Assassin's Creed: Revelations

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לשכתב ערך זה. הסיבה היא: משלב.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
Assassin's Creed: Revelations
כללי
תאריך הוצאה

פלייסטיישן 3, Xbox 360, Microsoft Windows: 15 בנובמבר 2011 למחשב 2 בדצמבר פלייסטיישן 4, Xbox One

15 בנובמבר 2016
סוגה משחק הרפתקאות ואקשן מגוף שלישי, עולם פתוח
פיתוח Ubisoft Quebec
הוצאה לאור יוביסופט עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור קנדה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפות אנגלית, ספרדית, פורטוגזית, שוודית, קוריאנית, רוסית, סינית מפושטת, פולנית, איטלקית, דנית, נורווגית, הולנדית, גרמנית, צרפתית, סינית מסורתית עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה

יוביסופט

Ubisoft Entertainment
סדרה Assassin's Creed עריכת הנתון בוויקינתונים
דרישות תוכנה
מנוע משחק Anvil עריכת הנתון בוויקינתונים
מצבי משחק

סינגל פלייר

ומולטי פלייר
פלטפורמות Microsoft Windows, פלייסטיישן 3, Xbox 360, פלייסטיישן 4, Xbox One.
המשחק הקודם Assassin's Creed: Brotherhood
המשחק הבא Assassin's Creed III
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Assassin's Creed: Revelations (בתרגום לעברית - אמונת המתנקש: גילויים) הוא משחק וידאו שהופץ ב-15 בנובמבר 2011, בארצות הברית על ידי חברת יוביסופט למחשב האישי, לפלייסטיישן 3 ול-Xbox 360.ב-2016 יוביסופט הכריזו על חידוש לטרילוגיה של אציו, כאשר משחק זה מהווה השלישי והאחרון בטרילוגיה זו. המשחק יצא לפלייסטיישן 4 ול-Xbox One ב-15 בנובמבר 2016.

המשחק הוא המשך למשחק הקודם בסדרה, "Assassin's Creed: Brotherhood" והוא המשחק השני בסדרה אשר כולל מצב של מולטי-פלייר. המשחק מספר את חלקו השלישי והאחרון בסיפור של אציו אאודיטורה דה פירנצה, ומרחיב את סיפורם של אלטאיר איבן ל-אח'ד ודזמונד מיילס. Ubisoft ציינו כי זה יהיה הפרק האחרון שייראה את חייהם של אציו ואלטאיר.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק ממשיך את אירועי המשחק הקודם: דזמונד נמצא בתרדמת עקב הלחץ המשולב שבו נאלץ להרוג את לוסי סטילמן בעודו נשלט על ידי ג'ונו. רבקה קריין לקחה את דזמונד לניו יורק ונפגשה שם עם אביו, ויליאם מילס, בזמן ששון נשאר ברומא כדי להשתתף בהלווייתה של לוסי. ויליאם טען שכדי להציל את מוחו של דזמונד צריך לשים אותו באנימוס, לכן השניים הציבו אותו שוב באנימוס, אבל הפעם במצב הבטוח של המכשיר, המכונה גם "החדר השחור".

דזמונד מתעורר באי האנימוס (תוכנית הבדיקות המקורית של האנימוס הממוקמת בתוך החדר השחור), שם דזמונד פוגש את התודעה של "Subject 16", קליי קצ'מארק, ששימש כנסיין באנימוס של אבסטרגו לפניו. קליי מסביר לדזמונד שמוחו שבור, וכדי לסדר את זה עליו לשחזר את זיכרונות אבותיו עד שלא ישאר דבר נוסף להראות לדזמונד, ובנקודה זו האנימוס יכול להפריד את דזמונד מאציו ואלטאיר, ולעורר את דזמונד מהתרדמת.

