להילחם בספינות חולפות, לצוד חיות ימיות, לחקור ספינות טרופות ועוד. הספינה ניתנת לשיפור במהלך המשחק, וניתן לעצב אותה. במהלך השיט לקנווי יש גישה למשקפת, באמצעותה הוא יכול לצפות באתרים מרוחקים, וכן לקבל מידע על הרכוש ועל הרמה של ספינות.

למשחק יש גם multiplayer דומה לזה של Assassin's Creed III, אך נוספו בו שיפורים שונים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דגימות שנלקחו מגופתו של דזמונד מיילס לאחר מותו מאפשרים לאבסטרגו תעשיות (Abstergo Industries) להמשיך ולחקור את הזכרונות הגנטיים של אבותיו. לא ידוע שמו של השחקן אותו משחקים, אך הוא מועסק על ידי אבסטרגו בידור (Abstergo Entertainment) במטה במונטריאול, קנדה. הוא עוסק במחקר אודות תולדותיו של שודד הים מן המאה ה-18, אדוארד קנווי. לכאורה, מחקר זה נועד בשל ייצור סרט אינטראקטיבי על תולדותיו, אותה החברה תמכור לקהל הרחב, אך בפועל הדבר נעשה בשביל לגלות את מיקומו של המצפה (Observatory), שהוקם על ידי הציווליזציה הראשונה (First Civilization).

ביוני 1715 נערכת מתקפה של ימית על ספינה פיראטית בסמוך לחופי קייפ בונאוויסטה (Cape Bonavista). במהלך המתקפה קופץ לתוך הספינה המותקפת אדם אשר לבוש במדי המתנקשים, בעל חליפה כחולה, והורג את אחד מאנשי הספינה. בהמשך הוא הורג את יתר אנשי הספינה פרט לאדוארד קנווי. לאחר פיצוץ מטען בספינה השניים נהדפים אל תוך המים. שניהם שוחים לעבר החוף, ובמהלך השחייה נזכר אדוארד באישה שהותיר מאחור בווילס מולדתו.

כאשר מגיעים אדוארד והמתנקש לחוף הם שוכבים פצועים על החול. האדם בחליפה מבקש מאדוארד שיעזור לו להגיע להוואנה, תמורת סכום כספי. אדוארד חשב שאין לאיש בחליפה את הכסף הדרוש, ולכן רוכן מעליו ושולח יד לכיסו כדי לבדוק. האיש בתגובה שולף אקדח ומכוון אותו לעבר אדוארד. אדוארד נבהל ונופל. כאשר הוא מתכוון לירות הוא מגלה שאין לו כדורים באקדח והוא מתחיל בבריחה. אדוארד מתחיל לרדוף אחריו ברחבי האי אליו הגיעו. לאחר שאדוארד מתקרב אליו האיש מוציא אקדח אחר ופוגע באדוארד. האיש מנצל את הזמן ובורח. לבסוף אדוארד תופס את האיש בחליפה, ושולף צמד חרבות באמצעותן הוא נלחם עם האיש בחליפה ודוקר אותו למוות.

אדוארד מוציא מכתב מהחליפה של האיש ובו כתוב ששם האיש בחליפה הוא דאנקן וולפול (Duncan Walpole) ושאף על פי שהמוען איננו מכיר את פניו של וולפול, הוא יזהה אותו לפי החליפה הכחולה שקיבל מהמסדר הסודי בו הוא חבר. בנוסף כתוב שאם יתן לאיש בהוואנה את המידע שהוא זקוק לו, הוא יקבל סכום כספי גדול. אדוארד תאב הבצע מחליט להתחזות לוולפול, ולמצוא דרך להגיע להוואנה.

כאשר הוא מתקרב לחוף הוא רואה חיילים רבים במדי ספרד ואדם שנכלא על ידם. אדוארד הורג את כל החיילים ומשחרר את האסיר הכלוא. הוא מגלה ששם האסיר הוא סטיד בונט (Stede Bonnet) ושהספינה היא ספינת סוחר שבבעלותו. סטיד בונט מבקש מאדוארד שישוט בספינה מפני שהחיילים רצחו את קפטן הספינה והוא לא יודע כיצד לשוט.

כשמגיעים השניים להוואנה, הם עוצרים בחנות כלי נשק וקונים עבורם כלי נשק. אדוארד קונה חרבות חדשות, ולאחר מכן מתכנן לעלות גבוה לבניין כלשהו כדי להסתכל על העיר מלמעלה. כשאדוארד מסתכל מלמעלה ללמטה הוא רואה אדם שגונב לבונט כסף. אדוארד רודף אחרי האיש ברחבי העיר ותופס אותו. זמן מה לאחר מכן, אדוארד מגיע למסבאה ונלחם עם אנשים המזהים אותו. אדוארד מנצח אותם ומיד מגיעים חיילים לפזר את המהומה.