דזמונד נכנס לשער הזיכרון באי האנימוס, אשר מציב אותו בחזרה בנקודת מבט של אציו אודיטורה, ארבע שנים לאחר שהרג את צ'זארה בורג'יה. אציו הפליג למבצר המתנקשים העתיק של אלטאיר במסיאף, כדי לגלות סודות שאלטאיר גילה בעבר, ולמצוא את המטרה האמיתית של המתנקשים. כשהגיע לשם, הוא מגלה שמסייאף נמצאת בשליטתם של הטמפלרים, אשר רוצים להרוג אותו. אציו בורח למעמקי הטירה, שם הוא מגלה את הכניסה לספרייה של אלטאיר, ולומד שיש חמישה מפתחות שנדרשים לפתוח את הדלת, אחד בידי הטמפלרים מתחת לארמונו של הסולטאן העות'מאני והשאר מוסתרים בקונסטנטינופול, חלק מהאימפריה העות'מאנית. אציו מפליג לשם ומתקבל בזרועותיו הפתוחות של יוסוף טאזים, מנהיג מסדר המתנקשים הטורקי, מתיידד עם סטודנט צעיר בשם סולימאן, שעתיד להיות הסולטאן סולימאן הראשון, ולומד שהמפתחות הוחבאו בעיר בידי ניקולו פולו. בעודו מחפש הודעת מסחר ישנה של הפולו, אציו פוגש ומתיידד עם סופיה סרטור, בחורה איטלקית ואספנית ספרים, ולבסוף מתאהב בה. אציו מגלה את מיקומם של המפתחות הנותרים בעזרתה של סופיה, וכל זאת תוך שמירה על כוונותיו בסוד מפניה.

בינתיים, קונסטנטינופול נמצאת בתוהו ובוהו בשל סכסוכים בין הנסיך אהמט ואחיו סלים, שמתקוטטים בשאלה מי יירש את הסולטאן. סולימאן נתפס באמצע הסכסוך, ומגלה לאציו שהוא נסיך עות'מאני (בנו של סלים), וכי הוא חושד שהטמפלרים עומדים מאחורי הסכסוך. אציו חושף ראיות שמנואל פלאיולוגוס, תומך בטמפלרים, ושהוא מנסה להעלות את הצבא כדי להפיל את השלטון העות'מאני, ולהקים מחדש את האימפריה הביזנטית. אציו הורג את מנואל ומשחזר את המפתח האחרון, רק כדי לגלות שאהמט הוא המוח האמיתי במזימתם של הטמפלרים כדי לפתוח את הספרייה של אלטאיר.

במהלך אירועים אלה, אציו משתמש במפתחות שברשותו על מנת לחזות בחיים של אלטאיר לאחר האירועים המתוארים במשחק הראשון. לאחר שהרג את אל מועלים, אלטאיר השתלט על התפוח של עדן והניח שהוא ראוי להיות המנהיג של המתנקשים. אחד המתנקשים, עבאס, לא תמך באלטאיר בשל אירועי עבר, ועל הריגת אל מועלים. אלטאיר ואשתו מריה עזבו לבסוף את מסיאף לעשר שנים כדי להדוף את הפלישה המונגולית, עבאס מביים הפיכה, השתלט על המתנקשים ומוציא להורג את בנו הצעיר של אלטאיר, סף שמו. אלטאיר חיפש נקמה על כך, אך מריה ניסתה לעצור אותו ונדקרה בגב למוות בידי אחד מהמתנקשים. אלטאיר נאלץ לברוח עם בנו הבכור, דארים, ויצא לגלות מרצון לעשרים שנים. לבסוף, אלטאיר חזר למסייף, הרג את עבאס, ולאחר מכן לקח את המקום הראוי לו כמנהיגם של המתנקשים. אלטאיר אמר לעבאס לפני שמת את האמת על מות אביו. שנים מאוחר יותר, אלטאיר קידד את זכרונותיו על חמשת המפתחות שאציו אמור למצוא, ולאחר מכן נתן אותם לניקולו, כדי שיחביא את זה במקום שאיש לא ימצא.

בקונסטנטינופול, אציו מגלה שאהמט הרג את יוסוף וחטף את סופיה, ודרש ממנו את המפתחות בתמורה לחייה. אציו מסכים, אבל מייד פתח במרדף אשר יבטיח את שלומה של סופיה. הוא משחזר את המפתחות, אבל לפני שהוא היה יכול להתמודד עם אהמט, סלים הגיע עם צבאותיו והרג את אהמט בעצמו, לאחר שאמר שאבא שלהם "עשה את הבחירה שלו". סלים אמר לאציו לעזוב את קונסטנטינופול, והזהיר אותו לא לחזור שוב. לאחר השלמת זיכרון זה, האנימוס התחיל למחוק נתונים עודפים - כולל את אי האנימוס. קליי מקריב את עצמו כדי למנוע מהאנימוס למחוק את דזמונד.