באחד הימים מחליט קנווי להגיע אל המבצר שבעיר, ולהיפגש עם אלו שוולפול היה אמור לפגוש. הללו לוקחים את אדוארד למסדר שלהם - "מסדר הטמפלרים", ושם מקבל אדוארד אקדח ואת "הסכינים הנחבאות" (Hidden Blades), הנשק המזוהה עם סדרת המשחקים. אדוארד לומד להשתמש בהם בקלות, ולאחר מכן פוגש את ראש המסדר, לאוראנו טורס (Laureano Torres) שמעניק לו טבעת שמסמלת את חברותו במסדר הטמפלרים.

בהמשך, אדוארד פוגש אותם שוב, כאשר הם מחזיקים אסיר באזיקים. מתגלה ששמו של האסיר הוא ברתלומאו רוברטס (Bartholomew Roberts). בזמן שהוא אזוק אדוארד ושאר החיילים נלחמים במתנקשים המבקשים לשחררו. אדוארד הורג אותם, אך מלמעלה קופצים עוד מתנקשים כשאחד מהם משחרר את רוברטס מהאזיקים. אדוארד רודף אחרי רוברטס ברחבי העיר, תופס אותו ומוסר אותו שוב לידם של הטמפלרים. לאחר מכן אדוארד מחליט לשחרר את רוברטס אך נכשל, מתגלה ונלכד.

אדוארד מושם כעצור בתוך ספינה יחד עם עבד שחור לשעבר בשם אדואלה (Adéwalé). יחד הם מצליחים לברוח, ולהשתלט על משט הספינות. בין היתר, הם משתלטים על ספינה ספרדית שמאוחר יותר אדוארד מחליט לקחת לעצמו, ולקרוא לה ג'קדאו (Jackdaw; קאק).

אדוארד מגיע לנסאו ופוגש שם דמויות כגון בנג'מין הורניגולד (Benjamin Hornigold), צ'ארלס ויין (Charles Vane) ושחור הזקן (Blackbeard). הללו מנסים לקיים בעיר רפובליקה פיראטית עצמאית, משוחררת ממרותם של מלכים ושליטים, ובכך מתנגדים למנהיגים הטמפלרים. עם זאת, ממשל בעל השפעה מועטה, כלכלה מדרדרת והתפשטותה של מגפה מובילה את המדינה הפיראטית לאבדון, והמייסדים הופכים חלוקים לגבי האופן שיש לנהוג בהמשך. קנווי מנסה לפתור את הבעיות, אך הדבר קורה מאוחר מדי מכדי למנוע מהטמפלרים להוביל את האירועים לטובתם.

קנווי ורוברטס מגלים את מיקומו של "המצפה", ומשיבים את החפץ שבאמצעותו הוא מופעל, אך קנווי מרומה על ידי רוברטס ברגע האחרון. לאחר שהות קצרה בכלא באשמת פיראטיות, קנווי משוחרר על ידי אה-טבאי (Ah Tabai), המנטור של המתנקשים. לאחר מרדף ממושך אחרי מנהיגי מסדר הטמפלרים, מצליח קנווי להשיב את החפץ, ולהשתמש בו לטובה ב"מצפה".

בעקבות אסונות חוזרים ונשנים שנופלים עליו במהלך העלילה, ולמרות השלמת משימתו, חש קנווי מדוכא. הוא מקבל מכתב בו הוא מתבשר על מותה של אשתו, ועל בת שלא ידע על קיומה, ג'ניפר סקוט (Jennifer Scott), שתבוא בקרוב לבקרו. כשבאה, מחליט אדוארד להפליג עמה בחזרה לארץ מולדתו, ולעזוב את הפיראטיות, אך מבטיח לאה-טבאי כי יום יבוא וישוב להילחם במסדר המתנקשים. בסיום מוצגת סצנה קצרה המתרחשת כעבור שנים, בה ג'ניפר הנערה וילד נוסף שנולד לו, היית'ם, מבקרים בתיאטרון בלונדון. האירוע הוזכר בראשיתו של המשחק הקודם בסדרה, Assassin's Creed III.

כלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק זה, נוסף על כלים מסורתיים בסדרת משחקים זו, כגון הסכינים הנחבאות והחרבות, נפתחים כלי נשק נוספים. כלי נשק אלו הם:

  1. חצי הרדמה (sleep darts) שמרדימים את אויבך לתקופה קצרה, ובכך מקל על הרג המטרה מבלי להיכנס לקטטה
  2. חצי פעולה (beserk darts) שגורמים לאויבך לתקוף כל אדם הנמצא בסביבתו ובכך גורם לטמפלרים להרוג איש את רעהו
  3. חצי חבל (rope darts) בהם ניתן להשתמש למשיכת האויב לכיוון קנווי תוך כדי הפלתו לרצפה או לשם תליית אנשים מענפי עצים

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]