אציו וסופיה הגיעו למסיאף, ושם אציו משתמש במפתחות כדי לפתוח את הספרייה של אלטאיר. הוא מוצא את הספרייה ריקה מלבד השלד של אלטאיר ומפתח שישי, ומבין שהספרייה לא הייתה אמורה לשמר את הספרים - אלא, זו הייתה כספת שנועדה לשכן את התפוח של עדן שאלטאיר החזיק באותם ימים. באמצעות המפתח, אציו מגלה שאלטאיר אטם את עצמו בתוך הספרייה כדי לשמר את סודו מהטמפלרים. אציו משאיר את התפוח בספרייה, ואומר "ראיתי מספיק לכל החיים". לאחר מכן הוא התחיל לדבר ישירות לדזמונד, אף על פי שלא ידע בדיוק מי (או איפה) הוא, אבל בידיעה שהוא צופה בו. תוך כדי דיבור הוא פורק את נשקו מעליו. אציו אומר לדזמונד שהוא מבין שהוא "צינור להעברת מסר". הוא מביע את התקווה שדזמונד יהיה מסוגל למצוא את התשובות לשאלות שהוא ואלטאיר עבדו כל כך קשה כדי לחשוף.

לפתע, דזמונד הופיע בידי יופיטר, חבר הציוויליזציה הראשונה. הוא מסביר כי הציוויליזציה הראשונה בנתה הרבה כספות כדי ללמוד שיטות שיעזרו להציל את כדור הארץ מחורבן. כל הנתונים שנאספו הועברו לכספת מרכזית, שבו הנתונים נבדקו, אבל השיטות שהם למדו לא הועילו להם, והם נכשלו לעצור את ההתלקחות הסולארית שהשמידה את הציוויליזציה שלהם, יופיטר מראה לדזמונד את המיקום של הכספת המרכזית, שממוקמת במפה אי שם בניו יורק, ואומר לו שהוא חייב להציל את כדור הארץ מהתלקחות הסולארית השנייה הממשמשת ובאה.

כששמע את דבריו של יופיטר, דזמונד התעורר מהתרדמת ומוצא את רבקה וויליאם עומדים לצידו, יחד עם שון, שחזר מרומא. דזמונד אומר שהוא יודע מה הם צריכים לעשות, ובינתיים, הכספת המרכזית החלה לפעול מתחת לאדמה.

משחקיות[עריכת קוד מקור | עריכה]

למשחק מתווספים תוספות חדשות הכוללות פריט שנקרא hookblade, אשר ניתן להשתמש בו כאמצעי על מנת להחליק על חבלים ברחבי העיר, לטפס במהירות על מבנים ובתור נשק. שדרוג נוסף יאפשר לאציו אפשרות לבנייה של עד 300 סוגי פצצות. כמו כן במשחק הזה השחקן יוכל להחזיק ולהשתמש בשני כלי נשק באותו הזמן (נשק קר ונשק חם) כגון חרב וחץ מורעל.

מצב המולטי-פלייר גם יקבל החזר על התגלית. מצב המרחיב את היסודות של מצבים מקוונים מן האחרים עם מיקומים חדשים. השחקנים יוכלו לבצע התאמה אישית של המראה של הדמויות שלהם ושל הנשק, וכן להתחיל קבוצה וייצור סמל ייחודי וממשק המשחק ישתפר. Ubisoft, אומרים כי בעוד הרכיב הוא חוזר, הם שמו פוקוס גדול יותר כלפי הנטיב, כמו זה של הלב של הזכיינית.

וגם רמת השחקנים תעלה את חויית המשחק, הם יעלו בדרגה באבסטרגו וטמפלרים שלהם ישיגו גישה למידע נוסף אודות החברה. הרבה מצבים חדשים יתווספו לקבוצת המצבים הקיימים כבר, כולל "מוכוון המשימות של הסיפור". ובנוסף מפות מסוימות יהיו מבוססות על האי רודוס. גם במשחק הזה כמו במשחק הקודם, יש אפשרות להשתלט על העיר, חלק אחרי חלק. ל-Eagle Vision יתווסף שדרוג שנקרא Eagle Sense שיאפשר לאציו לבדוק האם כוונותיו של אדם הם טובות או רעות ולבדוק מאין אדם בא ולאן הוא הולך. בנוסף לכך יהיה אפשרות לראות את המפה ואת האויבים תוך כדי השימוש בחוש הנשר. בעזרת שימוש בחוש הנשר יהיה ניתן לראות כביכול את המטרה בתור רוח רפאים שמראה לאן היא הלכה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Assassin's Creed: Revelations בוויקישיתוף